Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Muž z Nemošic bojuje s úředníky o tři schody vedoucí k jeho domu

Dušan Mesarč z pardubické části Nemošice už rok neúspěšně přesvědčuje radnice, aby mu vyšly vstříc. Marně se snaží koupit pozemek, na kterém stojí načerno postavené tři schody do jeho domu. Město prodej opakovaně neschválilo, schody jsou prý bezpečnostním rizikem.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Smradlavej čmoud z komína

první udělal chybu on, a říkejte si co chcete

asi se inspiroval velkopodnikatýlky, kteří si staví na černo jak je jim libo, a dodatečně si to zlegalizují, ale pán zapomněl na to nejdůležitější, na úplatek, takže mu to neprojde, ale každopádně udělal chybu on, že to postavil na cizím pozemku a bez povolení, to že mu snížili terén není omluva, mohl tam dát prozatím třeba dřevěné schody a mezitím si to vyřídit s úřady

0/0
24.9.2012 21:45

musicrex

Vlk se nažere a koza zůstane celá

Myslím, že problémem je skutečnost, že schody leží přímo na obecním pozemku. Možná by stačilo vetknout krakorce do zdi domu a na ně položit dřevěné schody tak, aby se nijakým způsoben nedotýkali země. Řešili jsme podobnou situaci u obchodu s truhlíky se zeleninou. Když ležely na zemi, byl to zpoplatnitelný zábor. V momentě, kdy to nebylo jakkoliv spojeno se zemí, bylo to v pořádku.

0/0
6.8.2012 13:21

musicrex

Re: Vlk se nažere a koza zůstane celá

schody se nedotýkaly...sorry...

0/0
6.8.2012 13:22

809.KocuR

Re: Vlk se nažere a koza zůstane celá

To by mohlo fungovat. Balkon se taky nezapočítává do zastavěné plochy. Jenže tohle pana majitele vyjde zase na nějaký ten nemalý peníz.

Nemluvě o tom, že pokud se o ty schody nějaký kololista vydrbe (čest slušným cyklistům), tak může mít tak trochu problém se soudem. Obzvlášť když se do toho vloží nějaký aktiv(ní teror)ista se svou tezí o tom, že jeho dům zavinil cyklistovo zranění, páč kdyby ...

Tady po***o město vybudováním cyklostezky tak, že majitel sousedního domu byl požkozen na právech k přístupu do domu. Divím se, že někdo mohl schválit takový projekt, který znemožní obvyklý přístup do stávajcí nemovitosti. Bez řešení tohoto problému v projektu to vůbec nemělo projít stabením povolením.

Stavbou na vlastním pozemku, jakožto soukromá osoba, nesmím poškodit práva majitelů sousedních nemovitostí. Tady k tomu při stavbě cyklostezky nepochybně došlo. Ovšem když si úřad schvaluje sám sobě ... není třeba kaprů ani rybníka.

0/0
8.8.2012 19:33

s(h)arka

dej si tam zatahovací schody....

a  budou namydlení, vysunou  se jen na dálkáč a ten bude mít jen tvoje rodina...

+2/0
6.8.2012 12:40

MIR80

Re: dej si tam zatahovací schody....

a nejlepe az pred tu hnatostezku...

0/0
9.8.2012 9:40

Zloděj a Lhář jako každý v ČSSD

V Pardubicích jsou čssd zastupitelé podplatitelní.

Načerno postavená Holečkova vila se měla zbourat. Ovšem zatupitelé za čssd náhle změnili svůj názor a hlasovali proti bourání, že nedodržení územního plánu a stavění načerno je v pořádku. Takže pro nějaké 3 schody stačí jen namazat na té straně s oranžovými legitimacemi a klídek, kafíčko.

+2/0
5.8.2012 22:19

Emiliano Zapata I

Re: V Pardubicích jsou čssd zastupitelé podplatitelní.

Ty si myslíš, že o tom co bude a nebude stát hlasuje zastupitelstvo?

0/0
8.8.2012 21:27

thorough2

Takze starosta sezral vsechnu moudrost sveta

ignoruje normy a sikanuje obcana. .

0/0
5.8.2012 19:33

tompce

Nenasolil.

To je tím,že nedal žádný maličký dáreček..... ;-D A jestli nenasolí,nechají mu zbourat i ten vjezd.

Proč už mě v Pardubicích a okolí nic nepřekvapí..... Akorát teď netuším,jestli tak rozhodl stavební odbor první,nebo sedmé radnice......;-D;-D;-D

+4/0
5.8.2012 8:52

dedapepa44

Schody představují nebezpečí.

Osobně si myslím,že větší nebezpečí jsou byrokrati na MěÚ.Již je nikdy nevolte.A co tak požadovat vrácení do původního stavu,t.j.před snížením terénu před stavbou cyklostezky?Co předpisy o pozemních komunikacích-platí snad i pro cyklostezky-minimální vzdálenost od vchodu do domu.Osobně bych se poradil s právníkem a úřad zažaloval.

+4/0
4.8.2012 21:23

zdenanek

Na 3 schody

Na víc nemají.

0/0
4.8.2012 20:51

ilenka

...jo tak...

..:-/ tudíž nájezd do dvora a odtokový žlab z okapu jsou kvůli snížení terénu v pořádku, ale 3 úzké schůdky jsou moc... Pan majitel by si tam z recese měl nahodit jako odstranitelný a ozdobný prvek domu krátký žebřík od kurníku, vyklápěcí rampu nebo třeba sklápěcí schůdky  z karavanu, ať mají ouřadové zábavu i pro léta příští...

+1/0
4.8.2012 20:29

zdenanek

schody

Je to ale zapeklitá situace s těmi 3mi schody. Holečkova vila hadr. A co teprve ty Tyršáky, projekt Přednádraží, obecní záchodky, Třída Míru a Pán Bůh ví co ještě. To budeme ještě koukat. Kocourkov ?? To je mírně řečeno. Naprostá arogance, ignorance, nepochopení, nechtění. To je zvůle radních z vůle občanů zvolených.

+3/0
4.8.2012 19:04

Emiliano Zapata I

Kdyby si vyřídil dopředu stavební povolení,

nemusel se teď hádat. Nevím proč nadáváte na úředníky? Ti zrovna v tomto případě dělají to co mají. Jak by se líbilo vám, kdyby si někdo udělal cestu nebo schody na vašem pozemku?

A tu idylku o tom, jak se věci vyřeší večer u piva ať si idnes nechá pro někoho jiného. Češi se dokážou hádat i soudit kvůli mnohem větším malichernostem.

+1/0
4.8.2012 11:52

luba24

Re: Kdyby si vyřídil dopředu stavební povolení,

Četl jste vůbec ten článek?

+2/0
4.8.2012 12:53

Emiliano Zapata I

Re: Kdyby si vyřídil dopředu stavební povolení,

Ano četl.

0/0
4.8.2012 12:55

josefl

Re: Kdyby si vyřídil dopředu stavební povolení,

Obecní pozemek není pozemek soukromý. Každý má právo obecní pozemek využívat běžným způsobem. Tudíž zen pán jej má právo využívat ke vstupu do svého domu. A jestli mu obec udělá před vchodem  skoro mětrovou díru, 3 schůdky po 30 cm, pak je to ze strany obce šikana.

+2/0
5.8.2012 11:58

Emiliano Zapata I

Re: Kdyby si vyřídil dopředu stavební povolení,

Obecní pozemek se může využívat k tomu, k čemu je určen. Ne aby si na něm někdo stavěl soukromé stavby. Kdyby si pán vyřídil stavební povolení dopředu, nemusel se teď hádat, protože obec by se k tomu musela vyjádřit předem. Pokud vidím na snímku, není to jediný dům u stezky, ale jediný co má problémy. Takže problém asi bude jinde.

0/0
5.8.2012 12:42

papullus

Re: Kdyby si vyřídil dopředu stavební povolení,

ty hlupáku, kdyby mu obec nesnížila u zkolaudovaného domu i s tím vchodem terén, nemusel by nic stavět.

+3/0
5.8.2012 17:02

Emiliano Zapata I

Re: Kdyby si vyřídil dopředu stavební povolení,

Zajímavé je, že problémy má jenom on. Kdyby šlo o nějakého kmotra, jistě by nálada byla jiná!

0/0
5.8.2012 21:09

papullus

Re: Kdyby si vyřídil dopředu stavební povolení,

A na kterém úřadě škodíš lidem ty, když se těch gaunerů zastáváš ?

+4/0
5.8.2012 17:11

Emiliano Zapata I

Re: Kdyby si vyřídil dopředu stavební povolení,

Na žádném!

0/0
5.8.2012 21:08

TosNevidels

Re: Kdyby si vyřídil dopředu stavební povolení,

Vážený pane, problémy mám jenom já, protože ostatní domy okolo nepotřebují schody aby se dostali domů, Já ano. A tak jak jsem v článku napsal, je to má chyba, že jsem nezažádal předem o stavební povolení na schody. ALE! Stavební úřad mi vchod zkolaudoval, tudíž musel počítat s tím, že tam schody budu muset mít a tudíž při stavbě stezky mělo město s tímto počítat. Já vidím jako největší nebezpečí to, že mám před vjezdovou bránou kříižovatku, ze 3 směrů mi tam projíždí cyklisté, bruslaři, matky s kočárky....já otevřu bránu a denně do tohoto bodu vjíždím....kdy se asi stane to, že někoho trefím? Myslíte že rychle jedoucí cyklista uvidí čumák auta, když bude metr od brány a já tam vjedu?

Ty schody jsou stejné riziko jako značka, sloup osvětlení nebo strom....uprostřed stezky

Takže otázka nakonec zní - máme úředníky na to, aby hledali PRO NÁS varianty jak by něco mohlo jít....a nebo jsou tady od toho, jak nám jen říkat NE....odpovězte si sami jak to funguje nyní.....

Dušan Mesarč, Nemošice

+4/0
6.8.2012 11:14

Emiliano Zapata I

Re: Kdyby si vyřídil dopředu stavební povolení,

Pokud jsem to pochopil správně, vchod byl dodělán dodatečně, takže předtím tam nějaký vchod být musel. Stavební povolení a kolaudace jsou dvě rozdílné věci a nevím jak kolaudace proběhla, ale asi ne moc pečlivě. Stavební úřad je v tomto pouze arbitrem, měl jste si vyřídit souhlas od majitele přilehlého pozemku.

0/0
6.8.2012 19:59

809.KocuR

Re: Kdyby si vyřídil dopředu stavební povolení,

Každý má právo k přístupu do svého domu (také po obecním pozemku). Čti: toto právo je garantováno zákonem. Chápeš?

Tak a teď dál. Ty schody postavil POTOM, co mu město ZNEMOŽNILO obvyklý přístup do domu. Čím? Stavbou cyklostezky.

Nyní mu město hrozí, že mu opět znemožní obvyklý přístup do domu, na který má právo.

Už chápeš, kdo je tady gauner?

0/0
8.8.2012 19:20

Emiliano Zapata I

Re: Kdyby si vyřídil dopředu stavební povolení,

Už chápeš, že kdyby postupoval podle stavebního povolení, problémy by neměl? Ono se to tam obvykle uvádí, a žádá se vyjádření majitelů dotčených pozemků. Tobě se líbí, že si někdo staví na obecním jak koho napadne? Představ si, že by si někdo udělal schody na tvůj pozemek.

0/0
8.8.2012 21:25

prachyvprachu

Moc

úředníků se omezí jen tím, když budeme trvat na tom, aby se jich polovina propustila. Ti, kteří tam zbydou pak nebudou mít čas dělat naschvály, protože budou tak akorát zvládat potřebnou práci.

+5/0
4.8.2012 7:54

Viktor N.

Re: Moc

Jenom polovinu? Zredukovat o 3/4!!!

+1/0
6.8.2012 7:47

kalusan2

Ať se zeptá

majitelů spediterského překladiště v Pardubicích,jak se legalizuje černá stavba na pozemku města.Tam se jednalo o několikasetkrát větší plochu.

+4/0
4.8.2012 7:38

virena

sr

Ten úřad jsou srá....!

0/0
4.8.2012 0:13

Sladek

At si ty schody foukne dovnitr a ma pokoj.

Zbytecne si dela nervy z ceho nemuze vyhrat.

+1/0
3.8.2012 23:41

josefl

Re: At si ty schody foukne dovnitr a ma pokoj.

Takže kvůli řem schůdkům za 5 tisíc, rekonstrukce baráku za 500 tisíc. No, pán umí dobře radit.

+1/0
5.8.2012 12:03

Sladek

Re: At si ty schody foukne dovnitr a ma pokoj.

500 tisic je trochu moc, ne?  Ale nakonec vedel o tom, ze to nema delat, takze jeho problem.

0/0
5.8.2012 16:59

Kaniokova

Je to prachsprostá schválnost, takže nejdřív sníží

úroveň okolního pozemku a pak se diví, že to s jedním schodem nefunguje. Libí, nelíbí, není jádro sporu, ale toto je naprostá lidská stupidita, aby tu nemohla přijít dohoda ? Kdyby ta cyklostezka byla silnicí, budiž, havárie ve větší rychlosti by mohla skončit hůř. Ale u cyklostezky ? Cyklisti snad nejezdí slepí a mají si dát pozor na reliéf kolem kraje, ne?

Do piíhele, kde je Zdravý rozum ? už mám těch arogantních byrokratů plné zuby !!!!!!!!

+9/0
3.8.2012 22:55

IVANA FAK

šmarja, co to je za barák?

to je nějaká laciná napodobenina secese to okno půlkulatý? a ty schody jsou pěkně hnusný..nejaká laciná napodobenina pískovce, či co, z OBI, ne? ...a nechápu, proč když jsou do ulice a mají logicky tvořit vstupní portál domu jsou jen zjedný strany. Taková tupost z toho vyzařuje, celkově.

0/0
3.8.2012 22:07

luba24

Re: šmarja, co to je za barák?

Co to tady řešíte? Každý asi nemá na palác. Jen by mne a asi nejen mne zajímalo, v čem bydlíte Vy.

+3/0
4.8.2012 12:55

josefl

Re: šmarja, co to je za barák?

A pán je estét. No to víte, ne každý má takové estetické cítění jako vy. Prostě vás obdivuji. Z jedné nedokpomalé fotografie, na které není zachyceno skor nic, umíte posoudit uměleckou a architektonickou kvalitu. Vy by jse měl jít pracovat na ten stavební úřad, nejlépe rovnou na miniterstvo estetiky, vás je jinde škoda.

+4/0
5.8.2012 12:02

RodoDendron0008

NA MĚSTĚ MUSÍ BÝT POŘÁDNÍ VŠIVÁCI...

+2/0
3.8.2012 21:52

Pundit

No není ve straně (ODS) no,

stejné jako za bolševika.

+1/0
3.8.2012 21:32

Houda2

Re: No není ve straně (ODS) no,

A kdyby byl v ODS, schody mu povolili, tak by je po vítězství ČSSD musel zas zbourat ??

Pane, vaše myšlení bych chtěl vidět aspoň nakreslený !! 8-o

+2/0
3.8.2012 23:42

hyzdilkarel

úředníci jsou dobytkové

:-P:-P:-P

+10/0
3.8.2012 20:51

krvavadasen3

.

Kdepak je zdravý rozum????????????? Že by ukryt pod případným všimným?

+4/0
3.8.2012 20:27

bar.bu.do

Letmým pohledem na mapy.cz ...

... vidíme stav před stavbou "cyklostezky" ...

... byl tam pruh zeleně široký přes 10 metrů zužující se na konci jeho domu asi na 5 metrů, uprostřed stromy - asi ty zmiňované, sem tam pouliční lampa ...

... cyklostezky jsou dvě jednosměrné, jedna tam, druhá zpět, mezi nimi stromy, před vjezdem na jeho dvůr je "točna" cyklostezky ...

... původní úrověň terénu je vidět na streetview na jeho domě, na úrovni terénu dvorku i na vedlejším domě ...

... během terénních úprav došlo i k odhalení kořenů těch stromů a na to si stěžoval. Nestěžoval si, že mu poškodili dům, stěžoval si na poškození obecních stromů. Poškození svého domu řešil svépomocí na vlastní náklady tak, aby to i pro obec bylo nejlevnější a nejjednodušší ...

+10/0
3.8.2012 19:31

Kaniokova

Je to byrokratický arogantní hnus, hnus, hnus !!!!!

Ten majitel udělal jedinou chybu, že si myslel, když už změnili okolí jeho domu, že se normálně lidsky domluví.... no... bohužel... Jak já už ty byrokraty nenávidím, to se nedá vypsat !

Oni se nemusí ohlížet na nic, to my, lidští červi, musíme stát v haptáku ! Nebo s všimným ???

+4/0
3.8.2012 23:04

urceno ke smazani

a nevznikla mu nahodou

skoda jiz postavenim stezky, kdy urad vedome znemoznil uzivani jeho majetku? tady si myslim ze by mel jeho pravnik zacit.. pozadovat uvedeni do puvodniho stavu. at si tu stezku zavezou laskave par tatrovkama s hlinou na puvodni vysku terenu. Drzost uredniku skutecne nekdy nezna mezi, neni od veci aby je do nich opet nekdo vykazal.

+8/0
3.8.2012 19:00

MiroTR

Re: a nevznikla mu nahodou

Pokud je dům zkolaudovaný se vstupem z toho sousedního pozemku, tak by to měla být věc toho, kdo cyklostezku povolil a přístup by měl zajistit on.

+2/0
3.8.2012 19:57

pavlik12

Re: a nevznikla mu nahodou

To se tady točí už od rána. V článku zjevně něco chybí nebo je dokonce nesprávně.

Stavba cyklostezky nemohla proběhnout bez schváleného projektu. a projekt který by před vchodem do domu vytvořil díru by schvalováním neprošel.

Jelikož pán nijak nenapadá stavební povolení na cyklostezku, bude tohle zřejmě v pořádku a ten vchod tam tenkrát buď fakticky nebo alespoň papírově nebyl.

Nebo není cyklostezka postavená dle projektu, pak se měl ozvat hned při stavbě nebo při kolaudaci. Obojího byl jistě účastníkem.

Tak jako tak - jeho mlčení a stavba schodů až 3 roky po terénních úpravách věstí že ani na jeho straně nebudou papíry v pořádku.

0/0
3.8.2012 20:25

bar.bu.do

Re: a nevznikla mu nahodou

... znovu opakuji, žádná cyklostezka tam není ...

+1/0
3.8.2012 20:42

MiroTR

Re: a nevznikla mu nahodou

No, také se mi zdá, že asi budou mít nějaké máslo na hlavě obě strany.

0/0
3.8.2012 20:43

Najdete na iDNES.cz