Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Místo sdružení budou spolky, stát více dohlédne na jejich fungování

Fotbalisté, rybáři či myslivci už nebudou působit pod hlavičkou občanských sdružení. Tato právní forma na začátku roku 2014 skončí a sdružení se přemění na spolky. Změnu zavádí nový občanský zákoník, má zvýšit transparentnost těchto subjektů. Jejich činnost se ale nezmění.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

2Mac7

naši zákonodárci

Do konce roku 2015 také sdružení musí změnit svůj název, který má obsahovat buď slovo spolek, zapsaný spolek či zkratku z. s.

V roce 2006 ( myslím) bylo novelou zákona dáno za povinnost občanským sdružením mít za názvem zkratku o.s., po nějakém čase byla tato ptákovina zrušena, tak přišli s ptákovinou novou.

Stát více dohlédne na fungování spolků....jasně Velký bratr potřebuje vědět a hlídat , jinak totiž nevím, co je státu do toho, hra na svobodu končí.

0/0
6.8.2012 23:06

Mysel

Byrokrat horsi tridniho nepritele

Takze nase obcanske sdruzeni se bude muset sejit k valne hromade, odhlasovat zmenu nazvu a s tim souvisejici zmenu stanov. Tu pak budeme muset nahlasit na Ministerstvo lasky. Tam se na to vrhne nejaky stoura (a i presto, ze jsou 100% shodne s jiz ministerstvem akceptovanymi stanovami nekolika jinych sdruzeni), bude k tomu mit tak 10 zcela nesmyslnych pripominek (dosvedcujicich ziskani pravnickeho diplomu v Plzni). Te prace s tim spojene, promrhaneho casu,.. TUPA BUZERACE JIM JDE BEZVADNE.

0/0
6.8.2012 14:22

136N

Re: Byrokrat horsi tridniho nepritele

Dej troubovi moc , a vymyslí , nařízení , vyhlášku nebo zákon či jeho změnu .

0/0
6.8.2012 17:06

Doktor Redaktor

Bude to platit taky pro různé náboženské sekty?

křesťané, atd.

+3/0
6.8.2012 11:46

Kwak Kwakovič

"Dej úředníkovi funkci a vymyslí lejstro"

"V současnosti právní forma "spolek" neexistuje". Ale zároveň uvádí :

"Podle důvodové zprávy občanského zákoníku je termín občanské

sdružení umělý a zcela nevhodný. "Název spolek lépe vyjadřuje činnost,

kterou mají tyto subjekty dělat". Kde ve slově spolek je vyjádřena nějaká činnost a co je umělého na slově sdružení? Když ta forma (spolek) neexistuje jak může být lepší. Navíc je jedno jak se co jmenuje - důležitý je přece obsah. Už tak se naše zákony vrací někam do 19. století, nevím jaký v tom je úmysl. Nebo, že by v tom byla jen obyčejná lidská tupost?;-€;-ORv

+1/0
6.8.2012 10:43

136N

Re:

Ba  ne , půjdou ještě dál , tedy třeba až k nevolnictví . Jen když jim to bude vyhovovat a ona mlčící většina bude dál držet hubu a krok .

0/0
6.8.2012 17:09

2Mac7

Re:

termín občanské sdružení umělý a zcela nevhodný. "Název

spolek lépe vyjadřuje činnost, kterou mají tyto subjekty dělat. Princip SDRUŽOVÁNÍ ale zůstane stejný ;-D

0/0
6.8.2012 23:08

josefl

Sdružení, nebo spolek?

Myslím, že hlavně by měla být změna zákona u myslivosti i rybaření. U myslivosti by měl být změněn nerovnoprávn vztah majitele pozemku a vlastních mislivců užívajících jeho pozemek, podobně by to mělo být u rybářů. Současný stav nedává žádné pravomoci majiteli pozemku, ale všechny pravomoci má mysliveký spolek. Jeho členové mohou vstupovat na soukromý pozemek, mohou si tam budovat své posedy, nechávat přemnožit zvěř, která pak páchá škody na plodinách a porostech a majitel nemůže nic. Myslím, že by mělo být dáno právo majiteli pozemku, zda hodlá myslivost (rybyření) provádět sám, či právo převede na někoho jiného. A bez souhlasu majitele pozemku by nikdo neměl mít právo provádět myslivost (rybaření) na jeho pozemku. Baylo by opravdu na čase skoncovat s tou relikvíí socializmu, kdy myslivci využívají cizí pozemky a nic za to majiteli neplatí.

+2/0
6.8.2012 10:37

ScoutX

Re: Sdružení, nebo spolek?

A jste srozuměn s tím, že rybáři za veškeré své revíry platí nájemné státu? Tudíž jeli nějaký rybník nebo část vodního toku v soukromém vlastnictví, pak žádný spolek rybářů bez souhlasu majitele nemá nárok.

0/0
6.8.2012 10:47

josefl

Re: Sdružení, nebo spolek?

Státu možná platí. Ale já jsem majitelem části vytěženého písníku, dnes zaplněného vodou. Je to rybářský revír, rybáři sedí na břehu, tedy na mém pozemku a na mém pozemku, který je z části zatopen, loví ryby. Já je na svém pozemku ryby lovit nesmím, nejsem členem rybářského spolku. A mě se nikdo na souhlas neptal.

0/0
6.8.2012 22:31

obambiodřekykunene4

Re: Sdružení, nebo spolek?

Tak ono by to chtělo si nejdříve ujasnit, kdo je majitelem stavby(písníku - vody) a kdo pozemku pod ním. Pak narovnat vztahy(koupit) a můžete si to třeba oplotit a chytat tam sám nebo za to vybírat peníze. Je to celkem jednoduché. Jinak zde platí opět to stejné. Co je špatného na tom, že stát určuje, jak hospodařit s rybama ve vodách, které jsou veřejné? A prosím, nezaměňovat s právy majitele pozemku. Ono by z toho mohla být taky pěkná anarchie.

0/0
7.8.2012 10:59

josefl

Re: Sdružení, nebo spolek?

Jsem majitelem pozemku pod vodou, Písník vznikl na místě bývalých polí a já vlastním část, původní pole, která činí cca 1/4 písníku. Vlastním cca 80 pozemku směrem k vodě v šířce cca 200 m břehu na jední straně, potom pozemek pokračuje ve stejné šířce na protější břeh, kde vlastním cca 10m směrem od vody. Přesto na svém pozemku (vodě) nemám právo rybolovu, kdežto rybáři, údajně platící státu ano.

0/0
7.8.2012 20:39

akzzko

Re: Sdružení, nebo spolek?

Tak teď nevím, jestli tady uvádíte nepravdy a lži záměrně nebo jen z neznalosti? Ovšem obé je špatně. Pokud se chci k něčemu vyjadřovat(rádoby) fundovaně, tak si nastuduji alespoň základy problematiky. Nic ve zlém.;-)

0/0
6.8.2012 10:59

šedý vlk1

Re: Sdružení, nebo spolek?

...a nešlo by to nějak fundovaně vysvětlit...docela by mně to zajímalo...jak to funguje.

0/0
6.8.2012 11:12

akzzko

Re: Sdružení, nebo spolek?

stačí si přečíst Zákon o myslivosti, třeba....zjistit si něco o termínech jakou jsou honební společenstvo, honební pozemky, právo myslivosti atd. Je to tam vše. Chápu, že někomu to nemusí vyhovovat, ale jde o to, abychom se nevrátili do středověku, kdy bylo třeba normální právo 1. noci....;-)

0/0
6.8.2012 11:22

rob_kteryten

Re: Sdružení, nebo spolek?

no.....majitele pozemku by na druhou stranu pravno prvni noci brali :)

0/0
6.8.2012 11:24

akzzko

Re: Sdružení, nebo spolek?

Nejvíc vykřikují majitelé drobných pozemků, které oni sami ani neobhospodařují(znám z praxe).....důležitý je pojem, že zvěř je státu. Oni chtějí, aby patřila tomu, na čím pozemku se právě nachází. Pokud si to prolobují, tak do 3 let se budeme jezdit dívat na srnčí, zajíce, bažanty, jeleny apod. do zoo......;-)

0/0
6.8.2012 11:33

rob_kteryten

Re: Sdružení, nebo spolek?

Tato debata je krasnym prikladem :)

+1/0
6.8.2012 12:11

josefl

Re: Sdružení, nebo spolek?

Zákon o myslivosti je zhovadina poplatná socializmu. Honební společenstvo je tvořeno vlastníky pozemků, naprostá většina ani neví, že jsou v nějakém honebním společenstvu, protože myslivci nepovažují za nutné někomu sdělovat, že si jeho pozemek vybrali k provozování své záliby.  Pokud se chce majitel pozemku něco dozvědět, musí honebnímu společenstvu za to platit. K Založení honebního společenstva postačí 2 vlastníci pozemků bez ohledu na to, že z honitby vlastní třebas jen pár m2, protože v zákoně je ustanovení, že pokud se valná hromada honebního společenstva nesejde v dostatečném počtu hlasů, může se, po uplynutí jedné hodiny, usnášet v  libovolním počtu hlasů. Proto myslivci ani majitle pozemků na jednání valní hromady nepozvou.  Pokud někdo nabyde pozemky (koupě, dědictví a p.) musí se přihlásit do 30 dnů po nabytí pozemků, jinak není členem honebního společenstva a zanikl mu nárok na vypořádání podílu. Takovým způsobem myslivci parazitují na majitelích pozemků a okrádají je.

0/0
7.8.2012 21:01

josefl

Re: Sdružení, nebo spolek?

Och jaké lži a nepravdy? Myslivci si utvoří honební společenstvo a hospodaří (provádí myslivost) na cizích pozemcích, jejchž majitelům neposkytují žádné protiplnění. Mnohdy na těch pozemcích hospodaří bez souhlasu majitele a proti jeho vůli. Protože majitel je sice ze zákona členem honebního společenstva, ale mnohdy ani neví, jaké myslivecké sdružení jeho pozemky užívá, To se totiž ani neobtěžuje to majiteli pozemků sdělit. Takže jediný kdo tady lře jsi ty a další obhájci "lidové myslivosti".

0/0
6.8.2012 22:27

Sladek

Re: Sdružení, nebo spolek?

Mate recht!  Vetsinou jsou mysliveckove jeste vyrustci socialismu a nerozumi soukromemu vlastnictvi a ekonomice.  Pokud je to pravda, ze stat vlastni zver a ne majitel pozemku, tak to potes.  je tam jeste hodne prace nez se to napravi.  Osobne chodim na cekanou a na hony (samozrejme ne v CR) a my musime respektovat prava majitele a pres jeho vuli vlak nejede!  Tzn., majitel je nejlepsi hospodar a to i zvere, ne stat, ktery my vsichni vime jak umi hospodarit.

+1/0
6.8.2012 23:20

obambiodřekykunene4

Re: Sdružení, nebo spolek?

To musíme i my tady, v Čechách. Není problém(až na některé jedince) se s majitelem dohodnout, dokonce mu pomoci při sklizních apod. Pokud si majitel nepřeje mít na svém pozemku jakékoliv myslivecké zařízení(posed, kazatelnu, krmelec) , tak tam nebude.  Jde o to , že lidé (až na ty prudiče) se dokáží vždy dohodnout. Ano, zvěř je národní bohatství, co je na tom nepochopitelného. A stát vytváří podmínk(pro všechny), které určují, jak se s tou zvěří může "zacházet". Co je na tom špatně???8-o Zvěř nezná hranice, takže pokud by patřila majiteli pozemků, tak si zkuste představit, jak by asi dopadla za 2 roky. Jak si vůbec dovolujete osočovat na anonymní diskuzi neznámé lidi, že nerozumí soukromému vlastnictví? Víte, docela by mne zajímalo, proč k nám do ČR jezdí tolik zahraničních lovců(hlavně z Německa, Rakouska, Francie aj) na poplatkové lovy? Proč asi? Asi proto, že se to tady dělá špatně, že?

0/0
7.8.2012 10:01

josefl

Re: Sdružení, nebo spolek?

Proč jezdí zahraniční lovci na poplatkové lovy? Protože to mají levnější než doma, nějak se vždy dohodnou. A myslivci mají, na úkor majitelů pozemků, zisk.

0/0
7.8.2012 21:03

Sladek

Re: Sdružení, nebo spolek?

Ano, mnoho, mnoho veci se tam dodnes dela spatne.  Oni Nemcouri si k vam jezdi zastrilet, protoze je tam urcita nabidka za kterou jsou ochotni zaplatit.  Tak to vlastne funguje vsude na svete - Afrika, US, Canada atd. 

Jinak zver by spravne statu patrit nemela, tak jako penize!!  Zver by mela byt vsech obcanu statu a stat pouze reguluje zakony.  Pokud v sezonu je ona zver na mem pozemku, mam pravo ji ulovit.  Je take v mem zajmu ji nevybit, aby bylo vyrovnane souziti zvere.  Tak to alespon plati tady.

Je ale absurdni, aby si nejaky spolek a je jedno jak se jmenuje delal naroky na jakekoliv aktivity na mem pozemku pokud to nepovolim.  Znam ty ceske myslivecky a dodnes jsou zhruba jako byli vzdy.

0/0
7.8.2012 22:36

obambiodřekykunene4

Re: Sdružení, nebo spolek?

Koukám, že lžete záměrně. Četl jste vůbec ten zákon? Byl jste někdy na valné hromadě honebního společenstva? Znáte stanovy, které určují podmínky, za kterých se stanovuje nájem mysliveckým sdružením či jednotlivcům(nájemcům)? Říká vám něco pojem úřední deska, na kterou se vyvěšuje oznámení o konání valné hrpmady? A bylo by těch otázek více. Lidovou myslivost sem netahejte. Pokud neumíte argumentovat slušně, tak nereagujte. Neznalost zákona neomlouvá, vy Majiteli.;-)

0/0
7.8.2012 9:54

josefl

Re: Sdružení, nebo spolek?

Zákon o myslivosti 449 Sb. ze dne 27.11.2001  Hlasovací právo na valné hromadě přísluší pouze členům honebního společenstva. Na rozhodování se členové honebního společenstva podílejí podle výměry honebních pozemků, které vlastní a které tvoří společenstevní honitbu. Za každý, i započatý hektar výměry honebního pozemku, který v honitbě vlastní, přísluší členovi honebního společenstva jeden hlas. (4) Valná hromada je schopná se usnášet, pokud jsou přítomni členové nebo jejich zástupci, kteří mají alespoň polovinu hlasů. Nesejde-li se potřebný počet hlasů po uplynutí jedné hodiny od stanoveného počátku valné hromady, může se valná hromada platně usnášet za jakéhokoliv počtu hlasů přítomných členů. Proto myslivci ani na valnou hromadu majitele pozemku nezvou.

0/0
7.8.2012 21:06

josefl

Re: Sdružení, nebo spolek?

Úřední deska? Nenechte se vysmát. Honitba má min 500 ha. Tedy majitelé pozemků mají objíždět v obvodu 500 ha všechny úřední desky, aby zjistili kdy a kde se koná valná hromada? Navíc, když je nikdo neinformuje o tom, že založil honební společenstvo a oni tedy jsou jeho členy?

0/0
7.8.2012 23:37

rob_kteryten

Re: Sdružení, nebo spolek?

Doporucuji nejdriv problematiku nastudovat. Nebudes pote uvadet na internetu nepravdy....ale nic si z toho nedelej. Zadny uceny z nebe nespadl.

0/0
6.8.2012 11:07

josefl

Re: Sdružení, nebo spolek?

Měl by jsi nejprve nastudovat problematiku ty. Každý majitel pozemku na něm myslivce trpět musí, protože oni si vytvoří honební společenstvo, do kterého zahrnou pozemky bez ohledu na názor a vůli jejich majitele. Takže nebalamuť ty.

0/0
6.8.2012 22:21

obambiodřekykunene4

Re: Sdružení, nebo spolek?

nemáte pravdu, ze zákona máte možnost vyjmout pozemky z hinební plochy. Prostudujte si to vy. A honební společenstvo je společenství vlastníků pozemků, kteří následně(pokud sami neuplatní právo myslivosti) pronajímají za peníze nájemci.

0/0
7.8.2012 12:29

obambiodřekykunene4

Re: Sdružení, nebo spolek?

oprava: z honební plochy

0/0
7.8.2012 12:29

josefl

Re: Sdružení, nebo spolek?

Pravdu nemáte vy. Zákon o myslivosti 449 Sb. ze dne 27.11.2001- Honitba je tvořena souvislými honebními pozemky. Orgán státní správy myslivosti z důvodů bezpečnostních nebo vojenských nebo zájmu vlastníka prohlásí za nehonební pozemky i jiné pozemky než pozemky uvedené v § 2 písm. e), a to buď z vlastního podnětu nebo na návrh vlastníka. Honební pozemky tvořící honitbu musí spolu souviset. Takže nejde vyjmout pozemky z honitby.

0/0
7.8.2012 21:10

2Mac7

Re: Sdružení, nebo spolek?

Lepší je psát v klidu;-)

0/0
6.8.2012 23:09

Kwak Kwakovič

Takže nakonec budeme mít jakési vzorové stanovy

jak za komunistů? A co takhle uzákonit Národní Frontu? A zavést domovní důvěrníky? A budou se muset na BIS-ku posílat hlášení o činnosti?Tahle vláda se projevuje tak jak byla vychována jejich rodiči - komunisty. Dost na tom, že se každé občanské sdružení musí registrovat na MV.

0/0
6.8.2012 10:35

ScoutX

To si dělají srandu ne?

Zase další úprava aby úředníček měl práci za každou cenu. A člověk aby se z toho pos.al. Proč měnit co funguje? Je tolik věcí, které je potřeba změnit a tady...škoda slov.

+1/0
6.8.2012 10:06

yan007

Re: To si dělají srandu ne?

já jsem z článku pochopil, že to právě nefunguje

0/0
6.8.2012 10:27

modrozlodějský kolibřík

Re: To si dělají srandu ne?

No oni to modří géniové do OZ zavedli více archaismů, které už byli za Císaře pána.Nejen například "Spolek vzduchoplavců na letounech těžších vzduchu".

0/0
6.8.2012 10:35

ScoutX

Re: To si dělají srandu ne?

Tak se podívejte znova, jediné změny jsou název a větší kontrola činnosti. Reálně to funguje, jen stát má pocit, že do sdružení by měl víc vidět.

0/0
6.8.2012 10:42

ScoutX

Re: To si dělají srandu ne?

Podotýkám, že naše sdružení teprve vzniká a nedělá si ani do budoucna žádné nároky na dotace od státu, jen na sponzorské dary.

0/0
6.8.2012 10:43

Kwak Kwakovič

Re: To si dělají srandu ne?

A proč by měl víc vidět do toho co občané dělají ve svém volném čase a za svoje peníze? Pokud má pocit, že se páchá trestná činnost tak na to má orgány. Jinak mu je po tom houby.

0/0
6.8.2012 11:03

radim36

Hlava mi říká

že v občanských sdruženích, převážně v těch, které rozvíjejí nějaký koníček či nějaké organizované trávení volného času spousta pracovitějších členů dneska dělá tu činost kvůli tomu, že jim to přináší přivýdělky k jejich příjmům.

Chovatelé všemožné havěti, pejskaři , rybáři, včelaři atd, ti všichni buď nějakým způsobem buď z těchto sdružení přímo těží , dostávají nějaké odměny za svou práci anebo jim tato sdružení výrazně usnadňuje ekonomickou realizaci jejich činností. Třeba prodávají nebo nakupují přes webové stránky těchto sdružení nebo přes výstavy nebo využívají jejich propagaci oboru.....

Pokud se toto zkrouhne, podstatně ubude lidí organizovaných v těchto dobrovolných organizacích, které často hrají významnou roli v místním společenském mumraji.

+3/0
6.8.2012 8:59

josefl

Re: Hlava mi říká

Třeby tací pejskaři. Prodávají štěňata, mají slušné příjmy, ze kterých neplatí daně a nikoho mezi sebe nepustí. Aby o ty příjmy nepřišli. Potom takové štěně stojí řádově desetitisíce. Podobně myslivci. Kdyby měli platit majitelům pozemků za zvěřinu, tak se nedoplatí. Takhle ji mají zadarmo.

0/0
6.8.2012 10:41

akzzko

Re: Hlava mi říká

Opět lež.

0/0
6.8.2012 11:00

pekelnk

Re: Hlava mi říká

Víš jaké jsou náklady na to štěně? Kolik výstac a zkoušek musí majitel oběhat, aby o to štěně byl zájem? Věř, že to je opravdu koníček, který když pak sečteš náklady (poplatky za všechno, krmení, veterinář, naježděné kilometry na výstavy a zkoušky), opravdu není nějak vydělečný...  K těm myslivcům, snad se nedočkám toho, aby se majitelům pozemků platilo za zvěř... Ta zvěř jim naštěstí nepatří a až jim bude patřit, dopadne to tak, že v lesích nic nebude, protože jeleni loupou a okusujou - vystřílet, prasata žerou kukuřici a řepku, vystřílet, zajíci mi sežrali všechno zelí - vystřílet... Sám majitel neudělá jediné opatření, aby škodám zabránil nebo je omezil, ale jen slyšíš vystřílet, přemnoženo... Ach jo... Co je to za společnost, kde ekonomický zisk ničí veškeré hodnoty? Potřebujeme plyn, je v břidlici, vytěžit, co na tom, že si tím otrávíme zdroje pitné vody? Každej by jen hrabal plnejma hrstma a nekouká kolem sebe, natož pak na budoucnost dalších generací...

+1/0
6.8.2012 12:35

pekelnk

Re: Hlava mi říká

Však ono to přece nějak dopadne, oni se o sebe pak nějak postarají...

Naštěstí příroda si vždy v minulosti poradila, a každého vředu, který jí

nadměrně zatěžoval a ničil, se dokázala zbavit.Nic jiného nás nečeká...

0/0
6.8.2012 12:36

josefl

Re: Hlava mi říká

Takže pejskaři mají náklady, daně platit nemusí. Aby si myslivec mohl zastříle, pobavit se, může střílet zvěř, která sice majiteli pozemku nepatří, ale nepatří ani tomu myslivci, Ovšem majitel pozemku má učinit opatřšní. Jaká Oplotit X ha pole? Nesmí,myslivci by na něj nemohli a zvěř by nemohla migrovat. Navíc tu zvěř živí ten zemědělec, majitel pozemku. Podobné je to u lesa, tam se smí oplotit pouze noví výsadba. Takže majitel pozemku nemůže nic, leda tak stavět strašáky, myslivec může vše. Pejskař, protože to má jako koníčka, a mnohdy utrží víc jak majitel obchodu, daně platit nemusí, vždyť platí žrádlo a je to koníček. Ano, každej by hrabal plnými hrstmia nekouká kolem sebe. Nekouká, na jiné. A nejlíp se obohacuje na cizím,

0/0
6.8.2012 22:18

obambiodřekykunene4

Re: Hlava mi říká

Zvěř živí zemědělec, no, to jsem se pobavil. Možná tak krávy, prasata nebo drůbež u sebe v hospodářství.  Co to tady píšete za bludy? Víte vůbec o tom, že existuje nějaký lesní zákon(289/95 Sb)? A co teprve uplatňování škod způsobené zvěří, To, že to neznáte neznamená, že tro neexistuje(z.449 Sb). Dejte si bacha, aby vás ta závist nesežrala zevnitř.;-)

0/0
7.8.2012 12:38

josefl

Re: Hlava mi říká

Zemědělec zvěř živí. Černá mu žere nejenom osev, ale i plodiny, spárkatá mu spásá louky a pole. Škody? Zkuste uplatnit zaorání vyseté kukuřice a nový výsev. na 1 ha škoda tak 20 tisíc. Pár prasat dokáže za noc poničit 2 hektary bez problémů.

0/0
7.8.2012 23:34

2Mac7

Re: Hlava mi říká

ani zdaleka není každý člen nějakého kynologického sdružení chovatelem, ba naopak, ti chovatelé jsou spíš v menšině, zkuste trochu myslet .....mluvíte o tom, o čem nic moc nevíte, a s těmi myslivci je to podobně, nejdříve si něco nastudujte o problému, který vás tak točí, zmatečné výkřiky k ničemu nevedou, ale většinou nejvíc křičí ti, co prd vědí

0/0
6.8.2012 23:15

stin007

stát více dohlédne na jejich fungování ...

takže další věc, která v čr přestane fungovat Rv

+5/0
6.8.2012 8:37

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.