Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Kvůli registru žádají lidé po ministerstvu jako odškodné přes 2 miliony

Kvůli problémům s Centrálním registrem vozidel přišly na ministerstvo dopravy už desítky žádostí o odškodnění. Lidé chtějí celkem přes dva miliony korun. Úředníci zatím o žádné podané žádosti o náhradu škody nerozhodli. Registr běží.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

ippokorny

Chápu to správně?

Za ten bordel jsou potrestáni tím, že nedostanou obvyklé odměny za "vynikající" práci. Neměli by se podílet na opravě toho "zmetku"? Nebo již to ze zákoníku práce vypadlo?

0/0
3.8.2012 17:59

Stratos

:-)

Kež by se jich ozvalo ještě víc, když 23 lidí je za mega a půl. Tisíce takových :-)

+1/0
2.8.2012 17:35

cenzura žije s pravicí

Chybí mi tady diskutér, doktor bota,který tvrdí,že

systém funguje a že za všechno mohou neškolení úředníci.;-D[>-]Rv

0/0
2.8.2012 16:52

vita.nek

Re: Chybí mi tady diskutér, doktor bota,který tvrdí,že

neškolení úředníci jsou jen lokální problém, hlavně nefungují propoje, za což může IT ministerstva vnitra, díky čemuž je systém nepoužitelný, byť funguje správně.

+1/0
2.8.2012 17:44

bar.bu.do

Re: Chybí mi tady diskutér, doktor bota,který tvrdí,že

... fungující systém ohlásí ztrátu spojení takovým způsobem, že jí není třeba hledat čtyři týdny ...

+1/0
2.8.2012 18:57

vita.nek

Re: Chybí mi tady diskutér, doktor bota,který tvrdí,že

a on jí někdo hledá? - když se o tom píše již 14dnů na idnes? servery policie nezvládají datový tok, proto z nich nemůže "cucat" data CRV  ... dokud IT, které se stará o servery police nesjedná nápravu, nepude to .... jednoduché

0/0
3.8.2012 8:59

bar.bu.do

Re: Chybí mi tady diskutér, doktor bota,který tvrdí,že

... jaký tok? Těch pár dotazů? Mimochodem, jistě to rok předem specifikovali a před nasazením do provozu otestovali ...

... a problémy jsou s tím, že spojení není vůbec, ne že je pomalé ...

0/0
3.8.2012 19:40

vita.nek

Re: Chybí mi tady diskutér, doktor bota,který tvrdí,že

jelikož jsem pro státní správu taky kdysi něco dělal v IT, tak tam mám pořád nějaké vazby, tak jsem se informoval a výsledek: 1. nefunkční připojení na pobočkách, kdy z pochopitelných důvodů spojení nebylo vůbec. 2. pokud internet na pobočce šel tak do CRV se úředníci VŽDY korektně nalogovali - systéme jede. 3. až při tahání dat za databází, které byly spojeny s ostatními registry docházelo k timeoutu ze serverů třetích stran, proto se systémem nešlo pracovat, ale fungoval. Ano správně píšete, že toto bylo nejspíš specifikováno a požadavek tedy nedodržely třetí strany (např. Ministerstvo vnitra). A mimochodem těch pár dotazů, kterých bylo ve skutečnosti daleko víc, než pár skutečně shazuje databázi, byť přenos možná není až tak velký.

0/0
3.8.2012 21:26

bar.bu.do

Re: Chybí mi tady diskutér, doktor bota,který tvrdí,že

... starý systém měl jiný počet dotazů?

0/0
3.8.2012 21:31

vita.nek

Re: Chybí mi tady diskutér, doktor bota,který tvrdí,že

starý systém neměl dotazy žádné neb nebyl centrální, ale lokální na každém magistrátu a navíc nebyl s ničím spojený.

0/0
3.8.2012 21:54

johnz123

fandim jim

jen by me zajimalo, jak budou "usly zisk" vymahat lide, kteri treba provozuji autobazary, nebo tahaji auta ze zahranici. tezko je to hmatatelny, ale jestli dva tydny kvuli registru nebyli schopni prihlasit auto v cr a tudiz ho tu ani nemohli prodat...

0/0
2.8.2012 14:47

Mysel

Stale jeste lzi o pokute dodavateli?

I z toho mala, co se MD uvolilo zverejnit je prece jasne, ze ZADNOU pokutu dodavatel nezaplati. Korupcnici z MD podepsali peknou smlouvu, svoji odmenu si urcite zaslouzi.

0/0
2.8.2012 14:17

vita.nek

Re: Stale jeste lzi o pokute dodavateli?

Dodavatel žádnou pokutu nedostane protože jeho systém funguje. Ti co ostatně umí číst zajímají se o problém a zajímá je i názor někoho znalého z oboru IT se dozví, že systém celou dobu fungoval, pouze do něj nešlo zapisovat nebo se ztrácely údaje, což bylo způsobeno a) nefunkční propojení s jinými databázemi (mohlo za to IT ministerstva vnitra) b) neproškoleným a nepřipraveným personálem jednotlivých pracovišť (mohly za to klíčoví uživatelé, IT jednotlivých úřadů, dodavatel připojení) c) chybné údaje v migrovaných datech (mohli za to úředníci, kteří tak legalizovali krádeže a jiné šmeliny)  to celé zabaleno do neochoty úředníků pracovat .....

0/0
2.8.2012 15:20

tlachal

Re: Stale jeste lzi o pokute dodavateli?

Co si představujete pod pojmem systém? Co třeba dálnici, která nemá nájezd a výjezd nebo hypermarket s pokladnami nepřipojenými na elektřinu ? Všechno to co píšete muselo být popsáno v rizicích projektu (vyjma školení) a muselo být popsáno jak, kdo a kdy to vyřeší a otestuje - zřejmě se to nestalo. Školení je nedílnou součástí dodávky- za nevyškolení může vedení projektu, protože muselo mít nasmlouvánu součinnost (že budou mít pracovníci čas) jinak se projekt prodlouží. Dokonce i neochotu úředníků pracovat (pokud existuje) je nutné při náběhu systému zohlednit.

+1/0
2.8.2012 15:59

vita.nek

Re: Stale jeste lzi o pokute dodavateli?

systém je to co naprogramovala firma jež dodávku realizovala. - Jelikož se pohybuji kolem IS systému v IT tak z mého pohledu a co jsem měl možnost číst/vidět je to jediné co funguje. Školení klíčových uživatelů proběhlo, to že nebylo dostatečně předáno dál je věc státní správy a dneska dopoledne za to padaly hlavy, jak jsme si mohli zde přečíst. A to co píšete je z velké části pravdou, on nikdo neříká, že to nebylo popsáno v rizicích projektu, je tu jasně napsáno, že systém se spustil a padalo propojení, jinde lokální připojení na net, jinde s tím neuměli pracovat. Vyjma toho propojení se jedná tedy o lokální problémy a neschopnost úředníků, to propojení je průser IT Policie ČR (příp. MVČR).

0/0
2.8.2012 17:39

cenzura žije s pravicí

Re: Stale jeste lzi o pokute dodavateli?

Cedule,,systém nenaběhl a pod. si tam psali jen z nudy nebo proč?[>-]Rv

+1/0
2.8.2012 16:58

vita.nek

Re: Stale jeste lzi o pokute dodavateli?

cedule byla lživá, nicméně já neříkám, že se systémem nešlo pracovat, ale je to ekvivalentní jako byste k televizi (CRV) připojil nefunkční anténu (registr MVČR) a pak nadával že televize (CRV) nefunguje.

0/0
2.8.2012 17:34

rlpcr

Nějaká divná částka

Tak to je celkem malá částka. Jen kamarád žádal o milion korun. :D

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=3858477018832&set=a.1022999133657.4864.1185596091&type=1&theater

0/0
2.8.2012 13:40

Stratos

Re: Nějaká divná částka

A dodal také kamarád veškeré podklady, které prokážou jeho nárok na milion korun? Asi těžko...

0/0
2.8.2012 17:34

rlpcr

Re: Nějaká divná částka

Stačí si to přečíst a moudřejší pochopí. :)

0/0
2.8.2012 18:34

Xladi

Lidé žádají

ale uspějou jen ti nejvytrvalejší. Ti co si nenechali potvrdit že tam byli asi nic nedostanou. Je to velmi neprofesionální že služba kterou stát po lidech nefunguje měsíc a rozbíhá se to až teď. Jsem rád že jsem nic nepotřeboval zařídit, lidi co tam několikrát bez výsledku chodili upřímně lituju a úředníky kteří sloužili jako hromosvod vší zloby také.

+1/0
2.8.2012 13:26

Scarlett from Scottland

Re: Lidé žádají

úředníků je mi líto jen v tom případě, pokud na ně někdo byl protivný a oni za to nemohli. Jinak o jejich schopnosti a hlavně ochotě by se také dalo polemizovat. Mám na mysli ovšem pouze státní úředníky.

0/0
2.8.2012 13:48

Xladi

Re: Lidé žádají

Co jsem byl na úřadě vyměňovat řidičák tak byli úředníci OK spíše jsem se s ne moc vlídným přístupem setkal na některých poštách :-/

0/0
2.8.2012 15:14

Scarlett from Scottland

Re: Lidé žádají

ano, na poště občas taky... ale kupodivu jsem zjistila, že to nezáleží na jednotlivém kusu zaměstnance, ale na konkrétní pobočce - vedení které si buď vybere špatně úplně snad celej kolektiv nebo dobrej kolektiv. Chodím na pošty často. Přesně vím, že když půjdu na "tuhle poštu" - budou tam všichni ochotní a schopní a když na tu druhou, tak předem počítám s neochotou a dost neschopností vyřešit něco jiného, než odeslání obyč. psaní :-/

0/0
2.8.2012 22:10

vita.nek

Re: Lidé žádají

Úředníků z dopravního inspekrotátu mi není ani zamák líto. Nejsem zrovna škodolibý člověk, ale tak jak se chovají tam se snad na jiném úřadě nechovají - člověk jim donese údaje vyplněny na formuláře stažené z jejich webu, vyhodí ho si to přepsat, protože tento formulář nepoužívají (byť by měl být aktuální a vytisklý se všemi náležitostmi) . Pokud chci s něčím poradit, dostanu vynadáno, že to mám na nástěnce (při několikáté výzvě ať mi to na ni jdou ukázat = nenalezeno, samozřejmě bez omluvy, s dalšími nemístnými narážky na to, že to je snad jasné mi to vysvětlí). Ve formulářích chcou údaje, které v TP jsou značeny jinak - opět při dotazu spousta nemísných poznámek. Při zcizení ŘP (včetně potvrzení od policie ČR) si musí krom správního poplatku člověk vyslechnout připomínky o tom jak si na své věci neumím dát pozor ...  kdo seje déšť sklízí bouři, doufám, že jim to lidé, kterým několikrát zatopily daly zpětně vyžrat!

0/0
2.8.2012 15:14

Xladi

Re: Lidé žádají

Tak ono asi jak kde u nás ve městě jsou tito úředníci docela v pohodě ale musím uznat že všude to hladce nejde, před pár lety jsem potřeboval pro zaměstnavatele vystavit duplikát malého techničáku a byl jsem tam snad 5x. Jednou jsem neměl plnou moc, pak ten co mi dal plnou moc měl malý pravomoce tak jsem jim tam přinesl i zplnomocnění od nejvyššího šéfa a nakonec mi řekli že to bude muset pžijet zařídit generální ředitel až ze švédska. Prostě pakárna fakt jsem měl chuť na ně skočit. Nakonec to zařídil něčí známý policista a bylo to hned.

0/0
2.8.2012 15:21

vita.nek

Re: Lidé žádají

Tímto se omlouvám všem slušným úředníkům, měl jsem "čest" se třema dopravními inspektoráty a všude stejné. Nevěděl jsem, že i mezi nimi jsou "černé" ovce, které se umí chovat slušně, těm patří upřímně všechna čest!  V souvislosti s tím mě napadá, že až registr bude centrální, tak budu moci tyto záležitosti vyřizovat i jinde, než kde je to v místě mého bydliště, nebylo by špatné spustit web "mujurednik.cz" kde by bylo hodnocení jednotlivách dopravních inspektorátů a budu chodit jen tam kde jsou "milí" :))

0/0
2.8.2012 17:43

Scarlett from Scottland

Re: Lidé žádají

nejste náhodou z ČB? mám pocit, jakobysme byli na stejné přepážce ;-D

0/0
2.8.2012 22:06

vita.nek

Re: Lidé žádají

nene, ale asi úředníci u nás byly na stejném školení :)

0/0
3.8.2012 8:57

Levicovy.Pravnik

stát si může dovolit vyplatit odškodné

nebot zvedl daně a má z čeho brát;-D

0/0
2.8.2012 13:16

jozko skocdopole

Re: stát si může dovolit vyplatit odškodné

oprava: má z čeho krást ;-D

0/0
2.8.2012 13:56

Maková panna

Skončí to jako vždy....

Dodavatel dostane odměnu,a lidé ostrouhají......;-O

0/0
2.8.2012 13:04

syselj1

z vlastní kapsy

Podle stupně předražení aplikace dostal pan ministr na úplatcích více jak 2 mega. Takže se může ukázat jako frajer a dát to ze svého

0/0
2.8.2012 13:01

Najdete na iDNES.cz