Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Cikáni nám nařezali... Plnou kůlnu dříví, bojuje kampaň s předsudky

Společnost IQ Roma servis zahájila kampaň, která má pomoci odstranit předsudky vůči Romům. Projekt "Romové pracují a chtějí pracovat" je vystavěn na stereotypech a paradoxech. Na plakátech tak na první pohled zaujme třeba nápis "Cikán mi vybílil byt". Menším písmem je však dodáno, že to byl "prostě nejlepší malíř".

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

ciryl

Vsiml jsem si

Proc ma tolik diskutujicich ve zvyku stale opravovat pravopis.Diskutujte a neopravujte.Nebo to je tolik diskutujicich,ucitelu cestiny?Nebo jste tak bezchybni?;-)

0/0
25.9.2012 3:16

opportunity

Re: Vsiml jsem si

Kdo kritizuje ostatní, měl by sám být natolik dobrý, aby zvládal pravopis. Tolik dislektiků nemáme.

0/0
25.9.2012 8:58

ciryl

Romove

Nazvali vas " socialne neprispusobive " Tak se prispusobte a spolecnost vas zacne uznavat.Velmi jednoduche.;-);-);-)

0/0
25.9.2012 3:05

neverest

A co třeba nějaká pravděpodobnější hesla?

třeba C. nám zmlátili a okradli syna? nebo C. nám vykradli sklep, ale bylo jim míň než 15 let, takže se jim nic nestalo, škodu nezaplatili, nic nevrátili a jen se nám každý den smějou do očí?

Běžte s těmahle kampaněma, placenýma z našich daní, k šípku.

0/0
3.8.2012 18:38

neverest

HAHAHAHAHA

Marnej boj. Jedna kampaň nemůže konkurovat soustavné a masivní anti-reklamě, kterou si dělají sami Romové.

+2/0
3.8.2012 18:25

opportunity

Re: HAHAHAHAHA

To není anti-reklama, to je pravda, zkušenosti, statistika...

0/0
25.9.2012 9:00

noorange

Odstranit předsudky.....

bohužel realita je jiná, zanjí ji Kanaďané, Angličané, Evropa.....  ale my se tu rádi obelháváme

+4/0
2.8.2012 8:15

Zloděj a Lhář jako každý v ČSSD

Na plakátech jsou výroky cikánů, v článku se píše o Romech,

jak lze slušně nazvat tento jev?

0/0
2.8.2012 7:26

noorange

Re: Na plakátech jsou výroky cikánů, v článku se píše o Romech,

propagovaná inverze neboť oni to mohou dělat, ale ty ne, rozůmyš?

0/0
2.8.2012 8:18

AnalyzaNow

Pověst + image = míra PRAVDĚPODOBNOSTI

Citované pracovnice si stěžují na "nedůvěru, podezřívavost, xenofobii, předsudky". Proč ale populace, která podle nich vykazuje "nedůvěru, podezřívavost, xenofobii, předsudky", ať jsou to potenciální zaměstnavatelé nebo kdokoliv jiný, projevuje opak "nedůvěry, podezřívavosti, xenofobie, předsudků" k jiným potenciálním zaměstnancům? ... Celé naše lidské chování a dokonce snažení se, včetně výchovy dětí, celý život je (je-li hlava zdravá a mysl jasná) poznamenaná společným jmenovatelem: Zvyšovat PRAVDĚPODOBNOST dobrých výsledků a minimalizovat PRAVDĚPODOBNOST nežádoucích výsledků. ... Když se jede rychle, PRAVDĚPODOBNOST, že bude nehoda je vždy vyšší. Když si sáhne na rozpálenou plotnu pravděpodobnost, že se spálí je také vysoká. Když vystuduje VŠ, pravděpodobnost, že je inteligentní a že bude mít slučnou kariéru je zase vyšší než o těch, kteří VŠ nevystudují. Pravděpodobnost dobrého života v bezpečí třeba ve Švýcarsku je vyšší než třeba v Čadu, atd. NENÍ v tom ž.ádná zlovolnost.

+3/0
1.8.2012 21:26

johni59

Předsudky

Jaképak předsudky, Romové mě o tom přesvědčují dnes a denně a dokonce i na dovolené. Než jsem se v koupelně otočil sprcháč změnil majitele.... R^

+1/0
1.8.2012 21:07

AnalyzaNow

POVĚST = VELICE cenná věc (nejen v reklamě)

Image, pověst, reputace, atd. to je velice důležitý aspekt nejen při podnikání nebo prodeji zboží, shánění práce, ale je tím nejednou citelně a významně, nejen v emocích ale i peněžně, ekonomicky, atd. poznamenán jednotlivec, firma, země, atd. atd. Proto DOLOUHODOBÉ budování a kultivace pověsti je tak důležité, protože DOBRÁ pověst sama otevírá příležitosti, jak při shánění zaměstnání, tak při prodeji zboží dané značky, tak lákání turistů nebo investic do dané země. Ikdyž se nemohui odvovat na konkrétnéí studie, víme, dá se říci, že v DOSTATEČNÉ VĚTŠINĚ situací a případů všeobecná POVĚST objektivně napovídá o kvalitě výrobku, člověka, země. .... Pověst BMV, MB nebo Porsche, Toyoty, atd. odovídá objektivní skutečnosti, že německá a japonská auta jsoui kvalitní. POVĚST Švédska coby civilizované, bezpečné země ZASE objektivně vypovídá o PRAVDĚPODOBNÉ zkuženosti s civilizovaností a bezpečností života kterou člověk asi zažije. Pověst i stereotypy objektivně indikují PRAVDĚPODOBNOST.

0/0
1.8.2012 20:55

AnalyzaNow

Výpovědi KONKRÉTNÍCH spokojených zákazníků = nejlepší reklam

Jednou z dlouhodobě užívaných taktik firemní reklamy jsou tzv. "customer testimonials", tedy (údajně?) skutečná vyjádření údajně skutečných zákazníků nebo klientů dané firmy, kde sdělují, jak výborné služby nebo výrobky od dané firmy sami dostali.

Je nepochybné, že když by podobní spokojení zákazníci rómského malíře pokojů, těch, kteří poskytují služby nařezání zásoby topného dříví, atd. atd., včetně třeba autentické rómské kapely, která nabízí služby hrát na svatbách nebo párty, inzerovali výpovědi svých skutečných spookojených zákazníků, byla by to jedna z nákladově a dopadem nejefektivnějších způsobů jak a) získat další zázazníky a b) potírat negativní pověst.

Takž reklamní agentura která (za nemalé peníze EU? ČR?) vyrukovala s touto reklamní kampaní na boj s negativní pověstí Romů, kteří chtějí pracovat a nabízejí služby o které má obyvatelstvo zájem, by za extra pár korun začala uvádět jména a vvyjádření spokojenosti konkrétních zákazníků, bylo by kýženému cílůi pomoženo nejlépe.

0/0
1.8.2012 21:06

AnalyzaNow

POVĚST = VELICE cenná věc (nejen v reklamě)

Image, pověst, reputace, atd. to je velice důležitý aspekt nejen při podnikání nebo prodeji zboží, shánění práce, ale je tím nejednou citelně a významně, nejen v emocích ale i peněžně, ekonomicky, atd. poznamenán jednotlivec, firma, země, atd. atd. Proto DOLOUHODOBÉ budování a kultivace pověsti je tak důležité, protože DOBRÁ pověst sama otevírá příležitosti, jak při shánění zaměstnání, tak při prodeji zboží dané značky, tak lákání turistů nebo investic do dané země. Ikdyž se nemohui odvovat na konkrétnéí studie, víme, dá se říci, že v DOSTATEČNÉ VĚTŠINĚ situací a případů všeobecná POVĚST odpovídá a objektivně napovídá o kvalitě výrobku, člověka, země. .... Pověst BMV, MB nebo Porsche, Toyoty, atd. odovídá objektivní skutečnosti, že německá a japonská auta jsoui kvalitní. POVĚST Švédska coby civilizované, bezpečné země ZASE objektivně vypovídá o PRAVDĚPODOBNÉ zkuženosti s civilizovaností a bezpečností života kterou člověk asi zažije. Pověst i stereotypy indikují PRAVDĚPODOBNOST.

0/0
1.8.2012 20:52

Radny neplatic999

Mohl by nekdo poslat odkaz

na to video, kde rezou plnou kulnu drivi, nebo malujou ten bejvak?? Jenom abych vedel, koho si mam pozvat, az budu malovat, nebo potrebovat nasekat kulnu drivi...R^

Jo a jeste by me zajimalo co znamena pojem "Etnicky Cech". Cech je totiz pouze Cech, nic etnickeho v tom neni. Pokud je nekdo Ceske narodnosti, nemuze byt logicky jine a pokud ano, urcite to nemuze zadna narodnost etnicka..Rv

+3/0
1.8.2012 18:39

Radny neplatic999

Re: Mohl by nekdo poslat odkaz

nemuze byt zadna..

0/0
1.8.2012 18:40

neverest

Re: Mohl by nekdo poslat odkaz

Našel jsem videa, kde pracujou černoši, Indiáni, Vietnamci, Číňani, pak i něco tuším k Mongolska a Kyrgyzstánu, ale to video, co chceš ty, jsem po dvou dnech hledání opravdu nenašel. (P.S. Kupodivu ani v kategorii sci-fi)

0/0
3.8.2012 18:30

klond

Aktivační poplatky

Přesně tak - uděláme kampaň protože se někomu ubližuje a my na to musíme upozornit. Pokud se někde objeví heslo "Kdokoli mi štípnul ..." nebo "Kdokoli mi nařezal ..." stejně všichni budou automaticky myslet na krádeže nebo rvačku. To je psychologické vnímání toho spojení, nikoli upozorňování na to, že máme předsudky. Radši by je měli dát těm nezaměstnaným, kteří vykonávají nějaké veřejně prospěšné práce atd.

0/0
1.8.2012 16:39

Unyax

Přestaňte nám vkládat do úst Cikány !!!

Cikáni nikomu nevadí, nám vadí šmejdi a paraziti a je jedno, jaké jsou národnosti !!!!!

+7/0
1.8.2012 16:15

Rostislav S.

Re: Přestaňte nám vkládat do úst Cikány !!!

R^R^R^

0/0
1.8.2012 17:54

bar.bu.do

Re: Přestaňte nám vkládat do úst Cikány !!!

... cikán je způsob života, píše se s malým c a nemá nic společného s rasou či národností ...

0/0
1.8.2012 18:28

kokoťátko jedno!

Re: Přestaňte nám vkládat do úst Cikány !!!

No ano! I roztomilé dítko se vrací z tábora opálené jako cikán! A není na tom nic špatného!

A když doma cikán zalže , tak mu maninka řekne: "Ale, necigáni!"

A když si doma dlouho neuklidíte, pak žijete jako cikáni.

Neberte nám to, ano?

0/0
1.8.2012 19:06

Ezechiel

plynař

cikán nám opravil přívod plynu

http://ostrava.idnes.cz/zlodej-v-karvine-ukradl-kus-rozvodu-plynu-fjc-/ostrava-zpravy.aspx?c=A120801_135607_ostrava-zpravy_jog

+1/0
1.8.2012 14:16

Alka-pone

Tady ještě funguje diskuzní fórum?

No to teda zírám 8-o

0/0
1.8.2012 13:34

Diarma

Re: Tady ještě funguje diskuzní fórum?

Je to nějaké divné

+1/0
1.8.2012 13:43

orinka3

Re: Tady ještě funguje diskuzní fórum?

patrně tu sbírají hesla na další kampaň;-)

0/0
1.8.2012 15:12

kajak v zakoně

Re: Tady ještě funguje diskuzní fórum?

to je docela komické... Pokud by byla diskuze zrušena, všichni budete naprosto nechápavě kroutit hlavami proč, žejo.....;-DRv

0/0
1.8.2012 15:24

Pierre de Croissant

Asi tak

Máme populaci A a v ní subpopulaci B a subpopulaci C a to v poměru subpopulací B/C = 97/3. Budeme sledovat Pravděpodobnost  výskyt jevu P v obou subpopulacích. Pokud se uvedený jev v obou subpopulacích vyskytuje stejně často, pak platí že B/C =PB/PC = 97/3

Neoficiálně je udávána skutečný výskyt jevu P (pobyt neboli zastoupení subpopulací ve vězení) pro PB/PC = 40/60 .

Porovnáme očekávanou 97/3 a skutečnou 40/60 četnost jevu P  (97/3)/(40/60) = 48,5.

Formulujeme závěr: Pravděpodobnost, že náhodně vybraný či na ulici potkaný jedinec ze subpopulace C byl ve vězení je asi 50 větší než u jedince ze subpopulace B.

+2/0
1.8.2012 13:34

Aladár Ladič

Re: Asi tak

jistě,to je samozřejmé a logické;-)

0/0
1.8.2012 15:03

denny2606

Cikáni nám nařezali... Plnou kůlnu dříví,

ale než si ho odnesli a kůlnu podpálily, vybílili nám barák "zu grund" a  majitele oholili mačetou.;-(

+1/0
1.8.2012 13:11

kajak v zakoně

Re: Cikáni nám nařezali... Plnou kůlnu dříví,

v gramatice máš zhruba šedesátiprocentní úspěšnost... R^ to se cení... R^

0/0
1.8.2012 15:25

Aladár Ladič

Re: Cikáni nám nařezali... Plnou kůlnu dříví,

přeháníš,příště tolik nepij!

0/0
1.8.2012 22:20

denny2606

Re: Cikáni nám nařezali... Plnou kůlnu dříví,

0/0
2.8.2012 8:09

Rákšasí

To zas bude vyhozenejch peněz

a výsledek nula :-/

0/0
1.8.2012 13:06

vezu maso pro doktora Jacksona

Re: To zas bude vyhozenejch peněz

Nahodou, lidova tvorivost uz zafungovala a i vy se muzete zasmat:

http://i.imgur.com/aJKau.jpg

http://i.imgur.com/RyGW7.jpg

+1/0
1.8.2012 14:27

Lola Roflova

Moc hezká kampaň, jsem ráda, že jsem byla poučena

a teď ještě kampaň, kde vysvětlí (nejen) paní Sivákové, co je na jejím komentáři špatně (Facebook) http://jdem.cz/vvum8 :-/Rv

0/0
1.8.2012 12:26

elgeorge

Re: Moc hezká kampaň, jsem ráda, že jsem byla poučena

No, především by měla svýho smrada naučit, že krást se nemá! Fuj.Rv

+2/0
1.8.2012 12:32

Lola Roflova

Re: Moc hezká kampaň, jsem ráda, že jsem byla poučena

tak jsem to myslela

+1/0
1.8.2012 13:31

kecálek reloaded 5

Není nad to, když ředitelka neziskovky sající peníze státu

ani nerozumí slovům, která používá:

XENOFOBIE = strach z neznámého, předsudky však lze mít pouze vůči známému!!! ;-D;-D;-D

+4/0
1.8.2012 11:40

bar.bu.do

Re: Není nad to, když ředitelka neziskovky sající peníze státu

... někdo říká předsudek, někdo zkušenost ...

+2/0
1.8.2012 12:02

mroyko, build 1.0.005

Sou v tom nevinne, vzdyt sou tak mili a hodni

Kdo se chce podivat jak se zije s cikany, muze se podivat na krasne vide v clanku

http://zivot.azet.sk/clanok/9477/sused-sa-vie-vcitit-do-koze-vraha-z-devinskej-novej-vsi.html

A kazdej aktivista at se k nim nastehuje a je radsi zticha,

0/0
1.8.2012 11:12

opportunity

Re: Sou v tom nevinne, vzdyt sou tak mili a hodni

Pan Dobrovodský vede sysifovský boj, na netu jsou videa, jak jeho sousedi vykonávají na dvorku velkou potřebu, takový hnus jsem ješrě neviděla...;-€

0/0
1.8.2012 13:17

Aladár Ladič

Re: Sou v tom nevinne, vzdyt sou tak mili a hodni

Bude si muset nasadit modrá sluchátka;-)

0/0
1.8.2012 13:19

Bouše

... a půlku nám ukradli.

:-)

0/0
1.8.2012 10:56

kecálek reloaded 5

Předsudky nebo špatné zkušenosti

Asi by si měli multivitamíni ve wikipedii vyhledat slovo Generalizace (z lat. generalis, všeobecný, od genus, rod) znamená zobecnění nebo zobecňování. Nejčastěji znamená, že se vlastnosti, zjištěné u jistého počtu prvků nějaké množiny, generalizací přisoudí všem jejím prvkům. Tak se například jednotlivé špatné zkušenosti s příslušníky jisté společenské skupiny generalizují na celou skupinu.

Generalizace (tj. poučení se ze zkušenosti) umožnila lidstvu se vyvíjet - pokud by pračlověci negeneralizovali, všechny by je sežral tygr šavlozubý - neb podle multivitamínů, to že jeden tygr šavlozubý někoho sežral a tudíž se budu bát všech tygrů šavlozubých je nepřijatelný diskriminační předsudek. A nic na tom nezmění ani to, že některý z tygrů může být zrovna nažraný a tak mě nechá být.

0/0
1.8.2012 10:42

Antonín, topič

Ono to nejde ráz na ráz,

a lidi mají tendence tyto kampaně chápat úplně jinak, než tvůrci zamýšleli. Cikáni nám nařezali... plnou kůlnu dříví vybílili...

Kouzlo nechtěného?

+2/0
1.8.2012 10:38

Martin70

Usekl mi ruku mačetou

prostě nejlepší řezník! ;-(

To je nejtrapější projekt co jsem kdy viděl. Nevyhazujte peníze za hlouposti!

+6/0
1.8.2012 10:34

mortisqqo

Re: Usekl mi ruku mačetou

;-D R^

0/0
1.8.2012 10:50

iBlesk

Re: Usekl mi ruku mačetou

R^R^

0/0
1.8.2012 12:02

999666999

Jaké předsudky?

Každej má zkušenost s cikánama. Těch několika slušnejch je mi líto, musí to bejt hrozný. Nicméně, jakékoli etnikum sem přijde v druhé generaci mluví plynně česky a studuje SŠ či VŠ. Jen toto etnikum se to nenaučilo za stovky let. Kde je sakra chyba. ;-)

+8/0
1.8.2012 10:30

Najdete na iDNES.cz