Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Jako za segregace: černošský pár se nemohl vzít v americkém kostele

Zdálo se, že rasové segregaci v USA odzvonilo před desetiletími. V Mississippi však teď vyvolal pozdvižení případ, kdy se černošský pár nemohl kvůli barvě kůže vzít ve vybraném baptistickém kostele. Ve svatostánku se ještě nikdy žádní Afroameričané nebrali a hrstka místních chtěla, aby to tak zůstalo.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

uživatel eliminován v21.0

No a?

když budu chtít nový auto, tak taky nepůjdu do Teska, ale tam, kde ho prodávaj. Tak ten babtišskej kostel neoddává černý, mě to neva. Já bych se taky nešel ženit do muslimksý mešity Rv

0/0
31.7.2012 16:17

Tomáš22

barva pleti

Může mi někdo říct, jakou má bůh barvu pleti? ;-D;-D

0/0
31.7.2012 13:33

ententýkydvašpalíky2

Re: barva pleti

Žádnou.

0/0
31.7.2012 13:44

Vladimír Škopek

Jasný

Vskutku článek, který všechno mění. Ze světa se člověk na idnes dozví kulový a když už, tak to není ani bulvár, to už je prostě aktivismus. Církev vždy špatná, republikáni vždy špatní, afroameričané vždy chudinky a za každým rohem zlý bělošský rasista, jediná to překážka na cestě ke světlým zítřkům a trvalému světovému míru. Tomuhle se opravdu říká novinařina?Rv

+1/0
31.7.2012 13:06

\/ladyka Božihněv

Každá církev má svá pravidla. A nikdo jim by do toho neměl

mluvit. Jestli v takové církvi jsou i černoši, pak mají mít právo mít svatbu v kostele. Římskokatolická církev například vyobcovala cigány, takže cigáni na celém světě do římskokatolického kostela nesmí a nesmí tam pochopitelně mít ani svatbu. Jestli někdo založí církev albínů purpurových, tak pochopitelně do jejich kostelů budou chodit pouze albíni purpuroví a nikdo jiný. Pokud to bude uznaná církev a nebude to jen nějaká sekta.

0/0
30.7.2012 23:27

Sharpe

Re: Každá církev má svá pravidla. A nikdo jim by do toho neměl

Proc tak hloupou lez, to chcete provokovat nebo co?

0/0
30.7.2012 23:41

Zylbrsztajn

Re: Každá církev má svá pravidla. A nikdo jim by do toho neměl

Co je to za nesmysl?A kde tady měla sousedka svadbu? To jsem měl asi vlčí mlhu? On to byl fotbalový stadion , ale já jsem viděl katolický kostel. ;-D A kdo v Brně dělá nejintenzivnější misii mezi cikány? Zábrdovičtí Siouxové? Já myslel, že to jsou katolíci! (A taky baptisti, abych jim nekřivdil.)

Vladyko Božihněve, víš, co je průšvih? Když člověk začne lhát, aby v diskusi podpořil svoje myšlenky, které začínají být poněkud vratké.:-/:-(

+1/0
31.7.2012 0:33

novinkycz

černoši

Černoší tvoří asi 12% obyvatelstva USA.Ale jejich kriminalita je celkově 60%.Tak že 35 milionů černochů má 60% kriminalitu.Zbytek 300 milionů američanů má 40%;-D

0/0
30.7.2012 20:55

ententýkydvašpalíky2

Re: černoši

Stačí se podívat do země jejich původu a vše je hned jasné. Nebo si alespoň přečíst jeden z následujících článků o východním Kongu.

+3/0
30.7.2012 21:07

Zylbrsztajn

Re: černoši

Země původu těch dvou svatebčanů jsou Spojené Státy Americké.

0/0
30.7.2012 21:11

ententýkydvašpalíky2

Re: černoši

Já také reaguji na příspěvek výše, který pravda, s článkem příliš nesouvisí. Náhodou jsem však četl i články o situaci v centrální Africe a myslím, že mezi uvedeným údajem o kriminalitě Afroameričanů a děním v Kongu existuje jistá biologická spojitost. To samozřejmě nemění nic na skutečnosti, že se duchovní onoho kostela zachovali řekl bych "nekřesťansky".

0/0
30.7.2012 21:20

Zylbrsztajn

Re: černoši

Myslím, že se mýlíš s tou biologickou souvislostí.

Situace v Kongu nemá příčiny biologické, ale politické a sociální. Stejně jako kriminalita afroameričanů v USA. Tyhle úvahy o biologické predispozici nemají žádnou rozumnou oporu.

Podobně jako odvozování úspěchu evropské civilizace od biologické predispozice nebo dokonce genetické danosti. Podmínky nás utvářejí více, než si připouštíme. Podmínky do kterých se rodíme v rodině, čtvrti, městě, sociální vrstvě. Kdybys byl v dětství vystaven alkoholismu rodičů, kdyby ses chytil špatný party, nebyl bys tím, kdo jsi. Místo četby článku o USA a účasti v diskusi pod ním, bys někde kradl, nebo chlastal.

V běžném životě zcela normální lidé, postavení do extrémních podmínek, dělají extrémní věci. Přečti si něco od dr. Koukolíka, tam jsou odpovědi na některé tvoje otázky.

0/0
31.7.2012 0:28

ententýkydvašpalíky2

Re: černoši

Od Koukolíka jsem toho četl opravdu hodně. Leč ani Koukolík není prost infekce politické korektnosti, ač si to sám možná ani neuvědomuje. Jsem vystudovaný biolog, navíc mne tahle problematika zajímá, není pro mne problém sehnat si příslušné informace. Prostředí samozřejmě člověka jako jednotlivce i jako populaci významně ovlivňuje, nicméně je to právě vliv prostředí, řekněme společenský tlak, který selektuje lidi v komunitě na určité žádoucí vlastnosti. Zkrátka, v průběhu lidské historie se ve většině lidských společenstvech nejvíce množili ti, kteří splňovali přísná kritéria té které society. Proto, ač všichni lidé pocházejí jen z malé skupiny lidí kdesi v Africe, došlo postupně k jejich rozrůznění nejen co do vzhledu, ale i co do psychických dispozic, které ač ovlivnitelné prostředím, jsou z větší části fixovány dědičně.Tak jako jsou si černoši podobní vnějším vzhledem, analogicky jsou si podobní i po psychické stránce.Tyto shody jsou měřitelné a statisticky vyhodnotitelné.

+3/0
31.7.2012 0:57

jurnecka

Re: černoši

Zvláštní je, že černoši společensky (profesně) selhávají i pokud jsou již x-tá generace narozena ve spojených státech, či mimo Afriku. Čili svádět to na politické a sociální vlivy nemá logiku, obzvlášť za situace, kdy se jim dostává od státu a společnosti výhod a podpor, na jaké majorita vůbec nemá šance dosáhnout. Naproti tomu biologické predispozice mají rozumnou oporu a né že né. Adopční studie na dvojčatech a podobně to mnohokráte potvrdily... Jen je pro někoho Bůhví proč, nepředstavitelné se postavit čelem k tomu, co je zřejmé. Totiž že tak jako se evoluce projevila na rozdílech v morfologických znacích, tak se projevila i v těch psychologických, ve schopnostech, atd... Nakonec duševní funkce jsou přece také projevem stavby mozku (hustota gyrifikace, atd).

+2/0
31.7.2012 2:23

Vladimír Škopek

Re: černoši

V posledních několika letech se radikálně změnil pohled na vývoj člověka Homo Sapiens. On sice vylezl opravdu nejspíš z Afriky, jenže při cestě ho asi neformovala jenom jiná příroda, ale taky i předchozí vývojová stadia člověka. Při rozklíčování genomu se zdá, že např. evropané mají i kousek neandrtálce, který prý vypadal o dost víc lidsky, než jsme si doteď mysleli. Pořád se hodně diskutuje a není jasné, co se ještě dozvíme, ale zdá se, že se jednotlivé lidské ývojové větve odlišují víc, než se zdálo. Ostatně kdo viděl černocha při atletice a číňana při gymnastice, asi ho to taky trklo.

+1/0
31.7.2012 13:14

Zylbrsztajn

Re: černoši

Jsi mimo. V tomhle případě nejde o žádnou kriminalitu černochů. Ta může být jaká chce, malá, velká, taková nebo maková. S případem, kdy dvěma lidem, kteří v pohodě chodili do kostela, a rozhodli se v něm vzít, někdo tohle prostě upřel, jen proto, že mají barvu kůže, která se pár lidem v kostele nepozdává, a že ten kazatel, před těma pár lidma stáhl ocas a šel je oddat jinam, protože se bál o místo, statistika kriminality nesouvisí ani zbla.

A myslím, že by to bylo špatně, i kdyby jim odmítli svadbu, kvůli kriminální minulosti, nebo čemukoliv jinému. Správný křesťanský sbor má mít otevřenou náruč pro všechny. Přečti si Nový zákon a pochopíš, že ta rada starších šlápla hodně vedle, a uřízla si pěknou ostudu.

0/0
30.7.2012 21:10

Sharpe

Re: černoši

Jesli je to doopravdy jak rikate a je to velmi dojemne, tak ta rada starsich projevila neuveritelnou odvahu a nebo byly nadrogovani.. Clovek by rekl, ze neceho takoveho se v USA zadny beloch nemuze odvazit, aniz by na to nedoplatil. Udelat to pri vedomi, ze budu okamzite lynchovan tiskem, ze muzu byt predmet milionove soudni zaloby a mozna tak znicit svuj kostel, to je az neuveritelne. Leda, ze by se jich clovek mohl soukrome zeptat, jak to skutecne bylo.

+1/0
30.7.2012 23:30

Zylbrsztajn

Re: černoši

Věř imi, že to za odvahu nepovažuji. Spíš kolektivní hloupost.

0/0
31.7.2012 0:34

Sharpe

Re: černoši

No ja bych jen chtel vedet jak to opravdu bylo. To jako nedavno, jak byla hrozna zprava, ze bily rasista na Floride zavrazdil cerneho mladika. No a ukazali tam fotku dvanactileteho ditete (byl to skutecne on, ale kdyz mu bylo dvanact) a belocha, (ve skutecnosti byl hnedy, jen ho pro zpravy vybilili), tak si clovek rek to je hruza. Jenze pak kdyz se ukazalo, ze to byl velky otetovany hromotluk ktereho vyhodili se skoly za drogy a ten druhy co hlidal ten objekt byl po latinskoamericke matce hnedy a kdyz na nem ten cernoch lezel a mlatil mu hlavou o chodnik,( Mel vzadu rozbitou hlavu,) tak vytahnul pistoli a zastrelil ho, pak to vypada trochu jinak, nez to rikaji novinari.

+2/0
31.7.2012 1:34

jurnecka

Re: černoši

R^

0/0
31.7.2012 2:24

opportunity

Není to správné,

kostel má být pro každého. Ale obdobné situace známe i u nás - existují programy a podpory, na které já modrooká blondýna nedosáhnu. Jsou zvláštní stipendia pro VŠ, o které si třeba nemůže požádat moje dcera...

+2/0
30.7.2012 20:53

antidepka7

Okurková sezóna,

o čem budeme dnes psát? Tak třeba o tom jak v 5 tis. městečku na jihu USA pár lidí projevilo rasistické názory dle místní dlouhodobé tradice, která v žádném případě nereprezentuje biblické novozákonní křesťanství.

+3/0
30.7.2012 20:50

Menetekel

Katolická církev má prostě svá pravidla

narozdíl od evangelíků a ostatních jsem ještě nezažil, že by faráře dělala žena. Je to stejné, jako byste chtěli postavit v Íránu nebo jiné muslimské zemi křesťanský kostel. Normální lidé prostě daná pravidla respektují. Nikdo z tzv. bílých si také přece nestěžuje třeba na to, že černoši mají zcela odlišné fyzické předpoklady například v atletice, kterou de facto ovládli.

+1/0
30.7.2012 20:15

Sharpe

Re: Katolická církev má prostě svá pravidla

Dalai Lamu take jeste nedelala zena a dokonce se ani neozenil:-)

0/0
30.7.2012 20:22

českej.venkovan

..a co tohle...????

Minulý měsíc muslimský řidič „routemasteru“ v Londýně znemožnil nevidomému George Heriggemu (73) nastoupit do autobusu kvůli jeho vodícímu psovi.

Nevidomý penzista, trpící rakovinou, byl dvakrát vyhozen z dopravního prostředku, protože jeho vodícího psa považují muslimové za nečisté zvíře.Znemožňování vstupu vodícím psům z náboženských důvodů se stalo v Anglii tak rozšířené, že se tato věc projednávala minulý týden ve Sněmovně lordů

http://olser.blog.idnes.cz/c/280925/Desivy-ortel-DMO-aneb-Kdyz-slo-o-petrodolary-psi-do-lazni-nesmeli.html

0/0
30.7.2012 18:54

CeleronD

Re: ..a co tohle...????

Tak to ať si tam sama královna, jako panovnice a hlava církve udělá sama pořádek. Na to si ji tam snad pěstují, ne ?

0/0
30.7.2012 19:12

Sharpe

Re: ..a co tohle...????

Kralovna je jen symbolicka hlava statu a nema vykonnou moc. Takze si to neplest se Stalinem

0/0
30.7.2012 19:19

CeleronD

Re: ..a co tohle...????

Jistá podoba se Stalinem by tu byla: ani jednoho si lidé nezvolili.

A jinak, královna výkonnou moc sice nemá, ale možnost vyjadřovat se k takovým jevům rozhodně má (ikdyž se jí určitě nechce).

0/0
30.7.2012 19:50

Zylbrsztajn

Re: ..a co tohle...????

To je taky otřesný případ. Ale tady by to MĚLO BÝT jednoduché: Okamžitý vyhazov z práce, uvedení důvodu propuštění do posudku, a podání trestního oznámení. Sviňárna by to byla i kdyby ten deda viděl a byl jinak zdravej jako řípa, ale nevidomýmu dědulovi udělat tohle to je na pravou českou fackovačku přímo na místě.

A já věřím, že Češi jěště nejsou tak "pokakaný" (snad to slovo projde), aby, kdyby se to stalo u nás, nevstali v autobusu všichni Pepíci a Frantové, nedali tomu lumpovi pár facek a pak si střihli kámen-nůžky-papír, kdo ten bus odveze až na konečnou.

Chlap, skutečnej chlap, nespravedlnosti a krutosti prostě jen nepřihlíží a nemlčí. Předpisy sem, předpisy tam, na hrubej pytel patří hrubá záplata.

0/0
30.7.2012 19:43

Sharpe

Re: ..a co tohle...????

Jenze tech muslimu je jiz trochu moc.Takze by mohli sfackovat ty statecne chlapy

0/0
30.7.2012 19:52

Zylbrsztajn

Re: ..a co tohle...????

Já vím Sharpe, v UK jich je fakt moc. Ale u nás ne. My ještě máme čas udělat něco, čím by se dal příliv přistěhovalců regulovat. (Nám pomáhá i čeština, která je pro přistěhovalce těžká.)

Podle mého názoru, bysme si měli vzít vzor v USA: Když přistěhovalec do USA dostává občanství, skládá přísahu (http://www.oamerice.com/2011/04/na-prisaze-novych-americanu.html) Něco podobného by měla zavést celá EU. Přistěhovalci by měli navštěvovat kurzy občanství, měli by mít možnost a povinnost se dozvědět o principech, na kterých stojí evropská civilizace a kultura, a občanství by měli dostat pouze tehdy, když by se mohli a vědomě chtěli s těmito principy ztotožnit.

EU není dokonalá. Nikdo není dokonalý. Víme, jaké má chyby, ale Evropa jako civilizace a kultura je úžasná. Máme co nabídnout. Dejme to jen těm, kteří si toho budou vážit.EU

0/0
30.7.2012 20:13

Sharpe

Re: ..a co tohle...????

Idealisto, doufam ze se vam to povede. Ja jsem skeptik. Doporucuji precist si Karel Capek "Valka s Mloky" Znovu jsem ji nedavno cet a clovek je udiven geniem autora ktery dokazal napsat tak nadceasovou knihu. Takze cesi budou cekat dokud nebudou mloci ve Vltave.

0/0
30.7.2012 20:26

Zylbrsztajn

Re: ..a co tohle...????

I já jsem skeptik. (Až mně za to lidi kritizujou!) A nemyslím, že máme čekat na mloky. Měli bysme, my v Česku a i v ostatních zemích EU, zpřísnit kritéria pro udělení povolení k pobytu, a pro udělení občanství. Vím, že kurzy občanství nejsou všespasitelná záchrana, proto je potřeba nastavit přísnější síto pro výběr přistěhovalců, a kdo jím neprojde, razítko do pasu o domítnutí a: Báj, báj gou houm. A co se týče muslimů, kteří tady už jsou, chceme-li Evropu skutečně ochránit, budeme muset přijmout zákony omezující náboženskou svobodu. Zakázat náboženským společnostem zřizovat školy. Omezit právo stavět mešity, chrámy a modlitebny některých náboženství, a zakázat propagaci některých náboženství. Zkvalitnit výuku toho, co se kdysi nazývalo Občanská nauka ve škole.

Já vím zní to strašně, zakázat některé tyhle věci, znamená omezit svobodu, kterou jsme pracně získávali.

Ale druhá cesta vede k napůl muslimské Evropě. Chceme ji takovou? JÁ TEDA NE.

0/0
30.7.2012 20:46

Sharpe

Re: ..a co tohle...????

Rozumel jsem tomu, ze myslite, ze demokracie neni smlouva o sebevrazde a muze existovat jen pokud se sama ubrani.

0/0
30.7.2012 23:59

Zylbrsztajn

Re: ..a co tohle...????

Přesně tak. Přičemž ta obrana, není jen boj s vnějším nepřítelem, ale i zápas se sebou samým. Opravdová demokracie, předpokládá velmi jemnou rovnováhu práv a povinností, vymezení práv a moci jednotlivce a práv a moci celku. Demokracie je pouze pro společnosti vzdělaných, rozumných, samostatných a svobodných lidí.

Demokracii vnímám jako metu, ke které musí lidé a systém jimi tvořený směřovat, byť s vědomím, že toho ideálu nikdy nedosáhne. Demokracie je systém pro dospělého člověka, pro dospělé lidstvo, které už nepotřebuje vodit za ruku ani diktátorem ani kněžími.

Samozřejmě demoracie může zahubit sama sebe (Německo 30. léta, Československo konec let 40. ...)

Bylo by hezké to teď doplnit moudrými citáty, ale hledání by mi zabralo mnoho času, nedělám si z četby výpisky (asi bych měl.

0/0
31.7.2012 0:20

horymir

Otroci

Nekdo se tady zminoval, ze si Americane nachytali v Africe otroky. Autorum podobnych nesmyslu bych doporucil aby si o tom neco prostudovali. S otrokarstvim zacali Spanele, jelikoz jim puvodni obyvatale na Jamaice, Kube a dalsich ostrovech nechteli pracovat na plantazich. A pozdeji se k tomu pripojili Britove a Portugalci. Takze to nehazejte na Americany, tim to spadlo do klina asi tak jako hordy z Indie, ktere nyni okupuji severni cechy a s kterymi si nikdo nevi co pocit.

0/0
30.7.2012 18:46

Sharpe

Re: Otroci

Tech par belochu vylezlych s lodi by mistni vladcove rychle zlikvidovali. Lodi s Ameriky tam jezdili, kde byly vetsinou araby zorganisovane trziste na otroky jiz staleti a nakupovali tam otroky, na cems mistni lide, ale vladcove velmi vydelavali. Jen asi 10 procent cernych otroku slo do kolonii ktere se pozdeji staly USA..USA po krvavem boji otrokarstvi zrusilo, dokonce se pokusili vybudovat svobodny stat v Africe, nazvali ho Liberie, svoboda a odvez tam cenochy, aby si tam sami vladli. Zvolilo to pomerne malo, narazilo to na nezajem cernochu odejit. Cetl jsem se zajmem od Oty Ulce vypravovani ceskych veteranu s druhe sveteve, jak si za sveho pobytu v africe neodolali a koupili si mlade otrokyne. Jinak hezky pise francousky hrdina 2 svetove St.Exkupery, jak vykoupil ceneho otroka od arabu a odvez ho letadlem.

+2/0
30.7.2012 19:04

ententýkydvašpalíky2

Re: Otroci

Hlavními otrokáři byli Arabové. A černoši sami. Znepřátelené kmeny se prodávaly do otroctví. V raném novověku bylo také asi 100 000 bělošských otroků v severní Africe, Malé Asii a na Blízkém východě - tedy na území ovládané Osmanskou říší. Vyšla o tom kniha, kterou jsem si bohužel nekoupil, ale přečetl.

+4/0
30.7.2012 19:06

Sharpe

Re: Otroci

Muslimsti pirati zijici vetsinou co je dnes Lybie, podnikali najezdy na evropske pobrezi nekdy az tak daleko jako je Irsko a brali tam otroky, ktere pak prodavali, Nektere evropske staty se dohodli a davali jim rocni poplatek aby je nechali na pokoji. Jednou to zkusili na americanech, ale americane, neznali diplomacie, rekli, ze platit piratum neni dustojne svobodnych lidi a poslali tam misto penez namorni pechotu. Marines to tam srovnali se zemi a jiz se pak nepiratovalo. Od te doby je v hymne Marines "From the halls of Montenzuma, to the shores of Tripoli..."

+2/0
30.7.2012 19:36

opportunity

Re: Otroci

Nepochopil jsi to? Samozřejmě neměli na mysli původní obyvatele, ale kolonizátory, kteří jsou předky současným Američanů. Takže ano, zavlekli je tam Američané. I když je většinou nechytali, ale odkoupili od jinýh kmenů...

0/0
30.7.2012 20:55

KdysiBedlam

jj

Vsak maji cernosske kostely, kde se chodi tancovat, tak se meli vzit tam.:-)

0/0
30.7.2012 17:59

Sharpe

Re: jj

A dostali by se pak na prvni stranky novin?

0/0
30.7.2012 18:07

JBetak

Re: jj

Četl jsi článek?

0/0
31.7.2012 3:08

ententýkydvašpalíky2

Udělat z této marginální události zprávu na titulní stranu?

I opačně by se jistě našly projevy nevraživosti. Běloši a černoši se prostě v USA i jinde moc nemusí, jsou příliš odlišní. Tyto vztahy se ukáží teprve při delším pobytu. Znal jsem člověka, který v rámci nějaké studentské výměny studoval rok na střední škole na jihu USA. Vyprávěl o tom, že se tam černí a bílí studenti spolu téměř nebavili. Neprali se, nehádali, ale ani nekamarádili. Dva oddělené hloučky. Jaký to rozdíl oproti americkým seriálům pro mládež. Takový americký socialistický realismus, o kterém je známo, že nepopisoval realitu, ale "jak by to mělo vypadat".

0/0
30.7.2012 17:51

Plaszów

Re: Udělat z této marginální události zprávu na titulní stranu?

To je podobný, jako když jsem byli na škole Češi a Moraváci... taky jsme se spolu moc nebavili...

0/0
30.7.2012 18:01

Sharpe

Re: Udělat z této marginální události zprávu na titulní stranu?

Zajimavy je i ruzny pristup. Narok na vyhody ma cernoch i kdyz ma treba jen jednu sesnactinu cernoske krve, ale indian jen do jedne ctvrtiny, pak je povazovan za belocha a dost. A japonci, ti nemaji narok na nic. A vubec vetsina asijcu, jsou dani do stejne kategorie jako belosi a v nekterych skolach dokonce se snazi je omezovat, protoze na tezsich predmetech vynikaji a kdyby se to bralo podle prospechu tak by byla treba cela trida japoncu a cernosi a latinci by nemeli chanci.

0/0
30.7.2012 18:29

ententýkydvašpalíky2

Re: Udělat z této marginální události zprávu na titulní stranu?

Zajímavé je, že do kategorie bělochů jsou řazeni i Indové, z nichž někteří mají tmavší pleť než někteří Afroameričané (většinou částeční míšenci).

0/0
30.7.2012 18:40

Sharpe

Re: Udělat z této marginální události zprávu na titulní stranu?

Pri cemz do kategorie  Latino, jsou nekdy zarazeni nejen lide indianskeho puvodu, ale uplni belosi.jen proto, ze jsou s latinske ameriky a maji spanelska jmena.. Profesor na americke universite Ota Olc popisuje prihodu, kdy se na neho obratil cech ktery chtel studovat, ale nemel penize. Ulc si vsimnul jeho jmena Martinek, poradil mu aby si ho zmenil na Martinez a dvere na universitu a stipendiu se mu otevreli.

0/0
30.7.2012 19:13

ententýkydvašpalíky2

Re: Udělat z této marginální události zprávu na titulní stranu?

Takže teoreticky může být do této kategorie zařazen i modrooký blonďatý španělsky hovořící Argentinec španělsko-německého původu. I mezi Španěly se totiž, byť vzácně, vyskytují lidé tohoto typu. Tohle je snad ještě o něco nesmyslnější dělení než provozoval Hitler.

0/0
30.7.2012 19:50

Sharpe

Re: Udělat z této marginální události zprávu na titulní stranu?

Souhlasim.K tem blondakum bych chtel dodat. Protoze ve Spanelsku a dokonce v Maroku, nez se stali arabske, vladl nordicky blondaty kmen Visigotu, tak kupodivu najdete par blondaku nejen ve Spanesku, ale i v Maroku. Jinak araby se se Spanelska krizakum podarilo vyhnat, za navrat Spanelska se modli v Mesitach, ale nic zatim proto nepodnikaji

0/0
30.7.2012 19:58

Najdete na iDNES.cz