Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Albrightová otiskla dlaň v Terezíně, vzpomněla i svou rodinu

Bývalá americká ministryně zahraničí Madeleine Albrightová otiskla dlaň v terezínské galerii, kde z ní vytvoří křišťálový odlitek. Vzpomněla zároveň i svou rodinu, z níž 24 členů zahynulo v různých koncentračních táborech zahynulo. Její dnešní návštěva byla už třetí v Terezíně.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

AnalyzaNow

Do 60ti let nic nevěděla, teď na tom vydělává?

Velice vzdělaná, světa a politiky od nejútlejšího dětství znalá Marie (Madeline) prý do roku 1997 (svých 60tin) nevěděla nic o původu své rodiny a o tom, že 24 lidí z jejího příbuzenstva zahynulo v holocaustu. Musíme jí prostě věřit, že ani jako profesorka na východní Evropu prostě NEMĚLA AHNUNG. Kdo neveří, je politicky nekorektní!

Teď, když jí vedení investiční firmy nešlo, vydělává snad na knížce "Pražská zima" (jak chytlavé: Praýské jaro, Pražská zima, to by mohlo intelektuály v USA trknout a těch 18 dolíků a poštovné Amazonce na kreditku zaplatit.

Podívejme se, co Madlenka co si ROZPOMĚLA na svuj rodinný původ a holocaust, čtenářům slibuje: Drawing on her memory, her parents' written reflections, interviews with contemporaries, and newly available documents, Albright recounts a tale that is by turns harrowing and inspiring. Tedy: Čerpajíc ze své paměti, psaných úvah svých rodičů, rozhovorů se současníky a nově dostupných materiálů, Albrightová PŘEVYPRAVÍ příběh (legendu) ...

0/0
24.7.2012 9:23

AnalyzaNow

Re: Do 60ti let nic nevěděla, teď si (za $$$) "vzpoměla"?

Propagační špíl její knížky (s rozkošnou fotkou malé Madlenky ve fešném, ve válce přesto neválečném kabátku, s panenkou v ruce někde na chodníku v Pze, pod ní pak mašírující jednotka SS, což by mělo na nějaké čtenáře v USA zabrat a vést je k vyklopení požadovaných 18 dolíků) pokračuje:

"No one who lived through the years of 1937 to 1948," Albright writes, "was a stranger to profound sadness. Millions of innocents did not survive, and their deaths must never be forgotten. Today we lack the power to reclaim lost lives, but we have a duty to learn all that we can about what happened and why." At once a deeply personal memoir and an incisive work of history..."

NIKDOMU, kdo prožil léta 1937 až 1948," uvádí Albrightová "nebyl cizí pocit hlubokého smutku. Milióny nevinných nepřežily a jejich smrt nesmí být nikdy zapomenuta (jako jsem to tedy udělala já, do svých 60ti, do roku 1997, tedy po 52 poválečných let, a to jsem dcerka vysokého diplomata, velvyslance, sama expertka a profesorka!)

0/0
24.7.2012 9:32

AnalyzaNow

Uf, to se mě ulevilo, že si Madame Albright "vzpoměla"

Do svých 60ti let (!!!) tato dcerka velvyslance ČSR v Bělehradě a poté při OSN, co prožila dětství nejdžív na Hradčanském nám 11, předtím v Londýně, potom na internátní škole ve švýcarek, pak v prestižních školách v USA, dcerka profesora a poté sama profesorka na prestižní (Georgetownské) univerzitě ve Washingtonu, poté velvyslankyně USA při OSN a nakonec MZV USA si jen díky biografii novináře Michalela Dobbse z Washinton Postu prý "nevěděla a netušila" že její rodina je židovského původu a polivina z příbuzných zahynula v holocaustu.

No musíme to vzdělané a poctivé Madlence (Marii) Korbelové holt věřit, když zastávala (předplatila si milióny, které sňatkem z bohatým dědicem majitelů plno novin, konkurentovi Hearsta, a když se s ní rozvedl získala) tak prestižní posty, věřit, že to opravdu, ani jako americká odbornice na východní Evropu nevěděla, neměla ahnung.

Stejně netušila odkud všechy ty obrazy holanských, italských mistrů, G. Klimpta a Muchy které ona a sourozenci makí pocházejí

0/0
24.7.2012 8:46

AnalyzaNow

Roztomilá profesorka, diplomatka s VELICE SELEKTIVNÍ paměti?

Albrightová je - bohužel - mám-li to po pravdě říci, zase jen jedna profláknutá (cenzor promine ne zcela "diplomatické" adjektivum) osoba a kariéristka, kterou zajímají jen 2 druhy lidí 1) ti nejbohatší a nejmocnější a 2) vyvolený národ, tedy jen lidé,, kteří ji mohou něco dát. Chodí jako kalkulačka, tato motivace je na ní vidět a nemůže jí dost dobře maskovat. O tom, jak otec Korbel velvyslanec ČSR v Bělehradě, pak v OSN, za války účerník Benešovy vlády profesoroval v USA, když si evidentntně NEZÁKONNĚ přisvojil m.j. i obrazy po vyhnaném průmyslníkovi NEUBRICHovi v bytě na Hradčanském nám 11 (dnes U Labutí) http://www.praguepost.com/archivescontent/30412-the-case-of-the-vanished-old-masters.html. Marie (Madlenka později Madeline) Korbelová prý ale, jako velvyslankyně USA při OSN, jako dlouholetá profesorka na východoevropské záležitosti v Georgetownské univerzitě, dcerka diplomata, "VUBEC NEVĚDĚLA" že je židovského původu a že snad polovina jejich příbuzenstva zahynula v holocaustu!

0/0
24.7.2012 7:45

AnalyzaNow

"Překvapení" MZV USA: Ukradené obrazy mistrů a původ rodiny?

A tak osoba po prezidentovi USA nejvíce, jako MZV USA, nejvíce zodpovědná třeba za bombardování Srbska atd. se jednoj´ho dne v 90. letech, když byla velvyslankyní USA při OSN a Clinton, také na tlak Hillary, potřeboval poprvé jmenovat ženu coby MZV (v USA podle ústavy 3. nejvýše postavený činitel, pokud se postoupnictví po výkonu neschopném prezidentovi a viceprezidentovi týká) a Madlenka, která věnovala Demokratické straně za ta léta NĚCO MILIÓNU, které získala sňatkem s dědicem novinových magnátů Albrigtů a jeho rozvodem s ní (našel si mladší atd.) a podle americké praxe: Ti co dají na kamaň nejvíce $$$, dostanou nejlepší velvyslanecké joby (Londýn, Paříž, OSN atd.) si to místo zaplatila. ALE OUHA, více než diplomatická nepříjemnost: Evropský zpravodaj Washington Postu, MICHAEL DOBBS který napsal biografii o Albrightové "The Making of an American Woman" zjistil, že a) plno jejich příbuzenstva zahynulo v holocaustu a 2) nškteré ze 20 obrazů viděl v bytě bratra Jana K. ve Virginii!!!

0/0
24.7.2012 8:00

AnalyzaNow

Clinton opravdu neměl z "výpadků! paměti své MZV radost

Tak jak se skandál Albrightové "namou duši jsem netušila, že naše rodina je židovská" nebo že polovina příbuzenstva zahynula v holocaustu a vůbec si - tehdy jako 8miletá a BYTRÁ (posléze v internátní soukromé škole ve švýcarech) "nevzpomínám" na ty obrazy holandských a italských mistrů a nevím ODKUD MINIMÁLNĚ 7 (6 u Jana, 1 u Katky0 ye seznamu 20 ukradených děl v SEZNAMU obrazů které vídeňský pravnuk Karla Neubricha, PHILIPP HAMMER ve seznamu ve faxu zaslaném MZV USA Albrightové požadoval laskavě vrátit) obrazů pochází. Jsou to holt ŠTRAPÁCE: tak vzdělaná žena, dlouholetá profesorka na prestižní univerzitě, (odměnou za sponzrorské dolary pro Demokraty) šéfka politického institutu Demokratické strany, nakonec velvyslankyně USA při OSN a MZV USA, která podle kolegy z Clintonovy vlády, gen. Powella, velice emotivně tlačila na bombardování Bělěhradu /kde s Papá Korbelem ztrávila část dětství na velvyslanectví, expertka na vých Evropu "NETUŠÍ" nic o osudech své rodiny ani o OBZRAZECH!

0/0
24.7.2012 8:13

AnalyzaNow

MZV USA Albrightová: Restituce Čechoameričanům? Jak komu!

Ano, pokud byli oběti holocaustu a museli pod cenou prodat fabriku v roce 1936 nebo 1937 před odchodem z ČSR tak na to si ona a vláda USA v restitucích 90. let dohlédla a česká vláda, vědíc jak se chovat, to, jak za Klause tak za Zemana a Špidly hbitě provedla. Vrácení ukradených majetků "obyčejným" česko-americkým úprchlíkům před komunismem, když jejich majetek, rodinné domy byly prokazatelně ukradené v letech 1948 až 1989? Nezájem! Ikdyž by se přitom "neprolamovala hranice Února 1948." Další pádný a výmluvný důkaz toho, že mezi rovnými jsou někteří rovnější. POZN: Ne, na obětech holocaustu, dostávajících obrazy z Národní galerie anebo majetky, činžáky, fabriky atd. PŘED VÁLKOU a MNICHOVEM "pod cenou pod tlakem" prodané zpět naše vláda nepožadovala mít aktuální české občanství nebo trvalý pobyt v ČR. Na ty "obyčejné", co utekli za komunismu, byl tento diskriminační a z restituce vylučující požadavek, ke spokojenosti "demokratky" Madlenky uplatněn. Havel to OK a Klaus a KSČM tleskali.

0/0
24.7.2012 8:27

AnalyzaNow

Jako za komunismu: Kdo nepapouškuje a nepoklonkuje

dané garnituře je: a) protisocialistický: nebo b) politicky nekorektní? Obojí je "no no" k uplatmnění se v kariéře nebo ve společnosti?

0/0
24.7.2012 8:56

arght

.

uf, je něco židovské jiné než symbolické?? teda krom paestinských koncentráků a vražd mossadu.:-)

0/0
23.7.2012 18:29

luck69

KDE VŠUDE PŮDE POLOŽIT VĚNCE ?

http://www.youtube.com/watch?v=2E7ov0m5j0o

0/0
23.7.2012 12:20

greenalien

Četnici se ani po třinácti letech nevzpamatovali

To je legrační jak nejvíce bulí tradičně ti nejzapálenější národovci, co by rádi naháněli jiným (třeba Kosovským albáncům) strach. :)) Kde jsou ty časy kdy prchalo tři čtvrtě milionu uprchlíků k hranicím s Albánií - to už se asi, taky díky Madeleine Albright, nikdy nevrátí.

0/0
23.7.2012 3:09

no fear

No jo casy se meni

neni tomu tak dlouho kdy se psalo o zidovske "kristalove noci" no a vidite dnes zidka hrde odleva "kristalovou dlan"No pomali Madalenko pomali.What comes around goes around.;-)

0/0
22.7.2012 22:10

Lemuz ze Sudet

Re: No jo casy se meni

Spravne je " WHAT GOES AROUND COMES AROUND".

0/0
24.7.2012 23:43

hyzdilkarel

to se může stát jenom u nás

;-D

0/0
22.7.2012 21:55

Sam Bell

!

Albrightová se může zařadit po bok takových mírotvůrců jako Arafat, Mandela, Obama a Clintonová, W. Bush, atd.

+2/−1
22.7.2012 21:37

Demon light

škoda že u nás nemáme politiky jako je ona....

:-/

+2/−1
22.7.2012 21:16

Legionár

Re: škoda že u nás nemáme politiky jako je ona....

Na ňu by bol každý konár slabý. ;-D

+2/−1
22.7.2012 21:19

sv.nikdejš

Re: škoda že u nás nemáme politiky jako je ona....

...to je fakt...

..Zloděje a mafiány už tu máme... ale kovaný válečný zločinec nám tu zatím chybí R^;-)

+5/−1
22.7.2012 21:42

Bomben auf Christen

...

Mohla by to zkusit ještě ve Srbsku.

+2/−1
22.7.2012 20:39

Sam Bell

Re: ...

Tam by ji hnali!

+1/−1
22.7.2012 21:32

Petr Karafiát

A ještě mohla podiskutovat o faktech

http://www.vzdelavaci-institut.info/?q=revizionizmus

0/0
22.7.2012 20:08

pilot Čkalov

Hm., kdyý už je v Evropě, tak si jistě odskočí

i do Kosova (nebo už tam byla).Jak jí tam funguje ten její telefonní operátor co dostala od UCK!

+2/−1
22.7.2012 19:49

DAVIDIANUS

Myslím, že má Madla

více důvodů se za svůj militarismus stydět než falešně oplakávat mrtvé....

+2/−1
22.7.2012 19:16

bar.bu.do

Re: Myslím, že má Madla

... Marie Körbelová ... tedy Mařka nikoli Madla ...

0/0
22.7.2012 19:23

djelem

Re: Myslím, že má Madla

Mohla vzpomínat taky na ty mrtvé, co má na svědomí ona.Rv

+8/−1
22.7.2012 19:25

karelka3

Re: Myslím, že má Madla

tak, tak. A Hawel k ní. Ještě teď si pamatuju zvuk motorů bombarďáků, co dostaly povolení k přeletu přes ČR! Za to může plně Hawel!

A co Madlena/Mařena říká na odběry orgánů od mladých srbů pod patronací NATA a Amíků?! Ona o tom věděla moc dobře, krasomila. Doufám, že se na ní už těší Lucifér se svoji čeládkou!;-€;-€Rv

+1/0
24.7.2012 11:29

Peter-S

!ubohost diskutérů!

Když si přečtu zdejší diskusi, tak je mi smutno. Češi jsou stále národem nevydělaným a závistivým...

+2/−1
22.7.2012 19:02

sv.nikdejš

Re: !ubohost diskutérů!

jj, souhlas

připomenout akt válečné agrese a jeho následků, obhajované a vykonané touto osobou, to je projev vrcholné nevydělanosti a závisti...;-)

+8/−1
22.7.2012 19:12

Peter-S

Re: !ubohost diskutérů!

Víte, proč došlo k bombardování Jugoslávie? Já ano. Ne každé rozhodnutí se musí vždy všem jevit správné, zpravidla máte výběr z několika možností a vy podle aktuální situace a informací, které máte k dispozici se rozhodujete. Bohužel nikdo z diskutérů nezná celý konflikt ani to, co bombardování předcházelo... Zkuste si to někde najít a třeba změníte názor. Triviální příklad: řekneme pouze A: Mladík zabil stařenku, která mu vlezla na pozemek. A teď řekneme A + B: Mladík zabil stařenku, která mu vlezla na pozemek. Stařenka měla v ruce pistoli a několikrát z ní vystřelila na dům. Vidíte, jak se pracuje s informacemi a jakým způsobem se utváří úsudek?

0/0
22.7.2012 20:42

sv.nikdejš

Re: !ubohost diskutérů!

Samozřejmě, že vím, proč došlo na bombardování Jugoslávie...

...Jelikož jedna teroristická organizace (i dle tehdejších seznamů) říkejme jí třeba UCK, již nestačila na likvidaci srbských etnik na území kosova, mimo jiné proto, že tomuto etniku přišla na pomoc Jugoslávská armáda, a členy této teroristické organizace postupně eliminovala... tato teroristická měla od počátku silného spojence jednak v arabských státech, jednak v podobné organizaci zvané NATO... Které přispěchalo na pomoc a za odměnu dostalo možnost umístit obří vojenskou základnu na území Srbska, a zároveň ekonomicky prifitovat mimo jiné z nerostných zdrojů, které se zde nacházejí... Neméně lákavá byla jistě možnost kontrolovat trh s narkotiky, bílým masem, či lidskými orgány, který tento stát ovládá velmi slušně...

...Samozřejmozřejmě že historie tohoto problému je hlubší... ale v kostce by to mohlo postačit;-)

+2/−1
22.7.2012 21:27

no fear

Re: !ubohost diskutérů!

No trochu pravdy mas ale ne moc .Ziju v Canade a delam se Srbem co odesel do Canady a povidal me o tom co se tam vlastne delo .Mimochodem po valce odstranoval miny.Pravdou je ze USA a NATO   chteli konflikt urovnat  pozemni valkou.Nasadily tam asi 1000 zelenych baretu,SEALS cily nejlepe cvicene jednotky jake NATO ma.A vysledek ?Asi 100 Srbu v horach je vyresilo.Oni totiz Srbove jsou tzv "bozi bojovnici "jedni  z nejlepsich v Evrope.Vzpomente na legendarniho TITA jak se postavil Hitlerovi.Takze Madalence nezbylo nic jak jim ze vzduchu znicit infrastrukturu ,paralyzovat cely stat a tim je dotlacit ke kapitulaci.Ona sama prohlasila ze pozemni valkou si tento konflikt vyzada strasnych obeti.Co me ale vytocilo nejvic je ze Americti zidi v cele s Madalenkou a Sorosem si rozdelili Kosovo.Jsou tam totiz neskutecne zasoby nerostneho bohatstvi.

+1/−1
22.7.2012 21:54

no fear

Re: !ubohost diskutérů!

no ja kdybych byl vydelanym taky by me bylo smutno;-D

+2/−1
22.7.2012 19:17

pilot Čkalov

Re: !ubohost diskutérů!

Eh., mě se vždy potom uleví??!8-o

0/0
22.7.2012 19:52

puoyt

Re: !ubohost diskutérů!

Nevzdelany neumi rozlisovat co je spravne,co ne.Podporovat agresi je pro vetsina lidi na svete nespravne.

+1/−1
22.7.2012 19:53

Peter-S

Re: !ubohost diskutérů!

Ne úplně s vámi souhlasím. Pokud agresí zachráníte více životů, než kdybyste je nechali "na pospas" vládních jednotek, tak je agrese pro mě přijatelnou. Typickou ukázkou dnešních dní je Sýrie. Ano, je to suverénní stát, ale dochází tam k válečným zločinům vůči civilistům. Agresí by se odstranil Assad, možná by zahynulo i několik civilistů, ale zastavil byste masakr, který tam probíhá nyní, třeba zrovna teď, když čtete tyto řádky.

0/0
22.7.2012 20:45

sv.nikdejš

Re: !ubohost diskutérů!

musí být krásné, vidět svět takto zjednodušeně... Sýrie... a co takhle přestat dodávat výzbroj tamním teroristickým jednotkám vycvičeným v zahraničí... to by pár životů nezachránilo???:-)

+2/−1
22.7.2012 21:48

Peter-S

Re: !ubohost diskutérů!

Kdybyste věděl...

0/0
23.7.2012 0:08

karelka3

Re: !ubohost diskutérů!

nikdejš má pravdu, amíci tam perou zbraně pod tlakem, ostatně, viděli jsme to i v dalších státech, Asád byl jen další na řadě.

0/0
24.7.2012 18:52

Peter-S

Re: !ubohost diskutérů!

Překlep: *nevzdělaným (samozřejmě)

0/0
22.7.2012 20:46

AnalyzaNow

Philipp Hammer (pravnuk Karla Neubricha): Souhlasím!

Naštestí paní Korbelová-Albright buď není Češka nebo je vzdělaná a NEZÁVIDÍ mému pradědovi, Karl Neubrichovi jeho nemalou sbírku obrazů mistrů. Ona, respektivně její Papá, jí pradědovi prostě revolučně UKRADLI a ikdyž nic netušící zpravodak Washington Postu pro střední Evropu, Micheal Dobbs nevědomky některé z obrazů ve své biografii o Albrightové (Making of American Woman) za návštěv u jejího bratra Jana Korbela ve virginijském předměstí Washintonu viděl (a v knize popsal) a ikdyž se jejich popis SHODUJE s popisem 20 obrazů, kterté pravnuk z bytu na Hradčanském mám 11 vyhnaného německého průmyslníka Kark Neubrichta ve svém faxu popisuje spolu se žádostí o jejich návrat, nezávistivá Madlenka nezávidí a nereagovala.

0/0
24.7.2012 8:54

djelem

Vzpomněla i svou rodinu.....

....ale donedávna ještě nevěděla, že je židovka.......  To se mi nějak nezdá.[>-]

+2/−1
22.7.2012 18:02

no fear

Re: Vzpomněla i svou rodinu.....

To zjistila pri jedne israelske navsteve;-D;-D

0/0
22.7.2012 18:40

Georg.pha

OMG

..."jde o Prezidentskou medaily svobody - jedno ze dvou nejvyšších vyznamenání USA - pozn. red."....To si asi dělají p...l, ne???? ;-€

0/0
22.7.2012 17:32

barca best

jojo

svět je plný paradoxu.

+1/−1
22.7.2012 16:29

kaktusak

Kdy otiskne dlaň v Bělehradě?

+11/−1
22.7.2012 16:23

sv.nikdejš

Re: Kdy otiskne dlaň v Bělehradě?

..jj, docela rád bych viděl vřelost přijetí... ale obávám se, že tam už otisk má, mnoho lidí jej zaplatilo životem...Rv

+3/−1
22.7.2012 16:35

uzsemvopatrnej

Re: Kdy otiskne dlaň v Bělehradě?

v pekle už pro ni chystají kotel

+3/−1
22.7.2012 21:15

barca best

Re: Kdy otiskne dlaň v Bělehradě?

Tripolisu,Bagdádu,Kábulu,Damašku?

+3/−1
22.7.2012 16:35

sv.nikdejš

...Pohledná a stejně tak charakterní dáma

.

....Vzpomněla zároveň i svou rodinu, z níž 24 členů zahynulo v různých koncentračních táborech zahynulo....

O charakteru této pohledné dámy nejlépe svědčí způsob, jakým se vypořádala s národem, na jehož území našla útočiště před osudem podobným osudu jejích příbuzných... Humanitární bombardování, vyhánění statisíců a následná okupace americkou armádou...

+8/−1
22.7.2012 15:53

Rupert

Re: ...Pohledná a stejně tak charakterní dáma

No, Gusta Fučíková, Marie Kabrhelová nebo zasouložilá umělkyně Jiřina Švorcová to určitě není. Tyto dámy přávaly psům psí smrt. Madlenka je slušná a vzdělaná dáma. Moc takových v dějinách nemáme.

+1/−1
22.7.2012 16:57

Najdete na iDNES.cz