Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Rozdělení Československa pomohlo nám všem, napsal Klaus Mečiarovi

Československo už dvacet let neexistuje. Hlavní aktéři jeho rozdělení Václav Klaus a Vladimír Mečiar však na sebe nezapomínají. "Onen nesmírně obtížný řez, který jsme před dvaceti lety společně provedli, se ukázal jako nezbytný a potřebný. Pomohl nám všem," napsal Klaus v dopise k Mečiarovým 70. narozeninám.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

človák

Pomohlo Klausovi a Mečiarovi

Dalo sa lepšie kradnúť.

Narodil som sa v Československu, skoro celý aktívny život som prežil v Československu a od roku 1993 som v Čechách, odkiaľ pochádza moja mama cudzinec. Veľmi nepríjemný pocit cudzinca mám pri každej návšteve Čiech, Moravy a Sliezka.

0/0
20.7.2012 7:52

azazzelo

Vybagrujte Čechy Slovensko chce more

Héj počůvaj moj song ty pičo česká nerytmická,

najdi svoj rytmus, tak ako ho mal praotec Slovák,

keď nad Tatru si holů blýskal svoju riť a borovy mu

zaváňal háj jááj, vybagrujte Čechy Slovensko chce more, more? Dyk more.

Dyk na Hrad! [>-]R^ Slováci jsou fajn, jako cizinci... (nakýblovaní v Prahe). ;-D

0/0
20.7.2012 7:27

karelka3

Re: Vybagrujte Čechy Slovensko chce more

bezva fór, je vidět že jsi vtipálek.

0/0
20.7.2012 15:10

azazzelo

Re: PREZIDYK 2013

Náš příští prezident má jasné názory.

www.prezidyk.cz

www.youtube.com/watch?v=NylytPeaW0U

0/0
21.7.2012 11:17

AnalyzaNow

DEMAGOG Klaus: Rozbití ČSFR nebyl "demokratický deficit"?

Zde přítomný narcis a opravdu pilný oportunista za KAĎÉHO režimu a situace, VaKlaF Klaus, který svoji NAHOTU totální absence jakéhokoliv disentu proti komunistickému režimu teď neuměle maskuje rádoby "eurodisidentstvím" (za což, ve střetu zájmů pobírá v různé formě peníze od americké extrémní pravice a Kremlem vedeného Lukoilu atd.) rád poukazuje na DEMOKRATICKÝ DEFICIT v historickém projektu Evropy, EU a její postupné integraci (což je nejen nejlepší cesta k prevenci jakékoliv nové války mezi evropskými zeměmi ale hlavně také potřebný směr k větší konkurenční schopnosti Evropy v globálním meřítku). .... Přitom nám teto rádoby "liberál" (kterého nicméně KSČM nejenže nikdy nekritizuje, ale naopak ho, opakovaně, jako svými ropzhodujícími hlasy, k radosti Kremlu, drží na Hradě) jaksi "opoměl" a stále "opomíná", když si s BOXEREM Mečiárem rozdělili pašalíky, nebylo REFERENDUM. Sám teď chce referendum na kdeco. Místo slíbené ochrany celisvosti státu jej rozbil a nedal šanci referendu.

+2/−1
20.7.2012 2:56

AnalyzaNow

Klaus volá po REFERENDU na kdeco, jeho rozbití ČSFR

ale "demokratický deficit", který k radosti Kremlu, vidí v EU, tam nebyl?

0/0
20.7.2012 2:57

Sladek

Re: DEMAGOG Klaus: Rozbití ČSFR nebyl

A kterapak je to ta americka extremni pravice co plati Klause?8-o;-D

0/0
20.7.2012 4:22

felson

Re: DEMAGOG Klaus: Rozbití ČSFR nebyl

Demokratický deficit EU spočívá v oddálení rozhodování od občanů.

Mnohonárodní státy nejsou prevencí jakékoliv války. Viz rozpady SSSR a Jugoslávie nebo teroristické akce různých separatistů.

Referendum o rozdělení Československa by jen přililo olej do tehdy  rostoucího plamene nevraživosti mezi Čechy a Slováky.

0/0
20.7.2012 9:54

Sladek

Ceskoslovensko nemelo nikdy existovat. Velmi spatny tah!

Tudiz bychom dnes neresili logicky prubeh historie, ktery musel zakonite prijit.

0/0
19.7.2012 23:28

AnalyzaNow

Říkal jste to veřejně před r. 1993? V 1938? 1945? Atd?

Když je fact accompli dávno hotový a u ledu, tak se "odvaha" k podobným výrokům snadno nachází?

Až Česko bude (doufejme, že historicky co nejdříve) integrováno jako jedna oblast EU, tedy nebude mít žádnou de facto suverenitu (což není vůbec většině občanů České kotliny ke škodě, neb, podle většinového názoru v našem příbuzenstvu je pro nás lepší´jakákoliv "vláda z Bruselu" než jakákoliv místní sestava, ikdyby byla vytvořena ze jenom ze 20 Klausů - kteří by se, mimochodem, ješitností během dne uštěkali k smrti?) tak budete podobně říkat, žeCesko byl špatný tah? To by vám dnešní a budoucí nacionalisté také dali!

0/0
20.7.2012 2:47

Sladek

Re: Říkal jste to veřejně před r. 1993? V 1938? 1945? Atd?

Tak moment, tady nam predstavivost uletava daleko do siroka.  Od te doby co jsem se zameril na tuto oblast mam stejny pohled a nebojim se  nikdy vyjadrit svuj nazor na tento historicky ramec.  Take vim, ze je absoulutni hloupost se vzdavat sve suverenity ve prospech Bruselu, protoze veskera politika a ekonomika je lokalni.  Evropa jsou etnicke narody a nelze dokazat neceho podobneho jako v US.  Tudiz suverenita zemi a statu je na miste za predpokladu rozumnych dohod mezi zememi o volnem cestovani, praci, obchodu, bankovnictvi.   A slovo "Cesko" je nejenom jazykova hnusarna, ale i historicky nespravne.  Nikdo mne nikdy neuslisi toto vypustit z pusy!

0/0
20.7.2012 4:19

Demon light

dobře to nebylo proto, že se na tom dohodli defacto

dva narcisové a lidí se nikdo neptal...třeba by si to lidi taky přáli, ale mělo by to jinou váhu než jak to udělali Vladimír s Václavem...:-/

0/0
19.7.2012 21:53

S ČSSD do boje proti demokracii

Škoda, že se Československo rozdělilo.

Mohli jsme si užívat občanské války. Kdo tu dobu pamatuje, tak ví, že to bylo na hraně. Zejména na Slovensku. Co jsme si jen vyslechli o těch "poondiatych čehúnoch".

+1/−1
19.7.2012 21:41

AnalyzaNow

DEMAGOG Klaus: Rozbití ČSFR nebyl "demokratický deficit"?

Strašit občanskou válkou, ikdyž je to pro některé národy ne netypický způsob jednání, je ale laciný ex post argument. Mnohem důležitější je, že "liberál" Klaus atd. věděli, že REFERENDUM by, rozhodně tehdy v českých zemích, tedy většina populace ČSFR, rozpad republiky neschválil. Demagog Klaus, teď, když se Československo nerelevantní a u ledu, si dokonce kalkulovaně jeho rozbití přičítá za zásluhu, ikdyž donedáívna - kalkulujíc, že by tím body nezískal - se dušoval, že se o rozdělení vůbec nesnažil, jak naopak plnil svůj v celém světě standardní a fundamentální ústavní slib bránit celistvost státu. On, který "bystře" vidí "DEMOKRATICKÝ DEFICIT" v EU kam se podívá, na svém a Meřiárově rozbití ČSFR demokratický deficit, tedy odepření šance občanům cestou referenda se k rozbití státu vyjádřit, nevidí? Sám mluví o tom, že by referenduim mělo být na kdeco, od Eurovalu po zavedení eura, ale v jeho SELEKTIVNÍ, MANIPULÁTORSKÉ, OPORTUNISTICKÉ politice robití ČSFR nebyl deficit demokracie?

0/0
20.7.2012 3:05

karelka3

Kdo si pomohl:

Klaus, Mečiar a jasně že Havel. Je jasné, že další politické kreatůry jak z federálního shromáždění, tak i další ,,politici,, taky. Co nás spojuje, je jistý pád obou zemí do ekonomického WC!

0/0
19.7.2012 21:28

milan166477

Jeden

šmejd ujišťuje druhýho šmejda o tom jací jsou skvělí!!:-)[>-]

+7/−1
19.7.2012 20:30

AnalyzaNow

Oproti Čechům, Slováci se (dávno) zbavili svého demagoga

Češi se habituálně povyšují nad "zaostalejší" Slováky, ikdyž důvodem historické relativní vyspělosti Českých zemi vůči Horním Uhrám nebyli ani tak lepší Češi ale lepší Němci, Rakučané, více Židů v Čechách po mnohá staletí než to, co Horním Uhrám "dopřávali" Maďaři. Přesto je zajímavé, že po rozbití ČSFR zde přítomným racisem Klausem a exboxerem Mečiárem, že Slováci mnohé od té doby sami dokázali, BEZ Čechů a dokonce BEZ KLAUSe. Dokonce oproti Čechům dávno zavedli RAZANTNÍ pravicové reformy (viz nejen tehdejčí reakce menšin na Spiši). Navíc, po vystřizlivění z nacionalistického opojení se DÁVNO zbavili svého demagoga, Klausova parťáka, Mečiára, mnohé (vstup do NATO, zahraniční investice, atd. způsobené Mečiárem, dohnali). Porazili nás, ač 2x menší, v hokeji a také své komunisty (navíc reformované) oproti nám, už od roku 2002 ani nepustili do SNR. U nás KSČM je dokonce 2ka za ODS a opakovaně rozhoduje, že Klaus bude prezidentem.

+2/−1
20.7.2012 3:12

pavel.n

demagogie

je zde málo diskutujících pamětníků - já jen neznám nikoho nad 40 let , co by tenhle zločin schvaloval - a to na obou stranách hranic !

+3/−1
19.7.2012 19:47

Krak

Re: demagogie

Já osobně bych se omezeností nechlubil, ale to je každého věc...

+2/−1
19.7.2012 22:52

libyn

pokud jde koule

z nohy sundat, tak ji sundám! A to Češi udělali!

0/0
19.7.2012 19:23

Hra11

Re: pokud jde koule

Nic lepšího se stát nemohlo. Nedovedu si představit, co by to bylo za parlament, který by řešil společné věci. Stačí se dívat na záznamy ze schůzí našeho, nebo jejich parlamentu. Tam by se poslanci poprali už dávno a k rozdělení by stejně muselo dojít. Řada občanů kteří nemohou sledovat jejich televizi je ochuzena o kulturní dění na Slovensku. A to je tak vše.

0/0
19.7.2012 19:42

Ryky

Správně by měl náš nevážený prezident napsat:

Rozdělení Česko-Slovenska pomohlo nám všem - ty a já jsme všichni.

+4/−1
19.7.2012 18:54

Franta z Prahy

Ano vám všem polistopadovým politikům to hodně pomohlo

To se ale o daňových poplatnících říct nedáRv[>-]

+1/−1
19.7.2012 18:24

tre

Oba dva ti "kohouti"

- místo hou můžeš dosadit ko, jsou a byli agenti KGB. Takže staří kágébisté jsou za rozdělením ČSFR. Jaké měli pohnutky, to je na dlouhou diskusy, ale v případě Slovenska to měl být jejich loutkový, mafiánský stát.

+1/−1
19.7.2012 18:15

Voloduv syn prof. Vaclav

Pan Klaus = ještě aby neměl rád proruského Mečiara !!!

Mečiar udělal na slovensku to, na co si Klaus u nás netroufl!!! (nekritizuji rozdělení federace, ale tyto dva muže)!!! Vlád pomocí tajné služby, unesl prezidentovi Kováčovi syna (Havel syna neměl,takže...), nechtěl do NATO ani EU a byl silně napojený na Kreml - všechny vlatnosti, které pan Klaus tolik oceňuje!!! Suverenita (čti závislost na ruském plynu a ropě), suverenita (čti možnost donekonečna okrádat své spoluobčany), suverenita (žádná občanská společnost, ale OPOZIČNÍ SMLOUVA- MY UŽ SI TY MÍSTA NĚJAK OBSADÍME, VY SE DO TOHO NEPLEŤTE A JENDOU ZA 4 ROKY K VOLBÁM!!)!!! Děkujeme, odějděte, pane suverenito, co ste v roce 1968, když šlo o ty vaše Rusy, o suverenitě nějak pomlčel, ale teď si hrajete na "euro/disidenta"§!! My ale už nechceme na východ, za mafiokracií KGB!! My chceme raději Brusel a svobodu, než Politkovskou a Litviněnka!! Rozdrobená Evropa se hodí pouze Rusku a různým Asadům a Ahmadýneřádům !!! Ať žije Západ a svoboda

+6/−1
19.7.2012 18:02

Dýzl

Na šibenici s ními.

Rozděl, rozkraď a panuj, to bylo jejich heslo. Za vlastizradu býval trest smrti.

+2/−1
19.7.2012 17:28

richu_ch3

Re: Na šibenici s ními.

To byste musel(a) pověsit i TGM, ne?

0/0
19.7.2012 17:57

Franta z Prahy

Re: Na šibenici s ními.

A TGM rozdělil, co? :-)

+1/−1
19.7.2012 18:25

Rudla01

Nevím, co řešíte

Rozdělení Československa bylo jako rozvod nefungujícího manželství.

+6/−1
19.7.2012 17:16

AnalyzaNow

Vy jste to tehdy také věděl?

Po bitvě každý generálem? Já vím, vy jste, jako oportunista Klaus, to věděl dávno před rozbitím republiky. Rozbití republiky proběhlo (bohudík díky České PASIVITĚ, kdy, oproti Slovákům, Polákům, Maďarům, Jihoslovanům nikdy - od husitů - nebojovali, ani proti nacismu ani s Německem bok po boku, ani proti komunismu (viz Maďarsko 1956) bez jakékoholiv násilí, pomineme-li nějaká rajčata vrhaná na Havla v Blavě atd, protože Češi nikdy - kromě objednání si dalšího piva - nic energického neudělají. Jinak ale v klasické demokracii, kde je silný velkokapitál, se politikům velkokapitálem dá jasný signálk, že se země (především z ekonomických a strategických důvodů) nerozpadá. Viz nejen kanadský Quebeck nebo belgické Vlámsko, atd. U nás jsme po Sametu neměli (a stále nemáme) státotvornou, nejen na své sobecké zýjmy orientovanou velkoburžoázii, která by, jak se na Západě patří, dirigovala za plentou politiky (nejen rozbití státu, ale také posilování právního prostředí a důveryhodnosti režimu)

0/0
19.7.2012 17:25

haru64

Re: Vy jste to tehdy také věděl?

a vy jste dělal co?......

0/0
19.7.2012 17:33

AnalyzaNow

Re: Vy jste to tehdy také věděl?

Já jsem se, z titulů svých (ne ústavních, jenon občanských a neziskových) funkcí snažila škodám zabránit (rozpad každého státu má mnohé, hlavně hospodářské škody (proto jej velkoburžoázie v klasických demokraciích nakonec většinou - viz Quebeck, Vlámsko, Katalánie, atd. - cestou ukáznění politiků předchází, bez ohledu na emoce, kterými politici, brnkající na separatismus, získávají laciné body).

0/0
19.7.2012 17:39

sorki

Re: Vy jste to tehdy také věděl?

jééžiši, to vás za ty žvásty někdo platí od písmene?..:-P

+2/−1
19.7.2012 17:39

AnalyzaNow

Sorry, netuišila jsem že Vaše schopnosti

jsou omezené na 99 znaků Twiteru:)

0/0
19.7.2012 17:50

Sladek

Re: Vy jste to tehdy také věděl?

A co svedske, napoleonske, pruske valky, prvni svetova, nic?

0/0
19.7.2012 23:15

AnalyzaNow

Klaus - teď stran rozbití ČSFR ukazuje pravou tvář?

Ale kdeže! Tento opravdu, ale opravdu pilný oportunista za každého reřimu a situace, si teď vykalkuloval, že rozbité Československo je passé a jakékoliv vyjádření se v tom smyslu, že jeho riozbití byla (ekonomická nebo jiná celková škoda) nu TEĎ NEPŘINESE ŽÁDNÉ BODY, neb by zněl jako "pravdoláska". Takže když si porovnáme jeho výroky před rozbitím státu s těmi dnešními, nabízí se otázka, KDY Klaus mluvil pravdu, kdy nelhal. Odpověď: Lhal tehdy a lže i teď. Vždy na základě kalkulu té které doby. Vědíc, nejen díky své "choti", Livii ROSAMUNDĚ Mištině-Klausové, jaké nálady nacionalismus, sorry vlastenectví, nejen na Slovesnku tradičně představují a vidíc jak slovenští politici milerádi nacionalismus ke svým sobeckým zájmům (odobně jako Klaus a spol ždímají nacionalistické emoce vzhledem z EU) zneužívají, vykalkuloval, že držet federaci pohromadě by bylo moc práce (normálně, v klasisckém kapitalismu, od Quebecku po Vlámsko, velkokapitál VELÍ politikům nakonec vždy držet stát pohromadě)

0/0
19.7.2012 17:10

AnalyzaNow

Oproti Čechům, Slováci se (dávno) zbavili svého demagoga

Češi tradičně, nejen za TGM ale i do rozbití Československa (jehož celistvost politici, při nástupu do svých ústavních funkcí sliboval chránit) a někteří i dnes, se na Slováky s gustem dívají zpatra (podobně jako se třeba sudetští Němci dívali na nás, Čechy?). Sloužilo a slouží to Čechům k tomu, aby se mohli konečně alespoň na někom nacionalisticky naparovat. ... Tzv. "zaostalejší" Slováci ale - přes historické nevýhody, jsa počtem obyvatel poloviční a NEMAJE historii, města, průmysl tak jako Češi Němci po staletí vybudované, začínali z mnohem nevýhodnější pozice, ikdyž Moskvou řízený komunismus do industrializace Slovenska investoval disproporčně více. Přesto Slováci, oproti Čechům od roku 1946 dosud MNOHEM MÉNĚ volí komunisty. V r. 46 Češi dali KSČ přes 43%, Slováci Demokrat straně přes 60%. Češi byli v KSČ mnohem častěji než Slováci v KSS. Zatímco Češi volí KSČM a ta opakovaně volí Klause, má více preferencí než ODS, Slováci své (navíc reformované) komunisty od 2002 nepustili do SNR

+2/−1
19.7.2012 16:51

Oerteplur

Re: Oproti Čechům, Slováci se (dávno) zbavili svého demagoga

žít a pracovat v ČR a volit v SR to je celkem demagogie, ne ?

0/0
19.7.2012 16:53

Naivní dědek

Re: Oproti Čechům, Slováci se (dávno) zbavili svého demagoga

Mnoho Čechů také žije a pracuje v cizině, ale volí u nás.

0/0
19.7.2012 21:25

alkhazali

Re: Oproti Čechům, Slováci se (dávno) zbavili svého demagoga

kdyz uz tak spatra. co se tyce komunistu, tak ficove demagogii (pred tim meciarovu huranarodovectvi) se dost tezko konkuruje a komunisti holt nechodili do kostela a tim si na slovensku moc sympatii neziskali.

0/0
19.7.2012 16:56

MatX

Re: Oproti Čechům, Slováci se (dávno) zbavili svého demagoga

V Čechách mají komunisti velkou tradici. Oni tu byli ve větší míře už před vznikem samostatného Československa, Slovensko pak také je a bylo mnohem více nábožensky založené. Takže je ten rozdíl celkem pochopitelný. Ze stejného důvodu v ČR komunisti ani po "revoluci" neztratili podíl na moci.

0/0
19.7.2012 16:58

haru64

Re: Oproti Čechům, Slováci se (dávno) zbavili svého demagoga

dalo by se ale říci že tehdejší nejvyšší pohlaváři byli ze Slovenska.....takhle bych to asi nebral....tady bylo dost věřících....co se nebáli do kostela

0/0
19.7.2012 17:07

AnalyzaNow

Bez Čechú a "génia" Klause Slováci provedli reformy

Oproti rádoby "vyspělejším" Čechům, kdy se Češi pyšní cizím (hlavně historicky německým, ale také rakouským a židovským peřím, od Karlovy univerzity až po Mozera a jiné ´"rodinné stříbro", zatímco Slováci byly po staletí porobeni mnohem méně vyvinutými Hungáry) se "zaostalejší" Slováci poté, kdy Klaus a boxer Mečiár rozbili republiku, kterou i oni ústavním slibem měli chránit, Slováci - BEZ pomoci, natožpak "vedení" rádoby "vyspělejšími" Čechy (viz. ale nejen podle Minárika "masarykovská genocida" na Slovácích) - nejenže se DOKÁZALI ZBAVIT svého demagoba, Klausovy tehdy i teď tak milého boxera "Vlado" Mečiára, DOHNAT většinu ztrát, které Klausův kámo Mečiár (hlavně postihem ze strany USA) ke škodě národních zájmů Mečiár Slovesku napáchal (odložené členství Slovenska v NATO, což znamenalo, že zahraniční investice, nemaje tuto ochranu, po léta do Mečiárova Slovenska oproti ČR neproudily), atd. Navíc Drurindou provedli RAZANTNÍ pravicové reformy, které Češi i s Klauzem neprosadili.

+1/−1
19.7.2012 16:59

MatX

Re: Bez Čechú a

Trochu tu pletete jablka a hrušky. V případě židů je to nesmysl úplný. Český žid je prostě Čech, stejně jako každý jiný! Němci a Češi tvořili do konce II. světové války jeden národ. Takže i oni jsou součástí naší historie a protože historicky patří k tomuto území, tak i jejich zásluhy patří k naší zemi. Stejně tak některá díla Čechů jsou často brána za německá.

Slováci nic nedohnali a dohnat ani nemohou. Už před rozdělením utrpěli dost velké škody některými nesmyslnými kroky nové vlády a po něm už to jen politici dorazili. Mají vysokou nezaměstnanost, zdravotnictví na kolenou, bídnou dopravní infrastrukturu, větší část odborné literatury musí používat českou (pokud neumí anglicky) atd. I přes mediální žonglování s čísly faktem zůstává, že Slováci jsou za námi asi tak jako my za Německem a čím víc se blížíme tím pomaleji to jde.

0/0
19.7.2012 17:22

AnalyzaNow

Pletení si jablek s hruškami? Ale ne!

Píšete: "Trochu tu pletete jablka a hrušky. V případě židů je to nesmysl úplný. Český žid je prostě Čech, stejně jako každý jiný! Němci a Češi tvořili do konce II. světové války jeden národ. Takže i oni jsou součástí naší historie a protože historicky patří k tomuto území, tak i jejich zásluhy patří k naší zemi." Mluvila jsem o etniku, které jsme (až do koncentráků a poválečného vyhnání) v České kotlině (oproti Horním Uhrám) měli a díky jemuž (a ¨navíc jeho navázanosti na vyspělejší svět) k všestranné výhodě (ekonomika, průmysl, věda, kultura) zde měli.

Máte pravdu, že (díky etnické kompozici, kdy, oproti Slovákům každý třetí Čech má německé nebo původně německé jméno, tedy asi pravděpodobně něco německé genetické informace?) přes všechny nadějě a režimy se obecně rozdíly mezi zeměmi (díky tak či onak stabilní populaci) nemění, jakkoliv naděje jsou stále živé a živené. Souhlasíme, že populace už není to co byla před válkou, což má nemalé, hmatatelné důsledky.

0/0
19.7.2012 17:35

MatX

Re: Pletení si jablek s hruškami? Ale ne!

Já to beru prostě tak, že český žid nebo i český cikán je prostě úplně stejný občan jako každý. I oni tvoří tento národ jako celek. Bez nich bychom byli jiní.

Češi, ač nám bylo vtloukán do hlavy opak, nejsou tak docela slovanským národem. My (Češi, Moravané a částečně Slezané a západní Slováci), Rakušáci a východní Němci jsme si víc podobní, než si myslíme. Jsme potomky slovanských a germánských předků. Naše kultura a tradice se opírá o podobné základy a nebýt letité vzájemné nenávisti Čechů a Němců (která byla oboustranná), tak bychom nejspíš dokázali fungovat bez problémů v jednom státě.

0/0
19.7.2012 18:02

Plaszów

Re: Oproti Čechům, Slováci se (dávno) zbavili svého demagoga

Komunisti - to je taková česká specialitka... jenom u nás se furt drží v parlamentu ta stará banda, co tu vládla před revolucí a ještě se ke všemu hrdě hlásí...

Ve všech normálních postkomunistických státech už byli z parlamentu vypráskáni.

0/0
19.7.2012 17:00

AnalyzaNow

Slováci vykopli Mečiára, Češi Klause stále ne

Komunisté = "česká specialita"? Co nám to říká o údajných "hlubokých tradicích demokracie" mezi Čechy? Nějak to neštymuje. Viz. kolik procent hlasů dali a dávají Češi versus Slováci komunistům za posledních 66 let. A zatímco Slováci, kteři své (navíc reformované) komunisty už vůbec do SNR nepustili od roku 2002, u nás KSČM (která svými ROZHODUJÍCÍMI hlasy opakovaně drží, k radosti Kremlu, "liberála" Klause na Hradě a nikdy ho nekritizuje) "vyspělejší" Češi dávají v členské zemi NATO a EU roku 2012 KSČM už stabilně vyšší preferenci než ODS. Nějak nám ta "demokratická vyspělost" ve srovnání se Slováky pokulhává.

0/0
19.7.2012 17:16

honzin06

Re: Oproti Čechům, Slováci se (dávno) zbavili svého demagoga

Názor Vám neberu, ale ohledně těch voleb trochu demagogie, ne? KSČ v českých zemích 43%, na SK cca. 38%, jediným jejich protivníkem (a "štěstím"¨) byla ona s oblibou mytizovaná "Demokratická strana" - uskupení veškerých ostatní politických subjektů, včetně ľuďáckých klerofašistů a dalších individuí, zatímco u nás šlo do voleb široké spektrum stran. U nás je zcela čitelná KSČM, je v parlamentu JEN díky tomu, že obrovské procento lidí (zcela jistě NEvoličů KSČM) ještě nedozrálo mentálně a na volby kálí (lenost, lhostejnost, apatie, křupanství), jinak by se tam komáři ani nedostali a byli by zákonitě pod 5 procenty. Samozřejmě, částečně je bývalými kom. prolezlá i SocDem, což o Slovensku platí třikrát tolik. Váš popis je velmi zjednodušený a hlavně naprosto zavádějící. H.

0/0
19.7.2012 17:12

AnalyzaNow

Demagogie? Kdo DRTIVĚ vyhrál volby na Slovesnku?

V kritických volbách roku 1946? V ČR to byla Gottwaldova KSČ s více než 43 procenty, ... na Slovensku to byla s více než 60 procenty Demokratická strana. Ikdyž strana vyhraje jen o procento, je vítěznou stranou. Ale drtivý nepoměr mezi tím, komu dali nejvíce hlasů Slováci vůči Čechům je poučný. ... Povídejte si co chcete o tom, jaké slůožení měla slovenská Demokratická strana, faktem je, že na Slovesku drtivě zvítězila a KSS tvrdě prohrála. Stejně tak faktem - nepříjemným zejména pro naše pravicově rádoby orientovanéí spoluobčany a voliče, Čechy, kterí si stále rádi čechrají sebevědomí tím, že se na Slováky dívají zpatra, je to, že i po Sametu Češi volí komunisty mnohem více než "zaostalejší" Slováci. Argument, že (navíc nereformovaná) KSČM coby parlamentní strana je "čitelnější" a tím je to vlastně pro demokracii nějak lepší, než reformovaná komunistická strana na Slovensku, která nakonec zanikla, když "zaostalejší" Slováci jí už v roce 2002 nepustili do SNR je pozoruhodná konstrukce.

0/0
19.7.2012 17:49

Najdete na iDNES.cz