Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Vraždu mu neprokázali, po propuštění z vazby vlezl do domu obětí

Státní zástupce propustil Pavla Nárožného, jenž skončil v pondělí ve vazbě kvůli tomu, že po zproštění obžaloby z dvojnásobné vraždy manželů z Přerova násilím vnikl do domu svého otce a jeho manželky. Právě tam se měla vražda, z níž však nebyl u soudu usvědčen, odehrát.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

obr Kolodej

Pro ty, kteri pripad nesleduji

Narozny - Trodas, pilny ucastnik neonacistickych diskusi o tom, ze zadny Holocaust nebyl  mel dlouholety spor se svym otcem. Otci se nelibilo, ze na socialce zijici synek odmita odejit z jeho domu, ze mu vyhrozuje, ze ho pomlouva, ze neplati nic za byt a za jidlo a ze se ho pokusil zavrazdit, kdyz ho v zachvatu zurivosti pobodal do hlavy tezkymi nuzkami na plech.

Skoda, ze ten zvrhlik nedostal za tak zrejmy pokus o vrazdu dlouhy trest odneti svobody uz tehdy. Dva lide mohli jeste dnes zit, platit dane a liny parazit by nekde lepil pytliky a byl alespon castecne uzitecny.

Jsem rad, ze je ten zlocinec znovu za mrizemi a doufam, ze policie bude i nadale vykonavat svou praci. Selhani soudu je ostudne, ale snad dojde k naprave.

+1/−1
18.7.2012 4:41

Delphinek

Re: Pro ty, kteri pripad nesleduji

Ach jo evidentně lžeš, nechápu jaký k tomu máš důvod :-(

0/0
18.7.2012 15:04

leho

Mě to zní jako Kocourkov...

Z článku: "Soudce v pátek oba zprostil obžaloby, pro jejich odsouzení neměl důkazy. Zároveň však uvedl, že si je jistý násilnou smrtí obou pohřešovaných i tím, že oba obžalovaní s tím mají něco společného."

Soudce si je jistý, že mají něco s vraždou společného, ale stejně je osvobodí. Tohle nedává smysl, to je jak výrok z Kocourkova a ne od soudce. U mě doma by ho porota poslala buď na doživotí nebo by dostal injekci či by šel do plynové komory, podle toho, v jakém státu by ho odsoudili. Odsuzování pouze podle nepřímých důkazů je u mne doma celkem normální věc, ale v Kocourkově, jak vidno, asi ne....

0/0
17.7.2012 20:53

Aesculap

Re: Mě to zní jako Kocourkov...

Soud si může sice něco myslet, ale pokud nemají důkazy... In dubio, pro reo. Sice už tu byl i případ, kdy odsoudili vraha jen na základě nepřímých důkazů (to byl ten doktor, co zavraždil milenku, mrtvolu také našli až poté, co byl odsouzen a už seděl), ale to těch nepřímých důkazů asi musí být víc a musí být přesvědčivější...

+2/−1
17.7.2012 21:28

Delphinek

Re: Mě to zní jako Kocourkov...

Tak to jsem rád, že nebydlím u vás doma. U nás platí in dubio pro reo, pravděpodobně bydlíte v Číně nebo jiné totalitní zemi. Tento případ jsem sledoval dokonce jsem se dostal k části spisu. Způsob jakým je případ podáván v mediích je zarážející. Vím, že zkratkovitost neumožňuje podrobné popsání případu, ale novinář má jasno v tom kdo je vrah a druhá strana mince ho nezajímá. Už jen diletantská práce policie je k smíchu.

Dám příklad za všechny: v mediích proběhlo, že byly nalezeny stopy obžalovaného v autě kterým byly odvezeny udajné mrtvoly. Pravda: byla nalezena jedna pachová stopa v kufru auta na jakesi olejničce se kterou obžalovaný opravdu manipuloval řádově před několika dny neb měl do domu přístup a také tam docházel.

V celém autě nebyla jinak nalezena dna, pachová nebo jakakoliv jiná stopa obou obžalovaných. Na volantu auta byla nalezena dna neznámé ženy.

A takových podivností je v případu spousta.

0/0
17.7.2012 21:39

leho

Re: Mě to zní jako Kocourkov...

Opravdu jste viděl spis? Já sice ne, ale něco přeci je všeobecně známo, jako exkluzivní interview Trodase na Zvědavci, kde řekl, že onoho osudného 8. listopadu 2009 vešel do domu (odkud byl před tím soudně vystěhován, jen tak mimochodem a ne že měl do domu přístup, ten totiž mít vůbec neměl), uviděl krvavé stopy, kaluž krve a nepořádek, šel do koupelny se umýt a zase odešel úplně jako by nic. V jeho světě krvavé stopy v baráku je úplně normálka, a pak si jde umýt ruce. Tohle je normální? U mě tedy ne, sorráč. Dále kriminální policie v Česku má velmi dobrou tradici už od první republiky a za komunismu příliš neutrpěla, udržela si svoji profesionalitu až dodnes. To samé ale nelze tvrdit o zbytku státních institucích, to je také velmi známá věc. A kdo by jako měl vraždit? Statistika říká, že pravděpodobnost, že někdo takhle někoho zavraždí a je to někdo úplně cizí, je naprosto mizivá, v řádech procenta, možná dvou. Brutální vraždy jako je tato se obvykle odbývají v rodině.

+3/−1
17.7.2012 22:02

Delphinek

Re: Mě to zní jako Kocourkov...

jj ten rozhovor jsem četl taky a taky se mi to moc nezdálo. Ano mám všechna Trodasova dovolání+část spisu. Mapu místa činu, očíslované nalezené stopy, odborné posudky. Docela napjatě jsem očekával verdikt a nevěřil jsem, že by ho mohli odsoudit. V případu byl minimálně někdo patý, protože krom stop na volantu se našla dna neznámé ženy v domě. Celé je to děravé...Klidně to někam uploadnu.

0/0
17.7.2012 22:13

leho

Re: Mě to zní jako Kocourkov...

Trodasova slova: "Prošel jsem chodbou až do patra do otcova pokoje. Byl tam nepořádek,

rozházené věci, ale jinak nic podezřelého. Na zemi ale byly ťápoty,

vypadalo to jako krev."

Nic podezřelého, jenom krvavé ťápoty! To mě tedy podržte...

+1/0
17.7.2012 22:17

Delphinek

Re: Mě to zní jako Kocourkov...

Zacyklil ses, nemáš info a točíš se na zprostředkovaně napsané větě.

Já neříkam tak ani tak jen říkam že ho na základě důkazů, který měl soud k dispozici nemohl odsoudit.

0/0
17.7.2012 22:23

leho

Re: Mě to zní jako Kocourkov...

No jasně, ušili na něj boudu, protože uveřejnil lež amerického přistání na Měsíci a odhalil spiknutí 9/11...

+1/0
17.7.2012 22:29

Delphinek

Re: Mě to zní jako Kocourkov...

Chtěl jsem se bavit věcně, ale asi budeš trochu hysterickej takže to ukončíme, protože tohle nemá cenu :-/

0/0
17.7.2012 22:36

leho

Re: Mě to zní jako Kocourkov...

Delfínku, hysterickej vůbec nejsem, ale i přesto to nemá to cenu, na tom se oba shodujeme...

0/0
17.7.2012 22:55

Delphinek

Re: Mě to zní jako Kocourkov...

A nejsem a nejsem, můžeš mi rozšlapat bábovičku.

Stejně tak já můžu oponovat jakej zajem má soudce na drbanovi kterej nikdy nepracoval, prachy nemá. Děti mu asi taky neunese, no i když počkej ta jeho matka pološílená úča co dokázala vzdorovat u výslechu zkušeným kriminalistům a nezlomili jí ani 2 roky vazby, ta by mohla soudce třeba třeba zavraždit když už jednou vraždila :-P

0/0
17.7.2012 23:31

leho

Re: Mě to zní jako Kocourkov...

"Tak to jsem rád, že nebydlím u vás doma. U nás platí in dubio pro reo, pravděpodobně bydlíte v Číně nebo jiné totalitní zemi."

Ne, bydlím v USA. Jo, normální je, že je někdo odsouzen na základě nepřímých důkazů podobných jako v Trodasově případu. Je zde jiný systém a řekl bych o poznání lepší. Ani chytří vrahové, co uklidí mrtvoly svých obětí a zahodí vražedné zbraně si rozhodně nemohou být jisti, že uniknou trestu. U vás je tohle asi normální, u nás ne. Jeden z důvodů, proč u vás už nežiji. Rozhodně bych nechtěl potkávat lidi jako Trodase běžně na ulici ...

+1/0
17.7.2012 22:10

Delphinek

Re: Mě to zní jako Kocourkov...

Akorat se občas objeví na křesle nebo ve vězení někdo nevinej...a to vnímam jako daleko větší problém. Jsem rád že žiji tady.

0/0
17.7.2012 22:15

leho

Re: Mě to zní jako Kocourkov...

Žádný systém nemůže být perfektní, každá nevinná smrt či odsouzení je tragédie. Takže vám nevadí, když se vrahové klidně budou procházet na ulici? Nikdy nemůžete garantovat, že někdo nevinný nebude nikdy odsouzen. To pak raději zlegalizujte všechny vraždy, krádeže a ozbrojené přepadení, protože, co kdyby někdoho náhodou nevinně zavřeli? Člověče, probuďte se....

+1/0
17.7.2012 22:26

Delphinek

Re: Mě to zní jako Kocourkov...

Trocha demagogie. Já se bavil o tomto jednom konkrétní případu a pokud si mám vybrat zemi raději budu žít v zemi kde Trodase osvobodili a ano pripouštím možnost, že vraždil a musím se vyrovnat s tím, že ted bude běhat mezi námi.

Stejně já mohu kontrovat, že žádný systém nezaručí 100% objasněnost a nebude garantovat, že mezi námi nebudou běhat vrazi, zloději a lupiči. Jak se vyrovnáváte s tím, že na ulici velice pravděpodobně potkáváte výše jmenované?

0/0
17.7.2012 22:32

leho

Re: Mě to zní jako Kocourkov...

To je samozřejmě také pravda. Objasněnost také nikdy nemůže být na 100%. Ale mylně odsouzených je naprosté minimum v americkém soudním systému vs. váš systém, kde je možné vraha pustit kvůli neexistenci přímého důkazu, což je totálně absurdní.

I statisticky je téměř nemožné, že Trodas nevraždil a jeho chování včetně uveřejněných informací včetně těch, které sám Trodas poskytl nejen v exklzivním rozhovoru na Zvědavci svědčí jasně o jeho vině. Soudu v žádném případě nevěřím...

0/0
17.7.2012 22:53

Delphinek

Re: Mě to zní jako Kocourkov...

Sorry ale to jsou dukazy pocitem. Vubec netusis kolik je v USA mylně odsouzených, netušíš to ani v CZ. V USA funguje principálně stejný soudní systém jako tady, myslím tím in dubio pro reo. To že tam policajti nechají podepsat lejstro nejakýho polodementního černocha a on pak dostane doživotí nebo křeslo na základě přiznání, je jedna věc. Druhá věc, že pokud máš prachy a můžeš si dovolit TOP pravniky a jmenuješ se třeba OJ Simpson tak se dostanes z neuvěřitelných věcí. Tím chci říct, že od samého začátku vaříš z vody nikde neni napsany ze by na u "vás" Trodase odsoudili, záleželo by jaké by měl pravniky. I u nás je možné osoudit na zaklade nepřímých důkazů akorat že v tomhle případě holt nebylo důkazů dost.

btw CZ ma 2,2 vrazdy na 100 000 ob. a 90% objasněností, proti USA s 5,9 na 100 000 dělá z CZ bezpečnější zemi než z USA

+2/−1
17.7.2012 23:27

joel2

Re: Mě to zní jako Kocourkov...

Když se chlubíš to "normální" zemí, tak zapomínáš dodat, že v ní právě díky ignorování důkazů pravidelně dochází k soudním přehmatům. Co měsíc je po několika desítkách let propuštěn někdo z vězení na základě testů DNA. Celé slavné porotě však stačilo, že je černej, vypadá nebezpečně a porotci měli pocit, že by mohl ohrozit i je. To, že byl v době činu prokazatelně na druhém konci státu již nikoho nezajímalo.

Děkuji, ale raději žiji v právním státě, a ne v zemi, kde pár lidí v porotě může poslat nevinného člověka na elektrické křeslo jen proto, že se jim nelíbí.

Přečti si někdy zprávu o stavu lidských práv o USA od TI.

+1/−1
18.7.2012 8:06

Buster

Dopadnou jak Al Capone.

Tomu taky nemohli prokázat vraždu (vraždy), tak ho dostali na daně. Toho dostanou na vloupání a krádež.

0/0
17.7.2012 20:21

petr____22

Neusvedceny vrah

Co to je za termin NEUSVEDCENY VRAH !? Vrah je pouze v pripade, ze je odsouzen za vrazdu. Pokud odsouzen neni, tak je NEVINNY i kdyby byli vsichni presvedeni, ze je vinen........... tenhle titulek je skoro na zalobu

0/0
17.7.2012 19:38

mircxxx

Re: Neusvedceny vrah

to možná i výroky soudce, viz článek

0/0
17.7.2012 20:11

pytlik...

Re: Neusvedceny vrah

Hitler, Grebeníček starší taky nebyli usvědčeni žádným soudem, takže jsou nevinní, že.

0/0
17.7.2012 21:35

gogan

Re: Neusvedceny vrah

Soud neusvědčuje, soud soudí. A oba zmiňovaní pánové se k soudu nedostavili. Minimálně první by vinným uznán byl, tím druhým si bohužel nejsem jistej.

0/0
18.7.2012 10:26

Stanley68

Neusvědčený vrah byl i po vniknutí do domu obětí propuštěn z

Neusvědčený vrah byl i po vniknutí do domu obětí propuštěn z vazby

Snad ho nejdriv propustili a az pak vniknul do domu ne?

0/0
17.7.2012 19:33

Osvald Moučka

!

Trodasi, já myslel, že se stavíš na fóru a ty zase bručíš...

+1/−1
17.7.2012 19:07

Modrý Přízrak

Re: !

už ho prej zas pustili ;-)

0/0
18.7.2012 1:02

Kidkid

V každém případě

je ten syn hlupák, když leze do domu ze kterého byl soudně vystěhován a navíc se do něj vloupá. To jej nenapadne, že je dům střežen a navíc, že sousedé jistě ihned zavolají policii když do domu někdo leze rozbitým oknem?

Je škoda, že se nepodařilo vraždu vyšetřit a potrestat viníky.

+1/0
17.7.2012 18:32

aristokrat.ducha

Re: V každém případě

a ty znáš viníky soudče z lidu?8-o

0/0
17.7.2012 18:59

Já už budu hodný Kalousku

Sympatická dvojice

Čarodějnice a její povedený synáček. Naštěstí pro nás můžou stejně jako řada dalších vrahů běhat volně po svobodě. ;-€

+6/−1
17.7.2012 18:10

Delphinek

Re: Sympatická dvojice

Jak víte, že jsou vrazi?

+1/−1
17.7.2012 18:52

Shara

Re: Sympatická dvojice

kouknu se na ně a vidím, sptravedlnost je holt slepá:-P

0/0
17.7.2012 20:29

Hynek Vilém Jarmila reloaded

NEJVĚTŠÍ TREST PRO NĚ BUDE

až ten barák propadne státu, protože syn je vyděděný a jiní dědicové nebudou ...

+9/−1
17.7.2012 17:03

Modrý Přízrak

Trodas

má v tom domě definitivní důkazy o podvodu projektu Apollo ;-)

+1/0
17.7.2012 16:43

Osvald Moučka

Re: Trodas

:-)

0/0
17.7.2012 19:06

krkavec běžné velikosti

...

ale na Nově v té Hospodě hrál pěkně

0/0
17.7.2012 16:03

dolch

Re: ...

To byl jeho nevlastní brácha Petr.

0/0
17.7.2012 18:38

kerrry

Buffalo Bill !

;-D

0/0
17.7.2012 15:51

babacek

Zavřít !

0/0
17.7.2012 15:47

Rubik1

I neprime dukazy by mely stacit, kdyz je soud o vine presved

Kdyz je soud o vine presvedcen, tak snad ty dva muze odsoudit. Nebo alespon jeho.

0/0
17.7.2012 15:44

tuan4

Re: I neprime dukazy by mely stacit, kdyz je soud o vine presved

...............přesvědčení není důkaz!

Ale souhlasím,podle mně to udělali!

+1/−1
17.7.2012 15:54

konstruktér problémů

Re: I neprime dukazy by mely stacit, kdyz je soud o vine presved

Podle mě je velmi komplikované dokázat vraždu, když se nanašla těla obětí...

0/0
17.7.2012 16:01

magorettka

Re: I neprime dukazy by mely stacit, kdyz je soud o vine presved

tak jen zbývá doufat, že jejich těla někde "vyplavou" jako ta paní v bedně, co ji zamordoval doktor milenec

+1/−1
17.7.2012 16:07

Kidkid

Re: I neprime dukazy by mely stacit, kdyz je soud o vine presved

A co by se změnilo, kdyby se těla obětí našla? Podívejte se do kriminálních análů kolikrát nenašli tělo oběti a přesto byl pachatel usvědčen a odsouzen. To spíš policie udělala ve vyšetřování nějakou botu a teď už nelze ji napravit.

0/0
17.7.2012 18:35

Delphinek

Re: I neprime dukazy by mely stacit, kdyz je soud o vine presved

Tak to se rád nechám poučit. Kolikrát nenašli tělo a vrah byl odsouzen?

Není tělo, není corpus delicti, nejsou svědci, není přiznání...vlastně se ani neví zda ti dva jsou skutečně mrtví.

0/0
17.7.2012 18:50

Orwell2008

Re: I neprime dukazy by mely stacit, kdyz je soud o vine presved

Nepřime důkazy musi tvořit nezpochybnitelny řetězec - myslim že je to lepši než kdyby stačilo že tak nějak budu přesvědčenej že bys měl jit na dvacet let sedět protože mně to můj vnitřni hlas neomylně našeptává.

+2/−1
17.7.2012 16:15

Delphinek

Re: I neprime dukazy by mely stacit, kdyz je soud o vine presved

Nojo jenže tady v tom případě ani ten řetězec nepřímých důkazu není. Jednak to policie podělala, protože některé důkazy vůbec neřešila i přes urgenci obžalovaného (např. trasovani mobilních telefonů) a druhak je v tomhle případu tolik ALE že se nedivím, že je soud osvobodil...

+1/−1
17.7.2012 16:28

Hynek Vilém Jarmila reloaded

Re: I neprime dukazy by mely stacit, kdyz je soud o vine presved

Musí jim prokázat jak, kdy a proč to udělali. Plus musí mít těla a vraždednou zbraň. Takhle oni můžou třeba v nejhorším tvrdit, že už je našli mrtvý a odvezli a zakopali - a je to jen nezákonné nakládání s tělem. Atd.

0/0
17.7.2012 17:05

Najdete na iDNES.cz