Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Čtvery semafory na jedné ulici. V Liberci je to realita

Na Jablonecké ulici přibyly další dvoje semafory. Nyní tam jsou už čtyři "hnízda", kvůli kterým se na silnici tvoří kolony. Ještě loni se úsek dlouhý sedm set metrů dal projet asi za minutu. Teď to ve špičce trvá mnohem déle - někdy i přes pět minut.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

mrmmrm

Podobně zamořuje semafory i Praha

No jo státní zakázky.  V Praze zamořuje semafory firma Eltodo, která má s Magistrátem "velmi dobré vztahy". Semafory zaplavuje hlavně Prahu 4, kde má sídlo. Některé se zdají užitečné, ale místo nich se dala věc vyřešit jinak, tak aby bylo místo bezpečné a přitom se nezpomalil provoz. Cesta po Praze 4 bývá utrpení - semafory po 200 metrech, žádná zelená vlna a i v noci, takže člověk stojí na prázdných křižovatkách na červenou. Třeba když jedete kolem metra Kačerov Michelskou a Vyskočilovou na magistrálu, je tam na cestě od metra Kačerov 5 semaforů na 1 km. Ještě horší je ulice Na Strži - napočítal jsem 7 semaforů. Myslím, že brzy začneme kašlat na semafory a jezdit na červenou.

0/0
9.7.2012 16:30

LadislavH

Re: Podobně zamořuje semafory i Praha

Mnoho lidí již na červenou jezdí. Stačí se podívat. Padne červená a auto 2, ještě projedou. Když jedu na kole, tak semafory již dlouhou dobu ignoruji úplně. Nikam bych se totiž jinak nedostal...

0/0
10.7.2012 17:13

nepetr

Osobně

Nechápu proč jsou v Liberci vůbec nějaké světelné křižovatky ;-D. S takovou za chvíli budou i na vesnicích na křižovatce polní cesty a silnice třetí třídyRv. Když už  světla tak pouze na tlačítka pro chodce a né aby tam několikrát do hodiny spadla červenená byť na 2 vteřiny úplně zbytečně. A to všude né jen v Liberci.

0/0
7.7.2012 18:17

IVANA FAK

vyhjázet všechny semafory!!!!

nechat jkich jen pár, na šaldáku jsou určitě zapotřebí jako sůl, le spoustě jinde jsou uplně na .....!!!! slouží jen ZDRŽOVÁNÍ dopravy.... a nejvetěší mega opruz je jak jsou semafory zásadně zapnutý jen v řídkém víkendovém provozu, když ulicí jedou dvě auta, alébrž když je provoz skutečně hustý, tak bývají vyplé!! je to uplně naruby!! Můžu ajako vědět proč? Město Liberec si snad přeje vypudit autaře ze svých ulic??? tak at to řeknou rovnou....a ne tímto způsobem votravovaím..kde tenhle model ZASE okoukali??? já když ted sednu do auta a v tomto ultra řídkém provozu pojedu vyloženě po periferiích, tak si pětkrát stoupnu n a červenou na semaforu!! a budu na tý křižovatce stát bud sám, nebo jedním autem navíc ..a když pojedu v pondělí ráno, provoz stonásobně hustší a složitější, semafory budou vypnuté!!! Uplně naruby!!

+1/0
7.7.2012 9:32

Kosta262

Re: vyhjázet všechny semafory!!!!

Jojo, na tohle jsou experti i v Jablonci, konkrétně semafor u Exu (u přehrady) V jednu ráno stojím na červenou, ale v pátek v 16 ve špičce žlutě bliká a křižovatka je úplně zablokovaná.

...a na Jablonecký jsem dostal zabrat předminulou sobotu. Chtěl jsem jet ve 4 ráno do Jablonce přes Kunratice, ale semafor mě tam nepustil. 5 minut jsme na prázdné křižovatce čekali na zelenou a nic. Nakonec jsem to radši vzal doprava na Vratislavice. Kdo ví jestli nemají zmetci na tom semaforu kamery... :-(

+1/0
7.7.2012 9:53

zlababa.dvur

mno

po té smršti kruháčů při cestě ke Globusu už mě v Liberecké dopravě snad nic nepřekvapí

+3/0
7.7.2012 2:11

IVANA FAK

Re: mno

to byl kdysivá, před otevřením Globusu(září 2007) ideální bod po najetí na dálnici a tradá domů..odkudkoliv z cntra či jeho okolí, nebo z severní části města bylo v elice efektviní jet k Totálu(dnes Alfa station) a tam si najet na průtah městem atradá za minutku člověk brzdil před svým barákem..ach kd ejsou ty časy...

0/0
7.7.2012 9:35

Ochlupoun

Liberecká denemnce...

Tenhle problém je v Liberci již několik posledních let. To nejsou jen zbytečné semafory, ale i idiotská preference tramvají, která v noci rosvítí červenou v celé křižovatce jen aby jambajka mohla projet. To že jí v jízdě koliduje jen jedno procento provozu, které by jí stejně muselo dát přednost dopravního "debila" co tohle navrhoval evidentně nezajímalo. Navíc v noci, kdy je provoz i tak téměř nula. (Křižovatka na bídě) Na Šaldově náměstí to pak vypadá díky většímu provozu tramvají pak spíše jako porucha, než smysluplna signalizace, obzvláště když se střídá blikající oranžová s červenou 3x do minuty ve směru kam žádná tramvaj nejezdí. Mnoho řidičů ty chaotické semafory již ignoruje, což je opravdu vynikající přínos k bezpečnosti. Nevím, ale v době počítačů se vymlouvat na to, že nejde vypnout semafor, nebo že to nejde udělat jinak je ukázka úřednické arogance, neschopnosti a hlavně neskutečné lidské tuposti a hlouposti.

+7/0
7.7.2012 0:44

kaksikymmenta

Re: Liberecká denemnce...

V noci je to skutečně nesmysl, ale preferenci tramvají během denního provozu podporuju.

+1/0
7.7.2012 9:29

Muf007

Re: Liberecká denemnce...

Přes den normálně svítí celá křižovatka. Tam problém není. Ale když semafory přepnou na blikačku, stačí aby vyjíždělo cokoli z MHD od Plazy (tram či bus) a začnou zběsile naskakovat červené. Jistě cíl umožnit  přednostní výjezd MHD je chválihodný. Ovšem s ohledem na nízký počet v tu dobu projíždějících aut jsou červené nesmysl. Pohodlně by to upravila značka. Pro výjezd MHD prakticky jedním směrem by pak nemusely blbnout další tři větve křižovatky.

0/0
9.7.2012 7:58

panwerich

čidlo

Hlavně ti idioti dali na semafor na T křižovatce u textilany čidlo, který na motorku nebo kolo nereaguje a nechává tam červenou, takže pokud nepřijede auto, tak člověk musí do křižovatky najet na červenou, jinak by tam stál několik intervalů ;-€. Ti, kdo v Liberci plánují dopravu, musej být hrozný blbci [>-]. Nedivím se, že neumějí vypnout semafor.

0/0
6.7.2012 22:13

swiss114-3

zeleni maji radi kdyz auto nejezdi

jen stoji na miste a smrdi...

+4/0
6.7.2012 21:06

ladamm

milí řidiči alespoň máte důvod

jít k volbám a klidně si ty odborníky můžete opět zvolit ;-D

+1/0
6.7.2012 20:22

Patrik Šebesta

Zbytečné semafory nejde vypnout.

... a to je jako možné jak? Každý semafor musí jít ovládat nezávisle na sobě, tedy i vypnout úplně nebo tam dát blikající oranžovou... na to jsou mimochodem normy !!

Mimochodem, mnohde na to strčí dělníci takový pytel s reflexním křížem, že je nefunkční ;-D;-D;-D

+3/0
6.7.2012 19:22

JayDeeSq

Re: Zbytečné semafory nejde vypnout.

ale takhle můžou jít městu pokuty za jízdu na červenou:) kterou ale nemají co vymáhat s tím už taky byla aféra nevím jak to nakonec skončilo,ale nejvíc kamer na semaforech je v lbc..proto je jasné proč "nejdou" v noci vypnout..čekají že to někoho na dalším semaforu přestane bavit a projede to..

0/0
7.7.2012 14:12

swiss114-3

v pristim zivote budu komunikační inženýr liberecké policie

komunikační inženýr liberecké policie

0/0
6.7.2012 17:14

Qíteček

Re: v pristim zivote budu komunikační inženýr liberecké policie

Jestli jsi nevynalezl perpetum mobile, nebo aspoň přístroj, co nejde vypnout, nemáš šanci ;-)

+1/0
6.7.2012 19:01

swiss114-3

Re: v pristim zivote budu komunikační inženýr liberecké policie

ne jen jsem naprogramoval denni zpracovani co se automaticky kazdy den samo naladuje..-:)

0/0
6.7.2012 21:07

iBlesk

V Praze "semaforová lobby" platí politikům stamilióny,

semafory jsou už prakticky u každé kadibudky, ke které se dá jít ze dvou směrů! Je pravda, že dříve tam potřebný došel ihned, dnes je možné, že se z toho čekání i po...., ale pražští politici mají své modré majáčky....

0/0
6.7.2012 16:50

LazyFatMan

Poptávkové semafory

To je vynález... Taky chodím na červenou,když vidím, že nic nejede nebo jede jedno auto tak daleko, že přejdu. Ale už jsem se taky hádal s četníkem, proč chodím na červenou. Ideální by bylo, kdyby ty semafory byly vypnuté - řidiči by měli stále blikající oranžovou. Když už bych si teda chtěl zmáčknout čudlík, tak by šoférům naskočila zelená a po pár sekundách by to přešlo na oranžovou a červenou. Pak do zelené a znova blikající oranžová. Tím blikajícím světlem je šofér upozorněn na přechod, zároveň ale nemá zelenou a nepřidává, aby to ještě stihnul. A chodec zas nemusí mít strach že přejde na červenou a bude pokutován v situaci, kdy auto je tak daleko, aby k semaforu přijelo právě ve chvíli, kdy mu skočí červená )zatímco chodec by byl býval dávno pohodlně přešel).

+4/0
6.7.2012 16:49

LazyFatMan

Re: Poptávkové semafory

Samo, kdo má strach, že to nepřejde, tak si čudlík zmáčkne.

0/0
6.7.2012 16:51

Qíteček

Re: Poptávkové semafory

Eště to chce, aby ta zelená pro chodce nešla "po pár sekundách", ale synchronně se zelenou vlnou od křižovatek, jinak to akorát brzdí a komplikuje provoz, a tvoří kolony. Viz Opavská v O. Porubě.

+2/0
6.7.2012 16:54

LazyFatMan

Re: Poptávkové semafory

Jo, pokud to je někde poblíž křižovatky, tak ano.

0/0
6.7.2012 16:58

Leinad

Re: Poptávkové semafory

Může to být i dál od křižovatky. ;-D Třeba celou Evropskou chci v Praze umět projet na jeden zátah (rychlostí podle značek 40-70)

0/0
6.7.2012 22:31

kaksikymmenta

Re: Poptávkové semafory

Říká Vám něco pojem "signální plán" a "vyklízecí čas"??

0/0
7.7.2012 18:33

demon3

Re: Poptávkové semafory

Říká, ale není to v rozporu !

0/0
11.7.2012 20:49

pitbulek

semafory

co je to za pitomost že nejdou vypnout, bohapustá lež příslušných naprosto líných ouřadů - stačí buď černý hadr přes semafor tak jak se to dělá když se dočasně zneplatní dopravní značka ( a semafor je dopravní značení ) a nebo ať vyndaj ze semaforu žárovky a bude po problému chce to jen trochu ohleduplnosti k řidičům a ostatním obyvatelům!!

+2/0
6.7.2012 16:25

MajklNajt

Re: semafory

Vyndavat zarovky ze semaforu? To by mohl dostat za ukol znamy RomanTic, v semaforech se vyzna ... ;-D

0/0
6.7.2012 16:47

mrazik007

jo semafory

Semafory se osvedcili, tak brzy budou i na magistrale v praze.

0/0
6.7.2012 15:53

Patrik Šebesta

Re: jo semafory

ani nevíš, jak hroznou pravdu máš... Už si to u Kačerova testují... dokonce všechno dávají do jednoho dálničního pásu... ještě chvíli a druhý pás po tom, co tam udělali nový speciální protihlukový povrch za stamiliony, seškrábnou a bude tam městská zeleň (nic proti zeleni, brali bych jí tam), ale pod celou magistrálou nejméně od Říčan  udělat podzemní tunel...

+1/0
6.7.2012 19:27

roba21

4 semafory na jedné ulici - to je teda rekord!

Autor asi nikdy nebyl v žádném větším městě či co. V Praze je ulic s mnohem více než čtyřmi semafory hafo. Ony totiž ulice mají takovou zákeřnou vlastnost - jsou rozdílně dlouhé. :-P

+1/0
6.7.2012 15:39

kára11

Re: 4 semafory na jedné ulici - to je teda rekord!

No na Jablonecké je také více semaforů než čtvery, čtvery jsou ale v podstatě mezi dvěma křižovatkami.

+2/0
6.7.2012 16:18

Karlos BS MC

komunikační inženýr liberecké policie Vlastimil Malý.

vymyslel policajtský perpetum mobile. elektronické zařízení, které nejde vypnout. bože-divěj se někdy švestky, že si z nich lidi dělají legraci?;-D;-D;-D

+7/0
6.7.2012 15:35

Qíteček

Re: komunikační inženýr liberecké policie Vlastimil Malý.

Čauvajs ;-DR^!!

0/0
6.7.2012 15:52

Karlos BS MC

Re: komunikační inženýr liberecké policie Vlastimil Malý.

čusoš:-)

0/0
6.7.2012 16:01

MajklNajt

Re: komunikační inženýr liberecké policie Vlastimil Malý.

Kdybys nevytrhaval veci z kontextu, bylo by nam tu vsem lip ... Rekl, ze semafory nejde vypnout, protoze jsou propojeny s jinymi na dvou dalsich komplikovanych krizovatkach.

0/0
6.7.2012 16:18

Qíteček

Re: komunikační inženýr liberecké policie Vlastimil Malý.

Nejdou vypnout... Propojeny...

Píše se 21. století, víme?

+1/0
6.7.2012 16:32

MajklNajt

Re: komunikační inženýr liberecké policie Vlastimil Malý.

Jestli je ten system tak navrzenej, tak mu ani 22. stoleti nepomuze ...

0/0
6.7.2012 16:43

Qíteček

Re: komunikační inženýr liberecké policie Vlastimil Malý.

Jestli někdo navrhuje dopravní systémy, které místo aby pomáhaly, tak dopravu komplikují, tak by měl vrátit diplom a jít k lopatě (příp. ke krumpáči po patřičné certifikaci).

+2/0
6.7.2012 16:46

MajklNajt

Re: komunikační inženýr liberecké policie Vlastimil Malý.

S tim sice souhlasim, ale ani jeden z nas predpokladam nevi, zda tam dotycny Maly system navrhoval, nebo k nemu prisel jak slepy k houslim ...

0/0
6.7.2012 16:49

Qíteček

Re: komunikační inženýr liberecké policie Vlastimil Malý.

Tak snad někdo to zadal, někdo navrhl, někdo objednal a někdo realizoval, a každý z nich snad odpovídá za svou práci!! Pokud z toho vznikl paskvil, nechť si dotyčný sbalí fidlátka a jde se živit něčím, co nepokazí.

0/0
6.7.2012 16:58

Frollik

Re: komunikační inženýr liberecké policie Vlastimil Malý.

Pokud jsou ty semafory na neexistující křižovatce je koordinace důležitá;-D Možná kdyby požádali Týce ze Stohoven aby jim tam dal černého panáčka tak by se to dalo vyřešit. A ještě by ho za to mohli zavřít.

0/0
6.7.2012 16:33

dreamer.lbc

Lokalita se zklidnila a pro chodce je bezpečnější!

Ač jsem sám řidičem a touto lokalitou jezdím dnes a denně, tak věřte, že tohle mě vůbec nevadí. Protože jsem zároveň i chodcem a cyklistou, tak si toto místo pamatuju ještě před rekonstrukcí. Kdysi se tam řidiči řítili jako prasata a úplně jim bylo jedno, že při tom třeba můžou ohrozit chodce na přechodu. Doprava se tam zpomalila a celkově se tak lokalita zklidnila. To, že chodec zmáčkne tlačítko je logické, od toho tam přeci jsou. To, že chodec přejde silnici na červenou by měl hlídat taky občas nějaký ten policista, protože je to porušení pravidel. Já už takhle v sousedním Jablonci dostal párkrát pokutu za přechod silnice na červenou :-)

+2/0
6.7.2012 15:31

Leinad

Re: Lokalita se zklidnila a pro chodce je bezpečnější!

Pokud semafory jsou pro zvýšení bezpečnosti, proč nemají zelenou vlnu (která by vycházela třeba při rychlosti 40-50km/h)?

Že chodec přejde na červenou, znamená většinou "nedokonalost" semaforu (jaktože má chodec červenou, když nic nejede). Že auto má možnost projet bezpečně na červenou je podobné, semafor zbytečně zdržuje.

+2/0
6.7.2012 15:36

Hynek Vilém Jarmila reloaded

Re: Lokalita se zklidnila a pro chodce je bezpečnější!

to, že chodec zmáčkne tlačítko a pak přejde na červenou (než mu blikne zelená), je známka toho, že se tam dá přejít i bez semaforu a ten je tedy zhola zbytečný !!

0/0
6.7.2012 17:13

Kosta262

Re: Lokalita se zklidnila a pro chodce je bezpečnější!

A není to bezpečnější hlavně díky tomu, že se odtud doprava odklonila?

Jinak musím přiznat že už se mi stalo, že jsem si v Jablonci zmáčkl tlačítko a pak přešel na červenou. Ono je to dost na hlavu, když si zmáčknete tlačítko, projede pár aut a ...nic. Nic nejede a červená svítí a svítí a svítí. Člověk tam stojí jak debil.

Teď už tlačítko mačkám jenom v silném provozu. Většinou si najdu bezpečnou mezeru mezi auty dřív než by to udělal semafor a zbytečně nezdržuji auta. ...a pokutu jsem ještě nidky žádnou nedostal. ;-)

+1/0
7.7.2012 10:06

TClovek

Titulek jak prase

To je zase titulek. Třeba v Praze je na Sokolovský těch semaforů 14. Nechcete o tom taky udělat článek?

+1/0
6.7.2012 15:28

Leinad

Proč ne?

Když je to drahý a nefunguje to. Samozřejmě, že by šlo seřídit zelenou vlnu a u prvního semaforu ukazovat doporučenou rychlost, ale na co?

Tohle je strategie, jak dostat lidi do MHD - nasrat řidiče aut. Zejména když budou mít busy velký zpoždění, tak budou oblíbený.

0/0
6.7.2012 15:26

Suska

:))))))))))))) nejdou vypnout

asi mi doma pribude par zarovek

0/0
6.7.2012 15:14

Karlos BS MC

Re: :))))))))))))) nejdou vypnout

nevím jak v liberci, ale v praze se do toho dávají ledky

0/0
6.7.2012 15:30

Najdete na iDNES.cz