Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Pospíšila ve vládě nahradí Blažek. Muž, kterého Nečas kdysi zavrhl

Brněnský právník Pavel Blažek nahradí ve vládě Jiřího Pospíšila. "Prezidentu republiky jsem navrhl, aby jmenoval Pavla Blažka ministrem spravedlnosti," potvrdil premiér Petr Nečas před polednem. Nového ministra spravedlnosti jmenuje prezident Václav Klaus v úterý v 10 hodin dopoledne.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

svedek casu

Jj viditelné bude zametání kauz

neviditelného.;-D;-D

0/0
2.7.2012 23:56

Pan Smart

šílené

Tak to je góóól! Kmotřík, tunelář bude ministr spravedlnosti;-O Společník v mnoha firem v úpadku navic má prstíky v kauze DiagHuman tohle je snad špatnej vtip;-€Rv

0/0
2.7.2012 20:42

AnalyzaNow

Nečas při odvolání Blažka z Lesů ČR: Nedůvěra

Petr Nečas odvolal z dozorčí rady Lesů ČR s tím, že v „dozorčí radě tak zásadního podniku, jako jsou Lesy ČR, musí být člověk, který má důvěru premiéra“

0/0
2.7.2012 20:21

zuzkadost

konečně pěknej politik

;-) R^

0/0
2.7.2012 19:50

svedek casu

Re: konečně pěknej politik

to ti stačí hodně málo;-)

0/0
2.7.2012 23:57

AnalyzaNow

Dobrá zpráva pro Hrad a ODS, nedobrá pro republiku

Pan JUDr. Blažek, podle toho jak dosud jednal, opravdu, ale opravdu není tím, co by jakéoliv naděje na zlepšování právního prostředí u nás, včetně boje s korupcí potřebovalo. Je to námi všemi zase draze zaplacené vítězství klausismu a ódeskáckého klientelismu a mafie.

+1/0
2.7.2012 18:59

AnalyzaNow

Blažek - pefrektní zametač věcí pod koberec

Z rozhovoru s ním, 6. února 2011: Otázka: "Není zvláštní, že ve vedení strany neřeknete, že v chování Alexandra Vondry a jeho úřadu vidíte problém? A proč jste to neudělal?

Blažek, jako celá rozhovor, prokmotrovsky a prokorupčně zatlouká, pro Klause a Nečase, tedy mafie ODS ideální kandidát, chlapec, který dokáže držet partu: "Protože na to nebyl čas. Bylo před jednáním vlády a schůzkou poslaneckého klubu. Jsme zavaleni řešením konkrétních problémů a pak nemáme čas na zobecňování, protože jednak všechno souvisí se vším a všechno na sebe nějakým způsobem navazuje. Nenajdeme si čas na to, abychom si tyto jevy zasadili do obecného rámce."

+1/0
2.7.2012 19:05

AnalyzaNow

Blažek, jako Klaus, vidí problém v médiích!

Klaus se coby důstojná hlava státu veřejně a jednoznačně pohoršil nad tím, že zlá média "módně" zveřejňují "čistě pracovní" telefonáty jeho oblíbeného "nejlepšího primátora", KOLIBŘÍKA Béma s Mazánkem a že to, podle něj, "liberála", kterého má rád Putin a KSČM ho opakovaně dosazuje na Hrad, "OHROŽUJE DEMOKRACII", což on, eurodisident s čuchem na "demokratický deficit" v EU bystře rozpozná. Blažek si podobně, jako parťák a služebník kmotrů podobně stěžuje na to, že politika, konkrétně nebohá ODS, jsou "obětmi MEDIOKRACIE". Zajisté s Klausem souhlasí i o potřebě chránit mafie před "SOUDKOKARACIÍ". Zde je, co tento evidetně KOZEL ZAHRADNÍKEM v postu ministra spravedlnosti ČR (!!) řekl: "Jakými konkrétními problémy jste zavaleni? Případy podezření z korupce jako u pánů Drobila a Vondry?" Blažek:"Česká politika se potácí od problému k problému, od záležitosti k záležitosti. Základní chybou, kterou ODS v poslední době dělá, je podléhání tomu, čemu říkám mediokracie."

0/0
2.7.2012 19:15

AnalyzaNow

Blažek: PLNĚ V intencích Klause a klausismu, HRUZA!

Q:Jaké politické téma za vás novináři například vymysleli? A: Jsou různé mýty, které se občas vynoří s tím, že je třeba je okamžitě řešit. Například právě korupce. Politika se má zaměřovat na jinou práci a nekorupční chování má být její samozřejmostí.

Q: Na boj proti korupci by se nekladl takový důraz, kdyby ČR nebyla v mezinárodních průzkumech míry korupce v čele Evropy. A k tomu přispívají i případy pánů Drobila a Vondry. A: Ale korupce se má řešit za pochodu a stále, nemá se vyhlašovat jako reklamní heslo a sbírat na tom hlasy.

Q: A jak takový každodenní boj vaší strany proti korupci probíhá? A: Obecně bych řekl, že za posledních dvacet let česká politika stále nezbavila stát spousty kompetencí a spousty majetku. V tom je problém. Dokud bude mít stát spoustu kompetencí a majetku, tak tady bude korupce. A může vznikat tisíc Věcí veřejných a tisíc Věcí neveřejných, ale těžko se ten stav bude měnit. Pořád je příležitost.

0/0
2.7.2012 19:19

AnalyzaNow

Blažek: Nejhrubější kalibr zmateného liberála?

Q: Promiňte, ale já vám nerozumím. Jak ODS každodenně žije potíráním korupce, jak jste říkal? A: Když se podíváme na problém Evropské unie, tak těch nutností stýkat se s úřady je stále příliš mnoho. Proti tomu bojujeme. Lidé si v roce 1989 mysleli, že demokracie bude vypadat tak, že o vládě vlastně nebudou příliš vědět, slyšet, protože minulých čtyřicet let o ní slyšeli od rána do večera. Jedním cílem polistopadového vývoje byl proto vznik liberální vlády. To znamená vlády, která něco dělá, občana vůbec neotravuje a občan se má dobře. Jenže my jsme pořád ve vleku trendu paternalistického státu. Stát se prostě pořád plete tam, kam se dříve stovky let nepletl a nevadilo to.

Q: Pořád nechápu. Jak to souvisí se současným rozbujením korupce a aférami pana Drobila a Vondry? A: Podívejte se, celkově je problém v ekonomice. Začalo to už ve 20. a 30. letech, ale hlavně první světovou válkou, kdy stát došel k závěru, že je to on, kdo díky chytrosti svých představitelů dokáže řešit ekonomiku.

0/0
2.7.2012 19:24

AnalyzaNow

Proč Blažek? Tvrdý klausovec a pochlebovač Klausovi

Q: Tak ještě jednou: co ODS udělá s korupcí? A: Já bych řekl, že ODS pro to udělala hodně už tím, že se velkou zásluhou Václava Klause podílela na vzniku České republiky, přestože to byla věc, kterou většina obyvatel nechtěla. Právě díky Klausovi, který tehdy byl v ODS, se to přešlo naprosto plynule bez nějakých válek a ustavila se Česká republika. Jenže se ustavil stát, ke kterému většina Čechů nemá vztah. Lidé si zvykli na Československo, k tomu nějaký vztah měli.

Q: To je zajímavá úvaha, ale vraťme se k ministru Vondrovi. Řekl jste, že starostové obcí by si něco takového nemohli dovolit... A: ...a já neříkám, že je to nezákonné. Ale úřady musejí používat jeden metr. A u toho bych se s dovolením trochu zastavil, protože to je u nás častý jev, že se všem neměří stejným metrem. ODS by se proto měla podílet především na tom, aby tu existovala právní rovnost. To je jeden z problémů, proč se lidé dívají na stát s nedůvěrou.

0/0
2.7.2012 19:26

AnalyzaNow

Občané: Podívejte se koho Hrad + Nečas udělali MS ČR

Q: Takže ještě jinak. Měl by Alexandr Vondra dát svou funkci ministra k dispozici, jako to udělal Pavel Drobil? A:

Nevidím k tomu žádný důvod. A pokud jde o srovnání s panem Drobilem, tak se to srovnává velmi těžko, protože podle mě nebylo vůbec prokázáno, že by pan Drobil cokoli nezákonného udělal. Protože ale ta mediální vlna byla totální a Pavel Drobil nechtěl poškozovat ODS, tak bylo moudré, že z vlády odešel.

Q: Ale vy jako místopředseda vládní strany přece nemůžete reagovat na ty korupční kauzy jen na základě mediálního tlaku. Co si o těch případech myslíte? A: Co si má myslet obyčejný člen ODS, natož člen vedení strany, když o tom případu říká něco úplně jiného bývalý předseda ODS Topolánek a něco úplně jiného stávající místopředseda Vondra? Tam je problém. To by se vůbec nemělo dít. V tuto cthvíli prostě musím věřit a věřím tomu, že nedošlo k žádné trestné činnosti. Všechno začalo v době, kdy někdo v rámci vnitrostranických sporů použil slovo kmotr. To slovo nás poškozuje.

0/0
2.7.2012 19:31

AnalyzaNow

Blažek: Opravdu ideální kandidát Klause+Nečase: Hrůza!

Q: Vaši stranu nepoškozuje slovo kmotr, ale skutečný fenomén kmotrovství. A: Jenže on ten fenomén kmotrovství není vůbec tak rozšířený, jak to vypadá. V ODS vždycky byli lidé, kteří měli větší vliv, a pak ti, kteří ho neměli. Jestli pojem kmotrovství snad někdy na někoho platil, tak na lidi, kteří ve straně nikdy nebyli. Pokud vím, tak třeba pan Knetig ve straně vůbec nebyl.

Q: Ale o to právě jde – kmotrem je člověk, který má neformální vliv na politiky a zneužívá ho. Známý je příklad jihočeského kmotra Pavla Dlouhého. A: Pokud někdo začne neformálně ovlivňovat vnitrostranické záležitosti, tak to je samozřejmě chybně. Ale třeba pokud se týká pana Dlouhého, tak já ho znám z výkonné rady ODS. On byl prostě vysoko postavený funkcionář, který měl vliv vyplývající z jeho funkce. A pak se rozhodl dělat jinou politiku.

Q: Jakou? A: Já bych... Podívejte, já o žádných problémech v jižních Čechách nevím. (!!!)

0/0
2.7.2012 19:34

AnalyzaNow

Skutečně ministr spravedlnosti v duchu Klause + Nečase!

Q: Pavel Dlouhý díky svým kontaktům vytvořil pozoruhodnou klientelistickou síť, díky které do značné míry ovládl politický a ekonomický život na jihu Čech. O tom nevíte? A: Dobře, to jsou věci z regionálního tisku. Ale začátek toho, proč na seznamu kmotrů byl i pan Dlouhý, byl ten, že se nepohodl s tehdejším vedením strany a byl označen za kmotra. To je ta první pohnutka, která se nese pořád dál.

Q: Ještě zpět k Pavlu Drobilovi: jeho skandál naznačil, jak se odehrává nekalé financování politických stran, v tomhle případě ODS. Vadí vám to? A: Tak jednak si myslím, že pokud někdo plánoval převést nějaký balík peněz, tak pro sebe. Ale říkám pokud! Systém financování, o kterém mluvíte, tu prostě nemáme.

Q:Jste si jistý? Na nahrávkách se výslovně mluví o ODS. A: Jsem si naprosto jistý.

Q: A jak jste si to zjistil? A: Vidím v praxi, co ty věci stojí nebo nestojí. Jsem přesvědčený, že případ Pavla Drobila i Alexandra Vondry se teď bude vyšetřovat, a to velice podrobně.

0/0
2.7.2012 19:38

AnalyzaNow

Blažek kritizoval a "DĚSIL SE" z "rozpočtové zodpovědnosti"!

Q: Vnímáte tedy poslední korupční kauzy jako problém, který může ODS poškodit? A: O ODS se v poslední době tolik mluvilo, protože byla dlouho u vlády, dokonce ještě je. Říkám, že je to daň za to, že jsme u vlády. A taky platí, že kdybychom měli tak špatnou pověst, nejsme vládní stranou.

Q: V posledních volbách jste ale ztratili spoustu hlasů, nejspíš i kvůli aféře Toskánsko a dalším. A: Ano, to je obrovský problém. Ale já jsem přesvědčený, že ta ztráta byla způsobena kvůli jiným věcem, než byly aféry typu Toskánsko.

Q: Dobře, takže abychom tomu rozuměli: jako místopředseda jste měl podle představ předsedy Nečase pracovat na očištění ODS, vy ale na něčem takovém pracovat nebudete. A: Jestli o něco usiluji – i když v tom zatím nejsem úspěšný –, tak to bude nová politika ODS, a ta nesouvisí s reklamními hesly o očistě. V téhle souvislosti uvedu jeden příklad, který mě děsí (!!!), a to je prohlášení vlády, že její politikou je „rozpočtová odpovědnost“.

0/0
2.7.2012 19:46

AnalyzaNow

Důvod vyhození Pospíšila (rozpočt odpovědnost) Blažka DĚSIL

BLAŽEK: "Jestli o něco usiluji, tak to bude nová politika ODS, a ta nesouvisí s reklamními hesly o očistě. V téhle souvislosti uvedu jeden příklad, který mě děsí, a to je prohlášení vlády, že její politikou je „rozpočtová odpovědnost“. Vládní politika NEMUŽE STÁT jen na státním rozpočtu. To je další HESLO, které jsme prezentovali navenek, ale LIBERÁL se má starat hlavně o to, jak se mají lidi, ne stát. Samozřejmě to spolu souvisí, ale my jsme státní rozpočet ZBOŽŠTILI. Jenže až se povede prosadit reformu zdravotnictví a důchodů, tak k čemu se potom bude ODS hlásit? Tak zní dneska zásadní otázka pro ODS.

Q: Jak chcete prosazovat novou politiku ODS, když bude stát na podhoubí korupce? A: Od té doby, co jsem vstoupil do ODS, tvrdím, že máme do vedoucích funkcí jmenovat lidi, kteří by si v soukromém životě vydělali minimálně stejně jako v politice. Problém je v tom, že se to v ODS nedodržuje a tam je ten základ všeho. Politika je pro spoustu lidí způsob jak si zvednout příjmy.

0/0
2.7.2012 19:51

AnalyzaNow

Nečas - příliš úřednický, bez srdce, proto ODS nepopulární

Q: Ale co s tím chcete dělat? A: Dnes probíhá výběr na kandidátky tak, že každý region jmenuje svého zástupce, a pak se to poskládá. Pokud ale příště prostě nevybereme lidi, kteří jsou schopni přinést nějaké HLASY, tak nás ten starý způsob kandidátek může velmi oslabit. Jde tedy o ten začátek, výběr kádrů. A pokud takové lidi nenajdeme, tak musíme spolupracovat s lidmi, kteří jsou schopní, jako to udělala TOP 09, když si v Praze půjčila Tůmu. Pokud bychom dokázali takové lidi dlouhodobě přitahovat – z vědy, kultury –, tak by to bylo dobré. Ale my to neděláme. Jednou si to řekneme.

Q: Má Petr Nečas ODS vůbec pod kontrolou, když není schopen řešit její korupční skandály? A: Pod kontrolou můžete mít třeba poslance, ale určitě ne třeba zastupitelstvo města Ostravy. Já vidím problém ODS ve dvou věcech. A to je rozum a srdce. ODS totiž začala nabízet jenom ten rozum. Petr Nečas je příliš úřednický, racionální a srdce si nechává pro sebe. Mám obavu, že důvěra lidí v naši stranu je malá.

0/0
2.7.2012 19:59

AnalyzaNow

ODS - partaj "příliš racionálních" lidí?

Q: A tím srdcem myslíte co? A: Víru, že to děláme dobře. Jde o charisma, které z vás lidé cítí a jdou za vámi. ODS totiž působí jako skupina PŘÍLIŠ RACIONÁLNÍCH lidí. Zbavili jsme se Mirka Topolánka, protože se nám už nehodil. Ale Topolánek víc než ten rozum uplatňoval SRDCE. Srdce má vždycky pozitivní energii, což nikdy nepochopíme, ale musíte mu naslouchat a nesmíte se bát toho, aby se projevilo. A to my neděláme. Přitom Petr Nečas je citlivý člověk, jenže on to drží v sobě a nedá to najevo. AŽ TO DÁ NAJEVO, tak uvidíte, že všechno může být jinak.

Q: Už jste si s Petrem Nečasem vyřešili osobní spory, které kulminovaly tím, že jste v Brně uzavřel velkou koalici s ČSSD? A: Prostě se tam porušila důvěra, což je CITOVÝ pojem. Bavili jsme se s Petrem Nečasem o tom, že bych se měl starat o řízení strany a on o řízení vlády. Jenže já jsem třeba svolal předsedy regionů a mluvili jsme o spoustě problémů od stanov přes další významné věci.

0/0
2.7.2012 20:04

AnalyzaNow

Nový ministr spravedlivosti jeho střet zájmů v Lesích ČR

BLAŽEK: "To znamená, že tu funkci řízení strany de facto převzal. A tady se dostáváme k věci, která souvisí s POVAHOU Petra Nečase: pokud děláte politiku, musíte lidem věřit. Když ale lidem kolem sebe nevěříte, tak je prakticky vyloučeno, abyste tu politiku dělal dobře. To věděl třeba VÝBORNĚ Mirek Topolánek, že je třeba dobře vycházet s Kalouskem a Bursíkem, a proto jeho vláda na sebe NEŠTĚKALA tolik jako Nečasova.

Q: A vyříkal jste si to někdy s Petrem Nečasem? Vysvětlil vám, proč vás nechal odvolat z dozorčí rady Lesů ČR? A: Ale to je neuvěřitelný mediální MÝTUS, já jsem z dozorčí rady Lesů ČR odešel sám a vůbec to nesouviselo s Petrem Nečasem. Tedy – on nařídil, abych byl odvolán, ale to už jsem byl pryč. Celé to vzniklo z podezření, že mám v centrále Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže v Brně nějaké kontakty a MÁM TENDENCI ZASAHOVAT do jeho rozhodování ohledně nějakých tendrů. Ale to jsem v životě neudělal, ten důvod k odstoupení byl jiný.

0/0
2.7.2012 20:10

AnalyzaNow

Ministr spravedlnosti KAMUFLUJE stran odvolání z Lesů ČR

Q: Proč jste tedy sám odešel, jak tvrdíte? A: Stal jsem se radním města Brna. Po DVOU DNECH jsem pochopil, že obě práce nejde stihnout. (čti: Nečas pochopil, že mě kvůli střetu zájmů musí odvolat, ne proto, že jsem si neodborně na sebe vzal moc práce)

Q: Dobře, ale sám přiznáváte, že vás chtěl Nečas odvolat. To je velmi neobvyklé. Mluvili jste o tom? A: Myslím, že si to jednou řekneme, ale až tehdy, co bude Petr Nečas přesvědčený o tom, že jsem se ničeho nedopustil.

Q: Máte v ODS reálný vliv? A: Musíte vycházet z toho, že místopředseda má formální vliv, ale nemá žádnou nařizovací kompetenci. To znamená, že máte možnost navazovat neformální kontakty, a protože jste místopředseda, je předpoklad, že se s vámi bude bavit mnohem víc lidí, než když jste řadový člen strany. V tom je ta funkce výhodná. Pokud jde o vládní agendu, tam je můj vliv nulový. Nejsem toho součástí, a dokonce bych řekl, že by bylo ode mě neslušné, kdybych se do toho pletl.

0/0
2.7.2012 20:14

AnalyzaNow

Blažek: ODS třeba STMELIT, jednotný krok a údernost

Q: Co byste s tou stranou rád udělal? A: Řekl bych, že STRANA SE MUSÍ ZEJMÉNA STMELIT. Myslím, že v tuto chvíli je docela hodně roztříštěná, pokud bych nepoužil rovnou slovo rozparcelovaná. Ta DEMOKRACIE a její představitelé musí sjednocovat, ne rozdělovat. Někdy mám obavu, že straničtí představitelé žijí v tom „rozděl a panuj“. To znamená – ať se všichni hádají mezi sebou a já vládnu.

Q: A to dělá i někdo z ODS? A: Ano, i z našich. Q: Kteří například? A: To vám neřeknu, to je příliš osobní.

Q: Jste rád, že jste místopředseda ODS? Splnilo to vaše očekávání? A: Já bych řekl, že očekávání to nesplnilo. Byl jsem zvyklý na mnohem osobnější jednání. Grémium už je natolik vysoce postavený politický orgán, že osobní vztahy a jednání jsou takové studené. Už jde o příliš mnoho, aby to mohlo být takové, jak jsem zvyklý z Brna.

Q: Proč jste sám se sebou nespokojený? A: Tak já si myslím, že je to velice jednoduché. Kdyby Pavel Blažek v tom grémiu nebyl, tak se to v podstatě ani moc NEPOZNÁ.

0/0
2.7.2012 20:19

AnalyzaNow

Pro "stranu" Blažek udělá vše? Třeba ale "plnit ambice"?

Q: Takže nebudete chtít znovu kandidovat na místopředsedu? A: Pokud budu mít pocit, že to má smysl nejen pro mě, ale i tu stranu, tak ano.

Q: A máte teď pocit, že to má smysl? A: Teď jsem sám ze sebe rozpačitý. Ale jsem rozpačitý celkově, z toho vedení. Ale nechci mluvit o komkoli jiném, když jsem nespokojený sám se sebou. Ale celkově to není ono a mělo by to být lepší, to je pravda.

Q: V čem lepší? A: Od nás jako grémia ODS se čeká na nějaké rozhodnutí, nějaký směr, od toho to grémium je. A to nespravíte žádným nařízením. Ambici určovat směr bychom měli mít a myslím, že ji máme. Nejsem ale spokojený s tím, jak ji plníme.

0/0
2.7.2012 20:24

pitrz

Jeden rozhovor s panem Blazkem

Tak tomu rikam gol do vlastni branky.

http://respekt.ihned.cz/c1-49791120-necas-nenabizi-srdce

0/0
2.7.2012 18:44

Huckleberry Švédd 9

ehm ..... kdyby si LUPA sehnala nějaké informace z Brna ....

tak by věděla, že je to jen jeden z dalších zlodějů a odkláněčů ....např.odklony v Lesích České republiky, vozovna v Komíně ........ a nebo kauzy manželky - exekutorky .........:-/:-/

0/0
2.7.2012 16:34

malomerice

Bravo !!!

Preference této strany klesají, ubylo jí 1/3 členů během tuším 4 let a tímto se stává naprosto nevolitelná...Péťa je asi na výplatní pásce konkurence, jinak si to nedovedu vysvětlit...

0/0
2.7.2012 16:26

Regína

To je rychlost.

Ministerstvo školství bylo bůhví jak dlouho bez ministra a tady šup šup, bez nějakýho rozmýšlení, zavoláme týpkovi z Brna, ten se okamžitě uschopní, a je tu nový ministr spravedlnosti - jednoho z nejdůležitějších rezortů.

0/0
2.7.2012 16:20

HrubesaMares

Kdyz je z Krna

tak je to Klazek, ne? ;-)

0/0
2.7.2012 16:01

jpvJ

Šéfem brněnské ČSSD Blažek zůstane...

To je zajímavá větička.

+2/0
2.7.2012 15:53

Bimboslon

Re: Šéfem brněnské ČSSD Blažek zůstane...

;-D;-D;-DR^

0/0
2.7.2012 16:01

Soros

To je hnus velebnosti!

To zase bude v alejích nablito!

0/0
2.7.2012 15:41

2mmmm_2

Kdysi tedy zavržen,

nyní vyvržen z Brna do té jemu tak nemilé Prahy..:-P

0/0
2.7.2012 15:29

nezavislypolitologamater

Souhlasné vycenění Gazdíka a Peakové k volbě Blažka

je zárukou, že spravedlnost bude v těch správných rukách .....

0/0
2.7.2012 15:08

sochus

Něco vím o tom "klidu doma" co má Blažek v Brně

Všechny kmotrovské skupiny v brněnské ODS vyhandlují předem všechny posty a dohodnou síly těchto skupin, aby byly v rovnováze. Rovnováha se udržuje umělými členy (obvykle zaměstnanci firem kmotrů apod.). Sněmy jsou pak formalitou, každý má svůj seznam, koho kdy volit do jaké funkce (obvykle volí po jednom postu, na který je jeden kandidát - to pro jistotu). Kmotři si pečlivě hlídají své pozice a klid je v Brně právě proto, že každý si přijde na to svoje. Proto také je v Brně koalice s ČSSD, se kterou se lépe drží potřebné pakty. Takže zatímco jinde je třeba polovina funkcí pod kontrolou kmotrů a ostatní funkce urvou normální politici, v Brně to kmotři kontrolují všechno už od úrovně malých sdružení - proto je tam klid. Objeví-li se někdo, kdo jen naznačí nějaký názor, je okamžitě eliminován (nemá šanci být kamkoliv zvolen, dokonce ani na sněm se nedostane). Blažek je pro mě 100% zárukou, že si ten svůj klid udrží i v postu ministra, protože nechá nažrat všechny vlky.

+2/0
2.7.2012 14:47

Obšil

Je to vše velmi logické

Jde o to zefektivnit vězenství (seškrtat, šetřit na normálních muklech) a vytvořit po zkušenostech Ratha lepší podmínky pro hospodářskou a politickou kriminalitu, jelikož se tam pomalu všichni chystají. "Každej jak si ustele..." a tak si stelou. Snad byste nechtěli, aby Kalous byl v nějaký špeluňce.

0/0
2.7.2012 14:35

vikyt

má souhlas ?

A co Janoušek, Richtig, Bendl, Kalousek, Barták, Drobil,  souhlasili všichni  ?

+1/0
2.7.2012 14:19

Bestyjje

Re: má souhlas ?

stačí podpora Knížete z Hluboké ;-D

0/0
2.7.2012 14:22

ddo

Re: má souhlas ?

Původně chtěli Rampulu, Blažek je kompromis.

0/0
2.7.2012 14:46

až vyrostu, budu politikem

Re: má souhlas ?

Rampula má být 1. náměstkem.

0/0
2.7.2012 14:56

Bestyjje

Mno,

tak tímto definitivně ODS ztratila mou podporu. Pan Čistý s panem Neviditelným, to už je silná kombinace .....

;-O znovu mi tu chybí blicí smajlík ;-O

0/0
2.7.2012 14:19

tornado2

Vedoucí úloha ODS

v České republice bude potvrzena ústavním zákonem ?

+1/0
2.7.2012 14:07

zlodej chorálů

Re: Vedoucí úloha ODS

jinak to s vámi neposlušnými občany nejde

+1/0
2.7.2012 14:15

Ludánek Homolka

Re: Vedoucí úloha ODS

clanek 4 - Ustava CSSR :-P starsi jeste pamatuji a mladi o to, koukam, take neprijdou! (i kdyz v podani ODS) ;-D

+1/0
2.7.2012 14:15

wrangler

Zase jeden "kvalitní" politik z Moravy!

;-€;-€;-€

+3/0
2.7.2012 13:55

koncepce1

Re: Zase jeden

a ten poslední odstavec o tom, jak si odesáci podepsali, že mediální obraz nic nevypovídá o skutečných kvalitách ( a to jistě vysokých) jich samotných, je krásnej.....kdo to má! :-) To je banda

+4/0
2.7.2012 14:00

Kalenprd

Jak dlouho ještě bude mafiání vládnout??

než příjdou nové volby ?

0/0
2.7.2012 13:52

Kalenprd

Re: Jak dlouho ještě bude mafiání vládnout??

koukám parlamentní volby v roce 2014. Je to dobře ošéfovaný.. zas půl roku před začnou vyplouvat ty kauzy na ČSSD a Nečas a spol. se šnorchly mávat z billboardů na cestě do Bulharska ;-D

+3/0
2.7.2012 14:10

55108311

Re: Jak dlouho ještě bude mafiání vládnout??

obávám se, že v příštích volbách vyhraje čssd, takže to bude ještě horší.

0/0
2.7.2012 17:54

Hyjena_ ver 2.0

Co ??

"V těchto dnech přerušuji léčbu dlouhodobého onemocnění. " Co to jako má být, tak buď je zdraví, pak nic nebrání jeho plnému nasazení a nebo je nemocen a pak nevidím důvod ho do funkce uvádět, dlouhodobě marodit může i bez postu ministra! A nebo B je správně a je to naprosto ideální Nečasova(kmotrů) poslušná ovečka! :-/ Každopádně jdu blejt!! Rv

+3/0
2.7.2012 13:44

Tacio

Re: Co ??

Až se vyblijete, tak si přečtěte Pravidla českého pravopisu!

+4/0
2.7.2012 14:03

Hyjena_ ver 2.0

Re: Co ??

.. a k věci tam něco máš??

+4/0
2.7.2012 14:04

Najdete na iDNES.cz