Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Obama vyhrál. Nejvyšší soud schválil jeho zdravotní reformu

Americký Nejvyšší soud podpořil přelomovou zdravotní reformu prezidenta Baracka Obamy včetně sporného povinného zdravotního pojištění. Pro šéfa Bílého domu je to velké vítězství. Právě tento zákon byl jedním z hlavních bodů jeho programu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Alkybiades

Konečně

Tahle zrůdná, nelidská amoralita, léčit jenom bohatce, zmizí. Ano, chudinky miliardáři, např. Bushovi, co budou muset dát pár desítek tisíc dolarů ročně na chudší....to vzteky puknou, tihle nadlidé...

Čistý kapitalismus je nelidský, odporný a nefunkční systém. Jedině s tvrdými omezeními je snesitelný, bez regulací by rychle přišla revoluce, nebo diktatura.

Čistý pravičák je Breivik...:-/

0/0
1.7.2012 12:32

really?

Burza

Uz si to v duchu predstavuji jak si pujdu za 2 roky kupovat levnou, ale kvalitni pojistku na aukci.8-o

0/0
30.6.2012 4:56

tumetuestumefaisdubien1

Obama prohral

Rozhodnuti, ze pokuta za nepojisteni je dan, zakon anulovala - jednak protoze zakony o danich se musi podle americke ustavy schvalovat zvlastni procedurou podle cl. 1/7 a zakon byl schvalen jinak - protoze si nikdo z navrhovatelu samozrejme vubec nedovolil neco ceknout o danich a Obama jeste velice nedavno sverepe odmital, ze by zakon zavadel nejake dane, a druhak proto, ze i kdyby Kongres dale trval na tom, ze ona pokuta je opravdu pokuta (coz je) a ne dan jak tvrdi Nejvyssi soud, pak by ale narazil na 9 dodatek, ktery zakazuje pravni konstrukce pouzivajici vyhrazena prava kongresu k omezovani ostatnich prav, jako v tomto pripade pravo americanu zadne zdravotni pojisteni neplatit, ktere Nejvyssi soud take uznal.

Suma sumarum zakon je nyni neplatny, a pokud chce nekdo, aby byl vymahatelny u soudu, musi znovu projit kongresem. Nevidim na tom nic naznacujici pro Obamu jakekoliv vitezstvi. Spise naopak, rozhodnuti asi nazene volice republikanum a to bude tak vsechno ceho se tim dosahlo.

0/0
29.6.2012 20:28

Nenic mi me triangly

Re: Obama prohral

krome toho kazdy zakon musi podepsat legalni president USA a ne nejaky Kenan ;-D

0/0
1.7.2012 1:20

Smilodont

Sbohem Ameriko, země dávné svobody

"Svoboda není zadarmo" - Walter Hitchcock

"Svoboda znamená mít právo volby – čím více možností máte, tím více máte svobody" - Thomas Jefferson

"Ti, kdož se vzdají důležitých svobod aby získali trochu bezpečí, si nezaslouží ani svobodu ani bezpečí" - Benjamin Franklin

"Vláda, která je dost silná na to, aby vám dala všechno co chcete, je současně dost silná na to, aby vám vzala všechno co máte." - Thomas Jefferson

Ameriko - nikdy nezapomeneme a slibujeme, že nikdy neřekneme "ODPOČÍVEJ V POKOJI".

0/0
29.6.2012 13:00

Antidukat

To u nás řešíme opačný problém

Na rozdíl od USA povinné pojištění máme a kvůli tomuto silně solidárnímu systému (z něhož se víc čerpá než dodává) se českému zdravotnictví nedostává peněz! Takže musíme naopak individualizovat, zavádět nadstandardy, regulační poplatky apod.:-/

0/0
29.6.2012 12:14

odsjezlo

trapná země, co je v EU normální, o to tam musí

vést takové boje. Díky komercionalizaci je systém 2x dražší než v EU, 14% z HDP je neuvěřitelných. Velkou část spotřebují hordy úředníků a právníků pojišťoven a složitý systém placení. U nás se to jen strhne ze mzdy a hotovo, žádné velké vedlejší výdaje. EUR^

+1/0
29.6.2012 8:54

yan007

Re: trapná země, co je v EU normální, o to tam musí

Souhlas. A nakonec jsou ještě schopny nechat cloveka zemřít pokud ho nema.

0/0
29.6.2012 10:02

A.A.

Re: trapná země, co je v EU normální, o to tam musí

Jo, ale ti hloupí liberálové, co se ohání sovobodou trhu atd. tohle nechtějí vidět. Zdravotnictví v USA je předražené a my v Evropě můžeme být rádi, že jsme šli vlastní cestou. Bohužel pravičáci v naší zemi zcela nesmyslně míří právě směrem k USA, pokud jde o zdravotnictví. Ale to už je takový znak našich pravičáků - prosazují věci, co jsou dávno překonané.

0/0
29.6.2012 13:05

Smilodont

Re: trapná země, co je v EU normální, o to tam musí

Dokážete formulovat svoje názory či dokonce za něco bojovat.

-

Nějak mi to nejde dohromady s tím, proč jste rád, když za Vás rozhodují jiní a žijete v domnění, že je systém donutí myslet na Vaše dobro? Proč si tak málo věříte?

0/0
29.6.2012 13:17

A.A.

Re: trapná země, co je v EU normální, o to tam musí

V každé společnosti za vás rozhoduje někdo jiný.

Podívejme se na situaci v USA a na to, jaké problémy tam byly. Pokud vám takové problémy příjdou zcela v pořádku, je tu někde chyba. Nebo si myslíte, že je v pořádku systém, který v USA (stále se bavíme jen o zdravotnictví) fungoval/funguje?

Ve společnosti musí existovat solidarita. Kdo odmítá solidaritu, je pro mě kreatura. A jděte někam s poučkami "každý se musí postarat sám o sebe". Tohle je sice pravdivý výrok, jenže pravidivý je jen v ideálním světě. My ovšem nežijeme v pravicových modelech, ale žijeme ve skutečném světě a ne každý se dokáže o sebe postarat zcela bez problému.

A mimochodem, co spíše vede ke konfliktu a násilí: společenská solidarita x nesolidarita?:-/

0/0
29.6.2012 13:25

Smilodont

Re: trapná země, co je v EU normální, o to tam musí

nedobrovolná společenská solidarita. Ta totiž plodí pocity ukřivděnosti.

0/0
29.6.2012 13:32

A.A.

Re: trapná země, co je v EU normální, o to tam musí

To už je problém špatného vychování, že člověk odmítá solidaritu. Samozřejmě beru, že se lidem nechtějí platit daně, kdy vidí, jak naši neschopní politici s penězmi nakládají... ale bavíme se tu o spíše pozici ideologické - tedy v tomto případě oproštěné od smutné reality ČR.

0/0
29.6.2012 13:40

Smilodont

Re: trapná země, co je v EU normální, o to tam musí

Doporučuji Vám zavést tento lepší systém i v dalších oblastech Vašeho života - najděte si hodného člověka, dávejte mu všechny peníze, které vyděláte a on se o Vás bude starat, protože na to budete mít právo. Teprve potom si budete žít v bezpečí a jistotách. A pokud si myslíte, že jsem mimo, pak nejste zcela ztracený případ.

0/0
29.6.2012 13:03

A.A.

Re: trapná země, co je v EU normální, o to tam musí

to jste teda zatraceně mimo. hloupější příklad jsem snad nikdy nečetl. Zkuste s tímhle vystoupit někde na veřejnosti. Jsem zvědav na názory této veřejnosti. Škoda, že se nedá hlasovat o tuposti příspěvků - můj hlas byste určitě dostal. ;-)

0/0
29.6.2012 13:07

Smilodont

Re: trapná země, co je v EU normální, o to tam musí

no vida - takže mi dáváte za pravdu. Anebo si např. sám o sobě nemyslíte, že jste schopen se sám o sebe postarat lépe, nežli cizí člověk? Víte, jde o pochopení podstaty věcí - ale vzhůru srdce - to půjde i ve Vašem případě, jen trošičku, trošičku chtít.

0/0
29.6.2012 13:12

A.A.

Re: trapná země, co je v EU normální, o to tam musí

Každý by se měl starat sám, ale každý by také měl pochopit, že ne všichni se mohou starat sami a každý má lidskou a občanskou povinnost přispět k tomu, aby i lidé různě znevýhodnění mohli žít plnohodnotný život. A přitom nechci systém, který podporují pravičáci a který stojí na poskytování almužny chudým. Chci rovnoprávnou a rovnostářskou společnost, kde se člověk nemusí stydět za přijmutí pomoci. !!

0/0
29.6.2012 13:16

Smilodont

Re: trapná země, co je v EU normální, o to tam musí

Je škoda, že nevěříte ve své schopnosti ani ve schopnosti druhých - že nevěříte, že i druzí lidé se dokáží o sebe postarat sami a doslova každý má co nabídnout. Prosperující společnost se dokáže o potřebné postarat i na zcela dobrovolné bázi. To dnešní povinná solidarita vytváří pocity ukřivděnosti a nezohlednosti k těm, kteří to skutečně potřebují - protože o zdroje je připravují ti, kteří JEN vyhovují kritériům o poskytnutí pomoci.

0/0
29.6.2012 13:23

A.A.

Re: trapná země, co je v EU normální, o to tam musí

Probete se a podívejte se, jak funguje skutečný svět! Vy tu pracujete pouze s ideálním stavem. Jak jsem napsal, každý se musí primárně sám o sebe postarat. Ale pak je tu velké ALE - ne všichni se o sebe dokážou postarat. Jistě, v ekonomických modelech, které se chybně někdy zaměňují za reálný svět, to všechno pěkně funguje. Reálně ovšem ani náhodou.

Dám příklad: Svobodný trh může za ideálních podmínek fungovat. Jenže teorie svobodného trhu tak nějak nepočítá s nerovností ve společnosti - např. s nerovností příležitostí. Svobodný trh je tak deformován reálným prostředím a přestává fungovat. Proto přišly různé zásahy společnosti a svobodný trh se tak stal jen teorií.

Co se týká špatné distribuce soc. pomoci, to je problém jak dnešní levice, tak pravice. Je to problém neschopnosti a naprosté lenosti našich politiků. Sem bych ideologii netahal. ;-)

0/0
29.6.2012 13:31

Smilodont

Re: trapná země, co je v EU normální, o to tam musí

O lenosti a neschopnosti prosím vůbec nehovořte. Oni nejsou ani líní ani neschopní - oni jsou prostě a jednoduše MOCNÍ.

-

Přerozdělování (tedy podstata, ke které se takto dostáváme), jim právě toto umožňuje. Politici myslící na druhé a spravedlivě řídící společnost je naprostá chiméra - to mi jistě dáte za pravdu. Pak už jen zbývá postoupit o krůček dál - jste už už blízko toho poznání podstaty věcí. Reálný svět jistě je takový, jaký je - plný nespravedlností a nesvobody - ale pokud znáte podstatu fungování společnosti, která spočívá v míře svobody (a zodpovědnosti) jednotlivce, máte možnost vědět, kam směřovat - a to je to nejdůležitější. Směřovat k větší míře svobody a rozhodování samotných lidí o jejich osudech anebo k větší centralizaci moci a přerozdělování.

0/0
29.6.2012 13:39

A.A.

Re: trapná země, co je v EU normální, o to tam musí

řešením je důsledně vyžadovaný právní stát a nikoli pravicové vyklizení pozic a dávání rukou pryč od státu a všeho s ním spojeného. Pravičáci jen hlásají svobodný a minimalistický stát, aby se nemuseli utkat s myšlenkou důsledného právního státu. Jak se ukazuje, mnozí pravičáci mají zásadní problémy s právním státem - třeba Kalousek. :-)

0/0
29.6.2012 13:51

Sladek

Zadny strach, Obama na podzim konci, Romney to bude muset

resit tak, ze nabidne lepsi system skrze volny trh oproti statnimu zdravotnictvi nabizenem Barackem.  Ono to jenom zapecetilo Husseinovu prohru ve volbach a to pouze diky jednomu zradci jmenem John Roberts!

+1/0
29.6.2012 2:23

odsjezlo

Re: Zadny strach, Obama na podzim konci, Romney to bude muset

právě ten "volný trh" to zdražil dvojnásobně :-P:-P

0/0
29.6.2012 8:57

Smilodont

Re: Zadny strach, Obama na podzim konci, Romney to bude muset

žádný VOLNÝ trh nic nezdražuje. Proto se mu říká VOLNÝ. Pokud nějaké zboží či služba vykazují zisky, motivující jiné ke vstupu na tento trh, je trh nasycen a zisky klesnou. Říká se tomu konkurence - vzpomínáte? Toužili jsme po tom za komunismu a věděli jsme, že konkurence zlepší naše postavení zákazníka. Vzpomínáte?

0/0
29.6.2012 13:06

A.A.

Re: Zadny strach, Obama na podzim konci, Romney to bude muset

Ach ty vaše pravicové poučky, které jsou pohou teorií. Jistě, v ideálním světě je tohle pravda. My ale nežijeme v ideálním světě. Myslíte, že existuje skutečné konkurence na trhu zdravotnictví? LOL Myslete. Zkuste se podívat, jestli ty vaše učebnicové poučky jsou fakt pravdivé tam venku v realitě. Volný trh by skutečně fungoval dobře, kdybychom ho aplikovali v ideálním světě bez různých vedlejších faktorů...!!

0/0
29.6.2012 13:10

yan007

Re: Zadny strach, Obama na podzim konci, Romney to bude muset

Nemáte páru o čem mluvite.

0/0
29.6.2012 10:07

Sladek

Re: Zadny strach, Obama na podzim konci, Romney to bude muset

Dovolte abych se zasmal ;-D;-D;-D

0/0
29.6.2012 15:31

Frantizsekk

cerne zdravotnictvi

Hlavne hispanci a asiati maji svoje doktory a nemocnice a zadne pojisteni americke vlade neplati. To je treba zdanit. Afroamericane take moc neplati a ted budou muset... dalsi penizky. Lidi v americe nacerno to budou mit zas o neco tezsi, takze nekolik much jednou ranou.

0/0
29.6.2012 1:28

Frantizsekk

Re: cerne zdravotnictvi

americke vlade samo ne... pojistovnam, jsem se nechal unest.

0/0
29.6.2012 1:29

Wild Beast

Re: cerne zdravotnictvi

člověk existuje proto, aby platil vládní byrokracii co nejvíce peněz?

+1/0
29.6.2012 7:26

9.99

nemám rád Obamu!

;-€;-ORvRvRv!!

0/0
29.6.2012 0:55

odsjezlo

Re: nemám rád Obamu!

tak to máš blbý ;-D;-D

0/0
29.6.2012 8:55

jistě, pane premiére

jardahorák ví o čem mluví

0/0
28.6.2012 23:37

nemsi

Re: jardahorák ví o čem mluví

Jarda Horak je Drulak...a kazdy vi ze Drulak nema .....R^

0/0
29.6.2012 0:33

Stein-X

Socialismus je zlo

Solidarita a starost o chude a nemohouci je jenom jeho zaminka.Melo by to byt na principu dobrovolnosti, ne ze clovek musi.Cim mene se cloveku montuje stat do zivota, tim lepe.Lide, co si mysli, ze se stat o ne postara jsou mirne receno naivni.

+7/0
28.6.2012 22:55

jardahorak

Re: Socialismus je zlo

Dany system dopadne jako vsechny podobne. Povede k narustu pozadavku na poskytovanou peci, coz povede k omezeni plneni ze stran pojistoven, tim spise, ze stat za sve pojistence nezaplati tolik kolik soukrome platici. No a v neposledni rade povede k plytvani a neefektivite... Klasicka cerna dira. Vsichni maji vsechno a nikdo nema nic..

+2/0
28.6.2012 23:04

budu_bojovat_nez_me_smazou

Re: Socialismus je zlo

to je nesmysl. Největší zlo je kapitalismus, kde lidé vidí jen materiální hodnoty a jsou pro jakýkoliv zisk ochotní ubližovat jiným, obírat je, zneužívat jejich postavení atd. Tam kde kvalitu života určují jen peníze, se žije špatně

+3/0
28.6.2012 23:26

nnevimm

Re: Socialismus je zlo

8-o

0/0
28.6.2012 23:31

budu_bojovat_nez_me_smazou

Re: Socialismus je zlo

copak se vám nezdá? Myslíte si snad, že je spravedlivé a správné, aby člověk jen proto, že si chce koupit obrovský barák a mercedesa neúměrně navýšil ceny produktů, různě je překupoval a spekuloval s nimi nebo dával minimální mzdu zaměstnancům a sám si hrabal: Já si to nemyslím.

+3/0
28.6.2012 23:45

mates18

Re: Socialismus je zlo

To je otázka lidské povahy a ne kapitalismu... :-)

+4/0
28.6.2012 23:51

budu_bojovat_nez_me_smazou

Re: Socialismus je zlo

s tím souhlasím, bohužel v kapitalismu jsou tyto pokřivené povahy na výsluní

+1/0
28.6.2012 23:56

Sarka G Weatherwax

Zatimco v socialismu

byli na okresnich, krajsych a ustrednich vyberoch KSC :-P

0/0
28.6.2012 23:59

Sarka G Weatherwax

vyborech, xakru

uz...

0/0
28.6.2012 23:59

budu_bojovat_nez_me_smazou

Re: Zatimco v socialismu

všichni ne, někteří to opravdu dělali pro blaho ostatních

0/0
29.6.2012 0:04

Sarka G Weatherwax

To bud nemyslite vazne,

anebo jste v te dobe byl jeste na houbach ;-D;-D;-D

+1/0
29.6.2012 0:05

budu_bojovat_nez_me_smazou

Re: To bud nemyslite vazne,

Narodil jsem se v 70tých.. vím, že něco bylo špatně, ale dost toho bylo i dobře. A když srovnám kapitalismus a socialismus, byl bych raději, aby tento stát měl blíže k socialistickému zřízení. Samozřejmě za podmínky vychytání chyb, co naši minulost doprovází.

+1/0
29.6.2012 0:09

Sarka G Weatherwax

"NECO BYLO SPATNE????"

Ach boze. Ve fungujicim kapitalismu jste jeste nezil, tak nemate co srovnavat. O tom ze "neco bylo spatne" vysvetlete neco tem desetitisicum, ba milionum lidi, kterym ten Vas idealizovany rezim znicil ci zmrzacil zivot.

+1/0
29.6.2012 0:13

budu_bojovat_nez_me_smazou

Re:

stejně tak kapitalismus zničil milióny rodin. Pozabíjel desetitísíce.. nechával lidi umírat v bídě, hlady, na nemoci, když si pracháči cpali pupky. A vy ho tu obhajujete. V čem je váš režim lepší??

0/0
29.6.2012 0:21

Sarka G Weatherwax

Povezte mi neco specifickeho o tom,

jak "kapitalismus" znicil miliony rodin. Ale prosila bych fakta, ne ideolocke fraze. A pak jeste tu o tom, jak "kapitalismus" pozabijel ty desetitisice, a jak nechaval lidi umirat v hladu..atd. Kde jste proboha na tohle prisel? Mluvite o 19 stoleti? Mozna ze Vam to uniklo, ale pise se rok 2012.

+2/0
29.6.2012 0:23

budu_bojovat_nez_me_smazou

Re: Povezte mi neco specifickeho o tom,

ano, a nebýt sociálních mantinelů, tak by ničil do teď. Fakta? Jen ve 20 století se dá podívat na USA, ale také na kapitalistické diktatury v Africe či Jižní Americe. Mimochodem, komunistické vraždění se taky odehrávalo v minulém století, takže proč bychom je teď nemohli volit, když můžeme volit kapitalisty

+1/0
29.6.2012 0:32

Najdete na iDNES.cz