Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Lekce Rath má výsledek: lidé sami hlásí korupci

Policejní tažení proti velkým rybám korupce přineslo první výsledek. Lidé se přestali bát a začali úplatky sami oznamovat. A ne až po letech - čím dál víc jich chodí korupční případy oznamovat v samém začátku, řekl v rozhovoru pro MF DNES ředitel protikorupční policie Tomáš Martinec.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Rybrcoul

je zajímavé, že MF, ani nikdo jiný se nepozastavil

nad snahou poslanců zabránit novým zákonem, nebo nějakou úpravou stávajícího, odposlechům politiků....tvrdí, že policie bud nesmí odposlouchávat politiky, nebože musí odposlech zařídit pře nějaký úřad (kde by dostali echo:)........to nikomu nevadí ,že se politici hlásí ke svým zlodějinám veřejně a ještě se chtějí bránti zákonem????

+1/0
24.6.2012 15:44

starej Brůna

Malinký príklad...

Rodina chce bydlet ve svém, touží po domku atd. V realitní kanceláři si najde stavební parcelu, koupí ji a vzápětí dostane stavební povolení. S velkou pompou začne stavět haciendu ale ouha, dům už stojí rok ale elektřina a obecní vodovod nikde... Vodáci neví, proč zrovna na tuhle parcelu mají vést trubky, u čezu jste v dlouhodobém plánu. Proč?! Je to prosté. Člověk od kterého jste koupili parcelu má známého na stavebním odboru a ten vydá samozřejmě v rozporu se zákonem stavební povolení. Starosta je naoko proti výstavbě a proto musí vodovod posvětit obec, když se nový vlastník pozemku bude spolupodílet na jeho výstavbě (cca 20000) a odměně obci za spravování přípojky (cca 15000) nebude to i bez vodáků problém. Na elektřinu už jste se ptali hodněkrát, evidentně není zájem cokoli řešit a levá ruka neví, co dělá pravá. Na valné hromadě k nové přípojce o vašem případu nepadlo ani slovo i když záloha je zaplacená přes rok, naopak se zástupci čezu diví, že domek už stojí atd.

+1/0
24.6.2012 13:49

starej Brůna

Re: Malinký príklad...

Teď teprve začínáte chápat, kde je zakopaný pes. Při pohledu do katastru zjistíte že parcela sice byla vyňata z půdního fondu a doufali jste že se stavebním povolením byla zapsána jako stavební ale to je omyl. Vlastníte jen luxusní ornou půdu 500 korun za metr místo zemědělských 20, protože s přepsáním na stavební prostě nesouhlasí odbor životního prostředí a  kdy tak učiní se neví. Čez do té doby elektřinu nezavede, proto tak koukají, že chcete zavést dráty na pole. Závěr: uvedení parcely v realitce jako stavební je podvod (podmáznuto), rodina zaplatila keš a stavebním povolením se jí zamázla huba (původní majitel se nabalíkoval a slušně podmazal na stavebním), vodovod jste si už podmazali sami u starosty a teď si pečete buřtíky na zahradě. Za zády blafe agregát a vy doufáte že to nějak dopadne protože dál podmazávat už není z čeho. A takhle to chodí skoro všude, jen se o tom nesmí mluvit.

+1/0
24.6.2012 14:09

Antonín, topič

Re: Malinký príklad...

Proč by jako nemohlo mluvit o tom, že je někdo blb a koupí pole za cenu stavební parcely.

0/0
24.6.2012 18:48

Dluhy se neplatí!

Co všechno takový Čudla dokáže.

A co teprve kdyby posbírali všechny ty nadprodukujísí spisovatele, právníky, hoteliéry, hejtmany a další, to by bylo mezi prostým lidem radosti, jako na Starém Bělidle. :-)

+1/0
24.6.2012 8:14

yjly

Minulá vláda v arestu...

Recidivizující ministři dnes (zítra) vládnoucí z arestu...

Ministři a zvolení a úředníci a lobysté a ..... za posledních 25 let kompletně v arestu (výjímky potvrzují pravidlo) vracející natunelovaný majetek...

+1/0
24.6.2012 0:37

S ČSSD do boje proti demokracii

Re: Minulá vláda v arestu...

Idealistický blábol. Standovi Grossovic(čssd) přihráli úplatek sto mega za to, že kryl rozkradení desítek miliard. Ze Standy můžeš vyrazit tak akorát těch sto mega a kdovíjestli, ty miliardy jsou fuč u lidí, kteří nebyli ve vládě ani nemají s politikou něco společného a jsou někde za vodou.

+1/0
24.6.2012 8:07

yjly

Minulá vláda v arestu...

Staník je ta křišťálová výjímka...

0/0
24.6.2012 13:58

Dluhy se neplatí!

Re: Minulá vláda v arestu...

Co hejsenátor Palas - už vrátil nakradené dvě miliardy ze Setuzy? Nebo ještě požád se svými soudruhy komunisty kvoká? :-)

A nechtěli byste s tím vracením ukradenéh ozačít třeba u zlodějen starších   z před 60 let - s komunistickým uloupením církevního majetku? ;-D

0/0
24.6.2012 8:16

yjly

Minulá vláda v arestu...

Žluté vopíčáky©Já neznám, míjí se tedy s předpokládaným účinkem. Užívání žlutejch vopíčáků©Já místo písmen hovoří o nízkém QWÍ-QWÉ jejich uživatele.

Komunisti už dávno neměli církvím co ukrást. Josef II. a TGM světský majetek církví vyřešili už dávno před vznikem KSČ.

0/0
24.6.2012 14:04

opportunity

divíšku,

od Topolánek sám říkal, že každá zakázka na ministerstvu války byla cinknutá.

+3/0
23.6.2012 18:46

kamenozrout zeleny

Re: divíšku,

ře by to vědel z první ruky ?;-)

0/0
23.6.2012 19:00

Dluhy se neplatí!

Re: divíšku,

A on to musel vědět - přebíral premiérování od nejčestnějšího premiéra Paroubka a jeho nejlepšího ministra financí Sobotky. :-)

0/0
24.6.2012 8:17

kamenozrout zeleny

Mirku máte se jít prý s Dalíkem přihlásit

Můžete prý přijet na Policii i Panďurou a vzít sebout Kalouska a Bartáka, jen nemáte jezdit přes Vyskočilovu ulici tam mají dnes policisté divadelní představení. ;-)

+4/0
23.6.2012 15:29

divíšek

Re: Mirku máte se jít prý s Dalíkem přihlásit

pane kamenožrout,jste opravdu ubohý. Typický rudý šmok. Nic nevíte,informace typu JPP a hlavně,když pomlouváte někoho z pravice. Ne,že mezi nimi nejsou taky šmejdi,ale to co zde předvádíte je ubohost. Ostatně ubohost typická pro lidi Vašeho typu. Nechte už toho boje za lepší zítřky jiným.

+2/0
23.6.2012 15:41

ditrinoroo

Re: Mirku máte se jít prý s Dalíkem přihlásit

Co se Vám nezdá, pane? Očekával jste snad něco víc? To je přece ten náš správný "lidový" rudý humor. Komunisté se  při čtení kamenozroutova příspěvku mohou potrhat smíchy.:-)

0/0
23.6.2012 15:57

kamenozrout zeleny

Re: Mirku máte se jít prý s Dalíkem přihlásit

Milý pane Divíšku, Ti pánove si vybrali svoji barvu sami a mně je zela lhostejná jaká je, já jen doufám že tyto kauzy a další typu PROMOPRO, ŘSD- Řebíček, DP- Dvořák, IZIP Ouzký Cabrnoch, Drobil- čisitičky, BÉM . JANOUŠEK Prařžský okruh, Janíček pražská radnice. Hušák CSTV- SAzka apod se opravdu začnou vyšetřovat a vyšetří a pak teprve začnu věřiti že se u nás něco dejě a již nekradou důchdcům pemze místo toho aby např vysolil Omnipol. Je až s podivem že pan Kalousek nechal kauzu Velká Mostecká ležet roky bez hnutí i když ji Švýcaři vyšetřvali a žádali o splupráci a až ted kdy se obejvila kauza Parkanová tak Mirek ukazuje jak je pilný a podává za MF žalobu. JIstě je tam potřeba přidat pana Grosse a pár břichatých pohlavárů s ČSSD, pana Bártu za odposlechy politiků a se svýmy zámky a Maserati, ale tyhly aféry bagaltelizovat tím že je to bolševisimus je pane Divíšek pouze z pohledu Kamenžoutů nesyml, je to krytí korupce a lží.

+6/0
23.6.2012 17:58

bathed

Re: Mirku máte se jít prý s Dalíkem přihlásit

Jenže ČSSD má na ty šibaly strašnou smůlu. Je to vážně už jako spiknutí! Jakoby někdo ty věci na ně narafičil! ... No vezměte si to sami: začněme jediným pravomocně osouzeným ministrem vlády Svobodou, pak je tu Zemanův Bamberg, potom "nabělehrad" Lánský, co měl jako ministr nelegální konto v zahraničí (k čemu asi?). Zajímavý případ je Kato Kavan: "zapomenutý" balík bankovek v trezoru a hlavně jeho tajemník - najímač vrahů - Srba. Pak je tu pan Palas - furt hejtman, jehož žena si na megapenzion v Jeseníkách vydělala vrtáním zubů. Socdemáčtí ministři zemědělství jsou vůbec kujóni! - třeba Fencl a jeho čachry s pozemky... No a pak fakt hvězdy: koloťuk Gross se strýčkem Vikem, nejlépe vydělávající spisovatel střední Evropy pan Paroubek, s obálkou s miliony po sněmovně pobíhající Vlček, kakaový ředitel Míša Krausů, "pět-na-stole-v-českých" Doležel...... Tohle je víc než pět biblických Ran! Obdivuju ČSSD, že ještě existuje!

+2/0
23.6.2012 18:29

kamenozrout zeleny

Re: Mirku máte se jít prý s Dalíkem přihlásit

já se s Vámi nijak nespořím a naopak zcela s Vámi souhlasím ( a o Grosoi a CSSD mluvil) , jakákoliv zledějina at uz modrá či oranřzová se musí vyšetřt a potrestat, ale ronie je udělat podíl těch vyšetřenyých ( a kdo byl šetřen) a těch nevyšetřčncýh ( či šetřených bezúepšně ) a o koli stát přšel ... to je dobrý a obejktivní paramanetr.

Modrá jasně vítězí :)

+3/0
23.6.2012 18:44

bathed

Re: Mirku máte se jít prý s Dalíkem přihlásit

no řekl bych že je to k nula k nule..... Jenom ty "aférky" ČSSD mi přijdou až k neuvěření. Když k tomu přidám neumětela Sobotku, jež si koupil byt z náhrad, protože "nevěděl" a s těma rovnátkama vypadá tak bezelstně, že zůstal předsedou, přičemž se podílel na naprosto tajném prodeji OKD Bakalovi, včetně bytů Bakalově RPG (proti které teď spolu se Zaorálkem "hrdinně" bojuje...), je to neskutečné panoptikum. Uznejte sám - Zeman byl jediný předseda vlády, který sepsal memorandum s bláznivým podnikatelem ze Švýcarska, jak spolu jednou budou vládnout....

0/0
23.6.2012 19:26

svedek casu

Re: Mirku máte se jít prý s Dalíkem přihlásit

R^

0/0
23.6.2012 15:42

herrgott

Nakonec

bude Čudla slavný a mučedník...kvůli němu to jde najednou na jedničku...Lidem co tady nadávají....mám dobrou radu a vlastní zkušenost s tím, že pokud vím o nějaké protizákonné činnosti, podám trestní oznámení, což je moje zákonná povinnost a nechám si to dozorovat investigativním žurnalistou např...dobrá zkušenost s MF Dnes... stačí plná moc:-)

0/0
23.6.2012 15:02

modrý nevzdělanec

Takže opravdu,

kdyý někdo nahlásí korupci tak nepřijde o zaměstnání jako Michálek? A bude se něco dít? Nebo to zůstane při starém jako Drobilova kauza? 8-o

+6/0
23.6.2012 14:24

nickless

Re: Takže opravdu,

No s tím Michálkem to bylo dost divný, ale on zvoral, co mohl právě.

0/0
23.6.2012 15:47

Fred2

Re: Takže opravdu,

Takový podobný ubožáček jak Kořistka!Někoho obviňovat bez důkazů!To by vězení byla přeplněna nevinnýma lidma!Rv

0/0
23.6.2012 15:54

nickless

Re: Takže opravdu,

No Kořistka, to bylo taky něco. Spousta kraválu a dodnes nevíme a nebude nikdy šance zjistit, co se vlastně stalo.

0/0
23.6.2012 16:39

opportunity

Re: Takže opravdu,

prootže to novináři vyslepičili dříve, než ty důkazy získal. Dohodli se, že  počkají, ale kdo by jim příště věřil...

0/0
23.6.2012 18:47

Andyon

Re: Takže opravdu,

přišel o zaměstnání, ale prachy z něj bere dodnes. Myslím, že se mu to dost líbí.

0/0
24.6.2012 11:14

pravice=propad ekonomiky

jaká lekce ? desítky poslanců pravice

jsou beztrestně namočeni v korupčních kauzách a jsou vysmátí RvRvmáme tady jasný případ korupce ,církevní tunel

a výkupní ceny pozemků darovaných církvi korupčními živly předražené až o 40 mld  , odborníci upozorňují na zločin, politici levice upozorňují na zločin ,jen justiční mafie nemá čas ,hraje nevšímáka ,jako u kauzy IZIP a stovek kauz pravice za  m2 zemědělské půdy dostane katolická církev od mafiánské  nečasovy vlády  44,5 kč ...reálná cena je 6-13 kč za m2,

za m2 lesní půdy jim pravice zločinců dá 27,7 kč , reálná cena je  11,26 kč za m2,

jak je možné ,že justice nejedná ??výkupní cena pozemků je vysoce předražená http://zpravy.idnes.cz/vydate-cirkvim-desitky-miliard-navic-vycetl-vlade-hejtman-hasek-p80-/domaci.aspx?c=A120203_111209_domaci_kopRv

+7/0
23.6.2012 13:29

nafouknutá bublina

Re: jaká lekce ? desítky poslanců pravice

Upozorňování odborníků a politiků levice je málo. Chce to podat trestní oznámení. A ani pak se hned nedozvíte, co a jak.

0/0
23.6.2012 13:34

chytrolínek

Re: jaká lekce ? desítky poslanců pravice

Co kdyby Policie začala na základě názoru odborníků konat sama. Trestní oznámení od občana je politikovi k smíchu.....

+1/0
23.6.2012 13:38

pravice=propad ekonomiky

Re: jaká lekce ? desítky poslanců pravice

trestní oznámení byla podána , diktatura o nich záměrně neinformuje veřejnost youtube.com/watch?v=62FdS90DfNg&feature=relatedRvRvRvRv

+1/0
23.6.2012 13:39

nafouknutá bublina

Re: jaká lekce ? desítky poslanců pravice

Pokud byla trestní oznámení podána, pak policie jistě koná, ale těžko bude vytrubovat do médií, co koná. Ani u Čudly nikdo nevěděl, že koná, dokud ho nezadrželi.

0/0
23.6.2012 13:44

pravice=propad ekonomiky

Re: jaká lekce ? desítky poslanců pravice

policie nekoná protože justiční mafie pravice zamítla trestní oznámení ,stejně jako zamítla trestní oznámení proti Bendlovi když miliardu pod cenou rozprodal středočeské nemocnice RvRv

+3/0
23.6.2012 13:46

nafouknutá bublina

Re: jaká lekce ? desítky poslanců pravice

Stačí si zjistit důvody toho zamítnutí.

0/0
23.6.2012 13:56

modrý nevzdělanec

Re: jaká lekce ? desítky poslanců pravice

Jaké asi byly důvody k tomu, že byla zakázána domovní prohlídka v kauze Vondra - ProMopro? Zatím co u Ratha se konala ihned? :-P

+4/0
23.6.2012 14:28

nafouknutá bublina

Re: jaká lekce ? desítky poslanců pravice

Policie nemůže konat jen proto, že někdo něco blafá ve sněmovně nebo na základě názoru odborníků. Odborníci i znalci, jak je známo, mají mnohdy názory různé. Není přece problém, aby dotyčný odborník či politik podal trestní oznámení, nebo ano?

0/0
23.6.2012 13:42

pravice=propad ekonomiky

Re: jaká lekce ? desítky poslanců pravice

proč tu lžeš ,je povinností každého státního zástupce konat když se dozví o zločinu či porušení zákona  , že nekonají = spolupachatelství zločinům Rv

+3/0
23.6.2012 13:47

nafouknutá bublina

Re: jaká lekce ? desítky poslanců pravice

Když se dozví o zločinu z toho tlachání ve sněmovně nebo z médií?

0/0
23.6.2012 13:55

pravice=propad ekonomiky

Re: jaká lekce ? desítky poslanců pravice

no jistě , pořad reportéři čt je plný důkazů o zločinech vládní junty ,a justice nekoná , to je typický příklad Rv

jistěže ,když novináři přinesou důkazy o  korupci státní zástupci jsou ze zákona povinni konat , bohužel tady vládne mafie Rv

+2/0
23.6.2012 13:58

nafouknutá bublina

Re: jaká lekce ? desítky poslanců pravice

Justice opravdu není povinna sledovat nějaké pořady v ČT. A novináři? Když mohou přinést důkazy do médií, mohou je přinést i na státní zastupitelství.

0/0
23.6.2012 14:01

55108311

Re: jaká lekce ? desítky poslanců pravice

Vy jste zřejmě nikdy neslyšel jménech Palas, Vaňhová, Hašek, Zimola, Gross, Paroubek, Sobotka, Tvrdík, Vlček, kakaový Kraus, Zgarba, Hulínský, Březina ... ?

Ti jsou zatím "vysmátí" úplně stejně.

Někde se začít musí, a mezi námi, Rath si to zasloužil ze všech nejvíc.

+7/0
23.6.2012 13:35

ort

Re: jaká lekce ? desítky poslanců pravice

Tak na ně podejte trestní oznámení, jinak je to pouhé tlachání na diskusi - to jsem jen použil větu, kterou rádi ODSTOPÁci použivájí, když někdo napíše o zlodějnách jejich nedotknutelných.

+2/0
23.6.2012 13:41

bathed

Re: jaká lekce ? desítky poslanců pravice

Tak popravdě: jediný - opravdu jediný pravomocně odsouzený ministr české historie je soudruh Svoboda..... Na jednu stranu tu vy levičáci kvičíte jak podsvinčata něco o pravičácké korupci a když někdo poukáže na socany, hážete tu trestních oznámeních a o tlachání na diskusi... příznačné....

+2/0
23.6.2012 13:44

ort

Re: jaká lekce ? desítky poslanců pravice

Asi neumíte číst, zřejmě Vám ty levičácká podsvinčata zatemňují mozek, já jsem psal, že vždycky, když se poukáže na zlodějny pravičáků, tak pravičácká podsvinčata, abych použil Vaše inteligentní vyjadřování pravičáka, kvičí, at podají trestní oznámení, pokud na jejich pravicové nedotknutelné něco mají, jinak ať zbytečně netlachají... tyto věty používáte Vy, pravicová podsvinčata, když se jedná o vaše zloděje.

+1/0
23.6.2012 13:56

bathed

Re: jaká lekce ? desítky poslanců pravice

Takové souvětí jsem ještě neviděl! Co máte za školu?.... A namontoval jste tam komplet celý prasečák. Gratuluju

+1/0
23.6.2012 13:58

ort

Re: jaká lekce ? desítky poslanců pravice

Lepší je psát nedokonalá souvětí, než  psát jako hulvát o podsvinčatech. A namontoval jsem tam jen ten Váš prasečák, který jste ve svém příspěvku použil.

+1/0
23.6.2012 14:08

nafouknutá bublina

Re: jaká lekce ? desítky poslanců pravice

Pokud má někdo věrohodné důkazy, tak ať to trestní oznámení podá. A je jedno, zda se jedná o oznámení na levičáka nebo pravičáka.

+1/0
23.6.2012 13:59

55108311

Re: jaká lekce ? desítky poslanců pravice

:-) kolik nicků tu teď používáte? Reagoval jsem totiž na váš jiný nick ...

0/0
23.6.2012 14:02

pravice=propad ekonomiky

Re: jaká lekce ? desítky poslanců pravice

katolická církev , upalování českého obyvatelstva ,násilná katolizace českého obyvatelstva, okupace českých zemí ,upalování a mučení vědců ,učenců ,tzv. čarodějnic teror šířený po tísiciletí, pronásledování lidí jiné víry, okupace českých zemí křížovými výpravami, kolaborace s nacisty skrývání nacisty ukradených majetků v klášterech, obrovské krádeže majetků lidí jiné víry v době pobělohorské a pohusistké ,navíc už panovník Josef II .sám rušil přes 70 zbytečných klášterů takže plně nakládal sám ,majetkem který katolická církev nakradla ,a získala podvody s imaginární bytostí ,takže jakýkoliv rozdávání českého majetku okupantům je akt velezrady a vlastizrady ,a příslušní zločinci budou souzeni za porušení povinností při správě cizího majetku Rv

+3/0
23.6.2012 13:44

Najdete na iDNES.cz