Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Matka svěřila hlídání kočárku školačce, miminko pak našli ve křoví

Až přílišnou důvěru k desetileté dívce měla sedmadvacetiletá matka z Ostravy. Školačku nechala hlídat svého tříměsíčního syna v kočárku a jen na chvíli odběhla domů. Když se vrátila, dívka i s kočárkem byla pryč. Kojenec ležel nedaleko v křoví, naštěstí nezraněn.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

anna_kralikova

Můj muž

mi říkal, že ho minulý týden v parku v Porubě oslovila holcicka, jestli se může podívat na miminko. Dovolil. Pak se ptala, jestli si může povozit kočárek a prý pokukovala po tašce na kočárku, tak odmitl. Když se ho ptala, jestli mu může říkat strejdo, vzal nohy na ramena.

+1/0
22.6.2012 21:11

Y.N

Lidi, lidi

malé děti jsme se sestrou běžně hlídaly v tomto věku, jenže jsme si nedovolily něco takévého udělat. DOSTALY BY JSME VÝPRASK:-). Dnes je každý chytrý jak Šalamounův otvor, jenže kde seženete někoho kdo vám pohlídá dítko. Dříve ženy odcházely do důchodu v 55 letech a dříve a vnoučata měl kdo hlídat. Jakto mají dělat matky dnes? Nebo si snad myslíte, že kdybych přišla za vedoucím, že potřebuji dovolenou na hlídání vnoučat, že mi ji dá? Zlaté oči, běžně se dělají 12 hod. směny, teď přišel kolega, že jeho manželka pokud chce práci má dělat 6 dnů po 12 hod a dalších 6 dnů bude mít volno. Ty děti mají dát KDE!!;-€

+2/0
22.6.2012 19:23

Rubik1

Jak to mohlo byt

Dokazu si predstavit, ze si ta holcicka myslela, ze pohlidat mimino znamena ho v kocarku trochu povozit. Kdyz se ji pak kocarek pri zataceni prevratil a mimino vypadlo, lekla se, ze bude mit hodne velky prusvih a proto radeji utekla. Je to normalni mysleni ditete.

+1/0
22.6.2012 16:28

poemcz

Re: Jak to mohlo byt

normalni mysleni ditete, nenormalni mysleni matky

0/0
22.6.2012 18:35

Swaya

V pointě asi nejde o psa

No a kdyby šla maminka odnést domů nákup,aby byla schopná pak vzít nahoru kočár s dítkem a ne odvést psa,tak by to bylo taky tak hrozné?? A nebo kdyby si skočila pro nějakou potřebu pro dítko? Stát se to mohlo kdykoliv. Problém bych viděla v chování holčiny, asi se stala nehoda a ona zazmatkovala,měla by umět řešit problémy a ustát důsledky jednání,byť jen nedbalého. Něco vyvést a pak zdrhnout umí každý..

+6/0
22.6.2012 12:06

Kahlan Amnell

Re: V pointě asi nejde o psa

Dneska se bere venku všechno, co není přibité. Matka se chovala důvěřivě, ale zajímalo by mne, co ta holčička. Jednak se vetřela k cizí osobě a jednak utekla s kočárkem. Skoro to tak vypadá, že chtěla kočárek pro panenku a neměla dost empatie k miminku.

+3/0
22.6.2012 12:19

pesimistka7

Re: V pointě asi nejde o psa

Já mám výhrady k tomu, že u dítěte nechala "cizí" holčičku. I kdyby jí napadlo jen s kočárkem objet pár bloků, byly by to pro mámu nervy stejné a o holčičce by stejně nevěděla ani jak se jmenuje,....nic.

+3/0
22.6.2012 12:22

Wabo

Re: V pointě asi nejde o psa

Ano, ale tohle je pro maminky s malými dětmi z domů bez výtahů často neřešitelný problém. Sedm rukou a neomezenou sílu nemají, kočárky v kočárkárnách nebo u dveří domu nechávat nemohou, protože i co není přibité, dnes během chvíle někdo ukradne, s nákupem je to jakbysmet.

Ještě před 20 lety to bylo jiné. Dokonce se s kočáry s dětmi nesmělo do obchodů a stávaly běžně před obchodem. I s dětmi v nich.

 Zásadní problém je míra morálního úpadku, do kterého se naše společnost dostala. Jakákoliv důvěra je dnes nebezpečná, ale na stoprocentní soběstačnost, jaksi, nemáme infrastrukturu.

+4/0
22.6.2012 13:40

Wabo

Re: V pointě asi nejde o psa

Pardón, oprava: i co JE přibité, dnes někdo ukradne ...

0/0
22.6.2012 13:41

pesimistka7

Re: V pointě asi nejde o psa

Vadí mi, že si musím všechno hlídat, zamykat, nosit s sebou, ale co nadělám...  Něco je o úpadku morálky, něco lze označit jako "daň za svobodu" a něco je doba (vývoj). A i když se mi to nelíbí, musím být opatrnější, mě se doba nepřizpůsobí.

Chápu maminku, že toho měla dost a bez výtahu je to problém, ale nějak by to musela udělat, kdyby tam holčička nešla a já jsem holt z těch, které by fakt s cizí holčičkou 3 měsíční mimino nenechaly (první možná ani s holčičkou od sousedů) a dobře vím, co to je muset si poradit s jedním a později se dvěma a většinu dne jsem na ně byla sama.

+2/0
22.6.2012 14:31

prngr2

Pejsek

Musela přeci odvést domů pejska.

.

Dítě počká

+2/0
22.6.2012 11:12

kdo toho více nakecá

Na kočáru se vozí předměty do sběrny

papír, kovy, to především, také na kočáru lze rozvážet letáky za pár drobných, zkrátka kočár se hodí, mimono ne. Za totáče desetileté dívenky ochotně vozily děti sousedek kolem baráku a žádný průšvih nenastal. Je jiná doba.

+1/0
22.6.2012 11:02

Berti19

Re: Na kočáru se vozí předměty do sběrny

Na ty dnešní kočáry se nic nevejde. Zlatý liberty. Jenže od těch nám pomohl Svoboda se Snopkovou.:-/

+2/0
22.6.2012 11:08

prngr2

Re: Na kočáru se vozí předměty do sběrny

Jenže to byly dívenky sousedek - znaly se.

.

Svěřit mimino někomu, koho vidím poprvé 8-o - abych dovedl čoklíka v pořádku domů 8-o

+2/0
22.6.2012 11:14

bruntalak

Nuž...

...čtouc si zde příspěvky, které hájí i haní matku, přidám názor člověka, který má čtyři děti, dva psy, byl vychován Foglarem a Guth-Jarkovským.

Ano, my jsme byli vychováváni v jiné době. Babičky na ulicích se nám nebáli svěřit tašky, když jsme jim chtěli pomoc s nákupem. Přesto bych to v dnešní době neudělal, protože bych byl obviněn z pokusu o krádež. Přizpůsobil jsem se době. Ano, i já jsem občas pohlídal miminko před obchodem. Ale dnes bych o to nikoho cizího nepožádal. Přizpůsobil jsem se. A že bych šel hodit psa domů a nechal dítě na ulici? Neblázněte, matky. Buď si lépe zorganizujte čas nebo si vemte kočár nahoru.

Tento případ je jasnou chybou matky. Ne proto, že šla hodit psa, svého miláčka, domů. Ale proto, že byla líná, a nechale venku jiného miláčka. Blbost prvního kalibru.

+9/0
22.6.2012 10:49

IARK - Duhový Králíček

Re: Nuž...

"že byla líná, a nechale venku jiného miláčka" Nechat dite pohlidat 10ti letou skolackou mi jako lenost rozhodne neprijde - kolik jsi uz potkal malych holcicek co pohazovaly mimina do krovi?

+8/0
22.6.2012 10:52

net.Xtreme proti diskriminaci

Re: Nuž...

V novinách je o tom každý rok článek:-P

+2/0
22.6.2012 11:01

vpro2

Re: Nuž...

... NIKOMU cizimu bych dite v kocarku nesveril ani pod mym dozorem, muzete si myslet, ze jsem zbytecne paranoidni, ale zdravi a zivot meho ditete je to nejdulezitejsi co mam na zreteli ... a pohlidat miminko 10letou neznamou holcickou mi take neprijde jako lenost, ale jako nehorazna blbost hranicici s pocinajici demenci :-/Rv

+5/0
22.6.2012 11:49

bruntalak

Re: Nuž...

Ano, logicke. 10-ti letá školačka POHLÍDÁ? Jak to udělá? Má snad zkušenosti s výchovou dětí? Nebo je to přebornice v kungfu? Nechat si hlídat dítě školačkou je stejně stupidní, jako svěřit ho chlapovi v masce s kalhotama u kolen.

+2/0
22.6.2012 12:00

Rubik1

Re: Nuž...

Pravda. Kdyby to dite z kocarku nekdo odnesl, tak ta holcicka nebude ani schopna toho muze popsat.

+1/0
22.6.2012 16:25

petra.kam

Re: Nuž...

no jestli máte 4 děti, tak nechápu, jak jste je dokázal vychovat bez toho, aby byly pořád všechny v naprostém bezpečí a pod dozorem

+2/0
22.6.2012 11:08

Berti19

Re: Nuž...

Nesvěřuji je cizím holčičkám. Zejména v Moravskoslezském kraji.

+5/0
22.6.2012 11:12

petra.kam

Re: Nuž...

svěřit dítě úplně cizímu člověku je samozřejmě blbost, na druhou stranu žádná matka nedokáže mít své děti neustále pod dohledem, ale to hned neznamená, že je "líná"

+1/0
22.6.2012 16:54

bruntalak

Re: Nuž...

Určitě jsem je v jejich třech měsících nesvěřil cizí osobě.

Tvoje poznámka je nelogická.

+3/0
22.6.2012 11:23

petra.kam

Re: Nuž...

my si tykáme? aha. samozřejmě nesouhlasím s tím, že nechala své dítě někomu cizímu. ale každá matka občas potřebuje pomoc, zvlášť, pokud má dětí víc. i když by nechala miminko na starost sousedce nebo staršímu sourozenci, tak riskuje. takže hned nerozhlašuj něco o líných matkách. jestli jsi zůstal s dětmi doma, zatímco tvoje manželka pracovala, tak určitě víš, jak to chodí

0/0
22.6.2012 17:02

Wabo

Re: Nuž...

Tak nějak nevěřím, že většinu výchovy těch čtyř dětí neděla vaše manželka!

Dobře, tady šlo o psa. Ale co kdyby šlo o dvě (tři, čtyři) malé děti, které matka musí do schodů v domě bez výtahu vynosit? Má je pobrat najednou i s kočárem? Nebo malé dítě a nákup? Má to dítě nechat doma samotné, když jde na nákup? Má je nechat samotné doma, když jde pro kočár nebo nákup dolů ke schodům?

+2/0
22.6.2012 13:47

bruntalak

Re: Nuž...

V poho. Svěř své mimina cizímu. Ale potom se nediv a nestěžuj si.

+1/0
22.6.2012 14:29

Wabo

Re: Nuž...

Nestěžuju, nejsem mladá maminka ani tatínek a "mimina" jsou už hodně dlouho dospělá. Ovšem vidím mladé maminky kolem.

Jistě, člověk se musí přizpůsobit -  změnám k (výrazně) horšímu. Zásadní problém ovšem není ta maminka, ale fakt, že společnost dovolila naprostou erozi důvěry a nárůst postojů "urvi si, co můžeš, stejně se ti nic nestane" (byť to poslední platí jen pro mladistvé a jejich rodiče, lidi propojené s politickou mafií a vybranou sociálně etnickou skupinu). Společnost nemůže existovat bez elemetární důvěry v dodržování pravidel mezi jejími členy. Lidská společnost ušla dlouhou cestu, aby dosáhly ve společnosti poměrně vysoké míry důvěryhodnosti, založené na definování norem (právních i morálních) a jejich prosazování. Jen to umožňuje lidem celkem šťastný život. Kromě toho celá moderní ekonomika je založena na důvěře a vůbec bez ní nemůže fungovat. Cesta nevede přes obviňování důvěřivých, ale znovunastolení vztahů důvěry.

+1/0
22.6.2012 14:47

Labruna

Re: Nuž...

"Bruntalaku", nezlobte se, ale když už chcete efektně použít přechodník, tak ho použijte správně - jelikož podle dalšího textu nejste žena ani dítě, je správný tvar "ČTA".

0/0
22.6.2012 20:05

Zákon o dodávkách teplé vody

Kolik dostane ve sběrně asi za kočárek ??

0/0
22.6.2012 10:45

neandrtálec

Údaje o mladistvých se teďka strašně utajují ...

... přesto by bylo dobré znát důvody a průběh celé akce ...

:-)

Například jestli hošík již dostává zeleninku = to vede k takovým určitým dejme tomům důsledkům.

:-)

0/0
22.6.2012 10:41

nešika, pán bolesti

Re: Údaje o mladistvých se teďka strašně utajují ...

8-o

0/0
22.6.2012 10:43

MiroTR

Re: Údaje o mladistvých se teďka strašně utajují ...

;-D  A co dostáváte Vy, že to vede k takovým příspěvkům ?

+2/0
22.6.2012 10:43

nešika, pán bolesti

Re: Údaje o mladistvých se teďka strašně utajují ...

Ani jeden z jeho příspěvků jsem vůbec nepochopil a je vidět že nejsem sám.;-D

+1/0
22.6.2012 10:46

IARK - Duhový Králíček

Re: Údaje o mladistvých se teďka strašně utajují ...

Jeho prispevky vetsinou nechapu jiz druhym rokem

0/0
22.6.2012 10:47

neandrtálec

Re: Údaje o mladistvých se teďka strašně utajují ...

... ten čas tak letí ...

... a které příspěvky jsou srozumitelnější ?

:-)

0/0
22.6.2012 10:51

IARK - Duhový Králíček

Re: Údaje o mladistvých se teďka strašně utajují ...

Jo, treba tenhle :-)

0/0
22.6.2012 10:52

neandrtálec

Re: Údaje o mladistvých se teďka strašně utajují ...

Tak ten je právě dost komplikovaný.

:-)

Na druhém plánu je sdělení, že se příspěvku může porozumět třeba jinak, než byl původní cíl.

:-)

0/0
22.6.2012 10:55

IARK - Duhový Králíček

Re: Údaje o mladistvých se teďka strašně utajují ...

Ani ne - ja jsem ho pochopil - jen se nechci poustet do debaty

0/0
22.6.2012 10:57

neandrtálec

Re: Údaje o mladistvých se teďka strašně utajují ...

Já jsem zase dost alergický na ty všelijaké "posudky".

:-)

... co jako je dobré nebo špatné ...

:-)

0/0
22.6.2012 10:59

semelik

Kdyby svěřila "matka" školačce toho čokla, dopadlo by to líp

Pěkného pejska by určitě nikdo do křoví neodložil.

0/0
22.6.2012 10:35

neandrtálec

Re: Kdyby svěřila

... dítě je hned v ten moment výdaj 35 000 na plenky.

:-)

A kdo z vás na to má.

:-)

+1/0
22.6.2012 10:38

IARK - Duhový Králíček

Re: Kdyby svěřila

Jako, ze ta 10ti leta holcicka jako odmenu za hlidani mela koupit z kapesneho pleny?

0/0
22.6.2012 10:39

neandrtálec

Re: Kdyby svěřila

... ale že děvče správně tržně uvažuje = všechno má na trhu cenu, a pokud je na hošíkovi taková hypotéka, tek je lepší se soustředit na kočárek za  5 000.

:-)

0/0
22.6.2012 10:42

MiroTR

Re: Kdyby svěřila

10 balíků pořídíte za tisícovku a vydrží do doby, než začne dítě chodit na nočník.  Ještě nějaký problém ?

0/0
22.6.2012 10:46

Wabo

Re: Kdyby svěřila

Paní nepotřebovala doma odložit dítě, ale čokla. Možná měla s čoklem a klíči od svého bytu vyslat nahoru cizí desetiletou holčičku.

0/0
22.6.2012 13:48

Lípa srdčitá

na novinkách psali,

že dítě BYLO zraněno. Tož jak je to teda? Pokud si dobře vzpomínám, tak navlas stejný případ se odehrál tak před třema rokama, tuším v Praze.

+2/0
22.6.2012 10:33

brezzinka3

Re: na novinkách psali,

jo, taky jsem toho všiml. říkala to paní Holčáková

0/0
22.6.2012 10:47

Petyna

Nenormální není matka ale doba

Čtu teď dceři knížky Martínkova čítanka a Alenčina čítanka od Eduarda Petišky, v té knížce chodí předškoláci sami mamince nakoupit, jsou sami doma a dokonce hlídají batole, když si rodiče potřebují něco zařídit, běhají po venku. Tak jsme rostli. Považovat matku za nenormální, když jde domů odvést psa a svěří dítě 10-leté holčičce-počítám, že jí to může trvat tak tři minuty- mi přijde daleko víc nenormální. Pravděpodobnost, že ona holčička udělá něco takového byla asi 1:1000000. Ano, pravda, stalo se to, ale zrovna tak se může stát cokoliv jiného, za chvíli asi budeme sedět všichni doma zabednění, vše si objednávat přes internet, v izolaci od okolního světa, aby se nám náhodou něco nestalo. Budeme pak šťastní?

+19/0
22.6.2012 10:31

Adalbert Kolínský

Re: Nenormální není matka ale doba

Ano. Doba je nenormální.

Čokly považuje za sobě rovné 50% společnosti.

+2/0
22.6.2012 10:32

Najdete na iDNES.cz