Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Řecká pravice získala podporu většiny, vládu sestaví zřejmě už v úterý

Úsilí lídra vítězné strany Nová demokracie o sestavení nové řecké vlády podpořily levicové strany PASOK a DIMAR, rezolutní odmítnutí si Antonis Samaras vyslechl od radikálního levicového hnutí SYRIZA. Předsedu vítězných konzervativců Samarase pověřil sestavením vlády den po parlamentních volbách prezident Karolos Papulias.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

FoDa

Nepřipomíná vám to něco ? [;-)]

Duo José Barroso, Herman Van Rompuy : „Vzdáváme hold odvaze a houževnatosti řeckých občanů, kteří si byli plně vědomi obětí, které jsou od nich požadovány pro nápravu a nové budování řecké ekonomiky a udržitelný růst jejich země.“

Joseph Daul : „Svým moudrým rozhodnutím se řecký lid rozhodl, že jeho budoucnost leží v eurozóně.“ (...) „Pozitivní hlasování, úsilí a oběti řeckého lidu, společně s evropskou solidaritou, brzy přivedou tuto zemi zpět na cestu ekonomického oživení a růstu.“

0/0
18.6.2012 23:33

minutos007

No nevím...

Já tam vyhrát volby a získat většinu tak spíš brečím než se směji...

0/0
18.6.2012 22:15

Ivan Langer

Re: No nevím...

taky tam neni cas pro populisty ale skutecne politiky :)

0/0
18.6.2012 23:14

janzlatousty2

je to tragické a absurdní zároveň..

že "pravice"  je nynív řecku znamením iracionálního  setrvávání v měnové unii = drancování rozpočtů  ostatních států EU ve prospěch Řecka.

A že levice naopak hájila  racionální  odchod k drachmě... Jednou ta pyramidová hra zvaná EUro padne, ale Kriste pane, co to bude stát? A proč  se tak neučinilo již před dvěma roky?

Asi proto, že by  Němečtí a Francoužští politici , fajtičtí   vládci Evropy  ztratili svůj vliv....

0/0
18.6.2012 21:37

Si0 po 4. zákazu

Nikdy jsem si nemyslel, že nám bude jednou Řecko tak blízké

a že nám bude na něm tak záležet. Těší mě, že jsme dospěli do světa, kdy o sobě víme a nejsme si lhostejní.

+1/0
18.6.2012 20:38

Oerteplur

No vidíte, jak to nakonec "demokraticky" vyšlo !

EU;-D

0/0
18.6.2012 20:05

Petr4905

Hůř to dopadnout asi nemohlo,

agonie eura (pokračující zadlužování celé EU) bude pokračovat.

0/0
18.6.2012 17:06

oskarxy

Re: Hůř to dopadnout asi nemohlo,

a Vy jste snad čekal něco jiného? Dokud je možné umírající systém ještě podojit, tak se to bude dělat. V řecku se strašilo krachem a návratem drachmy, totální bídou a podobně ale hlavně se situace vyhrotila a na výběr bylo buď volit extremni komunisty, nebo kolaboranty. O to se už bankovni lobby postarala, to by v tom musel být čert, aby ještě nějaky ty prachy z kapes danovych poplatníků nevytahli (a řeckí už nic nedaj, takže ti ostatní z EU)...buhvi jak dlouho to ještě bude fungovat, toto vydelávání na krmive pro zdechnutou kobylu, ale asi jen do te doby kym zbude v EU někdo kdo bude mít dost na to aby krmil banky za půjčky (a uroky z uroků) jiných a nepotřeboval tu "záchranu" taky. Pochopitelně s každým dalším krachujícím se bude doba zkracovat a to zuřivěji budou banky prostřednictvim politiků poplatníky žmýkat.

0/0
18.6.2012 17:36

Brony

Re: Hůř to dopadnout asi nemohlo,

Ždímání EU Řeckem bude pokračovat a tak jsem opravdu zvědav na kolik dalších ždímajících států to naroste a které všechny to nakonec budou před zhroucením EU.

0/0
18.6.2012 18:42

oskarxy

řecká pravice

Jak absurdně to zní...Nestydíte se alespon trošku, vy prý novináři, alespon zakladní přehled pojmů a jejich významu by to chtělo. Bohužel je snadnější se papouškovat - Goebels by byl asi dnes hrdý, jak moc platí jeho teze...cokoliv co je méně radikální než extremni levice nazveme pravicí a pokud to začně mít nějake řeči proti nemakačenkům o kterých se nesmí mluvit, tak to nazveme pravicí extrémní. Pokud to mluví o obyčejném člověku a socialnim smíru nazveme to socialisti a jedině pokud se to hrdě hlásí k odkazu Stalina, tak to nazveme tím pravým jménem....A je to, jak jednoduché, k čemu by jsme zkoumali činy, či vize - uplně postačí když se tam dotyčná strana přihlási sama, my, novináři to předci zkoumat nebudeme - a pokud se někam sama strana nezařadí - zařadíme ji podle výše uvedené teze, at máme předci kompletní politické spektrum! At žije demokraticka volba mezi komunistama, extremni levicí a levicí

+2/0
18.6.2012 16:02

P.spk

Re: řecká pravice

Nebudeš soudruhu ten horlivý český pravičák, co dal hlas ODS a TOP09 proto, aby tvé tzv, pravicové strany snížili daně a oni je naopak hezky zvedli?

0/0
18.6.2012 21:18

A.A.

Velké gratulace!!!

Řecký protektorát si zaslouží "proevropskou" vládu. Německé banky potřebují své peníze zpět. !!

0/0
18.6.2012 13:02

chruyeager

Re: Velké gratulace!!!

Pouze urban legend. Vsadím se, že nemáte nejmenší ponětí s struktuře Řeckého dluhu a jenom opakujete co jste na diskuzích mnohokrát slyšel.

+3/0
18.6.2012 13:51

_Xeon_

Re: Velké gratulace!!!

R^;-D

0/0
18.6.2012 14:24

A.A.

Re: Velké gratulace!!!

Narážím na úplně něco jiného - na obrovský tlak nadnárodních institucí, aby dopadly volby v Řecku nějak a tento tlak já prostě nemohu schvalovat. Jedná se o zásadní zasahování do vnitřních záležitostí Řecka, které už sotva sebe samo může považovat za suverénní stát.

Nechám se tedy poučit - když se tu kasáte o své znalosti, tak sem se strukturou řeckého dluhu.

+2/0
18.6.2012 14:34

oskarxy

Re: Velké gratulace!!!

ale prosím Vás, co by jste ještě čekal...to je asi podobne, jako když Vás malíř okřikne že jste nestudoval uměleckou školu, tak co Vy jako můžete o jeho úžasných malbách jako vedět - to že to jsou 3 čáry a nic víc je předci vedlejší, ale to Vy jako nestudovanej předci nemůžete pochopit;-D

řecko je protektorát už dávno, suverenita bud je nebo není - jakmile se vám do rozhodvání o sebe začne někdo plést..nic no, škoda řeči. Každopádně řecký dluh a potažmo i dluh EU je prostě nesplatitelný, krach je prostě nevyhnutelný (někdo tvrdí že už nastal, jen setrvačnost je vysoka a nějakou dobu to potrva) - pad do propasti už prostě nastal a jediné o co jde je to aby ještě nějake ty penizky dostaly banky z kapes danových poplatníků - a když ne řeckých, tak ostatních v EU. Každý měsíc tučných prémii je předci dobrý.

+2/0
18.6.2012 16:10

Pezzo da Novanta

Vlk taky sliboval...

akorát ten měl ještě vlastní, nevydlužené zuby. :-)

+1/0
18.6.2012 12:51

Horle

a je to tady..

milí věřitelé, buďte rádi, že volby nevyhrála strana odmítající úspory vůbec a nerozsypala se vám tak eurozóna a koukejte odepsat dalších 25% pohledávek. My stejně nebudeme šetřit, tak jak jsme proklamovali ;-€

0/0
18.6.2012 12:50

Pezzo da Novanta

Re: a je to tady..

Věřitelem je dneska už většinově ECB čili EU.

0/0
18.6.2012 12:58

Smilodont

Tak tohle stojí za to

"Řecký lid promluvil. Plně respektujeme jeho demokratickou volbu. Věříme, že výsledky voleb umožní rychlé zformování vlády," uvedli ve společném nočním prohlášení předseda Evropské komise José Barroso a unijní prezident Herman Van Rompuy. "Vzdáváme hold odvaze a houževnatosti řeckých občanů, kteří si byli plně vědomi obětí, které jsou od nich požadovány pro nápravu a nové budování řecké ekonomiky a udržitelný růst jejich země," prohlásili oba unijní představitelé.

-

To snad ani nedá komentovat.

0/0
18.6.2012 12:11

ODSCSSD7

Re: Tak tohle stojí za to

to je tak.. kdyz je system nastaven tak.... ze pocita s neustym rustem hospodarstvi a neustalym zvysenim porodnosti...  ovsem zaroven ekonomiku dusi a porodnost se pochopitelne zvysuje jen u tech, kteri nechodi do prace (a to dost) a nebo tech co jsou zaopatreni. (a tech je zalostne malo)

+2/0
18.6.2012 12:36

Propána Butána

Re: Tak tohle stojí za to

Ať už bude s Řeckem cokoli, budou si to muset odpracovat.

0/0
18.6.2012 12:38

ODSCSSD7

Re: Tak tohle stojí za to

no to je velky omyl.... odpracujou to ti, co maji nejmensi statni dluhy..

+2/0
18.6.2012 12:39

Najdete na iDNES.cz