Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Nečas odmítl kšeft s ČSSD o odkladu církevních restitucí na září

ČSSD nabídla vládě politický obchod o církevních restitucích, ale premiér Petr Nečas ho odmítl. Sociální demokracie přišla s tím, že když vláda přistoupí na odklad schvalování církevních restitucí na září, ona naopak ustoupí od zdržovací taktiky, kterou v minulých dnech vymyslela, aby odsunula vydání majetku a miliard církvím co nejdál.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Host8

Nejde o restituce, lživá vládní propaganda a manipulace?

Slogan - co bylo ukradeno, ať je vráceno je lživá manipulace. Př. Apoštolská církev vznikla v 80. letech. KSČ ji umožnila vznik, platila duchovní a nyní ji máme zaplatit 1 miliardu. Za co? Majetek ji odňat nebyl, stát ji financoval, tak ji vlastně každý rok peníze dával. Čim si důchodci, invalidé, rodiny s dětmi zasloužili, že jim utahují opaky, aby se jen tak vyplatila miliarda darem. A jak je to s ostatními? Proč není veřejně vystavena dohoda, diskutuje se o oprávněnosti požadavků na místo lživé propagandy.

0/0
20.6.2012 8:29

Host8

Re: Nejde o restituce, lživá vládní propaganda a manipulace?

A to jsem pro církevní restituce, lépe řečeno zmírnění některým majetkových křivd a současně restituční tečku. Jasně by měly bý definovány subjekty, kterým bylo něco zabaveno po r. 1948, uvést jasný přehled majetku, zdůvodnit každou korunu - za co je vyplacena, proč. A okamžitě skončit s financováním církví. Fyzickým osobám byl také vydán pouze v některých případech část  majetku a nikdo se dál o ně nestaral.

Financování církví řešit samostatně. A neplést do toho církevní restituce. Odboráři si plati odbory. Věřící ať si platí církve.

0/0
20.6.2012 8:55

IoannesBaptist

Re: Nejde o restituce, lživá vládní propaganda a manipulace?

V případě Apoštolské církve nejde o restituci, ale o dohodu s ŘKC, která jí ze SVÉHO nároku dobrovolně postoupí určitou část. Celkový restituční nárok to nezvyšuje.

0/0
21.6.2012 9:25

Jimbo77

Re: Nejde o restituce, lživá vládní propaganda a manipulace?

Ne vsechny cirkve se zakonem o cirkevnich restitucich souhlasi, jedna z nich je napr. Apostolska cirkev, ktera se distancuje od postoje Rimskokatolicke cirkve!

http://notabene.granosalis.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=2530&mode=nested&order=0&thold=0

0/0
15.8.2012 23:02

Suska

miliardy firme, ktera je vydelala presvedcovanim lidi

ze existuje jakasi postava, ktere po smrti rozhoduje, ze nekdo bude mit vecny blahobyt a nekdo bude vecne mucen. Vecny blahobyt bude mit ten, kdo veri, ze ta postava je skutecna, a kdo posloucha jeho lidske zastupce na zemi a asi 20 ze 613 prikazani napsanych v knize z doby zelezne. Vecne muceni vsichni ostatni. Kdo by tvrdil, ze pravidla jsou jina, tak tim popira nekolik set stranek z bible. Ta jasne definuje, ze to jakesi nebe je vyhradne VIP klub tech, kteri dokazi verit (hodne absurdnim tvrzenim). Ti nejlepsi se tomu vereni dokonce venuji profesionalne.

A ze peklo a nebe je dle nich jen takove abstraktni blablabla? Byly doby, kdy biskupove meli ceniky, dle kterych zkracovali pobyt v ocistci, tedy jakemsi predpekli. Jedine kdo praktikuje podobny vydiraci system jsou dnes mafie

+4/0
16.6.2012 14:22

Forrrest

Re: miliardy firme, ktera je vydelala presvedcovanim lidi

R^R^R^

+1/0
17.6.2012 4:25

libyn 3

Re: miliardy firme, ktera je vydelala presvedcovanim lidi

R^

+1/0
17.6.2012 4:37

proLogos

Re: miliardy firme, ktera je vydelala presvedcovanim lidi

1) Kdo bude podléhat věčnému mučení, to nikdo z lidí z lidí neví. Vy to máte přesně nalinkované v tom nejhorším, aby to vypadalo co nejabsurdněji.. Zapomínáte na to, že žádný člověk druhého člověka k věčným mukám nedosoudil a každému se má dostat jen to, po čem sám zaživa touží. I z toho vyplývá západní pojetí spravedlnosti, jak ji známe teď.

2) Nebe je klub těch, kteří znají své hranice a nebojí se sklonit před tím, kdo zná všechno, i když nevědí, ale VĚŘÍ, že je. Víra a důvěra nejsou VIP schopnosti!

3) Víra v nadpřirozeno byla vždy lidem vlastní a proto kult je taky vlastní součástí západní civilizace. Ke kultu patří i majetek a jeho právní zakotvení, v případě křesťanů výslovně od dob císaře Justiniána. Z toho taky vyplývá téma, jako vrácení nelegálně vlastněného církevního majetku.

+2/0
17.6.2012 10:05

diviznaT no.5

Re: miliardy firme, ktera je vydelala presvedcovanim lidi

To byl ten Justinián, na jehož říši Bůh seslal největší morovou ránu v historii?

+1/0
17.6.2012 10:37

proLogos

Re: miliardy firme, ktera je vydelala presvedcovanim lidi

Jo. Zajímavá souvislost =)

+1/0
17.6.2012 11:14

Suska

Re: miliardy firme, ktera je vydelala presvedcovanim lidi

ad 1) tak si prectete bibli. Vira v Jehovu a Jezise tam je velice pevne definovana jako zcela zasadni podminka pro vstup do toho vaseho nebe. Pro ostatni ohen pekelny. Cirkev 2000 operovala s nebem a s peklem zcela primocare jako se zcela realnou veci. Chcete toto poprit?... ja nerikam, ze cirkev tvrdi, ze rozhoduje o vecnem muceni (az na ty biskupy o ocistci), ale ze jejich vsemohouci sef, se kterym maji zcela privilegovany vztah (dle sebe), a u ktereho se za lidi "primlouvaji", aby je nenechal po smrti mucit... ti lide si za tu primluvu ale casto museli zaplatit.

ad 2) Souhlasim, VIRA v cokoli,natoz ve staroveke pohadky, neni schopnost, ale neschopnost myslet. Vira prislusi detem do 12 let. Dospeli maji myslet kriticky a o vsem pochybovat.

3) Lide verili i ve vodniky a placatost zeme ale to neznamena, ze to je pravda. Spolecne nabozenstvi bylo zrejme sjednocujici prvek.Obvzlaste u statnich systemu to byl jeden z piliru moci.Dnes je to ale uz ciste prvek rozdelujici.

0/0
18.6.2012 11:09

pakoss

Nečas udělal dobře !!

ruce pryč od populismu ČSSD, spravedlnost co nejdříve......

restituce čekají 20 let......co nejdříve je schvalteR^!

+1/0
16.6.2012 11:43

utajená milenka pana premiéra

Tedy ta fotka těch 2 upocených slizounů je úděsná.

Jsem si těch kreatur vůbec nevšimla. 8-o;-D

0/0
16.6.2012 11:26

ortf

jen tak

Církve obecfně jsou nejpokrytečtější insituce jaké existují.Komančové se netajili tím že všchno,patří všem.A tak vše zabrali.Ale církev pod pláštíkem jakési fiktivní osoby chce brát?nedal bych jim ani pole ani peníze.Církev má bejt chudá a hlásat slovo boží.Bez vyjímky každá.Stačilo mi vidět v Římě v čem si třeba vozí preláti zadky a jak vypadají mnohé kostely v Polsku.Nebo i u nás.A jestli chce někdo bejt v církvi tak ať si ji platí.Mnozí tady blábolí o Masarykovi, a dalších.Já bych šel ještě dál.Třeba až do husitských válek.A ať preláti prokáží jak majetky nabyli.Byl li majetek darován, prodán církvi/kýmkoliv/ a prokáží to zápisy v pozemkových knihách ať si to vezmou.Jinak nic.

+5/0
16.6.2012 9:40

proLogos

Re: jen tak

S tím, že Církve budou prokazovat vlastnictví, se počítá, tak nevím o co jde. Např. Pražské arcibiskupství svůj majetek vybudovalo po roce 1620 především nákupy ze zdrojů v solné dani (jediný příjem vytvořený císařem Ferdinandem) a odkazy majetku.

A nesuďte ostatní podle sebe. Naši předci podporovali víru a automaticky s tím i Církev. Dodnes si celá farnost pomáhá navzájem, podporuje svého kněze a zvelebuje faru. Chci vidět, jak tohle srovnáte hospodařením (rozkrádáním) na "státním" majetku

+3/0
16.6.2012 10:31

upír Nosferatu 3

Re: jen tak

Hele, můžeš prozradit, proč se tak urputně biješ za ty satanský slouhy? 8-o;-D

+3/0
16.6.2012 11:12

proLogos

Re: jen tak

Mě hlavně vytáčí, když tu někdo razí názory a nemá je podložené. Taky mě štvalo, že je to všechno tak nějak mlhavé, a věnoval jsem den hledání, pročítání a sestavil jsem si fakta. A ono to z toho vyleze.

Pak jsem taky praktikující věřící a vím, že na nejnižší úrovni není žádná touha po majetku. I když máme k dispozici listiny, které náš bývalý farář po revoluci sháněl po Katastrálních úřadech, i všechny majetkoprávní doklady, všechno je o zákonu, který nastaví rámec. Byl jsem mnohokrát svědkem toho, že se tady dá udělat mnohem víc práce, než centralizovaně a relativně čile spolupracujeme i s městem. Stojí za to bojovat, aby se mohlo rozvíjet, co bylo nastartovaný.

Ale hlavně si myslím, že principielně je lepší pro všechny, když se vlastnictví vyřeší a majetek nebude chátrat, ale poslouží nezávislosti Církve, otažmo věřících na státu, o což mi jde především. Kultura je třeba a my to, co vlastníme teď taky sdílíme s nevěřícími.

+1/0
16.6.2012 11:40

friday.i

Super tunel

Tímto krokem vláda okrádá dokonce už i naše děti, které mají ty miliardy splácet. To si necháme líbit?

+3/0
16.6.2012 7:00

Lady Humussprey

Opozice bojuje o životní úroveň našich dětí a vnoučat

Opravdu chcete vydat církvi majetky, které církev zabavila upáleným na hranicích? Vážně vy pravičáci věříte, že staré ženy létaly na košťatech a uhranuly krávy, aby dojili krvavé mléko? A vy Moravané, poplivete své předky, kteří ze cti šli na jistou smrt i po prohrané bitvě na Bílá hoře? Tam raději padli, než aby beze cti zrádně uprchli, jako Fridrich V Falcký. Co Masarykovo, "Dále od Vatikánu"? Zažeňte papežence od pražského Hradu. ;-€

+3/0
16.6.2012 3:38

proLogos

Re: Opozice bojuje o životní úroveň našich dětí a vnoučat

Nechci se do Vás nabourávat, ale vozíte se na falešném étosu.. Zkuste si o Bílé Hoře něco přečíst a možná Vám dojde, proč tam protestanti prohráli, i když měli početní převahu. Šlo totiž o žoldácká vojska bez morálky a se špatnou výplatou. I z tzv. českých stavů, z nichž kupa ani neuměla česky se staral každý hlavně o to svoje, stejně, jako se to dělo v Polsku, které sice nikde neprohrálo, ale okolní státy si ho prostě rozebraly..

Btw, o čarodějnictví si něco přečtěte taky. Ta myšlenka pochází ze severských zemí a rostla tam, kde ubývalo křesťanství. Můžu Vám tady dát letopočty a místa, kdy Inkvizice bránila "děti - čarodějnice" před vlastní rodinou.. Nic není černobílé!

+3/0
16.6.2012 10:38

utajená milenka pana premiéra

Re: Opozice bojuje o životní úroveň našich dětí a vnoučat

OMG o čarodějnictví se zmiňuje Bible, Starý zákon. Stará Babylonie, kam se židé uchýlili, byla na čarodějnictví postavená, stejně jako král Šalamoun. Templáři, zednáři, Ignác z Loyoly, to je všechno čarodějnické učení. Kdo tě za tyhle bláboly platí? ;-€

+2/0
16.6.2012 11:31

utajená milenka pana premiéra

Re: Opozice bojuje o životní úroveň našich dětí a vnoučat

Nehledě na starý Egypt a Mojžíše. Klasické čarodějnictví. ;-€

+2/0
16.6.2012 11:33

proLogos

Re: Opozice bojuje o životní úroveň našich dětí a vnoučat

Ale jo, Církev věřila, že se člověk může přidat k temné straně a získat sílu.. Ale co tu řešíme, je lidové čarodějnictví, pověry o dívkách na koštěti, bylinkářství, a já nevím co ještě a to je, jak jsem napsal. Za tyhle pověry se neváhalo ve středověku/ novověku lynčovat a upalovat a proti tomu stála Církev na straně logiky a rozumu. Můžu dokázat.

Ano, Církev stála proti magii a věštectví, ale rozhodně odpovědná instituce - centrální Inkvizice nebyla masovým vrahem. V Itálii bylo upáleno za celou dobu do 10 lidí. Takže to koresponduje s tím, co jsem říkal. Španělé jsou jiná kapitola. Tam nešlo o nezávislou instituci, ale byla podřízena králi a celý poloostrov po reconquistě žil ve speciálních poměrech..

+2/0
16.6.2012 11:49

sematam

"... upravili nebo skrečovali."

Co takhle napsat "adžastovali nebo skrečovali?" Proč musí bejt jen jedno slovo anglická zkomolenina? Jen se nevostejchej, Lupo. Mázni to tam pod obojí.

;-D

+1/0
16.6.2012 0:56

Klíč od ledničky

Levičáci

Nevím, proč tu někteří píší, že zabránit církevnímu tunelu chce levice. Největší levičák na české politické scéně je bratr Kalousek, a na největším levičáckém projektu (přímému ukradení desítek miliard daňovým poplatníkům) se podílí vedle Kalouska i zbytek TOP 09, ODS a odpadlíků z pseudostrany VV. Socialisti z ČSSD a KSČM jsou proti Kalouskovi jen žabaři.

+1/0
15.6.2012 22:11

vasekpasek

Re: Levičáci

Myslíte ukradení těch desítek miliard, co církvím ukradli bolševici?

0/0
15.6.2012 22:12

Klíč od ledničky

Re: Levičáci

Bolševici a jiní komunisti okradli opravdu leckoho, římskokatolickou církev ale nikoliv. Ta skoro nic nevlastnila, byla vrchností, a tedy byla jen součástí státu, něco jako jsou dnes ministerstva a jiné státní orgány. Skoro vše co spravovala z přirozeněprávního hlediska tak přešlo na nástupnický stát, tedy Československou republiku. To jen katoličtí bolševici v čele s Kalouskem teď vykřikují, že ŘKC někdo něco ukradl a že by se jim to mělo "vrátit".

+4/0
15.6.2012 22:19

vaclav713

Re: Levičáci

Pozemková reforma ve dvacátých letech Vám nic neříká? Ano, církev vlastnila půdu, o kterou však v minulosti připravila lidi, kteří neměli na jejich desátky. Proto jim půdu musel Masaryk sebrat a přidělit bezzemkům, aby vůbec začalo fungovat zemědělství ve vzniklém Československu. A proto komunisti udělali jen dobře, že jim sebrali všechno ostatní. Církev nemá mít majetek, ta má hlásat slovo Boží a ne se topit v majetku, tak jak to říkal Jan Hus, kterého vlastní církev nechala upálit.

+3/0
15.6.2012 22:57

proLogos

Re: Levičáci

To je ale pěkná hovadina.. Alespoň u nás to rozhodně neplatí. Karel IV. změnil odevzdávání daní (zvětšil jednotku lán, z které se platila daň) a v důsledku toho měli prostí lidé obecně nejmenší daně ve středověku. Husitské hnutí nemělo nic společného s chudobou, ale naopak s nadbytkem a morálním úpadkem. Tak nevím, co do toho pletete desátky..

A mimochodem, celá 1/5 drobných žadatelů o příděl půdy z 1. pozemkové reformy byla odmítnuta, aby si státníci u koryta mohli přidělit přebytky půdy. Ani 1. republika nebyla bez chyby, a o drobné lidi šlo kolikrát až na 2. místě.

+1/0
16.6.2012 10:47

čulibrkbrk

Prosím tímto

pana Petra Gazdíka z TOP 09,aby upozornil svého kolegu Schwarnzberka,aby ve sněmovně nechrápal v přímem přenosu,mimo jiné i za mé peníze.Každý podnikatel by svého v zaměstnance za chrápání v zaměstnání vyhodil.

+5/0
15.6.2012 20:25

libyn 3

vyžranýmu Dukovi se nedivím,

ten zamrzl v šestnáctém století! Kalousek a Nečas byli ale demokraticky zvoleni, tak proč se chovají, jak vypatlaní feudálové?

+9/0
15.6.2012 19:57

Kefalín5

Na čen se chcete s KSČSSD domlouvat?

Vždyť jejich dané slovo platí pouze do rána...

0/0
15.6.2012 19:56

nezavislypolitologamater

Re: Na čen se chcete s KSČSSD domlouvat?

.....proč ty pořád urážíš KSČM tím, že je dáváš dohromady s lumpy s ČSSD?

+1/0
15.6.2012 20:07

krajtaXL

Re: Na čen se chcete s KSČSSD domlouvat?

...jedna verbež...

+2/0
15.6.2012 22:17

divíšek

vážení kolegové.

po vyslechnutí projevů Grebeníčka , Semelové a dalších komančů jsem nucen prohlásit,že kolaborace socanů s komanči je pro mne totéž,jako s nacisty. Historie jim vystaví účet. Žádné průpovídky Sobotků a jiných to nezakryjí. S komanči se může na této úrovni paktovat jen stejně  "vyspělý" tvor.. Ani  nemůžu říct člověk.Nejde to.

+1/0
15.6.2012 19:35

petrph

Re: vážení kolegové.

měl jsem dojem že za kolaboraci socanů s komunisty už jim historie účet dávno vystavila. Teď už čekáme na další účet-za spolupráci ODS s TOP09:-)

+2/0
15.6.2012 19:48

proLogos

Jsou názory ČSSD podložené? ODKAZY!

Zdravím všechny. Pánové z ČSSD mluví o tom, že církve chtějí víc než měly. Že finanční náhrady jsou vyšší, než by měly být. Prý to spočítali jejich experti.

-

KDO VÍTE O PODKLADECH K TĚMTO JEJICH SLOVŮM, PROSÍM, DEJTE SEM ODKAZY, AŤ TO MŮŽEME POROVNAT S PODKLADY MINISTERSTVA KULTURY

-

http://www.mkcr.cz/cirkve-a-nabozenske-spolecnosti/majetkove-narovnani/default.htm

+2/0
15.6.2012 18:43

Alfa Omega

Re: Jsou názory ČSSD podložené? ODKAZY!

Socialističtí experti se nemýlí, to víme !

+1/0
15.6.2012 19:38

Kefalín5

Re: Jsou názory ČSSD podložené? ODKAZY!

Jo, co bude za 5let vědí naprosto přesně! Ale co bude zítra - to nemaj tušení...

0/0
15.6.2012 19:58

Suska

Re: Jsou názory ČSSD podložené? ODKAZY!

a kdo se opravdu nemyli? ..... tradaaaaaaa: papez.

-

Papezovu neomylnost (v otazkach nauky o vire a moralce) definovali v roce 1870 jako dogma do te doby omylni lide... No snad se tehda nemylili ... to by totiz znamenalo, ze jakasi Marie nemusi byt v jakemsi nehmotnem nebi i se svym fyzickym telem.

Papez byl totiz tak milostivy, ze tuto svou nadprirozenou schopnost neomylnosti vyuzil za 140 let jednou a to k takoveto ho va di ne

+2/0
15.6.2012 20:00

proLogos

Re: Jsou názory ČSSD podložené? ODKAZY!

Neomylnost se vztahuje na otázky víry a moráky pronesené s veškerou vážností úřadu.. Právě proto nevím, proč Vás to jako nevěřícího irituje..

A nechtěl jsem tady řešit rozepře. Tenhle tread měl být pro fakta a odkazy, která se týkají majetku.

+1/0
16.6.2012 10:43

Suska

Re: Jsou názory ČSSD podložené? ODKAZY!

no pokud se plna vaznost uradu dostavuje maximalne jednou za 140 let a to zrovna v momente kdy se rozhoduje o uplne zbytecnem mytu, tak je to smutne.To jako, ze kdyz clovek pronasi neco s plnou vaznosti,tak je to vic pravda? NE.Jen je to bouhutel presvedcivejsi.

-

Vite, neomylnost odhlasovana omylnymi lidmi je z principu zcela trivialni logiky uplny nesmysl. A tahle firma to s plnou vaznosti tvrdi jeste ve 21 stoleti. To vite, ze to souvisi s majetkem. Katolici se uz 2000 let zivi vymyslenim a prodejem prave takovych nesmyslu lidem, kteri nedokazi unes zodpovednost plynouci z mrtvolne nahodnosti, nulove spravedlnosti a krutosti prirory. Papezska neomylnost samotna staci na totalni diskreditaci tehle firmy, a oni takovych nesmyslu tvrdi stovky.

-

Kdyz uz si chcete hrat na moderatora, tak byste totez mohl pripominat traba i panovi na ktereho reaguji. Ono to pak vypada, vas nezajima diskuse, ale fandeni tymu v cervenych dresech s vysokymi cepicemi. BTW: Vy te neomylnosti verite?

+1/0
16.6.2012 13:26

proLogos

Re: Jsou názory ČSSD podložené? ODKAZY!

Není to nic, co by se dalo odůvodnit lidskou náturou, nebo lidskou omylností. Je to věc, která vyplývá z Písma a smysl tomu dává víra v Ducha Sv.

http://apo-logia.blogspot.cz/2007/04/neomyln.html Bavte se tam..

Mě nejde o moderování. A Vám jde o fakta? Vás štve Církev jako taková, tady se řeší církevní restituce jako právní záležitost.. Co právě k tomuhle umíte říct?

+3/0
16.6.2012 23:02

Suska

Re: Jsou názory ČSSD podložené? ODKAZY!

" vyplývá z Písma a smysl tomu dává víra v Ducha Sv" to je jako kdybyste psal o vodnikach, jejich hrnickach na duse, a bubliny jako vypustene duse. Co prokazuje 2000-3000 let stara kniha? Jen naprosto primitivni pohled tehdejsich lidi na svet. Vy mluvite o faktech, ale vy vse zakladate na vecech, ktera fakta nejsou a principielne ani byt nemohou, protoze tomu jen verite. Pocinaje verohodnosti celice pofiderni prehistoricke knihy. Ale to by snad taky tolik nevadilo. Ale vy uctivate bytost, ktera je dle bible psychicky stabilni asi jako zfetovane dite. Je to egomaniak posedly schovavanim se pred lidmi a presto vyzadujici bezmezne uctivani. Jen dle bible zabil minimalne 2 miliony lidi, z velke casti deti. Klaneni se necemu takovemu se da vysvetlit snad jen Stockholm syndromem.

-

Ale ja se celou dobu vyjadruju k cirkevnim restitucim. Vse k cemu mirim, je ze cirkevni penize pochazeji z mafianskeho vydirani tech nejchudsich lidi. To neni jen nemoralni, ale melo by byt i nelegalni.

0/0
18.6.2012 11:36

K.I

Re: Jsou názory ČSSD podložené? ODKAZY!

Ti bolševici by znárodněné a ukradené majetky nejraději ukradli znova. I.K

0/0
15.6.2012 22:03

IoannesBaptist

U nás

teď "hospodaří" na bývalé farní louce jakási organizační složka Policie ČR. Je to zarostlé bezem, ostružinami a kopřivami. Ptám se, o kolik se budou moci zvýšit důchody, když se ta louka farnosti nevrátí a zůstane státním majetkem?

0/0
15.6.2012 17:29

elgeorge

Re: U nás

A když se ta louka církvi vrátí, bude na ni hospodařit, třeba sušit seno a prodávat ho, aby byla výdělečně činná a soběstačná, nebo louku jednoduše zašmelí? Já tímto nenapadám církev, jen sem neviděl moc těch jejích ...no jak se tomu říká, dejme tomu zaměstnanců, pracovat rukama.

Ano, jsou vyjímky, viděl sem týpka v kutně, jak šel s motorovkou do servisu a jinak s ní i dělal, ale to je trochu jinej oddíl.

+1/0
15.6.2012 17:42

IoannesBaptist

Re: U nás

Já popisuji současný, a s největší pravděpodobností i budoucí stav, pokud se louka nevrátí. Vy odpovídáte spekulací o možném "zašmelení". Kde je větší pravděpodobnost, že louka bude zase loukou? Z čeho bude větší užitek?

0/0
15.6.2012 18:00

elgeorge

Re: U nás

Právě ta pravděpodobnost mne zajímá. Samozřejmě se mi líbí teze, že louka má být loukou a že současný stav je neutěšený, ale zároveň bych rád věděl, zda restituent má zájem o změnu tohoto stavu svého potenciálního majetku, či jen o zisk z jeho prodeje. Tím samozřejmě nepadá možnost, že ten, kdo pozemek od církve koupí, z něj neudělá opět louku, ale dostávám se zpět k tomu, že pokud církev restitucemi získaný majetek rozprodá a nebude využívat k vytváření zisku (nemyslím tím třeba zavedení vstupného 500 do kostela a 1000 pro nevěřící),  sotva se může stát solidní soběstačnou organizací.

Trochu O.T. taky nemám dobrý pocit z církevních pohlavárů majících podíly v realitkách...

+1/0
15.6.2012 18:08

proLogos

Re: U nás

Já moc nevidím důvod k tomu, aby církev šmelila s pozemky. Církev chce získal stabilní a stálý příjem, z kterého by byla soběstačná, jak tomu bylo vždycky. Od 14. stol. je systematicky okrádaná a přesto se vždy majetkově vzchopila. Naproti tomu státní finance jsou sice OK, ale vemte si, že od Josefa II až doteď stát majetkově ždímá Církev. Ne naopak.

Stát do roku 2007 na znárodněném majetku vydělal 160 mld. (Spočítali národohospodáři z VŠE).

+2/0
15.6.2012 18:28

Najdete na iDNES.cz