Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Proč je tak těžké rozhodování o intervenci v Sýrii

Kdy by měly státy vojensky zasáhnout, aby zastavily zvěrstva páchaná v jiných zemích? Tato otázka je stará a dobře zmapovaná. Nyní dorazila do Sýrie.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

tigrakrajtovita3

Kdyz vrazdila ruska zber v Afganu,Crcne

tak to Cechum nevadilo. Meli drat na hranicich, zadnou imigraci, krome Vietkongu. Vsichni drzeli hubu. Ted ty hadrniky hlida NATO a OSN, to je zejmena US, a najednou jsou okupamti? Jdete se vsichni bodnout !! :-(((...a ucit se koran. A zase se oplotte. To je. hrozne, kolik mate v sobe kommunismu

0/0
3.7.2012 20:45

snílek

Sorry za zmatečný příspěvek,který je určen počtem znaků.

Zasahovat či nezasahovat na cizím území,kde jsou porušována základní lidská práva?Kdysi byla založena OSN,která měla být jakousi radou moudrých.Z organizace původně založené k záchraně světa.Domnívám se že zbrojařské loby vládnou tomuto světu.Stále dokonalejší a neviditelnější zbraně jsou určeny k likvidaci lidí z masa a kostí,stených jako my.Jen mají tu smůlu že mají jiné náboženství,jiné zájmy a stojí na opačné straně"barikády".Je to legitmní důvod je masakrovat kvůli víře,ropě,čisté vodě,úrodné půdě,surovinám,zlatu a diamantům?Kruhem se vracíme k lidské,nelidské chamtivosti.Myslím že je příčinou všech našich běd.Člověk jako tvor se nemůže změnit a to je příčina jeho zániku.Kdy to bude,za pár let,za pár desetiletí nebo století?Pokud nezmoudří bude jen krutým,chamtivým zvířetem,které vraždí ne aby nasytilo,ale aby si přisvojilo cizí teritoria,peníze a jeho obyvatele jako své otroky.Rv

+1/0
17.6.2012 11:13

Isachar Marengo

Re: Sorry za zmatečný příspěvek,který je určen počtem znaků.

Nomen est omen :-)

0/0
17.6.2012 13:07

Vladimír Škopek

Re: Sorry za zmatečný příspěvek,který je určen počtem znaků.

;-D to je ale blábol. Do problému, o kterém víte kulový (a o nenávistném islámu kulový na entou), vnášíte jenom plané moralizování a spiklenecké teorie z druhé ruky. Jenže i to moralizování musíte o něco opřít, o nějaké absolutní hodnoty, abyste někoho přesvědčil. Jak lidi přesvědčit a k čemu, v době měnících se hodnot, založených na nejasném a pohyblivém veřejném mínění, to je jeden z hlavních problémů. Ale spíš na vymírajícím západě, islám a spol. nijak zdevastovaně nevypadají, spíš silnější než dřív. Takže je byste určitě zaujmul, když byste neodporoval šaríji..;-)

+1/0
17.6.2012 19:43

BrainWashingtonZweistein

V čem je legitimní intervence? Tak je legitimní i Hitler!

PS Jednoduchá otázka: Nebudou-li v Sýrii působit wahhábističtí terróristé ze zahraničí podporovaní a vyzbrojovani SA, Quatqrem( a USA), bude v Sýrii vůbec ještě nějaká revolta?? Né? Tož toto je jádro pudla! A nebude ani válka v mediíích řízená Pentagonem a CIA, kdy nám pobočka Hlasu Ameriky česká TV tvrdí a opakují nesmysly BEZ důkazů, co vypadnou z huby pí.Clinton!.

0/0
17.6.2012 10:17

Robert E.Lee

Re: V čem je legitimní intervence? Tak je legitimní i Hitler!

No,jediné cizí zbraně zatím dodané(a zadržené) byly ruské vrtulníky.A ten mozek se do Vašeho nicku jaksi nehodí.:-/Jinak byste věděl,že v Sýrii mají základnu jenom ti Rusové.

0/0
20.6.2012 15:55

-EaSy-

Sankce

Autor má také dost jednostranný názor na sankce. Na jednu stranu sice můžou delegitimizovat současnou vládu, ale otázka je: "V očích koho?" Na druhou  stranu totiž sankce radikalizují příznivce režimu a zatím neutrální strany tím, že kvůli lokálním povstáním jim "svět" ničí ekonomiku. Navíc může jednoduše Asad hledat vnějšího nepřítele a odvracet tak pozornost od občanské války a tamních problémů. Autor totiž chybně předpokládá, že lidé v Sýrii mají dostatek informací, aby usoudili, která strana je dobrá a která nikoliv (pokud tam vůbec nějaká dobrá je...), resp. koho podpořit. Většinu totiž zajímá pouze práce, peníze a dostatek produktů a dobré ceny v obchodech - tzn. jejich život. A tohle přesně sankce negativně ovlivňují. Jelikož má Asad v rukou státní média, tak má propagandu díky sankcím jednoduchou.

+1/0
17.6.2012 10:04

ggrogg

Ropa došla

Kdyby Sýrie měla zásoby ropy, tak by se hned našly důkazy, že současná vláda vyvíjí jaderné / chemické zbraně a do zítřka by tam bylo 2 x více amerických vojáků než Syřanů...

0/0
17.6.2012 10:01

TClovek

Re: Ropa došla

Kdyby si dával ve škole pozor, tak bys věděl, že Sýrie nějaké zásoby ropy má a ropu taky vyváží.

+4/0
17.6.2012 10:13

briza

Opakovana lez co se chce stat pravdou

"A když Slobodan Milošević zahájil v roce 1999 rozsáhlou etnickou čistku v Kosovu ..."Opravdu slo v Kosovu o etnickou cistku ze strany Srbu? Nebylo to spis tak, ze Milosevic sice drzel kosovske Albance zkratka, pokud slo o kosovskou autonomii, ale nasili v Kosovu zahajila predevsim UCK? 

Nehodlam hajit Milosevice protoze to byl gauner a znacna cast viny za krvavy zpusob jakym se rozpadla Jugoslavie pada bezesporu na jeho hlavu. Ale bobmbardovani Srbska byl pozdni trest za predchozi pocinani Srbu v Chorvatsku a predevsim v Bosne. Kosovo byla jen zaminka (a pokus neztratit tvar po te co se Madelaine Albrightova sama zahnala do kouta pri jednanich v Rambouillet).

0/0
17.6.2012 9:52

Robert E.Lee

Re: Opakovana lez co se chce stat pravdou

Bombardování Srbska nebyl trest (snad mimo Miloševičových osobních fabrik) ale uspíšení konce války.Ta se vlekla a Evropu zaplavovali čím dál víc utečenci a nikdo nevěděl co s nimi.A protože bombardování "evropskými prostředky" by způsobilo daleko větší paseku než "chytrá munice",nastoupila Amerika.I tak to schytali občas i civilové k obrovské radosti všech antiami.Cintají o té "americké zvrhlosti" s radostí dodnes.Ale zbavit Srby tanků se podařilo a válka rychle vyhasla.

0/0
20.6.2012 22:11

hňup

a tohle řekne profesor.....

"  Uvážlivost však neznamená, že se Sýrií nelze nic dělat. Jiné

vlády se mohou dál snažit přesvědčit Rusko, že jeho zájmům lépe

poslouží, když se zbaví současného syrského režimu, než když dopustí

trvalou radikalizaci jeho odpůrců.  ".........  takže je lepší jim pomoci k vítězství, než nechat vládu se jim  bránit.... tomu teda já říkám zvrácená logoka !

0/0
17.6.2012 9:09

PAVEL5

Re: a tohle řekne profesor.....

stejně jako když se potřebovali zbavit Kaddáfího, tak podpořili pár kmenů, které by si normálně podal s prstem v nose za pár dní. No a místo klidu a prosperity, která tam byla, je tam chaos a zabíjení, hlavně že se nemusí platit dluhy. Tak to je ukázka humanitární intervence v praxi Rv Pro další příklady nemusíme chodit daleko. Tihle teoretici z univerzit mi přijdou, jako by žili v izolaci.

0/0
17.6.2012 9:40

Robert E.Lee

Re: a tohle řekne profesor.....

Teoretik z university tedy rozhodně nejste!!

0/0
20.6.2012 22:13

Najdete na iDNES.cz