Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Násilník na Orlickoústecku napadl ženu a zabil šestileté dítě

Policisté po pár hodinách dopadli dvaačtyřicetiletého muže, kterého spojují s útokem na obyvatele domku v Jablonném nad Orlicí na Orlickoústecku. Šestiletý hoch napadení nepřežil. Žena, která dítě hlídala, skončila v nemocnici.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Jaroslav Trn

Taky ta léčebna je dobrým trestem.

Média by mohla někdy zveřejnit reportáž z takového uzavřeného oddělení PL. Jenže nezveřejní, protože tam novináře nepustí. Jak taková léčba vypadá?

První ho nacpou sedativy s depresivními účinky (jsou levnější), až se z toho seslintá. Řada jich to nepřežije, ale na toho si dají bacha aby přežil, protože je mediálně sledovaný. Dělal by špatnou reklamu PL, kdyby exnul. Pak bude držen na cimře, kde je asi dvacet jemu podobných. Jestli nebyl blázen a jen se za něj vydával, tak z něj blázna udělají, a bude tam mnoho let

Jestli se někdy vrátí, tak se vrátí zlomený člověk. V kriminále by tak člověka nezřídili, jak dokáží v psychiatrické léčebně na uzavřeném oddělení pro nařízenou lečbu. To je horší než kriminál. V kriminále se člověk aspoň nezblázní i když já vím, tenhle už se zbláznit dál nemůže, ale užije si tam víc než by si užil v kriminále. Nejednou bude pomýšlet na sebevraždu, jenže ty se v PL nenosí. Tam dokáží předcházet sebevraždám. Bude prosit smrt, aby si ho odnesla, dobře mu tak.

+1/0
14.6.2012 10:13

eltanin

Re: Taky ta léčebna je dobrým trestem.

Tak asi záleží na léčebně. Já mám zkušenost z nedobrovolného pobytu na uzavřeném oddělení PL a byly to spíš takové příjemné prázdniny, než to, co popisujete. Pohoda, úsměvy, nechcete moc oblbující léky, tak to zkusíme nějak upravit a vyladit, dílničky, vycházečky do lesa... ;-)

0/0
14.6.2012 10:35

eltanin

Re: Taky ta léčebna je dobrým trestem.

A ještě dodatek. Ono totiž záleží na člověku. Když budete řvát a vyvádět, tak skončíte tak, jak píšete. Když si uvědomíte, že nemáte šanci to prostředí porazit a budete hrát jejich hru, tak to může být docela pohoda. Byli jsme tam tehdy dva takoví, co jsme pravděpodobně uvažovali stejně a řekli si: "Tak teď se chvilku budu tvářit takhle, a až mě pustí, tak asi radši hopnu z mostu nebo pod vlak, když mi ten můj první způsob takhle nevyšel." No a ten druhý to tak fakt udělal, mně naneštěstí (nebo naštěstí, záleží na úhlu pohledu) zabraly léky a pak se mi už skákat nechtělo a začal mě zase bavit život. Z tohohle pohledu je asi lepší ten řvavý a mlátící blázen, u kterého je jasnější, co se mu honí v hlavě, ale ten pán ze článku má myslím být trochu inteligentnější, tak kdoví, jak to bude s ním. ;-)

0/0
14.6.2012 10:49

Joachim.Nowak

Kdybych byl prezidentem, dal bych milost tomu kdo ho sejme.

kdo toho vraha dítěte spravedlivě oddělá. Mám ten pocit, že bych to udělat měl, kdybych byl prezidentem. Účelem instituce prezidentské milosti není samoúčelné propouštění vězňů z basy, tak jak to chápal Václav Havel, ale účelem prezidentské milosti je podle mne primárně odstarnit případné konflikty mezi zákonem a morálkou

Nepotrestat toho vraha dítěte je takovým konfliktem mezi zákonem a morálkou. Vrah má být potrestán bez následků pro vykonavatele. Zákon spravedlivý trest takovému vrahovi neumožňuje, musí to někdo vzít do vlastních rukou a ten někdo by měl být v tomto případě omilostněn prezidentem, aby ho nebylo možno trestat za jeho práci kata. Kat taky nebýval stíhán za vraždu zločince. Společnost se dohodla na trestu smrti a kat ten trest vykonal. Funkce kata byla společensky vážena. Zajímavé je taky že kat býval i léčitelem traumatických ranění. Často suploval chirurga. Města, které neměly vlastního kata si kata v případě potřeby půjčovaly v jiných městech, které svého kata měly.

+3/0
14.6.2012 9:30

janzlatousty2

snad abyste vyhledal lékařskou pomoc.

0/0
14.6.2012 10:05

Jaroslav Trn

Re: snad abyste vyhledal lékařskou pomoc.

Proč? Já mám taky takový pocit. PL je sice dobrým trestem, ale veřejnost to moc neví. Reportáže z uzaavřených oddělení PL jaksi nejsou k dispozici, tak veřejnost to nepovažuje jako trest, ale kdybych si měl vybrt mezi nařízenou léčbou a kriminálem, tak beru ten kriminál.

Ale veřejnost tyhle čachry se spravedlností demoralizují. Taky bych toho vraha radši viděl na regulérní šibenici, jenže když to není u nás možné, narozdíl od USA...

0/0
14.6.2012 10:18

alis

Re: Kdybych byl prezidentem, dal bych milost tomu kdo ho sejme.

ČAsto se mluví o temném středověku, a to, co tento pán navrhuje, je skutečně temný středověk. Děkuji, nechci.

0/0
18.6.2012 21:43

milan2561

Každý vrah před tím než zabil nebyl vrahem

a každý člověk vrahem může být. Který, to se dopředu dá těžko říci jak u zdravých tak i uvětšiny duševně nemocných lidí.

Vězení je taky "nařízená léčba" a i duševně zdraví vězni stojí společnost velké peníze a mohou trpět nemocemi a léčení zaplatí ti co jsou venku.

Proto je důležité, aby zavírání lidí bylo to poslední a předcházelo se tomu, že duševně zdraví i nezdraví páchali zločiny. J

ak? Tak to nechme na lidech co tomu rozumí.

0/0
14.6.2012 8:25

sent

At žije Havlistán-

-pravda a láska zvítězí,humanizace vězenstvi a lidská prava zejména pro grázly a dacany.Vitejte v zemi,kde každý gauner je ctihodný občan a obět násilí,nebo poškozený zlodějem jen obtížný hmyz.

+4/0
14.6.2012 7:39

Blamik

Re: At žije Havlistán-

kecy, prdy, beďary, pletete si pojmy s dojmy. To není Havlistán, ale Klausistán. Vše je podřízeno komerci a ne společnosti. Zřejmě máte pocit stejně jako každý pravověrný Komanč, že ústavy psychoiatrické léčby spadají pod ministerstvo spravedlnosti, potažmo pod systém vězeňství. OMG

Psychiatrické léčebny spadají světe div se pod ministerstvo zdravotnictví a plátcem léčby je v tomto případě zdravotní pojišťovna. Úhrada za léčebné výlohy je minimální a prakticky vždy pod hranicí toho co opravdu léčba stojí. Proto je léčba psychicky nemocného člověka prakticky nemožná. Zdravotní pojišťovny přestávají proplácet léčbu dlouhodobě nemocných a snaží se minimalizovat nemocniční výlohy. To proto se i relativně nebezpeční jedinci dostávají mimo ústavy které chátrají, nerozvíjejí se a prakticky stále se na ně plive.

Takže chcete li někomu nadávat nadávejte tatíčkovi Klausovi. To jeho vláda zaváděla systém zdravotních pojišťoven, to jeho princip "komerce za každou cenu" vítězí nad zdravým rozumem.

0/0
14.6.2012 9:05

Blamik

Re: At žije Havlistán-

Ani nemluvím o tom že psychofarmaka jsou pro takto nemocné lidi drahé, protože spoluůčast pojišťoven je nízká. Jedná se o dlouhodobě nemocné. Na ty pojišťovny doplácet nechtějí. Ti lidé jsou na sociálních dávkách a na doplatky léků jim mnohdy už nezbývá. A když už léčebna nemocného propustí, protože pojišťovna přestane platit úhrady, kdo dohlédne že si nemocný své léky vzal, aby se jeho stan nedal považovat za nebezpečný??

Upřímně. Tady je chyba že se po rekonstrukci psychiatrické léčby a systému ůhrad volá už dlouho. Ale nikoho to nezajímá. A nejmíň tatíčka spasitele. Psychiatrie je a byla vždy na okraji zájmů nejen lidského společenství. Jako by ani k medicíně nepatřila....

0/0
14.6.2012 9:13

sent

Re: At žije Havlistán-

-tak bych řekl že v tom jedou oba pantatíček Klausíček i naivka Havel.A i když jsem měl tetku ve Vidni a dědka v Rosenheimu,to je kousek od Mnichova,v Bavorsku a komanči mne moc nemuseli a já je taky,ted když to sečtu za poslednich dvacet let,řikam,zlati komunisti.

0/0
14.6.2012 10:07

jpvJ

Dostane patrně

zařízenou místnost v ústavu bez mříží, se snídání až do postele, jak to po nás chtějí v EU?

+1/0
14.6.2012 7:22

s(h)arka

se domluvte, v TV dřevěná tyč,tady železná

schízáč neschízáč, jak to,že je ještě živej? To ho zase nějakej vypatlanej psychouš schová do jeho nemoci,řekne,že z ato nemohl a nic se nestane????

+1/0
14.6.2012 7:14

IARK - Duhový Králíček

Re: se domluvte, v TV dřevěná tyč,tady železná

Neni pravda - bude mit narizenou lecbu, ne ze se nic nestane

0/0
14.6.2012 7:21

sent

Re: se domluvte, v TV dřevěná tyč,tady železná

-bych ho vykurýroval jedno na vždycky....

0/0
14.6.2012 7:40

sent

Re: se domluvte, v TV dřevěná tyč,tady železná

-bych ho vykurýroval jednou na vždycky....

0/0
14.6.2012 7:40

IARK - Duhový Králíček

Re: se domluvte, v TV dřevěná tyč,tady železná

jisteze internetovy hrdino ;-D

0/0
14.6.2012 7:42

vpro2

Re: se domluvte, v TV dřevěná tyč,tady železná

... to mel mit jiz pred tim, nez ubil male dite ... na humannost jednou zapadni civilizace pojde ... kazdy schizofrenik, ktery nad sebou nema patricny a schopny dozor je potencionalni odjistena vybusnina ;-€Rv

0/0
14.6.2012 8:18

IARK - Duhový Králíček

Re: se domluvte, v TV dřevěná tyč,tady železná

Meles nesmysly. Tak to zaved prisny dohledy i nad ostatnima skupinama, ktery jsou stejne nebezpecny jako Schizofrenici - alkoholici, kardiaci, epileptici, diabetici, myslivci ......

0/0
14.6.2012 8:28

neandrtálec

Na fotce vypadá důvěryhodněji, než některé jiné obecně známé

:-)

0/0
14.6.2012 6:45

bezpalec

Pravděpodobně potřeboval prachy na chlast.

Chlastal dost pravidelně, o nějakém léčení nemůže být ani řeč.

+2/0
14.6.2012 6:18

thommynho

ja ho klido sejmu

oko za oko zub za zub....nic jinyho....6lety dite..??.. to je moc neeee....zabit ho hajzla;-O!!

+2/0
14.6.2012 6:07

petr_kkk

nebezpečný humanismus

Život není fér, někdo se narodí, nikomu nic neudělá a umře jen kvůli tomu, že není čím ho nakrmit.

Na druhé straně platíme neskutečné množstí peněz, které by narkmilo tisíce dětí, za hajzly, kteří si života vůbec neváží.

Posuzovat se má pouze nebezpečnost. Psychologické posudky mají sloužit pouze k tomuto účelu. Nikoli k tomu, aby se to něco kvalifikovalo jako nemoc. Je to irrelevantní, život není fér. Někdo se narodí s IQ 150, někdo hold s IQ 40. Někdo se schizofrenií někdo bez. Pokud ji má, má hold smůlu a neléčení by mělo mít za následek umístění do cely ať už v na psychiatrii nebo ve vězení.

Někdo se narodí do země, kde má malou šanci na přežití, někdo do země, kde mu platí jídlo i když zabije jiného člověka.

+2/0
14.6.2012 0:25

janzlatousty2

hold znamená někomu, nebo něčemu vzdát čest

Holt  je povzdechnutí, z němčiny nemýlím-li se

+4/0
14.6.2012 0:33

Ficcino

Re: hold znamená někomu, nebo něčemu vzdát čest

Někdo se holt narodí s chabou schopností zvládnout rodný jazyk.

+1/0
14.6.2012 0:54

Diagnostik

Re: hold znamená někomu, nebo něčemu vzdát čest

Nebudte na nej zli, on za to nemuze ......

Predevcirem jsem se kochal slovem "hold" v podobne souvislosti v novinovem titulku. Kdyz se na prosteho obcana vali nesmyslnosti rovnou z tisku, tak neni divu, ze to pak opakuje.

0/0
14.6.2012 5:09

Subo

Re: hold znamená někomu, nebo něčemu vzdát čest

99% lidi to pise s "d"... vidim to na diskuzich nekolikrat za den...

0/0
14.6.2012 6:25

quagaar

Re: hold znamená někomu, nebo něčemu vzdát čest

No to je argument.

0/0
14.6.2012 6:59

IARK - Duhový Králíček

Re: hold znamená někomu, nebo něčemu vzdát čest

To, ze to vidis na diskusich znamena, ze tak pise 99% lidi ;-D Tyjo - delat pruskum podle par pisatelu na diskusich ;-D

0/0
14.6.2012 7:23

jacih

Re: hold znamená někomu, nebo něčemu vzdát čest

ty jsi radeji udelej poradek v s a z, nez se zacnes nekomu posmivat.

0/0
14.6.2012 7:38

IARK - Duhový Králíček

Re: hold znamená někomu, nebo něčemu vzdát čest

Dekuji - poradek v nem mam naprosto perfektni. Nikdy jsem nechapal potrebu honit si ego, behat po diskusich a opravovat pravopis.

0/0
14.6.2012 7:44

l_jelinek

Re: hold znamená někomu, nebo něčemu vzdát čest

Opravdu? Tak si po sobe ten vas prispevek radeji jeste jednou prectete.

0/0
14.6.2012 12:16

014789

Re: hold znamená někomu, nebo něčemu vzdát čest

Hmm, tak "průskum", říkáte...

0/0
14.6.2012 7:39

vpro2

Re: hold znamená někomu, nebo něčemu vzdát čest

;-D ... ach ten pravopis ;-D

0/0
14.6.2012 8:20

Peregrina

u nás jsme měli

na vesnici neléčeného schizofrenika. Byl to pán tak 40 let, který jak se říká nikomu neškodil, jen pobíhal po ulici v trenkách, na hlavě měl z alobalu udělaná tykadla a "příjmal signály mimozemšťanů". Jeho rodina ho odmítala dát do ústavu, hlavně tedy jeho stará matka, prý "nikomu neškodí, když si jen tak pobíhá.." Pár petic na jeho zavření do blázince sice podepsáno místními bylo, ale jeho matka vždy všechno dovedla vysvětlit, spíše řeknu "uřvat" - na policisty, co jezdii k nim na udání, tak na ty plivala a řvala, že jí chtějí chlapečka vzít, že on nic nedělá, jen si běhá. No, to on si běhal, dokud nezačal běhat nahý a obalený alobalem. To už starosta zasáhl a zavolal policii a záchranku. Ale nic nezmohli, on nebyl nikdy díky jeho matce uznán nesvéprávným, byl to její chlapeček a všichni byi proti němu, chodila si stěžovat, jak s ním nakládají špatně, že je to její chlapeček a že ho nenechá zlým lidem...až jednou ten její "chlapeček" vzal sekeru a rozsekal jí hlavu.

0/0
14.6.2012 0:10

Peregrina

Re: u nás jsme měli

když ho vezli do blázince, tak se strašně smál. I když jde o schizofrenii, která je nemoc, tak samozřejmě může být ten člověk přeléčený a tudíž není nebezpečný. Ale pokud léky nebere, tak je nebezpečný svému okolí, může se z něj stát vrah. Proto já neobhajuju toho sprostého hnusného vraha, který umlátill šestiletého nevinného chlapce. I když je psychicky nemocný, no a co jako? Je to stvůra, co mezi lidma nemá co dělat.

+3/0
14.6.2012 0:14

hyzdilkarel

Re: u nás jsme měli

R^

0/0
14.6.2012 0:18

janzlatousty2

tak nám napište jméno vesnice, ať si můžeme ověřit

jestli se jedná o reálnou  příhodu, nebo bajku

+2/0
14.6.2012 0:24

Peregrina

Re: tak nám napište jméno vesnice, ať si můžeme ověřit

ale prosímvás, proč bych si měla vymýšlet...vy jste taky asi kapku paranoidní.....:-/

+1/0
14.6.2012 0:27

janzlatousty2

tak do toho, pokud píšete pravdu není důvod

vesnici tajit,  čin se stal, všichni to vědí, oběť známá, pachatel též. tak do toho!;-D

+3/0
14.6.2012 0:30

davnopryc

Re: tak nám napište jméno vesnice, ať si můžeme ověřit

http://www.dailymail.co.uk/news/article-1158908/Schizophrenic-serial-killer-murdered-people-attack-inspired-horror-film-failed-NHS.html

http://www.chron.com/news/houston-texas/article/Schizophrenic-killer-gets-reprieve-1974695.php

http://www.grabthebasics.com/mentalhealth/extra/famous-serial-killers-with-schizophrenia.asp

http://www.healthcare-today.co.uk/content.php?contentId=1721

0/0
14.6.2012 3:58

parnassius

Re: u nás jsme měli

Pokud je ten příběh pravdivý, pak je v tomto případě vše v naprostém pořádku. Cenu nejvyšší zaplatil jeden z původců celého problému, navíc sám postižen onemocněním horším, než je schizofrenii, a sice opičí láskou.

Pokud však zahyne po útoku nevinná obět, naví dítě, je to tragédie.

0/0
14.6.2012 0:30

janzlatousty2

na devadesát procent je to aktuálně vymyšlená (a hloupě)

bajka laika přesně "jak si představuje schizofrenika", už jen chybí popis toho, že za sebou tahal kartáček na zuby a říkal mu Fifinko.

+2/0
14.6.2012 0:35

Peregrina

Re: na devadesát procent je to aktuálně vymyšlená (a hloupě)

promiňte, ale vy se těch neléčených schizofreniků tak zastáváte, že mi nedá se nezeptat - asi máte doma nějakou černou ovci, co je na tom podobně....upřímně řečeno, nehodlám tu psát  a obhajovat případ, co se u nás stal, rozhodně vám nemám co dokazovat, proč taky, žádné důkazy ode mě nechtějte, spíše si myslím, že buď vy sám jste paranoidní schizofrenik, nebo máte v okollí nějakého rodinného příslušníka, který je na tom obdobně. V tom případě je mi to líto, nikdo si příbuzné nevybírá, pokud je to rovnou v rodině, tak tím hůř, musí to být pro vás strašné.

0/0
14.6.2012 0:55

janzlatousty2

nesnažte se z té bajky vylhat a ven s tím, kde se to stalo

;-D;-D;-D;-D

+1/0
14.6.2012 1:06

janzlatousty2

No, strašná je "bájivá lhavost"

to je také diagnóza

+1/0
14.6.2012 1:08

Peregrina

Re: No, strašná je

vy jste naprosto nechutný. Je mi z vás špatně.Rv

+2/0
14.6.2012 1:10

janzlatousty2

měla jste si vymýšlet věrohodněji

a konfabulaci si odpracovat.

+1/0
14.6.2012 1:14

Peregrina

Re: měla jste si vymýšlet věrohodněji

no jo, asi si myslíte, že mne utlučete argumenty a že mne budete urážet....jste ubohý. Musím se vám smát.

0/0
14.6.2012 1:16

Najdete na iDNES.cz