Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Kvůli Srebrenici ignorovaly jugoslávské země inauguraci prezidenta Srbska

Nově zvolený srbský prezident Tomislav Nikolić se slavnostně ujal úřadu. Na inauguraci však na protest proti jeho výrokům o válce v Bosně a Chorvatsku nepřijely hlavy států ze Slovinska, Chorvatska, Bosny a Hercegoviny a Makedonie.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

pm22

Go

Tady nekdo neni fanda Srbu. proc ? Jsou to lide, slovane a zije tam dost Cechu.

Bylo by spis namiste zjistit, komu slouzi to, ze se Jugoslavie ropadla, ze byly vytvoreny podminky pro muslimske staty v Evrope .Ze Chrvati, znami fasouni jakoby nic. Na Srby se spatne divali i Anglani, protoze se tam nejak ten jejich kolonializmus  ci vliv nedostal. .

Za ww2, kdyz Jugoslavci vedli druhy nejvetsi boj s Hitlerem Britanie pomohla za celou valku tim, ze tam poslala 5 dustojniku v vysilackou. Nebyt Rusaku, tak Tito skoncil brzy. No a ted stvou Anglani na Srby asi podle pokynu amiku. Protoze nekdo musi drzet legendu, ze vytvoreni Kosova, za prezidentovani grogoveho mafiana a hromadneho vraha  na srbskem historickem uzemi bylo  a je OK

+2/0
12.6.2012 19:03

waleyo

Re: Go

Pravda je velice prostá - Srbové prostě tak dlouho seli vítr, až sklidili bouři - házet to na někoho jiného je stejně trapná výmluva jako házet vinu za WW2 na Židy, Čechy, Poláky atd...

0/0
12.6.2012 19:07

čavéz

Re: Go

jedno je jisté -srbové mají pověst ,,komančů,, a tak je ,,spravedlivý západ,, solí kde může.O jednom metru na obě strany si myslím své.

+1/0
12.6.2012 19:43

spiegel

V Mostaru rekonstruovali Starý most,

který je symbolem soužití dvou stran. Ale podle vyjádření místních nebudou rekonstruovat několik domů zničených za války jako připomínku "válečného šílenství".

0/0
12.6.2012 9:15

waleyo

Re: V Mostaru rekonstruovali Starý most,

Paradoxně v případě Mostarského mostu šlo o chorvatskou zradu na Bosňácích se kterými původně čelili společně srbskému útoku a když společně zahnali Srby zpátky, tak Chorvati vrazili Bosňákům kudlu do zad a napadli je - Stari most zničili chorvatští dělostřelci v listopadu 1993...

+1/0
12.6.2012 9:29

spiegel

Nejsem fanda Srbů,

ale představte si, že se vlastně legalizovala Mnichovská dohoda. Na území Kosova byla většina albánců, která se chtěla odtrhnout, tak vyhlásili samostatnost a většina zemí to leagalizovala včetně ČR. V Sudetech se odehrálo to samé. Nedivím se, Srbům, že se jim nelíbí, když jim sebrali jejich historická území. Kosovské pole bylo korunovační místo srbského cara. Tam defakto začala vítězstvím turků osmanizace Balkánu.

+5/0
12.6.2012 9:07

waleyo

Re: Nejsem fanda Srbů,

Obávám se, že to srovnání kulhá na obě nohy - Sudety totiž nevyhlašovaly nezávislost, nýbrž byly připojeny k Německu a to nikoliv na svou žádost, ale na žádost Německa a navíc Češi tohle nijak nevyprovokovali (zatímco Miloševič na tohle zadělával už v letech 1988-92, kdy pozavíral vedoucí politické činitele Kosova, zrušil kosovskou (a vojvodinskou) autonomii a jejich federální hlasy předal Srbsku, zrušil noviny v albánštině, zrušil jedinou povolenou albánskou stranu (kom.) a podřídil ji bělehradské centrále, vyhodil 800 profesorů a 23.000 studentů z prištinské univerzity a nechal vyhodit 40.000 Albánců ze st. služeb a nahradil je Srby - Albánci reagovali dlouho dost mírně, ale srbský postoj jen posiloval radikály jako byl Thaci - nakonec to skončilo etnickými čistkami a hromadným vyháněním 3/4 milionu Albánců z Kosova v zimním období 1999) - čili ten příměr by seděl pouze tehdy, pokud by Albánie požádala o připjení Kosova ke svému území a bylo by jí vyhověno - jenže to se nestalo...

+3/0
12.6.2012 9:18

Vsetín 1

Re: Nejsem fanda Srbů,

Špatně ! Většina sudetáků křičela: "Chceme do říše" !!! To vás ale asi nestačí8-o

+1/0
12.6.2012 9:40

waleyo

Re: Nejsem fanda Srbů,

To je sice hezké a já to nijak nezpochybňuji, ale jednak zahraniční politiku nedělá ulice, nýbrž politici (a v případě Mnichovské dohody jsem si nějak nevšiml, že by Henlein či Frank nějak participovali na jejím podpisu - oprav mě pokud se mýlím, ale pokud vím, podepsali ji Hitler, Mussolini, Chamberlain a Daladier) a druhak když se vrátíme k původnímu tématu, tak si opět nějak nemůžu vybavit, že by Rugova nebo Thaci s Haradinajem veřejně deklarovali snahu o připojení Kosova k Albánii - a to nemluvím o takovém "detailu" že na Sudetech se přiživily i státy (Polsko a Maďarsko), které u Mnichovské dohody původně vůbec nebyly, což se v případě Kosova rovněž nestalo - čili ten příměr opravdu nesedí...

+2/0
12.6.2012 10:03

martinko_šabla

Re: Nejsem fanda Srbů,

Dovlím si  oponovať  a tvrdiť  , že myšlienka Veľkého Albánska existuje u vysokých predstaviťeľov tohto mafiánskeho zoskupenia a zločinného podvodu na Srboch

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/188125-sef-kosovskeho-parlamentu-podporil-ideu-velke-albanie.html

+3/0
12.6.2012 10:36

waleyo

Re: Nejsem fanda Srbů,

Nevím čemu oponuješ. Řeč je o tom, zda lze vznik Kosova přirovnat k Mnichovské dohodě a já říkám, že sotva, protože Sudety byly odebrány ČSR a připojeny k Německu - ani na vteřinu neměly nějakou samostatnost - zatímco Kosovo získalo nezávislost, která byly uznány řadou zemí a má všechny atributy suverénního státu - a i kdyby se Kosovo někdy v budoucnu s Albánií spojilo, pořád by ta situace nebyla totožná!

Spekulace o tom, zda někdo touží po vzniku velké Albánie či o připojení Kosova k Albánii přenechám jiným - to je asi stejně plodná diskuse jako bavit se o tom, zda někdo z Moraváků touží po obnově Velké Moravy...

+2/0
12.6.2012 10:55

martinko_šabla

Re: Nejsem fanda Srbů,

Oponoval som tej časti tvojho tvrdenia, že nezaznievajú požiadavky pripojenia k Albánsku z úst vysokých predstaviteľov " štátu Kosovo", myslím že si spomínal Thaciho , Rugovu (ten však už  nepovie nič).

Tvrdím , že šéf kosovského parlamentu (t.j. tretí najvyšší ústavný činiteľ ) toto otvorene deklaruje.

Potom rozdiel  - Sudety  a Kosovo , v prípade vzniku Veľkého Albánska , by bol  iba v tom, že pripojenie menšiny žijúcej na území susedného suverénneho štátu vrátane územia , ktoré obýva, bude urobené v dvoch krokoch. Ale výsledok bude ten istý – zločin .

+2/0
12.6.2012 12:23

waleyo

Re: Nejsem fanda Srbů,

Uváděl jsem Rugovu jako tehdejšího vůdce umírněných kosovarů a Thaciho s Haradinajem jako vůdce radikálů - pokud je mi známo, tak se proti srbským úřadům nestavěli proto, aby vytvořili velkou Albánii a Kosovo do ní začlenili, ale prostě proto, že už měli dost stupňovaného srbského útlaku - Rugova volil politiku pasivní rezistence (neplacení daní apod. - oni ostatně ani neměli moc z čeho, když po Miloševičově "reformách" bylo v Kosovou náhle 60.000 nezaměstananých), zatímco Thaci s Haradinajem sahali po zbraních. To, že současný šéf kosovského parlamentu blouzní o nějakých svých politických fantaziích je sice hezké, ale aby se Kosovo dalo srovnávat se Mnichovským diktátem, muselo by území Kosova být oděleno od Srbska a hned vzápětí připojeno k Albánii (případně dalším zemím) - tak jako Sudety byly připojeny k Německu (Polsku a Maďarsku). Kapiš?

A v čem spočívá ten zločin? ČSR přišla v r.1921 o půlku Těšínska - protože v té druhé žili Poláci (v té naší také ale míň) - byl to taky zločin?

0/0
12.6.2012 13:55

martinko_šabla

Re: Nejsem fanda Srbů,

Toto v povojnovej Európe nemá obdobu, je to precedens, ktorý úpne neporovnáš s ničím. (ako keď zabiješ niekoho so sekerou alebo len poriskom - rúčkou zo sekery, mrtvý je proste mrtvý, nezáleží na spôsobe).

+1/0
12.6.2012 15:09

waleyo

Re: Nejsem fanda Srbů,

A proč to omezuješ zrovna na poválečnou Evropu? Příklady, kdy se nějaká část státu odtrhla, vyhlásila nezávislost a pak se připojila ke státu vedlejšímu exsistují - jen by dotyčný (a Ty ostatně taky) musel vědět něco o dějepisu a nehledat paralely nikoliv tam, kde je příslušná podoba, ale tam kde to vyvolá ty emoce, které vyvolat chceš.

Co třeba Texas?! Původně patřil Mexiku - v r. 1835 vyhlásil nezávislost - Mexičani zareagovali vysláním armády - ta začala "dělat pořádek" Goliadským masakrem a vražděním zajatců v Alamu, až ji Texasani v bitvě u San Jacinta porazili a zajali i mexického prezidenta, který ji vedl a který pak uznal nezávislost Texasu. Rozdíl proti Kosovu je jen ten, že Texasani zvládli Mexičany porazit sami bez vnější pomoci...

K čemu v případě Kosova (zatím) nedošlo, je spojení s Albánií) Texas v r. 1837 nabídl USA, že se připojí k Unii, ale USA to tehdy odmítly - v r.1844 ovšem vyhrál volby Polk a ten připojení v r. 1845 dojednal a Kongres to schválil. Byl to zločin?

0/0
12.6.2012 16:12

martinko_šabla

Re: Nejsem fanda Srbů,

A prečo zločin?

- Rezolúcia Bezpečnostnej rady OSN (BR OSN) č. 1244 z 10. júna 1999, ktorý je zásadným a doposiaľ platným dokumentom, upravujúcim medzinárodné postavenie Kosova, rešpektuje teritoriálnu integritu Juhoslávie, ktorej nástupníckym štátom je Srbsko a hovorí výslovne o autonómii tohto regiónu v rámci Juhoslávie

 - Na rezolúciu BR OSN č. 1244 sa odvolávajú aj Základné zásady pre riešenie štatútu Kosova, prijaté členmi tzv. Kontaktnej skupiny v novembri 2005. Tento dokument o. i.  vyzýva zúčastnené strany, aby sa „zdržali akýchkoľvek unilaterálnych krokov" a hneď prvý bod zásad hovorí, že „riešenie kosovskej otázky musí byť plne kompatibilné s medzinárodnými štandardmi ľudských práv, demokracie a medzinárodného práva a prispievať k regionálnej bezpečnosti".

0/0
12.6.2012 15:10

waleyo

Re: Nejsem fanda Srbů,

:) Bylo mi jasné, že přijdeš s tou rezolucí, jenže jaksi ignoruješ jednu podstatnou skutečnost - rezoluce reflektují politickou situaci trvající v době jejich přijetí a protože politická situace se vyvíjí, tak holt některé rezoluce nemohou platit věčně a následně je třeba reflekotvat politické změny a podle nich upravit mez. vztahy i dokumenty. Chceš příklad?

Embargo proti Iráku z r. 1990 byly vázáno na podmínky, které Irák neplnil - přestože je od dubna r. 2003 už plnit ani nemohl, protože byl v okupační správě a neměl plnou suverenitu, byly tyto sankce v květnu 2003 z větší části zrušeny (v platnosti zůstaly jen reparace vůči Kuvajtu) - čím to? Změnila se politická situace! Všem bylo jasné, že neplnění rezoluce 661 bylo poliitkou Hnusajnovy vlády, jenže ta od dubna 2003 v Iráku už nevládla - nebyla to žádná zvůle někoho v OSN - prostě se zásadně změnila poltická situace Iráku a státy to reflektovaly - proto byly sankce zrušeny. Chápeš?

0/0
12.6.2012 16:38

martinko_šabla

Re: Nejsem fanda Srbů,

- V žiadnom z uvedených dokumentov sa nehovorí o vytvorení nezávislého štátu. Rozhodnutie USA a najsilnejších členských štátov EÚ teda znamená popretie celého doterajšieho právneho rámca, ktorým bolo regulované postavenie Kosova.

Takže s Mníchovom to porovnať môžeš, rozhodli mocní , bez ohľadu na dotknutých .... tentokrát Srbov

+2/0
12.6.2012 15:10

waleyo

Re: Nejsem fanda Srbů,

A teď to hlavní - je legrační, jak se tu oháníš mezinárodním právem a vykřikuješ o zločinu, když Mezinárodní soudní dvůr v Haagu v červenci 2010 vyslovil své právní stanovisko, že vyhlášením nezávislosti Kosova nedošlo k porušení mezinárodního práva, protože mezinárodní právo neobsahuje překážky pro vyhlašování nezávislosti a že vyhlášením nezávislosti Kosova nedošlo ani k porušení Rezoluce RB OSN č. 1244, protože v této rezoluci nebyl zakotven finální status Kosova a RB OSN si ani nevyhradila právo rozhodnout o finálním statutu Kosova.

Je vážně zábavné, že podle Tebe soudci mezinárodního soudního dovra v Haagu neznají mezinárodní právo a Ty ho znáš líp... ;)

A ještě jednou k tomu Mnichovu - buď tak laskav a vyjmenuj mi ty paralely - já tady totiž nacházím víc paralel s vyhlášením nezávsilosti ČSR (na kterém se Slováci také přiživili) - nebo mi snad chceš tvrdit, že Rakousko-Uhersko nám nezávislost naservirovalo na stříbrném podnose a dobrovolně? Kdo se tehdy Rakušáků ptal? ;)

0/0
12.6.2012 16:47

martinko_šabla

Re: Nejsem fanda Srbů,

Výsledok nie je až taký

jednoznačný, ako sa ho snažíš predstaviť. samotný akt vyhlásenia, nie je podľa názoru

súdu v rozpore s medzinárodným právom .Všeobecné medzinárodné právo neobsahuje aktívne

ustanovenie, ktoré obmedzuje vyhlásenia nezávislosti, preto kosovské vyhlásenie

nezávislosti neporušuje medzinárodné právo.

0/0
12.6.2012 17:55

waleyo

Re: Nejsem fanda Srbů,

Já ale pořád nerozumím tomu, co na tom je tak nejednoznačného...

0/0
12.6.2012 18:47

martinko_šabla

Re: Nejsem fanda Srbů,

Odpovedi na ďalšiu, bezpochyby

zaujímavejšiu časť problému, teda či následky takéhoto vyhlásenia nezávislosti

sú v rozpore s medzinárodným právom, sa súd vyhol, keďže to podľa neho nebolo

predmetom otázky.

0/0
12.6.2012 17:57

waleyo

Re: Nejsem fanda Srbů,

1) Čemu se soud vyhnul, když mu tu otázku nikdo nepoložil? To si měl tu otázku aktivně naformulovat sám a místo řešení právních otázek začít dělat mezinárodní poltiku?

2) Když samotný právní akt není v rozporu s mezinárondím právem - jak můžou být v rozporu s mezinárodním právem důsledky tohoto aktu?! Bu´d je portiprávní ten akt nebo není - ale nechápu jak od něj můžeš - z hlediska legality - oddělovat i právní důsledky! To je jako tvrdit, že samotný sňatek protiprávní nebyl, manželský sex už však ano!

0/0
12.6.2012 18:51

martinko_šabla

Re: Nejsem fanda Srbů,

Čo sa týka vzniku ČSR . Po rozpade Rakúska  - Uhorska , tak vznikli nástupnícke štáty (národný princíp).

Avšak Albánci svoj materský štát majú, to je dosť podstatný rozdiel.

0/0
12.6.2012 18:01

waleyo

Re: Nejsem fanda Srbů,

Tenhle "podstatný rozdíl" jsi dovodil z čeho? Když vyhlásila nezávislost Kuba (notabene s vojenskou pomocí USA) tak to bylo podle Tebe bylo porušením mezinárodního práva, protože Španělé už svůj mateřský stát mají (totéž Mexiko, Chile, Venezuela atd.) a stejně tak bylo porušením mezinárodního práva, když si USA dovolily (bez cizí vojensmké pomoci) trhnout se od mateřské Británie? Opravdu se občané jednoho státu nesmějí od toho státu odtrhnout, protože jeden mateřský už mají? A pokud bys chtěl poukazovat na vzdálenost od mateřské země, tak si dovolím nesouhlasit - Kanada, která s USA sousedí, totiž britskou zůstala... Nuže? ;)

0/0
12.6.2012 18:47

martinko_šabla

Re: Nejsem fanda Srbů,

Nuže, bývalé kolónie vyhlásili samostatnosť od bývalých kolonialistov, podotýkam od materských krajín, na územiach, ktoré zabrali pôvodným obyvateľom, čo sa so vznikom ČSR nedá porovnať. Tobôž nie s kosovským vyhlásením "nezávislosti" na území  patriacemu nezávislému, samostatnému, zvrchovanému, medzinárodne uznanému Srbsku.

Celé je to o nedodržiavaní platných medzinárodných dohôd ( Francúzsko , Veľká Británia  - Mníchov)  alebo platných rezolúcií OSN ( najmä ich permanentné porušovanie samozvaným strážcom svetového poriadku - rozumej USA - Kosovo) vo vzťahu k menším národom.

PS: Máme rozdielne názory , avšak celý svet je v tejto otázke rozdelený. Ďakujem za to , že ich môžeme slobodne vyjadriť (....zatiaľ) bez toho, aby sme na seba mierili so zbraňami. Posielam pozdrav do ČR

0/0
12.6.2012 20:16

waleyo

Re: Nejsem fanda Srbů,

A z kolonie snad nemůže vzniknout plnohodnotný stát?! Podotýkám, že většina států na světě vznikla z kolonií - všechny americké, celá Austrálie, drtivá většina afrických a také řada asijských - a přistupuje se k nim snad jako ke státům nižší kategorie?! Vždyť i první moderní demokratická republika (USA) vznikla z kolonie! A výrok o zabrání území původním obyvatelům je pěkný gól do vlastní branky - který národ v Evropě sám sebe může označit za původní obyvatelstvo Evropy? I Řekové přitáhli bůhvíodkud - o nás nemluvě!

Tvoje teze zněla, že národ, který má mateřský stá,t si nemá co vyhlašovat státy nové - jenže tím jsi popřel právo na existenci všech států v Americe a dokonce i několika v Evropě (Rakouska a Švýcarska) - protože Němci národní stát mají - je jím Německo... ;)

K porušování mez. práva už se vyjádřil Haagský tribunál - doteď jsi nebyl schopen jasně vysvětlit v čem se mýlí a co bylo porušeno!

Ty nehájíš principy - Ty to bereš to jako fotbalový zápas, ve kterém fandíš Srbům! ;)

0/0
14.6.2012 10:20

čavéz

Re: Nejsem fanda Srbů,

soudní dvůr v haagu je banda lum.. pracujících na objednávku a to nejen v tomto případě

0/0
12.6.2012 19:48

waleyo

Re: Nejsem fanda Srbů,

A nějaký důkaz bys měl?

0/0
14.6.2012 10:20

Taras Bulba

Re: Nejsem fanda Srbů,

Ještě jeden rozdíl jsi Waleyo nezmínil, a to možná ten nejmarkantnější. V 90. letech, tedy v dekádě bezprostředně před odtržením Kosova, jugoslávská armáda (v té době již představovaná v podstatě jen Srby) válčila snad se všemi národy a menšinami v zemi, se kterými se válčit dalo. Přitom tato válka měla v některých oblastech charakter genocidy, v lepším případě charakter etnického čištění a vyhánění toho "nesprávného obyvatelstva". A pro šťouraly - je přitom úplně jedno, jestli se někde jednalo o oficiální jugoslávskou armádu, někde o bosenskosrbskou armádu nebo někde o srbské polovojenské jednotky (oboje více či méně skrytě podporované a vyzbrojované Bělehradem).

Aby se tedy dalo Kosovo aspoň v tomto ohledu srovnávat s Mnichovem, musela by československá armáda ve 30. letech válčit postupně či současně se Slováky, Sudeťáky, etnickými Poláky, Maďary a Rusíny, vypálit spoustu jejich vesnic, rozbít na padrť Bratislavu nebo Žilinu apod.

0/0
12.6.2012 15:15

Hulvat

Re: Nejsem fanda Srbů,

Ano, s většinou jmenovaných by československá armáda určitě válčila... pokud by se politici nepodřídili tlaku velmocí v Mnichově a dali k rozkaz k obraně. Srbové to vzali opačně...

0/0
12.6.2012 15:48

Taras Bulba

Re: Nejsem fanda Srbů,

Aha, takže Srbové si prognosticky řekli, že někdy v budoucnu dojde k novému Mnichovu, takže to chce neváhat, protože je poslední šance si pořádně zaválčit a srovnat se zemí pár vesnic či měst těch zatracených Chorvatů (Slovinců, Bosňáků, Kosovců). Tím jim ten Mnichov splatíme ještě před tím, než nastane.

Teda u vás na partajním školení musí bejt sranda, obzvlášť tak po osmi hodinách nepřetržité pařby. ;-D

0/0
12.6.2012 16:00

waleyo

Re: Nejsem fanda Srbů,

To jsem neuváděl záměrně, páč ze státoprávního hlediska je to nepodstatné - JNA ještě jménem Jugoslávie vedla boje v Desetidennmí válce se Slovinci. Pak (protože byla převážně pod srbským velením) ještě zpočátku proti Chorvatům (například obléhání Vukovaru prováděla ještě JNA - i kdych chor. Srbové už své bojůvky taky měli) - v kvěntu 1992 JNA zanikla a zčásti se transformovala v Srbskou armádu (Slovinci, Chorvati a Bosňáci si vytvořili vlastní armády). V Bosně se příslušníci armády a policie Srbské republiky občas vyskytovali ale spíš jen epizodně u různých masakrů - například policejní Škorpioni si při Srebernickém masakru natočili při vraždění několika bosenských civilistů video, které v r. 2004 bylo odvysíláno v TV a Srbsko pak muselo přiznat podíl na bosenské válce. Naplno se srbská armáda angažovala až v Kosovské válce.

Československá armáda musela k obraně clesitvosti území ČSR sáhnotu brzy, protože sudetští Němci vyhlašovali ministáty - ale to byla spíš polic. akce - ne válka.

0/0
12.6.2012 16:59

Hulvat

Re: Nejsem fanda Srbů,

Opravdu, jste tu tak vzdělaní, já se řídím vlastně jen selským rozumem, nečtu obsáhlé rozbory půdy od těch, co si myslí, že jsou k tomu povolání, já kouknu na bramboru a vím, že sedlák  byl líný  a nehnojil, taky o pronikání duchovna realitou neptřebuji číst nějaké odborné rozbory, protože je mi hned jasné, že farář opíchal kostelníkovu ženu...  a myslím si že svinsto rozeznám, ač se skrývá za čímkoliv... takže se omlouvám,  zůstanu tedy u těch brambor. Jo a při Vašem vzdělání,  v tom se určitě také orientujete, můžete mi říct zda na územi Kosova má nějaký stát vojenskou základnu? Děkuji, stačí několika slovy. A už jdu... sbírat z brambor mandelinky, množí se potvory....

0/0
12.6.2012 17:40

waleyo

Re: Nejsem fanda Srbů,

??? Nač ta ironie? A proč se tak okatě ptáš na Camp Bondsteel? Pokud chceš něco říct, tak to nenazančuj a řekni to.

0/0
12.6.2012 17:50

Hulvat

Re: Nejsem fanda Srbů,

Babička mi říkala, mlč a řekneš víc. a taky pokud chceš psa bít, hůl se najde.. A jinak Vám  děkuji za odpověď...

0/0
12.6.2012 19:37

bez vysvětlení - smazán

tam nic neskončilo.......

ty se zase začnou podřezávat a nějaká OSN tomu nezabrání. :-/

Ta nenávist je ve všech státech bývalé Jugoslávie tak zakořeněná, že to bude trvat několik generací, než vyprchá.

0/0
12.6.2012 6:54

garii v25.0 (broad edition)

Re: tam nic neskončilo.......

OSn někdy něčemu zabránila? 8-o

+3/0
12.6.2012 7:39

waleyo

Re: tam nic neskončilo.......

Budeš se divit ale ano - například anexi Jižní Koreje Severní Koreou nebo anexi Kuvajtu Irákem...

+2/0
12.6.2012 7:50

Opričnik3

Re: tam nic neskončilo.......

Já myslel, že KLDR přepadly USA. Dtto. Irák v jeho historické 13. provincii - Kuwajtu. :-)

+1/0
12.6.2012 8:28

waleyo

Re: tam nic neskončilo.......

No vzhledem k tomu, že první americký voják od začátku konfliktu (gen. McArthur) přiletěl do J.Koreje 29. června 1950 a první vojenská jednotka USA (Task force Smith o 403 mužích) dorazila na korejské úpzemí z Japonska až 1. července - přitom útok začal již 25.června 1950 (viz rezoluce OSN z 25. června 1950 s výzvou k zastavení palby) - je zjevné, že ho těžko mohli začít Amíci. ;)

Mimochodem Áda taky tvrdil, že Sudety jsou historické německé území... ;)

+1/0
12.6.2012 8:38

bez vysvětlení - smazán

Re: tam nic neskončilo.......

Vážený, tleskám. Máte to opravdu zmáknutý a je radost číst příspěvky někoho, kdo má patřičné vědomosti. R^

0/0
12.6.2012 11:39

garii v25.0 (broad edition)

Re: tam nic neskončilo.......

Jižní Korea napadena byla, Irák v Kuvajtu taky řádil a činnost v Jugoslávii, Sierra Leone, Rwandě, Burundi a podobně snad ani raději nezmiňovat, že?

0/0
12.6.2012 9:08

waleyo

Re: tam nic neskončilo.......

Ne vždy se holt v OSN podaří sehnat potřebnou většinu a sáhnout k rozhodné akci - je to prostě politická organizace se všemi typickými neduhy politických uskupení...

+1/0
12.6.2012 9:31

čavéz

zapátrámeli

v dávné minulosti tak jedinými přáteli čechů (v dávných dobách-R-U) byli právě SrbovéR^

+5/0
11.6.2012 23:26

honza.f

Re: zapátrámeli

A?

+1/0
11.6.2012 23:34

Fai Rodis

Re: zapátrámeli

Za dobrotu na zebrotu.

+4/0
12.6.2012 0:40

waleyo

Re: zapátrámeli

??? To jako ze 70 let starého sentimentu máme přehlížet, že se Srbové dopouštěli válečných ločinů a genocidy lidí, kteří se "provinili" leda tím, že žioli na území, na které měli srbští nacionalisté zálusk?!

+3/0
12.6.2012 7:23

garii v25.0 (broad edition)

Re: zapátrámeli

To určitě ne, ale rád bych, aby se ty zločiny řešily tak nějak na všechny strany stejně.

+3/0
12.6.2012 7:39

waleyo

Re: zapátrámeli

Tak to klidně rád být můžeš - ICTY měří všem stejně - není jeho vinou, že Srbové se dopustili většiny zločinů té války a tak logicky těch zločinců mají nejvíc...

+1/0
12.6.2012 7:51

Najdete na iDNES.cz