Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Známé zlínské diskotéce hrozí, že bude muset zavírat už v deset večer

Výtržnosti opilých návštěvníků, rušení nočního klidu a znečištěné okolí. Tyto důvody se možná stanou osudnými známé zlínské diskotéce Star Club. Po mnoha stížnostech obyvatel v okolí totiž radní chtějí prosadit vyhlášku, která přinutí diskotéku i několik dalších podniků zavírat už v deset večer, což by pro ně patrně bylo likvidační.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

katesko

Star

na Kůtech je největší pajzl ve Zlíně, je to sklep, je tam nedýchatelno zakouřeno. Navíc všichni ví, že je přestěhovaný místo Flipu u nádraží, a můžu říct, že od doby, co se tam star přestěhoval a Flip se uvnitř nově opravil, stojí to tam absolutně za nic. Udělali z toho smradlavý podnik, už jen když vcházíte dovnitř to smrdí kouřem tak, že stačí projít tam mrknout jestli je vevnitř místo na sezení a projít zpět, a smrdíte jak kdyby jste tam celý večer seděli. Vůbec se mi nelíbí co se z toho udělalo.

0/0
10.6.2012 21:09

katesko

Re: Star

a navíc od doby, co se přesunul do Flipu se hemží samíma malýma děckama, takže je to jako áčko.

0/0
10.6.2012 21:10

Bumbulin

Do Staru na Kúty

už nikdo nechodí. Všichni dobře vědí, že to majitelé v podstatě přestěhovali do Flipu. Je velmi zajímavé, že se to začíná řešit až po tolika letech. Shrnutí: majitelé vysoudí nebo se dohodnou na ušlém zisku  z teď již prázdné diskotéky. Na tom něco smrdí, ne? :-/

+1/0
8.6.2012 15:02

Premysl Or.

Re: Do Staru na Kúty

Pokud se bude magistrát a případný soud řídit nálezem ústavního soudu, pak provozovatel nevysoudí ani korunu. Uznejte, copak mu město nebo stát doporučoval zřídit diskotéku uprostřed hustě zastavěného sídliště?

0/0
9.6.2012 11:38

jarda4161

Re: Do Staru na Kúty

tím bych si tak jistý zase nebyl. obce mají možnost regulovat otevírací dobu provozoven, na druhou stranu star vznikl v době, kdy možnost regulace otevírací doby nebyla. to znamená, že majitel nemůže se soudit o ušlý zisk, ale v pokud se bude snažit žalobu uhrát o zmařenou investici, tak bez úspěchu rozhodně není. každopádně to z právnického hlediska bude velmi zajímavý spor.

0/0
9.6.2012 12:37

Premysl Or.

Re: Do Staru na Kúty

Ústavní soud konstatoval, že obce tuto pravomoc mají. Tzn. že měly i v době před vyhlášením nálezu. Nedošlo tedy ke změně právního předpisu. Zmařená investice by byla na místě, pokud by město mělo pravomoc takový podnik povolit a povolilo jej. Ono ji ale nemá, stejně jako jej nemůže zakázat. Může ale omezit provozní dobu, díkybohu... ;-)

0/0
9.6.2012 12:56

MrEx

Tak zrovna...

u STARu mi to vadit nebude. Ten hudební výběr tam vždycky byl otřesný, zasekl se někdy v 70.letech.... je to vlastně takové hudební muzeum s pokleslým vkusem RvRv

0/0
8.6.2012 13:57

InstinkTT

Lokalita

I když mám STAR rád, tak lokalita diskotéky mezi paneláky je fakt nešťastná a nedivím se obyvatelům, že tam mají problémy. Nejde jen o hluk, ale pak i rozházené popelnice, atp...

Majitel nemůže dělat, že za nic nemůže. Stačilo by najmout 2 vyhazovače navíc, postavit je ke vchodu a pokud bude někdo venku dělat bor***nepořádek, tak ho zpacifikovat.

+2/0
8.6.2012 11:57

Smarty

Logika věci....

Pokud dělají bordel lidi až venku, tak to mají hlídat měšťáci. Dát pár pokut a lidi si to rozmyslí a časem si zvyknou, že bordel dělat venku nemají. Jenže to by MPčka museli něco chtít dělat.

0/0
8.6.2012 11:11

Premysl Or.

Re: Logika věci....

Kecy... Logika je, že diskotéka uprostřed sídliště Kúty je od samého začátku nesmysl a MP ani PČR s tím nic neudělá, kdyby tady stáli na střídačku celou noc. Ostatně právě u tohoto podniku je vidět MP poměrně často a někteří se neuklidní ani potom, co dostanou pokutu. Podle nálezu ústavního soudu je v kompetenci obce omezit provozní dobu podniku, s jehož provozem souvisí narušování veřejného pořádku. Jestliže jeho majitelům opravdu nedošlo, že budovat diskotéku uprostřed sídliště je totální blbost, pak návrhu radních tleskám!!! R^

+7/0
8.6.2012 11:52

NUK

Re: Logika věci....

R^ přesné...

0/0
8.6.2012 12:52

jarda4161

Re: Logika věci....

nejhorší je to, že nejaký opilec si zařve před  hospodou a vy si do své hospůdky nezajdete, protože město vám ji zavře v 10 h. přitom já bydlím v lokalitě, kde žádný nostop není a přitom řev opilců v noci v okolí slyším poměrně často. to by mě zajímalo, jak si  s tímto oříškem poradí páni z magistrátu. kterou hospodu zavřou, protože to bude velmi obtížné vypátrat, ze které hospody se daný opilec zrovna  vypotácel a navíc toto aby eliminovali, tak by museli zavřít úplně všechny hospody ve městě.

0/0
9.6.2012 6:03

Premysl Or.

Re: Logika věci....

Zdá se, že nechápete rozdíl mezi chronickým, dlouhodobým rušením veřejného pořádku a občasným řvaním opilců. Nevadí, buďte rád, že bydlíte v lokalitě, kde řve v noci někdo jen občas. Kúty a Star jsou ale úplně jiný případ, to mi věřte...

0/0
9.6.2012 11:34

jarda4161

Re: Logika věci....

souhlasím s vámi s tím starem, že je to hrozné, ale mám takové obavy, že se nejedná jen o star. tady se píše i hospodách v malenovicích nebo jsem někde zaslechl něco o podnicích na kvítkové. prostě kdokoliv kdekoliv si bude stěžovat, tak hned zavřou nejbližší hospodu. a hrozí to zejména v lokalitách s vysokou koncentrací důchodců, protože z každé hospody se občas vypotácí někdo, kdo to nezvládl nebo dělá bordel. myslím, že MP by měla tvrdě trestat tyto narušitele nočního klidu a ne uplatňovat princip kolektivní viny.

0/0
9.6.2012 12:25

Premysl Or.

Re: Logika věci....

MP nemůže uplatňovat princip kolektivní viny, protože to na MP vůbec nezáleží - o vyhlášce bude rozhodovat městské zastupitelstvo. Tady totiž nejde o jednotlivce, ale o typ provozovny v daném místě. Stejně jako je logické, že z válcovny plechů se bude šířit nadměrný hluk strojů, stejně tak je logické, že z noční diskotéky se budou celou noc trousit davy hlasitých návštěvníků, kteří na sebe navážou jen další zdroje hluku - typicky taxi. Válcovnu plechů na sídlišti nikdo nepovolí, tak se nedivme omezení provozní doby diskotéky. Není to o omezování podnikání, ale o výběru vhodných míst. Proč nikomu nevadí zmiňovaný Flip? Protože je na dobrém místě mimo obytnou zástavbu, a to by měli podnikatelé pečlivě zvažovat ve všech případech. Jinak se nelze divit, že vyvolají oprávněný odpor lidí, kteří tam bydlí.

0/0
9.6.2012 12:49

jarda4161

Re: Logika věci....

už vám po třetí píši, že se nejedná jen o star. a to, že mi tam vypadlo slovíčko "se", jsem myslel, že pochopíte. myslím, že všichni tady ví, kdo schvaluje vyhlášku. doufám, že mi nenapíšete třeba to, že nevím, jakým písmenem začíná věta nebo název.

0/0
9.6.2012 12:59

Premysl Or.

Re: Logika věci....

Pokud tedy myslíte, aby měla vyhláška dobrou konstrukci a obsah, aby zbytečně neomezovala bezproblémové podniky, pak s Vámi všema deseti souhlasím... ;-)

0/0
9.6.2012 13:23

drakula

Re: Logika věci....

Z Agipu se to dělá dost blbě...

+1/0
8.6.2012 13:07

Najdete na iDNES.cz