Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Pro kluky jsme zatím teta a strýc, popisují rodiče „vlčích dětí“

Za svými dětmi často jezdí, o tom, že jsou jejich rodiče, jim zatím neřekli. Martina K. soud loni poslal na osm let do vězení, jeho manželku Hanu na psychiatrii. Na výsledky odvolacího soudu čekají na svobodě. Z centra metropole se přestěhovali do malého města za Prahou.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Zdeněk76

Pěkná dvojka

Chudák jeho brácha, jestli se k němu chtějí nakvartýrovat, tak to potěš!;-D

+3/0
5.6.2012 9:05

gallo

trauma

deti sa z tej traumy budu este dlho spamatavat..uz by im ich nemali davat naspat...a rodicia by sa mali liecit

0/0
5.6.2012 8:07

kockazpassau

Tak ta ženská zavolala

policii, protože jí a dětem manžel vyhrožoval zabitím (prý to tak pro všechny bude lepší..). Podle mě oba patří do blázince a ne do vězení.

+1/0
5.6.2012 7:52

viveka

Já jim fandím.

Poučili se, a až se kauza uklidní, bude jim už líp. :-)R^

+4/0
5.6.2012 7:48

kockazpassau

Re: Já jim fandím.

poučili se? A co ty děti?

0/0
5.6.2012 7:53

viveka

Re: Já jim fandím.

Co ty děti?

+1/0
5.6.2012 9:00

kockazpassau

Re: Já jim fandím.

myslela jsem jak k tomu přijdou ty děti o které nemají ani zájem, jsou to hodně divní lidi, jak může někdo napsat: fandím jim, fakt nechápu.

+1/0
5.6.2012 9:33

antemar

Re: Já jim fandím.

Četla jste článek? Kdyby o děti projevili zájem, tak se sociálky nezbaví. To co zvolili je nejlepší pro všechny zúčastněné.

+2/0
5.6.2012 9:44

kockazpassau

Re: Já jim fandím.

a vy byste si přála, aby ty blázny nikdo nekontroloval, když by znovu "pečovali" o děti!?

0/0
5.6.2012 10:15

bombai

Re: Já jim fandím.

No, to se nedivím, že by sociálka projevila zájem. Teď už mají peška, když se před tím chovali jak magoři. Kdyby o své děti měli opravdu zájem, tak by první dcera nevyrůstala u prarodičů a ti cvrči měli normální dětství a chodili se venku dívat na pejsky. A hlavně by o nich věděla i rodina, okolí, a rodiče by na sebe možná ani nezavolali policii. Já jen doufám, že už zájem neprojeví, protože tohle není jen nějaká chvilková duševní labilita, Ti prostě jsou neschopní vyhovávat i křečka. Jinak a´t si dělají co chtějí.

+1/0
5.6.2012 10:19

bombai

Re: Já jim fandím.

Jim líp bude, určitě. Tak se běžte zeptat jejich 14ti leté dcery, kterou nepoučení zavrhli, a nechali vyrůstat u prarodičů a nyní strýce, které neřekli, že má další dva malé bráchy, která je jako dospívající určitě hin z toho, že se veřejně profláklo, co za magory má rodiče. A ti dva kulíšci malí, až rozumu poberou, budou také štěstím bez sebe, jak byli jejich rodiče poučení, a že jejich existence vyšla najevo jen díky tomu, že jejich poučená musela zavolat na jejich poučeného otce policii. A jak snadno se jich vzdali a je předali do péče strýce (ten zaslouží veškerý obdiv, kluků se ujal bez váhání). Fakt dobrej oddíl, potlesk. Jen doufám, že se nepoučí natolik, aby se počase nezačali zase o děcka drát zpět, jako že už budou hodní rodiče...trřeba napočtvrté by už to mohlo vyjít, ne?

+1/0
5.6.2012 8:47

viveka

Re: Já jim fandím.

A co jako konkrétně těm dětem chybí?

+2/0
5.6.2012 9:00

kockazpassau

Re: Já jim fandím.

dnes už jim naštěstí asi nich nechybí, ale je otázka jak je předešlý život poznamenal.

+1/0
5.6.2012 9:34

bombai

Re: Já jim fandím.

Cože? No teď už doufám nic, teď snad mají milujícího a normálního rodiče - strýce, protože oni rodiči v pravém slova smyslu nejsou a nikdy nebyli. Vy Vážně nechápete, že musí být nebo bude pro všechny jejich tři děti opravdu velmi těžké rozchodit přístup vlastních rodičů k nim? Na jednu dceru se vykašlali rovnou, své dvě další děti vychovávali za podmínek přinejmenších podivných, zatajili je před nejbližším příbuzenstvem - ovšem aby využívali výhod přibuzenského vztahu pro materiální výhody, na to byli příbuzní dobří. Jejich vlastní dcera neskončila v děcáku proto, že se o ni starali prarodiče. Ale těm samým prarodičům klidně zatajili další vnoučata...ne, tohle nemá cenu...jsou to magoři, a´t si ve svém soukromí dělají co chtějí, ale nikoho dalšího už do toho nazatahují, tím méně děti. Nechápu ty, kteří ji obhajují a "chápou"..nezaslouží slitování, oni je se svými dětmi též neměli.

+1/0
5.6.2012 10:14

okpacka

Taky bych chtěl mít doma takovouhle blbku.

Mít doma ženu, která věří všemu co ji nakecám je zázrak k nezaplacení. To bych se mněl.:-)

0/0
5.6.2012 0:29

tuskau

Re: Taky bych chtěl mít doma takovouhle blbku.

nemněl ale měl . Asi tak jako s lehkou ženou. To je výhled na týden

0/0
5.6.2012 0:37

fko17

to je povedenej páreček....

co je to za rodiče, když neni důležitý mít vlastní dítě vedle sebe doma? celá rodina spokojená... uff.. to je na mě asi už moc alternativní...

+4/0
4.6.2012 21:29

sdfjůvjsaf

teplou, studenou a do klece

+2/0
4.6.2012 21:00

Damn_damn

Omlouvám se za blbou otázku...

Ale co to jsou vlčí děti? Článek nemám sílu číst, tak prosím nějakou dobrou duši o vysvětlení...děkuji.

0/0
4.6.2012 20:12

MatX

Re: Omlouvám se za blbou otázku...

Jde o termín, který používají novináři (no možná i policie), pro děti, které při prošetřování sporu manželů nalezla policie v jejich bytě. Děti nebyly nikde evidované, nebyly nikdy u lékaře a podle všeho vykazovaly určitou míru zaostalosti (na svůj věk). Následně se z toho udělala mediální senzace a několik týdnů to plnilo noviny. Proběhl soud s poměrně vysokým trestem pro manžela a pro oba psychiatrickým léčením. Pověření pracovníci při vyšetřování případu (zřejmě i pod tlakem médií) udělali několik chyb nebo se to alespoň tvrdí a tak celý kolotoč stále pokračuje. Rodiče v "článku" popisují svůj současný život.

+4/0
4.6.2012 20:25

Damn_damn

Re: Omlouvám se za blbou otázku...

Díky. R^

0/0
5.6.2012 7:26

Rhiannon1

Re: Omlouvám se za blbou otázku...

Původně se jako o vlčích dětech mluvilo o dětech, které žily s divokými zvířaty někde v lese, chovaly se jako zvířata, neovládaly lidskou řeč ani návyky. -Takové případy se staly v minulosti několikrát, dětí se z nějakého nevysvětlitelného důvodu ujali vlci, snad i medvědi, viděla jsem i fotku kluka žijícího s antilopami.

+1/0
5.6.2012 11:09

Jen se divím

Nechápu, co ti lidé udělali

Jestli nenchali děti očkovat, tak to dnes dělá spousta rodičů. Za snad dát pokutu, ale ne posílat do vězení. Jestli je ten pán manipulátor, tak to by soud nemuselo zajímat.Otázka je, jestli nějak poškodil děti, ne jestli jeho žena byla v jeho vleku. Je dospělá, pokud jí to tak vyhovovalo, tak jejich věc. K násilím ji k ničemu nenuti.

Nejvíc mě překvapuje, že dnes se prosazuje kdejaká ujetá alternativa a tihle lidi tolik vadí. Vůbec alternativám nefandím, ale pokud je vše v mezích zákona a nikdo není poškozen, tak je to věc každého či jeho rodiny. Spíš se děsím toho, aby stát skrz sociálku takhle mohl někomu odebrat děti. Jestli byli fanatici nějakého bizarního náboženství mě taky nezajímá. Náš stát je naopak tolerantní i k náboženským fanatikům, kteří hlásají rasovou a národnostní nenávist a vyzývají k násilí či vraždám. Tihle lidi nikoho neohrožovali, pouze vedli svou rodinu dle svého divného hodnotového systému. Nevyžírali stát z dávek, ale muž rodinu živil.

+6/0
4.6.2012 19:56

krub

Re: Nechápu, co ti lidé udělali

To, ze trilete dite nebylo nikdy "venku" nepovazuju za alternativu vychovy. Mame snad nejakou kulturu, kterou musime ctit. Za chvili bychom schvalovali, ze mohou deti vychovavat jen ve sklepe nebo psi boude.

+7/0
4.6.2012 20:03

Jen se divím

Re: Nechápu, co ti lidé udělali

Kolik let natvrdo za to ten chlap dostal? A kolik dostanou silniční piráti, co zabijou na přechodu dítě nebu matku s dítětem, případně jednoho zabijí a druhého zmrzačí. Tady bývá odsouzení na rok na podmínku. Nevidím jako rozumné, aby dítě ve 3 letech bylo jen v bytě. Jenže tohle nepovažuji za trestný čin, za který by mělo být vězení. Když jde matka s kočárkem s dítětem na procházku, tak se dítě sice vyspí na zdravém městském smogu venku a nedýchá špatný vzduch v místnosti, ale být stále doma neznamená zas tak těžkou zdravotní újmu.

+7/0
4.6.2012 20:10

krub

Re: Nechápu, co ti lidé udělali

Tady se nejedna o vyjizdku s nekolika tydenim miminem, ale o trilete dite, ktere nebylo nikdy "venku". Ze pirati dostavaji male tresty neni omluvou

+6/0
4.6.2012 20:17

Refu

Re: Nechápu, co ti lidé udělali

Ty děti byly mladší, né tříleté. Pobývaly hlavně na balkoně. Pokud není doma sourozenecký kočárek, je to problém vyrazit s dvouma mrňousky na procházku.

+3/0
5.6.2012 0:36

Éter1

Re: Nechápu, co ti lidé udělali

cože? Jděte někdy do školky, tam uvidíte matek s dvěma dětma několik.

Není to žádný problém.

Nikdo normální nezavírá děti doma, a taky je nenechává běhat nahaté, opruzené a špinavé.

Naopak se jim věnuje, což se tady očividně nedělo.

Aby dvouleté dítě neumělo pár slov a kousat potravu, opravdu není normální.

0/0
25.6.2012 15:00

dzji

Re: Nechápu, co ti lidé udělali

ano, trest také považuji za přemrštěný, ale normální jejich jednání není

+2/0
4.6.2012 20:19

Jen se divím

Re: Nechápu, co ti lidé udělali

Tak to se plně shodnem, já jejich výchovu za normální nepovažuji. Jenže dnes jsou IN samé alternativy, které bývají zpravidla různě ujeté až nebezpečné Nedávat děti očkovat je dosti rozšířené, pak dost rodičů se zajímá o možnost domácí výuky místo školy, což nepovažuji za problematické. Za větší problém mi přijdou vegani a vegetariáni, kteří nedávají dětem maso a leckdy ani mléko. Takových rodičů je plno, za zdravotně rizikové to považuji nejen já, ale i medicína. A jaký byl kdy trest v tomto případě?

Dle mého názoru by ti lidé mohli děti normálně mít, samozřejmě bych tu dal nějaký dohled a předem by měla být pravidla, co být musí a co nesmí, v ostatním ať si dělají po svém.

+3/0
4.6.2012 21:04

krub

Re: Nechápu, co ti lidé udělali

Zarazi me, kolik lidi tu obhajuje vychovavani vysunutych sociopatu

+5/0
4.6.2012 20:20

tuskau

Re: Nechápu, co ti lidé udělali

Ten rozsudek kopíruje stav té rodiny. Otec v pozici gurua rozhodl, že první dítě už vychovávat nebudou. Vyhlo se děcáku jenom díky prarodičům, kteří mají mimochodem vyživovací povinnost, pokud o ně nepečují jejich děti. Svůj dokonalý plán uskutečnil znova a aby mu to nikdo nekazil, tak manželku skoro nepouštěl ven a děti v žádném případě.

Zákon dopadl tvrdě kvůli společenské nebezpečnosti toho člověka. Za dva roky byste vy obhájci řekli co?

+2/0
4.6.2012 21:04

MatX

Re: Nechápu, co ti lidé udělali

No těch porušených zákonů bylo poměrně dost, takže to je ten důvod. Výše trestu je samozřejmě neúměrná, i s ohledem na částečné selhání státních orgánů. Ovšem zákony platí buď pro všechny nebo pro nikoho.

V případě lékaře nejde jen o očkování, ale např. i o odhalení některých vývojových vad. Tím, že toto povinnost nesplnili, děti poškodili. I celkové zanedbání výchovy je v tomto případě patrné, takže to je zase důvod proč se tím musí zabývat sociálka.

Ano, každý má právo provozovat svůj divný hodnotový systém, pokud dodržuje zákony tohoto státu a nepoškozuje tím ostatní. V opačném případě musí nést následky.

+3/0
4.6.2012 20:18

krub

sekta

Nemusim byt psychiatr, abych uz z fotky poznal, ze ta zenska je misuge. Kdyz jsem ji slysel promluvit, tak uz o tom nemam pochyb. Je otazkou, zda sektarsky vysinutym lidem odebirat deti. Vetsinou z nich vyrostou ruzni sociopati, nedej boze psychopati

+5/0
4.6.2012 19:49

krub

Re: sekta

Na pocatku to vypada jako svobodne mysleni jen odlisne od "normalnosti". Bohuzel v mnoha pripadech to vygraduje do fanatismu, ke kteremu mnohdy i nasilnou formou nuti vetsinovou spolecnost. Viz ruzne sekty v Americe

+1/0
4.6.2012 19:55

Danny_Kay

Re: sekta

presne tak...zacina to fanatickym prosazovanim domacich porodu za jakoukoliv cenu...pokracuje domacim vzdelavanim a nakonec z toho decka vyroste kvalitni psychopat...

0/0
4.6.2012 19:58

Jen se divím

Re: sekta

Ta sekty se považují mormoni a jehovisté. Ti první bývají v USA typicky úspěšnými podnikateli, bývají velmi pracovití, mají fungující rodiny. Pro stát jsou výrazným přínosem, jsou to čestní lidé, co drží vysokou morální úroveň, na rozdíl od běžných katolíků u nás.

Jehovisty taky nemusím, ale z hlediska společnosti mi přijdou neškodní. Ani neotravují s reklamou, na rozdíl od běžné reklamy tihle stojí stranou, do ruky nic nevnucíjí. Že je jejich víra přitažená za vlasy, tak dobrá, ale to je snad jejich věc. U jehovistů je navíc otázka odmítání krevní transfuze.

Ale čím škodili tihle lidi? Spíš je to tak, že většinová společnost tady nutí různé věci, jejich přínos je pochybný. Např. domácí porody jsou běžné v řadě zemí západní Evropy. Jako větší mor mi přijde marxismus a různé levicové směry, které mají chorobný zájem, aby stát vše kontroloval a zejména jim jde o výchovu dětí. Mít děti plně pod kontrolou státu, když už jsou v rodině, tak ať donáší na rodiče, to byl komunistický cíl.

+3/0
4.6.2012 20:06

krub

Re: sekta

I ja jsem zastance svobodneho mysleni. Rozhodne ale mezi to neradim ruzne sektarske pomatence. Ze trilete dite nebylo "venku", nepovazuji za alternativni vychovu. Viz muj prispevek vyse. Docela me zarazi, kolik lidi to tu schvaluje

+2/0
4.6.2012 20:14

Jen se divím

Re: sekta

Jenže ta svoboda je právě o tom. Svoboda mít víru či přesvědčení, jaké chci vč. možnosti to volně praktikovat. Jak náboženské systém, o ty jde zejména, tak i o různé ideologie. Taková zelená ideologie mi přijde jako náboženství taky, obdobně marxismus a je toho víc.

Zakázak mají být jen systémy, které jsou nebezpečné. Tj. ti, kdo hlásají násilí, nenávist, ohrožují zdraví jak třeba vegetariáni, kteří nedávají malým dětem žádné maso.

Nejpodivnější že, že v rámci multikulturalismu a tolerance se dnes toleruje kde co. Tak ta obrovská přísnost tu velice s tím kontrastuje.

+1/0
4.6.2012 21:24

krub

Re: sekta

tohle není o svobodě. To, že tříleté dítě nikam nepustili, jednoznačně vnímám jako týrání! Jsem liberálně smýšlející člověk, ale jsem i patriot a vlastenec (nikdy nacionalista). Nesouhlasím s tím, aby tady byla povolována ani tolerována jakákoliv další nová "náboženství" či sekty. Máme tu historicky křesťanskožidovskou kulturu, kterou bychom si měli chránit. V tomto jsem jednoznačný konzervativec. Svobodné myšlení je jedna věc. Podporuji alternativní myšlení, nové pohledy, ruzné názory atd. Ale ani ta sebelepší myšlenka by neměla být přetavena k vzniku nějaké sekty apod. Jenže ani o tom tady nemůže být řeč. Tihle dva pomatenci nejsou nikterak svobodomyslní. Naopak. Ani nemusí hlásat nenávist, násilí apod., přesto vyčleněním dítěte ze společnosti vychovávají budoucího sociopata, který má už jen velmi blízko k tomu, aby se z něho stal psychopat. V tom je ta nebezpečnost

+2/0
4.6.2012 21:53

Danny_Kay

A coz takhle poslat do vezeni na 8 let

rodice z ghett? Ti taky sve deti nevychovavaji tak, jak by meli...

+3/0
4.6.2012 19:48

Ovcan Povolny Obecny

Re: A coz takhle poslat do vezeni na 8 let

Jenže ti je pouštějí ven ("vydělávat prachy"). Jinak souhlas, mám stejný názor.

+1/0
4.6.2012 23:21

edafr

Na rozdíl od mnohých kritiků

Otec "vlčích dětí"se umí uživit bez sociálních dávek a kdyby se do toho nemontovali darební,zbyteční,přeplacení úředníci,státní zástupci,soudní znalci a jiné přissvky na státní rozpočet,žili by děti u svých rodičů a určitě by byli na té úrovni co jsou dnes!Rv;-D

+12/0
4.6.2012 18:51

MatX

Re: Na rozdíl od mnohých kritiků

Jako ironie by to bylo dobré. Jinak si lze těžko představit, že se x lidí, kteří se tím případem zabývali plete a rozhodující je, že otec nepobírá sociální dávky.

+4/0
4.6.2012 18:57

protiodborář

Re: Na rozdíl od mnohých kritiků

Já si myslím "Matx",že vůbec nevíš která bije!Raději se nezesměšňuj!;-DRv!!

+5/0
4.6.2012 19:09

MatX

Re: Na rozdíl od mnohých kritiků

Hlavně, že ty to víš.

+1/0
4.6.2012 19:11

Milan ,důchodce

Re: Na rozdíl od mnohých kritiků

Já si myslím také,že jsi jeno pytlík "Matx"!Určitě má víc užitečnosti ten táta od těch kluků,než pět soudních znalců ze šesti a k tomu mohou přihodit i dva policisty,kteří kalkulovali a lhali jak každý ubožáček,kterému je práce zbytečnou zátěží v životě!;-DRv

+2/0
4.6.2012 19:23

MatX

Re: Na rozdíl od mnohých kritiků

Jasně. Všichni lhali a celé je to vlastně vykonstruované. Já vím, že v ČR není vše v pořádku, ale tohle už je prostě jen paranoia. Nebo se prostě jen bijete v prsa podle toho co novináři napíší?

Přístup těchto rodičů k dětem byl prostě katastrofální a to hlavně s ohledem na to, že s nimi nebyli u lékaře a celkově zanedbali jejich vývoj. Také porušili pár zákonů, ale to už je jen taková drobnost. Hlavně, že otec nepobírá sociální dávky.

+2/0
4.6.2012 19:32

bombai

Re: Na rozdíl od mnohých kritiků

No tak holt nepobírá sociální dávky..a co jako, to ho za to máme adorovat? To máme ty dva magory obdivovat za to, že jako většina lidí nepobírali sociální příspěvky. Za to snad u soudu nestáli, že? Tak znovu a dokolečka. Tento harmonický páreček již jednu vlastní dceru zavrhl, a svá dvě děcka vychovával v tak harmonickém prostředí, že na sebe manželé zavolali policii. Kdo a proč už je mi srdečně jedno. A když pak se objevily na světě do té doby anonymní děcka, tak se o ně nijak nebili, vcelku snadno se jich zřekli a odfrčeli na dovču. Kdo zaslouží obdiv, je magorův vlastní bratr se ženou, protože se prostě se svých synovců a neteře okamžitě ujali a vzali je za vlastní. Obávám se, že jim to ještě tenhle přírodní páreček jednou pěkně nechá sežrat.

+9/0
4.6.2012 19:44

MatX

Už není o čem psát?

Tento "článek" jasně ukazuje, jak nekvalitní práci současní "novináři" odvádějí. Nemám nic proti tomu, že tito zvláštní lidé vyjádřili svůj názor, ale pokud nám tím autor článku chtěl sdělit, že jsou nevinní, tak to se mu moc nepovedlo. Co třeba uvést nějaká fakta a nějaké důkazy? To by nebylo? Nebo to celé, alespoň doplnit o nějaké údaje z případu? Já vím, to už by bylo moc pracné.

Chování těchto rodičů bylo minimálně nezodpovědné. A na tom nezmění nic, ani tisíc pohádek o tom, jak se mají rádi.

+1/0
4.6.2012 18:43

Najdete na iDNES.cz