Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Kvůli balíčku s displejem na semaforu vyklidili v Brně náměstí

Policie kvůli podezřelému balíčku s displejem, který byl zavěšen asi tři metry vysoko na semaforu, uzavřela Tomkovo náměstí v brněnských Husovicích. Pyrotechnik balíček sundal a odvezl ho k likvidaci. Podle policie šlo o atrapu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Jitřní dar

neinformovanost

Níže si přispivatelka stěžuje, že nebyla informována, co se děje. Copak v Husovicích není obecní rozhlas? Nebo alespoň na náměstí mohli postavit auto a amplionem, ay jednou za 10 minut řeklo, že náměstí je uzavřeno a  kude je odkláněna.

+1/0
29.5.2012 2:11

žepré

Já bych tu svědomitou ženu,

která nerozezzná atrapu displeje od bomby a postaví teda kvůli fórku nějakéch puberťáků (a kdo nebyl a nedělal vylomeniny...) celý Brnisko na hlavu, já bych teda tu ženu nechal umístit na vynucený pozorování jejího duševního stavu v Černovicích, Húskova 1. (Už mám strašné strach, jak vylezu před hospodu, zapálím si špinku a řeknu, že je k zblití. No a za minutu mě s použitím násilí odvážijó zachránci života, abych se náhodó neudusil...) Ať se vodstěhuje do Amériky, žena s ostřížím zrakem !! Policajty ať vezme sebó !!!!

0/0
29.5.2012 1:39

PIsa.lek

Re: Já bych tu svědomitou ženu,

>  já bych teda tu ženu nechal umístit na vynucený pozorování jejího duševního stavu v Černovicích, Húskova 1

Plácáš z cesty - to náměstí neuzavřela ta žena, ale policie. A ta sice předpokládala, že jde o atrapu, ale nemohla jednat jinak, dokud to nebylo jasné na 100%!.

0/0
29.5.2012 7:12

žepré

Re: Já bych tu svědomitou ženu,

Hm, to mně připomíná ty evakuace, když zavolá na policajty dětské, mutující nebo na maděru ožralé hlas, že je někde bomba. Jó, 100 % má něco do sebe! Proč nezakázat (vůbec a všem) chodit se zavazadlama a taky v oblečení - dyť pod to se taky dá skrýt nástroj teroru!

0/0
29.5.2012 15:32

PIsa.lek

Re: Já bych tu svědomitou ženu,

Hmm - a jak moc musí být ten hlas dětský, nebo jak moc musí být opilý, aby se na to dalo hned vybodnout. A jak to budeš měřit??

0/0
30.5.2012 11:46

žepré

Re: Já bych tu svědomitou ženu,

Co takhle vyžadovat schopnost používání zdravýho rozumu? Pokusím se to osvítit pomocí nedávnýho článku tady, kdy v té vzorové Américe vyhodili rodinku z aéra, protože jejich dcéruška v kojeneckým věku měla shodný jméno s nějakó údajnó teroristkó, která nesmí do žádnýho letadla nastópit. Prostě postup podle pokynů v předpisech, robot hadra, a to só na tomdle světě lidi, co s tím sóhlasijó, namísto co by se tomu jedovatě a hlasitě smáli (a ty, kteří to prosazujó, posílali tam, kam patřijó).

0/0
31.5.2012 0:10

Kopretinkaa1234

Půl Brna byo zablokované a ucpané

kvůli atrapě, kterou tam položil Rath

0/0
28.5.2012 16:11

jhk2

Re: Půl Brna byo zablokované a ucpané

ach jak ste vtipná kopretinko

0/0
28.5.2012 16:31

Ruler

to nemaj v Brně

vlastního pyrotechnika, že musí jezdit až z Olomouce??

0/0
28.5.2012 14:52

PIsa.lek

Re: to nemaj v Brně

Maj - ten ovšem děl "jen" běžnou vojenskou munici (včetně historické), protože u té se lépe ví, co je zač a jak asi funguje. Na nástražné výbušné systémy jsou specialisti (a se speciální výbavou),  kterých je jen párna ceou republiku.

+1/0
28.5.2012 15:52

COnflictBoy

Zneškodněno!

Právě z lomu na Hádech (které vidím z okna) odjíždějí poslední hasičské vozy a vypadají celé :)

Romové z jejich doupěte, které je nedaleko od Tomkova náměstí si asi hráli :)

+3/0
28.5.2012 13:09

Causabone

...

vypadá to že když to bouchne, tak to způsobí jen 30% škody :)

Tohle porovnávání zcela neměřitelných pravděpodobností pode procent je sice v módě myslím o Vyvolených, ale je to bohužel k smíchu :)

0/0
28.5.2012 12:37

Causabone

Re: ...

a koukám moje vyjadřování na tom není o mnoho lépe :)

0/0
28.5.2012 12:39

argento

Rychlost policie

Zvláštní, dnes jsem jela na Tomkáč k zubařce, v 9:19 jsem vystupovala z trolejbusu a kromě dvou policajtů stojících v dáli tam nikde nikdo nebyl, natožpak, že by byl Tomkáč uzavřen. Nějak si nedokážu přestavit odkud Policie jela, když v 8 dostali hlášení a ihned jeli na místo a uzavřeli prostor...

Nemluvě o chování policajtů, kteří tam jen stáli a komandovali, nedokázali vytvořit jedinou rozumnou větu a lidem poradit, kam jít. Když jsem okolo desáté šla od zubařky na trolejbus směrem na Starou osadu stoupla si mi na přechodu do cesty policistka a zmohla se jen na záporné kývání hlavou, na můj dotaz "trolejbusy nejedou"? byla schopná jen říct "ne a vykliďte prostor ve svém zájmu". Kam mám prostor vyklidit, nebo dokonce mi poradit cestu kudy se někam dostanu říct nedokázala. Stála tam tlupa pitomců placených z našich daní, kteří nebyli schopni hloučku lidí poradit. Já bych ráda vyklidila prosto, ale Tomkáč byl opáskovanej ve všem směrech, nevěděla jsem kudy.

+2/0
28.5.2012 12:23

argento

Re: Rychlost policie

Měla jsem pocit, že na náš každou chvíli ta banda tupců vytáhne obušky, holt jsem netušila, že je trestné nebýt vědmou a opravdu jsem u zubařky nedostala informaci, že by se na Tomkáči něco dělo. Příště by možná stačilo místo bezduchého stání a čučení, otevřít ústa a říct lidem jednoduchou větou, že je náměstí uzavřené, ať jdou směrem na Lesnou, kam byly odkláněny i autobusy, takže nás tam odvezou, případně ukázat cestu, jak se na Lesnou dostaneme po svých. Ale to bych od té dámy asi chtěla moc. S její postavou nechápu, jak mohla udělat fyzické testy, s jejím chováním a nejen sociální inteligencí pak nechápu, jak mohla udělat psychologické testy.

0/0
28.5.2012 12:25

Ramios

Re: Rychlost policie

Příště by možná stačilo nediskutovat  a odejít. Jste soběstačná nebo potřebujete asistenci a dovést za ručičku domů? Kdyby to opravdu byla bomba a něco se stalo, to by bylo keců že policie nepostupovala dostatečně razantně že? Takže bych byl raději opatrnější na volbu výrazů a zamyslel se nad sebou jestli náhodou nesplňuji podmínky pro stejný výraz.!!

+9/0
28.5.2012 12:33

argento

Re: Rychlost policie

A kdo diskutoval? Já prošla přes dva policajty, kteří mávali na auta, žádnou policejní pásku jsem nepřelezla a celou dobu jsem si myslela, že se jedná o klasické cvičení policajtů na řízení dopravy při vypnutí semaforů. Ta dáma policajtka mohla říct, místo zastoupení cesty a tupého kývání hlavou, že je to tam uzavřené. A můj dotaz, zda trolejbus nejede nepovažuji za diskuzi, jen jsem se zeptala, protože opravdu nejsem vědma a nemohla jsem tušit, že je hlášená bomba a není to jen dopravní cvičení. Na zastávce navíc stál hlouček lidí, kteří byli vyhození z trolejbusů a kterým taky nikdo nic neřekl. Byli tam policisté, kteří odkláněli dopravu, tak proč tam sakra těch několik, co tam jen stáli a čučel "neodklánělo" lidi, kteří se tam nějak dostali a nemohli absolutně tušit, co se děje. Taky tam mohla být jen dopravní nehoda a proto ty kolony, já opravdu nikomu nevidím do hlavy. O vodění za ručičku nemluvím, odpusťte si své útoky - stačilo slušně a rázně říct co a jak a taky KAM...

+2/0
28.5.2012 12:58

Leinad

Re: Rychlost policie

Někdy by stačila páska se zákazem vstupu.

0/0
28.5.2012 14:55

Ramios

Re: Rychlost policie

DOkonce i zubařka Vám měla radit? No to mě pos.r :-)!!

+5/0
28.5.2012 12:37

argento

Re: Rychlost policie

Asi nechápete ironii...Ne, zubařka mi neměla radit, tou větou jsem chtěla říct, že jsem neseděla doma u počítače, abych věděla, co se děje, ale byla jsem u zubařky, u které jsem se samozřejmě žádné info nedozvěděla, takže jsem šla normálně na trolejbus, se kterým jsem před půl hodinou na stejné místo přijela. Nikdy by mě nenapadlo, že se tam něco takového stane. A opravdu nemůžu za to, že policisté neumí organizovat vyklizení prostoru a nechápu, jak jsem se mohla od zubařky dostat až na zastávku trolejbusu, nikde žádné zátarasy, policajt informující lidí, ať tam nevstupují, prostě nic...

0/0
28.5.2012 13:00

rlpcr

Re: Rychlost policie

Proč by měla tlupa pitomců radit s cestou paní dokonalé?

Normálnímu člověku nemusí říkat "ne a vykliďte prostor ve svém zájmu", ten pochopí, co znamená páska "policie ČR -Vstup zakázán".

+8/0
28.5.2012 12:45

argento

Re: Rychlost policie

Vy jste tam někde viděl tuto pásku? Já tedy ne. Páska byla klasická červenobílá, vedoucí přes koleje, za tu jsem nešla, šla jsem po chodníku, žádnou pásku jsem tedy "nepřekonala". Navíc u trolejbusu stál hlouček lidí, z toho mi opravdu nepřišlo, že by se dělo něco zvláštního. Policajty jsem považovala za klasické cvičení, kdy vypnou semafory a řídí dopravu, což se mi na Tomkáči již párkrát stalo. Místo záporného kývání hlavou a následného odseknutí na můj dotaz, zda trolejbusy nejedou, stačilo rovnou říct, že je prostor uzavřen a máme jít na Lesnou, slušnost, nic víc, nejsem vědma, nemůžu vědět, že se za třicet minut u zubařky něco venku stalo. A jak říkám, na zastávce stál hlouček lidí, kterým asi taky nikdo nic neřekl, jen je vyhodili z trolejbusu a pak na ně policajti začali řvát, ať vypadnou. Stačilo to říct v klidu a slušně.

+2/0
28.5.2012 12:53

rlpcr

Re: Rychlost policie

Mně to připomíná, jak kdysi u nás v obchoďáku byla nahlášená bomba (čtvrtek večer, normálně tam bývá plno lidí). A paní si tam s dvěma dětmi vesele nakupovala, kolem ní běhali pánové v černých mundúrech s nápisem "pyrotechnik" a se psem v jedné ruce, se zrcátkem v druhé ruce. A ona se zeptá, proč je tam tak prázdno, že se tam moc dobře nakupuje.

0/0
28.5.2012 13:00

argento

Re: Rychlost policie

Tak taky to mohli v obchoďáku nahlásit rozhlasem, když ho tam mají, tam je to ještě snazší, než na křižovatce. Na Tomkáči (když jsem tam byla já) žádný pyrotechnik nepobíhal, jen tam pár policajtů "mávalo" na auta a pár tam jen tak stálo a čučelo. Klasická zácpa na tomto náměstí, nic neobvyklého. Na zastávce navíc stáli lidi, rozhodně to nevypadalo jako vyklízení prostou, to by tam ti lidi snad nebyli.

+1/0
28.5.2012 13:05

Carlos

Re: Rychlost policie

To jste tak "mimo" stále? Nebo jen máte špatný den? :-)))) Vás asi opravdu musí vodit každý za ručičku a nebo hulákat tlampačem před hlavou...;-D

+1/0
28.5.2012 22:43

argento

Re: Rychlost policie

Vy jste tam byl? A bylo Vám hned jasné, co se tam děje? Takže příště, až uvidím policajty, jak mávají na auta, protože někde vypadl proud a nejedou tím pádem semafory, tak mám rychle utíkat směrem od policajtů, protože to samozřejmě znamená, že je tam bomba...A když na zastávce uvidím lidi jen tak stát a tedy se mohu domnívat, že čekají na autobus, tak tady budu utíkat co nejrychleji od nich, protože to znamená, že kousek od těch lidí je možná bomba a ač tam stojí i policie, tak lidem nic neřekne a ti tam celou dobu, než k nim dojdu zhruba 100 metrů (a možná i dlouho před tím) stojí v poklidu na zastávce...

Můžete mi říct, když jsem dle vás "mimo", z čeho přesně jsem měla poznat, že na klasicky ucpaném dopravním uzlu, s pár lidmi na zastávce a ničím podezřelým (žádní hasiči, pyrotechnici, jen dopraváci řídící dopravu) se nejedná o klasickou zácpu a výpadek elektřiny, ale o bombu? Asi jste fakt věštec, gratuluji, já to z tohoto opravdu nepoznám.

0/0
29.5.2012 18:09

Mysel

Re: Rychlost policie

Jako jedina mela rozum. ;o)

0/0
28.5.2012 16:02

tojsouveci

Ta

Ta bomba měla tykadla !!8-o

0/0
28.5.2012 11:59

FirstIdea

Skvělé

Tak jsem nestihla důležitou zkoušku kvůli nějakému duševnímu mrzákovi. Hned se cítím lépe.

+4/0
28.5.2012 11:58

tojsouveci

Re: Skvělé

Já tě když tak přezkouším...

0/0
28.5.2012 12:00

FirstIdea

Re: Skvělé

Jo, vypadá to čím dál lépe dneska. Ještě zbývá ztratit kabelku a zlomit si nohu.

0/0
28.5.2012 12:02

datel.gambler

Re: Skvělé

to se nedalo někydy objet? 8-o

0/0
28.5.2012 12:06

FirstIdea

Re: Skvělé

Když sedíte v trolejbusu, těžko..

+1/0
28.5.2012 12:21

bob52

Re: Skvělé

Snad bude nový termín a dnešní Vám třeba  nebudou počítat.

0/0
28.5.2012 13:22

tojsouveci

Kde?

Kde se vzal v Brně na ulici ten potápěč? :-)

0/0
28.5.2012 11:58

holes6

Re: Kde?

to je ilustrační foto - foceno na Bali :-)

0/0
28.5.2012 12:00

kuřáček

Re: Kde?

0/0
28.5.2012 12:29

net.Xtreme se nevzdává

Takhle se testuje

jak dlouho trvá reakce policie na bombu a jak postupuje....

+3/0
28.5.2012 11:37

crupier

Re: Takhle se testuje

no, pravděpodobnější mi přijde, že to byl nějaký ten "umělec", který zkoumal, kterak taková hračka naruší každodenní pachtění se nás obyčejných lidských mravenečků nedosahujících jeho duševního obzoru. Doufám, že toho magora čapnou, nechají ho uhradit náklady a přidají pár měsíců natvrdo, aby si takové kraviny příště rozmyslel.Rv

+3/0
28.5.2012 11:50

MultiLues

Re: Takhle se testuje

Jakých pár měsíců natvrdo? Trest smrti za narušování klidu k práci! ;-)

0/0
28.5.2012 12:07

Agent Přisluhovač v klatbě

Bomba

Gratuluji idnes k pohotovosti - náměstí uzavřeno cca v půl deváté, provoz obnoven krátce po 11. hodině, článek sesmolen pár minut předtím...Víme první...;-D

Jinak k "bombě" - holt zase nějaký umění, kterýmu prostý smrtelník nemůže rozumnět. Určitě to mělo nějaký "hlubší" smysl a multidimenzionální rozměr.

+2/0
28.5.2012 11:36

ppelc

Re: Bomba

IMHO test PCR

0/0
28.5.2012 11:44

Hate Crew

Re: Bomba

Zavřeno muselo být až o půl desáté, protože těsně po deváté jsem tama projel bez problému, nepočítám-li klasické 15minutové zpoždění autobusu 44.

0/0
28.5.2012 11:47

a8nn

Re: Bomba

Křižovatka Provazníkova x Merhautova byla uzavřena v 9:28.

0/0
28.5.2012 19:38

quagaar

asi zase

ňákej virál ....

0/0
28.5.2012 11:25

map001

Kdo si zalogoval FTF?

Asi všichni, včetně diváků :-)

+12/0
28.5.2012 11:25

Moi_Caterine

Re: Kdo si zalogoval FTF?

Ale těch mudlů okolo! ;-D

0/0
28.5.2012 11:31

Buldrex

Re: Kdo si zalogoval FTF?

Já ne, nemoh jsem najít logbook :-/

0/0
28.5.2012 13:57

Karlos BS MC

to spíš byla nějaká cenová bomba

a na displeji zrovna běželo zboží v akci:-)

0/0
28.5.2012 11:21

Terezicka_O.O

Tak jsem právě dojela z Tomkáče domů, po hodině a půl

To byla podívaná. Policejní pyrotechnik si dvacet minut povídal, a pak mu balíček spadl z toho speciálního ramena na zem. Být to trhavina, tak jsou všichni ti šašci z PČR, co chodili bez zabezpečení s foťákem až k pásce, hezky pod drnem. R^

+10/0
28.5.2012 11:21

Najdete na iDNES.cz