Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Církve mají doložit, že jim majetek patřil. Nespokojence museli vyvést

Změnu v církevních restitucích navrhla ODS a získala pro ni podporu v ústavně-právním výboru Sněmovny. Dříve, než bude církvím majetek vydán, budou muset prokázat, že jim opravdu patřil. S výsledkem ale nebyl spokojen jeden z hostů. Stoupl si mezi dveře a nechtěl poslance pustit ven, než si pro ně přijde policie. Musela zasáhnout ochranka Sněmovny.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

zberanek

Máme co je uživit

Ten člověk na fotografii dobře vystihuje současný stav v Česku. Kněží se mají v Česku jako prasata v žitě , tloustnou a jsou jednoduše rozesmátí. Však jich přibývá na výplatní pásce každým rokem geometrickou řadou. Je až s podivem to, že Česko se ani neptá, jak je možné že se církevní hodnostáři tak v Česku náhle za poslední léta rozmnožili? Copak dobrého Česku přinášejí? Potřebuje Česko tolik kněží a na co tu vlastně jsou?

+6/0
24.5.2012 12:45

_Kryštof_

Konečně spravedlnost!

Teď snad církve konečně dostanou majetek, který jim patří. Určitě je to lepší, než platit církvím dál ze státních peněz, jak by chtěli mnozí jiní.

+2/0
24.5.2012 10:40

zberanek

Re: Konečně spravedlnost!

Ještě bych nejásal. Pokud například bude posuzovat žádosti církve Benda, pak církev dostane celou zeměkouli a nejen Česko.

+4/0
24.5.2012 12:40

opportunity

Re: Konečně spravedlnost!

To Česko by zůstalo jemu jako provize.

+1/0
26.5.2012 12:48

Suska

Lide neustale zapominaji a historie se porad dokola opakuje

cirkev (ac je skostnatela jak mumie) je v prizpusobovani se tomu zapominani ta nejpruznejsi.

- pozval bych do diskuse nektere pany - zakladatele euratlanticke formy demokracie - , kteri se ke krestanstvi vyjadrovali v jinych dobach.

"Krestanstvi je nejperverznejsi system, ktery kdy osvitil lidstvo" Thomas Jefferson "Křesťanství bylo temer 2000 let zkouseno: Jaké jsou jeho plody? Více či méně ve všech místech, pýcha a netecnost v duchovenstvu, ignorance a servilita laiků, v obou, pověry, fanatismus a persekuce." James Medison "Vsechny statni nabozenstvi se mi nejevi jako nic jineho, nez lidske vynalezy jak zotrocit lidstvo a monopolizovat moc a zisk" Thomas Paine "Majaky jsou uzitecnejsi nez kostely" -Benjamin Franklin

-

Myslite, ze to rikali bez duvodu?

+2/0
24.5.2012 9:59

Suska

Re: Lide neustale zapominaji a historie se porad dokola opakuje

Myslite, ze Jan Hus a K.H.Borovsky nemeli duvod rikat to, co rikali?

Jan Hus: "Tak jako hejno krkavců snesli se na tuto zemi, aby vyklovali každé zrnko zlata a stříbra. Nemají slitování. Jejich srdce zjedovatěla touhou po bohatství. Se vším kupčí, všechno prodávají. Chceš pokřtít dítě? Zaplať! Chceš loupit a vraždit? Zaplať a bude ti odpuštěno. Ale pak, kdyby sám ďábel zaplatil, vstoupil by na nebesa? A za peníze takto vydřené z chudého lidu koně krásné chovají, čeleď nepotřebnou drží, v kostky hrají a na své kuběny kožichy drahé věší, zatímco Kristus chodil bos a neměl, kde by hlavu složil. Však poznejte se, vy zloději chudého lidu, neboť Bůh i lid vás vidí."

Borovsky: Bůh, náš otec, pro chování - deset nám dal přikázání, - ale církev, naše máť, - zkrátila je v jedno: »Plať!« Farář dělá z chleba a vína - pro duše selské tělo a krev. - Sedlák dělá tělem a krví - pro tělo kněžské víno a chléb.

-

Myslite, ze nemeli duvod to rikat? Pokud nemeli, tak mi vysvetlete jejich moznou motivaci.

+2/0
24.5.2012 10:05

Suska

navrhuji vlade rozdelit vyporadani s cirkvemi do dvou fazi

1) Restituce (navrat presne do puvodniho stavu pred unorem 48), kdy rozhodovaci pravomoc nad tzv cirkevnim majetkem mel stat. Cirkev nemela pravo s tim majetkem volne nakladat. Dokoncit pozemkove reformy z roku 1918 a 1947, ktere dokoncene nebyly.

2) Uskutecnit odluku cirkvi od statu. Jelikoz stat jsme my vsichni (a neodloucena cirkev je v podstate jeho soucasti), pak formu odluky rozhodnout v referendu. A tedy uskutecnovat oddelovani cirkve ze stavu jaky byl pred unorem 48...

-

Oni postoj nasich predku (nepocitam komunisty, to byl postoj totalitni mensiny) mel svoje opodstatneni. Oni to nedelali jen tak pro nic za nic. Katolicka cirkev byla po staleti ten nejtotalitnejsi prvek ve feudalni evrope... a taky ekonomicky nejsilnejsi (Jezis jim urcite z hrobu tleskal)... Cirkev byla nejsilnejsi brzdna sila humanistickeho, vedeckeho i politickeho pokroku. Svoboda v jakekoli podobe byl jeji hlavni nepritel (coz v 19 stoleti stvrdili i papezkymi vyroky).

+1/0
24.5.2012 9:55

pumpas

xx

Ať si někdo nevěří a nadává na církev, nebo druhý věří. O tom to není. Zapomíná se na to, že církvi nebyl ukraden jen majetek. To, co se dělo na mnohých farách si dnes neumíme představit. Zkažené životy lidí pro jejich víru nikdo nevrátí.  Jestli věřit církvi byla hloupost a co se ve jménu církve dělo v historii s vrácením majetku nemá nic společného, stejně jako to, kdo čemu věří. O tom co komu patřilo by měli rozhodovat právníci a co se ukradlo se musí vrátit. Za to nemůže vláda, která to vrací, ale komunisté, kteří to ukradli.

0/0
24.5.2012 9:46

Forrrest

Odškodnění kat. církve je jako odškodnění NSDAP

Případně ruských bolševiků, KSČ... Ta organizace po staletí pošlapávala lidská práva... komunisté ji okradli, majetek následně rozkradli... ale my jsme tak strašně hodní (čti: blbí), že to za ně srovnáme (protože máme tolik peněz navíc a můžeme si to dovolit?).

+1/0
24.5.2012 9:20

comePack

Re: Odškodnění kat. církve je jako odškodnění NSDAP

promiň, v podstatě bych s tebou souhlasil, ale mám jeden problém ...:-/

říkáš:  "... komunisté ji okradli ..." !   ale, jak ji mohli komunisté okrást, když vláda korupční rozpočtové nezodpovědnnosti, naše milá koaliceRv ;-€, říká, že se má vracet majetek, který církve "vlastnily" v únoru 1948 ... co s tím (tím kradením)  teda mají komunisté společnýho (vítězství pracujího lidu 28.2.1948) ?

0/0
24.5.2012 12:22

hell365

V Čechách se majetek církvi vždycky jenom kradl.

Ale nikdy nevracel. A teď tomu nebude jinak. Ti přemalovaní bolševici namodro a oranžovo nikdy nic takového neschválí, je to jenom komedie.

0/0
24.5.2012 8:52

sipecek

Proc vraceji jen majetek vlastneny po 1948 ???

Jak k tomu prijdou cirkve, ktere prisly o majetek primarne behem 2 SV tedy o par let drive napr. zide????

0/0
24.5.2012 8:09

hell365

Re: Proc vraceji jen majetek vlastneny po 1948 ???

Z malé části byl židů majetek vrácen, o zbytek se musí soudit. Tak to dopadne i s ostatními církvemi až parlament zamítne církevní restituce.

+1/0
24.5.2012 9:10

Vsetín 1

Ať žije JAN HUS

;-D;-D[>-]

+1/0
24.5.2012 7:34

hell365

Re: Ať žije JAN HUS

katolický kněz:-)

+2/0
24.5.2012 8:45

Vhelsing3

Re: Ať žije JAN HUS

Ktery o katolicke cirkvi mel takove smysleni, ze sel na hranici....ano....;-D;-D;-D

+3/0
24.5.2012 9:48

zberanek

Žádné vyjímky

Je dobře, že církve musí doložit to, že jim patřil majetek. K církvím je třeba se chovat jako ke kterékoli právnické či fyzické osobě v Česku, žádné vyjímky.

+2/0
24.5.2012 6:10

fomik

Re: Žádné vyjímky

Ale co by dokazovaly? Vždyť je to na katastru černé na bílém! Po revoluci se všechny dotčené pozemky zablokovaly. Nebuďte hloupý, všechno je dopodrobna sepsáno.

+2/0
24.5.2012 6:56

arsenjev

Víra v majetek

"Překvapuje mě míra nenávisti a agresivity vůči víře a vyznání jiných," uvedl Benda.... Požadavek aby vrácený majetek byl přesně specifikován a byl znám způsob jeho nabytí je nenávistný a agresivní, pane Bendo? Myslím si, že do politiky by měli mít lidi přístup jen na nějakou časově omezenou dobu a po jejím uplynutí se zase vracet k normální práci. Aby zcela nepřišli o kontakt s realitou života a vůbec. Tady přece zcela jistě nejde o vyznání a víru.Jenže někteří by se ani neměli kam vrátit, nikdy nepracovali.

+4/0
24.5.2012 5:11

kassavaros

Re: Víra v majetek

Mám takový pocit, že jde o nepochopení páně Bendova postesknutí. Prostě já o koze ty o voze.

0/0
24.5.2012 9:00

pumpas

Re: Víra v majetek

Benda mluvil o tom co se dělo po skončení schůze. Diskutujete o tom, co jste si vymyslel. Dobu působení v politice každého politika určují svobodné volby, na to si budete muset zvyknout, stejně jako na to, že Vám nic není po tom, co dělal nebo nedělal Benda.

0/0
24.5.2012 9:15

Stein-X

Proboha, kam jsme se to dostali.

Ten bolsevicky parlament je treba vystrilet.Tak jako Pinochet, nahnat na stadion a bez milosti postrilet,Vsechny, jestli zleva nebo zprava.To je ta slavna demokracie, zavistiva luza nechce vracet neco, co ani neni jeji, ani nikdy nebylo a tihleti politicti odpadi se jim budou vtirat do prizne.Tak jako to komunisticke prase Zeman chce delat o tom referendum.Bych mu vsechno sebral, vyhnal ho na ulic a pak nechal hlasovat o tom, jestli mu budu neco vracet.Hnus.[>-]EURv

+4/0
24.5.2012 3:08

Vicky11

Re: Proboha, kam jsme se to dostali.

"slavná demokracie" nám poněkud nekontrolovatelně přerostla v anarchii !! Rv

+1/0
24.5.2012 3:25

Tomáš Jasný

Re: Proboha, kam jsme se to dostali.

Ne, postřilet pravicové tunelářské zloděje, kteří tu za posledních 22 let rozkradli 3 biliony korun a vyvedli je do daňových rájů. Zajímavé je, že Kalouskovi nechybí např. ty 2 miliardy, které zabavila švýcarská policie Janouškovi a o které Kalousek záměrně nepožádal v dané lhůtě, takže už zůstanou ve Švýcarsku zabavené tamější vládou coby nelegální peníze.

A ještě chci dodat, že ten, kdo chce majetek, který mu nikdy nepatřil, je právě církev. Měla ho pouze v pronájmu.

+1/0
24.5.2012 4:08

Vicky11

Re: Proboha, kam jsme se to dostali.

Tak provedeme defenestraci - není přeci nic jednoduššího !! ;-)

..."pouze v pronájmu"? - už i třeba za Karla IV.? tak to dolož...... :-) předlož doklady !!

0/0
24.5.2012 4:13

Vsetín 1

Re: Proboha, kam jsme se to dostali.

už to jde hledat. Máte ještě nějaká přání ?;-D

0/0
24.5.2012 7:33

Suska

Re: Proboha, kam jsme se to dostali.

vy budete krestan, ze? To poznavam z retoriky, pokory a skromnosti....

-

Vlada navrhla pozadovat po cirkvi prokazani vlastnictvi majetku o ktery zadaji a to uplne stejne jak tomu bylo a je u vsech ostatni pravnickych i fyzickych osob. To si dovolili moc, neudelat u nich vyjimku takovou, ze by si mohli ukazat na celou CR a stat by musel u jedne polozky po druhe prokazovat, ze jim nepatrila. A to navic zadaji vraceni do plnohodnotneho vlastnictvi, jake pred unorem 48 nemeli. Tam mel rozhodovaci pravo o nakladani s majetkem stat.

-

Do ted cirkev pozadovala vraceni majetku dle seznamu nemovitosti o kterych se "domnivaji", ze jim patrily. Spolehlovost jejich domnek se pritom ukazala u jejich pozadavku na chram sv Vita. Jediny soud do ktereho se pustili a ani tam vlastnictvi neprokazali. (O jejich nabozenskych dojmech ani nemluve.) Oni jedou po prachach jak slepice po flusu. Jezis z nich musi rotovat v hrobe.

+1/0
24.5.2012 10:12

Tomáš Jasný

Církve

Církve jsou zločinecko-mafiánské organizace, které žijí z vymývání mozků pověrčivým lidem. Většinu majetku získala např. katolická církev po Bílé hoře zabavováním majetku protestantů. Katolická církev je nejstarší mafie na světě. Ten, kdo prosadil církevní restituce, je lump a zloděj, který by měl sedět, protože rozdává to, co mu nepatří a na co nedostal mandát od lidu této země.

Chtělo by to zkorumpované pravicové zloděje vykopat ze Strakovky dřív, než nadělají ještě víc škod a dluhů.

+11/0
24.5.2012 3:00

wiki5

Re: Církve

no hlavne ze to mas jasny

+5/0
24.5.2012 3:23

Vicky11

Re: Církve

R^;-D

0/0
24.5.2012 3:28

Sharpe

Re: Církve

Soudruhu, na slechtu nezapominat, ti ten majetek o Bile Hore take nakradli. A pak je jeste nutne zrusit vraceni majetku kulaku, kteri ho zjiskali s mozolu pracujiciho lidu.

+1/0
24.5.2012 3:56

Tomáš Jasný

Re: Církve

Píšete to rádoby ironicky, ale je na tom něco nepravdivého..?

+1/0
24.5.2012 4:09

pumpas

Re: Církve

Taky si myslím, že ti lumpové, vesničtí boháči, byli potrestaní málo za všechny zločiny co venkově provedli. Pracující lid je jen ožebračil a vyhnal z domova. Jak jste přišel na to, že je to psáno ironicky? To si může myslet jen buržoust.

0/0
24.5.2012 9:26

celim

Re: Církve

Možná, že by bylo dobré, kdybyste si přečet nějakou historickou literaturu a ve svých závěrech nevycházel z knížek našeho význačného pohádkáře Jiráska. On totiž dost často víc fabuloval než vycházel z faktů! Mimochodem, katolická církev po povstání českých Němců, které vyvrcholilo Bílou Horou, nic nezabavovala, protože toto výhradní právo měl český král(císař). To jen pro ukázku Vaší nedovzdělanosti.

0/0
24.5.2012 11:28

comePack

LAST (nebo, pokud chceš, FINAL), vicky jedenáctko,

ano,znám! bohužel,když jsem byl pokřtěn (proti své vůli,kterou jsem v daném okamžiku nebyl schopen podpořit jinak než pláčem), a pak následně ještě nebyl schopen se bránit důrazným "pobídkám: mazej do kostela",ano, tam jsem byl "menstruován" (zejména panem farářem v "kroužcích zahradnických, hudebních, ..."), že mám držet hubu a krok s "vesnickým názorem jižní MOravy a okolí, ano, od tama znám všechny ty "náboženské procedůry"!

a po té, co jsem se osamostatnil tak, že už mě nikdo nemohl ovlivnit, pak jsem z "církve svaté" vystúpil, protože takové TMÁŘSTVÍ už já podporovat schopen nejsem ...!  dál?

+8/0
24.5.2012 1:53

Vicky11

Re: LAST (nebo, pokud chceš, FINAL), vicky jedenáctko,

ty jsi z Moravy ??? já z Čech :-) ....tak, jak mi to píšeš mi to spíš připadá, že to máš jako trauma s dětství, které si sebou pořád neseš životem :-/...sorry pokud se mýlím

0/0
24.5.2012 2:02

Vicky11

Re: LAST (nebo, pokud chceš, FINAL), vicky jedenáctko,

tohle můžu i klidně srovnat se sebou - mě také pokřtili (a šlo to podpořit v té době také jen pláčem), ale tohle asi nebude problém "církve svaté", ale přístupu a názoru rodiny.....v tom se totiž vzácně shodnem- já jsem totiž nikdy nesnášela diktování takových věcí a to od kohokoliv !! stejně tak mi je z duše odporný bigotní věřící- ten je totiž úplně mimo !!! ;-)

+3/0
24.5.2012 2:08

Sharpe

Re: LAST (nebo, pokud chceš, FINAL), vicky jedenáctko,

Proc oba dva mate s toho takeve trauma. Vetsina lidi se o to vubec nestra a ani je to nezajima. Takova nenavist je skodliva dusevnimu i telesnemu zdravi zdravi,

+2/0
24.5.2012 3:54

Vicky11

Re: LAST (nebo, pokud chceš, FINAL), vicky jedenáctko,

comePack už spí :-) a já jdu taky ;-) ...já z toho totiž žádné trauma nemám ;-D a nenávist už vůbec ne ;-)

Já jsem jednoznačně PRO- vše vrátit, vše zaplatit (přečti si odkazy níž) ;-)

0/0
24.5.2012 4:02

crook.crook

Re: LAST (nebo, pokud chceš, FINAL), vicky jedenáctko,

to neni traume, to je jen uvadeni sve mysli do normalniho stavu a to neni jen tak. A nenavist spousti katolici, jakmile jen clovek v takove rodine prestane chodit do kostela.

+1/0
24.5.2012 6:09

Vicky11

Re: LAST (nebo, pokud chceš, FINAL), vicky jedenáctko,

comePacku - ať ti je kolik chce, tady přeci jde o něco úplně jiného. 90% lidí v této zemi nemá úctu k hodnotám. Je to dáno i současnou dobou a poměry. Majetek se měl církvím vrátit hned po revoluci a ne až teď po dalších 22 letech. Po roce 89 dostali v restitucích všichni kulaci a ostatní svoje majetky zpět a co nešlo (zastavěno apod.) bylo vyplaceno. Jen na církve se tenkrát "poněkud" pozapomnělo. Církve majetek vlastnili vždycky, celá století. Tady je problém v tom, že je to celé špatně vládou dojednané a na zbytečně dlouhou dobu. Chceš snad tvrdit, že to co bylo vyplaceno a vráceno soukromníkům, jsme zaplatili všichni? To je přeci blbost! A u církví je to totéž. Proč se tedy nepoužijí státní rezervy a nevyplatí se církve v několika splátkách a třeba v poloviční době? Kolik jen lukrativních církevních pozemků je zastavěno- to se nedá vrátit, musí je stát církvím zaplatit.

Se Sovětským svazem na věčné časy a nikdy jinak, komunismus a socialismus věčně! Nic netrvá přeci věčně!!!(48-89)

0/0
24.5.2012 2:41

crook.crook

Re: LAST (nebo, pokud chceš, FINAL), vicky jedenáctko,

Co chce krestan vlastnit, kdyz podle uceni jezise ma zit v chudobe. PROBOHA UZ PALCATE ASPON SI TU BIBLI PRECTI:::

+3/0
24.5.2012 6:10

Suska

Re: LAST (nebo, pokud chceš, FINAL), vicky jedenáctko,

Spor je hlavne o to vlastnictvi. Cirkve uz od Josefa II nemeli plnohodnotne vlastnicke pravo na majetek. Rozhodovaci pravo mel stat. Ted chteji vratit majetky do plnohodnotneho vlastnictvi a to majetky o kterych se "domnivaji", ze jim patrily. Spolehlivost svych domenek ukazali v soudu o chram sv. Vita.

-

"Majetek jim po staleti patril". A pred tim jim spadl z nebe, ze? Katolicka cirkev byl nejtotalitnejsi element v historii evropy. Po dlouha staleti bylo zakazano i verit v cokoli jineho nez zrovna v ty jejich pohadky. Jinoverci, bezverci i kritici z vlastnich rad horeli. To je naprosto identicke s metodami jakekoli jine diktatury. Dale uz jen z "dobrovolne" darovanymi (slibovali vecny blahobyt, hrozili vecnym mucenim) majetky provozovali realitni cinnost.

-

Kacolici vybirali poplatky od vsech a to zejmena tech nejchudsich za vsechno. I za odpusteni jimi defnovantych hrichu. Kseftovali s kardinalskyma i papezskyma postama. Nekteri papezove byli horsi nez Al Capone a stalin dohromady.

+1/0
24.5.2012 10:25

Suska

Re: LAST (nebo, pokud chceš, FINAL), vicky jedenáctko,

Jenze co ti opravdu otevre oci je Bible:

-

Otevri ji a precti si ji. To je hlavni kniha krestanstvi seslana jejich vsemohoucim. Tu kniho precetlo promile krestanu (potvrzeno pruzkumy). Je to nejtistenejsi ale nejmene ctena kniha na svete.

Jen proto muzou cirkve tvrdit, ze je to o mirumilovnem, laskyplnem stvoriteli vesmiru... a pritom je beblicky pribeh etalon zvrhlosti a nespravedlnosti s bohem jako hlavnim maniakem v hlavni roli.

- Myslis, si ze kecam? Neni nic lepsiho nez tu knihu otevrit, precist a presvedcit se. "Dukladne ctena bible je nejsilnejsi argument pro neviru" Isaak Asimov.

0/0
24.5.2012 10:33

j.s.uvažující

Re: LAST (nebo, pokud chceš, FINAL), vicky jedenáctko,

Moje řeč http://archiv.neviditelnypes.lidovky.cz/clanky/2004/12/40701_11_0_0.html

0/0
24.5.2012 22:57

Suska

Re: LAST (nebo, pokud chceš, FINAL), vicky jedenáctko,

Celkem pekny shrnutí, ale uvadi jen zlomek biblických nekonzistenci, nelogiky, historických nebo jinych vedeckych nesmyslu a hlavne bozi nespravedlnosti a brutality.

Nic ale nenahradi to tu knihu otevrit a cist. Jeji silenost predci i ta nejpesimistictejsi ocekavani. Obvzlast ve svetle toho jak o bibli mluvi krestane... Protoze zjistíte, ze dtriva vetsina vericich ji nikdy necetla a nema tuseni co v ni doopravdy je. Ze ziji v kolektivne udrzovanem sebeklamu o obsahu bible. Vsem doporučuji si to precist. Vyvalene bulvy jsou zaruceny.

0/0
26.5.2012 12:40

crook.crook

Re: LAST (nebo, pokud chceš, FINAL), vicky jedenáctko,

Jsem na tom stejne. Kdyz se pak v pozdejsich letech dovi neco o historii krestanstvi, tak by brecel. Ja musel k tomu chodit i do nabozenstvi. Ne kdyz se provalilo, ze jim na to kaslua ze se radeji vyspim nez vstavat do kostela a vymatlavat si mozek, tak do me valila cela rodina. No me argumenty nemeli sanci prebyt, tak uz toho radeji nechali. Ale ten rev a plac vymitych mozku byl narez.

+2/0
24.5.2012 6:08

libyn

tunelují to tu podnikatelé,

politici, no a cíkkev se chce jen přidat! Je to její křesťanská povinnost

+4/0
24.5.2012 1:30

hell365

Re: tunelují to tu podnikatelé,

Jak může vytunelovat svůj majetek. Když je její, ať si sním přece dělá co chce, ať ho třeba dá komunistům;-). Nechápu proč to tolik lidí tak trápí8-o.

0/0
24.5.2012 8:54

Praotec Tunel999

Jisteze musi prokazat ze jim

to patrilo. Vracet majetek lidem ktery nepatril byla vysada takzvanych disidentu a jejich ochrance VH. Kdyz se na to prislo, nasledovala milost a zastaveni stihani, pac dotycnej ani necekal na vyjadreni policie a soudu. Hned pote co se vrati ukradeny majetek komunisty, to jest neplest se zabavenym o roky drive, tak muze chemik zacit resit kompanzace za menovou reformu z roku 1953, nebo to byla opet kradez soukromeho majetku soudruhy z KSC..R^

+1/0
24.5.2012 1:27

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.