Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Poslanec Baštýř už prodal státu se ziskem část pozemků, které skoupil

Poslanec Václav Baštýř z ODS může být spokojen. Jeho obchod s pozemky pod budovanou dálnicí D3 na jihu Čech částečně vyšel. Kus půdy u Ševětína na Českobudějovicku, kde v posledních letech skupoval od lidí pozemky v průměru za sedm korun metr čtvereční, už prodal státu po 100 korunách.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

ddtx

Dalsi dukaz

ze co poslanec to grazl, ach jo

0/0
20.5.2012 19:25

5951

Tip pro novináře

Pan Baštýř bude studnice hluboká pro čerpání dalších tipů v oblasti korupce.

Stačí se např. zaměřit na jeho aktivity ve firmě "GARNEA a. s." spojené s prodejem stavebních strojů New Holland, výběrová řízení na stavební práce v Jihočeském kraji a evropské dotace.

Mrkněte se a optejte se na Správách a údržbách silnic v Jihočeském kraji, jaké tam šly poslední dobou stroje.

Dále na hlavní stavební firmy v okresech: České Budějovice, Písek, Tábor, Jindřichův Hradec, Český Krumluv, ... a jaké stroje a od jaké značky v posledních 5ti let kupovali a PROČ. Už se proberme! Je potřeba se nebát a všechny sičáky řádně potrestat a také ZBAVIT NEKALE NABYTÉHO MAJETKU! Zloděj se nestydí krást a my se budeme stydět jej chytat? To už nesmí platit!

0/0
17.5.2012 8:09

spv0032

U politiků veřejná přiznání příjmů, majetku, i s původem.

Politik, který "zapomene" uvést majetek, pochopitelně nakradený, o něj přijde, a dostane pokutu ve stejné výši na cestu.

Politici nesmí přijímat dary. Musí uvést podíly majetkové a výnosové, všechnu účast v řídících orgánech společností, už 3 roky před nástupem do funkce. Politik, který je členem řídících orgánů společností se státním nebo obecním podílem, nesmí za tuto práci brát plat ani jakékoli výhody. V případě porušení dostává pokutu ve výši trojnásobku toho příjmu.

Poslanci a zastupitelé, kteří neuvedou nebo zalžou v majetkovém přiznání, jsou pokutováni stejně, t.j. propadnutím toho majetku a pokutou ve výši trojnásobku. Strany musí přiznávat veškeré dary nad (malou) hodnotu, úhrnnou včetně rozdělených darů. O pokutách se nebude hlasovat, budou automatické, ze zákona. Zloděje a flákače s imunitou nepodporujeme. -

0/0
16.5.2012 15:15

spv0032

Kdo přinese důkaz o korupci,

který usvědčí pachatele a zachrání státní prostředky, dostane 30% odměnu.

To se vyplatí mnohonásobně, i do budoucna: usvědčený a zavřený darebák už víckrát krást nebude, zatímco dnes krade pořád znovu.

Státní zakázky veřejnými aukcemi, podle ceny nebo jednoduchého vzorce. Žádné vícepráce. Zveřejnit vše, včetně tzv. obchodních "tajemství": když jednou stranou obchodu jsme my, pak musíme vědět za co platíme. Firmy zveřejní majitele do poslední fyzické osoby, i schované za nastrčené boudy. Totéž u subdodavatelů větších než 5%, sčítajíce podíly společností propojených (!). Pokud se ukáže že lhali, propadne záruka, kterou budou předem skládat, a zaplatí pokutu ve výši té subdodávky.-

Korupci odstraní přímé volby prezidenta, poslanců: jednoznačná odpovědnost jednotlivých politiků voličům, průběžný dohled. Nikoli zavázanost partajním komplicům, vzájemné krytí rozkrádaček a mafiánský stát způsobený vázanými kandidátkami poměrného volebního systému.

nové Společenství Přímé Volby, www.spolpv.org

+1/0
16.5.2012 15:16

ddtx

Re: Kdo přinese důkaz o korupci,

mam rad sci-fi :-/

0/0
20.5.2012 19:29

spv0032

Přihrál státní miliony na stavbu silnice až ke svému baráku.

Peníze sebral Pardubicím kde se měla opravit nebezpečná křižovatka.

Baštýř Václav (ODS) navrhuje, aby se státní zakázka mohla prodražit až o 50 procent, aniž by muselo být vypsáno nové výběrové řízení. Dnes platí 20procentní limit.

Veřejné soutěže požaduje až od 10 milionů, ne od 2 jako dnes.

Vždy jsme ho považovali za typickou ódeesáckou svini, politické křídlo mafie, a teď se klube z pytle ven.

Ale modří soudruzi ho podrží, já na bráchu, brácha na mne. Na společné kandidátce do Parlamentu se sveze schovaný za Nečasem a jinými nastrčenými loutkami pro prosťáčky.

0/0
16.5.2012 15:03

spv0032

Morální výzvy nevytlačí darebáky ze Sněmovny.

Kreatury podobné Rathovi, Bártovi, Tchořovi, tankovému zloději Mirkovi, černému zloději Bendovi, se dostanou do Parlamentu, i kdyby je nechtělo 100% voličů. Soudruzi šmejdi budou pokračovat do skonání věků. V partajním volebním systému se dostávají nahoru svázáni s jinými kandidáty, na hromadných kandidátkách, jmenováni partajními sígry podle čachrů.

Poslanci nejsou odpovědní voličům, JEDNOTLIVĚ, protože jimi nejsou voleni. Vy znáte svého poslance, kterého příště nezvolíte, za to jak blbě dohlíží na správu vašich peněz? Žádná odpovědnost. Můžete ho vytlačit, když se ukáže že se prodal mafii? Nemůžete.

Je potřeba změnit převodový mechanismus demokracie: volební systém. Jaký se osvědčil v USA, Anglii, Austrálii: PŘÍMÉ VOLBY JEDNOTLIVÝCH POSLANCŮ, starostů, zastupitelů. Jednoznačná odpovědnost voličům, průběžný dohled na jednotlivé poslance, jejich repekt k názoru občanů.

Lepší výběr již při volbě, předem.

Společenství Přímé Volby, www.spolpv.org

+1/0
16.5.2012 15:11

Alex_crusty

Politruci

Tak já nevim, jestli se smát, nebo brečet...politici berou jak po mrtvym z leva i z prava, jednou víc, podruhý míň, podle toho, kdo je zrovna u vesla a jakou mají tudíž možnost se dostat ke korytu a stejně se najde hromada politruků, co vytáhnou prapor "svý" strany a bijou se za "svoje" zloděje s jediným argumentem, že ty "druhý" zlodeji si nakradli víc. Já být politik, tak si musím mnout si ruce, jak je ten volič krásně zpracovanej.

Mám pocit, že jedinej ideologickej boj se vede na diskuzích na netu a v hospodě u piva....mezi těmi, co by měli řídít stát se už dávno bojuje tak maximalně o to, kdo bude blíž kohoutku, z kterýho teče.

+3/0
16.5.2012 14:17

glockwien

Baštýř

jedna věc se musí těm grázlům z ODS nechat , umí v těch podvodech chodit , umí policii a soudce. Socani s Rathem v čele jsou proti gaunerům z ODS absolutní amatéři. Baštýř, Ouzký, Cabrnoch, Řebíček, Bendl, Vondra, Oulický a mnoho dalších korupci umí.

+2/0
16.5.2012 13:56

nakorbena_svine

Prostě

střet zájmu jak vyšitej. Rv

0/0
16.5.2012 13:55

ODSakEda

jednak ta suma za pozemek ani nestoji za zpravu v mediich...

A jednak asi malokdo z tech zavistivcu rozcilujicih se nad rozdilem ceny nechapou ze krom toho ze cenu nesponoval a na idlo mu ji RSD, nakupujete jakoornou a nejen po letech diky inflaci ale i tim ze pri odkupu pro stavbu se jiz neprodava za cenu orne! Tchan kdysi restituoval kus pole a rikal ze je to jen bremeno a malem do navraceni nesel... Prej jako orna to stejnak nema hodnotu... A za nejaky cas dostal cenovou nabidku od investora cerpaci stanice a to jako za stavebni parcelu! Ten cucel a taky driv nadaval kudy cjodil ze bohatnou jen politici a a a vse spatne, samet byl naprd a a a pod... Pak cumel jako nekteri neznali a zavistivci zde...;-D

+1/0
16.5.2012 12:49

pětrandočepice

Re: jednak ta suma za pozemek ani nestoji za zpravu v mediich...

Ale tohle je docela jiný případ. Pan Baštýř setsakramentsky dobře věděl, proč ty pozemky kupuje. Věděl, že je v plánu stavět dálnici a že pozemky jsou zlatý tele. Já mu vůbec nezávidím ( a mnoho dalších taky ne). Jde o to, že je to

v podstatě podvodník, který připravil o hodně peněz původní vlastníky a teď  stát. POSLANEC!!

+4/0
16.5.2012 12:55

Mysel

Re: jednak ta suma za pozemek ani nestoji za zpravu v mediich...

Vedel toho dost. Jenomze to vedel kazdy. Mel jste jednat rychleji nez on, mohl jste zbohatnout. ;o)

0/0
16.5.2012 13:10

on7.

Re: jednak ta suma za pozemek ani nestoji za zpravu v mediich...

poslanec je tu od spravy zeme, ne od bohatnuti z toho, ze ma informace z prvni ruky

+1/0
16.5.2012 13:18

IARK - Králíček Chlupíček

Re: jednak ta suma za pozemek ani nestoji za zpravu v mediich...

Lzes - o trase rozhodovala komise s nim v cele ltos v lednu

+1/0
16.5.2012 14:27

denny2606

Re: jednak ta suma za pozemek ani nestoji za zpravu v mediich...

poslanec prodal tyto pozemky za cenu obvyklou, kda tedy okradl stát?

0/0
16.5.2012 13:47

ddtx

Re: jednak ta suma za pozemek ani nestoji za zpravu v mediich...

RSD tvrdi neco jineho

0/0
20.5.2012 19:35

denny2606

Re: jednak ta suma za pozemek ani nestoji za zpravu v mediich...

jedni tvrdí to, jiní ono. Já to nebudu dohledávat i když ta relevantní informace na základě doložitelných písemností jistě nebude pro kohokoliv, kdo má zájem,nedostupná. Protože tuto causičku média dále "nerozpracovávají", dá se předpokládat, že pravdu má pan Baštýř.Byl by opravdu jednoduchý hlupák, aby lhal, když ví, že lze skutečnost dohledat.

0/0
20.5.2012 21:06

denny2606

Re: jednak ta suma za pozemek ani nestoji za zpravu v mediich...

Přibližný koridor dálnice D3 byl stanoven již v roce 1968. V roce 2002 trasu budoucí dálnice zpřesnilo krajské zastupitelstvo svou vyhláškou. Jedná se tedy o deset let starou veřejnou informaci a všichni dotčení byli o této skutečnosti informováni. Pan Baštýř kupoval pozemky v letech 2010-2011.

+1/0
16.5.2012 13:57

IARK - Králíček Chlupíček

Re: jednak ta suma za pozemek ani nestoji za zpravu v mediich...

Presna trasa se urcovala letos v lednu ty 1968 Rv

+1/0
16.5.2012 14:28

denny2606

Re: jednak ta suma za pozemek ani nestoji za zpravu v mediich...

jistě, ale jestli umíš číst,tak já netvrdím, že se přesně určila v r.68. Ale informace, že v léto lokalitě je zajímavé vlastnit pozemek je jasná a prodávající byli prostě hlupáci.

0/0
16.5.2012 14:37

Johny__S

Zimola by také mohl vysvětlit,

proč si u sebe ještě stále drží Podholu, na němž ulpěla stejná kauza jako v případě Droby, i když se jednalo o řádově nižší částky.

0/0
16.5.2012 12:43

pětrandočepice

Docela by mě potěšilo

kdyby mu podvedení (svým způsobem) prodejci pozemků dali aspoň po papuli.:-P  Když už si na tom darebákovi zpět nic nevymůžou.Rv

+1/0
16.5.2012 12:38

dbpp

Re: Docela by mě potěšilo

přečti si vlákno pod tebou...

0/0
16.5.2012 12:40

dbpp

ten, kdo prodává

zoufale podhodnocenou zemědělskou půdu je buď v nouzi anebo idiot. Baštýř učinil nabídku vlastníkům a ti konali podle svého úsudku. Každý si se svým majetkem může nakládat podle svého.

+1/0
16.5.2012 12:37

pětrandočepice

Re: ten, kdo prodává

Baštýř učinil nemravnou nabídku vlastníkům. A potom podojil stát ve svůj prospěch. Inu, poslanec. Místo toho, aby se staral o rozkvět republiky, kraje, se stará o svoji peněženku.RvRvRvRvRvRv

0/0
16.5.2012 12:42

pětrandočepice

Re: ten, kdo prodává

Přečetla jsem si ono vlákno a vůbec mě nepřesvědčilo. To, že někdo má informace a zneužije je ve svůj prospěch na úkor jiných, se mi nelíbí. Zvlášť, když je to veřejně činný člověk, ještě k tomu poslanec.

Podle Vašeho úsudku asi není darebák a podvodník ani ten, co připravil muže s intelektovým deficitem o byt - např. pana Plačka z včerejších Soukromých dramat. Sprostě, bezostyšně připravil o byt prosťáčka, který teď bydlí po ubytovnách. A takových grázlů je hafo a většinou nejsou postihnutelní zákonem. A morálku nemají. Co s tím? Je to průšvih.!!!!Rv

+2/0
16.5.2012 12:51

dbpp

Re: ten, kdo prodává

Co s tím? Nic. Musíte se s tím smířit. A nebo vzít zákon do svých rukou..., jako Breivik

0/0
16.5.2012 13:08

pětrandočepice

Ta fotka

poslance Baštýře je zřejmě výstižná.  Působí jako vykutálenej, všemi mastmi mazanej Rv

0/0
16.5.2012 12:33

papazian

Ať žije ODS, ať žije přátelství s touto stranou! Na věky!

Hurá! Ať žije přátelství ODS a ČSSD! Ve dvou se lépe táhne, já na bráchu, brácha na mne!

0/0
16.5.2012 12:24

jes01

co tady furt melete o zneuziti informací

ty informace byly veřejné.

+2/0
16.5.2012 12:17

on7.

Re: co tady furt melete o zneuziti informací

i tak je to prinejmensim nemoralni (aby zastupitel pro svuj zisk obchodoval s majetkem, ktery ma spravovat)

+7/0
16.5.2012 12:22

tvé horší já

Re: co tady furt melete o zneuziti informací

přesně tak.

0/0
16.5.2012 12:23

jes01

Re: co tady furt melete o zneuziti informací

toto byl odkoupeny soukromy majetek, tak proc by s nim nemohl obchodovat? opravdu v tomto nevidim zasadni problem

+1/0
16.5.2012 12:29

on7.

Re: co tady furt melete o zneuziti informací

djete si to do volebnoho programu, aby me ani nenapadlo vas volit

0/0
16.5.2012 12:53

on7.

Re: co tady furt melete o zneuziti informací

odkoupeny soukromy, prodany STATU

+1/0
16.5.2012 12:53

Mysel

Re: co tady furt melete o zneuziti informací

Ano. A podle Vas ho mel prodat statu se ztratou nebo mu ho rovnou venovat zdarma?

0/0
16.5.2012 13:12

on7.

Re: co tady furt melete o zneuziti informací

hlaven ho vubec nemel kupovat, kdyz vedel, ze ho hned obratem proda

0/0
16.5.2012 13:24

on7.

Re: co tady furt melete o zneuziti informací

a pokud to "nevedel", tak to dost hodne smrdi

0/0
16.5.2012 13:25

bear64

Re: co tady furt melete o zneuziti informací

R^

0/0
16.5.2012 12:25

IARK - Králíček Chlupíček

Re: co tady furt melete o zneuziti informací

Meles nesmysly - nevedelo se kudy dalnice povede.

0/0
16.5.2012 14:26

harmen

starejte

e o Ratha a na tohle se vykašlete.Nic nezákoného se nestalo.

+1/0
16.5.2012 11:24

IARK - Králíček Chlupíček

Re: starejte

A male deti stale musi lhat

0/0
16.5.2012 11:24

on7.

Re: starejte

stret zajmu? zneuziti pravomoci? insider trading?

+3/0
16.5.2012 11:27

Mysel

Re: starejte

Insider trading? Ted nam prosim vylozte, kde presne ho spatrujete v tomto pripade, kde poslanec vyuzil VEREJNE informace.

0/0
16.5.2012 12:32

HrubesaMares

Re: starejte

uz to tu bylo nekolikrat - pozemky koupil pred dvema lety, o presne trase dalnice rozhodla komise (jejiz je on predseda) letos v lednu...

+4/0
16.5.2012 12:56

lion62

Re: starejte

Je potřeba se starat o obojí ;-)

+1/0
16.5.2012 11:40

Bery

Re: starejte

Presne. Tim, ze se zbavime jednoho vykuka, tak problem neni zdaleka vyresen. ;-)

+1/0
16.5.2012 11:54

cimina

kDO MÁ DNES INFORMACE, MÁ I PRACHY

PROTO NEODSUZUJTE RATHA, KDYBYSTE MĚLI PŘÍLEŽITOST, KONALI BYSTE STEJNĚ. ROZDÍL JE JEN V TOM, KDO JE MOMENTÁLNĚ U VESLA - V TOM PŘÍPADĚ TO NENÍ TAK FATÁLNÍ JAKO U PŘIŠLUŠNÍKA OPOZICE

+1/0
16.5.2012 11:21

K.Bartak

Když se tak podívám

na fotku pana poslance Baštýře, nějak bych s ním nechtěl sedět u jednoho stolu. Proč já sakryš musím poznat lumpa na první pohled?:-(. Už jsem proto vyhodil i televizi. Nebavilo mě pořád uklízet ta zvratky když jsem koukal na zprávy8-o

+1/0
16.5.2012 11:20

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.