Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Bazén, kvůli kterému padla liberecká koalice, bude poprvé plný vody

V Liberci dostává finální podobu přístavba plavecké haly s novým bazénem, která byla jednou z příčin rozpadu tamní koalice. Dokončená je většina stavebních prací a příští týden dělníci do bazénu poprvé napustí vodu, aby vyzkoušeli jeho těsnost. První návštěvníci by se v bazénu měli vykoupat v září.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

pakostič

myslím, že Liberečtí

plátci domovní daně musí z toho být na větvi

+1/0
11.5.2012 10:01

Premysl999

suwimink púls už máme

Bez nich jsem si život v Liberci fakt nedovedl představit. Měli jsme "jen" dva....

Teďkons ještě kdyby se tady opravily silnice, abysme nemuseli u automechanika neustále platit za geometrii a nové tlumiče.... když už teda platíme 4x vyšší daně za bydlení!!!!

A to jsem ještě zvědavý co náš pan Kitner připravuje pro lib. nemocnici.... nákup něčeho za 150mil.... ten nám to zas ukáže jak se to dělá.

+1/0
11.5.2012 7:22

tajny agent

Ja mam take vanu

s variabilni vyskou hladiny ... R^

+2/0
10.5.2012 20:29

polly1

nesmysl

Tvrdit, že bazén byl příčinou rozpadu koalice, může pouze člověk, který nesledoval dění v Liberci. Pravou příčinou rozpadu koalice byla naprostá neschopnost  exprimátora  Korytáře komunikovat se svými koaličními partnery. Jeho jednání formou diktátora, kdy zaměstnával lidi, jemu blízké za v regionu vysoké platy opět, aniž o tom kohokoliv  informoval. Jeho postup ve střetu zájmů a nakonec i fraška, kdy  se nechtěl nechat odvolat, přesto, že velkohubě tvrdil, že pokud nenajde partnery do koualice, sám odejde.

+6/0
10.5.2012 19:19

oldfashioned Kokodák v1

Re: nesmysl

R^

0/0
10.5.2012 19:27

Muf007

Re: nesmysl

;-D;-D;-DR^R^R^ takhle jsem se dlouho nezasmál. Nesmyslný bazén prosazený silou kmotrů, který pohřbí bazény ve školách. Proč bychom měli bazény přímo u dětí, když se může pěkně nakrmi soukromý subjekt, že?  ;-O

+1/0
10.5.2012 19:50

polly1

Re: nesmysl

Podívejte se, kolik je v  Liberci škol 18 (to jsou jen státní)  a asi i tolik mateřských školek. Nefunkční bazény jsou asi u třech škol. Opravovat tyto bazény by bylo dražší (protože by to bylo bez dotace) a děti z ostatních škol by musely stejně dojíždět. Skutečnost je taková, že v Liberci právě bazén s hloubkou  70 až 130 cm chyběl. Tak trochu přemýšlejte.

+3/0
10.5.2012 19:59

baghira21

Re: nesmysl

No...za ty prachy co se staví tenhle bazén, by se všechny ty tři nefunkční bazény dali dát do kupy a ještě by zbylo. A co se týká rozpadu koalice, tak je pravda, že bazén nebyl ten důvod...důvod byl ten, že Rosenbergový a Šolcovi slíbil Kíťa tichou podporu a nejvýznamější posty ve vedení města a navíc velice slušný trafiky "poté", ale to uvidíme všichni až za čas...když všechny podobný akce placený z EU v klidu proběhnou...plus podporu dalších akcí, viz muzeum tramvají.

+3/0
10.5.2012 20:54

Muf007

Re: nesmysl

Nevěřím tomuto radničnímu klišé, že oprava je dražší než výstavba nového. To prostě postrádá logiku. Ano, nejspíš by se bazény, říkáte 3 (naskakuje mi Františkov, Sokolovská, Ještědská?), opravovaly bez dotací. Jenže když dá Unie 100, dalo město 15. Za to by se 3 bazény neopravily? ;-D ;-D Na dva i s novou vanou určitě, jo!

Jistě, to ale neláká tolik jako zakázka na zelené louce za kilínko a subdodávka za 400mega. Takže asi tak přemýšlím.

+1/0
10.5.2012 20:56

polly1

Re: nesmysl

Udělejte si rozpočet na opravu stávajícího bazénu ve  Františkově, pak se můžeme bavit o stavebních nákladech.

0/0
10.5.2012 21:20

Muf007

Re: nesmysl

Nejsem stavař, takže nehodím sumu z rukávu. Ostatně nikdy ji nehodila do placu ani radnice, jen stále mlela o tom, že je to drahé. Co je to pro Liberec drahé? Rozpočtář, kterého znám mi to od oka odhadl. Jeho sumu tu psát nebudu. Skončilo by to jen dohadem jestli to odhadl na moc nebo málo. Ale znovu říkám: kmotrům šlo o to stavět další stamilionovou akci. Nějaký šolich do 20 mega ve 2-3 školách je nemohl zajímat. Nehledě na to, že peníze města na provoz bazénů teď vesele potečou na Tržní, tedy do kapes soukromé společnosti. Jo, a s to potřebností. Jistě je lepší cpát všechny školy a školky na jedno místo ve stejných časech, než aby každá měla svůj prostor.:-/

0/0
11.5.2012 6:39

Slain

Re: nesmysl

ten solich jim neutece, za par let se tu objevi pojmy jako havarijni stav, deti, padajici omitka, skola .. a pak se prijde s projektem nejake nove napr. multimedialni ucebny a kdo bude proti, ten se octne v pozici potencionalniho vraha nasich deti

0/0
11.5.2012 7:51

baghira21

Re: nesmysl

No tak třeba Františkov...bazén je v pořádku, protože je plechovej...takže maximálně nátěr, řekněme 100 tkč., problémem je technologie a sprchy...sprchy jsou dvě, nic moc velký, ale pro školy naprosto dostačující, odhad 500 tkč maximálně. Technologie bude samozřejmě nejdražší, ta by byla v dnešních cenách kolem 10 milionů korun. Budovu jako takovou nebudeme řešit, jelikož nad bazénem jsou funkční tělocvičny, takže ta se musí udržovat neustále. Takže suma sumárum i s detaily okolo do 12 milionů bez problému + nepominutelnej fakt, parkování pro školní autobusy zdarma, už vidím, jak se budou před městským bazénem motat a že jich některý dny bylo docela dost...

Prostě šlo o to, vysosnout z fondů EU nějaký prašule, aby si Syner mohl zase hrábnout...lázně, aby to nebylo tak okatý dělá Chládek, kterej na oplátku Syneru přenechá akci v jiném městě, jak se to tak dnes běžně dělá, aby to nebilo do očí...

0/0
11.5.2012 8:04

polly1

Re: nesmysl

A co obsluha , kontrola vody, uklízečky, plavčík, zdravotník a děti by byly odsouzeny k  1,20m . Taková nešikovná  šipka  do metru a kdyby  byl někdo šikovnější má smůlu a musí stejně do městského stadionu. To nenluvím o nadstavbě, možnosti toboganu, občerstvení atd.

Otázka, na co školní autobus? Městský bazén je v dosahu městské dopravy.

Mimochodem, když jsem chodila s dětmi plavat na Františkov, převlíkaly se u bazénu.

0/0
11.5.2012 9:20

Muf007

Re: nesmysl

co otázka to zástupný problém. Kontrolu kvality či obsluhu dnes víceméně řeší automatika. Takže dohled zvládne s nadsázkou školník o kuřácké pauze. Uklízečky ve školách jsou a proč by dál nezvládaly to co uklízí nyní? Zdravotník a plavčík? Haha, proškolení příslušného pedagoga není až takový problém popř. externí síla jako dosud. Nechápu k čemu je při školní výuce plavání tobogán nebo pizzérka? A ještě nám možná vypište, jak dlouho potrvá cesta MHD ze školy na Tržní? Tedy pokud zrovna nepůjdu z 5. května. Ale co hodina sem, hodina tam.

0/0
11.5.2012 10:31

polly1

Re: nesmysl

Ten problém je někde úplně jinde. Velmi dobře ho vyřešili v Jablonci nad Nisou. Tam probíhá výuka plavání dětí několik let. Začíná to už s dětmi od 3 let, kdy děti chodí na plavání s rodiči a potom to každý rok pokračuje. Z  Pulců, , Žab, Vodníků to spěje  až k Delfínům. Ty děti neuplavopu jen 25 m , což by se naučily při pár hodinách  ve škole, ale zvládnou i různé druhy plavání a je to pro ně dobrý sport a pohyb. To ale v Liberci  je jen v malé míře a proto je potřeba mít výukový bazén s  dobrými vyučujícími. ne s paní učitelkou , která  děti učí plavat ze břehu. Moc bych si přála, aby všechny děti uměly dobře plavat a některé i výborně.

0/0
11.5.2012 19:28

Fungy

Re: nesmysl

ale Šolci nech toho;-)

+1/0
10.5.2012 21:25

Wendhell

Podraz na všechny slušný Liberečáky !

Každý Liberečák, jenž alespoň trochu sleduje dění na magistrátu moc dobře ví, že pan Korytář skončil proto, že měl v úmyslu zavírat finanční toky, na které byli radní pod vedením mr. Kittnera po dlouhá léta zvyklí. Rána pod pás od koaliční ČSSD to jasně potvrdila. Přístavbu bazénu a proměnu starých lázní ve zbytečnou galerii Liberec jistě nepotřebuje, šlo zase jenom o to jak dohodit kšeft spřátelené stavební firmě. Stejně jako revitalizace Soukenného náměstí, kterou radní odklepli těsně před komunálními volbami 2010, není nutná pro dvěma miliardami zadlužený Liberec. Obchodní poloprázdná monstra v centru města, jenž doprasila nenávratně vzhled našeho města vyrostla ze stejných důvodů, ačkoliv většina občanů byla proti.

0/0
12.5.2012 11:39

Najdete na iDNES.cz