Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Kmotr ani šedá eminence nejsou nadávky a novináři je mohou používat

Novináři mohou používat označení "kmotr" či "šedá eminence", rozhodl Nejvyšší správní soud. Podle něj jsou totiž tyto pojmy novinářskou zkratkou, která nenarušuje objektivitu zpráv. Soud se pojmy zabýval kvůli reportáži České televize, která za jejich použití dostala pokutu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Draggo

tak to je proste oznaceni

mafianskeho sefa a vystihuje skutecnost. :-P

0/0
10.5.2012 10:58

Poberta TOPowyč , chemik-ethylik

A pletí to i na Mazánka a Kolibříka ???

;-D

0/0
9.5.2012 18:38

Josef Bohuslav Chvojka

Kmotr Kmenta

teď už můžu

0/0
9.5.2012 18:24

tenisovej_loket

Re: Kmotr Kmenta

novináři, chvojko, novináři;-D

0/0
9.5.2012 18:30

Draggo

Re: Kmotr Kmenta

to tezko, Kmenta neni zadnej kmotr, to je jen poskok nejakeho kmotra. :-P

+1/0
10.5.2012 10:56

dezo007

cikan

slovo cikan neni nadavka ale nazev-pojmenovani etnicke skupiny lidi,treba asijci,atd.

+2/0
9.5.2012 17:08

grospic

tak hlavně aby to uznal banga team

stejně jako slovo gauner

+2/0
9.5.2012 17:07

rokaro

a co slovo cikán?

taky to není nadávka,že jo a byl jsem za to smazán

0/0
9.5.2012 15:13

uživatel eliminován v14.0

Re: a co slovo cikán?

a co potom cigán?

+1/0
9.5.2012 16:41

dezo007

Re: a co slovo cikán?

a potom zlodej

+1/0
9.5.2012 17:06

Draggo

Re: a co slovo cikán?

cigan je v moravskem nareci spravne. :-)

+1/0
10.5.2012 10:56

opportunity

No a proto už víme,

že Paroubkovo billboardy platí kmotr jeho dcery ;-D

+1/0
9.5.2012 15:05

antimultivitamin

To je dobře

0/0
9.5.2012 14:51

jan_libich

další pokračování

Je velmi pravděpodobné, že tímto rozkladem trojkoalice dojde k vyslovení nedůvěry vládě P. Nečase, kterou oznámila ČSSD. Není pak vyloučeno, že se stane premiérem chemik Miroslav Kalousek a stát se začne topit v nebývalých dluzích na účet obohacování našich politiků.

Jistě, že i v tomto případě se nakonec vláda obrátí na občany a pracující národ, aby tuto cynickou akci zaplatil. Ať už v podobě daní od podniků a pracujících zaměstnanců nebo snížením počtu úředníků, policie, hasičů, o jejichž práci nemá nikdo z nich potuchy. Anebo se nakonec deficit projeví při tunelování důchodců přes lékárny, na které je napojena jiná politická pakáž.. (Mgr. Čestmír Barták).

Pošli to prosím dále, ať občané vidí, koho máme ve vládě!

autor: Rudolf Jiříček

0/0
9.5.2012 13:19

Béda Távníček

Re: další pokračování

V roce 1997 stihl Kalousek sjednat a podepsat (za souhlasu Klausovy vlády) kupní smlouvu s developerskou firmou EPF, která koupila rozsáhlý areál kasáren u pražského Náměstí republiky. Kupní cena činila asi 900 milionů korun. Zajímavá cena. Nicméně smlouva byla uzavřena tak, že stát tyto peníze posléze firmě EPF nejen vrátil, ale přidal dalších asi 500 milionů jako odškodnění. Říkáte neuvěřitelné?

Tak to neznáte smlouvy, které podepisoval pan Kalousek. Smlouva zaručila EPF plné odškodnění, nebudou-li budovy prázdné. V budovách sídlila tehdy Akademie věd. Na to pan Kalousek zapomněl, smlouvu podepsal a stát vyplatil na odškodném zhruba stejnou sumu jakou dostal jako kupní cenu. Dalších asi 500 milionů vyplatil stát jako náhradu za nepřímé škody, resp. za škody, které na firmě EPF vymohli její smluvní partneři jako náhradu za zpoždění projektu

+1/0
9.5.2012 13:24

Béda Távníček

Re: další pokračování

Proslulý štábní informační systém zadalo ministerstvo obrany firmě EDS (Electronic Data Systems) v roce 1997. První kolo výběrového řízení vyhrála konkurenční firma Unisys. Kalousek byl tedy nucen výběrové řízení zrušit a vypsat nové. Ani tehdy si komise netroufla vybrat EDS a vyhrála opět společnost Unisys. Nezbývalo, než zasáhnout a označit nabídku EDS za "výhodnější". Později prohlásil pracovník EDS Jan Březovský, že firma byla nucena jako provizi za udělení zakázky zaplatit lidoveckým činitelům 50 milionů korun. Dodávka systému za více než miliardu korun byla oficiálně ukončena v roce 2002, přičemž systém je nefunkční... Modernizace tanku T-72 spolkla pouhých 19 miliard korun! Smlouva s italskou firmou „Oficcine Galileo“ a izraelskou firmou „Nimda“ byla uzavřena v roce 1995 na megalomanských 353 kusy tanků.

0/0
9.5.2012 13:24

Béda Távníček

Re: další pokračování

Smlouvy byly opět uzavřeny velmi chytře, termíny se beztrestně prodlužovaly, náklady zvyšovaly a stát jen bezmocně přihlížel. Nakonec bylo v roce 2001 rozhodnuto o modernizaci 30 strojů.... Tak třeba zákon, že ministerstvo (armáda) nemůže nakupovat přímo, ale pouze přes českého soukromého prostředníka Kalousek prosazoval od počátku a v 90. letech byl jeho nejznámějším zastáncem. Provize pro prostředníky prodražovala nákupy a byla jednoduchou cestou ke korupci. Armáda (ministerstvo) investovala do různých nákupů za 15 let odhadem 200miliard korun. Experti odhadují v průměru 20%předražení. Připočítejme k tomu 10% provizi a zjistíme, že skoro třetinu investic do zbraní, oprav, údržby armáda vyhodila oknem, tedy spíše nastrkala do kapsy soukromým korupčníkům. Šedesát miliard. To jsou slušné peníze....

Respekt, 8.9.2010

0/0
9.5.2012 13:25

opportunity

Re: další pokračování

Budu blejt, velebnosti :0=====

0/0
9.5.2012 15:06

jan_libich

další pokračování

Ovšem nikdo z vlády netušil, že za jejími zády se už s likvidací neexistujících ekologických škod kolem vrtů začalo. Na Očovských lukách u Hodonína byla postavena vrtná věž a velká plocha z panelů. Protože zde žádné skvrny ropné být nemohou, likviduje vyčleněná osádka Moravských naftových dolů, a.s., miliardáře K. Komárka zdroje pitné vody v sondách, vyplňovaných v celém profilu cementem. Ze zdejších 75 vrtů byla operace už u řady z nich provedena. Aby tato vládou neschválená akce ušla pozornosti, protože se otevřela kauza proti min. dopravy V. Bártovi (VV) ve spojitosti s lobbystickou firmou ABL. Další pak proti min. vnitra Radku Johnovi (VV) a také proti min. Vondrovi (ODS) kvůli problému s ProMoPro.

0/0
9.5.2012 13:19

jan_libich

další pokračování

finanční dotaci. Proti této myšlence se postavil P. Nečas s tím, že by raději odstoupil z vlády, než aby stát zadlužil neuvěřitelnou částkou 114 mld. Kč. Protože začaly být problémy s P. Nečasem, objevila se najednou korupce s 3 mld. Kč, jimiž byla nadhodnocena super čistička v Praze. Peníze měly být rozdány těm, kdo by prosadili výše uvedený podvod. Novému ministru ŽP Pavlu Drobilovi bylo slíbeno křeslo premiéra po P. Nečasovi, když bude povolnější vůči zamýšlenému programu.

Nevyšlo to a tak byl Pavel Drobil znevážen a musel odstoupit ze své funkce.

0/0
9.5.2012 13:18

jan_libich

další pokračování

Lipová 1. Hlavní zátěž k tunelování desítek mld. Kč se však soustředila na likvidaci ekologických škod kolem vrtů na jižní Moravě. Ty ale byly už uvedenou dotací od MŽP na poli Nesyt u Hodonína odstraněny. Zbyly jen menší skvrny na poli u Hrušek. Místo nich však došlo k "dohodě", že existuje ještě 420 poválečných vrtů, které jsou zakonzervovány příklopem a cementem při povrchu. Kdyby se prohlásila tato metoda dodatečně za ekologicky závadnou, daly by se na výplň sond cementem až do hlubokého dna vydělat miliardy u dohodnuté firmy přes min. financí. Za celých 60 let se nikde neprojevily žádné škody a sondy se proto jen těžce hledají. Podle starých geodetických záznamů hledají v terénu, když žádné skvrny ropy nikde nejsou. Okolí sond není ekologicky postiženo, protože naprostá většina z nich zastihla maximálně pitnou vodu. A tak se budou likvidovat zdroje pitné vody, na jejichž vyhledávání se dříve nebo později zaměří hydrologický průzkum, který za tím účelem požádá stát o jejich

0/0
9.5.2012 13:18

jan_libich

další pokračování

Kromě vrtů s ropou byly vyplněny cementem i desítky vrtů, které měly slanou mořskou vodu s vysokým obsahem jódu, na němž jsou založeny Hodonínské lázně. Jejich 3 vrtné zdroje u 12km vzdáleného Josefova bude nutno v blízké budoucnosti nahradit novými, které zaplatí opět stát. O desítky zdrojů ze 3km vzdáleného Nesytu právě přišli, protože ministři nejsou odborníci, ale jen straníci, které zajímají jen moc a peníze pro sebe a své známé. Záhy po této události uveřejnil Bohuslav Sobotka 19.3.2009 v Internetu článek "Budou legálně ukradeny miliardy?" Hovoří v něm, že min. financí M. Kalousek (nyní v případě nedodržení ekologických termínu pohrozil údajnými žalobami a arbitrážemi proti státu. Na likvidaci neznámých ekologických škod se přihlásily politicky zainteresované firmy Geosan Group, Environmental Services, Marius Pedersen Engineering a min. financí M. Kalousek pak vyřadil PPF. V oblasti uhelného průmyslu byla tato akce svěřena st. pod. Palivový kombinát v Ústí n.L. - Všebořice,

0/0
9.5.2012 13:18

jan_libich

další pokračování

2). Vše začalo s problémy ropného ložiska Nesyt u Hodonína, jehož dotěžení za zhruba 23 mil. Kč nemělo pro Moravské naftové doly, a.s. Hodonín (MND) význam, protože by pak musely uhradit 15-20 mil. Kč za likvidaci 111 vrtů. Proto bylo ložisko předáno firmě Aloise Flachse, majitele místní cihelny za obligátní 1,-Kč, včetně těžebního zařízení a strukturních map, které jsem mu předal jako vedoucí komplexního geologického odboru při MND. V r.1997 postihla střední a jižní Moravu povodeň, při níž byly mimo jiné škody odplaveny i velké ropné skvrny z neuzavřených vrtů Nesyt u Hodonína. Jako člen MěZ jsem napsal premiérovi V. Klausovi a na MŽP, že mám obavy, že nový majitel ložiska po odtěžení vrty nezlikviduje a bude to muset provést stát. Tak se i stalo, že po "dohodě" s min. ŽP L. Ambrozkem (KDU-ČSL) z Hodonína bylo na likvidaci soukromé firmě odesláno přes min. financí M. Kalouska kolem 30-50 mil. Kč!

0/0
9.5.2012 13:17

jan_libich

další pokračování

Evraz, který privatizoval Vítkovice Steel, pak nepokračoval ve sporech s Mittalem (Jana Klímová, MF Dnes,7.5.2009). Po těchto machinacích Miroslav Kalousek při předávání funkce ministra financí svému nástupci Janotovi v dočasné Fischerově vládě oznámil, že státní deficit najednou vzrostl až na -150 mld. Kč a v červenci téhož roku se zmiňoval dokonce o -209 mld. Kč!!! Aby nová trojkoalice vlády Petra Nečase snížila státní dluh, začala ho vymáhat na národu, nikoli na politicích, jejichž zkorumpovaná jména jsou ale všem známa. Jak tedy ukončit tuto hru s miliardami? A tak se začalo s novým podvodem na státu, který měl překonat všechna očekávání.

0/0
9.5.2012 13:17

jan_libich

další pokračování

Na scéně se najednou objevily dva případy:

1). Ještě v r. 2007 byl deficit státního rozpočtu -66,4 mld. Kč a v následujícím r. 2008 klesl dokonce na -19,4 mld. Kč. Při odchodu ze své funkce ministra financí v r. 2009 Miroslav Kalousek nápadně rychle ukončil stamiliardové spory mezi ČR a odkoupila švýcarská firma SPB Konsorcium za 40 a 80 mld. Kč. Její právník Ivo Johannes Bechtiger zasedal v německé a švýcarské pobočce moskevského Gazpromu. Jak přiměla Nomáda Bechtigera, aby se vzdal požadavku 120 mld. Kč, zůstalo utajeno. Kalousek proto "odškodnil" Nomuru 3,6 mld. Kč. Podobně rychle ukončili spory mezi našim státem a hutěmi Arcelor Mittal (bývalá Nová huť) a Evraz (bývalé Vítkovice Steel), kde nároky firem byly v desítkách mld. Mitall se měl zřeknout požadavku 26 mld. Kč za to, že nemohl jít do privatizace na Vítkovice Steel, a stát mu za to měl odprodat svůj 11% podíl Arcelor Mittal Ostrava za 6,8 mld. Kč.

0/0
9.5.2012 13:16

jan_libich

pokračování

Objevily se pochybné obchody Miroslava Kalouska, související s modernizací 353 tanků místo 30. Kvůli jeho dohodě o odběru 2310 nefunkčních padáků, zemřeli dva vojáci ze zkušební jednotky. Přesto převzal Miroslav Kalousek na základě své smlouvy další padáky za 114 milionu Kč. Stát díky němu přišel o 19 mld. Kč. Za tyto machinace se stal ministrem financí přes KDÚ-ČSL, u něhož si v r. 2008 půjčila Topolánkova vláda 70 mld. Kč ze sociálního fondu a nikdy je už nevrátila. Přes tyto korupce se navíc přehnala globální finanční a hospodářská krize, kterou zase naši politici využili ve svůj prospěch.

0/0
9.5.2012 13:16

jan_libich

No pro neznalé věci:

TAK TOHLE JE SÍLA VELEBNOSTI, NA TO NAŠE VZDĚLÁNÍ UŽ ASI NESTAČÍ.

Podvody Miroslava Kalouska, ministra financí – to je tedy síla! Jmenuji se RNDr. Rudolf Jiříček, bývalý vedoucí komplexního odboru geologie při Moravských naftových dolech, a.s. Hodonín, jeden z bývalých zástupců ČSR v UNESCO,RCMNS, Geodynamics, absolvent postgraduálu na pařížské Sorbonně. Bývalý disident (PO, č.26723, pod dohledem StB Hodonín. Předkládám veřejnosti tyto informace, které mohou být velmi závažné pro náš stát: PODVOD V AKCI "ODSTRAŇOVÁNÍ EKOLOGICKÝCH ŠKOD" ZA 114 MILIARD KČ Vývoj v ČR dospěl tak daleko, že se politici nejen postavili proti národu jako za totality, ale začali ho ve velkém okrádat, aniž by je někdo ze soudců, které mají ve své moci, potrestal. Proto trend podvodů a korupcí začal narůstat.

+1/0
9.5.2012 13:15

opportunity

Re: No pro neznalé věci:

Pokud víte o podvodu, jste povinen nahlásit to policii.

0/0
9.5.2012 15:03

jan_libich

Re: No pro neznalé věci:

Nejsem autorem tohoto článku, ten je podepsaný dole, takže nic hlásit nemohu.

0/0
9.5.2012 22:16

kosatica

he..

vsimli ste si...spravy sama zlodejina...cigani, tymosenkova,energie klaus, janousek.....zdooola az hore...;-D

0/0
9.5.2012 12:52

1888

Re: he..

To je toho. Ve westernech je daleko vic prepadavacek a zlodejen nez ve skutecnosti. Nektery trestny ciny uz byly zfilmovany vicekrat.

0/0
9.5.2012 13:14

Sep

Kdepak nadávky.

Jsou to funkce.;-D;-D;-D

+1/0
9.5.2012 12:37

45asd45as

Zas

Je to pořád dokola, drží se svých koryt a ne a ne se pustit.

Mrkněte sem, třeba vám to něco připomene

A chtěli byste s tím něco dělat? Připojte se k tomu webovému projektu. Funguje to jako známá wikipedie: přispívat či cokoliv měnit může každý. Jde o to, aby se co nejvíce lidí zasadilo o objektivní zpravodajství, ve kterém se událost jen tak neututlá aby se na nás zase druhý den usmíval zkorumpovaný zmetek z bilboardu.

Blbost, řeknete si, ale v Maďarsku se kolem něčeho podobnéého málem vytvořila revoluce! A pořád je to lepší než sedět v idnes na diskusi a předhánět se kdo vytvoří větší, rádoby vtipnější, blbost.

Nebo nám aspoň pomožte šířit reklamu. Díky za přečtení !!

0/0
9.5.2012 12:29

joscer

Re: Zas

Ale těch koryt se bude VŽDYCKY NĚKDO DRŽET. Ať je tam Petr nebo Pavel. Nebo ať se k němu dostane někdo z těch co to tady nejvíce kritizují. Bude to pořád stejné.

0/0
9.5.2012 12:50

Enklave

To je des

Uz sem prosim vas necpete tu fotku toho slizouna Janouska bez rtu...kdo se ma na neho porad divat. Az bude fotka z veznice, tak to bude jina..

0/0
9.5.2012 12:26

Béda Távníček

Re: To je des

Až bude ve vězení Janoušek a asi tak 10 000 dalších, tak potom můžeme začít říkat, že ČR je demokratický a hlavně právní stát.R^

+3/0
9.5.2012 12:29

jan_libich

Re: To je des

10 000 je malé číslo, je to mnohem víc, ale i těch 10 000 by bylo dobrých, ale nejsou pro ně místa v kriminálech, tak by to chtělo jiné řešení

0/0
9.5.2012 13:21

Béda Távníček

Re: To je des

V tradicích národa českého se objevila i t.zv. defenestrace.:-P

0/0
9.5.2012 13:31

Pavel_1234

Tak nevim,

cely clanek vede ctenare k tomu, ze Nejvyssi spravni soud se svym rozsudkem postavil za pouzivani terminu "kmotr" a "seda eminence". Nicmene v poslednim odstavci clanku se clovek docte, ze Nejvyssi spravni soud zrusil rozhodnuti Mestskeho soudu o zruseni pokuty a vratil celou vec k projednani, cili fakticky odmitl zruseni pokuty. Neni tu neco argumentacne spatne popr neuplne?

+1/0
9.5.2012 12:20

dino_na_idnes

Re: Tak nevim,

Vida, zrovna jsem to chtěl napsat, též mi vnitřní logika tohoto článku poněkud uniká...

0/0
9.5.2012 12:25

joscer

Re: Tak nevim,

Tak do konce článku dočte málokdo. Někdy to tady navíc vypadá, že diskutující se do diskuze zapojí hned po přečtení nadpisu.

0/0
9.5.2012 12:53

dedamraz

Re: Tak nevim,

Mestskej soud pokutu zrusil kvuli formalnim chybam, nechtel se v meritu veci vrtat. CT ale chtela, aby se rozhodlo prave o tech pojmech, proto s tim sla k Nejvyssimu spravnimu soudu. A ten ji dal zapravdu a Mestskymu soudu rika, ze pokutu ma zrusit, ale jasne tam musi napsat, ze kmotr a seda eminence se v telce rikat muze. Uz je to jasny?

0/0
9.5.2012 13:22

Pavel_1234

Re: Tak nevim,

to vite, domyslel jste si nebo jste autor clanku. To, co pisete samozrejme chapu a pokud to tak i je, tak fajn. Potiz je, ze z clanku to neplyne. Napr nikde neni jasne, ze by se na Nejvyssi spravni soud obratila sama CT. V podlenim odstavci je pouze recene, ze se obratila na Mestsky soud a ze nasledne rozhodnuti Mestskeho soudu zrusil Nejvyssi spravni soud. Neplyne z toho, kdo se na nej obratil, na dokonce by hodne lidi konfabulovalo smerem, ze slo o odvolani se Rady pro rozhlasove a tel. vysilani, ktera pokutu puvodne ulozila. Pripad neznam a je mi celkem lhostejne, jak to procesne je, nicmene v clanku to vysvetlene neni a ten je jako takovy zavadejici (idkyz v tomto pripade to nikomu neublizuje, maximalne tak samotnemu autorovi).

0/0
9.5.2012 14:15

odejděte5

To zase budou modráci pištět!

+4/0
9.5.2012 12:19

Larry Matejka

Ještě tu někdo chce mluvit o svobodě slova?

Demokracii? Feudalismus to je... Ukládat pokuty za výraz, který je takzvaně politicky nekorektní? Soudit lidi za to, že vyjádří svůj názor na volební plakát? Nový pendrekový zákon o svobodě shromažďování? Takhle tuhý totáč nebyl ani za Novotného... Nejvyšší soud rozhodl správně, ale jen potvrzuje, že soudobý systém považuje svobodu projevu za státem povolené privilegium nikoli za nedělitelné základní lidské právo bez přívlastků, jak by tomu ve skutečně svobodné společnosti mělo být. Evropské národy přes pětset let bojovaly za lidská práva i moderní národní státy a demokracie... Globalisté, korporatokracie a systémy jako je EU dnes tato práva pošlapávají a hází z okna díky drakonické legislativě, kterou po malých totalitních krůčcích prosarují. Svoboda projevu je jen jedna oblast. Daleko děsivější je třeba kompletní ztráta habeas corpus...

+3/0
9.5.2012 12:13

1888

Re: Ještě tu někdo chce mluvit o svobodě slova?

Ty modraku. Za Novotnyho byl poradek a na volebnich plakatech bylo akorat "At zije Komunisticka strana sovetskyho svazu" a ne takovy pakarny jako dnes. Volebni kandidatka byla jednotna a byly na ni komunisti socialisti a lidovci zdruzeni v Narodni fronte pod vedenim Komunisticke strany.

0/0
9.5.2012 13:22

Béda Távníček

Re: Ještě tu někdo chce mluvit o svobodě slova?

A ze všech těch, se po sametce stali politici, velkopodnikatelé a lobbisti.:-P

0/0
9.5.2012 13:27

Černohorec,Ochrapaná PravdoLáska

Za chvíli to bude možno používat

stejně běžně jako nadávku novinář , president, poslanec

+1/0
9.5.2012 12:05

.Zmuda

Hele,..

..a co modrobolševik?

Křišťálová lupa mi tento výraz několikrát smazala. Při reklamaci mi bylo sděleno, že to je nepovolený výraz, stejně jako sockomunista.

No, a když už je zde na diskusích oslovení sockomanč povoleno, stejně jako KSČSSD, nebo dokonce čSSd, ...

Jde přeci o seriózní server, ne ...

:-)

+1/0
9.5.2012 11:50

hubitel sockomoušů

Re: Hele,..

A kterejpak zmuda jseš ty? Je vás tady více!

0/0
9.5.2012 12:20

Najdete na iDNES.cz