Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Mitterrandův úsměv na Hollandově tváři. Tedy prozatím...

Jeho tvář září štěstím. Polibek nového prezidenta se svou přítelkyní Valérií Trierweilerovou na náměstí Bastily, se nyní šíří jako příznak pařížského jara nové francouzské politiky. Jaká bude socialistická Francie s usměvavým mužem, jenž se jmenuje Hollande?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Alkybiades

Konečně!!!

Naděje pro Evropu i pro nás- Německo vydělává na obrovském rozdílu v úrokových mírách( půjčuje se mu i na záporný úrok!!!), ono jediné na restrikcích vydělává, má nejnižší nezaměstnanost od II SV, a přitom nejdražší prac. sílu, skupuje okolním zemím, co se skoupit dá .

Škrty jsou zoufalé opatření zoufalců v zoufalé situaci, vyvolané lhaním a kradením.

Pravice rozkrádá stát a vede ho k debaklu, hájí především zájmy zužujícího se množství o to bohatších multimilionářů. Na lidi kašle.

0/0
9.5.2012 11:48

barnabas.imax.collins

Re: Konečně!!!

Německo bohudík pro ně potřebné reformy provedlo za socialisty Schroedera...u nás se za socialistů nereformovalo, u nás se prožíralo stylem "po nás potopa"

0/0
9.5.2012 12:31

Černohorec,Ochrapaná PravdoLáska

To jsou hloupé bláboly

ve stylu kombinace Main Kampf + Komunistický manifest + Malostranské povídky

0/0
9.5.2012 9:48

barnabas.imax.collins

Re: To jsou hloupé bláboly

v tom případě byste jako socialista neměl mít problém s porozuměním

0/0
9.5.2012 10:34

william brennan

Hollande

Hollande má těžkou pozici, po Sarkozym zdědil špatnou ekonomiku, proti němu stojí Merkelová a německé banky a nemá příliš silný mandát (snad levice vyhraje i parlamentní volby). Nicméně, jeho zvolení je v každém případě dobrá zpráva, snad se teď začne otáčet kormidlo evropské ekonomické politiky. Škrty zkrátka nefungují. Je zvláštní, že to utahování opasků nevychází z žádné ekonomické analýzy, žádného teoretického modelu, který by zdůvodnil, proč by škrtání výdajů mělo pomoci růstu ekonomiky. Opírá se jen o uhlířskou víru v "důvěru trhů" (které ale samy dávají najevo, že škrty růst naopak ohrožují, a kritizují je za to) a bizarní fantazmata o "líných sockách", které krizi údajně způsobily svou rozežranosti. V situaci, kdy na Západě už desítky let příjmy chudších a středních vrstev stagnují a počet dolarových multimilionářů a miliardářů a jejich zisky vytrvale rostou.

+1/0
8.5.2012 18:23

IQ pouhých 41

Re: Hollande

Trhy ty volby ve Francii, Recku zhodnotily vcelku jednoznacne :-P

+1/0
8.5.2012 19:47

Černohorec,Ochrapaná PravdoLáska

Re: Hollande

a po půl dne se vrátily zpět , sledovat věci do konce soudruhu ;-D

0/0
9.5.2012 9:49

avatar30

Re: Hollande

No nevim, dow jones index sletel dolu a dal je na sestupne tendenci - http://www.djindexes.com/

+1/0
9.5.2012 9:55

barnabas.imax.collins

Re: Hollande

svým způsobem mne fascinují (v negativním smyslu slova) lidé, jejichž životní kredo lze shrnout: bankrotem k prosperitě. a ještě tomu věří

+1/0
8.5.2012 20:36

william brennan

Re: Hollande

Souhlas, proto je třeba přejít na sociálně-ekonomický model zemí, které jsou zadlužené zdaleka nejméně a z krize vyšly nejlépe, tj. model skandinávský. K neoliberálnímu "boji proti zadlužování" viz třeba:

http://blogs.ft.com/martin-wolf-exchange/2010/07/25/the-political-genius-of-supply-side-economics/#axzz1uJ3G26sr

Nebo taky:

http://vlkovo.bloguje.cz/919334-jak-vznikaji-financni-krize.php

0/0
8.5.2012 21:02

barnabas.imax.collins

Re: Hollande

švédská pravostředá vláda již druhé volební období masivně privatizuje a osekává sociální stát. věcem, kterým levicový intelektuál nerozumí nebo pro nej nejsou dostatečné socialistické nazve neoliberalni. co je na reckem ci španělskem modelu nedostatečně socialně ekonomické? obviňujete ml Papandreua nebo Zapatera z toho vašeho neoliberalismu?

0/0
9.5.2012 7:05

william brennan

Re: Hollande

Řecko se dostalo do problémů kvůli špatnému výběru daní, korupci a útokům finančních spekulantů. Ne proto, že by rozhazovalo chudým. Španělsko doplácí na kolaps finančních trhů, jeho veřejný dluh byl nižší než veřejný dluh mnoha zemí, které takové problémy zdaleka nemají.

Je tak těžké pochopit, že dluhy není možné splácet, dokud neporoste ekonomika, a ekonomika neporoste, dokud ji budou dusit všemožné škrty potlačující poptávku? Ale osobně si myslím, že politici prosazující škrtací "reformy" to chápou velice dobře, jejich cílem je nechat stát vyhladovět a pak ho zprivatizovat. Viz první odkazovaný článek konzervativního ekonomického komentátora Martina Wolfa.

0/0
9.5.2012 8:33

barnabas.imax.collins

Re: Hollande

tak teď už si regulérně vymýšlíte...

Řecký mělo v rámci OECD nejvyšší poměr mezi průměrnou penzí a průměrnou mzdou (111%)...žádný jiný stát si tohle nedovolí, u nás 64,4%, Švédsko 53,6%. Přitom v řecku jako snad jediném státu v Evropě spoléhají pouze na průběžný systém (+ důchodové připojištění)..pardon, vlastně tuhle úchylárnu díky sociálně-ekonomickým nereformám ČSSD provozujeme dosud i my...na rozdíl od Švédů, Holanďanů, apod.

Ty řeči o přezaměstnaném státním sektoru snad raději vynechám....

Na kolaps finančních trhů doplácí kde kdo, nejen Španělsko...skoro bych si dolil tvrdit, že na kolaps finančních trhů víc než Španělsko doplatilo Irsko. Ale to opravdu není tak podstatné. Podstatné je, že Španělsko doplácí na Zapaterovu aktivní politiku zaměstnanosti (=totální znepružnění trhu práce), díky níž jsou dneska na čísle 24...

0/0
9.5.2012 9:01

EmiTu

Re: Hollande

Tak to je přesné R^

0/0
9.5.2012 9:49

Johny__S

Re: Hollande

No, a další zadlužování a rozhazování funguje? Kdy to dlouhodobě pomohlo ekonomice?

0/0
9.5.2012 11:05

Ajulik

Re: Hollande

Hollande tezkou pozici doopravdy ma. Muz, ktery do ted spravoval region Correze a to tak, ze ho zadluzil za poslednich pet let o 43% navic - Francii, ktera se za poslednich pet let zadluzila o zhruba 35% moc nepomuze i kdyby doopravdy chtel. Mam pocit ze mu hlavne bude chybet "mode d'emploi" :-))

0/0
9.5.2012 13:24

Najdete na iDNES.cz