Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Lidé nemohou za mléko v krabici, odmítá Kubera peníze za odpad. Není sám

Svoz odpadu bude v Teplicích, Mostě či Dubí zdarma i poté, co obce dostaly možnost zvýšit lidem maximální cenu za vyvážení popelnic z pětistovky na tisíc korun za osobu. Ostatní radnice v Ústeckém kraji se zvýšením poplatků často spíše váhají, protože je už nyní spousta lidí neplatí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

raadoos

Odpad

Vytváří výrobci .Zaveď me vratné obaly na ty výrobky na které je to možné. igelit nahradit kvalitním papírem ten je plně obnovitelný. Argument že lidé by se s prázdnýma obalama netahali je lichý ,skoro všichni jezdí na větší nákupy autem akorát řetězce s tím mají problém , nikoliv zákazníci.!!!!!!!!

0/0
9.5.2012 11:03

Modrý a zelený blesk

Re: Odpad

Stačí dát korunu za kilo směsného odpadu, a lidi vám to budou vozit sami (někteří). V zásadě 1000 Kč na osobu = zhruba čtyři koruny za kilo směsného odpadu.

0/0
9.5.2012 11:37

jara46

Populista

Blíží se volby a Kubera ví jak na to.

0/0
8.5.2012 12:59

Modrý a zelený blesk

Re: Populista

Kubera populista je, ale to ještě neznamená, že nemá pravdu. Má.

0/0
9.5.2012 10:25

Peťulák2

Když vynechám odpad a zaměřím se na tu větu o dani

z nemovitosti.... Pokud jsou tyto daně vyměřovány podle historie, tedy že půdu majiteli pozemku vlastně jen zapůjčuje panovník/stát, tak jakým právěm chtějí daň vypočítávat z hodnoty majetku? Můžou mi ji vypočítat z příjmu, ze zapůjčeného pozemku, z toho, co vypouštím...ale jakým právem z hodnoty toho, co jsem si tam postavil? To budu platit daň i z peněz, co jsem si místo vložení do nemovitosti uložila v bance? (Právem silnějšího, já vim.)

0/0
8.5.2012 10:34

I NOW

Odpadový podvod

Problém s odpady je ten, že je předmětem neuvěřitelných zisků pár mafiánů a jimi placených politiků. O rozumné nakládání s odpady nejde a životní prostředí už vůbec ne. Hlavním účelem je vybrat peníze, zblbnout lidi, aby používali barevné kontejnery a pak se to z 90% stejně hodí na skládku nebo spálí. Eko-kom je typická ukázka tunelu, vybírá recyklační poplatky, ale recyklačním firmám nedává nic. Vše si dílem nechá, dílem dává dotace obcím, které to obratem dají svozové firmě, včetně toho, co vyberou od občanů a ještě musí doplatit z rozpočtu. Takže jediným smyslem odpadového systému je aby se skládkové a spalovací firmy napakovaly. Třídění nemá smysl, naopak jim vadí, protože zmenšuje množství na skládky a pak trvá dýl, než je zaplní, což je účel. A národ je za pomoci naivních umělců oblbován radami "třiďte odpad". Schválně se jednou jeďte podívat, kam kuka vůz veze odpad z barevné popelnice. Zpravidla na nejbližší skládku nebo spalovnu. Firmy, co recyklují odpad, nedostanou ani kilo.

0/0
8.5.2012 7:59

jmhad

poplatek je vydírání

PROČ nemohu platit jen za to,co jsem skutečně vyrobil - dal do popelnice?Tedy za popelnici.To bych využíval možnosti třídit odpad,abych tu svoji nádobu co nejméně naplnil.Ale takhle,když musím zaplatit paušálně za něco,co jsem neudělal ,nic třídit nemusím.Proč,když jsem celý týden mimo bydliště na koleji,proč,když jsem půl roku za prací někde jinde.A takhle jsou motivováni i jiní.Stačí jen projít ulici a vidět,že řada lidí si pořídila další popelnici. Jeden či dva členové domácnosti a 2-3 popelnice.Dříve měli jednu.No proč ne,když musí platit plošně. Jenže tohle jaksi moudrým v Praze nedochází.;-(

0/0
8.5.2012 4:59

Peťulák2

Re: poplatek je vydírání

Na druhou stranu - odpad třídím, jak se dá, ale jsem vděčná za kontyše na sídlišti. Někdy se zadaří a vynesu koš za 3 neděle. Ale někdy víc vařím a uklízím a běžím dvakrát do týdne s pytlem. Poplatek tedy využiju, ale samostatnou popelnici bych měla 3x poloprázdnou a jednou by se to do ní nevešlo. Takže buď by to v ní smrdělo měsíc, než by se vyplatilo ji nechat vyvézt, nebo ji prostě vyvezou tak jak tak, když tu trasu jedou.

0/0
8.5.2012 10:40

Peťulák2

Re: poplatek je vydírání

A ještě poznámka: když jsem byla na VŠ a jezdila dom co druhý víkend, tak mi v mé obci snížili poplatek na polovinu. Nicméně pokud ti vadí platit v místě bydliště, stejně bys měl platit v místě studia. Což je otázka, jak moc se děje. Na kolejích nevím, na privátech těžko, tam je nahlášený tak leda majitel, ale bydlí tam pět dalších lidí.

0/0
8.5.2012 10:43

znovuzrozený

Komentář

Vážení, podělím se o svůj názor na Kuberu. Nesnáším a odsuzuji ho za názor na poplatky u lékaře směrem k důchodcům, kdy řekl, že ti důchodci mají pejska a pokud mu kupují konzervu za 30,- káčé, nemůže být pro ně problém zaplatit poplatek u lékaře. tady mu to asi moc nepřemýšlelo. Nesnáším a odsuzuji ho za názor, že by poslanec měl brát paušální plat 260 tisíc? Totiž tento plat bude rozhodující pro důchod... Ale co se týče tohoto názoru který zde předvedl, plně souhlasím. Dokonce jsem zaslechl, že ani ČD nevymáhají pokuty za černou jízdu vlakem, neboť tyto pokuty jsou mnohdy nevymahatelné a navíc se jejich vymáhání značně prodraží. Tak že do minusu.

0/0
7.5.2012 22:30

bell

Re: Komentář

Stačilo napsat,když je něco zadarmo mám ho rád,když mám platit tak ho nesnáším Rv

0/0
8.5.2012 6:34

znovuzrozený

Re: Komentář

Asi neumíte číst, on v tom článku říká něco úplně jiného. ;-):-)

0/0
8.5.2012 10:01

WIKI

Nechápu objevení Ameriky ala Kubera

Pročítám příspěvky a nestačím se divit. Kdyby pisatelé s chladnou hlavou prošli googlem republiku, možná by se podivili, v kolika obcích se prostě neplatí za odpad. Protože díky inteligenci a kalkulačce si dokázala některá města a obce spočítat, že je ekonomičtější od poplatku ustoupit plošně, protože vymáhání dluhů a agendy spojené s výberem "popelnicovného" překračovalo samotné výběry za odpad. A raději se vše financuje z jiných škatulek, Příkladem např. Česká Lípa, mj. starostka ODS.

0/0
7.5.2012 22:12

Rodnok

Re: Nechápu objevení Ameriky ala Kubera

Tak nemyslím si, že by to někde překračovalo výběr, ale hlavně se to těžko vymáhá, žejo. A vysvětlujte lidem, že každý desátý neplatí a když už má exekuci, tak z něj nic nedostanete...

Nicméně se to musí dorazit z jiných příjmů. Teplice mají např. maximální sazbu daně z nemovitostí. Což je zase politicky výhodné: město vypadá jako hodné, když odpouští poplatky a daně vymáhá finančák. Už lidem nedojde, kdo stanovuje sazbu a dostane peníze ;-D

0/0
7.5.2012 22:18

habr

Re: Nechápu objevení Ameriky ala Kubera

Klídek - obce se brzy dozví, že legálně lze poplatky neplatičů započítat do ceny platičům. U nás to tak udělali. Prostě si našli jiný zákon a bylo vystaráno. Náklady na celoroční odvoz včetně neplatičů, firem co odpady neplatí, ale dávají do veřejných hnízd, lidi  z chat na katastru jiné obce, ale odpad ukládající do našich kontejnerů rozpočítali na občany a je vystaráno.

Nicméně tento podraz na lidi se radnici pomalu a jistě vrací. Začíná tu být situace, že kdyby starosta a jeho nohsledi sypali po ulici zlato, tak by jim lidi stejně nevěřili, že to skutečné zlato je - protože si myslí, že i kdyby to co říkají se třpitilo a lesklo, tak stejně vevnitř bude nějaká faleš.

0/0
7.5.2012 23:44

Tygřík Vaska

Prachy mizí do kapes komunálních politiků

Jako všechno u nás jsou i platby za odvoz a zpracování odpadu předražené, protože většina peněz odteče do kapes zaháčkovaných politiků nebo na zbytečnou administrativu a nikoliv na tuto činnost jako takovou. Kdyby to fungovalo tak jak má, stačila by i jen třetina peněz.

0/0
7.5.2012 21:27

kadet

Už jen čekám

kdy začneme platit za to, že dýcháme kyslík a vydechujeme CO2:-(

0/0
7.5.2012 20:10

hany1

Chybou při vybírání

peněz za odpad je to, že částka se vybírá najednou. Kdyby byla rozdělená pravidelně každý měsíc, odpadlo by mnoho neplatičů. Najednou vysolit pro čtyřčlennou rodinu 2000 je opravdu moc.

0/0
7.5.2012 18:43

pragina

- VRATNÉ LÁHVE -

- SE VRACEJÍ V CELÉ ZÁPADNÍ EVROPĚ - SKLENĚNÉ - UMĚLOHMOTNÉ - --- A NIKDE ... " BORDEL " - KAŽDÝ CENTÍK JE DOBRÝ ... ;-D;-D;-D;-D;-D

0/0
7.5.2012 17:51

Leinad

Re: - VRATNÉ LÁHVE -

Ale jo, bordel tam je. Jenže bezdomáči ho uklízej.

0/0
7.5.2012 19:00

Tramp_007

A kdo tedy

bude platit za odvoz odpadu? NO samozřejmě, že lidé, ale ne tak přímo a Kubera bude vypadat dobře. Kam zase bude kandidovat?

0/0
7.5.2012 16:54

ppetr1

kdyby lidi pouzivali mozek,bylo by vse snazsi

http://dokumentarni.tv/ - staci si jen stahnout par dokumentranich filmu jak to DOOPRAVDY VE SVETE CHODI.

dan z nemovitosti je kapitola sama - budu mit dum 10x10m a 20 pater - zaplatim MENSI DAN,NEZ TEN KDO JE NEMOHOUCI A MUSI MIT PLACKU 10X20m a je na voziku - MA TOHLE LOGIKU !!!!!!!!!!!!!!!

dan se ma platit z obytne plochy !!!!!!!!!!!!!!

hodne lidi me bude napadat,ze  ...................................

+1/0
7.5.2012 16:26

Leinad

Re: kdyby lidi pouzivali mozek,bylo by vse snazsi

Vícepatrový dům lze za dnešních podmínek postavit i s "evakuačním výtahem. "

0/0
7.5.2012 16:49

ppetr1

Re: kdyby lidi pouzivali mozek,bylo by vse snazsi

dnes se da dum postavit s celkovou spotrebou jen a jen na elektrinu s celkvou spotrebou do 5 000kWh/rok :-)))

ten dum muze byt pomerne rozsahly - sam v nem bydlim.zadny komin,plyn ci jine vylomeniny. - chce to jen myslet ;-)

0/0
7.5.2012 18:55

Leinad

Re: kdyby lidi pouzivali mozek,bylo by vse snazsi

R^

0/0
7.5.2012 18:58

meyla

Problém, jako obvykle, někde jinde...

Možná by panu Kuberovi pomohl malý sumář. Separovaný sběr (papír, sklo, plast a kovy) do barevných kontejnerů platí výrobci obalů tak, že za každý kilogram obalového materiálu uvedeného na trh platí poplatek (který samozřejmě nějakou subhaléřovou položkou promítnou do cen). Pan Kubera ale hovoří o komunálním odpadu (tj. neseparovaném sběru do popelnic), který obsahuje všechno, nejen obaly, ale i slupky od banánů, zbytky z domácích topenišť apod. V tom je potom celkem rozdíl. Čím více budeme separovat obalové odpady do berevných kontejnerů, tím méně pak budou i plné komunální popelnice, tím méně pak bude stát i komunální odpad, který se stále ve velké části vozí na skládky (a tam musí města platit státu za skládkování). Problém není krabice na mléko, problém je Kuberova hlava, byť je mi jinak sympatický...

0/0
7.5.2012 16:24

ppetr1

Re: Problém, jako obvykle, někde jinde...

za papir ve sbernach plati slusne penize - vse co je hozeno do kontejneru je majetkem mesta.jeste tak kontejner na zelezo a barevne kovy - mesta by pak vydelavali slusne penize na odpadech.

0/0
7.5.2012 16:30

136N

Re: Problém, jako obvykle, někde jinde...

Rozdíl je jen v tom , že budu platit stejně , jestli mám popelnici plnou , nebo prázdnou , jestli mi ji vyvezou jednou týdně či jednou za měsíc či dva . Totiž i ty slupky od banánů dám na zahradě do kompostu i ten popel ze dřeva je hnojivo . Ale igelit či krabici od mléka tam nezkompostuju .

0/0
7.5.2012 17:07

I NOW

Re: Problém, jako obvykle, někde jinde...

Meylo - vymyli vám mozek stejně jako většině národa. To, co píšete, je propaganda. Recyklační poplatky jdou na účty firem jako je Eko-kom, které nejsou zřízeny zákonem a přirom hospodaří s veřejnými financemi. Není tedy žádná kontrola jak s těmi penězi naloží a pravda je, že jich většinu ukradne. S tím se veze další grandiozní podvod a to jsou barevné popelnice. Krom papíru se z toho skoro nic nerecykluje. Recyklační firmy fungují na hranici bankrotu, i když jim by měly jít zmíněné poplatky. Eko-kom platí idiotské reklamy v televizi a pak jakousi almužnu obcím, které dále na odpad doplácejí. Všechny peníze tedy končí u firem, které odpad sváží, skládkují a spalují. Kdyby to dále třídily a recyklovaly, ubyl by jim objem na skládku a trvalo by jim déle, než by ji zaplnili.

Nakládání s odpadem je drahé a vinou zákonů a politiků, řízených odpadovými mafiány, se na tom pakují uvedení zmetci, přičemž samotný odpad se prostě tak jako tak hodí na skládku nebo spálí. Je to celé obrovský podvod.

+1/0
8.5.2012 7:47

ppetr1

KUBERA

snad jediny senator a primator v zemi, ktery to ma v hlave srovnany !!!!;-O;-OR^R^

+2/0
7.5.2012 16:00

Always Deleted999

Re: KUBERA

To jmeno je mi povedome, neni z ods?;-D

0/0
7.5.2012 16:22

ppetr1

Re: KUBERA

az tam bude BOHUS tak to bude teprve neco - vcera se vyjadril pan ZEMAN o exministru financi ;-D;-D;-D;-D

kazdopadne by mi ZEMAN jako president nevadil - nemam problem jej volit i kdyz volim vzdy pravici !!!!!!!!

+1/0
7.5.2012 16:28

billa98

Kubera řekne, iDnes poslušně papouškuje.

Za svoz vyhozené krabice od mléka nic neplatíte. Stačí krabici hodit do oranžového kontejneru... To asi Kubera neví...

+1/0
7.5.2012 15:58

JBetak

Re: Kubera řekne, iDnes poslušně papouškuje.

Ten oranžový kontejner se platí z čeho? Kubera ví z čeho, na rozdíl od Vás.

+1/0
7.5.2012 16:04

billa98

Re: Kubera řekne, iDnes poslušně papouškuje.

no z čeho? tak to napiště. Rozhodně lidé za barevné kontejnery neplatí přímo, jako je tomu za svoz komunálního odpadu. A o to jde.

0/0
7.5.2012 16:08

K.Bartak

Re: Kubera řekne, iDnes poslušně papouškuje.

Za to billa98 ví, že krávy jsou fialové a maso se vyrábí ... no to se doučí.

0/0
7.5.2012 16:08

billa98

Re: Kubera řekne, iDnes poslušně papouškuje.

Tomu říkám argument :-)

0/0
7.5.2012 16:13

K.Bartak

Re: Kubera řekne, iDnes poslušně papouškuje.

Argument je ten, že jen malé dítě si myslí, že je něco zadarmo!

+1/0
7.5.2012 16:18

billa98

Re: Kubera řekne, iDnes poslušně papouškuje.

naučte se číst... :-)

0/0
7.5.2012 16:23

Leinad

Re: Kubera řekne, iDnes poslušně papouškuje.

Není financovaný přímo ze zmiňovaného poplatku za svoz odpadu.

0/0
7.5.2012 16:53

James0001

Re: Kubera řekne, iDnes poslušně papouškuje.

ten oranžovej kontejner si taky platíte. A to 25O,-Kč, je to část poplatku za svoz komunálního odpadu.

+1/0
7.5.2012 16:06

billa98

Re: Kubera řekne, iDnes poslušně papouškuje.

To je naprosty nesmysl. Mícháte jablka s hruškami...

+1/0
7.5.2012 16:12

James0001

Re: Kubera řekne, iDnes poslušně papouškuje.

To teda nemíchám. Za tříděný odpad se platí 250,- Kč na osobu a rok, zbytek částky,ta je různá podle obce,je svoz kom.odpadu.

0/0
7.5.2012 16:25

billa98

Re: Kubera řekne, iDnes poslušně papouškuje.

Jestli vám to tak starosta vysvětluje, možné to je. R^

0/0
7.5.2012 16:27

Always Deleted999

1000kc na hlavu/rok

je likvidacni suma. Budu muset napsat na council, ze tech 1000 liber co musi platit kazdej byt, nebo barak je vydirani..R^

0/0
7.5.2012 15:51

K.Bartak

Re: 1000kc na hlavu/rok

Jestli dostáváš od hodného zaměstnavatele 288 GBP, tak by jsi měl!

0/0
7.5.2012 16:02

ppetr1

Re: 1000kc na hlavu/rok

pred 4 lety kdy jsem postavil novy dum a mel byt na 15let !!!!!! osvobozen z dane nemovitosti to poslanci zrusili!!!!!!!!

prvni rok jsem platil 700kc a dnes uz platim 2 800kc !!!!!!ZA 4 ROKY BYDLENI VE SVEM DOME !!;-O.ro ze jsem ze vseho platil DPH,socilani,zdravotni ................ ani nemluve.KAM TOHLE SPEJE ??? JEDINE ME NAPADA DO PEKEL CELA EU I S JEJICH DLUHY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

0/0
7.5.2012 16:04

Always Deleted999

Re: 1000kc na hlavu/rok

Nevim jestli se plati v UK dan z nemovitosti, asi jo, ale vim, ze kazda rodina musi platit council tax 1000 liber plus/rok podle toho co to je za barak. Budte radi ze platite par tisic korun. Pojisteni aut tam mate taky za par svestek, takze muze byt hur. Az si prestanete volit zlodeje do zastupitelstev, tak ty poplatky budou nizsi, pac nerozkradou tolik penez a zbyde i na odpad..

0/0
7.5.2012 16:18

K.Bartak

Re: 1000kc na hlavu/rok

A kolik platíš za své auto?

0/0
7.5.2012 16:20

tajny agent

Re: 1000kc na hlavu/rok

Co s tim ma EU? V Irsku se dosud nic neplatilo ....

0/0
7.5.2012 18:10

Najdete na iDNES.cz