Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Nečas jel do Polska, jeho mluvčí mezitím zkoušel na Úřadu vlády studenty

Úřad vlády se minulý čtvrtek nakrátko proměnil v pobočku soukromé Univerzity J. A. Komenského. Mluvčí vlády Michal Schuster totiž využil toho, že premiér Petr Nečas odjel do Polska, a v prostorách tiskového centra podle informací iDNES.cz zkoušel v pracovní době čtrnáct studentů, které na univerzitě učí. Premiér nechá celou věc prověřit.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

pawels

Dřou jak koně

Dřou jak koně!;-D

0/0
7.5.2012 10:31

pppaa

neschopný úředník,

který nezvládne svou práci v řádné pracovní době, nic víc se k tomuto člověku dodat nedá. Ve státní správě se dělá v průměru denně cca 3 vyjímečně 4 hodiny (dělal jsem tam 12 let, takže vím o čem mluvím).

0/0
6.5.2012 9:08

hahazoh

Re: neschopný úředník,

A vy jste také dělal/a tiskového mluvčího? Tiskový mluvčí prostě nemá stálou pracovní dobu, má pracovní dobu, jak je potřeba, to je něco jiného, než dávat razítka na podatelně, tam se možná dělá 3, výjimečně 4, hodiny denně;-D

0/0
6.5.2012 19:45

Psychorův klon

Mno, jako zaměstnavateli by mi asi vadilo, kdyby

moji zaměstnanci využívali mé prostory ke svým vedlejšákům. Pokud měl svolení, nebyl by to problém. Jestli pan mluvčí nepatří k těm, co mají pracovní dobu 28 hodin denně.

0/0
5.5.2012 13:09

EvSoj

Veřejná výzva panu Jiřičkovi a celé redakci

Pane Jiřičko,

po přečtení vás tímto vyzývám, aby byla co nejdříve veřejně publikována informace o tom, kdy bude uveřejněn další článek o některém z pedagogů FSV UK, na které jste studoval, včetně podrobných sdělení, kde všude probíhají zkoušky. Následně byste mohl uveřejňovat seriál o vyučujících na všech VŠ v celé ČR. Pokud totiž podle vás čtenáře zajímá obsah tohoto článku, musí je nutně podle vaší logiky zajímat i to, jak zkouší ostatní vyučující - průřezem všemi VŠ. Pokud tak co nejdříve neučiníte, nemůžeme vás považovat za seriózního (tedy objektivního a nestranného) novináře.

Zároveň vás vyzývám, abyste všude, kde je k přečtení tento článek, uveřejnil své čestné prohlášení, že vy jste při svém vysokoškolském studiu nikdy neabsolvoval zkoušku či zápočet na pracovišti svého pedagoga a že s nevyvratitelnou jistotou můžete potvrdit, že žádný z pedagogů VŠ, kde jste studoval, studenty na svém pracovišti nikdy (nikdy znamená ani jednou) nevyzkoušel a ani v současné době tak nečiní.

+3/0
5.5.2012 12:25

hahazoh

Re: Veřejná výzva panu Jiřičkovi a celé redakci

Já bych na tuto výzvu ještě navázala:

Pokud oba tyto navrhované kroky neučiníte a přesto chcete být považován za slušného člověka, máte ještě možnost se za předmětný článek slušně omluvit.

Pro vás jako novináře není nijak převratné sdělení, že pracovní doba tiskového mluvčího není pouze všední dny od osmi do pěti, protože on pracuje i o víkendu a často až do večera. Jako každý zaměstnanec má právo si vybrat náhradní volno a je pouze jeho věcí, co ve svém volnu dělá. Napracovaných hodin nad rámec fondu pracovní doby má tiskový mluvčí jistě dost na to, aby si mohl dovolit vybrat náhradní volno v době, kdy tím neohrozí plnění svých pracovních povinností.

Skutečnost, že zkoušel studenty ve svém volnu na svém pracovišti, nepovažuji ani v nejmenším za odsouzeníhodnou, ale naopak za velice chvályhodnou – jako zodpovědný člověk byl ve svém volnu na pracovišti připraven okamžitě začít plnit případné nečekané pracovní úkoly.

+1/0
5.5.2012 12:40

hahazoh

Re: Veřejná výzva panu Jiřičkovi a celé redakci

EvSoj, navrhuji tuto naši společnou výzvu poslat panu novináři Jiřičkovi mailem, na ten třeba odpoví, protože pochybuji, že čte diskuze pod svými články ;-O;-O;-O Co vy na to?

+2/0
5.5.2012 12:42

Gemars Moše Dajan

Re: Veřejná výzva panu Jiřičkovi a celé redakci

R^ a eventuálně uvažovat o žalobě pro pomluvu.

0/0
5.5.2012 12:44

dogi4

Re: Veřejná výzva panu Jiřičkovi a celé redakci

Co je tohle za blábol? To skutečně nejste schopni pochopit, že v článku jde o zkoušení, které provádí ve své pracovní době státní úředník? No, to nám tedy roste generace nechápavců! A zřejmě těm svým učitelům - státním úředníkům také nosíte švestičky z vlastní zahrádky, že? Jo, tahle nová generace bude ještě zkorumpovanější, než ta současná vládní garnitura.

0/0
6.5.2012 5:23

pppaa

Re: Veřejná výzva panu Jiřičkovi a celé redakci

nevím, ale když jsem studoval já, tak zkoušky zásadně probíhaly v budově školy, převážně v učebnách, vyjímečně v kabinetě pedagoga. Jen jednou pamatuji zkoušku v tramvaji pro nedostatek času pana prof. Waltera. Tento přejezd byl mezi dvěmi budovami VŠ, aby to stihl.

0/0
6.5.2012 9:12

ttvv

To snad ne

Seriózní informace tohoto média mě přivádějí k šílenství! Co kdyby si pan ŽURNALISTA Jan Jiřička zaměřil své významné skandály vysokých škol třeba na nějakou fakt špatnou jako je třeba Vysoká škola obchodní? Nehledě na nulovou masovou informační hodnotu tohoto článku. X Kolik profesorů z praxe z UK už zkoušelo studenty na svém pracovišti..?

+2/0
5.5.2012 12:11

hahazoh

Re: To snad ne

Je to přesně tak a přednášející z praxe jsou pro studenty daleko nejpřínosnější, protože vědí, o čem mluví. Já studuji UJAK, nikdy jsem tam nic zadarmo nedostala a to, že se proti této škole rozpoutala rozsáhlá negativní mediální kampaň všichni těžce neseme, protože to degraduje naše vzdělání. Ano, UJAK měl s Akreditační komisí problémy, ale to se týkalo oborů Speciální pedagogiky a Andragogiky, katedře SMK byla dána pouze doporučení ke zlepšení, takže ne celá škola je špatná. To je stejné, jako kdybyste šmahem chtěli zavřít celou Západočeskou univerzitu jen proto, že jedna fakulta selhala. A mimochodem, pan Schuster je skvělý pedagog, který svým studentům dokáže hodně dát a já osobně jsem byla dost smutná, když ze školy odcházel do Úřadu vlády.

0/0
5.5.2012 12:22

Mirais

Taky bych machroval před studentkama

kdybych dělal na UV (tentokrát je to úřad vlády)

0/0
5.5.2012 12:06

dassnowiss

Re: Taky bych machroval před studentkama

Sorry, ale ty jsi uplnej blbec , když tohle napíšeš...

0/0
5.5.2012 21:43

Toranoko

Boze,

ja taky zazila zkousky v hospodach, a dokonce byl jeden, ktery zkousel studentky doma, prosly, pokud mu nakoupily, mely umyte vlasy a tak...

Pokud opravdu zkousel, nic divneho v tom nevidim, studenti jsou radi, ze vubec je nejaky termin, ktery jim vyhovuje..i ja ve firme mam castecne volnou pracovni dobu, takze kdyz si neco vyridim pres den, dozenu to treba vecer..

+1/0
5.5.2012 10:22

jafava

Vzpomínám, jak kdysi náš studijní kruh musel jít na zkoušku

z marxáku přímo na ÚV KSČ, neboť přednášející tam byl zaměstnán a nemohl se z nějakého důvodu na ten půlden dostavit do školy. U vyučujících z praxe se takové věci stávaly docela běžně. Jestli si na to zkoušení musel vzít neplacené volno jsme nezkoumali, byli jsme rádi, když zkouška byla za námi.

Dodnes vzpomínám na opravdu festovnou ochranu sídla tehdy vládnoucí strany, kdy jsme byli pod bedlivým dohledem policajtů odvedeni do jakési návštěvní místnosti a tam střeženi, abychm se nemohli courat po budově. Pan zkoušející byl velký slušňák a za nepohodlí se nám omluvil. Při zkoušení byl velmi benevolentní a nikoho nevyhodil, ač úroveň našich znalostí "poučení z krizového vývoje" byla mizivá.

Také jsem zažila zkoušku v pivnici U zlatého tygra, s níž tehdy sousedila naše škola, zkoušku v kavárně Slávie, naproti Národnímu divadlu, zkoušku v justičním paláci, zkoušku v sídle geologického ústavu a na dalších, pro zkoušení studentů ne zcela konvenčních místech. A nikdo se tomu nedivil.

+1/0
5.5.2012 10:06

bkv

Re: Vzpomínám, jak kdysi náš studijní kruh musel jít na zkoušku

A myslíte, že by vás nechali dneska courat po úřadu vlády bez dozoru? :-)

0/0
5.5.2012 10:16

Černohorec,Ochrapaná PravdoLáska

Re: Vzpomínám, jak kdysi náš studijní kruh musel jít na zkoušku

já teda nevím ale vaše zkoušky soudružko  byly asi na řidičák nebo na Perlovku

0/0
5.5.2012 13:10

b.vodka

v čem je vlastně problém?

já na tom nic skandalniho nevidim..

0/0
5.5.2012 9:29

bkv

Re: v čem je vlastně problém?

Tak pokud zkoušel v pracovní době mluvčího a následně to zkoušel maskovat dodatečně vypsanou dovolenkou tak to problém je

0/0
5.5.2012 9:37

Pacholik

Livie Narcisovna se postavila za obviněnou ředitelku

a mluvka vlády je ze stejného spolku ;) určitě jen náhoda!!!

0/0
5.5.2012 6:09

michamal

Re: Livie Narcisovna se postavila za obviněnou ředitelku

To byla jiná škola - myslím, že MUP

0/0
5.5.2012 21:22

zrusitODS4

to bylo ickovo CEVRO !

0/0
5.5.2012 1:16

FLOGYN

Takže jsme zase našli ústředního viníka?

Je to fakt zásadní problém úřadu vlády? Mě to připadá již jako typický scénář - rozkrádají se miliardy, ale ve vězení skončí ridič za tykadýlka...v tomto případě úřad vlády a jeho premiér  se podílí programově na destruktivní politiice a ostudě (například rozvrat v účelném čerpání evr. dotací atd atd., vyznamenání Mašínů, blokace protikorupčních zákonů - majetková přiznání, utajené akcie atd.), ale budeme řešit mluvčího za vyzkoušení žáků. To snad ne. Vůbec bych to neřešil a také bych z toho nevyvozoval kvalitu zmiňované školy.

+5/0
5.5.2012 0:44

čombák

Re: Takže jsme zase našli ústředního viníka?

taky bych TO neřešil! prostě bych ho na hodinu vykopnul z práce, aby měl více času na ty svoje studenty ...! R^

a jeho nadřízenou nagyovou i s péťou rovněž ...!

0/0
5.5.2012 7:00

Gemars Moše Dajan

Re: Takže jsme zase našli ústředního viníka?

Všem dle jejich skutků, mluvčího na hodinu a všechny ostatní politiky popravit za 20 let trvající velezradu.

+1/0
5.5.2012 11:33

jana b

dalsi lenoch

kteremu se nechce makat

0/0
5.5.2012 0:03

pepeska

:D

tomu rikam opravdu problem:D

+5/0
4.5.2012 22:43

bertik

a jdeto

Von Necas mu da zato tucnou odmenu asi si ji zaslouzi  hnupove sou to vsici,at tahne na pracak,

0/0
4.5.2012 22:29

Escoto

BUlváááár

Děláte kauzu z něčeho co kauza, protože jakýkoliv házení špíny na politiky nebo vysoký školy (ať už opodstatněný nebo ne) vám zvyšuje čtenost.

Tady už fakt seriózní média nejsou. Jeden bulvární plátek vedle druhýho.

+1/0
4.5.2012 22:28

Fikus 1

Re: BUlváááár

jsi vedle jak ta jedle. To jsou jenom střípky, které dokreslují to pozadí. Premiér je obklopen lidmi kteří mají diplom ze školy která je ochotna ho dát komukoliv a za nestandardních okolností. Podle toho to tady v tom státě taky tak vypadá. Bordel kam sáhneš. Ale jestli je to pro tebe moc složité uvažování,pak to jednoduše nečti.

+3/0
4.5.2012 22:40

Escoto

Re: BUlváááár

A na to že škola je ochotná dát titul každýmu jste přišel taky z bulváru?

0/0
4.5.2012 22:43

dogi4

Re: BUlváááár

Pleteš si pojmy s dojmy. Tiskový mluvčí není politik. A co je špatného na tom, že někdo upozorní na  cochcárnu ve Strakovce, která je jen odrazem naprosté neschopnosti premiéra současné vlády? Nebo se to nesmí? Pokud podle vás je seriozní jen takové masmédium, které si nedovolí žádnou kritiku poměrů ve vládě a spol., tak vás docela lituju.

0/0
5.5.2012 5:41

Escoto

Re: BUlváááár

Seriózní je takové médium, které nedělá skandály z blbosti. Já taky vítam když nám profesor vyjde vstříc i za cenu toho že za ním mam dojet do práce. A tohle neni žádnej důkaz neschopnosti Nečase.

A co se úrovně škol týče, zajímalo by mě kdo posuzoval kvalitu diplomek.

+1/0
5.5.2012 8:40

Fikus 1

A hele jak to zapadá do sebe

To bude vskutku vzácný ústav ta Univerzira J.A.Komenského, to je tam kde Bc. Vandas dostal titul za pamflet své xenofobní strany - viz. zde

http://aktualne.centrum.cz/domaci/spolecnost/clanek.phtml?id=739281

http://www.ujak.cz/media-a-aktuality/aktuality/64/vyjadreni-ujak-k-bakalarske-praci-pana-tomase-vandase/

0/0
4.5.2012 22:23

cimina

UJAK - to je univerzita, které hrozilo odebrání akreditace

to tam mají vyučující vysokých morálních kvalit!!!

0/0
4.5.2012 22:00

regina1

Re: UJAK - to je univerzita, které hrozilo odebrání akreditace

UJAK je asi sestra plzeňských práv, neV

0/0
4.5.2012 22:16

honza.f

Pisálku, jsi bedna

Pisálku, jak mám chápat větu: "Na stejné katedře studovala například právě Nagyová, která získala titul i díky nekvalitní diplomové práci"

.

To jako kdyby napsala kvalitní práci, tak titul nedostane? Nebo co tím chtěls říct?

.

Co takhle palcový titulek: "Na iDNES pracují jako novináři nedoukové, kteří se neumí vyjadřovat" ?

+1/0
4.5.2012 21:55

regina1

Re: Pisálku, jsi bedna

Nejde napsat kvalitní diplomovou práci méně než za rok. se všemi vyjádřeními kapacit, je to rok a půl, a to to už jsem o praxi něco věděl. Při vší úctě k mladým, nebo nemladým adeptům, je to hrůza V

+1/0
4.5.2012 22:21

Z mechu a pazdeří

Kvalita Univerzity JAK?

Nevím, jak u běžných studentů, kteří studovali řádně. Ale je tu zajímavý propletenec. Paní Nagyová "vystudovala" tuto "vš" při zaměstnání, přestože "dře jako kůň" a měla dvojnásobný plat než mají ministři. Naoplátku její bývalý učitel je teď její podřízený. A že vedle důležité funkce na úřadu vlády stihne i vedlejšák, učit na vš? Proč ne, když jsou lékaři, kteří stíhají léčit přes 30 h denně, tak proč by to nestihl i on.

+3/0
4.5.2012 21:51

MatX

Šaškárna

Nezlobte se na mě, ale tohle je šaškárna. Bohužel to jen potvrzuje fakt, že Nečas je absolutně neschopná nula a není schopen se zastat ani svého podřízeného! I kdyby storkát studenty zkoušel v pracovní době, tak to není nic hrozného a není žádný důvod, aby si to zasloužilo mediální pozornost. Premiér by mě řešit důležitější věci!

+7/0
4.5.2012 21:30

Patrik Šebesta

Re: Šaškárna

Přesně tak !!!

Já jsem dělal zkoušky na jednom ministerstvu, třech soudech, třech advokátních kancelářích, na konkurenční vysoké škole, jednou ve vlaku, protože jsem seděl s vyučujícím ke kterému jsem jel v jednom kupé (v polovině cesty jsem vystoupil a jel jsem zpět s B (1-)) a jednou jsem dělal zkoušku v restauraci na obědě se třemi dalšími studenty a vyučujícím/zkoušenjícím...

+2/0
4.5.2012 23:03

qwertza

Re: Šaškárna

Jasně, to je na většině VŠ celkem normální, nevím, proč z toho může mít mluvčí vlády problémy?;-)

+2/0
5.5.2012 0:26

calver1

Podle toho to tak vypadá na těch pseudo vysokých školách

Nechápu, jak takový z....k může učit, když sám se neumí ani chovat slušně.

0/0
4.5.2012 21:18

certik_bertik

nerozumím

proč z takovéhle prkotiny dělá někdo problém. U nás se zkoušelo i v hospodě.

+9/0
4.5.2012 21:14

joel2

Re: nerozumím

Tahle škola by měla podle akreditační komise být dávno zavřená, teď je aspoň jasné, proč jí ministerstvo tak vehementně brání. ;-€

+3/0
4.5.2012 21:17

certik_bertik

Re: nerozumím

proč? I v USA jsou školy špičkové, průměrné i vysloveně průšvihové

0/0
4.5.2012 21:20

calver1

Re: nerozumím

V Americe to je ale vládní politika, protože hloupý a nevzdělaný dav se snadno ovládá. Takže z toho vyplývá, že u nás to k tomu také směruje.

0/0
4.5.2012 21:24

certik_bertik

Re: nerozumím

to je všude, ale jak s tím souvisí zrovna tohle?

0/0
4.5.2012 21:34

michamal

Re: nerozumím

Podle akreditační komise by mělo být zrušeno studium dvou oborů. Pochopení psaného textu bude asi váš problém, že? Zkuste na tom zapracovat, pak možná sám něco vystudujete.

0/0
4.5.2012 21:31

Najdete na iDNES.cz