Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Miliardové depo může Plzeň vysát tak, že rozprodá majetek, říká expert

Může se stát, že Plzeň bude rozprodávat majetek, třeba i lukrativní teplárnu, aby zaplatila dluhy. Varuje před tím ekonom ministerstva financí Jan Zikl. Reaguje tak na kontroverzní rozhodnutí plzeňských zastupitelů převést na 29 let opravárenství městského Dopravního podniku na firmy kolem Škodovky.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

jongari

Expert z financí

Já sice bohužel nejsem žádný mafián, ale rýpnout si musím!

Pan Zikl je fakt „expert“. Asi stejně jako pan piVízek je „expert“ fotbalový. Když se rozhodovali na MF, že by se měla postavit dálnice do jižních Čech, tak to taky udělali jako PPP projekt. A najednou to pro Plzeň nejde. Najednou se stát zadlužit smí a Plzeň ne. Najednou si stát dálnici postavit může a Plzeň depo ne. Proč? Protože Kalousek chce ze všeho všimné a z Plzně mu asi nepřišlo, tak se naježil a rejpe, co se dá… To už jste všichni zapomněli, jak si pomohl k luxusnímu bytu za desítky milionů korun? Zloděj je tu jeden, největší a sedí v Praze na ministerstvu!;-O

0/0
7.5.2012 10:53

Carlos01

Obvody se od Plzně odtrhnou, pak sem poteče víc peněz

Je to paradox, ale s novým RUD se už obvodům nevyplatí zůstat v Plzni. Když se k tomu přidá nezvladatelné zadlužení, řešení je jen jedno - zavčasu se od Plzně odtrhnout a zachránit si obecní majetek a služby.

0/0
5.5.2012 15:05

GenLogin

Už je máme i v diskuzi :)

Tak po celostátní politice, komunální politice, justici i policii se mafie napojená na veřejné rozpočty rozhodla vstoupit i na pole ovlivňování veřejného mínění. Bohužel začala trošku hloupě, což odpovídá i inteligenci jejích členů. Je to trochu ve stylu Hitlera - propaganda, lži a hledání třídního nepřítele.

Zde můžeme vidět klasický příklad - "Depo už je potřeba od nepaměti" - absolutní lež, jasně doložitelná veřejně přístupnými plány radnice i PMDP. K tomu se hodí pár příspěvků, že se nám v Plzni bude lépe žít a naše děti budou šťastnější. Paráda:)

PS: Romane, je to strašně legrační ale snad půlka zaplacených lidí, co pro tebe hlasuje v místních sdruženích, tak je tak vypatlaných, že to vykládá po celé Plzni.. a stejně je to i s lidmi, kteří sem na tvůj příkaz přispívají ty propagandistické kydy.. Musíš jim líp platit!:)

0/0
5.5.2012 10:32

mekotam

Místo depa potřebujeme modlitebnu

Už jsem to pochopil o co těm topákům jde – oni potřebují místo, kde by se mohli zklidnit. Místo dopravní základny tady určitě chtějí nové mešity, synagogy…no kostelů máme snad dost…Tady je jasně vidět jak umí kluci z TOP šetřit. Opravna MHD je drahá, ale kostel ve sněmovně, to je ukázka šetření podle TOP09 víc na: http://zpravy.idnes.cz/poslanci-chteji-ve-snemovne-modlitebnu-d9w-/domaci.aspx?c=A120501_202456_domaci_jan

0/0
4.5.2012 15:02

Atlep

Re: Místo depa potřebujeme modlitebnu

Pravda, Kalouskovi nevyšel ekotendr, tak se teď soustředí na církevní restituce – to bude o dost větší řacha pro státní rozpočet, než nějaký depo v Plzni. A určitě pro ty nahoře velký procenta do kapsy. Takže nám nezbývá nic jinýho než si říct před spaním otčenáš.:-)

0/0
4.5.2012 15:09

morre

Re: Místo depa potřebujeme modlitebnu

Víme o čem je článek??

0/0
4.5.2012 16:57

Neldoreth

Re: Místo depa potřebujeme modlitebnu

Vypadá to tady, že se tu začla v diskusi roztahovat mafie, která chce vycucnout Plzeň a proto tu zasviňují diskusi takovýma psychokydama jako mekta na kterýho reaguju.

0/0
4.5.2012 19:17

Ivan H.

Město pro občany

Nerozumím, proč bych měla poslouchat nějakého úředníka z Prahy. Já chci aby mi naše město zajistilo základní věci k žití – školy, školky, dopravu, odvoz odpadu. A pokud to kvalitně zajistí se soukromou firmou, která notabene sídlí v Plzni, tak za mě dobrý!

0/0
4.5.2012 14:33

TheHen

Nejpravicovější strana nechce privatizovat?? Haha

Tenhle rozhovor mě fakt pobavil. Někdo, kdo pracuje pro Kalouska nás varuje před privatizací městského majetku….a co celou dobu hlásájí oni??? Kdo chce privatizovat prakticky všechno??? Pravice! Takže tuhle rétoriku jim nežeru…asi se jim tenhle kšeft nějak nepovedl a proto řvou.

0/0
4.5.2012 14:19

blackmis

nevěřte jim

Když už si pánové Zikl a Kalousek berou do huby Plzeň, tak by si hlavně měli zamést před svým prahem. Ještě si pamatuju, jak se psalo, že ve své Bechyni dokázal Kalousek zařídit nový stadion. To je pěkná náhodička. A sorry, depo mi teda přijde rozhodně lepší investice, než kus zelenýho trávníku a pár tribun… Ale Kalousek nestavěl jen stadiony, za svojí kariéru toho stihnul fakt dost, všechno se dá najít na Googlu.

+4/0
4.5.2012 13:02

plzenak73

to je zase brečení

Mě přijde docela v pohodě, že aspoň někdo plánuje na 29 let dopředu. Když tu každý řve, jak politici myslí jen na čtyři roky dopředu, tak je všechno v pohodě. Ale jak asi může Plzeň takovou stavbu udělat bez dluhu? To má položit dvanáct miliard na dřevo v cashi? Nebo jako co? Všichni víme, že depo v Plzni potřebujeme a mele se o něm furt dokola posledních deset let, ale nikdo nic nedělá. Až teď a najednou je zase všechno špatně. To jsou klasický čecháčci: béé, oni ti nahoře nic nestaví, bééé, oni ti nahoře staví… Je to ubohost

+4/0
4.5.2012 12:42

herbiraff

Re: to je zase brečení

Ukkažte mi články, kde se píše o tom, že se depo potřebuje. Žádný nenajdete. Nové depo totiž potřeba zcela neni. Pouze si to někdo taktně odůvodnil.připomínám, že počet vozidel MHD se za posledních 10 let nezměnil.Vozový park je pořád stejný.

+1/0
5.5.2012 0:26

zajtsef

Mně to nepřekvapuje!

Kdo zná místní poměry ví, že náměstkem primátora pro finance dostal coby trafiku p. Zrzavecký, který se v životě nedopracoval ani k nižšímu odbornému vzdělání (k vyučení)! Takže financím Plzně vládne nedouk. Za tohle by měla pykat celá místní ČSSD, která tohle nejen dovolila, ale i prosadila.

Jejich plzeňské vedení naskočilo na vlnu populismu, rozfofrovalo miliony za fotbalový stadion a teď stojí tváří tvář krachu (nové depo DP, nové divadlo, povinnosti města kultury). Jsem zvědavý na sebereflexi ČSSD, která dopustila předání zodpovědnosti za hospodaření města Zrzaveckým, Šimákům a dalším svým neschopným členům.

Dokud v téhle zemi bude platit, že každý tupan dostane politickou trafiku od své partaje, tak se z dluhů nejen že nevyhrabeme, ale budeme se nořit hlouběji do bahna krachu!

+2/0
4.5.2012 12:30

Flate

Hlasování

Pamatujte si, až pujdete zase volit. Zejména na pány Zrzaveckého a Šimáka z ČSSD nezapomínejte

PRO hlasovali všichni z ODS (13 hlasů), ČSSD (13), 3 z KSČM (osobně logicky nechápu, jak se mohou tyto strany takto shodnout?!) a chytrá hlava Rödl z Občané.cz. Celkem 30.

PROTI hlasovali 3 z TOP 09 a pan Duchek z PVP. Celkem 4.

ZDRŽELI se 3 z TOP 09, 2 z Občané.cz a 1 KSČM. Celkem 6.

0/0
4.5.2012 11:13

jakadlec

dobře si plzeňáci pamatujte, které strany přivedly plzeň

ke krachu, když se jim nepovedlo si vzít několikamiliardovou půjčku, tak alespoň plzeň zadluží, Já osobně bych navrhoval přestat platit DP dotace a ať si hospodaří jak umí, a uvidíme. že by musela stát jízdenka na tramvaj přes 100 Kč tak takhle hospodaří kmotři z magistrátu

0/0
4.5.2012 10:36

jakadlec

Re: dobře si plzeňáci pamatujte, které strany přivedly plzeň

i kalousek se nechal slyšet že je to zlodějna dvacetiletí, a to je co říct, kritika od specialisty

0/0
4.5.2012 10:59

kacana

to zas bude nových domků

no holt když politik končí, musí být zaopatřen po zbytek života.

0/0
4.5.2012 10:29

ODS čstější než Standův kříšťál

podepisovat zakázku na tak dlouhou dobu už samo o sobě

hodně smrdí Rv

0/0
4.5.2012 9:50

mj81

Re: podepisovat zakázku na tak dlouhou dobu už samo o sobě

Jo, za Rakouska-Uherska bylo běžné přidělovat provozovatelům železnic licence na dobu 99 let. Ovšem už za 20-30 let se začalo zestátňovat (za R-U nebo za první republiky!). A to se bavíme o relativně stabilní době...

0/0
4.5.2012 10:12

Tomaseq

Info k depu

Jsou nekde na netu podrobnejsi informace? Jaka vozidla a kolik se jich tam vleze, pocet krytych stani, atd.

0/0
4.5.2012 9:44

wincent.v

Re: Info k depu

zkuste napsat dopis primátorovi: V souladu se zákonem č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, ve znění pozdějších předpisů, žádám o poskytnutí níže specifikovaných informací.

Ale některé veřejné zakázky podléhají speciálnímu zákonu a právo na informace nemáme, ale nevím jestli tam tato patří.

0/0
4.5.2012 10:47

PavlosPM

hnus / korupce / tunelování

Je mi špatně z politiků našeho města, kdo si kolik zase nahrabal? Co je tohle za svinstvo? Nikdo neví co bude za pět let, natož za 29 let, nečekám nic jiného než obrovský malér, který dopadne na všechny občany města, ne třeba za dva roky, ale třeba za deset let!

;-O;-€8-oRv!!

+2/0
4.5.2012 8:50

Linde CZ

Re: hnus / korupce / tunelování

To mnohem driv. Prvni problem bude Evropske mesto kultury 2015, na ktere Plzen mit nebude..

0/0
4.5.2012 10:49

xs123

Plzeň - hlavní město korupce

Škoda Transportation sice nemá pořádnou technologiia pořád dokole repasuje staré vagóny, co jezdily v Rusku, ale zato jsou v čele sympatičtí kluci a holky a těm se musí přece pomoct....

0/0
4.5.2012 8:22

MattyasCZ

Re: Plzeň - hlavní město korupce

Ne ne, Liberec je nejzkorumpovanější, tady to Modráci v čele s primátorem Kittnerem a propojenou stavební firmou Syner rozkradli na mínus 2 miliardy, aco na to PČR? Jako všude jinde, nic nevyčetřila

0/0
4.5.2012 8:28

HansCHa

Re: Plzeň - hlavní město korupce

Je vidět jaký odborníci tu diskutujou. Čím víc toho nevíš tím víc píšeš.

Co třeba tramvaj 15T Forcity, Regiopanter a lokomotiva? Nic ti to neříká? Ne? Tak mlč a zalez.

0/0
4.5.2012 13:10

Linde CZ

Mozna by to mela PCR zacit vysetrovat uz ted...

..at nedochazi ke zbytecnym prodlevam.

+1/0
4.5.2012 8:13

herbiraff

teplárna

Vypadá to vysloveně na taktiku. Když byl prodej teplárny hloupost - Plzeň prodávat nemusela, tak to raději neudělali. A ted najednou bude teřba něco prodat a na první na snadě bude teplárna. N radnici si to zdůvodní a bude to. Všechno to do sebe perfektně zapadá. Je zajímavé, že ministerstvo finací, jako poměrně zodpovědný orgán, sdělí, že by Plzeň do stavby depa jít nemělo. A město to udělá. Ted se tedy jeví otázka. Je dobrý úmysl an straně ministerstva, které nás směruje do velkých problémů včele s Kalouskem, nebo na straně magistrátu, který rpavděpodobně zadluží město. Trošku podivná konfrontace.

+2/0
4.5.2012 7:45

Mortimmer

Re: teplárna

no MF šetří kde se dá a to i na nesprávných místech a tvrdí: nestavte depo X město Plzeň údajně také šetří kde se dá a přesto staví 12MLD depo se závazkem na 29let - sorry, ale já mám o "vítězi" zcela jasno!!!

+1/0
4.5.2012 7:56

GenLogin

Re: teplárna

R^

0/0
4.5.2012 9:47

vitvit

jak je to možný?

Jak je možné, že to těm parchantům tak úplně strašně jednoduše projde???? Pár lidí se dohodne, že rychle zbohatne, jednou zvednou ruku na nějaké schůzi a je to ?? To tomu nejde zabránit ?? 

Proč se někdo nebouří?? 

Jsme fakt národ, který si nechává s..t na hlavu a je nám všechno jedno, maximálně si zanadáváme v hospodě nebo tady na foru... Rv

+2/0
4.5.2012 7:42

herbiraff

Re: jak je to možný?

Ne že bych chtěl přilit benzín do ohně, ale kámoš, co se kolem Škodovky orientuje mi říkal, že jedna paní radní z ODS po odhlasování se rozhodla, že si postaví domeček za 15 mil. za Plzní. Z čista jasna. Jeden manažer (kámoš toho kámoše) ze Škodovky má prý chatu na Hracholuskách a sousedkou je prý ta radní. Minulý víkend se tam najednou rozkecala, že si v týdnu rozhodla konečně do stavby domu a řekla i cenu. A bude platit překvapivě hotově. Že by náhoda?;-D

+1/0
4.5.2012 7:50

Mouchard revival

Re: jak je to možný?

já jsme zase slyšel jak jednomu chlápkovi říkal kámoš jeho kámoše, že jeho kámoška má kámošku, která má kámošku a bratranec tchýně snachy jejího kámoše slyšel od kámoše, že to není pravda...

+3/0
4.5.2012 8:10

al.mucha

Re: jak je to možný?

Tobě tam vadí ta radní za ODS, že ano? Pokud by to byla socanka, tak bys neprotestoval...

0/0
4.5.2012 8:34

Mouchard revival

Re: jak je to možný?

ne, mě by zajímalo jméno... politická příslušnost je na komunální úrovni úplně bezpředmětná...

0/0
4.5.2012 9:00

herbiraff

Re: jak je to možný?

Klidně si nevěřte. Chápu, že termín kámoš kámoše je dnes bráno jako blud. Berte to jako blud, mně je to fuk;-D

0/0
4.5.2012 8:45

Mouchard revival

Re: jak je to možný?

jméno té radní? jinak to nemá žádnou váhu...

0/0
4.5.2012 9:01

Leclerc2

Re: jak je to možný?

Za ODS jsou v radě 2 ženy - Matoušová Helena a Rottová Irena. Jestli některá z nich má chatu na Hrascholuskách si můžeš najít v katastru.

+2/0
4.5.2012 9:12

Mortimmer

Re: jak je to možný?

chce to nějakou demonstraci, já bych šel..

nebo přímo defenestraci?? ;-€

+3/0
4.5.2012 7:52

Míra 4.2

Ano, když se jim nepovedlo teplárnu ukrást přímo,

vzali to obloukem ;-€

0/0
4.5.2012 7:29

Bruhy

Trefné

Přesně tak .. po nás potopa. Naprosto trefné! Je to tunel jako hrom a řada lidí se na tom napakuje neskutečným způsobem. To ve vládě jsou proti plzeňským hochům pěkní čočkaři. Tohle je od začátku velkej megapodvod.

+1/0
4.5.2012 7:22

Najdete na iDNES.cz