Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Na Ukrajinu odmítá kvůli Tymošenkové přijet už devět prezidentů

Už devět evropských prezidentů odmítlo účast na summitu o evropské integraci, který ukrajinský prezident Viktor Janukovyč pořádá koncem příštího týdne v Jaltě na Krymu. Podle ukrajinského tisku se k dosavadním pěti státníkům přidali prezidenti Chorvatska, Estonska, Rumunska a Bulharska.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

roines1

Všimněte si, jak je ta diskuze moderovaná:

Jakmile se objeví příspěvek podporující vměšování do vnitřních poměrů Ukrajiny, pak hned je u něho několik kladných doporučení, aby se vytvořilo zdání, jak Češi smýšlí. Přitom je to naopak, Timošenková hraje divadlo (i ta mezinárodní "komise" žádné podstatné nedostatky ze strany ukrajinských orgánů nezjistila, pouze snad paní Roithová ví něco víc, ale nepoví?), Tymošenková je na všech záběrech v posteli a mává rukama, na bolavá záda ji asi těžko propustí, to je fakt... Jde jen a jen o solidaritu věrchušek všech zemí, protože dostávají strach, že lidi už těch rozkrádaček mají dost a že se můžou - a měli by se! - dostat za svoje ekonomické zločiny před soud. Už se to stalo na Islandu, teď na Ukrajině, už aby se ta spirála stočila do EU a Česka. Je nejvyšší čas!

+1/0
4.5.2012 9:38

libyn

Re: Všimněte si, jak je ta diskuze moderovaná:

já to zjednoduším. Tymošenková je odsouzený zločinec a kdo s ní i přesto sympatizuje, má k nekalostem (slušný název) asi taky dost kladný vztah! Takže toto trucování politiků, o její podpoře, nic nevypovídá!

+1/0
4.5.2012 9:58

waleyo

Re: Všimněte si, jak je ta diskuze moderovaná:

To sis to zjednodušil docela dost - Milada Horáková byla taky "odsouzeným zločincem" - co na tom, že obžaloba proti ní byla zcela vykonstruována (což je i případ Tymošenkové), že?

+1/0
4.5.2012 10:07

libyn

Re: Všimněte si, jak je ta diskuze moderovaná:

takže každý zloděj a korupčník v politice se bude spravedlivému odsouzení bránit Horákovou a bude toho užívat i nad imunitu! Ty máš dost

0/0
4.5.2012 10:31

waleyo

Re: Všimněte si, jak je ta diskuze moderovaná:

Dost máš Ty - když chceš někoho osudit za korupci, tak hosuď za korupci a nevymýšlej si nesmysly jako "nevýhodná smlouva s plynem" - asi máš seelktivní paměť a nepamatuješ si jak za českého předsednictví EU jel Topol řešit "plynovou krizi" do Kyjeva a Tymošenková tam pod dojednanou dohodu ručně připsala další podmínky, čímž vytočila Rusy, kteří pak tu smlovuu odmítli přijmout - to asi proto, že pro Ukrajinu byla ta smlouva nevýhodná viď?! Dej si facku soudruhu!

+1/0
4.5.2012 10:55

libyn

Re: Všimněte si, jak je ta diskuze moderovaná:

jak ty jsi naivní! Jako naši obdivovatelé kalouska a spol! Ta baba je zloděj a devádesáti procentům ukrajincům prodražila život! Ne zcela nepodobné postupům , jako naše fotovoltaika!

0/0
4.5.2012 13:39

waleyo

Re: Všimněte si, jak je ta diskuze moderovaná:

Možná jsem naivní, ale nemám selektivní paměť - dodávky plynu Evropě v topné sezoně stopli Rusové proto aby EU na Ukrajinu vyvinula další a tlak, než by dokázali samotní Rusové. Fakt mi není jasné, jak by se stanovila ta jediná správně nízká cena plynu, když cena komodity vždy závisí na ochotě stran se na ceně dohodnout a Ukrajina byla nejen pod tlakem Ruska, ale i zemí EU - jak z toho chceš vyrobit solidní trestněprávní základ opravdu nechápu!

Opakuji - pokud chceš Tymošenkovou soudit za zlodějinu nebo korupci, tak ji za to stíhej a dokazuj kdy kde co ukradla nebo kdy si od koho nechala dát jaký úplatek, ale nevymýšlej si nějaké zástupné důvody typu "sjednaná cena plynu není dost nízká a tak je to zlodějina"!

+1/0
4.5.2012 14:16

jizanskavlajka

jedna velká trapná komedie

exsenátor i zloédějka tymošenková ať hladoví klidně dál.a páni státníci at za ni zaplatí škodu a můžou si ji hned vzít ssebou.Hlavně ji necpěte k nám mi tu zlodějů a tunelářů máme nadbytek

0/0
4.5.2012 7:21

babacek

Tymošenková

Já tomu fandím ! R^

0/0
4.5.2012 5:38

Opričnik3

Ach ten Klaus.

Už zase leze do zadnice osmi dalším prezidentům z EU! ;-D

0/0
4.5.2012 2:58

greybeard-

Věznění Tymošenkové

dnes ve Sněmovně při interpelacích shodně kritizovali také premiér Petr Nečas a místopředseda ČSSD Lubomír Zaorálek.To není vměšování se do záležitostí cizího státu, že ne?

0/0
4.5.2012 0:46

Zatím dobrý!

Re: Věznění Tymošenkové

Technicky vzato je vměšováním do záležitostí cizího státu jakákoliv diplomatická aktivita státu jiného, o činnosti Eu nebo OSN nebo mezinárodního soudu prolidská práva ani nemluvě.

0/0
4.5.2012 2:17

plynovod Nabucco

Putin,Lukašenko,Janukovyč,Hitler a Stalin= TYRANIE !!!

A nevadí takhle náhodou Puťkovi,že Tymošenková chce Ukrajinu dotáhnout do NATO a EU?(nepřekáží to jeho plánům na obnovu SSSR či Euroasijské fízlovské republiky?)!Medveděv se rozhořčuje nad vězněnim Tymošenkové(ale nad Chodorkovskym prý ne...)!Ale ona tu dohodu 2009 podepsala kvůli Evropě!Protože Janukovyč byl vždy více pro-kremelský politik a Rusko ho podporovalo proti Oranžové revoluci,Tymošenková byla naopak nejvíce prozápadní!Ale teď se jí najednou zastávají?USA vždy pouze podporovaly takticky menší zlo(třeba Ládin proti SSSR)nebo dlouhodobě dobro(demokracie, svoboda),ale Kremlu šlo vždy jen o posílení svého vlivu bez ideálů (leda by šlo o šílené ideály jako je komunismus či fašismus),a to za jakoukoliv cenu-Amerika nerozpoutala ve světě ani doma hladomor na který zemřeli miliony lidí a CIA nezatýkala lidi po milionech jako NKVD(předchůdkyně Putinovy oblíbené KGB)!Západ má svoje mouchy,ale Kreml má velboudy,podporuje teroristy a diktátory chrání v OSN (jako Asada)!Ať žije Západ

+7/0
3.5.2012 22:53

roines1

Toto může vyplodit pouze lokajský poblouzněnec:

Drtivé většině občanů v Česku je šumafuk komunismus-kapitalismus, není jim ale jedno, jestli jsou zotročovaní stále většími daněmi a snižováním životní úrovně jen proto, aby pár vyvolených a beztrestných zlodějů mohlo dál krást a říhat z přežrání. A pokud na Ukrajině tu miliardářku Tymošenkovou (copak vynalezla, jak dřela jako kůň, aby k těm miliardám přišla?) zavřeli za rozkrádání, vnímá to drtivá většina normálních českých občanů jako následováníhodný příklad jak by se to mělo udělat i v Česku s dosud beztrestnými zloději a dává ukrajinskému vedení za pravdu. Pro českou věrchušku je to ovšem zároveň i významné varování, že nikomu nerostou stromy do nebe a začínají mít strach. Takže české věrchušce doporučuji, aby přestali s babou dělat divadlo (když je na ni záběr, tak se jedině válí v posteli) a starali se, aby měli v pořádku účty, až se budou zodpovídat, kde je rozkradený majetek Československa a kde jsou peníze z nesmyslných českých půjček. 4. odboj na sebe nenechá dlouho čekat!

0/0
4.5.2012 9:28

Faberge

Stále mi není jasné,

proč se kolem jedné političky za katrem nadělá tolik řečí. Buď by se měl zcela znedůvěrohodnit celý politický systém na Ukrajině a izolovat se od nich jako od Lukašenka v Bělorusku, nebo by se měla Ukrajina respektovat se vším všudy. Postoj vůči Tymošenkové nemůže být mírou smyslu pro demokracii. Nakonec, pokud existuje a respektuje se jakási rovnoprávnost, položme si otázku kolik vězňů na Ukrajině by chtělo přesedlat do nějakého špitálu na západ od hranic své země?

+2/0
3.5.2012 22:19

naivka2

Re: Stále mi není jasné,

Tož budem trocha obesrani. Voni na tý Ukrajině uměj jaderný pumičky nainstalovat do Škvalů.;-€

0/0
3.5.2012 22:46

Zatím dobrý!

Re: Stále mi není jasné,

To víš, politické procesy vzor Stalin a Gottwald na téma zcela nesmyslných obvibění obvykle vzbudí velkou pozornost. Kaplický o nich dokonce kdysi napsal populární knihu - Kladivo na čarodějnice.:-)

+2/0
4.5.2012 2:16

protiodborář

Jsem hrdý na našeho presidenta,že byl mezi prvními

Zlovůle se musí označit účinně,aby to některé mocipány na Ukrajině trklo!Soudci by mohli připojit také nějaký formální protest!Je to také o poplatných soudcích na Ukrajině !Rv!!

+6/0
3.5.2012 21:50

roines1

Já jsem na něho hrdý taky,

protože dal světu návod "jak za 5 let zničit fungující ekonomiku a za dalších 10 let zadlužit stát na úroveň bankrotu" a stál u zrodu dalšího  významu slova "tunel". Ta propiska v Chile, to je už jen taková "třešnička na dortu"....

0/0
4.5.2012 9:50

Appophis

No prostě,

jen TRAPNÉ!!!

+1/0
3.5.2012 21:05

Huckleberry Švédd 8

muhehe .... tak tomuhle exsenátorovi, kterého nikdo nezná

a který je každému u pihele věštím smutnou budoucnost ;-D;-D

0/0
3.5.2012 20:52

Davidzyx

Středoevropský sumit? Albánie, Makedonie, Černá Hora?

Proč ne rovnou i Malta či dokonce Alžírsko?

+3/0
3.5.2012 19:28

protiodborář

Re: Středoevropský sumit? Albánie, Makedonie, Černá Hora?

Ještě není všem dnům konec!Příklady táhnou!Rv

+1/0
3.5.2012 21:43

3.A.P.A.3.A

Timošenka je grázlice,ale tahat politiku dosportu není dobré

Rv

+3/0
3.5.2012 19:14

baranka

Re: Timošenka je grázlice,ale tahat politiku dosportu není dobré

Zatím to není o sportu ale o setkání.

0/0
3.5.2012 19:19

Zatím dobrý!

Re: Timošenka je grázlice,ale tahat politiku dosportu není dobré

Jo jo, takový středoevropský summit to je ale zasjímavý sportovná mač. ;-D

0/0
4.5.2012 2:19

jmhad

to jsem zvědav

kdo bude jezdit k nám,až zavřeme všechny ty zloděje8-o

+2/0
3.5.2012 19:13

baranka

Re: to jsem zvědav

A za kým, Vždyť tu zůstanou jen kojenci.:-/

+2/0
3.5.2012 19:21

ProMoDro

Nojo

korupčníkům nevoní myšlenka , že by takhle mohli jednou také skončit  :-).  Bručet by měli jít všichni , kteří kdy uzavřeli , pro stát , nevýhodné smlouvy !

+4/0
3.5.2012 18:54

Opričnik3

Re: Nojo

A von stát má uzavřené nějaké pro něj výhodné smlouvy? ;-D

0/0
4.5.2012 2:57

Opričnik4

Klaus zase leze do zadku 8 jiných prezidentů.

Hrozné. ;-D;-D;-D

0/0
3.5.2012 18:48

golem3

Re: Klaus zase leze do zadku 8 jiných prezidentů.

omyl, Klaus byl mezi prvními

+5/0
3.5.2012 18:50

Gróf

Re: Klaus zase leze do zadku 8 jiných prezidentů.

Klaus sám má ve své zemi dost politických vězňů, které nechává v díře hnít.

+3/0
3.5.2012 18:57

BMG

Re: Klaus zase leze do zadku 8 jiných prezidentů.

Smetanu?;-D;-D;-D;-D;-D

+2/0
3.5.2012 19:03

golem3

Re: Klaus zase leze do zadku 8 jiných prezidentů.

například?

+1/0
3.5.2012 19:18

podotek

Re: Klaus zase leze do zadku 8 jiných prezidentů.

http://jdem.cz/s45k3

0/0
3.5.2012 20:31

odborářský papaláš na golfu

Re: Klaus zase leze do zadku 8 jiných prezidentů.

Slabota - to teprve Kájínek, Pitr nebo Srba, to jsou ti správní političtí! ;-D

0/0
4.5.2012 5:19

šestý element

Re: Klaus zase leze do zadku 8 jiných prezidentů.

;-D;-D;-DRv!!

0/0
3.5.2012 21:57

Davidzyx

Re: Klaus zase leze do zadku 8 jiných prezidentů.

Klaus byl pochopitelně mezi prvními .... když se za Tymošenkovou postavila ústy Medvěděva Moskva.

.

Takže nikoliv nějakých 8 prezidentů či Brusel, ale slovo Moskvy bylo to, co u Vašíka Propisky rozhodlo.

0/0
3.5.2012 19:30

felson

Re: Klaus zase leze do zadku 8 jiných prezidentů.

Už vloni v srpnu žádal Janukovyče o ujištění, že se v procesu s Tymošenkovou nebudou řešeny osobní a politické spory.

0/0
3.5.2012 23:50

modrý pták

Re: Klaus zase leze do zadku 8 jiných prezidentů.

chudáčku!!!!!!

+1/0
3.5.2012 19:35

Gróf

Věznění politických protivníků je nepřijatelné.

Ukrajina se tím vrací zpět do stalinistické minulosti. Ovšem i my máme své vězněné politické odpůrce, že? Paní soudkyně Langerová a odsouzený politický vězeň pan Smetana by mohli vyprávět. Takže bychom se neměli ohlížet na Ukrajinu, ale udělat si v tomto ohledu nejdříve pořádek doma.

+1/0
3.5.2012 18:34

truepapas123

Re: Věznění politických protivníků je nepřijatelné.

..a tohle srovnání jsi dal dohromady sám, nebo ti někdo radil? (chudinko)

+4/0
3.5.2012 18:44

Gróf

Re: Věznění politických protivníků je nepřijatelné.

Jeho trest bych považoval za správný, kdyby jej nesoudila osobně manželka politika s namalovanými tykadly. Takto byla přinejmenším podjatá. Dost dobře nechápu, co ji vedlo k tomu se z rozhodování nevyloučit. A společnost je nemocná, jestliže na to nedokázala reagovat. Klaus udělí amnestii kamarádce své manželky Lívie, ale Smetanu bez mrknutí oka nechá do basy šupnout. A to už svědčí o politickém věznění.

0/0
3.5.2012 18:53

baranka

Re: Věznění politických protivníků je nepřijatelné.

Stačilo odpracovat 12 a půl dne a do vězení jít nemusel.:-/

0/0
3.5.2012 19:18

protiodborář

Re: Věznění politických protivníků je nepřijatelné.

Mně spíš vadí že se s tím vandalem zabývá ministr spravedlnosti!RvX

0/0
3.5.2012 21:53

dohled na kocka

Nepřijede Klaus,

nikdo jim neukradne propisovačku.

To ten Janukovič asi nepřežije.

Tymošenková kradla, podepisovala nevýhodné smlouvy.

A zloděj je zlodějem ve všech politických systémech a je lživé pojmenovávat jej "disident".

+1/0
3.5.2012 17:45

BMG

Re: Nepřijede Klaus,

Taky tu smlouvu nemusela podepsat a Rusko s EU by ji sežrali. A půlka Evropy závislá na ruském plynu by zmrzla.:-P

+2/0
3.5.2012 18:55

podotek

Nikdo nenutil Ukrajince odklánět plyn určený pro EU ...

Dne 2. ledna 2009 Gazprom obvninil Ukrajinu z kradení plynu a toto obvinění ještě později opakoval spolu s ruskými úředními místy. „Od 1. ledna 2009 Ukrajina sabotuje tranzit plynu do evropských zemí a prakticky vytvořila plynovou blokádu Evropy.“ prohlásil Gazprom v oficiálním vyjádření. Podle Gazpromu za prvních šest dní roku 2009 Ukrajina ukradla více, než 86 milionů m3 plynu a tak 7. ledna 2009 zastavil plyn na ruských hranicích úplně.

http://ponkrac.net/historie-sporu-o-plyn-mezi-ruskem-a-ukrajinou-2009

+2/0
3.5.2012 20:37

waleyo

Re: Nikdo nenutil Ukrajince odklánět plyn určený pro EU ...

Kdybych chtěl zvýšit cenu plynu, který prodávám, tak bych si také v době největší poptávky po něm uměl vymyslet nějakou záminku, proč ho nedodávat a tak jeho cenu vyšroubovat...

0/0
4.5.2012 14:19

Najdete na iDNES.cz