Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

KOMENTÁŘ: Petr Fiala začíná. Udělá další generaci o trochu šťastnější?

Žádné nové zprávy pro unavené davy, zpívá lídr skupiny Mňága a Žďorp Petr Fiala. Jiný Petr Fiala se ujal ministerstva školství a unavenému davu bych chtěl říci, že je to dobrá zpráva. Proč?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Tacio

Dobrá zpráva je

že pan Škrabal zná práce Petra Fialy. Doporučuji si něco přečíst těm, kteří mu tady nechutně a trapně spílají.

Moc panu ministrovi přeju úspěch - kvůli nám a hlavně kvůli našim dětem.Konečně má ministerstvo školství v čele osobnost, která odpovídá jeho významu.

0/0
2.5.2012 13:48

nepokradeškalousku

Re: Dobrá zpráva je

můžete tu vlastními slovy definovat směr a myšlenky práce pana Fialy? Tahle ideologická klišé jsou k ničemu.

Jelito jelito pravičák, tak musí prvně ukončit některé pozůstatky socialismu v našem školství. Proč se z peněz na vzdělávání dotují družiny - v zahraničí mají ty aupérky a proč se má dotovat jídlo pro děti - na to snad mají vydělávat rodiče8-o!!

Tady má pan Fiala jasný námět na miliardové úspory. Jsem na něj zvědav!!?

0/0
2.5.2012 14:26

Černohorec,Ochrapaná PravdoLáska

Modrá hloupá reklama

na modré zmetky Rv

0/0
2.5.2012 12:42

jedlickaonkel

Petr Fiala a nestranik?

Muhehe... On sice nema modrou prukazku, ale zkuste se zeptat Ivanka Langru nebo Pavlika Bema na pana Fialu.

0/0
2.5.2012 12:19

nepokradeškalousku

skvělá agitka - jenže no money no funny - no honey

Pěkná agitka mladého svazáčka. Jenže jak povede pan ministr školství bez nástrojů řízení - bez peněz!

Je potřeba si uvědomit, že vyspělé evropské země dávají na školství 6-7% svého HDP - my dáváme necelé 4% a ještě to snižujeme. Uvědomte si, že u nás se z těchto peněz vykazovaných jako peníze na vzdělávání, navíc financují služby sociálního charakteru. Podívejte se například do sousedního Německa, tam nejsou družiny zdaleka zadarmo a ani tam nejsou dotované školní jídelny

To je základní věc, kterou si musíme uvědomit, když chceme být rozpočtově odpovědní. Nemůžeme pořád po státu chtít, aby dotoval našim dětem obědy a hlídání.!!!!

0/0
2.5.2012 12:17

bourbon

"Udělat" další generaci šťastnější?

Jak může ministr školství "udělat" další generaci o trochu šťastnější, to opravdu nepochopuju.

0/0
2.5.2012 11:36

gourmett

Re:

Nejhorší je nevdělaný blbec jako seš Ty!!!;-( Ty už nikdy nebudeš sťastný!

+1/0
2.5.2012 12:06

Glock Mark XXIV

Jakub Patočka je známý blázen

... toho bych vůbec necitoval. Ten člověk si stále myslí, že socialismus je nejvyšší forma společenského zřízení. Staří komančové jsou vedle něj málo rudí!

+3/0
2.5.2012 11:23

Centralní Mozek VeVerek Bartowyj

Tahle Modrá Škrábanice je pěkná propagandistická matlanice

Je stupidnější než Bilakovo Poučení z krizového vývoje.

"přichází odborník se zkušeností, výsledky" - politolog ,;-D jaké praktické výsledky ? ;-), přínos pro vědu či lidi ;-O ???

Škrábal dělá ze čtenařů blbce a myslí si že čtenáři neví co je to zač tento brněnský kámo "policejního experta na *ismy" Mareše;-D

Politologie je pavěda   propagandismu , reklamní berlička pro "politiky"!!

+1/0
2.5.2012 11:20

Glock Mark XXIV

Re: Tahle Modrá Škrábanice je pěkná propagandistická matlanice

Fakt jo? Ty máš obé k dispozici, abys mohl srovnávat? ;-D;-D;-D

0/0
2.5.2012 11:24

jrosa

Za málo peněz, málo muziky

Za málo peněz málo muziky, takže pokud udělá další generaci šťastnější, tak jen tak "trochu", že si toho ta generace vůbec nevšimne.

0/0
2.5.2012 11:10

Prase Pašík

Škoda, že komentátor zamlčel

některé podstatné skutečnosti.

Ale to už je taková vlastnost komentátorů, vnímat realitu selektivně. Jinak by nepublikovali honorované účelové komentáře na partajních portálech typu iDNES, ale blogy ve skutečně prestižních médiích (ovšem zdarma:-)

Jednou z těch tiše přešlých skutečností je, že na ministerstvu školství tráví již třetí rok Dobešův náměstek, dříve všeobecně respektovaný, dlouholetý prorektor a rektor KU prof. Ivan Wilhelm. Proslýchá se, že nedělat Dobešovi trapnou vnější stafáž a infokanál ministerstvo - Hrad, letěl by tento už podstatně dříve.

Co si počne sebeerudovanější akademik v pozici ministra, jehož jediným reálným zadáním je obnovit penězovod zkrze operační programy VpK a VaV do prázdných partajních kasiček? To je totiž ten skutečně jediný úkol, ve kterém Dobeš selhal.

Dokáže si někdo představit ty náklady na volební kampaň, která bude mít za úkol přeřvat úlety a průšvihy stávající koalice?

+1/0
2.5.2012 11:06

parlost18

Re: Škoda, že komentátor zamlčel

Já myslím, že vámi zmíněná informace až tak podstatná není. Každopádně selektivní vnímání reality je něco, s čím se potýkáme všichni. Vy jste toho důkazem, pokud si neuvědomujete, že i vy vnímáte selektivně.

Taky si nedělám iluze o tom, že by se školství nějak závratně pozvedlo, ale Fiala bude rozhodně větší odborník než Dobeš.

0/0
2.5.2012 12:13

Prase Pašík

Re: Škoda, že komentátor zamlčel

Děkuji za příjemné vteřiny, strávené čtením vaší reakce, dobré zábavy není nikdy dost. A vytvořit v tak málo větách tolik prohřešků proti logice se nevidí každý den. Vysvětlením snad může být, že by číslo ve vašem nicku označovalo autorův věk.

A pro úplnost: hlavním argumentačním polem původního článku je akademická erudice nového ministra. A pokud autor pominul skutečnost, že na MŠMT v čelné pozici působí již několik let stejně erudovaná osoba bez zjevného prospěchu věci, jedná se opravdu o ignorování podstatné informace.

Selektivně vnímanou realitou se má na mysli opomíjení relevantních informací o skutečnosti, nikoli to, že by každý výrok o skutečnosti musel nutně obsahovat data jako je výška, tlak, teplota a rosný bod.

0/0
2.5.2012 12:50

parlost18

Re: Škoda, že komentátor zamlčel

To je sice možné, že působí na ministerstvu stejně erudovaná osobnost. Jenže působí na jiné pozici z níž může mít podstatně nižší vliv. Hovoří se o pozici ministra školství, nikoliv jeho poradců. Z tohoto hlediska ta informace sice může být, ale zrovna tak nemusí být podstatná.

Selektivně vnímaná realita je psychologický fakt. To, co vidíte a cítíte je pouhá intepretace. Navíc, každý člověk jede dle zažitých mentálních modelů, selektivně vnímá informace, které podporují jeho názory a přehlíží ty, jež nejsou v souladu s jeho, často pouze vnitřně (rozumějte bez vnějších důkazů) vybudovanými teoriemi. To, že každý jinak vnímáme důležitost určité informace toho může být důkazem. Různí lidé přisuzují stejné informaci různou hodnotu. V případě, kdy se dva lidé dívají na stejnou věc s různých úhlů pohledu, je obtížné posuzovat co je a co není logické.

Ale jsem rád, že jsem vás pobavil.

0/0
2.5.2012 18:08

ToMiSoft

Přání

Přál bych si, aby i další posty v politice obsadili respektovaní a vážení odborníci. Třeba místo premiéra, ministra financí, poslanecké a senátorské posty (namísto stávajících žvanilů a neodborníků jako je třeba Jandák, Rath, Paroubek a další napříč všemi parlamentními stranami) atd.

+1/0
2.5.2012 10:58

Earl_Grey

Re: Přání

staci je volit pokud kandiduji. Napr. soucasny ministr zdravotnictvi rozhodne odbornik je. Mimochodem oni ti odbornici nejsou vzdycky zarukou toho, ze se veci pohnou kupredu -  Otakar Motejl by mohl vypravet.

+2/0
2.5.2012 11:58

ToMiSoft

Re: Přání

Bohužel - náš volební systém pro volby do poslanecké sněmovny neumožňuje volit konkrétní lidi, ale jen celé politické strany (a maximálně udělit preferenční hlasy). No a uznejte, že v okamžiku, kdy je pro mne jakákoliv stávající parlamentní politická strana nevolitelná, je to pak docela těžké.

0/0
2.5.2012 12:09

Earl_Grey

Re: Přání

muzete si to vynahradit u voleb do senatu. Nebo volte neparlamentni strany. Je to lepsi nez nic.

0/0
2.5.2012 13:52

kocourek25

Nechci dráždit Čecháčky,ale.....

po nemastném a neslaném Dobešovy , tam zase bude dělat pořádek p.Fiala z Moravy. Copak tam u vás v čechách (Praze) máte jen lidi typu  Dobeš, Bárta, John, Koloťuk  a podobné individua ?Rv Držím mu všechny palce .R^

0/0
2.5.2012 10:57

ToMiSoft

Re: Nechci dráždit Čecháčky,ale.....

Určitě jste chtěl napsat Dobešovi (s měkkým i na konci), nicméně stejně jste si mohl tenhle příspěvek odpustit. Věřím, že v jak Čechách, tak i na Moravě jsou skuteční odborníci a ne jen lidé Vámi zmiňovaní.

Mimochodem - takový Paroubek se narodil v Olomouci ;-)

0/0
2.5.2012 11:01

kocourek25

Re: Nechci dráždit Čecháčky,ale.....

Tušil jsem , že šlápnu na kuří očko. Rozdráždit vosáky - pravda bolí a je vždy krutá.;-D Paroubek zvlčil v Praze. To se  stává. Když už - Paroubek.;-D

0/0
2.5.2012 11:08

ToMiSoft

Re: Nechci dráždit Čecháčky,ale.....

Mě jste na kuří oko nešlápl. Vaše útlocitné dělení mi připadá jako ubohost. Mě je tohle absolutně šumák. Lidi dělím na dobré a špatné a je mi jedno odkud pochází nebo kde "zvlčeli".

+3/0
2.5.2012 11:16

sasena

Re: Nechci dráždit Čecháčky,ale.....

určitě jste chtěl napsat "mně", ale to je fuk, souhlasím s vámi. :-)

0/0
2.5.2012 11:31

ToMiSoft

Re: Nechci dráždit Čecháčky,ale.....

Dobrovolně se přiznávám, že nejsem schopen si po dlouhá léta zapamatovat mně/mě a hlavně tu poučku :-)

Nicméně díky za opravu.

0/0
2.5.2012 12:06

Jirka2

Re: Nechci dráždit Čecháčky,ale.....

Je to jednoduché.  mne - tebe, mi - ti, mně - tobě, mě - tě

0/0
2.5.2012 14:04

Centralní Mozek VeVerek Bartowyj

Re: Nechci dráždit Čecháčky,ale.....

tož ty jsi  na Xpolitologa z Brna pyšný , to už jsou lepší svlečené děvy  pasáže Beta

0/0
2.5.2012 11:23

e-mann

dobrou tiskarnu na univerzite muzou mit...ale on si je

nevytiskne...cili penezi neoplyva a proto nikoho nepotesi....

0/0
2.5.2012 10:57

Earl_Grey

Re: dobrou tiskarnu na univerzite muzou mit...ale on si je

penez neni tak malo, horsi je system jakym se rozdeluji a na co. I kdyz samozrejme dosahnout alespon na prumerne procento v pomeru k HDP, jake davaji zeme OECD by nebylo od veci

0/0
2.5.2012 12:01

pakostič

Levice a odbory v něm budou mít silného protivníka.

a co studenti?

+1/0
2.5.2012 10:55

kocourek25

Re: Levice a odbory v něm budou mít silného protivníka.

Levice a odbory  konečně zalezou - pokud na to nedají penízky a studenti ? Budou muset hrábnout do kapsy a

 nebo si prací vydělat na studio. Pokud je nezaloží rodiče.

Hlavně by se mělo zarazit  placení studia studentům ze zahraničí - Hor. Uhry. Hrábnout do té " Smlouvy". Holt každý za své - jak to braťia chceli.Rv Čo bolo - to  bolo - terazky  dost rozdávánie. !!!!!!

0/0
2.5.2012 11:04

konstruktér problémů

Re: Levice a odbory v něm budou mít silného protivníka.

Ono by stačilo přestat zvýhodňovat studenty ze Slovenska tím, že mohou studovat ve svém rodném jazyce. Díky tomu mají stejné postavení jako Češi, narozdíl od Němců, Frantíků etc., kteří musí za studium v angličtině, němčině, ... platit (tedy pokud to zrovna není nějaký studijní program naší a  zahraniční university).

Vybojovali si to, že mohou získat studentskou průkazku se slevou na hromadnou dopravu. Kdyby byli féroví, budou bojovat za zrušení svého zvýhodnění...

0/0
2.5.2012 11:15

konstruktér problémů

Re: Levice a odbory v něm budou mít silného protivníka.

Prof. Fiala se školným souhlasí, takže i velká část studentů v něm bude mít protivníka.

0/0
2.5.2012 11:08

Najdete na iDNES.cz