Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Začnou arabské státy překreslovat svoje hranice? Nebylo by divu

Na vývoji událostí po vypuknutí arabského jara na Blízkém východě jsou nápadné dvě věci – jedna, která se stala, a jedna, která se nestala. Které to jsou?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

certik_bertik

všechny premisy v tomto článku jsou naprosto pomýlené

je nesmysl předpokládat, že by 95% lidí v Egyptě, nebo v Lybii, nebo třeba na Středním Východě nebylo schopno přijmout demokracii jak je. Přijali by ji snadno, ale nesměl by tam přijít ten ručníkář a říct, "no demokracii klidně, ale nejdřív do toho musíme dostat toho Aláha a pak můžeme uvažovat dál", samozřejmě armáda se ráda spojí s islamisty, páč v tom vidí že se snadno udrží u vlivu, jako by se přidala k jakékoliv jiné ideologii.

Dále je nesmysl tvrdit, že autoritářští vládci jako Mubbarak, Kaddáfí a Assad potlačovali islám, to je nesmysl jak hrom, jen si vzpomeňte na Kaddáfího a jeho výroky o dobytí Evropy bez násilí.

0/0
12.5.2012 12:14

vaclav713

Nejhorší na tom všem je to,

že oni vlastně tu západní civilizaci nenávidí. Nejdříve byli zotročování, později ekonomicky a surovinově vysáváni a teď se jim snaží Západ implantovat svobodu a demokracii.

0/0
3.5.2012 10:17

kars

Re: Nejhorší na tom všem je to,

Arabové a zotročováni? Článek není o černých Afričanech, ale o Arabech, kteří v celé té oblasti působili odedávna jako lovci otroků.

A mimochodem, čím si vysloužily západní (i východní) civilizace jejich nenávist v 7. století, když začala arabská expanze? Celá Severní Afrika, Perská říše, Byzanc...

Ovšem v tom, že západní civilizaci nenávidí, s vámi naprosto souhlasím.

+3/0
3.5.2012 12:42

Vladimír Škopek

Re: Nejhorší na tom všem je to,

Západní civilizaci nenávidí hlavně proto, že je to podle nich banda nevěřících. Navíc jsou ti nevěřící mnohem úspěšnější než Mohamedovi vyvolení a to si už žádá trest. Korán hovoří jasně, tak proč si sypat popel na hlavu, když o nás rozhodli už před 1400 lety?;-) A jak se píše nademnou, arabové byli zdaleka nejlepší otrokáři. Oni zotročovali nejen nás (ovšem přiznejme jim, že křesťanští bílí otroci patřili k nejdražším), ale hlavně černé afričany. Když evropan chtěl koupit otroka, koupil ho buď od místních autorit, nebo od vyhlášených arabských kupců. Samozřejmě, arabové své otroky kastrovali, takže nemají africké menšiny, jako tomu je nyní v Americe - což mnohé sebemrskače mate.:-)

+1/0
8.5.2012 2:08

vaclav713

Nejhorší na tom všem je to,

0/0
3.5.2012 10:11

Najdete na iDNES.cz