Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Le Penová nepodpoří Sarkozyho ani Hollanda, odevzdá prázdný hlas

Neúspěšná kandidátka na francouzskou prezidentku a šéfka krajní pravice Marine Le Penová v nadcházejícím druhém kole prezidentské volby nepodpoří stávající hlavu státu Nicolase Sarkozyho ani jeho socialistického rivala Françoise Hollanda.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

ToMiSoft

Jsem zvědavý

Co bude Merkelová dělat bez skutra Sazkozyho. Mohl by to být zajímavý posun v rozkladu socialistické EU...

0/0
2.5.2012 8:51

Ulrich

Babizna křivá a neupřímná.

Prázdný lístek na protest? Proti čemu tím protestuje? Snad proti tomu, že ji většina voličů nechce za prezidentku? Inu, nafoukla se, protože neumí přijmout porážku. Nízká slaboška, která pro kalkul, vějičku osobního politického zisku raději vydá zemi blouznivým levičákům než by podpořila konkurenta. Hanba!

0/0
1.5.2012 23:09

Titan.no1

Re: Babizna křivá a neupřímná.

Jaký protest? Asi neumíte číst.

Poražený kandidát ve snaze usnadnit svým voličům rozhodnutí většinou podpoří jednoho kandidáta. V tomto případě jsou oba naprosto nepřijatelní. Levičák Sarkozy nebo levičák Holland? Studená koupel by vám možná pomohla...

+7/0
1.5.2012 23:34

Ulrich

Re: Babizna křivá a neupřímná.

1. Podle agentury AP to bylo "na protest". Např. zde:    http://www.denik.cz/ze_sveta/le-penova-nepodpori-sarkozyho-ani-hollanda-odevzda-prazdny-hlas-20120501.html

2. Naprosto uznávám, že oba kandidáti zbylí jsou levicoví. Nicméně rozdíl mezi nimi je. Asi takový jako mezi ČSSD ( Sarkozy ) a KSČM ( Hollande ). V takovém případě je povinností každého slušného pravicově smýšlejícího člověka podpořit méně šíleného kandidáta - tzn. Sarkozyho. Zvláště pokud může mít velký vliv na ostatní voliče. Le Penová je politikářka, která hraje jen na sebe a na osudu země a spoluobčanů jí nezáleží. Já bych na jejím místě neváhal a řekl bych: "Je to smutná volba, ale budu volit Satrkozyho, který je mnohem menším zlem než blouznivý levičák Hollande. Následujte mého příkladu".

0/0
2.5.2012 12:22

Titan no.1

Re: Babizna křivá a neupřímná.

Podpořit někoho, kdo vedl štvavou válku v Libyi? To by Holland nikdy neudělal. Proto je jeden za osmnáct a druhý bez dvou za dvacet. Je to volba zlo a zlo, nic jiného. Le Penová by se musela sjet herákem, aby podpořila tak špatný materiál.

Pro mě je to obdoba volby mezi Stranou zelených a VV, ruka by mi musela upadnout, kdybych byl donucen hlasovat pro každou jednu z nich... Le Penová udělala dobře.

0/0
2.5.2012 14:38

Ulrich

Re: Babizna křivá a neupřímná.

1. Štavá válka? Nic takového neexistuje. Osobně moc nechápu, proč to Francie udělala. Ale nic zásadního se nestalo. Kaddáfí byl darebák. Horší to teď v Libyi asi nebude.

2. Klidně můžeme druhému kolu francouzských prezidentských voleb říkat zlo versus zlo. Souhlasím. Ale není to stejná míra zla. Kromě toho Le Penová je taky zlo.

3. Volba mezi Zelernými a VV by pro mě zase tak těžká nebyla. Zelení mají ideologii, která se mi hnusí, ale jsou to v podstatě hodní a slušní lidé, kteří by mouše neublížili. VV nemají ideologii žádnou. Je to čistě populistická starna, která hlásá to, co se právě jeví jako populární. Jediným cílem je získání a zneužití moci. Takže bych raději hlasoval pro Zelené.

0/0
2.5.2012 19:45

Titan no.1

Re: Babizna křivá a neupřímná.

Za štvavou válku považuji tu, ve které někdo zvenku poštve jednu část obyvatel suverénního státu proti druhé. To jen tak mimochodem.

K volbám bych za sebe řekl asi toto. Od dob, kdy jsem získal volební právo, a nebylo to nedávno, jsem se zúčastnil všech možných voleb od evropského parlamentu po zastupitelstvo. Pouze jedinkrát se stalo, že jsem nešel. Bylo to právě v druhém kole jedněch voleb, kdy pro mě nepřipadalo v úvahu dát hlas ani jednomu z toho materiálu, který postoupil. Takže Le Penovou plně chápu...

0/0
2.5.2012 20:31

Ulrich

Re: Babizna křivá a neupřímná.

1. Štvavá válka: Opravdu nic takového není. Může bý štvavá kampaň nebo prostě štvaní. Ale válka štvavou být nemůže. Ani nebyla. Francouzská letadla bombardovala Kaddáfího vojáky. O žádné rozeštvávání neusilovala. Ani toho nebylo třeba. Dva tábory tam už byly a bojovaly spolu na život a na smrt.

2. Já jsem, pokud jde o volby, taky dost zkušený. Zatím jsem šel vždy. Těžko by se našla situace, kdy bych neviděl mezi kandidáty opravdu žádný rozdíl a nevěděl tak, komu dát přednost. Vždycky je tam nějaká odlišnost přinejmenším v osobním pocitu.

3. To nejpodstatnější: Myslím, že Le Penová neříká pravdu, když tvrdí, že jsou pro ni oba zbývající kandidáti nepřijatelní. Kdyby jí nešlo o osobní politický profit a byla běžnou občankou, jsem přesvědčen, že by teď bez mrknutí oka volila Sarkozyho. A to je to, co jí vytýkám.

0/0
2.5.2012 22:02

Titan no.1

Re: Babizna křivá a neupřímná.

Já si to nemyslím právě z důvodů, že tohle nejsou nějaké ušmudlané volby, toto jsou volby, které budou rozhodovat o Evropě. Zdali se nechá převálcovat humanismem, přistěhovalci a syntetickou měnou v syntetickém společenství. Nebo se vzpamatuje a bude tvořit.

Evropa toho času je jen zaopatřovací ústav pracující na zhoubný dluh. A Francouzi hrají v rozhazování prim. Řecko se totiž s absolutní výši dluhu může jít zahrabat...

0/0
3.5.2012 0:01

Ulrich

Re: Babizna křivá a neupřímná.

No ano, ale právě tohle vše bude přece dělat Hollande více než Sarkozy.

0/0
3.5.2012 10:50

nocturnohelix

Lidí jako je madame Le Pen je potřeba

mnohem více. Jedině oni mohou Evropu ochránit před neradostným osudem totální kulturní i etnické rezignace a následného se rozplynutí v moři jiných etnik, kultur a náboženství.

+5/0
1.5.2012 21:54

Direct Shooter

Re: Lidí jako je madame Le Pen je potřeba

Sám bych to lépe neřekl ! Multi-kulti nebrat !  R^ [>-]

0/0
1.5.2012 22:45

ruben ayala

Vždyť je to jedno,

Francie se do dvaceti let stejně absolutně etnicky promění.Na tom nezmění nic ani Sarkozy ani Hollande ani Le Pen ani nikdo jinej.Francouzky,na to aby měly děti,házejí saláma a raději jdou ideologicky pokrokově na potrat,zatímco barevní se množí jak králíci.A to nejen Francie,celá Evropa je v tahu,dokud se barevným důsledně neřekne "přestaňte se množit,kdo vás má furt živit".

+1/0
1.5.2012 21:43

kenzo

Re: Vždyť je to jedno,

Hnědnoucí a černající Evropa v primitivizačním stádiu integrace do Afriky, na Střední a Blízký východ? Je to tak:

:

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/164870-demograf-evropa-se-etnicky-promeni-zestarne-a-pribude-v-ni-misencu/

:

P.S. Taková Evropa pochopitelně již nebude mít nic společného s civilizovanou Evropou včerejška. Předobraz evropských standardů zítřka lze hledat tam, kam se integruje - civilizovaný svět to však již nebude!!

+1/0
1.5.2012 22:00

ruben ayala

Re: Vždyť je to jedno,

To dopadne jako v Africe,když to tam měl pod palcem bílej muž a černochů bylo jenom kolem 100 miliónů.Afrika prosperovala a když běloch odešel,zanechal černochům fungující kontinent.Černoch se ale geometricky přemnožil a je tam svinčík,že to svět neviděl.Stejně to dopadne v Evropě,až běloch vymře.Oni nejsou zvyklí makat 8-5,pro ně znamená "sklizeň" příjezd kamiónu UN.Jenomže na ten kamión už nebude mít kdo vydělávat.

+1/0
1.5.2012 22:11

nocturnohelix

Re: Vždyť je to jedno,

Hlavně ten kamión už nebude umět nikdo vyrobit.

0/0
1.5.2012 22:24

kenzo

Re: Vždyť je to jedno,

To máte pravdu. A to je budoucnost Evropy! Není to pochopitelně jen populačním znekvalitněním, ale také proměnou kulturně-civilizačního profilu směrem k primitivním kulturně-civilizačním okruhům Afriky, Středního a Blízkého východu bez potenicálu. Tyto trendy jsou již dnes patrné v zemích ve vysokém stádiu multikulturní degenerace jako je právě úpadková Francie. Je jasné, že islámský, arabsko-černošský Frančistán, na civilizovanější Asii nebude mít ani hospodářsky, ani kulturně, ani politicky a mocensky (v mnohém nemá již dnes). Hospodářský potenciál méněcenného Frančistánu, kterým bude konkurovat nastupující civilizovanější Asii?

:

http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/evropa/francouzske-firmy-celi-vetsimu-vlivu-islamu_146629.html

:

+1/0
1.5.2012 23:01

Fai Rodis

Re: Vždyť je to jedno,

Budete se divit, ale i prave Francouzky maji deti. Vic nez u nas. Taky to maji snazsi s jeslemi a skolkami.

0/0
1.5.2012 23:37

Gemars Moše Dajan

Le Pen, přeju hodně štěstí a pevné nervy dále v politice.

+7/0
1.5.2012 20:46

Direct Shooter

Re: Le Pen, přeju hodně štěstí a pevné nervy dále v politice.

Přesně tak ! Nedat se a hodně štěstí !

0/0
1.5.2012 22:46

SYETEY_KOTZOUR_nežere_yeleny

to komolení jmen mi rve zrak

zase nějaký chorý staromilec musí přechylovat. Le Penová...pomoc :-)

0/0
1.5.2012 20:08

richu_ch1

Re: to komolení jmen mi rve zrak

... cesti diletanti ... souhlasim. Kdyz uz, tak LA Penova ;-D

0/0
1.5.2012 20:21

SYETEY_KOTZOUR_nežere_yeleny

Re: to komolení jmen mi rve zrak

:-) dobrý

0/0
1.5.2012 20:29

:Moravian:

Re: to komolení jmen mi rve zrak

Ti co maji lejna misto mozku budou zurive trvat na prechylovani prijmeni cizinek...Zajimave je ze ti sami nepocestuji i krestni jmena cizinek, u techto trotlu by clovek ocekaval duslednost a vytvory jako "Marina Penova", ci "Anka Tijova"...Tfujtajbl...

0/0
2.5.2012 0:43

rychtar

U Le Pen se jedna o logicky krok.

Jedine vitezstvi Hollande a nasledne rozlozeni UMP a tim cele pravice ji muze pomoci prolomit barieru, kterou francouzsky volebni system pri legislativnich volbach vytvari a tim zarucit svym 6 milionum volicu zastupce v parlamentu.

Myslim, ze ji tento tah nevyjde a ze se sondaze myli. V nedeli vyhraje Sarko.

0/0
1.5.2012 19:08

Stary Fafa

Re: U Le Pen se jedna o logicky krok.

Rychtari, zcela off topic. Budete koncem kvetna pracovat?

0/0
1.5.2012 19:12

rychtar

Re: U Le Pen se jedna o logicky krok.

Budu.

0/0
1.5.2012 19:23

Stary Fafa

Re: U Le Pen se jedna o logicky krok.

Zkuste hon 97 l zavinac aol tecka com

0/0
1.5.2012 20:26

multikulturista

Re: U Le Pen se jedna o logicky krok.

Rychtari, mam pocit, ze prozivas spatne obdobi : po padu Bolky do 1. ligy, skonci v nedeli podobne i Sarko, na smetisti dejin. Je mi te lito. Uprimnou soustrast !

0/0
1.5.2012 19:19

rychtar

Re: U Le Pen se jedna o logicky krok.

;-) ...... jeste si ze me delej srandu. Hele uvidime v nedeli.

0/0
1.5.2012 19:22

multikulturista

Re: U Le Pen se jedna o logicky krok.

OK, a dimanche ! Jinak, pokud jde o sestup Bolky, chapu tve pocity. Ja mam tu vyhodu, ze jsem fanda Pardubic !

0/0
1.5.2012 19:28

chruyeager

No jo, je to dilema.

Oba jsou jí velmi vzdáleni, avšak Sarkozy určitě mnohem bližší, tudíž lepší pro Francii (dle jejího náhledu na svět), takže jako civilní občan s názory jaké má, by ho určitě volila. Jenže Hollande ještě podpoří imigraci a ještě daleko zhorší zadlužení, rating, ekonomiku, nezaměstnanost.... takže pro její šance na zvolení o 5 let je teď Hollande určitě vhodnější.

Takže defacto je to rozpor: Ona vs. Francie.

0/0
1.5.2012 18:35

CeleronD

U prezidentského kandidáta se předpokládá

schopnost rozhodovat se. Pokud strčila hlavu do písku tak se zcela diskvalifikovala.

0/0
1.5.2012 18:23

paiementenespeces

Re: U prezidentského kandidáta se předpokládá

Extremni pravice,co nahani volice do naruce socialistickeho kandidata,za tim musi byt nejaky zamer.Jinak se mi nelibi,ze spolceni komunistu a socialistu se tu prechazi,jako by se nic nestalo.Pritom komunisti jsou extremni levice.Asi ale ne pro frantiky.Maji malo zkusenosti,snad je ted neziskaji.

+2/0
1.5.2012 18:29

CeleronD

Re: U prezidentského kandidáta se předpokládá

Zbytečné starosti, nechejme to na Frantících.

( A jinak: za tečkou a čárkou atd. v textu je dobré nechat mezeru. )

0/0
1.5.2012 18:49

Fai Rodis

Re: U prezidentského kandidáta se předpokládá

Proc? At se jeji volici rozhodnou sami mezi morem a cholerou.

Zavedme si trochu te demokracie.

+1/0
1.5.2012 21:00

paiementenespeces

Hollande nic neumi,nic nenabizi,

jeho projevy jsou unudene a nedaji se dlouho poslouchat.Sarko je desetkrat lepsi.Nejak mi ty predvolebni preference nesedi.Uvidime po zitrejsim televiznim duelu.

0/0
1.5.2012 18:19

multikulturista

Re: Hollande nic neumi,nic nenabizi,

Mluvis francouzsky ? Znas volebni program Hollanda ? Znas petiletou bilanci prezidenstvi Sarkozyho ? Ses si vedom, jak Sarkozy moralne znehodnotil prezidentskou funkci ? Vyhovuje ti zpusob, jakym Sarkozy "komunikuje" se svymi spoluobcany : "Casse-toi, pauvre mec !" ? Atd. atd. atd.

Je mi te opravdu lito. A muzes si zmenit i svuj nick : "chèque sans provisions" by ti sluselo lepe nez "paiement en especes". Pokud rozumis francouzsky, pochopis...

0/0
1.5.2012 19:01

lesobaron

Re: Hollande nic neumi,nic nenabizi,

tak hezky tu všechny stavíš do latě ... to máš ještě z tý vysočiny,nebo jsi zmužněl až po 30 letech v paříži ??

+3/0
1.5.2012 19:37

uss___topeka

Re: Hollande nic neumi,nic nenabizi,

:-)

0/0
1.5.2012 19:49

Fai Rodis

Re: Hollande nic neumi,nic nenabizi,

Sarko se mozna lepsi posloucha, ale co vlastne komkretniho za ta leta udelal?

0/0
1.5.2012 21:01

richu_ch1

čímž vlastně řekla:

" volte Hollande, ten a jeho parta Francii tak rozdrbou, že příští volby vyhraju já".

+4/0
1.5.2012 17:54

Jajajajajajajja

Re: čímž vlastně řekla:

:-)

0/0
1.5.2012 17:59

paiementenespeces

Re: čímž vlastně řekla:

No jestli Hollande vyhraje,bude to katastrofa.No snad ne.

0/0
1.5.2012 18:16

richu_ch1

Re: čímž vlastně řekla:

Vše nasvědčuje tomu, že vyhraje. Problém ale bude, že socani mají regiony (z velké části), senát, a za chvíli asi i AN a presidenta.

0/0
1.5.2012 18:27

paiementenespeces

Re: čímž vlastně řekla:

Doufejme,ze AN nedostanou.Je to tady tradice.AN  proti prezidentovi.Tedy az na poslednich pet let.

0/0
1.5.2012 18:31

richu_ch1

Re: čímž vlastně řekla:

... pry se uz muze volit do AN i konzularne ... tak prispeji svoji troskou. No, nezbyva, nez doufat.

0/0
1.5.2012 18:45

multikulturista

Re: čímž vlastně řekla:

Nedelej ostudu Cechum zijicim ve Francii podobnymi vyroky ! Hulvatstvi a hloupost ponech internetovym hnupum z Kocourkova. MERCI !

0/0
1.5.2012 18:19

Sars84

Re: čímž vlastně řekla:

Hulvatstvi?

+1/0
1.5.2012 18:22

paiementenespeces

Re: čímž vlastně řekla:

taky mi to jako hulvatsvi neprijde,spise jako konstatovani mozneho.

+1/0
1.5.2012 18:23

Najdete na iDNES.cz