Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Klíšťata, lejna i čtení z Čapka. Poslanci se přeli o vládu a přeběhlíky

Jsou političtí přeběhlíci klíšťata, lejna, nebo to vůbec nejsou přeběhlíci, když opustili stranu, za níž byli zvoleni, ale nepřešli od opozice k vládě? Sporem o to strávili poslanci významnou část rozpravy před hlasováním o důvěře vládě Petra Nečase. "Co kdybyste se jmenovali Klíšťata?" vybídl poslanec ČSSD David Rath vicepremiérku Karolínu Peake.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

jan_libich

Česká republika by měla opravdu změnit název.

Pro český národ je urážka žít ve státě, který si říká Česká republika a přitom tu vládnou zloději, kmotři, soudí justiční mafie a vyšetřují neschopní a uplacení policisté. Zákony dělají plzenští rychloprávníci či jiní nevzdělanci (však ty nekvalitní zákony na to vypadají) a pak tu nefunguje žádná kloudná demokracie. Ta tu selhala bohužel úplně. !!

0/0
28.4.2012 18:21

jan_libich

Jsem pro reformy vedené odborníky a dle pokynů kmotrů a

ze zločinů podezřelých a morálně zcela zchátralých politiků. Vím, že byli zvoleni, ale problém je, že když ve firmě zvolíte špatného ředitele, tak ho může rada odvolat, tady zvolíte lidi, kteří si přece sami židle nepodkopou a celé 4 roky s tím nic nenaděláte, chybí jakékoli zodpovědnost vůči voliči.

0/0
28.4.2012 18:08

čuk2gek

hlavním přeběhlíkem

je Bárta, který si myslí, že politická strana je ke koupení jakožto lukrativní firma i se zaměstnanci,kterým sáčkuje do obálek a roznáší výplaty

+1/0
28.4.2012 15:53

jan_libich

Re: hlavním přeběhlíkem

Proto aby hlasovali podle svého mínění nemusí tvořit novou platformu. Byli zvoleni za VV, tak tam mají zůstat a pokud se nedokáží domluvit, tak není možné to řešit zradou voličů a převlečením kabátku či kostýmku, to nemohu podpořit i při sebevětším morálním aspektu. Prostě já být zvolen za danou stranu, tak hlasuji s jejím programem v souladu bez ohledu na tlaky a příkazy vedení apod. A když by mne vyloučili ze strany, že nedržím basu, byl bych nezařazený, ale ne přeběhnout a tvořit si vlastní strany bez mandátu z voleb, to se nedělá!

0/0
28.4.2012 17:30

denny2606

Re: hlavním přeběhlíkem

strana nemá mandát, ten má poslanec. Když to nevadilo v případě Paroubka a Šlégra a v minulosti ani u SZ,  v případě Rumla a &, proč to právě nyní tolik irituje vzláště v případě politickoekonomického projektu W, který je již stejně odepsán?

0/0
28.4.2012 17:39

jan_libich

Re: hlavním přeběhlíkem

Já souhlasím, že strana nemá mandát, ale poslanec, ale poslanec byl zvolen za danou stranu a její program a platforma Peak program VV rozhodně neprosazuje, lže a porušuje veškeré etické kodexy strany. Pokud tohle považujete za správné, tak se neshodneme. Podle mne je to zrada na voliče, kteří ji volili. Oni určitě nechtěli, aby místo programu VV propagovala program ODS, které se dle mne poměrně dost liší.

0/0
28.4.2012 18:01

denny2606

Re: hlavním přeběhlíkem

tak ještě jednou a naposled. Budou hlasovat a podporovat vládní progam, na kterém se dohodla trojkoalice ODS + TOP 09 + W. Jsou v koalici, musí plnit společně dohodnutý program na základě konsensu, Kdyby měli W v PS většinu, potom by mohli plnit svůj program na 100%, ovšem není tomu tak. Vládní program, koaliční smlouvu podepsal pan John,coby předseda W a tito odpadlíci v čele s paní Peak plní pouze to, k čemu se zavázali jako politická strana W, na rozdíl od pana Johna a &, kteří hlasovali v rozporu s tím, co podepsali a za čím si jako politici stáli! Tak mi pověz, kdo zradil voliče?

0/0
28.4.2012 18:14

jan_libich

Re: hlavním přeběhlíkem

VV zradili voliče už tím, že vstoupili do vlády s dinosaury a z korupce podezřelými lidmi jako je pan chemik a Vondra apod., prostě to byla chyba největší, pravicová vláda být mohla, ale s jinými lidmi, ne s těmi zloději, co tam jsou teď. John nikdy žádný předseda VV nebyl, je to Bártova loutka. No spíše tu jde o to, že program ODS, TOP09 a VV se liší natolik, že společná koalice je svým způsobem vždycky zrada na voliče. Mohli to řešit jen podporou vlády v některých věcech a důvěrou a hlasovat dle programu, ale vstoupit do téhle zločinecké vlády byla pro VV osudová chyba, ale zvolení poslanci VV dali přednost korytům před vlastní morálkou, programem, členy strany a hlavně voliči a to je velký problém.!!

0/0
28.4.2012 18:27

denny2606

Re: hlavním přeběhlíkem

"dinosaurus",myšleno déle sloužící, tedy zkušený politik, proto se mi zdá tahle předvolební finesa W zavádějící, falešná, leč pro nepřemýšlivého občana chytlavá. Nebudu řešit kohokoliv podezřelého a to ani pana Bártu,jsou stále nevini. Házet promyšleně špínu, aby se pokryla špína ještě větší je v této nešťasné zemi velice populární a politicky výhodné. Jinak s tezí, že W neměli vstupovat do vlády souhlasím, ale proč by potom vlastně onen podnikatelský projekt W-ABL vznikal? Proč by se do něho tolik investovalo, kdyby nebyla využita,zneužita možnost vládního angažmá? Opilí voliči rohlíkem ve tvaru provařeného ksichtu Johna a nesmyslu o "dinosaurech" nemohli býti zrazeni politiky-podnikateli z W, ale bylo jim ukázáno, že se pro W stali pouze a jedině užitečnými idioty a to od samého počátku!

0/0
28.4.2012 18:53

jan_libich

Re: hlavním přeběhlíkem

V zásadě v něčem s Vámi souhlasím. VV byla pro PS udělána jako zcela účelová strana kariéristů a tradičně oklamala své voliče. Potvrdilo se to, co se hlásalo předtím. Nějaké úplatky mne tu nezajímají, dělá se to všude a obálkování je běžná věc v naší zemi. Jde mi tu spíše o hromadné rozkrádání a tunelování státních peněz, to už mi tak jedno není, neb to má vliv na každého, kdo tady žije (ať už pozitivně - ten, kdo si nakradl) nebo negativně (ten blbec, co to platí z daní). No ale s tím asi nenadělá nikdo nic. Spíše mne štve, že ty politici to neřeknou na rovinu, pořád si na něco hrají a účelově lžou. Maj rovnou říci, že jim jde o koryta a pracují tu pro kmotry a bylo by to. Mám rád, když se věci říkají rovnou a to, že špína se tu háže na kohokoli bez důkazů je důsledek toho, jaký je tu bordel ve vyšetřování a hlavně prosazování práva. Nechci tvrdit, že tu kradou všichni politici, ale poctivost a důvěra v ně je taky hodně malá. Tady není jasné, kdo lže a kdo ne a to je problém.

0/0
28.4.2012 20:58

felson

Re: hlavním přeběhlíkem

Ony měly VV program?

0/0
28.4.2012 22:45

čuk2gek

co kdybyste se jmenovali klíšťata

řekl Dráth, původně /ZA KLAUSE/ člen ODS, nyní ČSSD..., jenž přijala do své náruče Humla, původně VV nyní hlasujícího za ČSSD

0/0
28.4.2012 15:44

denny2606

Re: co kdybyste se jmenovali klíšťata

V letech 96–97 byl členem a místopředsedou politické strany SD-LSNS!

0/0
28.4.2012 17:31

ProMoDro

Krysám je jasné

že to je jejich poslední volební období ..

+3/0
27.4.2012 23:47

Stary Fafa

Re: Krysám je jasné

ted jenom, kdo jsou krysy? Poslanec Huml v CSSD? Poslanec Skarka v LEV21? Poslanec Barta ve VV? Nebo poslankyne  Peake v nove platforme? ;-)

+1/0
28.4.2012 5:43

Modrý Zločas nečasný

Re: Krysám je jasné

Peake je Klíště nečasné co vlezelo na vládní krysy

+1/0
28.4.2012 10:18

čuk2gek

Re: Krysám je jasné

jen prskej ať ti praskne žilka dacane

0/0
28.4.2012 15:46

vovov

Re: Krysám je jasné

Aco je to ta platforma, co se za tím skrývá? Že by udržení si lukrativního koryta místopředsedkyně vlády pro věci zbytečné?

0/0
28.4.2012 14:39

jan_libich

Re: Krysám je jasné

Platforma je taková bezmandátní část VV, kterým se zachtělo si ještě dva roky podržet korýtka a podílet se na kmotrovských honorářích od ODS, patrně jim nestačily honoráře od Bárty. Kdo víc uplatí, ten vyhraje. Naše politika je postavená jen na úplatkách a penězích, veškerý program a volič je pak na 4 roky jen cár slibů a papírů dobrých tak na toalety. Proto to chce každopádně změny volebního zákona, ústavy a dalších zákonů a také jejich dodržování a sankce. Jinak nemají v současné podobě volby do PS v zásadě žádný smysl.!!

0/0
28.4.2012 17:24

čuk2gek

a dále kolego

Janoušek, Janeček, Bém, Sobotka, Zavadil...to jsou krysy plné blech...;-D

0/0
28.4.2012 15:48

jan_libich

Re: a dále kolego

No tak ony jsou ty parlamentní politické strany prorostlé kmotry v zásadě úplně. Pokud se tam najde nějaký poslanec, který hlasuje s programem a morálně, tak je to hodně světlá výjimka. Poslanci jsou zaplacené loutky, které pro kmotry musí zahrát správné divadélko lidem, co je volí a to je celý princip téhle pseudodemokracie.!!

0/0
28.4.2012 17:26

jan_libich

Re: Krysám je jasné

V zásadě by všichni měli automaticky přijít o mandáty, nikdo jim nebrání měnit názor a stranu, ale byli za nějakou zvoleni, tak když už v ní být nechtějí, neb přejdou, ale nechť mandát přenechají těm, co nepřevlékají kabáty a dodržují program.!!

0/0
28.4.2012 17:27

jan_libich

Re: Krysám je jasné

Kéž byste se nemýlil. Už se mockrát ukázalo, jak je sklerotický ten český volič, opakovaně volí tyhle převlékače kabátů i několikrát za sebou. Je to hrůza! Viz. pan chemik a další jsou toho zářným příkladem.

0/0
28.4.2012 17:31

jan_libich

Ta Andrýsová je taky zběhlá, nevím, co dostala, že zradila.

Byla mi dříve docela sympatická narozdíl od Peake. No ale nechala se uplatit. Škoda!!!

0/0
27.4.2012 23:04

Modrý Přízrak

Re: Ta Andrýsová je taky zběhlá, nevím, co dostala, že zradila.

Andrýsová je mimoňka, ta neví, která bije ;-D

0/0
28.4.2012 2:21

čuk2gek

Re: Ta Andrýsová je taky zběhlá, nevím, co dostala, že zradila.

naštěstí nepotřebuje vaše sympatie kolego, mně stačí její výsledky a odvaha vyškubnout se Bártovi

0/0
28.4.2012 15:50

jan_libich

Re: Ta Andrýsová je taky zběhlá, nevím, co dostala, že zradila.

Tady nejde, zda je závislá na Bártovi či ne, ale hlasuje a podporuje program, který je v nesouladu hodně velkém s programem volební za stranu, za kterou tam byla zvolena. Je to tedy zrada na voliče. Voliče volí poslance na základě programu a pokud se ho nedrží, tak volby nemají žádný smysl.!!

0/0
28.4.2012 17:22

denny2606

Re: Ta Andrýsová je taky zběhlá, nevím, co dostala, že zradila.

bude hlasovat a podporovat vládní progam, na kterém se dohodla trojkoalice ODS + TOP 09 + W. Nejsi schopen tuto triviálnost pochopit, proto si neúspěšný, trpíš nedostatkem a věříš v přerozdělené peníze od úspěšnějších. Proč ses neučil? Nebo patříš mezi těch cca 700 tis. "vypitých"?:-/

0/0
28.4.2012 17:49

jan_libich

Re: Ta Andrýsová je taky zběhlá, nevím, co dostala, že zradila.

Já tu přece nejkritizuji názory poslanců, ale to, že když je poslanec v současném systému zvolen, je to za předvolební program a pokus prosazuje úplně jiný program, tak mi to v pořádku nepřijde a je jedno, zda je v té dané straně či ne. Jinak já se učil určitě lépe než Vy, mám vystudovanou vysokou školu, tak si ty vypité nechte jinde. Prostě máme na danou věc jiný názor a já Vám ho nebere. Pro Vás je přeběhlictví poslanců normální a prosazování cizího programu taky, pro mne ne, neb pak si říkám, že nemá cenu strany volit. Volil bych do PS lidi většinou systémem, kterým důvěřuji, neb programy strany málokdy dodržují, takže jde spíše o to volit správné lidi, když na dodržování programu není spolehnutí a taky mi chybí jakákoli komunikace zdola. Zatímco poslanci komunikují jen když chválíte, tak před volbami se chvástali, jak budou s voliči a členy strany komunikovat, ale skutek utek. Nejvíce mi ovšem vadí, že neustále lžou.

0/0
28.4.2012 18:05

frux

hm

ja si myslim, ze to, co jsme videli dneska ve snemovne by melo slouzit jako instruktazni video na filos.fakulte vcetne politoogie, pak ze spolecnost zjistila jak moc je poltika odtrzena od reality, a pak ze poslanci se zajimaji jen sami o sebe. Zajimalo by mne, jak by to bylo obracene kdyby byl tlak na vladu čssd!!

+2/0
27.4.2012 21:41

kaffee68

komedijanti

ale za mé daně;-€

0/0
27.4.2012 21:23

qwertza

Jo, koryta...

Milí soudruzi z vedení ČSSD, na koryta si musíte ještě nějaký čásek počkat. Doufám, že máte co jíst, střechu nad hlavou a něco na sebe. Ostatně, víc člověk k životu nepotřebuje...;-)

+2/0
27.4.2012 20:38

vovov

Re: Jo, koryta...

Teď je drží v prackách fyzik, chemik, hasič, nevoják co by ministr obrany, nečesky žvatlající rakouský ministr zahraničí, podivný kybernetik a ještě jakási  platforma - holt samí odborníci.

+1/0
28.4.2012 14:43

qwertza

Bohouš

Dluhoslav je nějake smutnej ... Zaorálek, Sobotka a Tejc jako svatá Trojice...:-P

+2/0
27.4.2012 20:33

semperparatus

Největší zklamámí

je kníže.Zvednul tu svoji ruku pro nedemokracii.Dnešním dnem se zglajšaltoval před celou Evropou.Byl poslední z Česka komu ješte někdo z Evropy naslouchal.Teď už je to taky s odpuštěním svazák.

+1/0
27.4.2012 20:15

Hajný lesa pán

Re: Největší zklamámí

Naopak kníže pomohl k záchraně čr před krachem. To ale obyčejný občan pochopí až za pár let. Snad.

+3/0
27.4.2012 20:29

vovov

Re: Největší zklamámí

Jo, jo - nebejt knížete pána, to bychom už byli definitivně v p. ....... cha, cha, cha, ......

0/0
28.4.2012 14:45

jan_libich

Re: Největší zklamámí

No tak krach nastane tak jako tak, buď to tu ta ODS vytuneluje úplně sama nebo až po volbách ČSSD s KSČM. Zatím tu nikdo zodpovědné hospodaření a poltiku nikdy nedělal a rozkrádá se dál a dál.!!

0/0
28.4.2012 18:15

Stary Fafa

Re: Největší zklamámí

Evrope je to hlavne uplne jedno. Myslite ze nekoho krome politickych fanousku zajimaji takove podrobnosti, jako je stepeni VV? To je asi stejne zavazna zprava jako vnitrni rozpory centristicke strany v kyperskem parlamentu. ;-)

0/0
28.4.2012 5:41

Hajný lesa pán

Gratuluji vládě rozpočtové odpovědnosti

Ještě je naděje na lepší časy [>-]

+2/0
27.4.2012 20:12

qwertza

Re: Gratuluji vládě rozpočtové odpovědnosti

Zaplaťbůh, že zase načas zvítězil zdravý rozum!;-)

+3/0
27.4.2012 20:16

vovov

Re: Gratuluji vládě rozpočtové odpovědnosti

.... říkají kmotrovští zbohatlíci ....

0/0
28.4.2012 14:48

jan_libich

Re: Gratuluji vládě rozpočtové odpovědnosti

No tak jestli tahle vláda s pochybným politickým mandátem přeběhlíků má nějakou zodpovědnost, tak nechť se nejdříve očistí od z korupce podezřelých lidí (chemiků, Vondrů apod.) a začne opravdu dělat reformy a ne přípravu na tunelování zdravotnictví. důchodů atd.!!

0/0
28.4.2012 18:17

qwertza

Předběžný výsledek

105 : 93 pro vládu!;-D

0/0
27.4.2012 20:09

Kicker

Re: Předběžný výsledek

A sme v loji. :D

0/0
27.4.2012 20:24

jan_libich

Re: Předběžný výsledek

No tak přijde mi, že politik = lhář.

0/0
28.4.2012 18:17

bota v lejnu,však noha čistá

Koukám,

že většina zdejších diskutérů zrovna hlasuje a napjatě ve sněmovně sleduje, jak to dopadne, že ani nemůžou psát;-D Chlapci politici, já mít tak nudné povolání jako vy, taky píšu celý den sem a dělám ze sebe vola v diskuzích;-)

0/0
27.4.2012 20:06

qwertza

Re: Koukám,

Spíš mám dojem, že část diskutujících odkráčela na pivčo do oblíbené hospůdky, aspoň to tu někteří oznamovali.;-)

+1/0
27.4.2012 20:10

bota v lejnu,však noha čistá

Re: Koukám,

No, ti debatující, které mám na mysli, spíš vypadají na to, že weekend tráví čmáráním po politických plakátech:-)

Však kvůli tomu se těší na nové volby a nový výlep plakátů, kde můžou hrdině ukázat, s fixkou v ruce, jejich politický a duševní stav:-)

0/0
27.4.2012 20:15

qwertza

Re: Koukám,

Budou zase nějaká přimalovaná tykadla?;-D

0/0
27.4.2012 20:19

Najdete na iDNES.cz