Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Přežili nacistickou genocidu, nyní v židovském státě trpí hlady

Čtvrtina lidí, kteří přežili holokaust, žije v Izraeli pod hranicí chudoby. Mají problémy zaplatit za jídlo, topení, bydlení, léky a pečovatelské služby. Stárnou, trápí je stále více zdravotních problémů a nedostává se jim peněz na běžný život.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

oskie98

Odpověď z Izraele

V Izraeli mají domy seniorů na vysoké úrovni. A když někdo bydlí sám a nemá na jídlo, funguje sociální služba (Revacha), ta dodává lidem v nouzi potraviny vždy na celý týden plus uvařená jídla (obědy, večeře). Samozřejmě stát nemá na to, aby zadarmo přidělil každému osobní pečovatelku. Jistě se ne vždy vše podaří, ale článek z Guardianu není v žádném případě objektivní, což (bohužel) u tohoto média nepřekvapuje.

+6/0
20.4.2012 10:42

xaddam

Re: Odpověď z Izraele

Na Jerusalem Post zase často blikají bannery žádající o příspěvek na izraelské děti, z nichž prý čtvrtina jde spát hladová - v tomhle případě bych to tipoval na potomstvo nezaměstnaných a velmi plodných charedim...

0/0
20.4.2012 16:08

furtkecal@seznam.cz

"holokaustový průmysl" přináší dost peněz,

ale zřejmě se nedostanou k těm kterým by to mělo patřit !!

+3/0
20.4.2012 6:00

Dunja

???

Koupila si domek,pronajímala ho....Znamená to, že jeden vlastní měla nebo získala nějaký po vyhnaných Arabech a další si koupila, to zřejmě peníze měla. I v Izraeli je snad nemovitost slušným zajištěním na stáří. Navíc to si nic nenašetřila, vycházím z toho, že platila daně, tak asi pracovala a nemá žádný důchod? Kde je ten domek, prodala ho a peníze utratila? A topení předpokládám, že se tam topí tak 3-4 měsíce jako v okolních státech, to není jako u nás půl roku zima.

Pro mě je v článku mnoho otazníků, jediný smysl je, že jim vadí, že se kolem nich netočí celý svět a Izreal. Mladí Izraelci zřejmě mají dnes sami dost starostí a tak už tyto lidi tolik neglorifikují jako dříve. Zvláště, když jsou to nějací přivandrovalci z Ruska, kteří si potvrzení o židovství koupili za pár set dolarů. Navíc od té doby už na světě proběhlo dost dalších masakrů lidí v jménu různých ideologií a vlastně stále probíhá v různých formách. A mučení ve vězeních diktát.režimů nejsou o nic humánější.

+3/0
19.4.2012 23:37

jerrys22

Re: ???

možná bude bohatě stačit přečíst si tu větu ještě jednou. Domek SI pronajímala...

+1/0
20.4.2012 9:54

Dunja

Re: ???

Omlouvám asi ty brýle budu muset nosit. Nicméně fakt zůstává, že měla peníze, když si domek koupila. Dříve peníze měla a mohla je lépe investovat. V orig. se píše, že jezdila  s pěveckým sborem po světě(takže nevím nakolik jí ty žebra bolely dříve, teď ve stáří je to pochopitelné) Evidentně žádné další náklady neměla, je vdova a děti nemá.Prostě nikdy nelze žít jen z minulosti a spoléhat na to.Nepíšou to hlavní kolik je její důchod k tomu příspěvku pro oběti (v orig. je myslím cca34USD, což mi nepřijde moc), který dostává od státu jako obět nacismu. Kolik pak ale dostávají ostatní nežidovské oběti třeba u nás a jak žijí?

Např. Francouzi zabili cca 2mil Alžířanů. O těch, kteří za ně padli v prvních liniích 2sv.válce, se mlčí. Italové zabili cca 1mil Lybijců ve jménu kolonialismu. Možná by svět měl být trochu férový k ostatním, protože z toho pak vychází pochybnosti o holocaustu (většinou se pochybuje o počtech nikoliv o obětech) a nedotknutelnost žid.národa zvyšuje antisemitismus.

0/0
21.4.2012 11:11

xaddam

nj

jestli pochází z Bulharska, kde holocaust nebyl, poněvadž se proti deportacím židů postavila veřejnost, církev i politici (to jsem se dočetl v Jad Vašem), je otázkou, zda ji lze označit za člověka přeživšího holocaust.

0/0
20.4.2012 16:05

Sharpe

Re: nj

Pak jste se mylil. Transpordy zidu s Bulharska existovali, byl o tom dokonce natocen film.

0/0
20.4.2012 18:14

xaddam

Re: nj

že by v jad vašem kecali?

0/0
21.4.2012 15:17

Kartony

Izraek vydává neúměrné částky na zbrojení

a do armády povolává i ženy. Vede s každým války o kousky území, která podle Starého Zákona přislíbil Abrahamovi Bůh. Je jim jedno, že dlouhá léta tato území byla Palestinou. Nestčilo jim, že dostali od OSN část Palwstiny. Je to rozpínavý národ, podporovaný bohatými židy z celého svéta. Před válkou obdivovli nšmce a u našich židů byla němčina znakem vysoké úrovně. Matka mé ženy a moje matka služily u židů.To byla honora. Nakonec je Hitler skorozlikvidoval, protože chtěl jejich veliký majetek..

+3/0
19.4.2012 22:51

antidepka7

Re: Izraek vydává neúměrné částky na zbrojení

Je vidět, že jste vzdělaný člověk a máte velký přehled....(asi jako soudruzi Biľak s Jakešem).

+3/0
19.4.2012 23:01

modrozlodějskej fógl

Re: Izraek vydává neúměrné částky na zbrojení

Eh copa,noční nadýmání po šouletu??8-o

+2/0
19.4.2012 23:14

oskie98

Re: Izraek vydává neúměrné částky na zbrojení

No nazdar! 8-o

+2/0
19.4.2012 23:18

Sharpe

Re: Izraek vydává neúměrné částky na zbrojení

Takze ste polovicni zid. jako Masaryk.Je to hodne odsouzeni ze zide  zneuzivali sve sluzky

0/0
19.4.2012 23:32

Dunja

Re: Izraek vydává neúměrné částky na zbrojení

takže je to pravda, když se námy Arabová posmívají, že náš slavný tatíček národa je žid, a co že jsme to za národ, a že jako první spěchal do Palestiny založit osadu a nazval ji Praha? Máte nějaké odkazy. Osobně jsem to nidky nehledala a v tom, co jsem měla v ruce se to nepsalo a tak z podstaty jsem to brala jako jejich výmysl, aby ukázali jaký, že jsme my prožidovský stát už odstvoření.

0/0
19.4.2012 23:58

Nenic mi me triangly

Re: Izraek vydává neúměrné částky na zbrojení

ktereho taticka mas na mysli, Masaryka, nebo Havla. Jenze u Havla s zidovskymi koreny opravdu nevim, ze by yl taticek. Co se Masaryka tyce tak ten zidovske koreny nema,. Jeho otec (zrejme jen papirovy) byl slovak Mazsarik/Masarik/Masark. Pansky koci a jeho matka rozena moravacka slovanskeho puvodu. Traduje se ale neni to nijak overeno, ze samotny T.G.M by mohl byt Reidlichovo nebo dokonce cisarovo dite.. Myslim si ze asi byl levobocek protoze byl po absolvovani gymnazia a nekolika pokusech s remesly, konci v rodine brnenskeho policejniho reditele, ktery ho podporoval na studiich. Dalsi jeho studia a spolecenske postaveni kterych dosahl, naprosto neodpovidaji puvodu, ze ktereho vysel. Takze slovy Charlese Dickense mel Nadejne Vyhlidky a to se stava hlavne levobockum. :-)

0/0
20.4.2012 1:29

Sharpe

Re: Izraek vydává neúměrné částky na zbrojení

Dunjo, ja o tom celkem pochyby nemam, a take mi nevadi, zda byl Masryh levobockem toho bohateho zida u ktereho matka Masaryka jeden cas slouzila. Ale nechtel bych se zaplest to uplne zbytecne debaty ktera nic neresi, Jednou kdyz jeden manik zalozil takovou debatu pro cechy se zahranici, tak se tam prihlasil nejaky clovek se San Diega a tvrdil, ze je potomkem te zidovske rodiny a v jeho rodine se o tom vedelo a ze ten jeho ded nebo praddt , platil Masarykovi studia. Nabizel se, ze je ochoten podstoupit zkousku DNA, ale jasne bylo proc a tak se to nakonec smazalo. Ono na tom vubec nezalaezi a bylo by to dobre jen pro lidi nemocnych antisemismem.

0/0
20.4.2012 2:09

Dunja

Re: Izraek vydává neúměrné částky na zbrojení

Jenže pokud je to člověk,který se dostane k moci, tak pak zcela jasně se někde odrazí jeho kořeny a židé na to velice dbají a pak podporuje ty své,čemuž může odpovídat pak i směr politiky státu. Zřejmě ne každého napadne jet zakládat první osady do tehdy ještě Palestiny, aniž by k tomu měl nějaký vztah.

Jinak to, že si židé velmi mezi sebou pomáhají a podporují nadané a chytré lidí v jejich vzdělávání všude na světě je známo a mnohý národ by se tomu mohl přiučit, aby si nemusel stěžovat, že svět ovládají židé. Konec konců to byla i slova z pera Oty Pavla.;-)

0/0
20.4.2012 21:46

čarovná rybí kostička

Re: Izraek vydává neúměrné částky na zbrojení

A měly se u nich dobře (ty matky), ne? Stará účetní, co rekapitulovala svou profesní kariéru, tvrdila, že se nikdy nemělla lépe, než jako zaměstnec Brouka a Babky.

+1/0
20.4.2012 8:24

antidepka7

V tom Židovském státě to musí být

asi fakt hrozné...předevčírem na iDNESu psali, že Izrael vybudoval největší uprchlický tábor (pro africké imigranty) na světě včetně školních učeben a sportovních hřišť...a ti chudáci, kteří utekli, aby si zachránili holý život tam teď budou muset bydlet....8-o8-o8-o

+2/0
19.4.2012 22:41

modrozlodějskej fógl

Re: V tom Židovském státě to musí být

No to si piš, že tam musí bydlet.A to tak dlouho, dokut se nenaučí základy judaismu a hebrejštiny, a pořádně si je neprověří Mossad. A to platí i pro židovské imigranty např. z Ruska!

0/0
19.4.2012 23:16

antidepka7

Re: V tom Židovském státě to musí být

Ještěže u nás se imigranti nemusí učit česky a je jedno jestli sem přišli spáchat nějaký teroristický útok

+1/0
20.4.2012 9:21

antidepka7

To by se v naší demogratické zemi nemohlo stát

neboť celá řada estébáků a jejich přisluhovačů (soudruzi Vaš, Grebeníček starší apod.) byla a je na stará kolena velmi dobře zajištěna...

0/0
19.4.2012 22:20

Sharpe

Re: To by se v naší demogratické zemi nemohlo stát

Rozhodne se maji, nebo meli pokud zemreli lepe nez jejich obeti.

0/0
19.4.2012 22:22

LiborAxel

Hodně

zavádějící název článku-kdopak to platí?

A stádo přikyvuje....

Napřed myslet-potom psát...

+5/0
19.4.2012 21:54

antidepka7

Re: Hodně

To bude asi tím, že všechny světová média patří Židům. (Podle antisemitů).

+1/0
19.4.2012 22:14

Sharpe

Re: Hodně

Preci rikaji, ze zide vladnou celemu svetu. Kdybych nebyl linej tak se k nim dam a budu take vladnout, jenze je to moc prace.

+2/0
19.4.2012 22:24

Beware.the.Wrath.to.Come

Re: Hodně

Ty že u nich nejsi?? ?;-D

+1/0
19.4.2012 23:51

LeDoulos

Přitom ta země dostává ročně 3 mld USD na zbrojení od USA

Rv:-/

+2/0
19.4.2012 21:11

modrozlodějskej fógl

Re: Přitom ta země dostává ročně 3 mld USD na zbrojení od USA

No jo, to je ale účelově vázaná dotace! To se nemůže prožrat, jako u nás za nefunkční lidovecký padáky VTP-100!

+2/0
19.4.2012 21:47

Sharpe

Re: Přitom ta země dostává ročně 3 mld USD na zbrojení od USA

A kolik dostava Egypt ?

0/0
19.4.2012 22:21

Nenic mi me triangly

Re: Přitom ta země dostává ročně 3 mld USD na zbrojení od USA

polovinu a vsichni holocaustovi prezivsi, se tam maji velmi dobre ;-D

+1/0
19.4.2012 22:54

antidepka7

Re: Přitom ta země dostává ročně 3 mld USD na zbrojení od USA

Palestince živí celý svět a taky to není nikde vidět. (Neboť zlý Izrael je utiskuje).

+2/0
19.4.2012 22:56

Bomben auf Christen

...

Izrael, to je ten stát, co staví pomníky vrahům?:-)

+3/0
19.4.2012 20:58

furtkecal@seznam.cz

odškodnění za holokaust asi dostávají jiní než ti poškození

:-P

0/0
19.4.2012 20:32

hobtl

Re: odškodnění za holokaust asi dostávají jiní než ti poškození

holt silnice se musí opravovat i v izraeli.

0/0
19.4.2012 20:35

oskie98

iDnes, "zajímavý" výběr článku na den holokaustu

Pročpak asi iDnes vybralo na den připomínky holokaustu (šoa) zrovna tento článek z Guardianu? Žeby proto že je kritický vůči Izraeli? Rv

+3/0
19.4.2012 20:24

Bomben auf Christen

Re: iDnes,

A to to jako udělat nesmí? Samozřejmě, kritika Izraele je přeci zakázaná;-(

0/0
19.4.2012 20:55

oskie98

Re: iDnes,

Zakázaná? Podle čeho tak soudíte? Podle tohoto článku? 8-o

+1/0
19.4.2012 21:37

Bomben auf Christen

Re: iDnes,

Ne, podle toho, že vám vadí...

0/0
19.4.2012 21:39

modrozlodějskej fógl

Re: iDnes,

To je stálý bojovník.Jak je něco k Izraeli, tak se nedá;-DR^

0/0
19.4.2012 21:49

oskie98

Re: iDnes,

Tož, díky.;-D

0/0
19.4.2012 23:21

thuan

Re: iDnes,

Proc nemuze uverejnit tento clanek,kdyz uverejnil Guardian?

0/0
20.4.2012 2:35

oskie98

Re: iDnes,

Jako jediný příspěvek ke Dni šoa je to trochu chucpe ...Rv

+1/0
20.4.2012 9:57

hobtl

naco si stěžujou?

kdyt unás se maj jak prasata v žitě zatímco obyčejní důchodci žijí na hranici životní nouze kolikrát.

0/0
19.4.2012 20:13

podotek

Nekřesťanský stát, nekřesťanské ceny. Také se dočkáme,

deformy budou ...

http://blisty.cz/list.rb?id=284

0/0
19.4.2012 19:18

Sharpe

Re: Nekřesťanský stát, nekřesťanské ceny. Také se dočkáme,

At si blici listy rikaji co chteji, komuniste nakonec vyhraji !

0/0
19.4.2012 19:20

prasodlak obecny

Pravda je takova

Co Zid to otloukanek...samozrejme cest vyjimkam...pokud  z cca 21 mil. naroda vytlucou 6 mil. tak to je brutus nehorazný...když jsem byl v Kanade tak moje kamaradka mi vypravela o Zidech jednu historku (je to stale to stejne protože v jinych podobach jsem to slyšel z jiných míst)

Tata po prohranem zapase -tehdy slo o fotbal recko-cesko semifinale euro 2004 tak tak se ptal ji jak to probihalo...ona rikala vsichni byli smutni .nekteri i plakali po prohranem zapase i ja jsem plakala ...a tatik malemu Zidovi vysvetloval:to byl stejný plac, jak když na burze tvuj tatinek ztrati nekolik tis dolaru,proste smutek nad nevydareným výkonem8-o

takže?

Zidi byli vždy na prachy...vždy...to mi nikdo nevymluvi...ale to že je vlastni hodily pres palubu je jen dalši odporna podrazarna

+4/0
19.4.2012 18:59

VyMeTaky

Re: Pravda je takova

Vám peníze vadí?

0/0
19.4.2012 19:09

Sharpe

Re: Pravda je takova

Idealni zmestnanec,

0/0
19.4.2012 19:18

Najdete na iDNES.cz