Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Na vyšší DPH i změny u důchodů VV kývnou. Snaží se odvrátit nové volby

Vládní politici od rána jednají o tom, jaké budou příští rok daně a důchody. Pokud by se nedohodli, vláda by podle premiéra Petra Nečase skončila. Koaliční roztržku odstartovalo ultimátum a podmíněné demise VV, premiér ale obrátil pohrůžku proti nejmenší vládní straně s tím, že se voleb nebojí. Věci veřejné pak začaly ustupovat.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Greybeard

Je až s podivem,

že tato země, tento stát ještě existuje. Tato země musí být nesmírně bohatá. 40let ji vykrádala a devastovala komunistická sebranka celé východní Evropy. 20let ji ne vykrádá, ale přímo devastuje parta následníků a potomků těch co ji rabovali 40let. A tato země ještě žije a existuje. Spěli jsme mílovými kroky k beztříddní komunistické společnosti což byla utopie. V současné době spěje tato zemička k sebezničení, což je realita.

+1/0
14.4.2012 19:34

mc.vlada

Komu to prospěje

Každé oddálení voleb je jen voda na mlýn levice, protože odpor lidí k reformá v prostředí, kde politici ročně rozkradou 120 miliard, neustále narůstá.

0/0
11.4.2012 11:02

calver1

Novináři zase lžou

VV se nesnaží odvrátit nové volby, ale jde jim jen o výnosné zaměstnání. Nic nemusí dělat, za nic neodpovídají, jenom berou a vysmívají se nám do očí.

0/0
11.4.2012 10:47

suplik2

Re: Novináři zase lžou

Máte pravdu,že jim jde jenom o koryta. U plného koryta se pěkně mlaské a chrochtá.!!

0/0
11.4.2012 10:59

jan_libich

Pokud tu někdo ještě chce volit ODS, TOP09 či VV v dalších

volbách, tak prosím aspoň ty současné zloděje, korupčníky a všechny, co tam něco nakradli a evidentně a nebyli potrestaní z těch kandidátek vykroužkujte, ať se tam dostanou noví lidi a nesedí tam už posté Kalousek (ten už má myslím dost). I když si myslím, že po tom, co dělají, je mohou volit jen jejich kamarádíčci nebo ty, co podlehli té vymívací modré demagogii o rozpočtové zodpovědnosti, ač se přitom jedná o evidentní rozkrádání peněz lidí do soukromých rukou (penzjiní fondy atd.). Schodek neklesne nijak a to se klidně vsadím, co se vybere víc na daních a okolo, o to se víc zase rozkrade. Fakt mi přijde, že lidi uvěřili tomu, že to tu bude jako v Řecku a tak podporují hromadné rozkrádání, které tu sice bylo i za ČSSD, ale tehdá se nerozkrádalo jen u těch nejnižších a středních, ale sáhlo se na prachy i těm nahoře (aspoň trochu), ale i tak by to chtělo změnu, aby se pořád do politiky nedostávaly zloději a korupčníci a kamarádi kmotrů, ale jak to udělat, když tu chybí zodpovědnost.

0/0
11.4.2012 10:24

Greybeard

Re: Pokud tu někdo ještě chce volit ODS, TOP09 či VV v dalších

Noví lidé? Noví kamarádi a potřeba dostat své finance na úroveň financí těch co byli vykroužkováni. Nemyslím, že to pomůže. Pomůže jediné. Strach. Strach z trestu. Nebýt sametoví.

0/0
14.4.2012 19:41

velens

Kdyby si VV stáli

za svým a pořád necouvali ze svých slibů které dali voličům,mohli se v příštích volbách dostat do parlamentu silnější než dnes.Tím,že se nechali donutit hrozbami k podepsáni spolupráce tak jako kdysi mnozí lidé k podepsáni spolupráce s STB se z nich stali vlezdopr....sti s cílem obhájit si svoje koryta.Ovšem jen do příštích voleb.Pak jsou odepsáni.Lháře a podvodníky už nikdo volit nebude.A nemyslím si,že kdyby vytrvali tak by Nečas s Kalouskem rozpustili vládu.Na to mají moc rádi sebe a peníze.Stejně vláda do řádných voleb nevydrží.Lidi už toho mají dost.

+3/0
11.4.2012 10:08

jan_libich

Re: Kdyby si VV stáli

Tady nejde o plnění slibů, to ty lidi z VV nahoře snad nikdy nechtěli, tady jde o koryta a nabídky, které se jim dostaly a které nešly odmítnout.

0/0
11.4.2012 10:12

jan_libich

Vedení VV a poslanci VV totálně zradili voliče, neb otočili

program VV na program TOP09 a ODS, mohou se k nim rovnou připojit, neb žádná skutečná strana VV na parlamentní úrovni už není, jsou to jen vazalové za kus žvástu pracující pro Kalouska a Nečase. Voliči této strany byly obelhaní předvolebními sliby a maskotem Radka Johna. Celá strana se však stala jen odnoží ODS, k čemuž však už napovídalo velké množství ODS členů v této straně (bývalých). No snad už si příští volby neškrtnou. U nás chybí zpětná zodpovědnost vůči voličům. Volič je tu po volbách pro poslance jen otravný potěr. Proto je nutné nevolit nejen tyto strany, ale i tyto lidi a i na jiných kandidátkách. Chtělo by to do PS volit lidi a kroužkovat. Když volíte stranu, vyhrají vždy jen kariéristi na ntou.!!

+2/0
11.4.2012 10:05

Micheel

Jak o králo Kazisvětovi...

VV jsou jak král Kazisvět v jedné z nejhezčích pohádek. Ten také nejdřív vyhrožoval a strašil,a když na něj zadupali, tak utekl. Přesně tak se chovají VV . Nejdřív dlooouze jednají  "dlouhé hodiny " , vydají velkohubé prohlášení o demisi ministrů,  o tématech, přes které nejede vlak a hle, Nečas s Kalouskem zadupou a ještě tentýž večer je vše jinak. Nejen že stáhnou všechny ty nápady co vyseděli na svém zasedání, ale ještě zalezou Nečasovi s Kalouskem do análního otvoru. Je to opravdu a skutečně sliz, který se jen zuby nehty drží koryta. Za každou cenu a ať to stojí co to stojí.

0/0
11.4.2012 9:46

šelma6005

Dalo se to čekat

Pro tentokrát se toto dalo předpovědět s matematickou jistotou. :-/

0/0
11.4.2012 9:44

dobitek

Volby

Kdo nechce nove volby by si mel uvedomit ze tak muzou zhlednout nove video od Madla a Issove ;-D... Ja uz se tesim!!  Ale vypada to ze si jeste 2 roky pockam.  Nemuzou ty videa delat casteji nez jen na volby????

0/0
11.4.2012 8:07

ČeStNý PřEdSeDa

korýtka jsou přednější

VV nemajíce v těle kouska cti, táhnou tuto smradlavou káru společně s

mafií modrých strak a opilcem z TOP09 k vysněnému "Řecku"  za potlesku

slabomyslných ovčanů, kteří se cítí býti těmi správnými "pravičáky".

+6/0
11.4.2012 7:46

jan_libich

Re: korýtka jsou přednější

Ten pan Sovo je opravdu notorák, ale i pijan a kuřák John, který chlastá víno denně a jeho kumpáni jsou taky málokdy střízliví. No a pokud jde o Nečase, tak ten není skutečný předseda vlády, beztak vládne Kalousek.!!

0/0
11.4.2012 10:07

Moengo

Vzkaz šéfadminovi diskuzí tady na iDnes:

Vážený pane Dvořáku, my taktéž o vaše názory stojíme. Chceme také, aby články v iDnes měly smysl a sledovaly aktualní dění doma i v zahraničí. Ovšem my, čtenáři, nemáme možnost články, které jsou na hony vzdálené politické realitě a smyslu pro  fair play, mazat. A tak se občas odchýlíme od slušného a kultivovaného vyjádření názoru...promiňte nám to, jsme jen lidi.;-DRv

+2/0
11.4.2012 0:30

Moengo

VV si vždycky stojí za svým!!

..je třeba je pochválit, jak rychle se opět sblížili s koaličními partnery ;-DRv

0/0
11.4.2012 0:21

SkyZero

VVkomedie

VV jsou sasci vedi ze by v predcasnych volbach propadli, tak si radej jeste chvili podrzi koryto.

0/0
11.4.2012 0:20

Tenzulice

Hrozná zpráva.

Opravdu je mi moc líto občanů tohoto státu. Až tato koalice skončí, bude státní dluh hodně přes dva biliony korun. Tunelují stát, jako nějakou firmu. Kdopak si naši zem koupí od insolvenčního správce?

+8/0
10.4.2012 19:42

jan_libich

Re: Hrozná zpráva.

No lidé budou chudší a schodek poroste, to umí jen modrácká koalice.

0/0
11.4.2012 10:09

Marcus67

ČSSD

Tak ČSSD hodlá podpořit protestní akce odborů a iniciativ... Já si nedělám žádné iluze, ale podle mě je v demokracii třeba respektovat výsledky voleb. Tam zkrátka ČSSD neuspěla. A co, či spíše koho chce podporovat? Akce odborů? Už jen chybí, aby ovládli ministerstvo vnitra a vyzbrojili je. To už tady bylo. A nejen lidové milice. Německé SA vznikaly podobně...

+1/0
10.4.2012 19:41

modrozlodějskej fógl

Re: ČSSD

Kecáš hovadiny, ČSSD poslední volby vyhrála! Klaus však měl strach pověřit je k sestavení vlády, protože si nebyl jistý, zda se nečitelné Veverky nenechají zkorumpovat počtem vládních křesel! Lavírování VV mu později dalo za pravdu!Jestli byli nějaké bojůvky, tak to byli Íčkovi modří vrhači vajec na socdemáckých shromážděních.Tímto způsobem právě začala SA rozbíjet "schůzování" opozičních stran! Máč to nějaké zmatené!

+2/0
10.4.2012 19:51

Marcus67

Re: ČSSD

Je hezké, jak si dokážete přizpůsobit věci minulé k obrazu svému... Takže za to, že Paroubek měl nulový koaliční potenciál, mohl Klaus.... No já už dějepis ve stylu KSČ zažil, takže to znám. Teď se budu hlavně snažit, abyste nemohli ovládnout budoucnost. To by bylo mnohem nebezpečnější.[>-]

0/0
10.4.2012 20:11

Ion Tichy

Re: ČSSD

né, že bych musel Paroubka, ale protože Klaus ho sestavením vlády nepověřil, nelze ani potvrdit, jestli by byl schopen vládu vytvořit... takže tvoje tvrzení je irelevantní... :-P

Jinak postup  a chování "pravicových" stran je natolik "odporný", že pravděpodobnost levicové vlády je hodně vysoká... a možná je to jediná šance, jak dát ODS a TOPce po hubě včas a donutit se zamyslet nad svým chováním....

Jejich chování je takové, že i já, v podstatě tíhnoucí k pravici, se vážně rozhoduji jim tu lekci dát a sice s velkým odporem ale přece socany volit.... a rozhodně nejsem sám, kdo to možná udělá...Rv

+3/0
10.4.2012 21:05

Marcus67

Re: ČSSD

Pokud si vzpomínám, tak Paroubek šanci nedostal, protože s žádným koaličním návrhem nepřišel a varianta, že by ČSSD mohla vládnout s tichou podporou komunistů (což je současný model), vzhledem k volebním výsledkům, možná nebyla. Jinak já proti ČSSD nic nemám, ale vadí mi ten věčný negativismus, kdy stále něco kritizují a sami nic nenavrhují a když už se k té moci dostanou, tak vymýšlí pořád nějaké administrativní překážky. Píši to z pozice podnikatele... Hezký den.

0/0
10.4.2012 21:43

tzetze

Re: ČSSD

Nevím jestli jste taky podnikatel nebo podnikatel, ale jak můžete odsuzovat opoziční stranu za negativismus, je mi záhadou. Nečouhá vám z podolku hnědá košile? Přístup demokrata to určitě není. Občanského snad.

0/0
11.4.2012 9:24

MiroTR

Re: ČSSD

Přečtěte si něco z té doby.  Paroubek z toho sám vycouval, protože mu bylo jasné, že vládu, co by prošla, není schopen sestavit.  Možné koaliční partnery pourážel a znechutil už před volbami.

0/0
11.4.2012 6:41

pitbulek

xXx

zajímalo by mě jestli naši milí Kocourkovští čtou diskuze na netu určitě ne protože kdyby dali na VOX populi tak by se museli svorně chytit za ruce včetně Klause a skočit z Nuseláku dolů protože třetí možnost je pak už blázinec v Kateřinkách

+1/0
10.4.2012 18:19

pitbulek

veverky

podle mě je celá naše vládnocí garnitura divadelní soubor  soubor šaškůRv

0/0
10.4.2012 18:11

jan_libich

Re: veverky

Kdyby jen šašků, ale on je to i sbor zlodějů.

0/0
11.4.2012 10:18

zberanek

Nečekají nás pěkné vyhlídky

A všichni svorně ke korýtku a jede se dál. Opět budeme svědky hloupých vysvětlení členů vlády proč museli udělat to anebo ono. Výsledkem vlády této koalice bude několikanásobně vyšší státní dluh a nalomená ekonomika. Jen církevní hodnostáři budou kulatější a spokojen bude také Kalousek, který se bude i nadále vysmívat daňovým poplatníkům.

+2/0
10.4.2012 17:25

jan_libich

Re: Nečekají nás pěkné vyhlídky

Ano, morálka upadá a moloch roste vzhůru. Připomíná mi to dobu předhusitskou, tehdá taky Václav IV. a konšelé a radní a všichni jen vyžírali ty dole, pak přišla defenestrace a války husitské.!!

0/0
11.4.2012 10:19

Neptus

už je to tu zas

Myslím, že teď už nikomu nevysvětlí, že je to něco jiného, než boj o teplé místečko. Voliči jsou až na posledním místě

+2/0
10.4.2012 16:01

ix.

Loutkové divadélko...?

... a kdo asi vodí ta pimprlátka?

0/0
10.4.2012 15:05

.koulehranatá.

Re: Loutkové divadélko...?

pořád stejní lidé.Oni až tak na strany nehledí....;-)

0/0
10.4.2012 16:53

xmann

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

VV jsou zbabělci a srabové.Nejdřív nco spustí a pak o 360 stupňu otočí.Jen si udržet koryta.

+1/0
10.4.2012 15:05

.koulehranatá.

Re: xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

veverky už takové jsou.Pro oříšek i přes plot skočí....;-)

0/0
10.4.2012 16:54

Dubito ergo cogito.

Diky za spravedlivou DPH, kdy sám svým nákupem určuji,

kolik zaplatím.

0/0
10.4.2012 14:18

bk89322

Re: Diky za spravedlivou DPH, kdy sám svým nákupem určuji,

Jiste u dani firem se strasi, ze by se presunuly jinam.

Ono je ale mnohem snazsi zacit v cizine utracet, nez presunout tu firmu. Vysledek je ovsem stejny - propad prijmu rozpoctu. Kdo dela vetsi nakupy (bohatsi), vyplati se mu zajet k sousedum, kde je levneji a na Kalouskovo DPH ukazat prostrednik, opet to odnesou duchodci apod., kteri tuto moznost nemaji.

+4/0
10.4.2012 14:38

Jirka2

Re: Diky za spravedlivou DPH, kdy sám svým nákupem určuji,

Píšete nesmysly. Těm bohatším se kvůli ceně nevyplatí jezdit na nákupy do zahraničí.

0/0
10.4.2012 15:01

ODSTB a NF vyhnat ze země

VV už se shodly

s těmi hyenistickými stranami i na důchodech: letos mohou důchodci přecházet křižovatky na červenou, příští rok to budou mít povinné.:-P

+8/0
10.4.2012 13:57

Dubito ergo cogito.

Re: VV už se shodly

Proč by to dělali? Ne všichni jsou přece voliči ČSSD, mají totiž dost rozumu.

0/0
10.4.2012 14:20

jenda3

Re: Asi tolik rozumu, jako ho máš Ty?

Jojo, pro takové je plzeňská právnická fakulta a změkčelé maturity. Pak to má k něčemu vypadat!

+2/0
10.4.2012 14:30

Jirka2

Re: VV už se shodly

On chce někdo důchodcům vzít důchody?

0/0
10.4.2012 15:02

petrp65

nebylo jak za totáče

.. byl jsem mladý, měl jsem ho(v)no, jako každý(taky žádné starosti), jezdili jsme na čundry(vlaky ČSD) kde jsme hráli Kryla a občasná perlustrace orgánem VB dodávala našim akcím nádech dobrodružství... idylický život domorodého pralesního kmene.....

+3/0
10.4.2012 13:55

spokojený důchodce

Re: nebylo jak za totáče

To mládí bych bral také a klidně i ten totáč!Podmínku bych měl a to,mít tu paměť,aspoň jako dnes!Ovšem návrat totáče a ještě zůstat starý?k čemu by to bylo dobré?Zoufalství,bída horší než v té době a vyhlídka na smrt!Rv!!

+2/0
10.4.2012 14:04

.koulehranatá.

Re: nebylo jak za totáče

;-D no a do toho si zabrnkat Kryla tak si to člověk může rovnou hodit.....;-)

0/0
10.4.2012 16:51

Marcellus

Věci Veřejné

se snaží odvrátit ztrátu koryt, neboť by je v předčasných volbách nikdo nevolil.

+4/0
10.4.2012 13:54

Petrolin3

VV zbytečně panikaří.

Nečas jako obyčejně blafuje a při tom mu cvaká u zadku.Jak by dopadl po volbách.Nezdá se,že by v současné situaci ODS volby vyhrála.Dá se očekávat,že by dostala ještě méně hlasů než v minulých.Přišla by o koryta ve vládě, v parlamentě,na ministerstvech a v různých správních radách,měla by méně poslanců.Pochybuji,že by dále pokračoval jako předseda ODS.Především on má obavu o přežití.

+5/0
10.4.2012 13:52

ODSTB a NF vyhnat ze země

Re: VV zbytečně panikaří.

http://zpravy.idnes.cz/odchody-z-ods-0ch-/domaci.aspx?c=A120402_153326_domaci_hv

http://zpravy.idnes.cz/clenove-ods-odchazi-kvuli-kmotrum-ze-strany-fm1-/domaci.aspx?c=A120331_1757275_budejovice-zpravy_stk

0/0
10.4.2012 13:53

Shiney

Re: VV zbytečně panikaří.

To sice ano, ale i když Nečas není mírně řečeno zrovna střelec, tak proti těm zoufalcům z VV je pořád ocelový chlapík... Ale je to tedy dost smutný pohled na naši politiku...

0/0
10.4.2012 13:56

Najdete na iDNES.cz