Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Peklo v Sarajevu: Před 20 lety začalo nejdelší obléhání moderní historie

Před dvaceti lety začalo spolu s válkou v Bosně a Hercegovině obléhání Sarajeva. Půlmilionová metropole byla od okolního světa odříznuta skoro čtyři roky, a stala se tak podle všeho nejdéle obléhaným hlavním městem v moderních dějinách vojenství.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

podotek

Začala občanská válka spontánně?

Byla pro všechny překvapením? Byla naplánována a řízena? Bosenská občanská válka byla naplánována a řízena vládou Spojených států. Americký velvyslanec v Jugoslávii Warren Zimmermann byl přímo zodpovědný za začátek a udržování této zbytečné občanské války. Jinými slovy, americká vláda je zodpovědná za bosenskou občanskou válku a za následné ztráty na životech.

Během druhé světové válka byla Bosna-Hercegovina dějištěm jedné z nejhorších občanských válek. Frakce chorvatských a bosenských muslimů vedly genocidu proti bosenským srbům. Potenciálu pro zopakování tohoto krveprolití si byli vědomi všichni. Z tohoto důvodu byla v roce 1992 uzavřena kompromisní dohoda známá jako Lisabonský plán. Pouze americká vláda tento potenciální konflikt ignorovala a bezohledně prosazovala muslimy ovládaný stát v Evropě

info.pravdaoislamu.cz/index.php/2006/03/10/minority-report-general-philippe-morillon-o-valce-v-bosne/

+4/0
6.4.2012 13:06

waleyo

Re: Začala občanská válka spontánně?

:))) Zkus si tu prosrbskou propagandu plácat někde jinde ano? Je legarční, že se podle toho údajného přepisu Morillon vyjadřuje k detailům zabití údajného prvního mrtvého té války Nikolu Gardoviče , který měl být zabit proto že je Srb 2.3.1992, když ta válka začala 1.4.1992 a Morillon sám byl v misi UNPROFOR až od října 1992! :)))

Pro Tvou informaci - prvními mrtvými té války jsou bosenská studentka medicíny Suada Dilberovič (mimochodem byla z chorvatského Durnovníku - v Sarajevu jen studovala na VŠ) a Chorvatka Olga Sučič - byly zastřeleny srbskými odstřelovači ze střehcy hotelu Holiday Inn (sídla SDP) když stály v čele protestní demonstrace na mostu Vrbanja - kromě nich Srbové tehdy zastřelili ještě 4 demonstranty a další zranili - 6 srbských střelců bylo sice zadrženo, ale po strbských výhružkách, že zabijí jako rukojmího šéfa bosenské policejní akademie,kterou Srbové den předtím napadli a obsadili (a jeho přitom zajali) byli propuštěni..

Včil mudruj prosrbský demagogu a agitátore!

+1/0
6.4.2012 17:47

podotek

Agitátore pro čert ví co, fakta neumlčíš ...

Srb Nikola Gardovič byl první civilní obětí války v Sarajevu. Byl to otec nevěsty na terá byla napadena Muslimy v Sarajevu dne 1.března 1992 během referenda o odtržení Bosny od Jugoslávie.

Pamětníci identifikovali Gardovičova vraha jako Ramize Delaliče (přezdívaného „Cleo“), velitele nechvalně proslulých muslimských „Zelených baretů“ , polovojenské jednotky sídlící v Sarajevu.

Navzdory příkazům k jeho zatčení z ministerstva vnitra Bosny byl Delalič jmenován muslimskými úřady policejním velitelem oddělení Grad Stari v Sarajevu. Také byl jmenován do velení 3.horské brigády a motorizované brigády bosensko-muslimské armády.

Delalič měl od svých nadřízených jasný mandát vykonávat zabíjení, jinak by ho nepověřili policejním vedením a neumístili by ho do velících pozic v armádě.

Dalo by se jistě spekulovat, že cílem muslimské vraždy Gardoviče bylo vyvolat násilnou reakci Srbů, kterou by mohli použít jako alibi k obvinění Srbů z urychlení bojů v Sarajevu.

Před svým odtržením v roce 1992 byla

+1/0
6.4.2012 19:56

podotek

Re: Agitátore pro čert ví co, fakta neumlčíš ...

Před svým odtržením v roce 1992 byla Bosna a Hercegovina součástí Jugoslávie. Muslimské polovojenské jednotky napadly Jugoslávskou lidovou armádu (JNA) v kasárnách a útočily na ní, když se snažila opustit Sarajevo.

3.května 1992 muslimské Zelené barety zmasakrovaly oddíl vojáků na ulici Dobrovoljacka v Sarajevu, zatímco se pokoušel ustoupit z území Bosny. Útok byl mimořádně zákeřný, protože Muslimové zahájili útok poté co slíbili, že nechají vojáky pokojně projít.

Když se 28.května 1992 pokoušela JNA stáhnout své poslední vojáky z Bosny, zaútočily muslimské polovojenské jednotky na vojáky JNA umístěné v kasárnách Jusufa Dzonliče a maršála Tita v Sarajevu.

Takzvané „obléhání“ začalo jako operace na záchranu vojáků JNA držených v zajetí polovojenskými Muslimy v kasárnách maršála Tita.

Během své výpovědi jako svědka obžaloby v procesu s Miloševičem dosvědčil zástupce generálního tajemníka OSN pro mír v Bosně David Harland, že od 28.března 1993 do 27.dubna 1994 porušila muslimská strana O

+1/0
6.4.2012 20:00

podotek

Re: Agitátore pro čert ví co, fakta neumlčíš ...

že od 28.března 1993 do 27.dubna 1994 porušila muslimská strana OSN zprostředkované zastavení palby v Sarajevu 514 krát. Harland řekl, „Muslimové rozhodně chápali, že když začnou střílet z města, vyvolá to novou srbskou střelbu, která znemožní normální život ve městě.“

Muslimové záměrně ohrožovali své obyvatelstvo. Například nemocnici Kosevo v Sarajevu, která je největší nemocnicí v Bosně, používali Muslimové jako palebné postavení, ze kterého útočili na bosenské Srby. Záměrně tak vystavili civilní nemocnici dělostřelecké palbě. Phillippe Morillon, francouzský generál velící jednotkám OSN v Bosně v letech 1992 až 1993 svědčil u ICTY v Haagu, že Muslimové „velmi často využívali minomety v Kosevu k provokačním účelům.“

Morillon byl tímto jednáním tak rozzuřen, že po jednom zvlášť pozoruhodném incidentu v roce 1993 napsal protestní dopis bosensko-muslimskému prezidentovi Alija Izetbegovičovi. Dne 11.ledna 1993 napsal: „Na západní straně nemocnice Kosevo, uvnitř jejího pozemku bylo umístěn

+1/0
6.4.2012 20:03

podotek

Re: Agitátore pro čert ví co, fakta neumlčíš ...

uvnitř jejího pozemku bylo umístěno 82mm dělo. Dělo a jeho obsluha potom přikročili k palbě používajíc nemocnici jako krytí. Přímým důsledkem tohoto pochybného a zbabělého činu byla skutečnost, že krátce nato se nemocnice dostala pod palbu protileteckou, dělostřeleckou a minometnou…Uvědomte si, že odpalování zbraní z nemocnice je proti Ženevským úmluvám.“

Muslimové přeměnili Sarajevo ve válečnou zónu a záměrně vystavovali civilní obyvatelstvo Sarajeva nepřátelské palbě. Kromě toho ještě muslimští vojáci nebyli důsledně vybaveni uniformami.

Jak vysvětlil jeden muslimský policejní důstojník ze Sarajeva při svém svědectví před tribunálem OSN v Haagu, někteří muslimští vojáci v Sarajevu „bojovali v civilu a v teniskách“. Je zřejmé, že nedostatek uniforem mohl ztížit bosenským Srbům a dalším nepřátelským silám rozlišovat mezi vojáky a muslimským civilním obyvatelstvem.

http://www.ceskenarodnilisty.cz/clanky/navyseny-pocet-obeti-oblehani-srajeva.html

+1/0
6.4.2012 20:05

pk08

Re: Začala občanská válka spontánně?

tak takové myšlenkové pochody miluji-za vše můžou druzí,my né.Vlastně Vujkovar napadli američani převlečení za srby.Nebýt Amíků,protože potentovaná Evropa nedokázala nic-jenom vyvolat 2 války,tak by se tam řezali dodnes.nic víc nic míň

0/0
7.4.2012 16:28

podotek

A Američané snad nebývali z Evropy ?

Ovšem s klesajícím počtem Evropanů se u nich projevují čím dál tím ujetější tendence ...

http://buchanan.org/blog/sailer-on-buchanan%E2%80%99s-suicide-of-a-superpower-bareknuckle-brawler-and-wisest-most-objective-man-in-american-public-affairs-4919

0/0
10.4.2012 0:57

Pierre de Croissant

znám novináře

kterému tam ostřelovač kulkou odpálil kulku.

Naštěstí jen jednu, dnes už má děti.

0/0
5.4.2012 11:35

krllo2

A začaly také orgie mediálních lží !

+2/0
5.4.2012 10:40

van de velwideeck

Neskutočné svinstvo, tá vojna

Rv

0/0
4.4.2012 21:08

Sharpe

no jo

No ne za bych muslimum nejak fandil, ale to tvrzeni, ze muslimove 4 roky odstrelivali sami sebe, aby je svet litoval za necinneho prihizeni srbu, kteri jim nezkrivili ani vlasek a ty vypalene chorvatske vesnice si chorvate udelali sami,  To se proste nerymuje,

0/0
4.4.2012 18:27

waleyo

Re: no jo

Tecdhnická připomínka - Bosenští muslimové jsou asi takoví muslimové jako Češi křesťané - pijou rakiji, jedí vepřové, v mešitě je nevidíš ani ve svátek a tak není divu, že se emisaři džihádistů od nich znechuceně vraceli s vysvětlením, že jejich bosenští bratři zatím nepochopili, že muslim být připraven pro Alláha zemřít...

0/0
4.4.2012 18:45

Sharpe

Re: no jo

No jen se divim, ,kolik propagandistu se snazi presvedcit, mozna ze sami sebe, ze to byla valka mezi andeli a dably,

0/0
4.4.2012 19:36

dresdener

Re: no jo

Mám doma výbornou knížku koupenou na blešáku v Sarajevu od generála Efendiće o těch "dobrých bratrech".  Natahaly je tam sarajevské politické špičky - kterým taky nic jiného nezbylo, západ se na ně vykákl, Srbům přišli na pomoc - resp. zastřílet si-  Rusové, Ukrajinci, Rumuni a Řekové v tisících kusů (Řekové "spoludobývali" i Srebrenici), Chorvatům pak francouzští a němečtí náckové. Byla prý na Arabáších jediná pozitivní věc - byli tak neuvěřitelně fanatičtí, že naprosto neměli pud sebezáchovy a skutečně dokázali jít s holýma rukama proti tanku - a kolikrát ho i udolat. Jako cyborgové byli občas docela výkonní. Stokrát ovšem převažovala jejich vyšinutost, např. zkoušeli zabít zdravotní sestru, pač na ně nesmí sáhnout cizí žena...Bosňáky hned považovali za nečistou verbež, která chlastá, jí vepřové a modlit se neumí, a chovali se k nim zpola jako k válečné kořisti - k vojákům i civilistům. Mezi řádky tam jasně vyplývá, že jich po pár dnech měli všichni plné zuby a velmi se jich báli.

+1/0
4.4.2012 20:27

waleyo

Re: no jo

Je fakt, že nějací mudžáhidi v Bosně byli a jak vyplývá z webu Serbiana, chovali se k zajatcům i civilistům jako dobytek - ale moc jich nebylo.

A co se týče toho západu - já bych řekl, že se na ně nevyflák, ale ještě hůř - svou neschopností umožňoval, aby je (hlavně Srbové) takhle masakrovali a to teď nemluvím o vojenském zásahu, ale o embargu! Zatímco v Bosně Srbové dostávali pašovaný materiál a lidi (emabargo neembargo) ze Srbska a Chorvati z Chorvatska - Bosňáci neměli od koho pašovat a tak embargo v reálu paradoxně dopadalo nejtvrději na ty, kteří v té válce byl hlavní obětí...

0/0
5.4.2012 9:52

captain cook

Re: no jo

"Je fakt, že nějací mudžáhidi v Bosně byli a jak vyplývá z webu Serbiana,

chovali se k zajatcům i civilistům jako dobytek - ale moc jich nebylo."

Chodis sem jenom vyrabet z muslimu nevinatka, obeti zurivych Srbu. Muslimska zverstva "uznavas" jen s odkazem na tvrzeni Serbiany, kterou nerespektujes a nepovazujes za spolehlivy zdroj. Citovat ji v tomto pripade znamena, ze to je "uznani" kde zadne uznani ve skutecnosti nechces dat. Nakonec to korunujes slovy "ale moc jich nebylo".

 Moc jich nebylo - oni se ti prihlasili a tys je spocital? Samozrejme, kdo se snazi vytvorit omluvu npro muslimy, ten bude umyslne snizovat jeji podil na zverstvech.

Pises, jak si tam "sli zastrilet" Rekove, Rusove na pomoc Srbum...jenze oni si tam take sli zastrilet kdejaci muslimsti a s muslimy sympatizujici kocovni bojovnici Islamu. Kdyz skoncila Bosna, presunuli se do Kosova a kdyz skoncilo Kosovo, po par letech pauzy sli do Afghanistanu. Nekteri z nich skoncili na Guantanamu a proto o nich vime.

+1/0
5.4.2012 22:17

waleyo

Re: no jo

Čti mé příspěvky pořádně ano? Žádných zločinců se tu nezastávám - jen poukazuji na to, že Srbové tehdy se zvěrstvy začali (například hned zkraje na jaře 1992 v muslismké enklávě Goražde vtrhli ke svým bývalým sousedům do Kokino Sela, kde chytli 7 mužů - z nichž 1 byl ozbrojen pistolí - a brutálně je zavraždili a pak zahrabali se zabitými psy - mrtvoly těch 7 mužů měly uřezané penisy, některé i prsty nebo dokonce ruce) a tak se není čemu divit, že jim to Bosňáci začali oplácet - tím se ale žádných zločinců nezastávám - Bosňáci také mají své válečné zločince (Alagič, Delič, Halilovič)!

Serbianu opravdu za nestranný a spolehlivý zdorj nepovažuji - z fotky mrtvoly obvykle nepoznáš, kdo ji zabil a to že Srbové tvrdí, že ty mrtvoly jsou srbské a jejich smrt připisují muslimům, může a nemusí být pravda.

Mudžáhidů bylo v Bosně 300-4000 (slušný rozptyl,co?)- po válce jich cca 700 dostalo bosenské občanství a cca 400 z nich tam zůstalo. To že někteří šli pak "dělat džihád" jinam, nerozporuji.

0/0
6.4.2012 10:24

waleyo

Re: no jo

A ještě něco - už ze samotného počtu mrtvých v Bosně je vcelku výmluvné, kdo byl v té válce především obětí a kdo především pachatelem - zahynulo tam tehdy 20.649 srbských kombatantů a 4.075 civilistů (tj. na 5 kombatantů 1 civil), 5.439 chorvatských

kombatantů a 2.163 civilistů (na 2,5 kombatantů 1 civil) a 31.270 bosenských kombatantů a

33.071civilistů (na 1 kombatanta 1 civil) - jinak řečeno Srbové a chorvati hynuli především v boji - Bosňáci napůl v boji a napůl jako civilní oběti války! Na 1 padlého srbského kombatanta padlo 1,5 bosenského a na jednoho srbského civilistu zahyulo přes 8 bosenských! Netvrdím, že všichni bosňáčtí civilisté byli zabiti v masakrech či při bojových operacích - řada jich (zejména ti staří a nemocní) zemřela vyčerpáním, když je Srbové při etnických čistkách hnali k bosenským forntovým liniím - ale tyhle oběti bohužel byly v menšině...

0/0
6.4.2012 10:56

podotek

Dobrá propaganda, co dodat ...

Výše ztrát vždy neodráží způsob boje a neznamená válečné zločiny, německých civilistů také zahynulo více než třeba francouzských a britských ...

http://www.liveleak.com/view?i=2e1_1295262443

http://www.youtube.com/watch?v=vvqh6BJE8to&feature=related

http://info.pravdaoislamu.cz/index.php/2006/03/10/minority-report-general-philippe-morillon-o-valce-v-bosne/

+1/0
6.4.2012 13:03

waleyo

Re: Dobrá propaganda, co dodat ...

:))) Bodejď, když si Spojenci při bombardování Francie dáváli pořádně pozotr na to aby zabili co nejmíň civilistů (to by se de Gaullovi špatně vysvětlvoalo) , v případě  Británie Luftwaffe neměla stejné kapacity jako spojenecké letectvo a když odhlédneme od obmabrdování, tak na území Německa probíhaly přímo bojové operace do kterých v řadách Volkssturmu nahnali Němci spousty necivčených a nevybavených civilistů - a to nemluvím o Rudé armádě, která se na dobytých územích mstila na civilistech za předchozí řádění nacistů - poctivější by tedy od tebe bylo srovnávat civilní oběti v SSSR a Německu... ;)

Nicméně zajisté mi rád vysvětlíš jak je možné, že poměr mrvých u Srbů byl 1 civilista na 5 kombatantů, zatímco u Bosňáků to bylo téměř přesně jedna ku jedné - povídej! ;)

0/0
6.4.2012 17:31

podotek

Netykejte mi laskavě, placený agitátore

Pokud byste se zamyslel, došlo by Vám, že mám na mysli fakt, že zpočátku byla těžkou technikou a letectvem vybavena jen jugoslávská armáda a její použití způsobovalo jev, cudně opisovaný při dnešních akcích spřátelených armád v zámoří jako "collateral damage". Kdežto bojovníci protistrany si své oběti vychutnávali pěkně zblízka z ručních zbraní ...

http://www.youtube.com/watch?v=KHJrmQbyIH0

+2/0
6.4.2012 20:25

asiplavam

Re: no jo

Toto je velmi zaujimave..Ked sa pohodlna, akcieneschppna, tlsta, rozmaznana a blahobytna Europa, cuduje, preco by sa prave ona mala starat o vycvikove tabory akychsi wahhabistov v Afganistane, treba im pripomenut, ze pri najblizsej prilezitosti sa tito blazni nasackovali so zbranami par sto kilometrov od viedne a zacali nastolovat svoje poriadky.Uz tam zostali, a urobia to znova.

+2/0
6.4.2012 15:14

jenda3

Ještě tam chybí jedna fotografie

toho autobusu na školním dvoře, který se podle Jitky Obzinové na žádost novinářů polil benzinem a zapálil, aby se natáčelo srbské ostřelování Sarajeva..... navíc je skutečně podivuhodné, že nikdo nikdy neviděl v Bosně jediný srbský hrob.....

0/0
4.4.2012 17:53

waleyo

Re: Ještě tam chybí jedna fotografie

Tak si to uvedem na pravou míru:

1) Obzinová mluvila o ohořelém autobusu, který se občas zadýmil, aby to pro diváky vypadalo dobře, ale žádnou virtuální válku z toho nedovozovala - Sarajevo ostřelováno bylo, lidé tam umírali a novináři, kteří nechtěli riskovat krk na ulici a chtěli dodat reportáž, která je z místa bojů, se prostě postavili před ten ohořelý autobus - to se musí novinář postavit zády 10 metrů od vojáků kteří po sobě střílejí, aby mohl pronést komentář pro diváky? BTW ono se ostřelvoání z dopadové oblasti natáčí dost těžko - nevíš kdy nepřítel vystřelí a kam granát dopadne - to musíš stát za zády toho střelce...

2) Ty pindy o absenci srbských hrobů máš odkud? Jen v Bosenské válce zahynulo 20.649 srbských kombatantů a 4.075 civilistů, 5.439 chorvatských kombatantů a 2.163 civilistů a 31.270 bosenských kombatantů a 33.071civilistů - bylo by dost divné, kdyby těch cca 25.000 Srbů bylo pohřbeno bůhvíkde mimo Bosnu!

0/0
4.4.2012 18:21

jenda3

Re: A vy jste viděl nějaké oběti z řad Srbů v čes médiích?

Lepší odpověď jste mi nemohl dát a proto se dodatečně omlouvám, že můj příspěvek byl provokativní

0/0
4.4.2012 19:27

waleyo

Re: A vy jste viděl nějaké oběti z řad Srbů v čes médiích?

Podstatné je spíš to, co bylo motivem té provokace...

0/0
5.4.2012 9:53

podotek

A co je motivem Vašeho intenzivního "osvětlování",

byť jste zjevně nepochopil, že autor má na mysli takřka nulovou prezentaci srbských obětí, které vzhledem ke zkušenostem 2. světové měly pramalou důvěru ve vznkající nezávislé jinonárodní státy ...

http://www.srebrenica-project.com/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=6&Itemid=7

0/0
6.4.2012 13:12

waleyo

Re: A co je motivem Vašeho intenzivního

Nulová prezentace srbských obětí?! :))) To má být vtip?! Kde asi myslíš, že jsem sebral údaje o těch "dobře utajených" srbských mrtvých?! :)))

Sem se podívej Ty ulhaná nulo:

http://bosniagenocide.wordpress.com/2012/01/19/arkanovac-srdan-golubovic-sutao-mrtve-civile-u-bijeljini/

0/0
6.4.2012 17:51

podotek

Placený diskutéři se vyžívají v urážkách ...

Pravdomluvný zjeve, srbské oběti jsou okázale ignorovány, viz výše uvedená první oběť v Sarajevu, Srb Nikola Gardovič byl první civilní obětí války v Sarajevu. Byl to otec nevěsty na srbské svatební hostině, která byla napadena Muslimy v Sarajevu dne 1.března 1992 během referenda o odtržení Bosny od Jugoslávie.

A to ani nemluvím o těch, povražděných paktem NATO, který dal tímto počinem poprvé zapravdu bolševickým agitátorům, kteří ho vždy měli za agresivní ...

http://www.pravoslav.or.cz/jugoslav/dejavu.htm

http://jdem.cz/ucvu5

0/0
6.4.2012 20:35

Petr Tenzor

Když napíšete A, napište i B

"Co do počtu obětí byl nejhorším dnem 5. únor 1994, kdy minometný granát zabil na tržnici v Markale 68 lidí a na dvě stovky zranil."Křišťálová lupa jaksi zapomněla dodat, že tento granát vypálili na své vlastní lidi muslimové, aby dali silám NATO záminku k bombardování srbských území..

+2/0
4.4.2012 16:10

dresdener

Re: Když napíšete A, napište i B

V lednu 2004 prezentovali žalobci Haagského tribunálu v rámci procesu proti Stanislavu Galićovi, jednomu z velitelů vojsk kolem Sarajeva, odbornou zprávu balistického experta Berka Zečeviće. Spolu se dvěma kolegy dospěl Zečević k šesti možným místům, z nichž mohla být vypálena inkriminovaná střela, pět z nich na srbských pozicích, jedno na bosenských pozicích. Tato bosenská pozice byla sledována pozorovateli UNPROFOR, kteří  paralelně potvrdili, že toho dne nedošlo k odpálení ani jednoho granátu z této lokality. Navíc bylo před soudem prokázáno, že se jednalo o projektil, kterým disponovala ve výzbroji VRS, tuto munici "muslimové" vůbec neměli (ani šance se k ní dostat). Bělehradská TV o incidentu informovala (jako vy) jako o "provokaci a otřesném cynismu muslimských teroristů" a mj. tvrdila, že záběry z tržnice při sbírání částí těl ukazují naaranžované loutky. Mohu Vám říct, že mrtví příbuzní lidí, s nimiž jsem setkal, fakt loutky ani snad sebevražední atentátníci  nebyli.

+1/0
4.4.2012 16:36

Petr Tenzor

Re: Když napíšete A, napište i B

Tak ted nevim jestli se bavime o tom samem inicidentu, ale asi ano.. jak nekdo z muslimu, tak i z francouzskych dustojniku pozdeji priznali, ze vedeli o tom, ze to nevypalili Srbove. Samozrejme si nemyslim, ze by ti mrtvi lide nebyli skutecni.

Soudnimu tribunalu v Haagu po "prehmatech" a dlouhodobe jednostranne podpore jedne strany, nestihani valecnych zlocincu, kteri byli "nahodou" spojenci USA apod. neverim ani slovo. Zpravu experta, pokud byl z "druhe strany" bohuzel neni mozne brat jako nezavislou. A ohledne toho, ze se nekdo nemohl dostat k cizi munici nebo vyzbroji, to je smesne.

+1/0
4.4.2012 16:59

greenalien

Re: Když napíšete A, napište i B

Kde a kdo toto tvrdil?

0/0
4.4.2012 17:10

waleyo

Re: Když napíšete A, napište i B

Mluvíte o tomtéž incidentu - odvolací senát ICTY se dokazování v případě ostřelovaná tržnice v Markale věnoval velice podrobně - v Galičově rozudku obětoval vyvracení jeho argumentace 8 stran - jen tomuto incidentu jsou věnovnány stránky 136-144...

0/0
4.4.2012 18:05

podotek

Tak to musí být pravda, když to vyvraceli tak dlouze ...

Některé hoaxy holt musí trvat navěky, chyba se (či záměr) přiznat nesmí ...

http://www.ceskenarodnilisty.cz/clanky/Haagsky_tribunal.htm

0/0
6.4.2012 20:40

Davidzyx

Miluji politicky znalé příspěvky .... petrnew

Cit.: "A k tomu připočítejte neřády .... Blaira ...."

.

Válka v Bosně a Hercegovině: 1991-1995(6 včetně mír. jednání)

Blair jako premiér GB: 1997 - 2007

.... tož ještě víc takových znalých komentářů ..... tupče.

0/0
4.4.2012 14:01

waleyo

Re: Miluji politicky znalé příspěvky .... petrnew

To samé se dá říct v souvislosti s Clintonem, který nastoupil do úřadu v lednu 1993 - rok po uzavření příměří mezi krajnskými Srby a Chorvaty a 3/4 rok po vypuknutí války v Bosně - a ten "expert" chce eksalaci toho konfliktu házet na Allbrightovou... Ach jo!

0/0
4.4.2012 14:11

captain cook

Re: Miluji politicky znalé příspěvky .... petrnew

predpokladam, ze dal do jedne kupy bosenskou valku s pozdejsim pokracovanim v Kosovu. Coz bylo za vlady Blaira. Nejaky tupec by samozrejme nepochopil, ze Blair, Albright atd. byli soucasti celkoveho, pokracujicicho retezce balkanskych valek.

0/0
4.4.2012 14:12

waleyo

Re: Miluji politicky znalé příspěvky .... petrnew

Vzheldem k tomu, že vinu za "eskialaci knkofliktu" chce cházet na Genschera pro "předčasné uznání Chorvatska" Německem, když k tomu uznání došlo 23.12.1991 - přitom masakry na Plitvicích, v Novém Selu, proběhly v březnu a květnu 1191, mezitím sithla porbvěhnout válka ve Slovinsku, 25.8.1991 Srbové oblehli Vukovar a než ho dobyli stihli masakry v Bačinu, Cerovljani, Dubici, vyhnali přes 30.000 Chorvatů ze Slavonie, používali je přiotm jako živé štíty a znásliňovali (mezitím v Krajině stihli masakr ve vsi Široka Kula - za který už se Chorvati pomstili maskarem v Gospići) a po jeho dobytí zmaskrovali v Ovčaře 264 mužů (i ženu) které vyvlekli z VUkovarské nemocnice - tak ej vidět, že to žádný odborník není - mele páté přes deváté a má v tom totální chaos... Hlavně že má názor! Chjo...

0/0
4.4.2012 14:25

podotek

RB, když „předepisovala“ kompetence Tribunálu,

RB, když „předepisovala“ kompetence Tribunálu, zřejmě záměrně vynechala ze statutu ICTY jako základní mezinárodní zločiny: plánování, podněcování, podpora a uskutečnění agrese a ozbrojené secese, které ohrožují mír – vše to, aby ochránila pravé viníky rozbití Jugoslávie, agrese proti ni. Charta OSN (čl. 2 /4/ a /7/) zakazuje vměšování do vnitřních záležitostí druhých států, zakazuje hrozbu i použití síly od kteréhokoli státu proti jinému státu, podtrhuje, že je vojenská intervence proti kterémukoli státu agrese a zločin BEZ ospravedlnění. V případě Jugoslávie se ICTY tímto vůbec neřídil, neodsoudil flagrantní vměšování řady států do vnitřních záležitostí Jugoslávie, nepranýřoval hrozby použití síly Statut ICTY dokonce zajišťuje jeho nadřazenost nad národními soudy té které země, což je jasné porušení Charty OSN, která trvá na tom, že OSN nes mí uzurpovat suverénní práva států.

http://www.ceskenarodnilisty.cz/clanky/Haagsky_tribunal.htm

+1/0
6.4.2012 20:47

JAN2010

Ti co tahali za nitky

dnes spokojeně užívají své vydělané peníze. Jo války se vyplácejí.

0/0
4.4.2012 13:53

nowicjan

Re: Ti co tahali za nitky

Vašek Havlů už ne...možná Dáša..

0/0
4.4.2012 15:26

Mathias

Takhle dopadá multikulturní soužití v praxi.....

0/0
4.4.2012 13:10

chudy lekar

Re: Takhle dopadá multikulturní soužití v praxi.....

Tak tak... Kam tito vzývači vlezou, tam 100 let tráva neroste :-/

0/0
4.4.2012 13:35

majxik

Hmm....

Takze odhadem 8 lidi za den zemrelo kvuli neshode ohledne narodnosti ci nabozenstvi. Jupi (dosti ironicke a odsekle)

0/0
4.4.2012 12:47

good_luck!

tak nějak mi to připomíná

vznik ČSR. Akorát tehdy byly ty české jednotky (vlastně Francouzksé) silnější než muslimské v Sarajevu, takže Sudetské němce, požadující zůstat součástí R-U, popř. samostatnost jsme masakrovali my....

0/0
4.4.2012 10:39

waleyo

Re: tak nějak mi to připomíná

A kolik těch Němců bylo v prosinci 1918 prosím v Sudetech v ČSR zmasakrováno? To mě fakt zajímá!

0/0
4.4.2012 10:45

good_luck!

Re: tak nějak mi to připomíná

no na to, že němci tehdy nebojovali, pouze udělali ve 4 městech to, co Masaryk nechal udělat v Praze (ještě stále byl v zahraničí), tak během 14 dnů v severních čechách 56 (Ústí? - nejsem si jistý a nemám teď čas to hledat), v západních (jednotky), ale jak píši, Němci tehdy neměli armádu, takže Francouzská armáda byla povolána/vyslána vůči civilistům.... (v Sarajevu oproti tomu byly muslimské jednotky...).

Holt tehdy jsme byli dobří my, v Bosně muslimové.....:-/

0/0
4.4.2012 10:53

good_luck!

Re: tak nějak mi to připomíná

ps jo, ale když Sudeťáci v Hitlerovi viděli zachránce - to byli špatní.... ovšem na zdejších stránkách se o pohnutcích němců psát nesmí, protože bychom nevypadali tak dobře a s tím černým petrem by to mohlo být rozporuplné....

0/0
4.4.2012 10:55

Najdete na iDNES.cz