Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

V křesťanské škole v Kalifornii střílel bývalý student, zabil 7 lidí

Na soukromé křesťanské škole v kalifornském Oaklandu zastřelil muž sedm lidí, další tři zranil. Policie ho po činu zadržela. Vraždil zřejmě třiačtyřicetiletý bývalý student korejského původu, který ve škole navštěvoval kurz pro ošetřovatele. Oběti postavil ke zdi a střílel, popsali svědci.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

cover72.net

Modrý a zelený blesk a jeho "zbraně kriminalitu neřeší"

Lžete, pane. Dvěma masakrům zabránili v jednom případě učitel a ve druhém případě studenti, kteří si doběhli do aut (protože s sebou je mít nesměli) pro vlastní zbraně, vrahy konfrontovali a ti se vzdali. J.Myrick takto zneškodnil L.Woodhama, který chtěl jet vystřílet další školu a studenti T.Brides a M.Gross podobně zneškodnili P.Odighizuwu.

Jdeme dál. Poté, co jistá S.Hupp musela bezmocně sledovat, jak maniak G.Hennard vraždí její blízké (celkem 23 lidí) protože ji lidé jako vy zákonem nařídili nebýt ozbrojena, dosáhla povolení nošení zbraní na obranu celém státě Texas. Počet vražd meziročně klesl o 18% a od té doby do roku 2007 dokonce o 46%.

Podobně jistá paní Assamová zastřelila blázna, který chtěl vystřílet kostel New Life: zaslechla výstřely, jak M.Murray střílel na schodech a ve vstupní hale na něj již čekala. Podle přítomných zachránila životy stovek lidí.

Zločinci se bojí jednoho: obětí schopných se bránit. Když zakážete zbraně, zůstanou jen těm, kdo stejně porušují zákon...

+3/0
3.4.2012 17:03

Modrý a zelený blesk

---

Je zajímavé, že kdykoliv vyslovím názor, že nošení zbraní kriminalitu nesnižuje, vždycky z toho nějaký pologramotný zoufalec vyvodí, že jsem pro zákaz nošení zbraní. Žádné zbraně zakazovat nechci a vyprošuji si, abych z něčeho podobného byl osočován individui vaší úrovně.

Zločinci se obětí, schopných se bránit, nebojí, jenom proti nim vystupují s příslušným důrazem. A maniakům je to úplně jedno.

0/0
4.4.2012 14:49

cover72.net

Re: ---

To bude asi tím, že zastánci zákazů zbraní používají argumenty shodné s těmi vašimi. Pardon. Leč opět zavádíte. Podle statistik britského ministerstva byla pravděpodobnost zranění při odporování zločinci střelnou zbraní 6%; při neodporování 25%.

Profesoři sociologie J. D.Wright a P.H.Rossi z University of Massachusetts studovali útoky zločinců na ozbrojené lidi: 56% zločinců uvedlo, že s obětí, která je ozbrojena, by si raději nic nezačínali; 57% uvedlo, že se střetu s ozbrojenou obětí obává více než dopadení policií; 40% uvedlo, že už někdy byli zastrašeni, postřeleni nebo zadrženi ozbrojenou obětí; 34% uvedlo, že se už někdy rozhodli nespáchat zločin, protože se obávali, že oběť může být ozbrojena.

Ve 31 státech USA kde zavedli možnost skrytého nošení zbraně pro sebeobranu klesl v průměru počet vražd o 8,5%, znásilnění o 5% a těžkých ublížení na těle o 7% oproti stavu před zavedením těchto zákonů. A podle FBI jen 8% ozbrojených obránců agresora neodstrašilo a muselo jej zranit.

0/0
4.4.2012 15:40

Modrý a zelený blesk

Re: ---

To jsou statistiky z NRA, že jo? Vždyť to nemá žádnou logiku. Pokud někdo chce někoho zabít, tak to obvykle není náhodná oběť a nošení zbraně na to nemá vůbec žádný vliv. Beru znásilnění, tam se to hodí, a chybí mi číslo elpíček, protože o ty jde především. Útoky maniaků budou pořád a výběr zbraně závisí na dostupnosti.

Podle mého je v ČR stav ještě relativně přijatelný, kdo o zbraň stojí, tak si to zařídí.

0/0
4.4.2012 16:03

Kublajchan

Re: ---

Pokud budu chtít někoho odpravit, nezastaví mě fakt, že budoucí oběť je ozbrojená a má balistickou vestu. Většina přepadaček je náhodná. Vybírají si oběti, u které nepředpokládají odpor. Když nastane, stáhnou se. Málokdy zaútočí, pouze v početní převaze nebo v domnění, že se jim stejně neubrání. Jiná kapitola jsou feťáci. U nich to je různorodé. Když si většina těch zlodějíčků a lupičů uvědomí, že je bez pardonu zastřelí, kriminalita klesne. Ne moc, ale klesne. Pořád lepší něco, než nic.

0/0
4.4.2012 20:03

cover72.net

Re: ---

Těch 8% je FBI z roku '91, ostatní studie zdroj mají; a ano, dohromady na jedno místo to dala NRA, resp. LEX - www.gunlex.cz/wp-content/uploads/2008/05/gunfacts-cz.pdf

Pokud jste nájemný zabiják nebo maniak a jde vám o to zabít konkrétního člověka, ten má pak jistě mizivou šanci a ani nemusíte mít pistoli, stačí náklaďák, že. (Leč i v takovém případě mu ji zbraň zvyšuje, protože když ho například budete moc okatě sledovat a pak tahat krochnu z pod bundy, bude mít šanci skočit do křoví a alespoň něčím se pak bránit).

Pokud ale začnete střílet "jen tak" do lidí jako na škole, je dost rozdíl, jestli jeden z těch dosud nezastřelených má či nemá zbraň, jak ostatně prokázala historie. A stejně tak pokud jste lupič, na oběť se zbraní se vykašlete: proč riskovat, když tuhle necháte jít a ta další na 80% ozbrojená nebude. Zločinci minimalizují riziko, nejsou blbí. Proto ty poklesy kriminality jako když v Morton Groove zavedli povinně zbraně: zločinci věděli, že tam je riziko vysoké a šli jinam.

0/0
4.4.2012 23:39

DAVIDIANUS

Nejen

v Afgánistánu, i v Emerice už jsou z toho všeho Amíci na prášky.....

0/0
3.4.2012 13:40

obluda.xxxl

Zřejmě nějaký Boží záměr,

který my, obyčejní smrtelníci, nejsme schopni pochopit...:-/

0/0
3.4.2012 12:14

wildchild

Re: Zřejmě nějaký Boží záměr,

Boží záměr? 8-o

0/0
3.4.2012 12:28

van de velwideeck

Čisto hypoteticky....

...ak by ho niekto ozbrojený sundal pred streĺbou, tak sa o tom vôbec nepíše, lebo by nebolo sedem obetí a ten chlapík by musel mať dobrého právnika, aby ho z toho vysekal. Nikdy by sa nikto nedozvedel, či by skutočne strieľal, či sa chcel iba vyhrážať atď...

+2/0
3.4.2012 12:04

Mlokman

Re: Čisto hypoteticky....

Nepleťte si zákony ČR se zákony kultruních zemí. Mnohde je povoleno bránit sebe a svůj majetek jakýmkoliv způsobem. Klidně zastřelením vetřelce...

0/0
3.4.2012 12:37

cover72.net

Re: Čisto hypoteticky....

Jenže zrovna Kalifornie je jedna z hrstky států USA, kde lidé nemají povoleno nosit na obranu zbraně a bránit se. A na školách byly zbraně velice chytře zakázány úplně a všem, aby je mohli mít jen zločinci - přitom dvěma masakrům zabránil učitel a žáci, kteří na cvoky, kteří chtěli střílet, vytáhli vlastní zbraně a oni se rychle vzdali. Ale to se ve zprávách také nedočtete - protože to není dostatečně negativní a nedá se z toho vyvařit zákaz něčeho.

+1/0
3.4.2012 16:40

Mlokman

Re: Čisto hypoteticky....

Znam tuto udalost a osobne jsem pro ozbrojovani bezuhonych obcanu a denni noseni zbrane. Ale kdyz tu ctu prispevky nekterych protizbranovych fanatiku, tak se desim toho, ze si to precte nejaky politik a postavi si karieru na zakazu zbrani mezi lidma. Aby to meli zmetci jeste jednodussi.

+1/0
3.4.2012 16:47

Modrý a zelený blesk

Re: Čisto hypoteticky....

Se klidně ozbrojte a zbraň noste. Nikdo vám nebrání. Pokud vám nevadí omezení, která to přináší.

0/0
3.4.2012 17:00

moky11

ho klidně vyloučí ze školy a pak se diví.....

;-)

0/0
3.4.2012 9:34

dohled na kocka

Uvědomil si,

co z nich vyroste a neustál to.

0/0
3.4.2012 9:31

Dr.Onufrakova

Niekoľko fakúlt sociálnej práce poznám aj tu

0/0
3.4.2012 10:09

kars

Re: Uvědomil si,

Ach jo...

0/0
3.4.2012 23:24

Stratos

Tohle nikdo nikdy nevyřeší

Stále bude na světě více a více násílí a nakonec to dospěje do fáze, kdy se lidé budou vraždit, jako by o nic nešlo... Je to jen otázka času... Ale jsme to my všichni lidé, kdo ten svět táhne do takových situací...

0/0
3.4.2012 9:23

síma25

Re: Tohle nikdo nikdy nevyřeší

Kaká pejsek, takového extrému se naše generace nikdy nedožije:-)

0/0
3.4.2012 12:14

kremsa

Re: Tohle nikdo nikdy nevyřeší

Kdyby ho teď utopili v latríně a pak nechali sežrat prasatům nebo hyenám v ZOO, tak by tím jeho případným napodobitelům možná trochu vzali chuť a zachránili pár budoucích povražděných.

0/0
3.4.2012 13:07

cerny.prem

hrůza

ale ještě mnohem hroznější je, že to posílí akci a snahu naprosto odzbrojit lidi a vzhledem k tomu jak funguje politika, jak už lidi skoro nic nerozhodují je to další krůček k zotročení lidí. Ještě pár akcí a všichni budeme zběsile volat Všichni vrátit zbraně !!! A tím jsme naprosto v p....

0/0
3.4.2012 8:58

Modrý a zelený blesk

---

Zbraně mezi lidmi kriminalitu neřeší a už vůbec ne takového šíleného střelce. A propos, představte si, že jste ozbrojen a jste ve škole, slyšíte střelbu a křik, a pak uvidíte chlápka s pistolí zádama k vám. Co uděláte? Dotaz platí pro všechny ctěné diskutéry.

+1/0
3.4.2012 9:05

van de velwideeck

Re: ---

je to čisto hypotetická situácia a nikto nevie ako by sa zachoval.

Určite inak veterán, čo sa pred rokom vrátil z Iraku...určite inak v podstate pacifista, ktorý si zbraň legálne zadovážil iba kvôli nárastu kriminality, ale defacto ešte si ani nevystrelil.

0/0
3.4.2012 9:31

cerny.prem

Re: ---

já neřeším zbraněmi kriminalitu. Čím víc zbraní mezi lidmi je tím je to nebezpečnější. Mnohem nebezpečnější asi tak stokrát je to když budou všichni lidi odzbrojeni. No ten dotaz . Kdyby mířil na někoho z rodiny tak bych ho zezadu zastřelil. Pokud by to byl cizí člověk tak bych asi utekl. Hrůza co ? Ale je to pravda, kterou by každý udělal ale nikdo nepřizná.

0/0
3.4.2012 9:51

Modrý a zelený blesk

Re: ---

Hrůza žádná. Já tam neměl nic o tom, že by na někoho mířil. Totiž, mohl by to být pachatel, stejně jako by to mohl být nějaký obránce stejně jako vy. Budete riskovat, že ho vyzvete a netrefíte se = zřejmě zemřete, nebo ho sejmete pro jistotu a otázky budete řešit až pak...? Není to tak jednoduché, jak si někteří lidé myslí.

0/0
3.4.2012 11:22

síma25

Re: ---

Dycky je lepší, když vás dva vedou, než čtyři nesou. I když ve státech to až tak neplatí, tam je za vraždu hafo let. Ale u nás? Vždycky dám přednost nepřiměřené obraně, než riskovat, že mě někdo zraní. Co se týče otázky, kdyby neohrožoval mě, nebo někoho, koho mám ráda, zdrhnu. Neriskovala bych kriminál kvůli lidem, kteří jsou mi lhostejní.

+1/0
3.4.2012 12:19

Modrý a zelený blesk

Re: ---

Jo, do chvíle, než tam budete s pistolkou pobíhat vy a s pachatelem si pak splete nějakej Rambo vás.;-)

0/0
3.4.2012 12:31

Sekac

Opět čím víc náboženství, tím víc vraždění

Rv!!

0/0
3.4.2012 8:55

kars

Re: Opět čím víc náboženství, tím víc vraždění

To je ale blbost...

0/0
3.4.2012 23:26

on7.

Ze by terorista?

0/0
3.4.2012 8:42

elihal

Mimochodem -

od kdy je "kalifornský Oakland" na Floridě??:-/

0/0
3.4.2012 8:35

net.Xtreme proti diskriminaci

Re: Mimochodem -

Ode dneška;-)

0/0
3.4.2012 8:36

Dr.Ozd

Re: Mimochodem -

Ale no tak,nebuď takový puntičkář;-D;-D;-D

0/0
3.4.2012 8:46

pouyt

Amikum cizi pojem "zverstvo"

proto zavrazdi vsude,vsudy,kdyz chteji

0/0
3.4.2012 8:31

kunta_kinte - padly u Bydzova

Re: Amikum cizi pojem

Strilel korejec...:-P

0/0
3.4.2012 8:41

on7.

Re: Amikum cizi pojem

poamericenec horsi americana

0/0
3.4.2012 8:42

Stoura

Re: Amikum cizi pojem

... na Evropany. Pochybuji, že by tam byl nějaký  Američan, jehož rod žil na tamějším kontinentu alespoň půl tisíciletí.

0/0
3.4.2012 9:13

Kublajchan

Re: Amikum cizi pojem

Opravdu to je výsada pouze Američanů ? Nedělají to náhodou i ostatní národy ?

+1/0
3.4.2012 9:38

Atomas

Zlatá lupo,

jsem zmatený. Střílelo se teda na Floridě, nebo v Kalifornii?

+6/0
3.4.2012 8:28

Nemohu ji zadat, je blokovana...

Re: Zlatá lupo,

Nekdy se az desim toho co jsou schopni napsat8-o

0/0
3.4.2012 8:32

Stoura

Re: Zlatá lupo,

Ve Florifornii. Co na tom nechápete? 8-o8-o;-D

+1/0
3.4.2012 8:51

Si0 po 4. zákazu

Re: Zlatá lupo,

Pokud budou zaměstnávat pisálky, co studium viděli jen z tryskového letadla, tak to bude pořád.

0/0
3.4.2012 8:52

Atomas

Re: Zlatá lupo,

Díky za opravu v titulku. Příště to už možná zvládnete napoprvé...

0/0
3.4.2012 9:08

van de velwideeck

Zmagorená doba...

...stále viac ľudí ventiluje svoje frustrácie týmto spôsobom...:-/

0/0
3.4.2012 8:14

seagate

To co se děje v USA, Rusku,Německu,Francii,Finsku,Norsku,

je nám prozatím lhostejné, i když se snažíme vyjádřit své názory na tomto portále. Pokud by se ale taková událost stala v ĆR, zpozorněli bychom. Ta pravděpodobnost je sice malá, ale to nebezpečí tu pořád je a neuhlídá to žádná bezpečnostní agentura. Někomu prdne v hlavě a je to...A mezi lidmi je už tak hodně legálních i ilegálních zbraní...A i když v hodně věcech s minulým režimem nesouhlasím, tak je pravda, že tohle měl zabezpečené a nikoho z nás nenapadlo, že by se něco takového u nás mohlo stát. Pro oponenty: Jak byste reagovali, kdyby se to stalo vašemu dítěti nebo příbuznému?

0/0
3.4.2012 7:35

Já rád játra

Re: To co se děje v USA, Rusku,Německu,Francii,Finsku,Norsku,

Cim vice je mezi lidmi (legalnich) zbrani tim mensi budou ztraty na zivotech. Pokud nekomu rupne v kouli a kolem budou pouze neozbrojeni lide bude mit mordyr nicim nerusene hody.

+5/0
3.4.2012 8:12

Stoura

Re: To co se děje v USA, Rusku,Německu,Francii,Finsku,Norsku,

Zato bude mnohem víc zranění (i neúmyslných), spojených s držením zbraní. A otázkou pro statistika je, co je horší a o kolik mrtvých.

+1/0
3.4.2012 9:03

Kublajchan

Re: To co se děje v USA, Rusku,Německu,Francii,Finsku,Norsku,

Mezi střelci se najde par blb.ů (jako ve všech ostatních skupinách) a ti třeba čistí (přesněji řečeno leští hadrem) pistoli s nábojem v komoře a z nepochopitelného důvodu stisknou spoušť = nechtěné zranění. co se týče mrtvých - pokud to budou lidi zastřeleni v nutné obraně, je to jen dobře. Pořád lepší mrtví útočníci než mrtvé nevinné oběti.

+4/0
3.4.2012 9:43

Modrý a zelený blesk

Re: To co se děje v USA, Rusku,Německu,Francii,Finsku,Norsku,

Ano, třeba děti, hrající si se špatně uloženou fotrovou pistolkou. V USA oblíbené téma.

0/0
3.4.2012 11:40

Najdete na iDNES.cz