Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Dětské domovy tlumí zlobivé děti léky, ministerstvo o tom neví

Zlobivé děti v dětských domovech jsou tlumeny léky a odkládány na psychiatrii. Pomoci se však nedočkají. Pravidelné kontroly dětských domovů sociálními pracovníky jsou totiž spíše formální a jiné úřady se problémem odmítají zabývat.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

tomk22

Doporučuji

Film ,,GYMPL

0/0
8.4.2012 5:15

Besák

Rekapitulace admine

Ve 3 dnech vydáváte 3 články na stejné téma - dopování dětí v DD. Vše vychází z pera dvojice Svačina, Frouzová. I podprůměrný novinář by z toho udělal článek jeden, vy však 3. Proč? Ke všem napíšu příspěvek, dva mi smažete. Důvod? Urážlivé, rasistické atd. Rasistické? Neberu. Urážlivé? Pokud je urážka říct někomu, že má kachní žaludek, když kope do lidí, kteří se o něj roky starali (Svačina) - možná. Ale hlavně pravda. Idnes jsem nazval tendenčním plátkem - urážlivé? Tendenčním je myšleno držet se určité tendence - což v této době znamená rušení DD, kojeneckých ústavů a zvláštních škol, přesně, jak si to žádá šimáček a šimůnková. Urážka? Neberu. V oblasti školství se pohybuju, takže pravdu znám. Možná se pletu v pořadí, ale podle mě je to takhle:

1. dětské domovy - odstřeleny (pár článků možná ještě bude)

2. kojenecké ústavy - zbývá odstřelit

3.babyboxy - zbývá odstřelit

4.zvláštní školy - zbývá odstřelit (strategie agentury na však to pamatuje)

+6/0
3.4.2012 18:21

VN63

Re: Rekapitulace admine

přesně tak, dělám v téhle branži spoustu let, tak vím, o co jde. Stejně jako Vím, i mě admin maže příspěvky, které se nehodí do mlýna. Mf dělá někomu pouze propagandu.

0/0
3.4.2012 20:06

frenky013

Re: Rekapitulace admine

Máte bohužel asi pravdu,ale je opravdu možné,aby na základě informací o těchto, řekl bych nemravných, praktikách došlo k přesvědčení veřejnosti o nutnosti zrušení DD? Mimochodem zabýval se už někdo způsobilostí psychiatrů, kteří dětem tyto léky podávali? Copak je vůbec možné, aby takovýto "lékař" zůstal nepovšimnutý, zatímco pracovníci dětských domovů jsou veřejně obviňováni? Jestli takto postupují běžně, tak je třeba něco udělat, abychom náhodou neskončili podobně jako McMurphy ze známé knihy Keseyho...

0/0
3.4.2012 22:38

pesimistka7

Z diskuse od předchozího článku:

To je podpásovka

Milý Graciáne, je to dávno, co jsme se setkali při návštěvě našeho dětského domova v Brně. Byla jsem nadšená Tvou odhodlaností stát se novinářem. Tento článek však považuji poněkud za nešťastný. Ano, já sama jsem zažívám tendence zklidnit dítě medikací, pokud to jde jinak, vždy se snažím jiné možnosti využít a zkoušet i přes odpor kolegů. Mohu si to jako jejich nadřízená dovolit. Možností ale není moc. Proto bych uvítala, kdyby se na stránkách periodik objevil Tvůj článek ,,Jak to jde i bez medikací". Jistě je takových domovů, a veřejnost o nich neví.

Za třicet let odvedené práce bych to uvítala. Neděláme všechno špatně. Jen se o nás nepíše, protože to není trhák, dělat svou práci srdcem. Nemáme chovance, ale děti.

                                                                                                   teta Táňa

(nick: teta11) K tomuto není moc co dodat, že, pane Svačino....

+1/0
3.4.2012 17:16

VN63

Tak trochu jinak, aby někdo zase nesmazal pravdu, ta se

smazat nedá, vyjde časem najevo a stejní bnovináři se budou velice divit. (Smazat se dá jen příspěvek). Celý článek budí dojem, že autor je snad placený soukromými lobbystickými skupinami, které chtějí získat péči o děti do vlastních, soukromých rukou a pak na tom vydělávat, tak, jak již nyní různé agentury práce a spřízněné banky na dávkovém systému!

0/0
3.4.2012 13:42

Tobinka2.0

Jiný pohled

Osobně všem doporučuju někdy se do takového domova podívat, abyste ty děti viděli v reálu. Méně než jedno procento se tam dostane proto, že mu zemřou rodiče a nemá nikoho, kdo by se postaral... Většina je problémová, téměř polovina malí Romové. :-P Navrhněte řešení... Není to tak jednoduché.

+3/0
3.4.2012 13:02

Tobinka2.0

Re: Jiný pohled

Hmm, tím jsem nechtěla říct, že by měli být děti dopovány, jen to, že je to důsledek systému. Kamarádka byla jako au pair v Anglii, matka šílleně rozmazleného potomka jí poučila, že na dítě nesmí křičet, vztáhnout ruku¨a sama matka, když chtěla mít klid od řádícího děcka, mu strčila tabletky... A teď co je horší. Vychovávat, i s tresty, nebo nechat být, ale dopovat, protože úplně bez kontroly být dítě nemůže?

+2/0
3.4.2012 13:10

tigrakrajtovita3

Re: Jiný pohled

Leky pise pro deti az je to nutne. Nepise je vsem. Deti jsou agresori.

0/0
3.4.2012 13:33

Tobinka2.0

Re: Jiný pohled

já vím. jenom jsem psala, že na ty agresivní děti není jiná páka... ony vědí, že když zbijí jiné dítě, nic se jim nestane

0/0
3.4.2012 13:47

jan.banos

"Nechtěl jsem brát tlumicí léky na zlobení...vyprávěl Tomáš

tento příspěvek mě PB smazal. prý urážlivý.

!! http://imagelink.cz/images/smazanyprispevek1ura.gif !!

Zřejmě nesnesl pohled na pravdu.

(tak už doufám neporušuji kodex )

+2/0
3.4.2012 12:53

xs123

Přihlaste se, kdo jste čistí

a nemáte v sobě žádnou drogu. Alkohol, THC, nikotin, prášky proti bolesti, proti depresím, atd.

0/0
3.4.2012 12:35

Tobinka2.0

Re: Přihlaste se, kdo jste čistí

já, ale jenom proto, že se snažím kojit

a narovinu říkám, že je to nahouby :-P

0/0
3.4.2012 12:57

IARK - Skleněný Králíček 2

Re: Přihlaste se, kdo jste čistí

Ja, tedy pokud mi nechces sebrat i B-komplex

+1/0
3.4.2012 13:26

Fai Rodis

Re: Přihlaste se, kdo jste čistí

Tedka? Jen bily kafe.

0/0
3.4.2012 14:58

xs123

Co Čech, to narkoman.

Kdo nechlastá a nehulí, kouří cigarety, a kdo ani to ne, tak bere psychofarmaka. Děti na to, aby nezlobily a soustředily se, ženské nad 40 aby měly lepší náladu. Potom se divte, že ekonomika nešlape, jak má, když je to všecko pod drogama....

+1/0
3.4.2012 12:34

Já rád játra

Re: Co Čech, to narkoman.

Mel by jste zmenit prostredi. Mi znami, kuprikladu, nechlastaji, nehuli a dokonce ani psychofarmaka neberou.

0/0
3.4.2012 13:40

Caroline P... Bártowa čamrda

Hloupý a stupidní PR pro MPSV

"Jinými slovy, na psychiatra je sociální pracovník krátký," uvedl Macela" ...Macela = Drábkův ředitel , dosazený na post a jehož problematice nemá  ani anunk a to "netradičně" mimo výběrové  řízení ;-O....proč asi... ;-D

Nechápu proč ta redaktorka Prouzová se o něk opírá , když pracovníci z oboru péče o děti (dětských domovů a Klokánků)  by si o něj neopřeli ani kolo.

Tady něco !! smrdí!! řekli by trpaslíci asi 100x

0/0
3.4.2012 11:34

Fai Rodis

Re: Hloupý a stupidní PR pro MPSV

Tim chce patrne Macela naznacit, ze lekari jsou sice nekvalifikovani, ale nenechaji si od socialniho pracovnika poradit.;-)

+1/0
3.4.2012 11:40

impresario ze smyrny

Re: Hloupý a stupidní PR pro MPSV

No tak tenhle článek mě nadzvedl ze židle. Protože jsem do DD jezdila jako dobrovolník, vím, že celý tenhle článek je pěkná kravina...Samozřejmě jsou DD, kde to stojí za houby, prostě personál není nic moc, ale pak sou děcáky, kde se ty děti mají prima, ale bohužel jim chybí stále ty rodiče. Hlavní problém je, že spousty dětí by v DD být nemusely pokud by neplatil ten stupidní zákon o zájmu(pokud rodič jednou do roka projeví zájem, dítě není právně volné a není možné jej adoptovat a do pěstounství se lidi u takových dětí taky nehrnou, protože nevíte dne ani hodiny, kdy vám dítě vezmou a vrátí "rodině"). Projevit zájem znamená např. poslat pohled a nebo přijít jednou do roka na 10 min. Pokud by tento zákon předělali, najednou by bylo spoustu právně volných dětí, které by si někdo mohl adoptovat a nebo vzít i do pěstounství a následně adoptovat. Jinak ohledně medikace v DD, ano jsou děti, které jsou pod medikací a v každém opravdu KAŽDÉM DD jsou o tom vedeny záznamy.

0/0
3.4.2012 12:28

Tobinka2.0

Re: Hloupý a stupidní PR pro MPSV

Dost si to malujete. Je hodně zájemců o ADOPCI BÍLÉHO ZDRAVÉHO KOJENCE, ale málo o pěstounskou péči většinou problémového školáka;-(

+1/0
3.4.2012 13:04

LovecDuchů

Re: Hloupý a stupidní PR pro MPSV

Já s ním souhlasím. Prakticky jediné adoptovatelné děti (čili jakš-takš pohodové) sou v děcáku kvůli tomuto nesmyslnému zákonu, zbytek jakš-takš zdravých dětí rychle zmizí... Kdycky kdyš sem zakopl na normální dítě z DD, tak tam bylo kvůli tomuhle (rodiče formálně projevovali zájem, ale reálně nic) či mělo cosi jako střídavou péči - občas doma, občas děcák.

+1/0
3.4.2012 14:49

Václav z Hradu - Chief Penthief

Lidé přečtěte sio dvakrát článek soudružky Prouzové

zejména popásovou demagogii v posledních větách o hospitalizacích na psychiatrii .

Ten smrad po ní  pak musí pak větrat cenzor, a řádí ;-D

Jinak dětí v předškolním věku v dětských domovech je tak do 500 .

Dětí ve školním věku ta kolem 3500-4000 a to jsoou ta "přebrané zbytky". To že počet dětí vzrůstá od r 2008 je vina MPSV a jeho asociální politiky a to nějaké pěstounské kejkle Macely nezmění .

A bude hůř;-D

0/0
3.4.2012 11:21

Fai Rodis

Re: Lidé přečtěte sio dvakrát článek soudružky Prouzové

Bych o jedne zbytecne hospitalizaci vedela - to kdyz zavreli na psychiatrii misto prazdnin tu malou holku, aby ji tam naucili mit rada tatinka.:-/

+2/0
3.4.2012 11:22

tigrakrajtovita3

Re: Lidé přečtěte sio dvakrát článek soudružky Prouzové

Link ?

0/0
3.4.2012 12:12

Tobinka2.0

Re: Lidé přečtěte sio dvakrát článek soudružky Prouzové

http://prazsky.denik.cz/zpravy_region/tereza20070704.html

0/0
3.4.2012 13:07

tigrakrajtovita3

Re: Lidé přečtěte sio dvakrát článek soudružky Prouzové

Pisou ze je to chyba soudu. Priznali chybu soudce.

0/0
3.4.2012 13:31

Kahlan Amnell

Děti v DD

Uvědomme si, že v DD jsou převážně děti z problémových rodin (tmavé) nebo světlé děti narkomanek, které si berou do života nechtěnou zdravotní zátěž. Umím si představit, že potřebují víc psychiatrické léčby než běžné děti a psychiatr sáhne po prášcích, není to psycholog, aby s nimi vykecával.

Humanisté umí akorát zakazovat (viz klecová lůžka, bití dětí), ale co dál, už neřeší.

+4/0
3.4.2012 11:08

síma25

Re: Děti v DD

Souhlas, i malé dítě ví, co je to zlobení a že to nemá dělat. A když zlobí, přijde trest/tableta na utlumení. Pokud tablety brát nechce, není nic jednoduššího, stačí nezlobit, skutečně to jde. Tedy za předpokladu, že dítě disponuje lespoň špetkou inteligence. Bohužel toto u dětí v DD není samozřejmost - jejich rodiče jsou zpravidla feťáci, prostitutky a podobné existence. Takže dělají binec a dostávají léky. Co jiného si s nimi mají vychovatelé počít?

0/0
3.4.2012 11:58

Vážný

Obecně o kvalitě léčebné péče

v DD nemám iluze. Známá si odtud vzala do pěst.péče 2 holčičky a v podstatě je zachránila. Považovali je za mentálně zaostalé, reálně šlo o poruchu sluchu, řešitelnou naslouchátkem. Dnes jsou to 2 krásné slečny končící střední školu, nikdo by je nerozlišil např. od Italek... Tato maminka měla v PP ovšem postupně asi 10 dětí.

Jenže problém tady není v DD, ale v možném zneužívání psychiatrie a psychofarmak.

Řada z nich je ovšem skutečně léčivých, nikoli tlumících (Ritalin na podporu soustředění) a ty jsou u nás spíše poddávkovávány, lidi se jich bojí. (Máme u dítěte s nimi jen ty nejlepší zkušenosti, cpali ho do ZvlŠ, dneska je na G s vyznamenáním.)

Podle mne je to na vyšetřování nějakou společnou komisí MZd, MŠMT, ČLK,VZP a kanceláře VOP, protože se může jednat o medicínské i sociální selhání. Ostatně některé léky může (bohužel) předepsat i praktik a ten má obvykle s DD těsný vztah. Nebylo by také marné, aby se proti rozhodnutí lékaře  (a rodičů) mohl odvolat i mladistvý do 18 let.

+1/0
3.4.2012 10:46

Václav z Hradu - Chief Penthief

Re: Obecně o kvalitě léčebné péče

kecáte....

0/0
3.4.2012 11:04

Václav z Hradu - Chief Penthief

Re: Obecně o kvalitě léčebné péče

nevíte že o každém medikamentování dítěte s dětském domově se vede záznam ..... takže řeč v článku a tom že ministerstvo nemá přehled svědčí jen o tom že čurbes není v domovech ale na mninisterstvu.Stačí poslat 2 maníky na měsíc po republice a přehled je. Vyjde to levněji než placení PR článku .

+2/0
3.4.2012 11:07

helfi

Dětské domovy tak jak jsou nyní by bylo třeba postupně rušit

a převádět děti do nějakých rodinnějších prostředí...Klokánků, pěstounských rodin...

0/0
3.4.2012 10:12

Joachim.Nowak

Re: Dětské domovy tak jak jsou nyní by bylo třeba postupně rušit

Dobrý nápad;-D

Vezměte si agresívní romské dítě s narušeným genofondem do své rodiny, ať nám jdete příkladem.

+7/0
3.4.2012 10:29

Kahlan Amnell

Re: Dětské domovy tak jak jsou nyní by bylo třeba postupně rušit

Právě. Spoustu dětí nakonec nebudou chtít ani pěstouni a Klokánky budou "plné".

0/0
3.4.2012 10:39

VyMeTaky

Re: Dětské domovy tak jak jsou nyní by bylo třeba postupně rušit

Věděl bych o dvou pěstounech, naprosto ideálních - Kocáb a Abbasová...:-P

+2/0
3.4.2012 13:34

Slavek666

Re: Dětské domovy tak jak jsou nyní by bylo třeba postupně rušit

Tak tak, zrušte DD a malý graciáni zůstanou na ulici. Nevím ale, na koho pak budou plivat ty své jedovaté nesmysly.

Na rodiče?

+2/0
3.4.2012 10:55

Fai Rodis

Re: Dětské domovy tak jak jsou nyní by bylo třeba postupně rušit

Vsak se k tomu dopracujem.

I dyz jsem si jista, ze Gracian by urcite vehementne ostouzel i pestouny.

0/0
3.4.2012 11:33

Václav z Hradu - Chief Penthief

Re: Dětské domovy tak jak jsou nyní by bylo třeba postupně rušit

absolutně nemožné ,v domovech je cca 40 procent dětí s onemocněním či vadami , které vyžadují péči na úrovni dětské sestry. Všechny "vhodné" děti o kterých je pěstounský zájem jsou dávno pryč. Navíc zůstávají či vrací se nezvládnutelné romské děti .

0/0
3.4.2012 11:03

Fai Rodis

Re: Dětské domovy tak jak jsou nyní by bylo třeba postupně rušit

Berte v uvahu, ze detske domovy a kojenecke ustavy jsou casto ve velmi peknych nemovitostech...

+2/0
3.4.2012 11:41

Já rád játra

Re: Dětské domovy tak jak jsou nyní by bylo třeba postupně rušit

Trefa.

0/0
3.4.2012 13:30

mimi28

Lékaři tlumí :)

Dětský domov nikoho tlumit nemůže... psychofarmaka jsou na předpis o hospitalizaci musí rozhodnout na základě nějaké diagnozy rovněž lékař, a má li někdo pochybnosti může si na postup konkrétního lékaře stěžovat... Jestli dítěti předepíše či nepředepíše psychofarmak je plně v jeho kompetenci....

+2/0
3.4.2012 10:02

helfi

Re: Lékaři tlumí :)

A kdaž má ty pochybnosti dítě...tak si může stěžovat výchovné poradkyni...a stane se ...nic! O tom je ten článek...přeci!

+1/0
3.4.2012 10:16

jsem sprostý, ale léčím se

Re: Lékaři tlumí :)

asi je pod prášky

0/0
3.4.2012 10:37

sn63

pochopitelné

Čemu se diví. Děti potřebují mantinely aby věděly co smí a co už je moc .Nejsem zastánce fyzických trestů ale jsou děti které potřebuji občas jednu přes prdel dostat aby věděl že se to nesmí. I v přírodě zvířecí máma občas sekne packou po neposlušném mláděti

+5/0
3.4.2012 9:55

teqik

Bravo

Blahopřeji IDNES , záměr strašit , šířit nenávist , podporovat závist a obecně publikovat zásadně negativisticky ať se děje co se děje . To dělají duchem malý lidé . Zamyslete se nad sebou a nad tím co děláte , ne všichni lidé jsou tak nasáklí nenávistí a zlobou , takže dopřejte nám trochu objektivních informací bez jedu .

+8/0
3.4.2012 9:48

Kahlan Amnell

Re: Bravo

Bohužel to, co chcete, se neslučuje s moderní novinařinou. Pozitivní zpráva není zpráva a objektivní informace, které nešokují, si nikdo nepřečte.

0/0
3.4.2012 10:37

Rudolff

Zase jedna kampaň...

Toto je již několikátý článek na stejné téma manipulující fakta...

Dětské domovy nikoho netlumí, nikomu nic nepředepisují, do nikoho nic svévolně necpou.

Že problematické děti posílají k psychiatrům je přece v pořádku. Zodpovědnost je tedy na straně psychiatrů. Doktorů vázaných nějakou přísahou. Jestli je v této oblasti tedy nějaký problém, je na straně zdravotnictví...psychiatrů.

Proč tady tedy někdo démonizuje dětské domovy a vychovatele?

Chce si nějaký novinář na tomto tématu vysloužit ostruhy nebo je za tím něco víc?

+3/0
3.4.2012 9:47

Pavel Černík

Re: Zase jedna kampaň...

vsadil bych se pro "něco víc" - před nějakou dobou jsem v novinách zahlédl zprávu, že chcou dětské domovy rušit, a děti umísťovat v menších počtech do pěstounských rodin. To se ale nesetkalo s extra velkým nadšením. Tohle je podle mě jen příprava na druhou vlnu - nejdřív lehce ovlivnit veřejné mínění, potom ukázat řešení problému a voalááá - máme super politiky, kteří dělají dobré věci :)

+5/0
3.4.2012 9:52

Abdalazíz Chatran

ale už toho bylo dost!

dvacet let nám cpou do hlavy: mašínové - náš vzor!, pak nás nakrměj voblbovákama a pustěj z novy seriál, ve kterym hérci hrajou hůř než já, když lžu;-O

0/0
3.4.2012 9:42

Najdete na iDNES.cz