Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Liberecký exprimátor Korytář čelí podezření, že před lety bral úplatky

Jan Korytář, bývalý liberecký primátor, čelí obvinění z braní úplatků. Na konci 90. let ve svém ekologickém sdružení údajně naoko zaměstnával Viktora Krákoru, který tu vykonával náhradní vojenskou službu. Za to po něm prý požadoval úplatky v podobě desítek tisíc korun. Korytář vše odmítá.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Cepoun

Kmotrové Liberce rozkradli miliony/miliardy?

Je to směšné. Je to velká zábava. Kmotrové Liberce, pod kterými se bárka kymácí, co rozkradli přes spřátelené firmy liberecký rozpočet, hledají špínu na své politické soupeře. A to je vše co dokázali najít?

Zavání to manipulací. Stáří náhrávky a celé kauzy, která se najednou objeví. Přitom jde o směšné částky. V reportáži ČT tedy dveře od bytu pana Krákory nesvědčily o nějaké důvěryhodnosti. Písmo na dveřní vizitce vypadalo na 1. stupeň ZŠ. Upřímně, také jsem na vojnu nejchtěl, ani na civilku, zejména když další rok byla povinná vojenská služba zrušena. A kdo nepodaroval svého doktora nebo známéno na škole, aby nemusel být poslední blbec na vojně bez výplaty? Bohužel v Čechách legální možnosti neexistují, tak se nedivme, ze české člověk si najde jinou cestu.

0/0
4.4.2012 11:00

zberanek

Má pěkné jmé, je zřejmě předurčený dělat politiku

Zřejmě je to dobrý současný politik Česka, alespoň tak by mluvil Klaus.

0/0
3.4.2012 10:08

halvi

Úplatky pro Korytáře

Po zveřejnění celého rozhovoru  už ani Korytářovi  příznivci netvrdí, že nekrade. Jen prý krade nejméně.

0/0
2.4.2012 22:46

antonvavra

Korytář

Jak se to může zamést ze stolu taková kauza s Panem Korytářem když před třinácti lety bral úplatky to nelze vymazat,to by se mělo proštřit a vyvodit důsledky.

Třeba Pana Korytáře potrestat

Já bych se tomu nedivil kdyby se to neprošetřilo,v tomhle státě kde je sama korupce je všechno možný

+1/0
2.4.2012 22:28

Liberecky_obcan

Podpora pana Korytáře

R^ Pane Korytáři podporuji Vás a doufám, že se nenecháte odradit takovými výpady. Je fakt, že u Vás museli hledat něco hodně hluboko, aby vůbec něco našli. A to něco, je dost chabé a podle mne jěště více zdůrazňuje nesmyslnost nařčení, že je pan Korytář nekomunikativní. Držím Vám pěsti!

0/0
2.4.2012 22:26

jamil1

trapárna

tak tohle je fakt pořádná trapárna ... už jen ten rozhovor jak je veden, je vidět, že to je účelový, krákora ani neví co pořádně říkat. neříkám, že korytář je svatý, ale tohle se fakt nepovedlo :-/ a jestli tohle idnes má jako zprávu, tak je to jasná objednávka. no, kdo chce kam, ...

+3/0
2.4.2012 19:48

antimultivitamin

Neber úplatky neber úplatky nebo se toho zblázníš

A nebo tě taky zavřou. ;-D Kéž by takto skončil každý český korytář.:-)

+1/0
2.4.2012 17:53

Václav Propiska Ješita z Hradu

Ale vypadá jako Kristus

nemohl by jej zaměstnat Duka v restitucích ;-D

0/0
2.4.2012 17:32

swoshik

Dobrý kompro

Oproti zbytku v nabídece, je to furt pan čistý.

0/0
2.4.2012 16:27

ten.radi

typický zelený

bere úplatky ;-(

0/0
2.4.2012 16:23

podotek

Nomen omen, ale nemáme tu jen Ostudu Demokratického Státu

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Muz-ze-Strany-zelenych-promluvil-o-kmotrech-v-politice-Nevynechal-Bakalu-227853

0/0
2.4.2012 15:24

Julie70

Korytář již léta parazituje na dotacích

Korytář již léta parazituje na dotacích, celý Čelák je především takový mucholapka na peníze zevropských fondů, grantů nebo "environmental rsponsibility" rozpočtů. Teď mu už nestačí, co mu nastrkali jeho zelení kamarádi na MŽP a MŠMT a tak zkouší dobýt krajský rozpočet. Třeba bude chtít udělat zase koalici s komančema, jako před čtyřmi lety.

+1/0
2.4.2012 14:59

enrigo

mafie

Ať K. nebo K. nebo R a jak se všichni ti mafiáni v Liberci jmenují, všechno jedna banda vykuků, hrabošů a darebáků. Jiné to nebude, neb i ten nejnevinější beránek z andělskou tváří neviňátka(Ko) jak se dostane k lizu, stává se z něho vlkodlak a už urvat ze společného pro sebe co nejvíc v duchu hesla:" hamty hamty, ať nemaj tamty"....

0/0
2.4.2012 14:56

agnostik

O trestný čin nejde, zákon o civilní službě zřejmě porušil.

TČ dle § 272c TZ vyhýbání se výkonu civilní služby (CS), spáchá jako pomocník ten, kdo pomáhá jinému v úmyslu vyhnout se vykonu CS nebo plnění povinností ze služby plynoucích "a současně" pomáhal mu poškodit se na zdravím, v předstírání nemoci, v padělání listiny, ve zneužití návyk. látky nebo v použití jiného úskoku nebo v jiném odporání konat civilní službu. Trest byl až 3 roky, promlčeno tedy za 3 roky. Z článku nevyplývá, že by p.Ing. Korytář spáchal cit. trestný čin. Pochybuji, že by mu bylo sděleno policií obvinění. Nejde o TČ. Závažné však zůstává přiznání exprimátora, že měl civilkář shánět sponzory. Svou "inteligentní obhajobou" totiž zřejmě porušil zákon o civilní službě. CS směla být vykonávána jen formou "pomocných" činností u

neziskovek. Foundraising je činnost vysoce kvalifikovaná a znaky

civilní služby nenaplňovala. Opět se ukazuje, že u politiků z

Liberecka je velmi nízká úcta k povinnostem a zákonná pravidla

aplikují jen na ostatní občany nikoliv na sebe.

+4/0
2.4.2012 13:55

polly1

nemaťte nás

Jak to, že se nedávno objevila informace, že p.Korytář koupil za 600 tis. Kč pozemek a chce ho prodat Čmelákům, kde už není šéfem.

P. Korytář pořád šéfuje Čmelákům. Pozemek, který p. Korytář koupil  a na kterém se nachází jeho  "barabizna"(domek na  spadnutí) nejprve za  200 tis. Kč nechá zbourat (ze EU peníze). Potom pozemek bude   Čmelákům za EU peníze pronajímat , tedy sám sobě.

Následuje postavení  budovy pro Čmeláky a také bydlení pro rodinu p. Korytáře (opět za EU peníze) a nakonec prodej pozemku Čmelákům.

Celá kauza byla  završena střetem zájmů, kdy p. Korytář coby  primátor o tomto postupu hlasoval a zaplatil za to pokutu.

+1/0
2.4.2012 12:50

enrigo

Re: nemaťte nás

Jak říkám, andělská tvář, v duši zlo a zmar...

0/0
2.4.2012 14:57

slecna s kosou

prapodivné

Řekla bych, že to není divné, ale prapodivné až nechutné. Jak může ČT tohle zařadit do svých hlavních zpráv? Na rozdíl od mnoha zde diskutujících panu Korytářovi fandím, ale takhle bych se zastala koholiv, na koho vytáhnou takovýmto způsobem 15 let starou rádobyšpínu. Fuj. Doufám, že reakce lidu ve volbách bude právě opačná, protože co je moc, to je moc.

+5/0
2.4.2012 12:39

kobrik

Re: prapodivné

Když je to 5 let, tak je to v pořádku, ale když je to 15, tak jistě ten dotyčnej je nevinnej :) Oni by si spíš jeho voliči měli uvědomit, co je to doopravdy za člověka!

+1/0
2.4.2012 15:48

Fungy

Re: prapodivné

je to jak Janoušek jen politický hry a objednávky

0/0
2.4.2012 16:05

sudety

..otázka....

...tak a kdo je tady "čistej" a kdo ještě nebyl odposloucháván?

0/0
2.4.2012 12:27

michalBer

Divné

Korytář není zrovna moje parketa :-/, ale tohle mi připadá pěkně přitažené za vlasy a po 15. letech to vytáhnout z šuplíku? Divné8-o

0/0
2.4.2012 11:52

irxx

úhel pohledu

pokud nejmenovaný novinář glorifikuje Korytáře a v podstatě na stejném principu jako je tento článek, očerní jeho politické konkurenty, je vše ok, pokud se karta otočí a idnes si troufne poukázat na spadlou svatozář Jana Korytáře, je z ní prodejný plátek a čmeldové volají fuj a hanba. Jan Korytář je normální člověk s chybami i klady, ale měl by vědět, že platnost přísloví "kodo s čím zachází, tím také schází" je obecná a nevyhne se mu. Inu Jane - bojuj...

+2/0
2.4.2012 11:45

halvi

Korytář se přiznal

"tak jsem mu řekl, ať do konce měsíce sežene deset tisíc, že jinak s ním nebudeme mít trpělivost," doplnil Korytář.

Hezky se nám pan exprimátor přiznal. Nechávali civilkáře doma a za to museli platit.  Korytář to nazývá sponzorskými dary , normální člověk úplatkami.  Ono taky proč  jinak nechávat civilkáře, aby se flákal doma že, když měl podle zákona makat jak mourovatý (byl to druh náhradní vojenské služby)  a vykonávat u organizace pomocné práce.

+1/0
2.4.2012 11:42

krull

čachry

Čachry v občanském sdružení,jsou všeobecně známé a pan Koryto není vyjímkou,prací nevydělal ani korunu,jen čekají na dotace,které si pěkně rozdělí a tak může sem tam koupit nějaký pozemek za vyžebrané peníze.Měl,svého času též na pronajatém pozemku svého bezdomovce,pod přezdívkou "Nikotin",který mu platil a ještě pro něj dělal-zadarmo.

+2/0
2.4.2012 11:15

yan007

Re: čachry

jasně pane, ale ještě lepší je být na výplatní pásce Syneru a spol.... Korytovi platil bezdomovec Nikotin a Syneru celá republika z daní. Fuj, že se nestydíte...

0/0
2.4.2012 11:18

krull

Re: čachry

Stydět se můžu,ale jen poukazuji,že pan Korytář není lepší než ti které tak rád kritizuje,akorát platí čím vyšší funkce-tím větší zlodějny.

0/0
2.4.2012 11:26

enrigo

Re: čachry

Tak tak a až budou zase nějaké volby, nezapomeňte ,ovčané liberečtí, opět Korýtka voliti, má to rád. A potom nebulte....

0/0
2.4.2012 15:00

Cepoun

Re: čachry

No realita zdá se býti jiná. Myslím, že ekologické hnutí se snaží dělat něco pro lidi, děti, přírodou. Kdežto liberecká klika umí akorát zalévat město betonem. Korytář chtěl ušetřit zadlužené městské pokladně a ustříhnout pijavici jménem Syner a jak to dopadlo? Koťátko Kitty si pláclo s Martinou a daňový poplatník opět posílá všechny penízky rovnou panu Syrovátkovi. Navíc s podporou paní V. z kraje, které se to také náramně hodí. Kam se podívám, tam se krade. Veřejné rozpočty jsou rozkrádány a dodavatelské firmy si mnou ruce. Chudinka navíc zruší svou Snadaci, protože občané neposlouchají a volí ty ekologické šmejdy co mu zavírají kohoutky vedoucí do korýtka. Přece se o poslední peníze nebude dělit se spoluobčany, které šikovně okrádá.

0/0
4.4.2012 11:18

yan007

Držím mu palce.

Protože co už to musí být za svatého člověka, že někomu tak vadí, že si dá tu námahu a zaplatí si na idnes očerňovací propagandu, kde se vytáhne 15 let stará "kauza", kdy kamarát kamarátovi pomáhal nejít na vojnu a chtěl po něm náklady (socku a zdravku).... To už musejí být kmotři za ČSSD a ODS v Liberci už opravdu zoufalí....

+3/0
2.4.2012 11:14

inženýr

ODS vlastní už i ČT? Na nahrávce není nic, co opravňuje

kohokoli cokoli si odvozovat, s výjimkou frontálního útoku ČT a MF proti rozkrývání dvacetiletých rozkrádaček v Liberci. Miliarda za halu pro Bílé tygry pana Synera(ssorry Syrovátka), úplatné prodeje pozemků města s "břemenem" - zde bude stavět ten a ten, díry za stamiliony na nemocnici, která nějak není, atd., atd. Vrcholem oprava tří paneláků (vš koleje) pro MS v lyžování za půl miliardy, což je světový rekord ve skoku na veřejný rozpočet. To nic. Korytář chtěl práci po ulejvákovi. Kdo ho šmíroval?[>-]

+4/0
2.4.2012 11:02

mim7

Re: ODS vlastní už i ČT? Na nahrávce není nic, co opravňuje

Daleko větší průšvih jsou ty čachry s pozemky.

0/0
2.4.2012 11:03

inženýr

Re: ODS vlastní už i ČT? Na nahrávce není nic, co opravňuje

vůbec žádný čachry, více na www.nasliberec.cz[>-]

0/0
2.4.2012 11:05

yan007

Re: ODS vlastní už i ČT? Na nahrávce není nic, co opravňuje

absolútní souhlas. "Redaktor" tohodle článku je prodejné pra...., které by by se mělo styděť, že buď neprofesionálně naletěl nebo se nechal koupit...

+1/0
2.4.2012 11:16

vtech

kraxna :-)

z blackmetalisty Kraxny je medialni hvezda :-D

0/0
2.4.2012 11:00

Peter Schlemihls

Korytář

hezké jméno

+2/0
2.4.2012 10:56

Mulder77

Re: Korytář

R^;-D

0/0
2.4.2012 11:02

mim7

Re: Korytář

Nomen omen.

+1/0
2.4.2012 11:04

vths111

Re: Korytář

Už jsem se skoro bál, že nám nějakej mamlas nebude chtít dokázat, jak se naučil dvě latinská slova.

0/0
2.4.2012 14:21

mim7

boj s korupcí ve stylu VV

Další bojovník s korupcí ala VV. ;-€

+3/0
2.4.2012 10:53

bara.obava

co je divneho na tom

ze nekdo proda pozemek  po deseti letech vyhodneji...?? nereknu kdyby pred deseti lety koupil ornou pudu a ted by ji prodaval jako stavebni parcelu...

+1/0
2.4.2012 10:52

mim7

Re: co je divneho na tom

Evidentně nemáte nejmenší ponětí, jak to v mnoha občanských sdružení chodí a jaké jsou to jsou často pěkné tunýlky pro svá vedení.

+3/0
2.4.2012 10:55

inkognito23

Vykonstruovaná kauza

Nejsem obhájce pana Korytáře, ale mě tohle přijde směšný. Nejdřív by chtělo, aby se k tomu vyjádřil veřejně pan Krákora (podle lidí v jeho okolí má problémy s dluhy a sám se sebou) a ne to tahat po 15letech ven.

Pan Korytář se k tomu vyjádřil dost, já mu věřím.

Jak zpívá Klus, udělat z prdu kuličku....

+3/0
2.4.2012 10:50

mim7

Re: Vykonstruovaná kauza

Daleko větší průšvih jsou ty čachry s pozemky.

0/0
2.4.2012 10:58

_L23_

Re: Vykonstruovaná kauza

nekdo, kdo se tvari jako ctnost sama, si bere od chlapka prachy za to, ze obchazi zakony - a vam to prijde jak prd? ten clovek ma uz dva skraloupy na sve "cistote" a stale se najdou jedinci, kteri to nechteji videt, slyset...

+2/0
2.4.2012 11:10

nechci vyrusovat

Tohle bylo primátorem?

Nu dnes je možné skutečně všechno. Pokud si vzpomínám, všemi nemorálními způsoby se bránil svému odvolání z funkce. To svědčí, mimo jeho jiné aktivity o jeho charakteru.RvRv

:-(:-(:-(

+6/0
2.4.2012 10:22

pescha

Re: Tohle bylo primátorem?

Vy byste se nebránil odvolání z funkce? Resp. kdyby za váma dnes někdo přišel do práce a řekl: Odejdi. Asi byste taky chtěl, aby se o tom nejdřív jednalo a posunul tak své odvolání alespoň o dva týdny.. nebo byste svěsil hlavu a řekl: OK, jdu. ??

+1/0
2.4.2012 11:53

Najdete na iDNES.cz