Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Dětské domovy posílají zlobivé děti na psychiatrii, potvrdil ombudsman

Úřad ombudsmana Petra Varvařovského kritizuje často zbytečné a dlouhé pobyty chovanců dětských domovů v psychiatrických léčebnách. A potvrdil také zjištění MF DNES, že děti v domovech dostávají psychofarmaka, když zlobí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

tomk22

Doporučuji

Film,,GYMPL

0/0
8.4.2012 5:09

karlík X

Jsem rád,

že sem napsala paní Magdaléna. Ta to zná z praxe určitě líp, než p.ombudsman s ,,kolektívem,,. Vysoká funkce neznamená, že všemu ten zbytečný úředník rozumí! Ať si jde zkusit pár nočních služeb, a to mu otevře oči víc, než výsledky z kontrol!

+1/0
2.4.2012 20:49

Besák

Kudla do zad

Graciánek se nám pěkně vybarvil. Dokonale za sebou spálil mosty, dokonale vrazil svým tetám kudlu do zad.

Přesně podle přísloví: Koho chleba jíš, toho píseň zpívej"! Dostal nabídku napsat pár článků do tendenčního plátku idnes a využil toho na 100%. Dnes je totiž tendence zrušit kojeneké ústavy, DD a ZŠ praktické (zvláštní), tak jak si to žádá ombudsman, šimůnková a šimáček z agentury. No a aby to na veřejnosti prošlo, musí se napsat kupa článků, jak v tom, či onom zařízení děti trpí, vychovatelé je dopují a nejlíp jim bude jen v pěstounských rodinách a na velkých ZŠ.

Výborně autore, jen tak dál, s tímto kachním žaludkem máš kariéru zajištěnuRv

Jak se praví v pohádce S čerty nejsou žerty: "Pravda výsosti? Koho zajímá nějaká pravda"!!

+1/0
2.4.2012 16:08

66jitka

Nejen děti z dětských domovů

Jako učitelka se stále častěji setkávám s tím, že podobnou taktiku volí i pedagogicko-psychologické poradny. Po "vyšetření" v poradně, posílají stále více dětí k psychiatrovi. Pokud žák trpí tak zvanou "žaludeční neurózou" - za nás běžným strachem třeba z písemky nebo zkoušení, okamžitě to řeší pilulkami. V mé třídě jednoznačně vede Zoloft. Děti po něm jsou však ospalé, malátné a nedokážou se soustředit. Takže výsledky jsou horší a když přestane působit prášek, tak vystřízliví a nervujou se znovu.

+2/0
2.4.2012 14:36

Greenfir

Re: Nejen děti z dětských domovů

To je naprosto otřesné. Zoloft, Paxil a Prozac patří mezi ty nejnebezpečnější léky.

0/0
7.4.2012 22:31

janzlatousty2

KRISTEPANE soudruh Gracián Svačina

se zase vyznamenal. Tj. o problematice neví vůbec nic , ale břitce kritizuje. Zvedá se mi z toho žaludek. Soudruh redaktor  by se možná mohl dovzdělat a  podívat se na osazenstvo dětských domovů, v těch bohužel nejsou dětiu, které přišli o rodiče , ale z velké části děti postižené, o které se jejich velmi specifická skupina rodičů na rozdíl od většinové společnosti nestará. Dětské domovy tak často pohříchu suplují péči o  psychicky  fragilní až nemocné děti , případně nahrazuje pasťáky.

Z  práce novinářů ála Gracián je mi opravdu zle.

+2/0
2.4.2012 12:05

vevero

Re: KRISTEPANE soudruh Gracián Svačina

Tvrdíte, že víte o fungování děcáků víc, než Svačina, který tam vyrostl?! Děti z DD nabo KÚ NEJSOU z vější části postižené, nemocné a děcáky nenahrazují pasťáky! Je mi zle z Vás!!

+1/0
2.4.2012 12:51

marghe

Odpověď na chytré rádio

Ano, tyto prášky mají brát vychovatelé, protože je vidět, že je evidentně potřebují. Děti se vychovávají a to není jednoduchá práce. Když na to jejich vychovatelé nemají,ať táhnou a tuto práci přenechají zkušenějším, odvážnějším těm, kteří jsou ochotni ze sebe něco vydat.

+4/0
2.4.2012 11:23

aaiv

Re: Odpověď na chytré rádio

DĚTI ano. Tady jde zřejmě o malé kriminálníky, kteří jsou nebezpeční svému okolí.

+1/0
2.4.2012 11:33

marghe

Re: Odpověď na chytré rádio

Děti jsou zrdcadlo dospělých.:-)

+1/0
2.4.2012 11:45

Fai Rodis

Re: Odpověď na chytré rádio

A ze tech odvaznejsich a zkusenejsich, co se na tu praci jenjen tresou, stoji pred temi ustavy fronty, co?;-)

0/0
2.4.2012 11:51

kristusek21

Re: Odpověď na chytré rádio

Předpokládám, že vy se jako vychovatel neživíte, není-liž pravda?

0/0
2.4.2012 12:44

192.168.35.1

Re: Odpověď na chytré rádio

To sice ne, ale pokud by jo, byl by nejlepší.

0/0
2.4.2012 13:28

Mamho Jakotyc

Re: Odpověď na chytré rádio

Bla,bla,bla... Co něco konkrétnějšího ? Srovnáváte jablka s hruškama... Jsou děti a děti... Blábolit v obecné rovině, to by vám šlo....Netaháte také z toho prachy...? Potom by se to vysvětlovalo.

0/0
2.4.2012 13:54

Lukysman

Re: Odpověď na chytré rádio

vy si snad myslíte že o To zda dítě pošle DD na psychiatrii rozhoduje vychovatel??? vy jste snad spadli z marzu??? vychovatel je uplně ten poslední člověk kterej o něčem rozhoduje tak se už všichni probuďte.Smůla vychovatele je o tom že tráví s dětmi nejvíc času a tak si ho všichni hned berou do huby!!!!!!

Vůbec nevíte o čem tady plácáte...

Navíc nikde nikdo děti nedopuje tak že jsou ospalí pořád..proto se chodí do ambulancí aby se vyzkoušelo kterej lék dítěti sedí a nikdo nechce aby  děti byli ospalí...

Víte velký kulovy a do všeho se prdíte!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

0/0
3.4.2012 12:09

pražak

chudáci deti

takto ničí deti,nacpat je oblbovákami ,z tech deti už nic nebude ,to jsou budúci invalidi,

0/0
2.4.2012 11:01

janzlatousty2

Možná je dobré o věci něco vědět, a teprve následně

psát...

0/0
2.4.2012 12:07

Kahlan Amnell

Nevím, jak ostatní,

ale problematice nerozumím, protože o ní vím jenom z novin. Tak co kdybychom nechali stav věcí na posouzení odborníkovi (což psychiatr bude)?

Dítě z DD si domů nikdo nevezme, a tak musíme věřit pracovníkům DD, že udělají maximum proto, aby DD nebyla líheň kriminálníků.

+2/0
2.4.2012 10:34

tomk22

Re: Nevím, jak ostatní,

děti z děckého domova nejsou problemový do děckého domova se dostane dítě který např.přišlo o rodiče.z finančních důvodu atd.atd.   ale děti kteří se dostaly do pastáku ty jsou většinou problémovy např.kradly.fetovaly atd

0/0
2.4.2012 10:59

ah1888

Úřad ombudsmana Petra Varvařovského

si ty vyse uvedene zlobive deti muze rad na nejakou urcitou nakvartyrovat u sebe doma popr. podelit jimi svoje nejbližší přibuzenstvo.... pak je tam vsechny na Udolni roupy  a vymysleni z nudy prejdou.

+3/0
2.4.2012 10:21

pražak

Re: Úřad ombudsmana Petra Varvařovského

ano ,ale vám bych nakvartyroval ty nadrogované deti psychiatrickými léky

0/0
2.4.2012 11:05

Mamho Jakotyc

Místo keců řešení....

Chtělo by to méně kecat a přijít s řešením...Když tu máme tolik odborníků.... Přijde mě to stejné jak s cikánama. Každej jen kecá a neřeší se nic... Jen se obdivuhodně na toto téma v ohromném množství vytahujou a kradou peníze z nejrůznějších uměle založených organizací a fondů na podporu řešení problémů... Ovšem na co by se problémy skutečně řešily a nevyčerpatelná studna plná prachů se tak nechala vyschnout, že??   Opak mnohým vyhovuje...Tak alespoň buďte raději zticha...;-)

+4/0
2.4.2012 9:59

tomk22

dnešní době se může každy dítě dostat do děckého

dnešní době se může každý dítě dostat do děckého domova i to vaše,stači málo .

0/0
2.4.2012 9:54

someone_else

O něco dříve jste napsal (cituji):

„Já jsem byl taky v děckým domově, muj otec byl důstojník nadporučík měl 2 vysoký školy, jenže se stala tragedie v rodině…“ Samo o sobě smutné a vnímal bych to stejně. S ohledem na Vaše ostatní příspěvky však začínám lépe tušit, co za onou tragédií ve skutečnosti bylo. A – bohužel – i přesto bych to vnímal stejně.

0/0
2.4.2012 10:06

vpro2

Re: O něco dříve jste napsal (cituji):

nadporucik s 2 VS? Ten pisatel, ktereho citujete, si z nas dela prdcu ;-D

0/0
2.4.2012 10:09

tomk22

Re: O něco dříve jste napsal (cituji):

otec býl důstojník nadporučík po jeho smrti ho vojisko povýšilo na kapitána to je pravda.

0/0
2.4.2012 10:17

someone_else

Bejt nadporučík a vlastnit dvě VŠ…

Tady kolega nám netvrdí, že jeho otec absolvoval dvě VŠ (tj. že byl guma), nýbrž že je měl. Na místě pana otce bych tedy v některých událostech nejspíš spatřoval rodinnou tragédii také.

0/0
2.4.2012 10:21

henrietti

Re: dnešní době se může každy dítě dostat do děckého

... jsem si jistá, že moje děti se DD nedostanou .... moje rodina a sourozenci by to nedopustili, stejně jako oni vědí, že bych to neudělala jejich dětem :-)  Ale přichází doba jedináčků a tak se to bude zřejmě opravdu stávat běžně :-(

0/0
2.4.2012 10:19

Mamho Jakotyc

Každej je chytrej jak rádio...

Tak pokud tomu tak je, určitě to není ideální. Na druhou stranu mají být na prášky vychovatelé??  Dovedu si představit co to je za psychické vypětí a náročnost vychovávat tyhle narušené jedince  z narušených rodin. Předpokládám ač neznalý věci, že výchova standardnějšími, obyčejnými, lidově ověřenými způsoby nebude v této pokřivené, falešné, pokrytecké, pseudohumanisticky orientované společnosti přijatelná....No tak co potom ??  Každej je chytrej jak rádio...

+4/0
2.4.2012 9:41

Modrý a zelený blesk

No,

a co jinýho maj dělat, když fyzický tresty jsou zakázaný a domluva nepomůže, hmm?

+2/0
2.4.2012 9:36

Kahlan Amnell

Re: No,

Je to stejně jako s klecovými lůžky. Klecová lůžka jsou fuj, zatímco psychofarmaka OK.

0/0
2.4.2012 10:14

magdalenam

Psychofarmaka předepisují psychiatři - nikoliv vychovatelé!

A mají k tomu vždy důvod... Stačí se podívat na to, z jakých rodin naše děti (jsem vychovatelka v DD) přicházejí - dost často jsou jejich rodiče agresivní, psychotičtí, takže v důsledku genetické zátěže některé děti občas fyzicky ohrožují  sebe i ostatní děti (fyzicky zdatnější i vychovatele). Často jsou děti psychicky labilní (v důsledku otřesných zážitků z vlastních rodin), s nezralou centrální nervovou soustavou - takovým léky pomáhají se zklidnit a koncentrovat (berou i antidepresiva). Děti to ví a berou léky dobrovolně, mluvíme s nimi o jejich zdravotním stavu. Pokud je dítě posláno na psychiatrii, je to kvůli diagnostice (např. některé poruchy chování či osobnosti se projevují až s nástupem puberty).

Článek je velmi zavádějící, psal ho klient DD (ne našeho), které jen díky pobytu v DD může studovat žurnalistiku - a takto DD poděkoval... Udělejte si obrázek sami.

+22/0
2.4.2012 9:04

timothyleary

Re: Psychofarmaka předepisují psychiatři - nikoliv vychovatelé!

Vyborne napsane,davam karmu,je videt kdo tu jen tak plka a kdo s temi detmi doopravdy pracuje.Konecne zase slovo odbornika.

+4/0
2.4.2012 9:08

evon

Re: Psychofarmaka předepisují psychiatři - nikoliv vychovatelé!

Moc Vám fandím, díky za Váš velmi fundovaný příspěvek. Nepochybuji o tom, že máte pravdu a vážím si takových lidí, kteří se starají o děti v DD, určitě to nemáte lehké. Zdravím a ještě jednou děkuji.

+5/0
2.4.2012 9:10

tomk22

Re: Psychofarmaka předepisují psychiatři - nikoliv vychovatelé!

HLAVNĚ ŽE VY NEJSTE PSYCHICKY LABILNÍ ,JAK VY VYCHOVÁVATE SVé DĚTI KDYŽ NAPŘ .ZLOBĚJ TO JIM DATE PRÁŠEK NA UKLIDNĚNÍ.

0/0
2.4.2012 9:28

hermína

Re: Psychofarmaka předepisují psychiatři - nikoliv vychovatelé!

Graciáne, vem si prášek ;)

+8/0
2.4.2012 9:30

tomk22

Re: Psychofarmaka předepisují psychiatři - nikoliv vychovatelé!

máte středověké myšlení, dnešní době se může každý dítě dostat do děckého domova i to vaše.

0/0
2.4.2012 9:51

starec.k

Re: Psychofarmaka předepisují psychiatři - nikoliv vychovatelé!

a nepište všude DĚCKÝ, vypadá to s prominutím blbě.

+3/0
2.4.2012 9:59

tomk22

Re: Psychofarmaka předepisují psychiatři - nikoliv vychovatelé!

vy mě budete poučovat ,co jste dokázal, čim byl váš otec,muj otec byl důstojník nadporučík lampasák měl 2 vysoky školy,

0/0
2.4.2012 10:05

someone_else

Pokud všechno, co jste dokázal Vy,

bylo, že Váš otec byl nadporučík se dvěma vysokými školami, pak by Vám měl už někdo konečně prozradit, že to jste nedokázal Vy, nýbrž Váš otec. Trochu rozdíl, víme?

+4/0
2.4.2012 10:09

tomk22

Re: Pokud všechno, co jste dokázal Vy,

já jen píšu že dnešní době se může každy dítě dostat do děckého domova i to vaše, jakej rozdíl mám maturitu, jsem nejlepší pracant v naší firmě, rychle se učím, jsem nadprůměrně vychytralej atd,

0/0
2.4.2012 10:15

kascha

Re: Pokud všechno, co jste dokázal Vy,

Promiňte, opravdu máte maturitu? I z češtiny?! Pokud ano, na jaké škole? Nerozumím totiž, jak je možné, že děláte gramatické chyby, které by nenapsaly mé děti na 1. stupni ZŠ...

Děkuji za odpověď.

0/0
2.4.2012 11:18

starec.k

Re: Pokud všechno, co jste dokázal Vy,

Už jsem pochopil, že si z nás děláte srandu. Mám sice maturitu, ale pravopis tak na třetí třídu obecné a ještě k tomu nadprůměrně vychytralej. Tata nadporučík měl dvě VŠ. Fakt dobrý fóry. Zprvu jsem vám na ty kydy skákal jako ostatní.

Ale pobavil jste nás. Díky.

0/0
2.4.2012 11:43

henrietti

Re: Pokud všechno, co jste dokázal Vy,

.... R^ ;-)

0/0
2.4.2012 10:30

vpro2

Re: Psychofarmaka předepisují psychiatři - nikoliv vychovatelé!

nadporucik a 2 VS ... vtip tydne ;-D

0/0
2.4.2012 10:11

misaviki

Re: Psychofarmaka předepisují psychiatři - nikoliv vychovatelé!

Jasně, děcko má hrůzostrašné zážitky tak ho narveme léky nebo zavřeme na psychinu, co se s ním budeme srát, že.

+1/0
2.4.2012 9:31

kristusek21

Re: Psychofarmaka předepisují psychiatři - nikoliv vychovatelé!

Poté, co jsem předevčírem shlédl film Bastardi, považuji léky a psychiatrii za v mnoha případech naprosto nedostatečné.

Nicméně chápu, že vy byste si ho vzal/a domů a léčila toho spratka "láskou a pochopením".

+6/0
2.4.2012 9:39

tomk22

Re: Psychofarmaka předepisují psychiatři - nikoliv vychovatelé!

to nemá nic společného s realitou,to je jen film , to dělali i nacisti lidem pouštěli v kinech jak jsou špatný židi ,

0/0
2.4.2012 9:44

starec.k

Re: Psychofarmaka předepisují psychiatři - nikoliv vychovatelé!

tak dobře, jen film. Běžte se tedy podívat nějkam, kde se tato verbež shromažďuje a uvidíte. My to máme v parku stále. Jen jednou jsem je chtěl napomenout a to byl zážitek od těch smradů.

+2/0
2.4.2012 9:50

Fai Rodis

Re: Psychofarmaka předepisují psychiatři - nikoliv vychovatelé!

No, to jste si dovolil hodne. Budte rad, ze vas rovnou nezmlatili. :-/

0/0
2.4.2012 11:54

Najdete na iDNES.cz