Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Junák vyloučil vedoucí obviněné ze sexuálního zneužívání malého skauta

Vedení Junáka vyloučilo dva vedoucí skautského oddílu Ústecká dvojka, které policie obvinila ze sexuálního zneužívání třináctiletého chlapce. Mužům se skautskými přezdívkami Piškot a Meluzín hrozí za zneužívání dítěte až 10 let vězení.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

mamina2

A co ty fotky?

Nebo tady připadá všem normální, že třináctiletý(!) chlapec posílá své nahé fotografie dívkám po internetu? Teda, ne že by to ty vedoucí nějak omlouvalo, ale být jeho maminkou, dost by mě to zarazilo.

0/0
24.5.2012 12:32

editus

Vtipné může být ...

... že jednou se u této kauzy mluví o Junáku a potom o Skautu. Určitě bude dost zmatených lidí, kteří budou věřit, že to jsou dvě odlišné organizace, v Ústí a dva identické příběhy :-)

0/0
4.4.2012 9:28

pingu1

tak vedouci oddilu ,nebo druziny..

..rekl,bych ,ze tady neco nesedi uz hodne dlouho..

..22lety  vedouci druziny (?)  radce.. kdopak nam to zachrapal...

0/0
28.3.2012 14:23

Tamifl

Osobně považuji mé dětství strávené ve Skautu

za nejlepší možné,neměnil bych za nic na světě. Jako dospělý cítím, že bych měl tuto zkušenost oplácet a předat dál. Ale málokdo v produktivním věku si tuto oběť může z časových důvodů dovolit ( zvlášť dnes kdy spousta lidí cestuje za prací ), patřím mezi ně. O to víc si vážím těch, kteří obětují své veškeré volno a věnují se zdarma výchově cizích dětí, bohužel to může nahrát jedincům, pro které to zas tak velká oběť být nemusí. Osobně jsem spíš pro smíšené oddíly, jak ze strany dětí, tak i vedoucích ( v případě nutnosti rozdělené do družin ), holka ( dospělá ) po čase už vycítí jestli je tam někdo "jiný".

Skautům z Ústí přeji, ať se jejich reputace rychle napraví ( být oním vedoucím asi bych to nedal ). Sám své budoucí děti do skautu určitě dám ( pakliže v té době bude ještě někdo ochotný se tím zabývat ). Ti dva nechť jsou po právu potrestání - na jedné diskuzi nějaká Ústečačka upozorňovala, že se o těch dvou po Ústí šuškají podobné zvěsti již delší dobu!

+2/0
28.3.2012 11:23

majkl1

Re: Osobně považuji mé dětství strávené ve Skautu

Nemohu s Vámi než souhlasit. Já sám jsem v mládí tuto možnost neměl, ale obě moje moje děti Gambusínka a Gambusíno ústeckým skautem prošli a mají na něj dodnes nejhezčí vzpomínky. Dcera je ve skautském hnutí aktivní dodnes. Sám jsem kdysi vedl v rámci ČRS kroužek mladých rybářů a tak vím, co práce a času takováto činnost zabere. Když jsem připravoval letní tábor, tak se mnou doma nemluvila půl roku ani lopatka na uhlí. Veškerá oficiální pomoc, které se mi od ČRS dostalo, spočívala v jalových řečech. Nejhezčí ovšem bylo (kroužek byl při ZDŠ), že tehdejší SSM si náhle kroužek nárokovala (aniž se před tím o něj jakkoli zajímala). Její příspěvek spočíval v tom, že na tábor přijeli dva pánové s kufříčkem na hloubkovou kontrolu. Pány jsem vyhodil s tím, že nejde o pionýrský tábor, ale tábor ČRS. Byl jsem rád, že se mi podařilo celou tříletou práci dotáhnout do konce a tím jsem skončil. Jeden to dělal pro děti, ale zápasit s malostí a mindráky dospělých dál, na to jsem již neměl chuť.

+2/0
29.3.2012 18:29

wildchild

To je strašný...

... případ samotný je zdá se celkem jasný. Nedovedu si předtavit být na místě 13ti letého chlapce zneužitého lidmi (přáteli!), ke kterým by měl mít maximální důvěru. Obvinění porušili Zákony ČR, nejzákladnější principy morálky a mravnosti, Skautský zákon, Skautský slib, zradili odporným způsobem důvěru dítěte a svěřené osoby...

Co dál? Mimo problémy s policií a úřady bude mít vedoucí střediska problémy i s vyššími organizačními jednotkami a ústředními orgány Junáka. A rozhodně nechci soudit předem, ale silně pochybuji, že střediskoo takovou kauzu přežije...

0/0
28.3.2012 11:06

David a Goliáš

Re: To je strašný...

Zejména pokud se ukáže, že tenhle kluk nebyl jediný...

0/0
28.3.2012 11:13

majkl1

Re: To je strašný...

Proč by to středisko nemělo přežít? Přestaňme konečně s kolektivní vinou! Stejně bychom museli postupovat u prokázaných mravnostních deliktů učitelů a volat, že to školství nemůže přežít. Item že přežít nemůže policie, pokud někdo z poldů vzal úplatek, podílel se na, nebo dokonce organizoval trestnou činnost.

Sám článek je napsán nechutně bulvárně a tendenčně. Navíc, pokud sledujete historii kauzy http://usti.idnes.cz/clanek.aspx?c=A120326_202533_krimi_js je poněkud nepochopitelný. Tedy - 2 čtyřprocentní zneužili přes asociální sítě dítě, což je odporné. Ale co s tím má společného junácká organizace? Další podivnost - jednal s "dívkou" a najednou má intimní styk s vedoucími? Celé je to velice podivné. Odkud má matka náhle tak obsáhlé informace?

Je v pořádku, že středisko oba okamžitě vyloučilo a volá po jejich přísném potrestání, pokud jsou vinni.

Ale rodiče se mají starat o dítě včas, ne ex-post.

+1/0
29.3.2012 19:22

majkl1

Re: To je strašný...

Nevešlo se:

A k té péči je důležitá komunikace s dítětem, zájem o jeho činnost. Dítě není předmět, který se "odloží" do kroužku či jinam, zejméne ne k počítači. Je s ním potřeba uzavřít každý den, třeba jen kratičkým rozhovorem. Co se mu ten den líbilo, co ne. Co bude zítra a tak. Pohladit ať rukou či slovem za skutky dobré, odsoudit ty špatné. Rodič musí být dítěti onou primární linkou důvěry a pokud tomu tak není, je rodičem špatným.

A máme tu je další problém. Rodič musí dítě kontrolovat. Zejména dnes, při moderních způsobech komunikace. My jsme si přinesli z ulice nějakou tu vulgaritu, případě dříve než bylo zdrávo informaci o tom, jak se dělají děti. Dnes je na informačním trhu a zejména na asociálních sítích takovýchto informací nepřehledné množství. Zde prostě musí rodič vystupovat jako cenzor (podobně jako pan Banga) a jednoduše jisté adresy zakázat.

.

0/0
29.3.2012 19:24

majkl1

Re: To je strašný...

Nevešlo se:

Vážení rodičové, vědomte si, že dítě, stejně jako ruský mužik, věří tomu co čte a vidí. Věří tomu, že když mu někdo napíše že je přítel, tak je to přítel. Když mu napíše, že mu chce pomoci, pokud udělá toto nebo tamto, tak tomu dítě věří a udělá to! Tedy - věnujte se více svým dětem

0/0
29.3.2012 19:25

David a Goliáš

Jak vypadá naše těžce vybojovaná demokracie...

Za opakované znásilňování dítěte jsou pachatelé vyšetřování na svobodě a možná dostanou desetiletý trest. Za vylepení samolepky s nápisem Národně, sociálně, radikálně (podle znalce je to prý propagace nacismu) strávili podezřelí více než rok na vazbě a hrozí jim ÚPLNĚ STEJNÝ TREST! http://paragraphos.pecina.cz/2012/03/nekolik-dojmu-z-procesu-vondrak-dupova.html

0/0
28.3.2012 10:39

pervekt

Re: Jak vypadá naše těžce vybojovaná demokracie...

To je srovnávání hrušek s jablky. Tím netvrdím, že souhlasím s postihováním názorů. To ve skutečné demokracii nemůže existovat. Soudit by se měly činy, nikoliv slova nebo symboly. Ale k tomuto případu to nepatří.

0/0
28.3.2012 10:44

David a Goliáš

Re: Jak vypadá naše těžce vybojovaná demokracie...

Já si myslím, že srovnání je důležité, protože trestní sazba vypovídá mimo jiné také o tom, jakou nebezpečnost přikládá vládnoucí režim různým činům. Podle tohoto srovnání zjistíme, že pro současné české "demokraty" je nepohodlný názor srovnatelný s opakovaným znásilňováním dítěte a mnohonásobně horším zločinem než krádež. Pak se ovšem nelze divit, že se všude nerušeně krade, když policie místo stíhání opravdových zločinců pořádá hony na tzv. extremisty.

0/0
28.3.2012 10:56

Ludánek Homolka

tak to je vostrý...

...a rozkopal bych jim pr... :-/

0/0
28.3.2012 9:58

pervekt

...

Pokud si nějaký vedoucí oddílu pravidelně bere konkrétní děti mimo skupinu, je to vždy podezřelé.

Jsem pro přísné tresty, protože tohle je hnus a navíc takové případy kazí práci mnoha slušných vedoucích, kteří dělají pro děti první a poslední. Rodiče pak preventivně pohlížejí na každého vedoucího jako na potencionálního "úchyla" (nedivím se jim).

+5/0
28.3.2012 9:19

Najdete na iDNES.cz