Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Pane Kalousku, pojďte si to zkusit, brání se školy zvýšení úvazků učitelů

Učitelé na základních školách musí za katedrou strávit 22 hodin týdně. Podle ministra financí Miroslava Kalouska je to však jeden z nejmenších úvazků v Evropě. Ředitelé i odbory se volání po "vyšší efektivitě" brání: kantoři už teď mají dost práce navíc, když musí suplovat či dohlížet na děti o přestávkách.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

lívie

bravo občane český a pane Kalousku!!!

Tak se to opět podařilo panu Kalouskovi vyburcovat lidi proti sobě. A český človíček opět nechápe   cílený útok pana Kalouska a jeho bandy - poštvat proti sobě společenské vrstvy. Je velmi důležité, aby se národ nezajímal o špínu, kterou nám neustále předkládají naši politici.  Ono je totiž velmi pohodlné a především "účelové" štvát proti sobě lidi. Tak jako jsou špatní lékaři, zedníci, prodavačky, uklízečky aj., tak jsou i špatní učitelé. Oni totiž také všichni Češi nekradou a nepodvádí, jak se o nás ve světě povídá. Je třeba rozlišovat a negeneralizovat. Předpokládám, že ten kdo nejvíce kritizuje má nejvíce másla na hlavě. Pokud má někdo zájem, může si jít vystudovat tu "neuznávanou"VŠ, kterou jistě vystuduje levou zadní a má vystaráno do důchodu. Proč urážet učitele, když to můžu napravit a školství pozvednout na vyskkou laťku?

Můj názor je, že špatní nejsme my občané, ale naše VLÁDA[>-]

+1/0
24.3.2012 22:49

Parcival

Cenzorzc se mýlí

Nejméně respektovanou školou nebyla ani "hnojárna" ani "peďák". Byl to většinou "nejtěžší gympl v Praze", totiž VŠE:-)

+1/0
24.3.2012 22:02

Cenzorcz

Příspěvky zdejších "učitelů" dost vypovídají.

JMoudrý (už to je směšné) se nám stále snaží namluvit, že učitelé jsou denně na pracovišti min. 8h a pak se ještě doma vzdělávají, dělají přípravy, rozbory apod. No jistě že je to blábol a lež. Ale dotyčný je nejspíše učitelem a tak se není co divit. A ještě jedna poznámčička. Pajda není a nebyla uznávaná VŠ, stejně jako zemědělka. Vždy to byla jen záchrana pro "největší inteligenty".

+4/0
24.3.2012 15:52

JMoudry

Re: Příspěvky zdejších

Je hezké, jak se srdnatě bijete za vybájené mýty. Abych vás vyvedl z jednoho z vašich mnoha omylů - nejsem učitelem na ZŠ ani SŠ, nicméně když o něčem diskutuji, pohlídám si, abych měl k tématu patřičné informace. To, že vám vaše bujná představivost (zřejmě v kombinaci s nějakým traumatem z dětství) vykresluje báchorky o učitelých trávících drtivou většinu dne v pohodlí domova, je sice zábavné, nicméně zcela mimo realitu. Co se týče vašeho hodnocení vysokých škol, existují celkem solidně zpracované žebříčky na základě objektivních kritérií, které vyvracejí i váš další omyl v poslední větě, ale ani se nedivím, že s nimi nejste obeznámen. Sice k tématu neznáte prakticky žádná fakta, ale o to víc se vztekáte nad svými vybájenými báchorkami. Jste zábavný, tak snad se vám z toho nezasekne pumpička a oblažíte nás ještě nějakým dalším komickým výlevem. Směle do toho! :-P

+1/0
24.3.2012 16:31

JMoudry

Re: Příspěvky zdejších

-učitelích- pardon

0/0
24.3.2012 16:32

Cenzorcz

Re: Příspěvky zdejších

Mám informací víc než dost a to i z "první ruky". Zodpovědně mohu prohlásit, že to co jsem napsal je pravda a vaše "obhajoby" jsou jen pouhopouhýmblábolením. A co se týká VŠ, tak zemědělka a pajda byla vždy a stále je jen pro ty, pro které by byl i UJAK moc náročný. To je prostě fakt, s kterým nic nenaděláš.

0/0
24.3.2012 16:37

JMoudry

Re: Příspěvky zdejších

Když ty informace máte, tak proč si je nezanalyzujete a nepoopravíte si své zcestné blábolení? A to jak co se týče pracovní náplně učitelů, tak kvality škol v ČR.

0/0
24.3.2012 16:39

Cenzorcz

Re: Příspěvky zdejších

A přeci jsi učitel, tudíž tvé myšlení je omezené jen na jednu naučenou větu a tu opakuješ stále dokola. prostě se snažíš i za cenu lží obhajovat neobhajitelné. Otázkou zůstává, jestli to děláš z přesvědčení, pro peníze, nebo jen tak z hlouposti.

0/0
24.3.2012 16:42

JMoudry

Re: Příspěvky zdejších

Vaše věštecká koule se opět mýlí, ale to u podobných vzteklínků bývá běžné. Lži a obecné prostomyslné pravdy tady předvádíte vy, což je běžné u lidí, kteří nemají čím argumentovat, trápí je nějaké mindráky (v tomto případě zřejmě z učitelů) a potřebují se vyvztekat, takže si na základě neúplných informací vytvoří problém a nepřítele (ve vašem případě učitele) a pak se nad tím hezky povztekají. Pokud vám někdo oponuje a vaše výmysly začne vyvracet, škatulkujete ho automaticky do stejné kolonky s těmi, na které nadáváte.

0/0
24.3.2012 16:55

Cenzorcz

Re: Příspěvky zdejších

Zatím jsi nepoužil jediný věcný argument, že něco z toho co jsem napsal není pravda. Pořád meleš ty svý nesmysly a dokonce se i zdá, že jim sám věříš. Ale fakta jsou prostě fakta, ty neokecáš. Takže pro tebe ještě jednou: Pajda a zemědělka nejsou školy "na úrovni". Jsou jen pro ty, co na víc nemají a na žádném jiném normálním studiu by se nechytali. Jinými slovy - školy jen pro hloupé. Dál. Učitelé nejsou denně na pracovišti 8 hodin. Naopak jsou tam něco přes polovinu pracovního fondu. Ten jeden den za 1/4 roku vynecháme, to jsou aktivy a to tam učitelé jsou i do večera. Za každou mimoškolní aktivitu dostávají učitelé zaplaceno. A tak by se dalo pokračovat. Já vím, že toto učitelé neradi slyší, ale nalijme si čistého vína. Jsou to jen hloupoučcí budižkničemové a svým způsobem paraziti. Omlouvám se vyjímkám, ale těch moc není..

0/0
24.3.2012 17:12

JMoudry

Re: Příspěvky zdejších

Povinnost osmi hodin na pracovišti věcným argumentem je, a ta u většiny škol existuje. V případě benevolentních ředitelů možná není dodržována tak důsledně, resp. je učitelům umožněno, pokud mají odučeno a nejsou potřeba k dalším aktivitám, dojít si "dodělat" práci domů (to opravování), ale není to nějaké vymahatelné pravidlo nebo norma. Co se týče vašeho zcestného hodnocení škol, k tomu existují žebříčky hodnocení, takže si je najděte a dovzdělejte se - je to školu od školy různé a byť jdou vysledovat trendy, nelze paušalizovat. Jinak tvrzení, že většina učitelů jsou hloupoučcí budižkničeové a svým způsobem paraziti je opravdu úsměvné a ledasco o vás vypovídá.

0/0
24.3.2012 17:48

__M___

Re: Příspěvky zdejších

Hmm, a zase z tvé strany jen ymyšlené bláboly. Nic ověřeného, jen to, co bys rád viděl. Přestižní pajda. No to už je moc.

0/0
24.3.2012 17:59

JMoudry

Re: Příspěvky zdejších

Kdo mluví o prestižní pajdě? Pouze oponuji tvrzení, že tyto dva konkrétní obory jsou nutně odpad.

0/0
24.3.2012 18:27

ucitelka1

učitelská práce v cizině

Je hezké, že se snažíte přepočítat hodiny,ale jak říká tento článek,jděte si to zkusit,poslouchejte drzé a vulgární narážky studentů,připravujte veškeré MIMOTŘÍDNÍ aktivity a v neposlední řadě podřazujte se vedení a úkolům ať už z ministerstva nebo EU.prosím, přestaňte  si mezi sebou všichni závidět.A když budeme mluvit o srovnání vyučování v ČR a EU, nebuďte naivní, přeci nemůžete srovnávat vyspělé země,kde každý učitel máasistenta se zemí,kde učitelka na ZŠ má ve třídě 30 dětí(Dysfunkce,postižení,sluchové vady atd.BEZ ASISTENTA).Jinde mají interaktivní tabule, kde mají připraveny programy,které velmi ulehčí práci,v každé třídě dostatek PC,tzn.daleko větší čas na studenty!pokud Vám záleží na Vašich dětech,začněte si učitelů vážit!Učím i 35 hodin týdně,a pokud si někdo říká,že je to normální v zaměstnání a mělo by to tak být,tak se smiřte s tím,že za pár let budeme nehloupější národ bez jakýchkoliv sociálních vztahů a úcty k druhým lidem.Protože na úkor kvantity rapidně sejde kvalita!

0/0
24.3.2012 14:38

Karla Mrackova

dobře,

nechte si ty vaše děcka doma a nemusí vás rozčilovat to co mají učitelé.

+1/0
24.3.2012 14:30

hradecanda

:-(

Nechci tady křivdit učitelům, ale pár jich znám.....a všichni do jednoho přiznávají, že oproti jiným profesím se fakt nenadřou. Ale na plnou hubu to přece říkat nebudou :-) A navíc.....mám dvě děti, kluk 20 a holka 17, oba vždy ve škole patřili k lepšímu průměru, v chování spíš k nadprůměru (ne můj názor, ale učitelů), ale i přesto jsem za těch xxx let chození do škol poznala pár učitelek, které bych lískla po papuli hned mezi dveřma.....bylo opravdu těžké s nimi jednat o čemkoli.....už od dvěří byl cítit, jak tuhle práci nezvládají, nesnáší děti, lezou jim na nervy a když byly požádány o cokoli navíc (vysvětlení látku žákovi, který nechápal), slyšela jsem takto arogantně a s hnusem v hlase reagovat dvě : OD TOHO TADY NEJSEM. !!!!!!! Tak nejdřív at vymyslí, jak platiově rozlišit ty dobré od těch protivných zapšklých věčně otrávených můr.... !!!:-)

+7/0
24.3.2012 9:07

naivka2

Re: :-(

Můj bože, vy jste musela v dětství trhat mouchám křidýlka.

+1/0
24.3.2012 11:07

naivka2

Poznámka na okraj.

Nemohu se zbavit dojmu, že pan Kalousek musí mít otřesné a deprimující vzpomínky na své učitele. A učitele styďte se. To jste se nemohli na něm trochu víc vydovádět.

0/0
24.3.2012 8:21

zdarma

hmm...

Nesnáším tyto samozvané finančáky.... Jsou koncentrovaným zlem tohoto světa.

0/0
24.3.2012 8:07

zdarma

Re: hmm...

A to, že jsme volili TOP09, mě opravdu mrzí. Největší paradox doby bude to, že snad je třeba zvolit pravověrné komunisty. Pokud tu nebudou zase na 40 let, mohlo by to pomoci vyhnat tu zkorumpovanou lůzu.

0/0
24.3.2012 8:13

naivka2

Re: hmm...

A učitelům zavedou zcela spravedlivé hornické příplatky.

+3/0
24.3.2012 8:23

silný kuřák

A nevykejte mu,

vždyť je to sprostý podezřelý....

0/0
24.3.2012 6:24

yyyjj

Odešel nám hrdina od úspěšně rozdělané práce.....!

Ani bůchví jak se menuje a čeho FŠEHO to ministr byl©Já..... ani lidovecký had by se za ty peníze nepostavili před hordu nesfackovatelných dětí...., které znají i slova zde nepoužitelná pro cenzuru - korektálisty©Já. Kdybych napsal, jak řekl žák třetí třídy mé bývalé manželce, tehdy učitelce, byl bych o sto dolarů chudší... Dnes je ředitelkou a je to spíš postižení, než povolání. Za ty peníze.

+1/0
24.3.2012 3:41

nikibubu

Učitelé :-)))

22 hodin týdně???? To je fakt asi záhul, co? Kdo by ten plat, za ty hodiny dostal? Mně to vychází 4,5 hodiny denně. Kvalitních kantorů je minimum.  Opravování sešitů a písemek sfoukne doma u Ordinace, nebo u Top Gear. Já si taky účto dělám u televize, i když ji nesleduji, ale nějak mi to přidává tu "pohodu". My jsme oba s manželem OSVČ, manžel jezdí na montáže i na dva týdny. Já mám hospůdku. Otvírám v jednu odpoledne a od osmi do jedné mám brigádu. Takže zavřu hospodu a uklidím a uvařím na další den. Někdy chodím spát až ve dvě. A ráno vstávat, vypravit děti do školy a školky......... a tak pořád dokola. Půjčím si na týden učitelku, ať si to zkusí.

+6/0
24.3.2012 1:52

JMoudry

Re: Učitelé :-)))

článk splnil svůj účel - jednodušší diskutéři začali nadávat na učitele...:-P

+4/0
24.3.2012 5:57

minutos007

Re: Učitelé :-)))

To není o jednoduchosti. Jde o to, že si člověk neváží svého "teplého" místa dokud nezjistí, že se lidé nadřou v některých profesích mnohem více...

+2/0
24.3.2012 6:13

nesmídolesa

Re: Učitelé :-)))

učitelé, tedy spíše učitelky si stěžují, že děti jsou zlobivé. To proto, že nemají žádnou autoritu,nedokáží žáky zaujmout a také pochybuji o jejich odborné způsobilosti. Ve třídách chybí rákoska. a pádná mužská ruka.

0/0
24.3.2012 8:17

JMoudry

Re: Učitelé :-)))

To ovšem platí prakticky pro všechny profese s výjimkou té jedné jediné nejtěžší. Teď ještě nějak spravedlivě rozklíčovat, která to je.

0/0
24.3.2012 8:18

pepa játro

Re: Učitelé :-)))

to svedci akorat o tom, ze vite kulovy. pokud ma ucitel oducit kvalitne, tak na tech 22 hodin ve skole ma dalsich 22 hodin doma, a to minimalne, ktery stravi pripravama, vymejslenim aktivit, testu, ucebnich pomucek. cas ktery stravi pred katedrou je jen mensi cast toho, kolik toho uceni musi venovat. nemuze zabouchnout dvere od putyky a rict si, tohle spocitam az zejtra, bo se mi nechce.

0/0
24.3.2012 9:54

modrá sardinka

Re: Učitelé :-)))

Nedémonizujte učitele, prosím. Všichni dobře víme, že kdys se učiteli nechce, prostě mají děti pré. Buď je volnější hodina nebo se jde na procházku nebo rovnou pustí děcka domů dříve. A není to nic výjimečného! Máme děti a víme! A ty kvalitní výuky -inu, co dodat. Taky víme. Nejsme z jiné planety, je to denodenní realita. Čest učitelům - výjimkám, samozřejmě.

+3/0
24.3.2012 10:01

JMoudry

Re: Učitelé :-)))

"nebo rovnou pustí děcka domů dříve" Tak tahle věta svědčí o tom, že mluvíte o věcech, o kterých absolutně nic nevíte. Skoro žádný učitel si nedovolí děti jen tak pustit pryč, protože v době, kdy má probíhat vyučování je za ně zodpovědný, takže kdyby se někomu něco stalo, lítá v pěkném průšvihu. Nicméně kdo chce psa bíti (držkovat na diskusích), hůl si vždycky najde (vymyslí si blábol).

0/0
24.3.2012 15:16

stenley67

!!!!!!!!

Kalousku,Kalousku!!!Ty nás tady pěkně lakuješ!!!Je sice pravda,že za katedrou to vychází na 4,4hod.denně,ale mimo katedru?Suplování,hlídání o přestávkách,hlídání v jídelnách,odpolední družina,opravy sešitů,příprava na další hodiny,sebevzdělávání se,protože se neustále doplňují příručky,poučky,metodické pokyny aj!!!To samé je i s tou tvojí průměrnou mzdou přes 24.000kč;-D!!!Pokud se s tohoto vynechají miliardáři,milionáři,ředitelé velkých firem(ČEZ,RWE,DP,Televize,bank,aj,jejich náměstci,manažerské pozice aj.)státní úředníci aj,dostáváme se na průměr někde kolem 13.000-15.000kč!!!!Myslím,že demise a následné léčení,by nebylo daleko od věci!!!:-P

+2/0
24.3.2012 1:43

feese

Opravování sešitů, to už je takový učitelský evergreen.

Jako by si lidé jiných profesí nenosili práci domů. Například já nyní taky končím "druhou směnu", po devíti hodinách v práci ještě tři hodinky doma. A vůbec mi to neva, protože mě ta práce baví. Jestli někoho jeho práce nebaví, tak ať ji nedělá.

+5/0
24.3.2012 0:47

JMoudry

Re: Opravování sešitů, to už je takový učitelský evergreen.

Dokuď budou jednodušší troubové hodnotit učetlský úvazek pouze na základě odučených hodin, nezbyde učitelům nic jiného, než aby se jim pkoušeli vysvětlit, že ta práce zahrnuje v normální osmihodinové pracovní době i jiné činnosti, třeba to opravování sešitů. :-P

+1/0
24.3.2012 6:01

minutos007

Re: Opravování sešitů, to už je takový učitelský evergreen.

Jednodušší troubové mají spíš potíže s chápáním psaného textu, že?

0/0
24.3.2012 6:28

JMoudry

Re: Opravování sešitů, to už je takový učitelský evergreen.

Ano. Proto jim je potřeba dokola vysvětlovat mimo jiné i tu pracovní náplň učitelů, a to pokud možno jednoduše, aby to byli schopni pobrat.

0/0
24.3.2012 8:20

modrá sardinka

Re: Opravování sešitů, to už je takový učitelský evergreen.

Vy jste trouba, pane. Nevím, jestli jednoduchý nebo složitý, ale jste. Kolik je učitelů, kteří raději opraví sešity doma než aby seděli ve škole, že..

+3/0
24.3.2012 10:04

JMoudry

Re: Opravování sešitů, to už je takový učitelský evergreen.

To dělají ti, kteří to ve škole nestihnou. Stejně jako řada dalších jednoduchých lidí, kteří mají tendenci remcat nad věcmi, o kterých nic neví, se mylně domníváte, že pro učitele neplatí osmihodinová doba na pracovišti. Pro většinu z nich platí a protože mají v rozvrhu mezery, mohou je využívat mimo jiné i k opravování sešitů. Takže asi tak k těm troubům...:-P

0/0
24.3.2012 15:11

ver.va

Regenerace?

Češtinářka na dobrém gymnáziu. Dopoledne 4-5 hodin před třídou. Mezitím různé opravy a přípravy. Občas někdo přijde na konzultaci či zkoušení. Dozory a pohotovosti. Tak do 15 00 - 16 00 další přípravy, někdy porada. Domů, uklidit, uvařit. Večer sedám k opravám a přípravám, robím ty za.....maturitní karty. Končím ve 24 00.

Chcete někdo měnit? Nebo jinak - pane Kalousku, propusťte mě, dejte mi pět platů a vlezte mi na záda.

+4/0
24.3.2012 0:35

Cenzorcz

Re: Regenerace?

;-D Tak jsme se zasmáli a teď zpátky do reality. Jo a proč bys měla dostávat pět platů?

+3/0
24.3.2012 0:38

ver.va

Re: Regenerace?

Odstupné, brouku.

Čemu jste se smál?

+4/0
24.3.2012 0:40

feese

Re: Regenerace?

Já se směju tomu, že máte dva nicky, pod jedním píšete příspěvky a pod druhým si je doporučujete, že?

0/0
24.3.2012 0:48

lol

Re: Regenerace?

To jsem byl já. ;-O

0/0
24.3.2012 0:51

feese

Re: Regenerace?

Koukám vám se ta ústa nezavřou. Že vy budete učitel? ;-)

+2/0
24.3.2012 0:55

Cenzorcz

Re: Regenerace?

Normální odstupné jsou tři platy. A smál jsem se tvému příspěvku, tolik srandy na pár řádcích.

+2/0
24.3.2012 0:59

Milan ,důchodce

To už říkal jeden předseda parlamentu

Jmenoval se Vlček a původem traktorista .komunista!Tak,že moc" chytré "od pedagoga!Se vůbec nedivím,že mají děcka s takových kantorů a kantorek srandu!;-DRv

+3/0
24.3.2012 0:29

lol

Re: To už říkal jeden předseda parlamentu

Hle, propagátor současné vlády, snažící se psát jako důchodce (mezera před interpunkcí, nesprávné používání S místo Z). ;-D

Těšíme se na další příspěvky. R^

+1/0
24.3.2012 0:50

Fellini

Dobrý večer všem (i těm, kteří píšou nesmysly).

Učím 10 let angličtinu na střední (státní) škole.

Ano, úvazky na našich školách jsou v ráci EU podprůměrné a určitě je možné je zvýšit - nicméně mzdy v poměru k ostatním státním zaměstnancům v ČR a náplň práce v porovnání s pedagogy v zahraničí jsou naprosto nesrovnatelné. Nicméně nechť každý dělá to, co chce - mě má práce baví. Jak často píšete: Mám čas a přivydělávám si. Ale nemyslím si, že tak by to tak nutně mělo být.  Pravda je, že 5 let studia na VŠ mělo zejména v 90.letech zcela jiný význam než dnes, kdy má titul kde kdo a vysokých škol je zhruba 10x víc...

Ale problém je jinde:

Pravicová vláda snažící se šetřit (ok) je v kombinaci se socdem. krajskými zastupiteli pro školství tragickou kombinací - škol je třeba cca pětinu zrušit (jsem pro). Toho se politici báli a bojí, ale když už tomu "nahrává" ekonomická krize, tak opoziční kraje s vidinou dalších voleb raději dotují i zařízení nevalné úrovně, která mají poloviční naplněnost (kraje zřizují střední školy, nikoli základní.

+4/0
24.3.2012 0:27

feese

Re: Dobrý večer všem (i těm, kteří píšou nesmysly).

Jeden z mála učitelských příspěvků, který lze podpořit. R^

0/0
24.3.2012 0:56

taktaktak

Nikdo

Nikdo,ale neuvádí,že 1 vyučovací hodina se rovná 45 minut.Po přepočtu to je tedy jen 16,5 hodin což vychází na 3,3 hodiny denně.T´ˇd mi řekněte kde může člověk v týdnu na plný úvazek pracovat za plný plat denně 3,3 hodiny.Opravdu by si měli učitelé třeba na týden vyzkoužet stáná a vše co to obnáší třeba v nějakém marketu u pokladny jako každá jiná,žena.Vím,že si tito lidé svým úsilim vysrudovali určité vzdělání,ale mohli by mít trochu vstřícnější přístup a praxi jak to opravdu vypadá makat třeba i u pásu a pak srovnávat co je 8,5 hod s přestávkou 9,5 hodiny tvrdnout na místě a otáčet se.Určitě b jim neublížilo navýšení učební doby a,že příjdou někteří o práci je už úděl všech a není přeci vyjímka kantoru.

+3/0
24.3.2012 0:20

Najdete na iDNES.cz