Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Spor o Hrubý Rohozec nekončí. Odvolá se i dědička, která ho vysoudila

Osm měsíců trvalo, než semilský soud doručil písemný rozsudek o restitučním nároku na hruborohozecké panství rodu Des Fours Walderode. Jak dědicové, tak město Turnov a další současní vlastníci na něj čekali ze stejného důvodu. Aby se mohly odvolat ke Krajskému soudu v Hradci Králové.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Paterson

Čeští hrdinové

nechci se zastávat těch, kteří se přihlásili k nacistům, k německé národnosti a podobně, ale musím říct, že během 2. světové války většina českých spoluobčanů také nebyla tak hrdinná, za kterou se tak ráda prohlašuje a považuje.... zdravím z Izraele ;-)

0/0
22.3.2012 11:23

JaM_pce

Proč proboha???

Proč proboha už jednou provždy soudy nezačnou rozhodovat zcela jednoduše:

Majetek byl vyvlastněn na základě Benešových dekretů, podle kterých NEMÁ žalobce nárok na vrácení!

a basta. Potom ať se odvolává jak chce ale rozsudek by měl znít vždy stejně. Prostě se na konci války udělalo nějaký vyrovnání, který prostě platí a přes to nejede vlak. Proč kolem toho pořád dělat takovýhle divadlo. Za to, že o to přišli si můžou sami. Holt byli poraženou zemí, která musela nést následky a hotovo....kdyby to bylo naopak, pochybuju, že by se němci obtěžovali s nějakým stáním u soudu a takhle dlouho...Od nich by jen přišlo "samosoudce rozhodl...a proti tomuto rozsudku není odvolání"[>-]

+2/0
22.3.2012 7:26

luckyLA123

Walderode - nacisté jak hrom a náše soudy to neví

...matka Karla Gabriele hraběnka Des Fours-Walderode po okupaci Českoslevenska požádala o říšskoněmeckou státní příslušnost,s tím že je členkou nacistické strany (SdP). Ototéž požádali též její synové Maxmilian a Louis.

Bratr Karla Maxmilian se stal příslušníkem Hitlerjugend (HJ). Později se stal členem nacistické organizace NSV (NS - Volkswohlfahrt) - měla podíl na selekci osob a „zbavování se zbytečných jedlíků“, což znamená, že se tato organizace podílela na vyvražďění desetitisíců mentálně a fyzicky postižených osob a sociálně nepřízpůsobivých osob.Posléze se stal příslušníkem SS a zemřel v pevnosti Josefov 16. 05. 1945.Druhý bratr Karla Louis se stal příslušníkem Hitlerjugend (HJ). Později se stal příslušníkem říšské pracovní služby - RAD (podílela se třeba na demolici a odstranění Lidic). Posléze se stal příslušníkem SS a padl v roce 1943 v Rusku.!!

+2/0
21.3.2012 23:23

pitivier

Re: Walderode - nacisté jak hrom a náše soudy to neví

Už to ví. Někde se vyloupla stranická knížka pana Walderode takže už nikdo nemůže pochybovat o tom, že to byl echtovní nácek, ale to víte co když připluli kapříci....

+1/0
22.3.2012 8:08

Jostik

Ať jde se svými nároky do (Y)

od války uběhlo už skoro 67 let, navíc ten její dědeček vesele hajloval a hostil nacisty, a nebýt "chyby" Rumla tak mají smůlu.

0/0
21.3.2012 21:49

Najdete na iDNES.cz