Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Armagedon se podařilo odvrátit. Alespoň prozatím

Minulý týden se konal summit izraelského premiéra Benjamina Netanjahua s americkým prezidentem Barackem Obamou ve Washingtonu. Premiér přivezl prezidentovi výtisk knih Ester, která připomíná první pokus o vyhlazení Židů Peršany. Apokalyptické očekávání však zatím dostalo odklad, píše britský nedělník Sunday Times.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

FoDa

Hmm..

dobrá ukázka přímo vzorové demagogie. Úplně nejlepší je vyčítání agresivní rétoriky ze strany země, která na rozdíl od Íránu v podstatě nepřetržitě napadá jiné státy a válčí s nimi.... :-P

+1/0
20.3.2012 16:42

snílek

Kdo seje vítr,

sklízí obvykle bouři,iránský prezident neustále vyhrožuje Izraeli zničením.Těžko může čekat od této země bratrská objetí.Izaelský prezident Šimon Peres popřál iráncům k jejich svátku a vyzval je k dialogu.Židé jsou obdivuhodný silný národ,přežili všechna pronásledování a útoky.Když mají konečně svůj stát jsou rozhodnuti jej bránit.Na druhou stranu zabírají palestinská území,která jim nepatří a chovají se jako agresoři.Kde je skutečná pravda?

0/0
20.3.2012 16:13

Pierre de Croissant

Re: Kdo seje vítr,

1. Židé nikdy nebyli z území Izraele a Judee vyhnání kompletně. Vyhnána byla především městská elita. Rolnické obyvatelstvo zůstalo. Např. v Hebronu je prokázáno 3000 let nepřetržité židovské komunity. S jedinou přetržkou až po roce 1948 po arabské anexi.

2. Židé se nikdy země Israel nezřekli, vždy ji považovali za svou. Že nad ní nemohli dlouho uplatňovat správu a vládnutí je věc druhá.

3. Málo se ví. Židé při příchodu nikoho nevyháněli a nedobývali, tak jak se píše v Starém zákonu. Ve skutečnosti na konci 13. stol nejchudší Kanaánci z nížin, zejména rolníci obraní o půdu, odešli do vrchovin budovat nové společenství. V severním Israeli splynuli s hrstkou beduínů a jižní Judea byla tehdy neobydlená! Toto byli první Židé, neboli Protoizraelci.

4. Arabové dostali 77 % území britského mandátu tzv. Zajordánsko.

0/0
7.4.2012 23:43

brundra

To je zajímavé

To je zajímavé, že Židy v celých dějinách lidstva, neměl nikdo nikdy rád a každý se je snažil zničit. Proč? Oni si pořád hrají na chudáčky, jak jim každý ubližuje a chce ubližovat, ale oni asi nebudou svatí,  když je celý svět nenávidí.

+1/0
16.3.2012 7:39

antidepka7

Re: To je zajímavé

Víš co je to předsudek?

+2/0
16.3.2012 11:16

Rubik1

Re: To je zajímavé

To je pravda, pátek třináctého také nemá v oblibě skoro nikdo.

0/0
16.3.2012 14:50

honzahoff

Re: To je zajímavé

Předsudek je kolektivní zkušenost.

0/0
20.3.2012 16:00

Pierre de Croissant

Re: To je zajímavé

Židé vznikli z nejchudších utlačovaných, kteří odešli založit novou společnost. Přišli mimo jiné s volným dnem v týdnu a to i pro otroky a zvířata. Už toto samo o sobě ohrožovalo okolní vládce nad otroky a porobenými. Proto si vymysleli antisemitismus, pomluvy o nebezpečnosti židů a jejich ideálů spravedlnosti. Aby jim jejich poddaní neutekli.

Ten, kdo věří na spiknutí židů proti světu a podobné antisemitské lži, se ve skutečnosti nechal ovládnout nežidovskými mocnými, diktátory. Antisemité jsou lidé, kteří naletěli.

0/0
7.4.2012 23:29

Larry Matejka

Podstatné je že návštěva amerického prezidenta Bibiho

v USA přinesla souhlasné Obamovo slintání o společném útoku i to, že Pantetta s generály vtrhli do Congressu a prohlásili ho za ceremoniální... O válkách už nerozhodujete páni zástupci amerického lidu... Rozhoduje OSN... Dokonce s 1973 War Powers Act si můžete vytřít, stejně jako s Americkou ústavou... Rubikon byl překročen... Osobně to považuji za první otevřené potvrzení světovlády toho zkorumpovaného Rockefellerova baráku OSN i finální popření Americké Deklarace nezávislosti...

+3/0
15.3.2012 22:31

Petr Hybal

Re: Podstatné je že návštěva amerického prezidenta Bibiho

to s kongresem myslíte vážně ?8-o

0/0
15.3.2012 22:48

infinitissimus

Pravdou ovšem na druhé straně je to, že pokud by se

Íránu podařilo zvládnout technologii výroby jaderné bomby, a měl by díky jadernému programu i vhodné suroviny k její výrobě (obohacený uran, plutonium apod.), pak je nebezpečí, že jeho tajné služby mohou nějakou miniaturní verzi vybavit i nějaké ty teroristy. Nemyslím, že by Írán na jakýkoli stát včetně Izraele přímo zaútočil, to je samozřejmě čirý nesmysl, ale předchozí variantu vyloučit nelze. To samozřejmě nevylučuje, že má Írán zájem i o energetické využití jádra, zásoby ropy nejsou nevyčerpatelné ani v Íránu, a hlavně bude čím dál tím dražší, tedy výhodný exportní artikl. Každopádně tato technologie v rukou nevypočitatelné islámské teokracie přeci jen míru rizika užití této zbraně například při teroristickém útoku podstatně zvyšuje. Navíc by tím neriskovali zdaleka tak, jako při přímém úderu, který se právě proto jeví jako extrémně nepravděpodobný. Jednou vypuštěný džin z láhve se pak dostává zpět jen stěží. Pak by byla v ohrožení i Evropa, protože čert ví, do čeho se zapleteme...

+1/0
15.3.2012 22:25

Petr Hybal

Biskup o sionismu, jeho podvodech a světovládě !

http://www.youtube.com/watch?v=_Ykq8h30dhQ&feature=endscreen

"Začněte III. WW. a budete litovat, že jste se narodili"!!!!

+1/0
15.3.2012 21:22

českej.venkovan

...ježíši kristepanemarjájósefnanebesích.....

....kavárna...!?!?....rychle pryč...!!!

0/0
15.3.2012 21:20

kars

Izraelský premiér podle komentátora Andrewa Sullivana...

... žije v černobílém světě. A jak se zdá,

+1/0
15.3.2012 20:40

kars

Re: Izraelský premiér podle komentátora Andrewa Sullivana...

pan komentátor žije v nějaké bublině ve svém světě... a plácá si...

(Mělo to být v jednom příspěvku, ale stačil přehmat na klávesnici - a už je to.)

0/0
15.3.2012 20:43

běžný ovčan

...

armagedon? co to je? ten film s Brůsem?

0/0
15.3.2012 20:24

Hans von Karlin

3. světová už začala

jen se to dozvíme, až se nám to naše milá média uráčí naservírovat ve své verzi..... bohužel to probíhá přesně tak, jak se nám to někteří "směšní konspirátoři" hystericky snaží cpát už několik let.....

+4/0
15.3.2012 19:50

kars

Re: 3. světová už začala

Podle některých už probíhá 4. Třetí byla vedena mezi SSSR a USA prostřednictvím jejich podpory lokálních konfliktů.

0/0
15.3.2012 20:45

Sharpe

Re: 3. světová už začala

Soucasny stret civilisaci, by se skutecne dal tak kvalifikovat

0/0
15.3.2012 22:19

spinoza

užiteční idioti jsou nesmrtelní

a v každé další generaci. věřili leninovi, pak hitlerovi a posléze stalinovi. plakali se krvavé slzy.

0/0
15.3.2012 19:14

Kicker

Re: užiteční idioti jsou nesmrtelní

Dneska milují Obamu, člověk si nevybere.

+1/0
15.3.2012 19:28

Sharpe

Re: užiteční idioti jsou nesmrtelní

.Ve své knize (Audacity of Hope), Obama se

zaručuje "Budu stát na straně muslimů v případě, že politický vítr se

pohne tak ošklivým směrem."

0/0
15.3.2012 22:07

infinitissimus

Není sporu. že Írán má zájem o využití jaderné energie.

Jaderná elektrárna je (pokud někdo úmyslně nevypne všechny bezpečnostní pojistky jako v Černobylu, nebo ji nepostaví v zóně ohrožené tsunami jako ve Fukušimě) velmi efektivní a bezpečný zdroj energie. Rovněž atomová bomba skýtá relativně dobrou záruku národní bezpečnosti. To Izrael konec konců ví sám velmi dobře. Těžko si může nějaká země vyhrazovat právo na něco, co sama jiným upírá pod záminkou svého možného ohrožení. Zkrátka, pro nás, Izraelce. platí úplně jiná pravidla než pro ostatní. "Quod licet Iovi, non licet bovi."

Představa, jak Írán vypouští jaderné střely za účelem zničení Izraele je poněkud šílená. Není o nic pravděpodobnější, než že Izrael vypouští preventivní jaderný úder proti nějakému sousednímu státu.

+3/0
15.3.2012 18:20

Sharpe

Re: Není sporu. že Írán má zájem o využití jaderné energie.

Zeme, ktera plave na rope, muze vyrobit energii mnohem levneji nez nuklearne. Takze slo o ciste politicke rozhodnuti. Iran chce byt rozhodujici mocnosti v oblasti Perskeho zalivu a udela pro to vse, aby toho dosahl. At jsou iranci jakehokoliv politickeho presvedceni, jsou silne nacionalisticti a shodnou se na tom, ze vetsinu svych dejin, Iran byl velmoc a ze se mu upira postaveni, ktere mu pravem patri. Dokonce i to, ze ztratil casti uzemi, kde ziji perske narody, jako kurdove a tadzikove, povazuji za krivdu a v historii mu patril i Afganistan.

+1/0
15.3.2012 18:34

Kicker

Re: Není sporu. že Írán má zájem o využití jaderné energie.

Jaderná energie je ale nejspíš účinnější než ty možnosti okolo ropy, ne? Prachy nejsou jediné hledisko v oblasti energie na které se hledí. A přestaň už tak žrát ty zprávy, že Írán je největší zlo. Největší zlo jsou agresoři, kteří se často před ničím nezastaví. K tomu má zatím nejblíže armáda Spojených států. Írán jim nesahá ani po podrážku.

+2/0
15.3.2012 18:45

Sharpe

Re: Není sporu. že Írán má zájem o využití jaderné energie.

No slepe verit, islamskym nabozenskym fanatikum, ze jejich zajem je jen dobro na teto zemi vyzatuje vasi pevnou viru a tu ja nemam

0/0
15.3.2012 22:02

Kicker

Re: Není sporu. že Írán má zájem o využití jaderné energie.

Je tu něco divného, vládám západních zemí, které si platí korporace přes lobbing věříte vcelku dost, přesto Írán, který se pouze řídí fanatismem jiného druhu, vám vadí. Mě vadí obojí, Írán "zastávám" jen proto, že západ je to samé, jen v trochu jiném kabátu.

+1/0
15.3.2012 22:27

pečlivý čtenář

Re: Není sporu. že Írán má zájem o využití jaderné energie.

To jsou plky. Jaderná elektrárna postavená v Bušeru vyšla přes všechny sankce a vynucenou změnu dodavatele (původně dodávali Němci, ale na nátlak USA to nechtěně přepustili Rusům) vyšla na 3 miliardy USD. Má výkon 1000MWe, tedy je při 30ti leté plánované životnosti schopna vyrobit cca 250 000 000 MWh elektrické energie. Celkové projektované provozní náklady počítají skoro 2 miliardy USD. Tedy na výrobu 250 TWh elektrické energie je potřeba 5 miliard USD. To je cena 20 USD na 1 MWh. Na výrobu 1 MWh elektřiny je třeba minimálně 250kg ropy, tedy cca 1,5 barelu. Jenže je třeba uvažovat, že pálit surovou ropu nelze, takže nějaká ta rafinace. Reálně to bude tak 2 barely. A teď mi, ty hlupáčku, vysvětli, proč by Írán měl pálit 2 barely ropy, které mají cenu 200 USD, když Bušer ji vyrobí 10x levněji!!! Je přece naprosto logické a přirozené, že Íránec ropu raději prodá Číňanovi, ať ti z ní Číňan udělá dudlík a už držíš kafrdíru, než aby ji neefektivně nalil do kotle a ještě si "doma" smradil.

+1/0
15.3.2012 21:33

Sharpe

Re: Není sporu. že Írán má zájem o využití jaderné energie.

Protoze se to hodi do propagandy, tak je nuklearni program v Iranu to nejvetsi dobro na svete. Samozrejme se nekalkuluje to ostatni, co stoji bezpecne skladovani nuklearniho paliva po to, kolik stoji bezpecna likvidace elektrarny po tom co skonci jeji zivotnost a jaky risk je pri havarii. nebezpeci radioaktivniho zmoreni a dalsi vsechny mozne naklady.  Proto nemci a dalsi staty jsou tak opatrni. Jde tu ciste o to, ze chcete za lazdou cenu aby Iran mel nuklearni zbrane, aby muslim sti fanatici mohli hrozit tomu prohnilemu zapadu, tak naco to zakryvat mazanymi recickami. Kdyby skutecne mu slo jen o energii tak by davno pristoupil na pozadavek,  obohacovani uranu jen po  tu mez, aby se hodil jen jako palivo do elektrarny

0/0
15.3.2012 21:50

Kicker

Re: Není sporu. že Írán má zájem o využití jaderné energie.

Fanatik. :/

+1/0
15.3.2012 23:19

pečlivý čtenář

Re: Není sporu. že Írán má zájem o využití jaderné energie.

On opravdu je. Spolu s jistými experty je profláklej. Nelze popřít, že by Írán po JZ šilhá, ale co si budeme povídat, dění kolem jeho jaderného programu za posledních 6 let a zejména poslední půlrok muselo kleriky utvrdit v tom, že tu jadernou zbraň opravdu nutně potřebují.

Íránský program je ale zatím z větší části opravdu zaměřen na mírové využití jaderné energie, rozvoj jejich společnosti vyžaduje rozsáhlou elektrifikaci a protože budou stavět na zelené louce a zároveň hodně elektráren, vyplatí se jim vyvíjet si a dodávat jaderná zařízení samostatně. Ostatně pokud si chtějí hrát na regionální velmoc, musí být nejen silou vojenskou, ale i věděckou a průmyslovou. Proto tak tvrdohlavě odmítají čistokrevný import, který jim neustále USrael podsouvá a na kterém fungují Saudi. Jenže jak dojde ropa, Saudi pochcípají hlady. Írán chce být v té době jinde. Ostatně jejich kosmický program sice budí úsměvy, ale plně koresponduje s výše uvedeným.

+1/0
15.3.2012 23:38

pečlivý čtenář

Re: Není sporu. že Írán má zájem o využití jaderné energie.

Zase plky. Prvně, pokud si Irán myslí, že mu jaderná bomba něčemu pomůže, tak mu ji přeji. Na rozdíl od šmejdů si myslím, že platí presumce neviny a dokud JZ nepoužije jako první, nemá nikdo právo kvůli tomu zabít byť jediného Íránce.

Druhak to co mně opravdu naštvalo je právě účelové lhaní tvoje. Jaderná energie je suveréně nejlevnější a z dlouhodobého hlediska nejbezpečnější (on ten karciogení popílek a jiné produkty spalovacího procesu zabily řádově více lidí, než všechny jaderné havárie dohromady a to o několik řádů). Írán zcela prokazatelně buduje jaderné mírové kapacity a možná i ty válečné. A stavět důkazy právě na lhaní o jaderné energetice a její "neefektivnosti pro zemi ležící na ropě" je chyba. Lze takové lži velmi lehce faktograficky vyvrátit. Mimochodem, Irán obohacuje na 20%. To je sice pro VVERku moc, ale na zbraně extrémně málo. Ovšem 20% obohacení, to jsou reaktory III++ a VI. generace, jaká to náhodička, že? ;-)

0/0
15.3.2012 23:27

Červená_Karkulačka

Re: Není sporu. že Írán má zájem o využití jaderné energie.

To je myslím nepřesné...Nevím, že by Izrael někomu slíbil, že jej zažene do moře nebo vymaže z mapy. Také nikomu nestřílí rakety na dvorek, pokud si ten někdo nezačne a ten někdo nemá za zadkem někoho dalšího, který mu k tomu tleská....Pokud vím, tak má Izrael nejvíc nobelových cen za zdravotnictví a válčí, pokud jej někdo napadne...prevence je myslím jedna z taktik, kterou nevymyslel jen Izrael a je to jediná možnost jak přežívat mezi národy, které jej nenávidí!

+1/0
15.3.2012 21:42

pečlivý čtenář

Re: Není sporu. že Írán má zájem o využití jaderné energie.

Z 11 válek a konfliktů, které Izrael vedl, byl napaden pouze 3 krát. Opravdu je mi jedno, kdo co plká, důležité je co koná. Izrael útočí kdykoliv se mu zachce a nepřátele si programově dělá. Jak jinak nazvat útok na humanitární konvoj do Gazy, kde odkráglovali 9 Turků a dali dobrovolně záminku Erdoganovi k přitvrzení kurzu vůči Izraeli. To nikdo normální neudělá. Navíc to provedli v mezinárodních vodách. Jen ještě jedna svinská země se chová podobně, hádejte která ;-)

+1/0
15.3.2012 23:46

kars

Re: Není sporu. že Írán má zájem o využití jaderné energie.

1) Můžeš to vypočítat?

2) Nějak jsi cudně vypustil, že ten "humanitární konvoj" byla provokační akce s cílem narušení blokády...

0/0
16.3.2012 16:09

pečlivý čtenář

Re: Není sporu. že Írán má zájem o využití jaderné energie.

1) http://en.wikipedia.org/wiki/Wars_involving_Israel

2) Blokáda nemá oporu v mezinárodním právu a jedná se o válečný akt. Pokud to chtěli podle práva, měli je nechat doplout do výsostných vod a pak dejme tomu, i když na výsostné vody Gazy opět Izrael nemá žádné právo. Ale alespoň by to nebylo ve vodách mezinárodních, což porušuje naprosto všechny zažité a právní konvence.

Ovšem to židofil stejně nepochopí.

0/0
16.3.2012 16:24

Pierre de Croissant

Re: Není sporu. že Írán má zájem o využití jaderné energie.

Neblábol. Blokáda je právně v pořádku i v mezinárodních vodách.  že se ti to nehodí do tvého antisemitského krámu je druhá věc.

0/0
7.4.2012 23:40

Otman

*

Tady se píše, že se Armagedon podařilo odvrátit a Seznam píše, že Netanjahu připravuje Izraelce na válku s Íránem, prý jim hrozí druhý holocaust, BBC píše také o válce a USA se raději moc nevyjadřují, až na židovské, lobbistické organizace, které dychtí po zapojení USA do války proti Íránu a to co nejdříve. Takže si každej vybere co se mu nejvíc líbí a to bude pro každého TA pravda. Jinak zajímavý. Idnesáci jsou spíše pro Židy a Seznamáci naopak, radost to pozorovat ;-D

Tam kolují nejvíce doporučené názory jako "Az tu bude 3svetova,muzete za to podekovat jejich sionisticky vlade.To je zhouba toho naroda." , "To málo jako národ trpěli, že chtějí rozpoutat novo válku? Jsou to šílenci a Američani s nima, jestli je v tom podporují. Je mi jasné, že nejde o ideje, ale o ropu a jak Izrael tak USA chtějí zisky." a mnoho dalších.

+2/0
15.3.2012 17:19

Sharpe

ale

V druhé

své knize (Audacity of Hope), Obama se zaručuje "Budu stát na straně

muslimů v případě, že politický vítr se pohne tak ošklivým směrem."

0/0
15.3.2012 17:16

Sharpe

poznamka

Kdyz Irak, napadl iran tak 8 let trvala valka, stala milion obeti, bylo to nejvetsi pouziti bojovych plynu a yperitu od prvni svetove valky, obe strany pouzivaly rakety na odstrelovani mest a vetsina expertu tady si toho ani nevsimla. Tak proc rikat, ze nejake zniceni nuklearnich center v Iranu se vzduchu kratkym utokem by bylo neco hroznejsiho?

0/0
15.3.2012 17:00

infinitissimus

Re: poznamka

Je pravda, že něco podobného již Izraelci udělali Saddámovi, když mu jejich F-16 rozbombardovaly jaderný reaktor, a zařízení které mělo zřejmě sloužit pro obohacování uranu. Pokud plánují jen toto, pak riziko eskalace konfliktu je poměrně malé. Pokud ale plánují s USA něco na způsob invaze do Iráku, pak je to holé šílenství.

0/0
15.3.2012 17:46

Sharpe

Re: poznamka

Izraelci to udelali to v Syrii take a skoncilo to protesten v OSN. Na invasi do Iranu americane proste nemaji, to by museli vyhlasit mobilisaci jak za druhe svetova. coz je samozrejme nesmysl. Iran je velika hornata zeme se 70 miliony. To si iranci dobre uvedomuji a proto mam podezreni, ze proto umyslne provokuji Izrael, aby privolali utok na nektere svoje nuklearni zarizeni, coz by obetovali, ale vysli by z toho jako moralni vitezi s ohromnymi sympatiemi obycejnych lidi muslimskeho a nejen muslimskeho sveta a jako obeti imperialismu a vudcove odporu proti zapadu a Velkemu Satanu.

+1/0
15.3.2012 18:26

procensora

Israel se nebude ptat!

Obama je spatny reseni pro U.S. Je spatny reseni pro Israel. Chce byt president. No more! On je had. On se potoci jak nebude dollar na kampan! America potrebuje jinyho!

+1/0
15.3.2012 16:45

Roman Roubal

Re: Israel se nebude ptat!

genialní postřehy, ještě že Vás tady máme ;-D

0/0
16.3.2012 1:46

Udajna svoboda slova999

Armagedon..

Ona to neni sranda, jestli USA Iran napadnou, tak potes s nami vsemi. To neni halda pisku, jako v Libyi, kde je par kmenu roztrousenych na velike plose. Tam budou moct utocit pouze z more, pac z Iraku a Afghanistanu muzou ocekavat maximalne podporu tamni Al-Kajde..

+2/0
15.3.2012 15:50

waleyo

Re: Armagedon..

:))) "Expert" promluvil - proč s námi všemi nebyl ámen, když napadli Irán Iráčané? ;) A na letecké a raketové útoky loďstvo bohatě postačí.

+1/0
15.3.2012 16:25

procensora

Re: Armagedon..

Ja chapu ho tak ze se boji. U.S. je nezavisly na Evrope. Utok si udela z Evropou nebo bez Evropou. Ale Iran napadne Israel. Prvni. Media vsdycky lze, vsdycky! Never takovy reci ze Netanyahu je cernobily. On je super! Obama ho jako kdyby zradil. Nema rad Obamu. Na Obamu je dobry ze nekdo dela tlak. On mysli ze vesme penize pro kampan a nevrati investorum. One year, rok, je Obama nic. Nikdo. Nema velky slovo

0/0
15.3.2012 16:53

Modrý a zelený blesk

Re: Armagedon..

Však vás časem vykopou zpět do vaší severoamerické díry a budete sekat latinu.

+1/0
15.3.2012 22:48

Sharpe

Re: Armagedon..

Kdyz izraelci znicili Iracke nuklearni stredisko, tak to krome protestu celkem proslo. Totez se stalo v Syrii a take s toho nebyla valka.

0/0
15.3.2012 17:06

Roman Roubal

Re: Armagedon..

tentokrát neprojít, já říkat

0/0
16.3.2012 1:47

Najdete na iDNES.cz