Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Události sleduje po změnách 800 tisíc diváků, ČT je i tak spokojená

Ani nová podoba Událostí zatím nezabránila tomu, aby si hlavní zpravodajská relace ČT sáhla na divácké dno. V pátek se její v průměru osmisettisícová sledovanost propadla na pouhých 580 tisíc diváků. Vedení televize je i přes výhrady kritiků s novou podobou Událostí spokojeno.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

dubanová

Někdo by měl panu řediteli vysvětlit,

že nejsme jediná země Světa a možná by nebylo od věci, kdyby mu někdo ukázal mapu Evropy..Snad by mu přece jen "došlo", že existují i jiné Země, nežli ČR - a že v ČR žijí i lidé, které zajímají události i z okolních zemí. Vždy jsme sledovali Zprávy na ČT 1, či na ČT 24, ale nyní co "ozdobil" pan ředitel virtuální studio (které se nám rovněž nelíbí) RUDOU BARVOU, a my máme pocit, že jsme na stranické schůzi, zvláště když do studia "přihopkají moderátorky, oblečené do rudých šatečků a moderátoři v rudých vázankách, a k tomu ještě mávají - těmi rudými kartičkami, s pitomým "U" - tak televizi okamžitě vypínáme!! Stejně tak, není příjemné, jestliže jsme v průběhu zpráv soustavně vyrušováni informacemi, co BUDE POTOM.. Do toho ti pobíhající moderátoři, a zprávy o ničem!!! A za naše peníze!!!

0/0
8.5.2012 1:39

arnost-ek

Jojo

Zprávy na ČT1 byl jediný pořad, který jsem sledoval v TV pravidelně.

Bohužel, i poslední zbytky efektivnosti byly nahrazeny efektností. Mozek je zbytečný, stačí smysly, první signální. To si myslí, že diváky zhypnotizují?

ČT byl drahý neohrabaný kolos, ale aspoň někdy se na ni člověk nestyděl dívat. Teď to bude stejně drahé, barevné a k zblití.

+2/0
11.4.2012 9:49

Obšil

To je prostě likvidace obsažného zpravodajství

kde formální kejkle (pořád ti moderátoři chodí jak turisti, kamera neustále zoomuje, přibrali podle mě alespoň tři vizážisty, v pozadí pořád něco prosvěcuje a bliká...) převážili obsah a odpoutávají pozornost. Na zvýraznění dramatičnosti se co nevidět dočkáme roztřesené kamery. Copak si ČT myslí, že jsme tady všichni pitomci a že na nás zabírají takovéto laciné triky?

+3/0
11.4.2012 8:20

vladimír314

Je to bohužel koncepční

problém a tu koncepci staví pan Šámal, asi by bylo potřeba se poohlédnout po novém konceptorovi ...

+2/0
11.4.2012 8:04

dubanová

co je na TOM přínosného?

ani na té Nově si ten paškárek nedovolil OZBROJIT moderátory pitomým ČERVENÝM PYTLÍKEM, či co to je ? a ani je s TÍM NENECHAL POSKAKOVAT po studiu!!! je to evidentně blázen, zralý na Bohnice, copak TAKTO MÁ VYPADAT VEŘEJNOPRÁVNÍ TELEVIZNÍ ZPRAVODAJSTVÍ? A navíc celé to studio ODEKOROVAL RUDÝMI ČÁRAMI a všechno to završil tím, že moderátorky OBLÉKL DO RUDÝCH ŠATEČKŮ, a moderátorům uvázal RUDÉ KRAVATY - tohle si skutečně nedovolil ani na té bulvární televizi. Ano my SI tuto pitomost PLATÍME.

No a co na TO Rada ČT??

+2/0
10.4.2012 23:16

dubanová

Re: co je na TOM přínosného?

Omlouvám se, můj příspěvek skutečně není příliš kultivovaný, ale strašně mě štve, že tomu jenerálnímu řediteli, děláme hlupáky!!

+2/0
10.4.2012 23:18

Pavelsoucek123

Co bude priste?

To chozeni dopredu a zase dozadu maji v choreografii nebo to je plne na jejich uvazeni? Mackani touchscreenu je taky vtipne. Co bude priste? Nauci se pri tom stepovat?

+2/0
10.4.2012 23:11

luck69

UDÁLOSTI - SPORT

Co dělal dnešní (10.4.2012) moderátor sportovních zpráv Událostí ČT 1 uplynulých 10 let ?

?????

0/0
10.4.2012 22:03

pajak

Co je na tom přínosného?

Zatím jsem našel jediný přínos, který pro mne přinesla nová forma Událostí na ČT: omezuji sledování televize. Na toto zpravodajství se opravdu nedá dívat, relace je hrozně rozvláčná, zprávy a reportáže jsou moc dlouhé a unavující. Neustálé omílání toho samého dokola se nedá poslouchat. A k nové formě počasí se snad ani nebudu vyjadřovat, místo abych se dozvěděl, jak bude, jsou mi nabízeny facebookové fotografie, "které jsou opradu velice důležité a celý národ by se s nimi měl seznámit!". Takže od 1.4. je v naší domácnosti od 19 hod. klid a vypnutý přístroj, zprávy včetně sportovních si přečtu na internetu a jsem v pohodě. Jen nevím, za co mám platit televizní poplatek?Rv

+2/0
10.4.2012 12:29

Mahon Point

Zpravodajskou plytkost zadna nova grafika nezachrani !

Vsechny TV stanice ve svych zpravach prezvykaji to same, jen v jinem poradi. CT v nicem nevybocuje a navic je hlasnou troubou soucasneho rezimu.  Proc se ale stejnym zpusobem chova Nova a ostatni, kteri nemaji od statu ani korunu, to je me zahadou.

0/0
10.4.2012 12:13

CYnikCYnik

Re: Zpravodajskou plytkost zadna nova grafika nezachrani !

Co za to mají ostatní? Co třeba podmínky licence, odstřižení reklamy z ČT a její darování soukromým tv, ....[>-]

0/0
10.4.2012 12:47

CYnikCYnik

Vítězství formy nad obsahem

Zpravodajství ČT velmi pokleslo, drtí mě jak se ČT blíží Nově. Kauzy politiků a úředníků z regionů už se skoro neobjevují, ale zato se při dvouminutovém průletu republikou dozvíme o zimě na horách, kde zrovna poprvé vyráží na jizerské pláně běžkař z Prahé, v Orlických se lyžuje, v Beskydech bobuje a v Jeseníkách řidič ukazuje kabely, bez kterých by nenastartoval. Nikde žádná podstatná informace o stavu silnic, naplněnosti středisek nebo parkovišť.

Zabili i nejlepší počasí, kdy kvůli reportážím o rozbíjení ker a nepostradatelným fotkám z fejsbůůůčku nezbývá čas ani na předpověď počasí pro následující den.

No hlavně, že se od 1.4 zase řeší forma a nikoliv obsah. Ale mě je fakt jedno jestli mačkají knofliky na plazmě nebo to čtou z papíru; jestli seděj, stojej nebo běhaj a jestli znělku skládal Svoboda nebo Beatles a jestli je předěl ve 2D, 3D nebo 4G. :-/

+2/0
10.4.2012 11:55

999666999

Nikdy bych nevěřil že je to možné,

ale po příchodu toho klauna z Novy je to ještě mnohem horší 8-o8-o8-o

+2/0
10.4.2012 11:49

hjoe

Zprávy v novém

Zprávy na ČT1 v novém provedení se mi vůbec nelíbí. Nezáživné, na jednu "hlavní" reportáž upozorňováno 2x - jednou z terénu, potom ze studia, vše je vyumělkované, nepřirozené. Oblečení moderátorek je nepřirozené, uměle nastrojené. Nedivím se, že je bolí nohy (tak jak jsem to někde četl). V těch botách na podpatcích se není čemu divit. Znělka Branek, bodů a vteřin už není to co byla, pokud bych zrovna neseděl u televize a jen ji slyšel ani bych nepoznal, že začíná sport. Jedním slovem: Úpadek

+6/0
10.4.2012 11:36

Matwin

Vedení je spokojeno

diváku,ty se na to čuč.....

+2/0
10.4.2012 11:27

ODS čstější než Standův kříšťál

vy si myslíte že lidi ještě zajímá

nějaký manipulativní zpravodajství v TV? 8-o

0/0
10.4.2012 10:43

CYnikCYnik

úspěch

Nová podoba Událostí se tak povedla, že kvůli tomu vypnuli volnou diskuzi a nechali jen fejsbůůůk ;-)

+1/0
10.4.2012 10:33

Ichiro

Toto není ZPRAVODAJSTVÍ

ale magazín ! ;-€ a kde je zahraniční zpravodajství doparoma ! ;-O

+2/0
10.4.2012 9:38

Ana KNB

Děs...

Před změnami jsem se dívala pouze na Události, po změnách už ani to... Změny byly jednoznačně k horšímu. Už při první změně počasí, viz fotky z fejsbůku a otáčení moderátorů k obrazovce, dostala tato relace na frak, ale na hlavní zprávy se dalo ještě koukat. Teď už ani to ne. Přijde mi, že se nový pan ředitel chce za každou cenu přiblížit "kvalitním" zprávám na soukromých TV stanicích. Jenomže za své peníze nechci další Novu! Jedna bohatě stačí!!!

+1/0
10.4.2012 9:29

slastep

Voldánové os TV stávky nikdo nevěří ani sportovní výsledky..

takhle to nahoru nepůjde. Nicméně se sledovaností by měli úměrně klesat i koncesionářské poplatky

0/0
10.4.2012 9:08

DBLXCHT

Nuuudaaaaaa...

...tak už jsem tu "parádu" taky viděl a je to něco hrozného. Nemůžu si pomoct, ale je to prostě nuda, celé zprávy jsou jakoby otočené, na začátku méně zásadní zprávy natažené na tolik času, že se prostě nudím a pak už i ztrácím zájem o informace jako takové. Prostě to nejede, je to zdlouhavé, informací které nejsou důležité je moc a brzy nudí...graficky sice celkem fajn a ikdyž použití studia a dotykových TV je sice moderní, u zpráv spíš rušící.

Prima a Nova na to nejsou ale o nic lépe, takže v rámci těchto tří TV stanic je to prostě stejná špatenka jako u konkurence. Pro mě tedy jasný pád kvality ČT.Rv

+3/0
10.4.2012 8:31

roedor

Poslední rok TV moc nesleduju, na nové Události jsem se

dívala 2x, poprvé mě to nudilo a podruhé mě to nudilo k smrti. Události snad mají být stručné a věcné, 4 upoutávky na jednu reportáž a následná 15 minutová analýza jednoho jevu pro mě nejsou Události. A moderátorka, co se sotva drží na 15 cm šteklích a nervózně klopýtá po studiu tomu dodala korunu:-P.

+2/0
10.4.2012 8:28

pavel.n

Manažerské rychlokvašky .........

Manažerské rychlokvašky - Dvořák , Šámal a další zkouší svoje novinky o které jim tedy nestojím - rozpačité postávání moderátorů kdesi v prostoru a mávání kamsi do prostoru na jakoby obrazovku je přímo odporné.

.

Pokud pane Šámale nevíte , jak má zpravodajství vypadat zkuste třeba CNN , BBC - to jsou takové nevýznamné TV stanice  .................nemyslím , že by zkoušeli převzít vaši patlaninu !!!!!

+2/0
10.4.2012 4:55

yyyjj

Zatím mi to vychází a nic neměním, nemám proč.

V 18:55 mi zazvoní Prima, když řeknou, že bude krimi, přepnu na ČT1, v 19:30 mi zazvoní Nova {při ohlašování moderovátorů(kam zmizela Michaela? s přírodníma?)vypnu agresivní zvuk} a potom poslouchám a koukám do Počasí. Pár minut sledování ČT1 mi stačí. Je to jen Dvořákovize s OTTTTtou Černým v černé skupině moderovátorů...

0/0
10.4.2012 0:21

vencac

Dokud místo obsahu zdělení bude důležitější 3D studio

a nebubřelej Železnej, tak se diváci nikdy nevrátí. V podstatě pod taktovkou nového pana řiditele se krásně ukazuje jaká strana má většinu v RRTV a podle toho také celé reportáže vypadají.

0/0
9.4.2012 23:34

ladek

Zklamání

Výsledky změn jsou pro mne zklamáním. Snaha o senzace za každou cenu ve stylu TV Nova je u veřejnoprávní televize k ničemu. Vraťte se zpět, nebo ztratíte mnoho diváků. Jsem rovněž zklamán z  ponížení časů sportovních zpráv. Jediných zpráv na které se dalo koukat.Rv

+3/0
9.4.2012 23:12

Huczín von Szinágl

Augustová je tam přesčas

Augustová byla špičková?! Kdo to je profesor Jirák? Nějaký pseudonym? To si snad dělá legraci?

0/0
9.4.2012 23:00

papazian

Proč pořád někam chodí a pobíhají? Proč nesedí v klidu

za stolem? Velmi mne to ruší od poslechu těchto zpráv, pokud se na ně již dívám. Také mačkání různých obrazovek, dotykových kabelů mi přijde nadbytečné až rušící obsah zpráv. Změny nepovažuji k lepšímu, snad při předpovědi počasí je lepší větší mapa republiky. Pokud budou vypravěči zpráv chodit od stolu ke stolu a okolo nich procházet další zaměstnanci televize, tak omezím sledování těchto zpráv na minimum! Úroveň šla jednoznačně dolů.

+8/0
9.4.2012 21:55

jan_libich

Pan Dvořák se rozhodl z ČT udělat televizi maškar.

Přijde mi, že Nova koncept na ČT není dobrý nápad. Ze relativně seriózního zpravodajství udělat reality show zmatků a maškar, to tam měli dát aspoň nějaké modelky a modely, ti starý moderátoři se do tohoto konceptu nehodí. Informační hodnota Zpravodajství na ČT začíná klesat k nule a pomalu i sledovanost.

+2/0
9.4.2012 21:15

Martin111

Pionýrská vlaštovka

Pionýrská vlaštovka Augustová už mě točí léta a ČT jí na obrazovku bude cpát neustále...

0/0
9.4.2012 21:12

bar.bu.do

Re: Pionýrská vlaštovka

... jojo, máte pravdu, škoda, že Vlaštovka už není ...

0/0
9.4.2012 21:49

jan_libich

No změna je život.

Viděli jste někdy Augustovou v sukni? Já ještě ne, aspoň Voldánová trochu zachraňuje.

+1/0
9.4.2012 21:12

bar.bu.do

Re: No změna je život.

... v TKM sedávala na lavici v minisukni ...

0/0
9.4.2012 21:50

jan_libich

Re: No změna je život.

Co to je TKM?

0/0
9.4.2012 23:15

Le Miserable

Re: No změna je život.

(T)Blbovizní Klub Mladých - konec osmdesátých let.

0/0
9.4.2012 23:28

rokaro

Re: No změna je život.

nezajímá mne sukně či kalhoty,požaduji kvalitu zpravodajství jak byla před novodobou maškarádou

+2/0
9.4.2012 23:57

anja24

nové zprávyČT

Ne, nelíbí se nám nová podoba zpráv. Postrádáme především kvalitní  zahraniční zpravodajství, dříve bylo více zpráv. Rv;-OZačali jsme poprvé od roku 1989 sledovat zprávy na TV Prima.!!!!Moc!! mi chybí  vyhození moderátoři !! Mám obavy, že se moderátoři začnou na ČT projevovat stejně jako na Nově, to mě děsí!!!!

+5/0
9.4.2012 19:36

libyn

Re: nové zprávyČT

já postrádám větší akčnost moderátorů. Pomalý pohyb, sem tam zvednou ruku k plazmě, žádné upřené pohledy z očí do očí a je těch nedostatků mnohem víc! Prostě nuda, snad až na to oblečení, ať to není jen o kritice. Čekal jsem menší nudu. Mají co zlepšovat, takže do té doby zůstanu věrný NOVĚ!

0/0
9.4.2012 19:45

Titan.no1

Re: nové zprávyČT

A jaký v tom je rozdíl? Základem všech zpráv je mediální manipulace a plnění zadání. Obal je naprosto nedůležitý, zpráva o bouračce je stejně hodnotná, jako překroucená zpráva o údajných revolucích a zločinech ve světě, která se tváří pravdivě...

+2/0
9.4.2012 19:46

tetek.

Re: nové zprávyČT

A o tom to celé je, jenže lidi jsou stupidní (naštěstí těch uvědomělých stále přibývá). :-P

0/0
9.4.2012 22:39

Krak

Re: nové zprávyČT

To se tedy hodně mýlíš...

0/0
10.4.2012 10:55

Kefalín4

Poplatek/výpalný má ČT jistý?!

Tak co se zde vztekáte? Socialistický ostrov v tržním kapitalismu, to musí bejt žrádlo...

+2/0
9.4.2012 19:20

bar.bu.do

Re: Poplatek/výpalný má ČT jistý?!

... coto?

0/0
9.4.2012 21:50

iBlesk

Právě teď (9.4.2012 v 19:08) bylo hlavní zprávou to, že

koledují i kolednice. Druhá zpráva o policejních raziích se nějak "pomíchala" s tou první, což pan Železný omluvil chybou při živém spojení s redaktorem. Lhal - jen idiot neviděl, že to byl špatný střih dávno natočených reportáží!

+1/0
9.4.2012 19:14

I-va

Re: Právě teď (9.4.2012 v 19:08) bylo hlavní zprávou to, že

A co má asi tak říkat? Horší byl ten začítek, kdy na tabuli jako v I. třídě ukazoval, že A - vláda se dohodne, B- vláda se nedohodne. To jsme řvali smíchy. Ale je v tom nevinně. Je to šámalovina.

0/0
9.4.2012 20:10

papazian

Re: Právě teď (9.4.2012 v 19:08) bylo hlavní zprávou to, že

Informační hodnota zpráv šla jednoznačně dolů, asi záměr, aby národ nic nevěděl, jak je to ve skutečnosti. Lépe se pak stádo ovládá. Děsí mne tato představa, ale jsme podle všeho hříčkou vyvolených.

0/0
9.4.2012 21:58

aaiv

Problém je v tom, že zpravodajství

má přinášet zprávy= informace. K nim popř. odkaz na další pořad (komentář, debatu) nebo krátkou reportáž. Takže jako divák chci vidět tvář zpravodaje, popř. ilustrující text nebo dokumentární filmový šot. NE róby hlasatelek ani jejich dialogy, ne regionální zajímavosti. A navíc vyměnit skvělou Toušlovou aj. za mladou pipinu... To všecko je vzkaz divákovi: Jsi trouba, co neudrží pozornost, tak ať se máš na co dívat.

+5/0
9.4.2012 18:26

I-va

Re: Problém je v tom, že zpravodajství

Spíš vzkaz divákovi - "vlez nám na záda, však si zvykneš".

+1/0
9.4.2012 20:11

fouly

Zprávy

mě musí zajímat, jinak je to celé v háji!

+4/0
9.4.2012 13:46

orinka3

jiné hledisko - místo sledovanosti UŽITEČNOST

a tady podle mě vede Prima o koňskou délku svými Krimizprávami. Podařilo se jí zaujmout a vtáhnout diváka do akce samotné, lidi nejsou jen pasivními diváky, ale mohou něco i ovlivnit. DávámR^ ČT by měla taky něco vymyslit (ne okopírovat), aby se lišila a byla taky k užitku. Zprávy, které už od rána znám z internetu, nepotřebuju znovu slyšet a vidět.

0/0
9.4.2012 13:18

Najdete na iDNES.cz