Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Další smrt dělníka na Ostravsku, muž nepřežil třicetimetrový pád

Ostravští policisté vyšetřují další úmrtí dělníka. Třicetiletý muž se při opravě střechy zřítil do hloubky zhruba třiceti metrů, jeho sedmadvacetiletému kolegovi se při pádu podařilo zachytit konstrukce a přežil.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

m.bizon

Hrozba

Chceš být zaměstnán ? Bezpečnost i ostatní náležitosti zapomeň.

0/0
8.3.2012 14:30

Kidkid

Re: Hrozba

Mělo by to být: Chceš být podnikatel nebo kriminálník? Buď se bude u Tebe dodržovat bezpečnost práce, nebo si zapracuješ v kriminálu při ruční výrobě dlažebních kostek, ale kvalitní! Dodáváme do Německa a ti kšunt neberou!!;-D;-D

0/0
8.3.2012 18:49

ViFry

Medvědi z BOZP ...

ještě spí tuhým zimním spánkem. Na ty kanclářské krysy je venku ještě zimečka. 8-o8-o8-o

0/0
8.3.2012 8:29

pablo_II

Re: Medvědi z BOZP ...

Jak pomůže kancelářská krysa někomu kdo se nejistí dle předpisů?  Řekne dělníkovi při kontrole, máte být přivázaný, ten se zasměje apřiváže se a až kontrola odejde, tak se zas odváže, tak co? Já tedy nevím, píšou, že tam byl bezpečnostní sí´t ale dost pochbuji, že je to dostatečné jištění dle předpisů. Nemusí náhodu chodit navázaní na jistícím laně? Já vím, že to překáží, zdržuje atd, ale bezpečnost by měla být na prvním místě a pokud někdo kývne na to, že se této ochrany dobrovolně vzdá a pak se něco stane, tak si za to může jedině sám.

+6/0
8.3.2012 8:45

hňup

Re: Medvědi z BOZP ...

před lety, mnoha leta, v dobách vlády jedny strany, mi vypravoval jeden jak bezpečák z  IBP (inspektrorát bezpečnosti práce)  zachytil na stavbě člověka bez ochranné přilby které byly tehdy čerstvě povinné. a udělil mu pokutu 50kč. ten člověk šel nazlobenej vo pár poschodí vejš, tam si sednul a na bezpečáka nadával. dlouho. tak dlouho, že ten bezpečák už vyšel až do toho patra, kde nadával, a zachytil jej opět bez přilby. a další pokuta. protože ten porušovač předpisů bezpečné práce byl recidivista, bylo to už za sto.  na reakci toho zednickýho pomocníka, že dostane přesdržku, a né stovku, mu bylo sděleno že za útok na úřední osobu, kterou ten inspektor v tu dobu byl, je pokuta 1000 kč . zednický pomocník nebyl zase až úplně blbej  a tu stovku zaplatil a přilbu pak poctivě skoro tejden nosil....

0/0
8.3.2012 9:31

baloun

Re: Medvědi z BOZP ...

Aha, já myslel, že mu přimaloval tykadla a pak se nechal zašít.

0/0
8.3.2012 12:01

Kidkid

Re: Medvědi z BOZP ...

Vážení, za totality vycházel časopis "Bezpečnost a hygiena práce". Byl jsem jako skoro všichni v ROH a protože nás v naší organizaci bylo asi 9 tak to dopadlo tak, že každý musel mít nějakou funkci. Na mně vyšla funkce bezpečáka. Ten časopis jsem dostával z titulu funkce a tehdy stál 3 Kčs ( platila organizace a byl to měsíčník). V každém čísle byly smrťáky a k tomu fundované povídání na téma co předpisů bylo porušeno i s tím, že ten předpis zase vyšel z nějakého smrtelného úrazu. Doplním jen, že organizace byla na úřadě a jediné co šlo řešit bylo řízanec o kancelářský papír , řízanec o kovovou skříň a případně udeření se do hlavy o stůl při usnutí v práci :)) Tu bezpečnost práce dostaly odbory tehdy proto, aby měly vůbec nějaký význam mimo kolekcí na Vánoce. :))

Dneska je situace jiná, nestarají se o bezpečnost práce odbory ( které stejně tehdy mohly leda bububu), ale státní orgán, který může dát citelnou pokutu. Jsou to státní zaměstnanci, tak ať konaj!

0/0
8.3.2012 18:45

dropa

Přichází jaro a tam to padá

jak přezrálý hrušky na podzim. :-/

Asi jak povolil ten mráz...:-(

0/0
8.3.2012 8:22

Kidkid

Re: Přichází jaro a tam to padá

Duben, měsíc bezpečnosti práce!!!

0/0
8.3.2012 18:47

Najdete na iDNES.cz