Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

V Iráku zemřelo na 70 tisíc lidí od začátku války, tvrdí tamní vláda

Podle údajů irácké vlády si násilnosti v zemi v letech 2004 až 2011 vyžádaly skoro 70 000 mrtvých a více než 239 000 raněných. Jde o oběti teroristických útoků, násilností i vojenských operací. Americká administrativa však už dříve uvedla číslo ještě vyšší.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

tetek.

Neustále nám lžou, nevím, proč bych jim měl teď věřit.

;-€

0/0
1.3.2012 12:10

waleyo

Re: Proč se tak blbě ptáš?

Ty si stejně budeš věřit jen tomu, co se Ti bude hodit - bez ohledu na to, jak to reálně je.

0/0
1.3.2012 13:01

tetek.

Re: Proč se tak blbě ptáš?

Ne, já budu věřit tomu, co je nejpravděpodobnější. A s léty spousta věcí do sebe najednou začnou zapadat jak skládačka. A pak už jenom verifikuješ a přípradně přehodnocuješ. A tímto kontinuálním jednáním se neustále snažíš přiblížit k pravdě.:-P

0/0
1.3.2012 13:09

waleyo

Re: Proč se tak blbě ptáš?

No pokud věříš, že Dvojčata byla komplot taijnýchz služeb tak přeju hodně štěstí při těch verifikacích - třeba nakonec v těch Bohnicích neskončíš.

0/0
1.3.2012 16:46

tetek.

Re: Proč se tak blbě ptáš?

Shodou okolnosti jsem technik který rozumí fyzice, a už prvnich zaběrů mě něco smrdělo - a to dominový efekt rychlejší než volný pád kusu betonu bržděného vzduchem! Takový nesmysl! A pak jsem se dozvěděl o konspirační teorii, do které vše v průběhu dalšího času zapadalo. PS: ještě nikdy se vlivem požáru nezřítila žádná výšková budova a to skutečně některé vyhořeli fest, dvojičata jen dýmila.:-P

0/0
1.3.2012 16:57

waleyo

Re: Proč se tak blbě ptáš?

:))) Právě jsi předvedl, že jsi prohlaný kecal, který ví o fyzice i o Dvojčatech míň než nic! ;)

Budovy Dvojčat by volným pádem musely padat 10,9 vteřin - jenže Jižní věž padala přes 17 vteřin a Severní dokonce přes 22 vteřin, což má logiku, protože Jižní věž hořela níže a její dráha pádu tak byla kratší - navíc část nad požářištěm vážila více, takže spadla dřív, přestože byla zasažena později a méně vážně.

A ty kydy o tom, že žádná výšková budova se nikdy nezřítila vlivem požáru, si nech pro děti - v r. 2005 hořela opravovaná budova Windsor Tower v Madridu - opadaly všechny ocelové části pláště budovy - zůstal jen vnitřní betonový skelet - a to prosím ani nebyla poškozean nějakým nárazem jako Dvojčata!

Jdi si se svými teoriemi někam, ano? ;)

0/0
1.3.2012 17:56

tetek.

Re: Proč se tak blbě ptáš?

Urážky si nech ano? Nejsem zvědavý na něčí mentální zvratky.

K věci, jak se může bortit budova rychleji než volným pádem jejích trosek bez řízeného odpalu??! Mluv prosím velký fyziku a mysliteli. ;-€

Windsor Tower v Madridu se nezřítila - tedy to, co jsem psal - byla zbourána dodatečně. Tak co ty na to?

0/0
1.3.2012 18:08

waleyo

Re: Proč se tak blbě ptáš?

Jestli tu někdo někoho uráží tak urážíš Ty mou inteligenci svými mentálním zbvratky o Dvojčatech atd.!.

Ach jo to je jak u blbejch na dvorku - četl jsi vůbce co jsem psal?! Tak ještě jenou a po lopéatě! Odpověď na Tvou otázku je prostá - Dvojčata volaným pádem (ani rychleji) napadaly! Jižní věž padala 17,5 vteřin a severní 22,5 vteřin - volný pád by přitom dělal 10,9 vteřin, tak už konečně pochop, že jis naletěl nějakému lháři, který si neumí vzít stopky a změřit dobu hroucení budovy z nějakého záběru, který ten pád zachycuje! A Ty očividně taky ne! Přitom ses holedbal jak si všechno ověřuješ - kecko!

Já neříkal, že se zřítila celá věž sedmilháři - já jen říkal, že její ocelový plášť se zhroutil sám díky působení pouhého požáru - stejně jako se to stalo WTC 7 (i když ta po pádu WTC1 a 2 už měla taky trochu narušenou statiku) - vnitřní betonové jádro Windsor Tower  vydrželo - jenže WTC bylo stavěno jinak - betonová byla pouze nouzová schodiště - jinak byla budova z ocelových nosníků!

0/0
1.3.2012 18:16

tetek.

Re: Proč se tak blbě ptáš?

ja:"PS: ještě nikdy se vlivem požáru nezřítila žádná výšková budova a to skutečně některé vyhořeli fest, dvojičata jen dýmila."

ty: "A ty kydy o tom, že žádná výšková budova se nikdy nezřítila vlivem požáru, si nech pro děti - v r. 2005"

A ty mě máš tu drzost nazývat sedmilhářem?!!!

Mimochodem můžeš se na to kouknout zase zde:

http://www.reformy.cz/zpravy/film-neviditelna-rise-novy-svetovy-rad-definovan/

0/0
1.3.2012 18:58

waleyo

Re: Proč se tak blbě ptáš?

Ano jsi sedmilhář, protže jsi naznačoval, že výšková budova pouhým požáídem spatnout nemůže - jenže kdyby Windsor Tower byla stavěnaá stejně jako Dvojčata - tj. celá z oceli a pouze se betonovými schodišti, tak by při požáru neopadal jen plášť, ale spadla by celá - měla štstí, že jádro bylo celé z betonu a nebylo narušené jako v případě Dovjčat.

A své teorie o NWO si nech pro děti, ju? ;)

0/0
1.3.2012 19:01

waleyo

Re: Proč se tak blbě ptáš?

Mimochodem proč by Widnsor Tower dodatečně asi bourali, kdyby jí požár nebyl schopen ublížit?! Nebylo to náhodou proto, že požár zničil ocelový plást ,který v důseldku toho opadal a narušil statiku sloupů níže?! Včil mudruj Ty "experte na fyziku"!

0/0
1.3.2012 18:17

tetek.

Re: Proč se tak blbě ptáš?

Protože se to asi nevyplatí opravit. Ještě něco nechápeš?

0/0
1.3.2012 19:00

waleyo

Re: Proč se tak blbě ptáš?

No ne! Konečně rozumné slovo! Takže připouštíš, že požár zpsobil natolik nevratné škody na té budově, že bnlyo levnější ji zbourat než opravit? ;)

Ale ještě pořád jsi mi nevylsvětli, jak je možné, že v důsledku pouhého požáru opadal celý nijak nenarušený vnější ocelý plášť - podle Tebe se to přece nemohlo stát - musela by ho přeci zničit řízená expolze - nebo ne?! ;)

0/0
1.3.2012 19:04

tetek.

Re: Proč se tak blbě ptáš?

Já to někdy popřel?!

neznám detalily. každá budova může být konstruována jinak.

0/0
1.3.2012 19:18

podotek

Re: Proč se tak blbě ptáš?

http://www.youtube.com/watch?v=5eUD93vVcQk&feature=related

Podle očitých svědectví záchranářů byla budova časně odpoledne vyklizena a označena z nějakého důvodu za nebezpečnou ve smyslu plánovaného brzkého stržení.

http://blisty.cz/art/33106.html

0/0
1.3.2012 20:29

waleyo

Re: Proč se tak blbě ptáš?

S evakuací Severní i Jižní budovy WTC se začalo hned po nárazu prvního letadla - v Severní se s tím pokračovalo, v Jižní byl po čtvrthodině evakuační pokyn zrušen - takež se část lidí zase vrátila do práce - pak narazilo druhé letadlo a všem došlo, že to není náhoda - takže se začlalo vyklízet okolí budov. Kdžy se budovy WTC zhroutily, nido už na nic nečekal a kromě hasičů a policitů zdrhali všichni, když začalo hrozil zhorucení WTC7, policie si nechalal od nájemce WTC schálit stažení svých lidí, aby nebyli ohroženi a on ten souhlas dal - to slavné "pull them out". Budova WTC7 se pak v důsledku neahšeného požáru zhroutila po 17. hodině - nebylo to žádné plánované stržení, ale očekávané zhorucení budovy!

0/0
2.3.2012 9:21

podotek

Podle oficiální zprávy dosti nečekané, když se dosud přesně

neví, proč to vlastně spadlo - prý "předtím nikdy nepozorovaný nový jev tepelné roztažnosti" (ovšem BBC to jasnovidně očekávala) - při tak nepatrném poškození. Ovšem jako ostatní nejasnosti to kupodivu nikoho nevzrušuje. Kdysi byl za Neználka ten, kdo nevěřil na palačinky ... stejněě nevěřím, že tu omíláte "oficiální" názory zdarma. Kdekdo jim sice věří, ale to jsou většinou lidé, kteří se po "nepotřebných" informacích v netových diskuzích nepídí ...

http://insidejob.blog.cz/0808/zprava-nist-o-wtc-7-ostudne-trapne-a-zcela-chybne

http://www.reformy.cz/zpravy/rozhovor-s-doc-ing-ivanem-nemcem-o-prvni-ceske-studii-padu-wtc-911/

0/0
2.3.2012 13:24

waleyo

Re: Podle oficiální zprávy dosti nečekané, když se dosud přesně

:))) Nevíš to leda Ty! ;)

Jasně, když po 106 minutovém požáru spadly dva velké baráky, tak ten třetí vedle nich, který hoří "jen" půl dne určitě nespadne, že?! ;) Fakt na to musíš být jasnovidec?

Věř si čemu chceš - rozumný přístup od tebe nečekám - paranoiu u Tebe naopak předpokládám. ;)

0/0
2.3.2012 15:59

tetek.

Re: Proč se tak blbě ptáš?

Děkuji za relevantní příspěkek, byl pro mě nový. R^

0/0
4.3.2012 5:39

waleyo

Re: Proč se tak blbě ptáš?

Takže Ty neznáš detaily a přesto máš drzost tvrdit, ež psiklenecké teorie o WTC jsou pravdivé?! Neříklas prve, že si věci ověřuješ? ;)

0/0
2.3.2012 9:16

tetek.

Re: Proč se tak blbě ptáš?

Jsou věci, které jsou podezřelé od začátku - pokud alespoň trochu rozumíš dané problematice.

0/0
4.3.2012 6:17

waleyo

Re: Proč se tak blbě ptáš?

A propos - uvědom si laskavě, že USA byly do prosince 1941neutrálním státem, který mohl obchodovat s kým chtěl. Prezident ani Kongres neměl žádnou pravomoc bezdůvodně zakázat americkým firmám obchodovat s válčícími stranami! Zákon o netralitě akorát zakazoval americkým lodím plout do vod, kde probíhají válečné operace, protože to ohrožovalo civilní námořníky - a tady byli Němci v průšvihu, protože Gibraltar, Biskaj i Severní moře byly  válečnou zónou! ;) Britové dokonce oproti původním plánům vyrazili proti Italům do Britského Somálska, protože Italové se tak dsotali na břeh Rudého moře a to z něj udělalo válečnou zonů - Amíci pak odmítali plout až do Suezu! ;)

0/0
1.3.2012 18:07

tetek.

Re: Proč se tak blbě ptáš?

Určitě ne po vypuknutí války. S nepřítelem se nesmělo obchodovat.

0/0
1.3.2012 18:42

tetek.

Re: Proč se tak blbě ptáš?

mala oprava určitě ne po vstoupení USA do války.

0/0
1.3.2012 18:43

waleyo

Re: Proč se tak blbě ptáš?

Ano, po té co se USA octly ve válečném stavu, vstoupil v účinnsot zákon, že s nepřítelem se obchodovat nesmí - což samozřejmě zanmenalo pro ty firmy naopak ztráty, protože Němci, Japonci i Italové jejich invesrice konfiskovali, nic nevraceli a neplatili...

0/0
1.3.2012 18:59

tetek.

Re: Proč se tak blbě ptáš?

To byla jejich volba postavit si tam firmu. Rizika jsou vždy.

0/0
1.3.2012 19:16

waleyo

Re: Proč se tak blbě ptáš?

Jistě. Jenže Tys tvrdil, že se snažili zatáhnout USA do války, aby na tom vydělali - přitom jejich motivy měly být přesně opačné, aby nepřišli o své investice v Evropě... ;)

0/0
2.3.2012 9:15

tetek.

Re: Proč se tak blbě ptáš?

Takyže zatáhly USA do 1.sv. války. Zbrojní průmysl prosperuje, když se střílí a rozbíjí. Ne v době míru.

0/0
4.3.2012 6:05

Udajna svoboda slova999

To samozrejme Husseina nezajima, ropa

bylo to kvuli cemu tam sli, stejne jako v Libyi a ta je samozrejme dost dobre chranena a distribuovana podle potreb..R^

0/0
1.3.2012 11:57

waleyo

Re: :))) Ty jsi vážně komik!

Kdyby ses namáhla si zjsitit kdo v Iráku dnes těží ropu a kolik za to dostává, tak bys tu takovou blbinu nemohl plácnout! :))) I když jak nad tebou tak přemýšlím, tak nejpíš mohl...

0/0
1.3.2012 13:04

tetek.

Re: :))) Ty jsi vážně komik!

Opravdu, tak kdo má těžební práva, nějaká US korporace?

+1/0
1.3.2012 13:22

waleyo

Re: :))) Ty jsi vážně komik!

:))) Jediný kdo má těžební práva na každém ze 7 ropných polí v Iráku je irácká státní ropná společnost, která má ve smlouvách garantováno, že se bude podílet na 25% těžby daného ropného pole - o zbytek těžby se dělí firmy, které vysoutěžily zakázky a jsou placeny za vytěžený barel.

Z těžařských firem v Iráku jsou z USA pouze 2 (slovy: dvě) - Occidental, která těží na ropném poli Zubair (23,44%) a  o těžbu se dělí s italským ENI (32,81%) a korejským KOGASem (18,75%) - cena za jejich služby činí 2 USD za barel. Druhou firmou je Exxon, která těží na poli West Qurna 1, kde těží 60% těžby spolu s holandskou Shell, který těží 15% - cena za jejich služby činí 1,9 USD za barel.

Na zbylých polích se o těžbu dělí ropné firmy ruské, holandské, malajské, čínské, italské, francouzské, britské, norské a turecké - nejlépe placená je těžba na poli Badra - 5 USD za barel (těží tam GAZPROM, PETRONAS, KOGAS a TPAO) - nejméně je placená těžba na poli West Qurna 2 - 1,15 USD za barel (Lukoil, Statoil).

0/0
1.3.2012 17:02

tetek.

Re: :))) Ty jsi vážně komik!

Teď by mě zajímalo, kolik majitelů všech zmíněných firem existuje celkem - já se totiž obávám, že budou všechny patřit nějakému anonymnímu hňupovi stejně jak je tomu u bank. Tady totiž nejde o to, že to bude přímo těžit USA, tady jde o to, že to bude těžit korporace určitého týpka.

0/0
1.3.2012 17:15

waleyo

Re: :))) Ty jsi vážně komik!

Tak se do toho pusť - v USA se valné hromady konají věřejně, obchodní rejstříky mají taky.

0/0
1.3.2012 17:31

tetek.

Re: :))) Ty jsi vážně komik!

Jasně - já na startu s desetikorunou vs. multimiliardové nadnárodní korporace. To má být ta rovnost příležitostí? 8-o

0/0
1.3.2012 18:00

waleyo

Re: :))) Ty jsi vážně komik!

Chtěls získat informace nebo vést konkureční boj? Tak si ty informace sežeň! Jak myslíš, že to dělám já? ;)

0/0
1.3.2012 18:08

tetek.

Re: :))) Ty jsi vážně komik!

Mno mě by hlavně zajímalo, kdo je vlastníkem FED a proč je tajný¨, když ostatní firmy musí být odkryté.

0/0
1.3.2012 18:45

waleyo

Re: :))) Ty jsi vážně komik!

Tak si to jdi zjistit. To Ti mám všehcno zjišťovat já? Říkals, že si věci ověřuješ! ;)

0/0
1.3.2012 19:05

tetek.

Re: :))) Ty jsi vážně komik!

Jenže tahle informace není k dispozici pro veřejnost.

0/0
1.3.2012 19:19

waleyo

Re: :))) Ty jsi vážně komik!

Tvrdíš to, aniž bys to zkusil. ;)

0/0
2.3.2012 9:22

podotek

No jo, v podstatě US invazí pomohlo Iránu

protože iráčtí šiité jsou pochopitelně s ním velcí kamarádi. Odstranili sice odpůrce Izraele Sadáma, ale ajatoláhové sionisty také nemusí.

Nemyslím, že by to byla jen stupidita, spíš se jedná o snahu podnítit maximální chaos, stejně jako v případě dalších odstraněných sekulárních diktátorů.

http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/martin-novak.php?itemid=1691

0/0
2.3.2012 13:30

waleyo

Re: No jo, v podstatě US invazí pomohlo Iránu

Jasně - Amíkům jde o to, vytvořit co největší chaos, aby ta ropa, kteoru od Arabů dovážejí, byla co nejdražší a Arabové tak na účet USA vydělali co nejvíc, že? ;) Co tam máš dál? ;)

0/0
2.3.2012 16:01

tetek.

Re: :))) Ty jsi vážně komik!

Křišťálová koule řekla? Ty jsi se chlubil, že mě to "zase" najdeš, ne?

0/0
4.3.2012 6:18

tetek.

Pár mrtvol, no co....

....hlavně že zbrojní průmysl vydělal. Kapitalismus je skvělá věc.......;-D Rv

0/0
1.3.2012 11:46

waleyo

Re: Pár mrtvol, no co....

Tak schválně! Kolik? ;) Dovolím si poukázat an to, že důsledku nákladů na Irák zrušil Pentagon vývoj stealth vrtulníku Comanche, který probíhal od počátku 90. let (a enbyl to jediný zrušený vývojový program, v  kterém byly utopany miliardy USD!), poslal rychleji "do důchodu" stealth stroje F-117, prodloužil životnost stávajících F-15, a razantniě snížil objednávku na dodávky nových F-22 Raptor protože na nákup nových F-15 a více F-22 nemá prachy... Fakt se to tomu zbrojnímu půrmyslu tak vyplatilo? ;)

0/0
1.3.2012 13:07

tetek.

Re: Pár mrtvol, no co....

Si děláš srandu? Já bych ho považoval pomalu za monopol. Není moc zemí které vyvíjí své vlastní zbraně. Velmi nákladné.

Bral jsi v úvahu fakt, že peníze nejsou, neb jsou investovány do války a tudiž armáda má méně na výzkum? Do zbrojního průmyslu však jdou daleko větší peníze než v míru, to je snad jasné ne? Takže i bankéři mají velký zájem zavést svou zemi do války (nutí státy se těžce zadlužit), jako už to udělali min. USA korporace a banky za 1. i 2. sv. války. :-P

0/0
1.3.2012 13:21

waleyo

Re: Pár mrtvol, no co....

Nedělám si srandu ani v nejmenším. Každá rozumná zbrojařská firma se snaží vyvíjet novinky - přeci jen trh se zbraněmi je taky trh a musí inovovat , jinak budou zaostávat a budou muset jít dolů s cenou. Samozřejmě jen ty největší vyvíjejí hi-tech technologie.

Je vidět, že "ověřování" financování armády ses moc nevěnoval, jinak bys totiž věděl, že výdaje USA na obranu tvoří z 55-65% (podle období) výdaje na lidské zdroje a 45-35% představují výdaje na výzbroj, techniku a výstroj. V době války samozřejmě stát má zvýšené výdaje, takže na výzkum se nedostává - stát nakupuje spíš prověřenou techniku a nemá tolik peněz, aby riskoval inovace, které se v praxi nemusí osvědčit - důsledek toho je, že inovační schopnosti firem upadají a ony začínají technologicky zaostávat, navíc např. samotná likvidace munice v míru je cca 10x dražší než použití za války - paradoxně tedy  vývojářští zbrojaři mají mají zájem spíš na míru.

A bankéři? Snažit se můžou-rozpočet ale schvaluje kongrešs USA. ;)

0/0
1.3.2012 17:13

tetek.

Re: Pár mrtvol, no co....

Můžeme snad vyvážet Tamaru či Věru, kam by se ná m líbilo? Tohle opět není žádný volný trh.

Neřekl bych, že vývoj vojenské techniky upadá - nevím, z čeho tak usuzuješ.

A další věc je ta, že výrobce vlastní jak výrobu, tak údržbu a výrobu munuce tak i vývoj.

Kongres USA je zkorumpovaný stejně jako ty jejich presidentské loutky - kdopak jim asi platí milionové předvolební turné?

0/0
1.3.2012 17:32

waleyo

Re: Pár mrtvol, no co....

A Ty myslíš, že americké firmy smějáí vyvážešt Stealth technologie do Ruska nebo do Číny? Mluvil sjem o trhu se zbraněmi a ne s nejmodernějšími voojesnkými technologiemi, které státy utajují jak můžou! Tamara a Věra se dají použít jen proti letadlům používaným státy NATO, takže vyvážet jen nepřátelům NATO by byla kolosální hloupost - jska se ostatně ukázalo v Jugoslávii, kde sestřelili F-117 díky upravené Tamaře...

Vývoj technologií upadá či se zpožďuje v okamžiku kdy je válka a přesměrují se finanční zdroje - to platí ostatně i v míru, když jsou nečekané výdaje nebo výpadky příjmů (povodně, krize apod.).

No to sice vlastní ale co z toho? Vyinkacuje prayh za něco jinéh, ale je to pro něj prašť jako uhoď a zpožděný vývoj je pro něj korkem zpět.

Zkorumpovat tolik lidí je daleko těžší a dražší - navíc v USA se po korupci jde - viz případ Spitzer, Blagojevitch atd.

0/0
1.3.2012 17:48

tetek.

Re: Pár mrtvol, no co....

Těžko říci, čí je v tom zájem, ale nemyslim si že náš ani NATO.

To nemusí být vůbec pravda, technologický pokrok v 2.sv je brutální (rakety, jaderná bomba).Byla to totálni válka.

Kdyby se šlo po korupci, vypadá to úplně jinak - mimochodem, víš že ve dvojičatech se kromě zlatých cihel ztratili i vyšetřovací spisy ohledně težké korupce USA firem - to, co se vyšetřovalo dekády náhle zmizelo a už to nikdo nedá dohromady - případ promlčen -to je ten boj? :-P

0/0
1.3.2012 18:27

Najdete na iDNES.cz