Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Kdo jiný se má ozvat? čílí se studenti. Z Dobeše si utahují i divadlem

Takový mumraj už správce pražské filozofické fakulty v osm večer dlouho nezažil. Chodby a schodiště se proměnily v rušný úl, na přednáškách o demografii či vesmíru není k hnutí. Stovky lidí lákají i koncerty a divadlo. Studenti akcí Noc univerzit pokračují v protestech proti vysokoškolským reformám.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

PetrPraha2

nejdřív korupce a pak až škrty ministři !!!!!!!!!

Škrty a deforma ve školství jsou potřeba, jinak by neměli na statisícově odměny pro své sekretářky (já tomu říkám drž-hubné). Pořád se taky setkávám s případem, že se například na státním zastupitelství platí za DSL 2/2MB linku i 15-20 tisíc měsíčně, když de koupit 20/20 za 8 tisíc. Jestli je krize, tak proč úřady nepřejdou na Linux? Teď když se psala nová aplikace pro úřad práce, tak se to celé mohlo napsat na linux a ušetřit tak miliony za licence M$. V Německu už takhle přecházejí na linux několik let a ušetřili už miliardy. Jenže co je zadarmo, tak tam netečou žádné provize !!!!!!!! Vláda/stát by si měla nejdřív udělat pořádek ve vlastních výdajích a mělo by to být i v zájmu zaměstnanců jinak brzy přijdou o práci. Stát přichází o 200 miliard ročně na nevýhodných výběrových řízeních a předražených službách a zaměstnancům je to jedno, protože z jejich kapsy to nejde a proč by se taky namáhali, když řadový zaměstnanec z toho nedostane ani korunu.

0/0
3.3.2012 10:34

škovras

Včera

se v reportáži zeptali studentů, s čím konkrétně nesouhlasí v navrhované reformě. Kromě obecných žvástů nikdo neodpověděl. Překvapil mne redaktor, protože se stávkujících zeptal, jestli návrh reformy četli. Nikdo z dotázaných nečetl, ale "oni to četli kamarádi a nesouhlasí s tím".;-D  Mám dojem, že ti dnešní studenti jsou na tom obdobně, jako byli ti v ´89, jenže těch aspoň využili. Po těch dnešních ani pes neštěkne. Panstvo je k ničemu nepotřebuje. A společnost bere jejich bivakování ve škole jako zpestření několikaletého studia. Takový "veselý týden".;-D

+1/0
1.3.2012 6:17

wiki5.5

Re: Včera

no a o tom to asi na studiich je, ne? ;-D

0/0
1.3.2012 20:21

editus

A kde jsou nyní .....

... ti, co krákali, že se do stávky připojují pouze filosofické obory apod? Čistě náhodou jsem četl, že se k nim přidávají i obory technické :-) tak se jen ptám, kde se stala chyba :-D

0/0
29.2.2012 21:51

wiki5.5

Re: A kde jsou nyní .....

ani budouci technici neumi cist

0/0
1.3.2012 20:21

certik_bertik

jakko

absolvent VUMLu s červeným diplomem vyjadřuji tímto studentům solidaritu a přeji jim kvalitní vzdělání přesně takové jaké se dostalo mě

0/0
29.2.2012 15:14

jezdeckarel

Pane prezidente, vážená vládo ČR

Vy , kteří bídně vedete tento stát, vykradenou Českou republiku, si uvědomte, že STUDENTI byli ti, kdo vám svojí aktivitou v roce 1989 umožnili vaše mizerné vládnutí. MYSLÍTE SI, ŽE TO NELZE ZOPAKOVAT ? A nebo se rozhodnete dát do studentů střílet tak, jako nechal Masaryk, váš velký vzor, střílet do stávkujících dělníků ?!!

0/0
29.2.2012 12:42

wiki5.5

Re: Pane prezidente, vážená vládo ČR

to oni jeste studujou ti z 89?

0/0
29.2.2012 14:06

betaloc

Re: Pane prezidente, vážená vládo ČR

oni už to uzavřeli, události 17. listopadu jsou již prověřené a budou se prověřovat události 18. listopadu.

0/0
29.2.2012 14:31

kOBLICH

Re: Pane prezidente, vážená vládo ČR

Vy pravděpodobně žijete v bludu, že si někdo z vlády studentských protestů všiml...

0/0
29.2.2012 15:37

dreg

Je potřeba mladým neustále připomínat

že po válce nevybudovali tento stát lidi,kteří ho po r.1989 naopak rozkradli! Kteří místo toho aby byli na novinových titulkách měli být už dávno v teplácích po věznicích.Ono se moc a moc velká masa lidi v r.1989 nechala zblbnout Klausem,Havlem a jinýma "dobráky" a s otevřenou hubou čučela jak si to gangy pod vedením chytráků u moci porcuje.A nyní se všichni diví,že na nic nejsou peníze! A to,že si tito "chytráci" udělali z republiky bankomat jim jaksi uchází!Nejvíc mě ale zaráží,že to uchází i novinářům,že by většina z nich byli taky "chytráci?

+3/0
29.2.2012 12:17

editus

Re: Je potřeba mladým neustále připomínat

A tak my nepotřebujeme chytré novináře a ani chytré lidi, kteří odhalí všechno špatné a vždy nám řeknou jak to je ve skutečnosti správně, nám stačíte Vy, jako člověk, který jde proti proudu a vždy sám ví nejlépe jak to ve skutečnosti je...

Pokud by jste měl pravdu a skutečně se posledních 25 let jen rozkrádalo, tak by to znamenalo, že před 89 tu byl neskutečný blahobyt, s čímž nemohu souhlasit, ve skutečnosti to byla jen velká demagogická bublina, kterou komunisti vytvářeli, aby se ukázali jako vynikající hospodáři. Zároveň by to znamenalo, že jsme byli megagalakticky bohatá republika, dokonce i bohatší než Německo, Rusko, USA a Čína dohromady. Kurňa, proč se ale v tom blahobytu, hromada lidí vzbouřili a chtěli se z tohoto blahobytu dostat?

A v dnešní době? Je-li republika dlouhodobě rozkrádána a stále má většina domácností peníze na nákup aut, televizí, domácích kin a hromadu dalších ´nezbytností´, tak to ve skutečnosti, až tak špatné také nemůže být...

0/0
29.2.2012 15:21

kOBLICH

Re: Je potřeba mladým neustále připomínat

Masa místo práce s otevřenou hubou čekala, kdy jim do ní konečně vlétne pečený holub. Někteří tak čekají dodnes.

0/0
29.2.2012 15:40

TREPAC

Studenti mají studovat a ne stát na rohu s kloboukem.......

Vážení ministři, vezměte odvahu a začněte řešit problém, který je složitý a pro společnost velmi důležitý a to, že někteří "nepřizpůsobiví" obyvatelé Slovenska přišli k nám, chtějí veškeré druhy státních sociálních dávek a přitom někteří pracují na "černo", provádějí překupnictví s drogami, páchají v některých případech i trestné činy, které znamenají i úmrtí občanů, kteří na rozdíl od nich mají naše státní občanství. Roční náklady na tyto "nepřizpůsobivé", kteří nechtějí pracovat, se dají počítat okolo 12 miliard Kč, naši studenti vysokých škol jsou přece základem vzdělanosti našeho státu, stát, který bude muset vyvážet nejen ocel, tramvaje, elektřinu, ale také nové vynálezy, novou techniku a patenty, vynálezy. Proto prosím Vás, školné na vysokých školách ne.

0/0
29.2.2012 10:56

kocourek25

Re: Studenti mají studovat a ne stát na rohu s kloboukem.......

To nejsou jen " nepřízůsobivý " kdo vysává státní kasu, patříte k nim  i vy studenti na VŠ k nim. Proč má daňový poplatním Vám chystat, vydláždit uličku pro lepší život. Stejně vás podporují rodiče ( s těch bohatších vrstev ). Tak neškemrejte o státní podporu na studium a plaťte si je sami.Jak se po studiích odvědčíte státu ? Odchodem do jiných zemí. Socializmus již dávno skončil. Toto je také jeden z jeho pozůstatků. Abych nezapoměl další paraziti jsou bývalí "aktivisté" totality : Lampasáci, STBáci,SNBáci , soudi,prokurátoři a další tito kádroví pacholci totality. Tito mají tak vysoké důchody o který se nám blebejcům ani nezdá. Tam by také měla vlády zaměřit svoji pozornost a ne jen na tělesně postižené a důchodce. Když už šetřit tak takhle. Proč by si medici a studenti práv neměli platit

studia? Lékaři n- odchody do zahraničí a soudi, st.zástupci - Mají vyšší výslužné a vyškemrali si na Ú S vyšší důchody. To jsou moje argumenty.

+3/0
29.2.2012 11:27

Live_in_the_death

Re: Studenti mají studovat a ne stát na rohu s kloboukem.......

hmm jeden ze základních principů státu je podpora vzdělání, pokud tomu tak nebude, tak stát se dobrovolně pouští na cestu z kopce, kdy dostat se zpět na vrchol nebo na cestu k vrcholu bude stát hodně síly všechny občany ve státě. Tohle není o socialismu, ale o tom jak stát dopadne ve srovnání s ostatními státy a jak z toho vyjde.

P.S. Nad Vámi asi také vzdělání zlomilo hůl anebo šlo oklikou.

+1/0
29.2.2012 11:45

dreg

Re: Studenti mají studovat a ne stát na rohu s kloboukem.......

kocourek--jste odvážný!Tady ale narazíte na silný odpor přechytralců všeho druhu.Kteří se řídí jen svou vlastní portmonkou a ne tím co by mohlo být pro společnost dobré! Hmmm,kolikrát jsem v mládí přemýšlel proč komunisti zavřeli po r.1948 soudce a jiné ,dnes "elitu" do uranových dolů,atd.Teprve nyní vím,že měli v něčem pravdu. Tento stát řídí mafie a soudci.Mají tedy opět dobré vyhlídky až se to jednou zase otočí,chachá.

0/0
29.2.2012 11:58

HonyaDj

Re: Studenti mají studovat a ne stát na rohu s kloboukem.......

Ja proti skolnemu jako takovemu nic nemam. A zatimco ja dalsich 6 let budu studovat, vy s vyucnakem budete uz davno vydelavat nebo zdimat stat na davkach. Souhlasim s placenim skolneho, ale pokud si sve vzdelani zaplatim sam, odmitam pak platit vyssi dane. Chci stejne dane, jako mate vy, nebudu dotovat vase socialni davky a dalsi. Kdyz chcete spravedlnost,tak ve vsem.

+1/0
29.2.2012 12:47

kOBLICH

Chodby filosofické fakulty...:-))

"...na přednáškách o demografii či vesmíru není k hnutí..." zatímco přednáška "Jak se uživit vlastní prací bez pomoci státu" zeje prádnotou.

+1/0
29.2.2012 10:55

Petricek

Re: Chodby filosofické fakulty...:-))

asi taky záleží na tom, kdo to přednáší. pokud tam bude přednášející např. Klaus, Paroubek, Topolánek, tak to asi nemá smysl tam chodit. těm by to uživení se vlastní prací  dnešní době nikdo nevěřil. ti pracovali možná kdysi za komunismu, pokud se to tehdy dalo nazývat prací.....

0/0
29.2.2012 12:25

p0rek

rada nad zlato

milí studentíci přiberte do průvodu odboráře a orange boys.Pokud pochopí,co chcete,bude to pro vás neocenitelná zkušenost sblížit se s těmi,kteří od státu dostávají také za nic různé výhody.

0/0
29.2.2012 10:54

WoCoGo.v2

porad od studentiku slysim,jak je vse spatne

ale ani vcera na CR1 z UP nepadla z jejich rad jedina myslenka/navrh,jak tohle resit.

0/0
29.2.2012 10:50

King_Feanor

Re: porad od studentiku slysim,jak je vse spatne

nejsiu za to právě placeni ti politici?

0/0
29.2.2012 11:15

dreg

Ale,ale,

mladým se to nelíbí co provádí Nečas and company?To je pro mne novina!Já myslel,že se jim nelíbí Paroubkovci.Mládeži budíček!!!Vládnou přece ti nejchytřejší---pravičáci! Tak o co Vám jde? Oni to přece dělají pro Vaše dobro,néééé?Přece Kalousek musí někde vzít prachy co se od doby kdy velký páv V.K.který se naparuje na Hradčanech doposud, vypařili!Doslova! Zeptejte se Vašich tatínků a maminek jak to,že je ve všem takový bordel když přece vládne šetrná,pořádkumilovná pravičácká grupa.A hlavně se jich zeptejte jestli si myslí jestli někdo z těch co tuto republiku přivedli na buben bude někdy souzen?Např.za velezradu?

+4/0
29.2.2012 10:34

Maxx V.

Re: Ale,ale,

vytáhněte tu hlavu z p*****, čoveče Rv

+3/0
29.2.2012 10:35

Potíárač zlořádu

Re: Ale,ale,

Hochu pravice u nás nevládne od roku 1945.

0/0
29.2.2012 10:40

killian

Re: Ale,ale,

no v tomto státě si taky není co vybrat. Můžu mít výhrady proti pravici, ale když slyším recepty od levice, tak je to ještě horší ;-D

+1/0
29.2.2012 10:47

p0rek

Re: Ale,ale,

pane,Vám se Bůh podíval do hlavy,až milo pohledět.Ten "bordel",jak říkáte je dost diskutabilní v kontextu stím,co zde zanechali komanči a rozvinuli socani,včetně lidí jako Vy.Jste opravdu trapný.

0/0
29.2.2012 10:51

karvla

Re: Ale,ale,

souhlas,,pravdivě napsano,,,ale pro zdejši ovečky kalouska, nečase,,to je jak rudy hadr na byka;-DR^nemaji radi ,když lide přemyšli a maji pamět,,,,oni jdou za svou stranou kdekoliv,,jako kdysi strana ma vždy pravdu;-D

+1/0
29.2.2012 11:58

editus

Re: Ale,ale,

Ještě že před těmi 25 lety jsme měli možnost kdykoliv a kdokoliv svobodně studovat, ještě že tehdá nenutili rodiny si vybrat - buď bude váš potomek studovat a vy vstoupíte do strany, nebo nevstoupíte a váš potomek může jít dělat metaře, máte svobodnou volbu...

Přesně tohle je jistě rovnostářské a jistě byste tento systém vrátil, že?

Ne ve všem co ´vláda´ provádí souhlasím, nicméně je to pořád lepší, než systém, který podporujete... Tedy pokud jste pře tím začátkem rozkrádání neměl pěkné teplé místečko, výměnou za držhubu, souhlas se vším co ti řekneme, donášej na sousedy a pak budeš mít možnost mít své malé korýtko mezi námi...

0/0
29.2.2012 15:30

DanGuz

Naše politická elita jež studovala zdarma se rozčiluje

školné - se dá vnímat také jako pojistka aby vzdělání bylo dostupné jen bohatým.

Můžeš si na studium půjčit ALE v tu chvíli ztrácíš svobodu a stáváš se bankovním otrokem.

... a pokus dostat školy pod vliv podnikatelů a politiků je ... zhovadilost nejhrubšího zrna.

+6/0
29.2.2012 10:21

brezinka1

Re: Naše politická elita jež studovala zdarma se rozčiluje

achjo

0/0
29.2.2012 10:23

pali.č

Re: Naše politická elita jež studovala zdarma se rozčiluje

To je pravda. Ty půjčky jsou svinstvo, zvlášť v naší republice, která je pro nadnárodní bankovní domy doslova Klondike.

0/0
29.2.2012 10:27

Mazi198

Re: Naše politická elita jež studovala zdarma se rozčiluje

a díky komu? Banky nenutí, aby si lidé půjčovali na vánoce, dovolený, koloběžky......

0/0
29.2.2012 10:36

pali.č

Re: Naše politická elita jež studovala zdarma se rozčiluje

blábláblá

0/0
29.2.2012 10:40

kocourek25

Re: Naše politická elita jež studovala zdarma se rozčiluje

Uvědujete si , že   :   Naše politická elita studovala zdarma ale ÚPLNĚ ZA JINÝCH PODMÍNEK   ab to jak politických tak i ekonomických v této zemi ?  Člověče než něco napíšete tak   MYSLETE  jinak jste za totalitního

( nevím který název zvířete použít abych ho neurazil. ) ;-D;-D;-D;-D;-D

0/0
29.2.2012 11:32

Petricek

Re: Naše politická elita jež studovala zdarma se rozčiluje

nejde o půjčky, bankám stačí poplatky, vysoké kontokorenty při mínusovém stavu na účtě a téměř nulové úroky na běžných účtech....

0/0
29.2.2012 12:27

denny2606

Re: Naše politická elita jež studovala zdarma se rozčiluje

Pane Bože!

0/0
29.2.2012 10:56

kOBLICH

Re: Naše politická elita jež studovala zdarma se rozčiluje

Zvláštní. Půjčka 20.000 na novou plazmovku (tu starou máme už skoro dva roky, táto...) nepřipadá nikomu divná, ale stejná půjčka na školné ano.

K čemu ti lidé tedy studují, když už teď nevěří, že by půjčku na své vzdělání mohli snadno zaplatit?

+1/0
29.2.2012 10:58

Petricek

Re: Naše politická elita jež studovala zdarma se rozčiluje

jenže je spousta lidí a rodin, co nemají ani na tu plazmu a půjčku si dovolit nemohou.

a hlavně si vědom, jaké neskutené daně u nás platíme a kde se ty peníze ztrácí. v rozkrádačkách státu. Viz. Dalík, Barták, Topolánek, Paroubek, Gross, Řebíček, Vondra.......

0/0
29.2.2012 12:31

1947

Re: Naše politická elita jež studovala zdarma se rozčiluje

Souhlasím!!!! Lidí probuďte se! Vždyť ti starci, co nám tady prezentují svoje názory a praktiky jako jediné možné už 20 let, tady věčně nebudou. Myslím, že toho nepořádku už bylo dost. Za tohle všechno co se v této zemi děje, jsme nedemonstrovali v 89. na Václaváku. Byli jsme asi naivní a domnívali jsme se, že se pohneme dál, ale opak je pravdou.

0/0
29.2.2012 13:23

jarda

Dobeš už není na nic jiného....

než pro srandu a to již od jeho nástupu na MŠ a od doby,kdy ho Klaus označil za nejlepšího ministra všech dob. Korunu tomu dal Bátora a jeho "vynikající" sekretářka bez vzdělání a statisícovou odměnou a rozšády na MŠ. :-P

+1/0
29.2.2012 10:17

pali.č

Re: Dobeš už není na nic jiného....

No jo, Bátora řekl levičákům pravdu a to si nikdo nesmí dovolit. To přece není možné ;-D

0/0
29.2.2012 10:19

killian

Re: Dobeš už není na nic jiného....

tak hlavně na svém ministerstvu nic nedokázal. Jediné co bylo, že odstartoval státní maturity, které už byly připravené, akorát se hledal nějaký odvážlivec, který to spustí. Obecně Dobeš jinak školství rozumí jako průměrný diskutér IDNES, takže skoro vůbec

+1/0
29.2.2012 10:20

kocourek25

Re: Dobeš už není na nic jiného....

To tedy s Vámi plně souhlasím . Ale úplně z jiného důvodu a to : ŽE STÁHNUL své rozhodnutí o placení ŠKOLNĚHO na VŠ.  Proto. !!!!!!

0/0
29.2.2012 11:34

killian

.....

Já bych chtěl jenom vědět, kde tady odpůrci vzdělání (opravdoví pravičáci to nebudou) vzali to, že stát chrlí nezaměstnané absolventy VŠ, když právě absolventi VŠ mají nejlepší uplatnění a nezaměstnaných je jich okolo 5 % a to dokonce i u takových fakult jako je FHS. Jinak je zajímavé jak tady každý řve, že to jde z jeho daní, vysokoškoláci státu nic nepřinášejí, že? Neplatí třeba vyšší daně atd. ? Na policajty taky nadáváte, že jich je moc, a dostane se tam každý kdo je blbý, silný a agresivní? Jinak moc si nemyslím, že takové bláboly vyplodí inteligentní člověk nebo nedejbože ten co ještě někdy studoval (asi těžko bude říkat, že sponzoruje vysokoškoláky)

+3/0
29.2.2012 10:17

Potíárač zlořádu

Re: .....

Kolik absolventu FHS ziska praci mimo statni sektor a neziskovky či jiné psesudo organizace napojené ná státní a dotační prachy?

0/0
29.2.2012 10:35

killian

Re: .....

aha, takže nemáte argument, že jsou tisíce nezaměstnaných absolventů FHS, tak provedete upgrade a argumentujete tím, že Vám vadí, že jdou do státní správy. Hezký ;-D Jak to mám vědět? Navíc hodně neziskovek má taky svůj smysl. Já jsem ve svém volnu dělal pro Člověka v tísni a práce mne naplňovala. Všechno není jen o penězích. Navíc raději budu mít 90 procent populace absolventy FHS a alespoň tato diskuse bude mít kvalitativně vyšší úroveň ;-)

+1/0
29.2.2012 10:41

mamina2

Re: .....

Problém je v tom, že tihle absolventi pracují většinou na úřednickcýh místech, kde do nedávna  stačila střední škola. Takže jejich studium byl celkem zbytečný výdaj. I když nejsou úplně nezaměstnaní.

0/0
29.2.2012 11:39

semelik

autorem Krále Ubu je Alfed Jerry? To je mi novina.

Žeby Jerry Lee Lewis?

0/0
29.2.2012 10:10

Najdete na iDNES.cz