Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Hašek chce hlasovat o nedůvěře vládě. Kalouskovy škrty odmítly i VV

Hlasování o nedůvěře vládě Petra Nečase, kterou označuje za "noční můru ze Strakovky", bude v ČSSD prosazovat první místopředseda strany a jihomoravský hejtman Michal Hašek. Vadí mu plány vlády na další zvýšení DPH a úvaha o zmrazení důchodů na tři roky, což navrhl ministr financí Miroslav Kalousek. Ostře proti oběma návrhům jsou i Věci veřejné.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

pavel.n

Karolina už to řekla

Karolina Peake včera v reakci na hlasování jasně řekla , že VV podpoří koalici - no korýtka jsou korýtka a VV ví , že už je nikdy nikdo volit nebude !!!

0/0
29.2.2012 5:36

betaloc

Hašku, Hašku

tvůj jmenove Jaroslav si zašel do vinarny a tam to rozebral s řítelem Longenem, protože ty žádné přátele nemáš tak ti vzkazuju, VV budou vždycky proti, ale pokud půjde o hlasování budou držet basu a krok, protože ty jim jejich koryta nabdnout nemůžeš.

0/0
28.2.2012 19:29

mijala

Sobotka,Hašek...stejní jako všichni. Gazdík a další

Bože ten Sobatka je také děsný..ach joo, další exibice ČSSD, vždyt to stejně neprosadí.Tady v tomto případě pomůžou jedině studenti,a umělci a těm to nevadí..takže ještě dva roky se budou všichni předvádět.

ted v Tv zase mrká Gazdík se svým zdravým selským rozume..kašpárek

0/0
28.2.2012 17:27

john.bon.jovi

Zastřelit Kalouska

Možná by bylo dobré seznámit Kalouska s reálným světem, to je konečně názor, co se od politika a přes cenzuru zkorumpovaných médií musí říkat nahlas. Kdo v příštích volbách zvolí tohohle mafiána a největšího grázla, zasloužil by podřezat varle. Šetřit se dá pouze tam, kde peníze jsou, ne tam, kde nejsou. Každopádně snížení paušálu je jediná normální věc, co ten poločlověk vypustil z otvoru, kterým normální lidé přijímají potravu. Nevím proč by můj kámoš, který bere přes 25 000 měsíčně neměl platit daně, když se tak musí šetřit. Musí se šetřit, ale první co se udělala, že se snížily daně bohatým. To je to samé, jako když mám v nádobě půlmetrovou díru, ale doplňuju to injekční stříkačkou. Problém ale je, že nikdo nechce ucpat díru.

0/0
28.2.2012 12:27

odborářskádemokracie?

Lidi pokud se tu hádáte a klejete navzájem na sebe,

tak tím nejvíc pomáháte současným politikům (myšleno všechny politické strany které jsou zodpovědné za současný ekonomický a i morální stav společnosti, společnosti jenž je nemocná). Politiky navzájem pojí jedná věc a to je zlodějna a vlastizrada, jinak před námi ovčany si občas hrají na ideologické nepřátelé, zpravidla před volbami, pak se sekyry zakopou a jede se dál (myšleno okrádání veřejnosti).Pokud to někdo myslí vážně s tímto státem, společnosti a občany, tak všechny ty vnucené "předsudky" současných politiků, kdy svádějí vinu za stav věci veřejných jednou na krizi, podruhé na OSVČ, s.r.o.,.... musí jednoznačně odmítnout! Je nutno hledat vše co spojuje slušné lidi, svým aktivním přístupem přispět ke změně celého nemocného systému (starý systém svrhnout, pomocí nových zákonů po vzoru státu kde je uplatňována Přímá demokracie nastolit nové pravidla, no a po té umožnit novým politikům spravovat naší zem). Za současný stav jsou zodpovědní politici, ten budoucí jím nenechejme!

0/0
28.2.2012 12:12

vendelínek

Kdo snížil odvody do sociálního systému?

Nesmíme zapomenout, že za problém s důchodovým systémem může Topolánek,který snžil sociální odvody a od té doby chybějí v penzijním systému peníze.Odvody snížil již dříve Kočárník,ale Topolánek penzijní systém dokonale zazdil a nyní chybějí peníze na penze.Nechápu,proč se odvody nevrátí na původní výši a bylo by brzo po problému s nedostakem peněz na penze.To se zbytečně podvazuje poptávka i celá ekonomika díky zvyšování DPH,zmrazování důchodů apod. Nečas před volbami sliboval,že se nebudou daně zvyšovat a stejně se tak děje,takže nějaké zvýšení odvodů do sociálního systému by už asi nikoho nepřekvapilo a hlavně by to bylo to nejrozumnější,co se dá udělat, tedy samozřejmě kromě podstatného snížení paušálů pro živnostníky.On si každý představuje živnostníka jako nějakého ševce, ten ať ty paušály má,např. do 6 mil Kč ročně,ale jak si mohu představit jako živnostníka různé právní firmy s obratem ve stovkách mil. ročně na které si uplatní paušály.Stát tak tratí ročně asi 20 miliard korun.

+1/0
28.2.2012 11:26

odborářskádemokracie?

Re: Kdo snížil odvody do sociálního systému?

nemáte pravdu !!!, podnikám a stav byl stručně takový: Za Paroubka jsem platil cca 60.000,- měsíčně na daních (daň z příjmu byla nejvyšší z těch všech položek, další daně jako sociální daň - zdravotní daň - nemocenská daň,... byly nižší), nastoupil Topolánek, který prostřednictvím Tlustého sliboval snížení daní a tím pádem došlo k této rošádě: Daň z příjmu mi klesla o 50%, ale naopak ostatní daně tj. sociální (důchodová) - zdravotní - nemocenská se zvýšily o cca 50%, ve výsledku to u mě udělalo to, že za Paroubka jsem řádově platil celkem o pár stokorun měsíčně méně než za Topola. Dále Vás musím důrazně upozornit, pokud se ztotožňujete s populismem sockomoušů a od včerejška i z TOP09 jmenovitě nehoráznými výroky Kalouska (o rovnostářství), tak Tito pánové záměrně hovoří jenom o daní z příjmu, kterou opravdu máme nízkou, ale záměrně mlčí o daní sociální, zdravotní,které jsou nehorázně vysoké a které jsme povinni také platit a to % z příjmu, no a v celku to udělá vysoké zdanění práce!

0/0
28.2.2012 11:54

Demon light

je tady někdo kdo si myslí tato vláda je dobrá....?

:-):-)

+1/0
28.2.2012 11:15

Jyrkovo velmi pozdní odpoledne

Re: je tady někdo kdo si myslí tato vláda je dobrá....?

Je špatná.

Ale lepší, než by byla sockomančská.

0/0
28.2.2012 12:38

chejava

Kde nic není, ani smrt nebere!

Socialismus byl neuskutečnitelný! komunisti to pustili, protože měli k dispozici informace, že koncem minulého tisíciletí dojde k sérií přírodních katastrof. Také se jim přestalo dostávat finančních prostředků na stavbu bytů, školství, zdravotnictví a ostatní. Hlavním důvodem tohoto nedostatku byl fakt, že lidé dělali jako, že pracuji a komunisté museli dělat jako, že tomu věří. To byly hlavní důvody proč to pustili Havlovi a spol. Doposud se ale ještě nikde nepodařil přechod od plánovaného hospodářství k tržnímu. Jisté je také to, že největší zločin komunistů byl transfer moci Havlovi, Klausovi a spol.

+1/0
28.2.2012 11:08

JCage.

koho zajima co zajima CSSD....

0/0
28.2.2012 10:39

barbča53

Re: koho zajima co zajima CSSD....

¨Třeba mně.  Chytráku. Každý není nadšený ODS a TOP. Jstou toma jenom převlečení komunisti a komunističní parchanti. Viz Nečas, Topolánek ap.

+1/0
28.2.2012 10:52

JCage.

Re: koho zajima co zajima CSSD....

to se pise ve tve stranicke brozurce, soudruhu? Mel bys mozna mene koukat na TV a zkusit si sem tam udelat vlastni nazor nez prebirat cizi...

0/0
28.2.2012 10:54

pakostič

Re: koho zajima co zajima CSSD....

jste trapný JCage

0/0
28.2.2012 11:42

slastep

šéfové TOP 09 jsou vysláni sudetsko církevní koalicí

...a mají za úkol ekonomicky zničit tuto zem !!!!!

0/0
28.2.2012 10:34

chejava

Re: šéfové TOP 09 jsou vysláni sudetsko církevní koalicí

R^R^R^

0/0
28.2.2012 11:09

Demon light

Re: šéfové TOP 09 jsou vysláni sudetsko církevní koalicí

sudetsko-církevní-buržoazně-feudální-židovsko-muslimskou-imperialisticky-militantní koalicí....;-D;-D;-D

0/0
28.2.2012 11:17

TREPAC

Bohužel, naší vládě se nedaří vládnout a pracovat pro nás.

Bohužel, tato slova se mi píší těžce, ale to poslední "rodeo" na pražském vrchním státním zastupitelství a nečinnost naší policie ČR vůči "nepřizpůsobivým" pachatelům, kteří nechtějí pracovat, požívají různé druhy státních sociálních dávek, páchají trestnou činnost a dokonce ani nemají naši státní příslušnost. To by si naše vláda měla plně uvědomit, že poctivá práce je to nejlepší, nebo odejít.....

0/0
28.2.2012 10:12

vodní želva

Čitelné Věci veřejné.

Budou pár týdnů štěkat a nakonec ruku pro zmrazení důchodů i pro vyšší DPH stejně zvednou. Takto se chovají neustále.  Řekl bych, že se tímto způsobem politici Věcí veřejných kroutili už asi desetkrát v naprosto záchadních bodech, ale nakonec otočili. Ta stranička je směšná. A Hašek by měl vědět, že tahle parta mu nepomůže.

+2/0
28.2.2012 10:05

Lotras rudý peklič český

A nemohl by udělat tombolu

Coby známý oranžový kopulant s ODS , by neměl takhle trojčit a věnovat se tombole,  tam měl výsledky....

Hlavní ceny si z tomboly odnesli primátor a hejtman....

http://brnensky.denik.cz/zpravy_region/hlavni-ceny-si-z-tomboly-odnesli-primator-a-hejtma.html

0/0
28.2.2012 9:50

Peťánek Síťovka -reformní lhář

Re: A nemohl by udělat tombolu

HašekRv patří mezi 11 chaotických Xagentů CIA v ČSSD vedených orangefuhrerem Urbanem.

Po slavném hlasování  v PS 30.4.2008 o vyslání 100 ks Lovců lebek do Afganistánu (nebyla to akce NATO)  za 1,5 mld během 2 minut změnili názor a na povel soudruha Urbana hlasovali opačně a jinak než zbytek klubu ČSSD .To proto že si   Topolánkova koalice špatně spočítala hlasy;-D hlasování 134 a 135

http://www.psp.cz/eknih/2006ps/stenprot/030schuz/s030195.htm

Takhle se hlasije dle nejlepšího svědomí v zájmu voličů ...za dvě minuty je jiné ;-D

0/0
28.2.2012 10:16

Bozanova

Ta Haškova podoba

Vizuálně mně furt s. Hašek připomíná Ladova Josefa Švejka. Nemohu si pomoci, zvlášť když k tomu přidám jeho populistické názory

0/0
28.2.2012 9:49

OrignalTrotl

Re: Ta Haškova podoba

Jeden významný rozdíl by tady byl. Švejk svou idiocii pouze hrál.

0/0
28.2.2012 9:53

Jyrkovo velmi pozdní odpoledne

Re: Ta Haškova podoba

;-DR^

0/0
28.2.2012 10:29

pakostič

Re: Ta Haškova podoba

jestliže je podle vás Hašek idiotem a přitom zastává dost vysokou funkci hejtmana tak se ptám, čeho jste dosáhl vy se svou bezpochyby nadprůměrnou inteligencí

0/0
28.2.2012 11:46

hall18

Líbí se mi hláška

... že to všechno zaplatí naše děti :-) Naprostý souhlas, stav není ideální. Akorát mne sarkasticky napadá, že dělají všechno proto, aby žádné děti nebyly. Bohužel.

+1/0
28.2.2012 9:41

OrignalTrotl

Re: Líbí se mi hláška

Nedávno jsem slyšel, že nějakou dobu tu už v Evropě stejně žádní pure bílí nebudou. Budou tady už jenom míšenci a jisté etnikum.

+2/0
28.2.2012 9:54

babacek

Hašek chce hlasovat o nedůvěře vládě

K tomu potřebuje i količní hlasy. Nevěřím, že by si koalice podřezala pod sebou větev.:-/

0/0
28.2.2012 9:09

Mitchell

Re: Hašek chce hlasovat o nedůvěře vládě

Hašek nepotřebuje nic. Jako hejtman toho ve Sněmovně moc nanahlasuje. :-)

0/0
28.2.2012 9:12

babacek

Re: Hašek chce hlasovat o nedůvěře vládě

Má však vliv na svoji stranu.

0/0
28.2.2012 9:15

Mitchell

Re: Hašek chce hlasovat o nedůvěře vládě

To sice má, ale to je jedno. Oni stejně budou hlasovat tak, jak jim řekne předseda. Jsou na to zvyklí.

0/0
28.2.2012 9:19

babacek

Re: Hašek chce hlasovat o nedůvěře vládě

Hlasování dle předsedy strany není jen v ČSSD

0/0
28.2.2012 9:20

zab5

Re: Hašek chce hlasovat o nedůvěře vládě

Chcete říct, že se nzúčastňuje hlasování? Jak jste na to přišel?

0/0
28.2.2012 9:25

řezbář

Veverky

návrh odmítly? Jen do doby, než si vyvzdorují nějaký pašalík pro sebe. Pak zapomenou. Těm už nevěřím ani jména, kterými se představují. Ale líbí se mně ten vážný a ustaraný ksichtík, se kterým to Bárta národu předkládá.

+2/0
28.2.2012 9:00

chejava

Re: Veverky

0/0
28.2.2012 11:10

mašlomcha

Re: Veverky

něco se proslýchá, že Véčkám jde o nějaký kšeft ve spojitosti s jistým státním podnikem v Hradci Králové, co má na starosti lesy. Už kvůli tomu zařval jeden ministr z ODS, který to neopatrně vyzvonil a tím "se názorově rozešel" s premiérem. Jo, zveřejňovat něco na konkurenta, co by se mohlo "hodit" při "nátlaku na něj" se prostě v politice nesmí.

0/0
28.2.2012 13:48

honza2007

a jakou má alternativu?

Půjčit si, protože zvýšení daní bohatým je nevytrhne. To dá nějakých max. 7 mld, chybí 140 mld. Docela nepoměr, co? ;-D

0/0
28.2.2012 8:59

(gbd)

Re: a jakou má alternativu?

Hlavní problém je v tom, že "bohatých" je podstatně méně než "chudých". Takže zvýšit daně bohatým nepřinese tolik, jako zvýšit daně chudým. Nejjistějším příjmem je daň z alkoholu a tabáku, protože narkomani jsou pravidelnými plátci a jen opravdu velmi neradi se omezují.

0/0
28.2.2012 9:25

OrignalTrotl

Re: a jakou má alternativu?

Proč zvyšovat daně? Nařídit prokazování majetku. Nemáš to jak prokázat? Znárodnit. A to by jste viděli jak by se kasa plnila. Jenže toho se všichni bojí jak čert kříže.

+1/0
28.2.2012 9:57

(gbd)

Re: a jakou má alternativu?

Všechen majetek jsem nabyl poctivě, ale doklady si zásadně neschovávám,. Takže se mám bát, že jednou mi někdo přijde sebrat auto, byt, foťák...?

0/0
28.2.2012 10:46

Bery

Re: a jakou má alternativu?

U auta, bytu ... pokud odpovidaji moznostem legalnich a tedy radne zdanenych prijmu, by asi nikdo nemusel mit obavu, ze ? A fotak... to neni ten druh majetku, ktery by se vubec resil. ;-)

0/0
28.2.2012 10:54

Bery

Re: a jakou má alternativu?

Presne, ono neni potreba zvysovat dane, pripadne zmrazovat duchody, rusit porodne..., ale je potreba vyresit korupci a rozkradani. Primet zlodeje, aby mimo tucne pokuty museli vratit zproneverenou castku vcetne uroku.

0/0
28.2.2012 10:48

(gbd)

Re: a jakou má alternativu?

Odhaduje se, že na korupci a rozkrádání přišel náš stát za posledních 15 let o cca 150 mld Kč.

To jsou sotva dva roční schodky našeho rozpočtu.

0/0
28.2.2012 11:10

Bery

Re: a jakou má alternativu?

Hmm... tak to jsem cetl zcela jine odhady, tak se mluvi o castce 100-150 mld. rocne v obdobi poslednich par let. Za celych 20 let by to pak melo byt cca 1,8 bil. Kc, coz je dost podstatny rozdil. A pokud clovek vezme v uvahu, ze na svetlo do medii pronikne jen spicka ledovce, tak je to odhad mnohem realnejsi. ;-)

0/0
28.2.2012 17:47

(gbd)

Dobré..

-- Senioři podle ní dnes přemýšlí, zdali se nestanou přítěží svých dětí. "A to bychom neměli dovolit," varuje místopředsedkyně Věcí veřejných. --

Senioři už jsou přítěží státního rozpočtu. paradoxně hlavně přítěží (nezreformovaného) penzijnícho systému. Je načase, aby byli HLAVNĚ přítěží svých dětí - to je totiž jediný "penzijní systém", který dlouhodobě funguje, že se děti starají o své rodiče.

+4/0
28.2.2012 8:46

zab5

Re: Dobré..

Senioři jsou vůbec přítěží. Že?

+1/0
28.2.2012 8:50

hud.son

Re: Dobré..

ale ty děti se o ně starají tím že odvádějí sociální pojištění. To že s penězi stát neumí nakládat je už věc druhá.

0/0
28.2.2012 8:56

Mitchell

Re: Dobré..

Já jsem pro. Pokud okamžitě přestanu platit odvody na sociální pojištění, tak se budu s bratry o své rodiče starat sám. ... A ti se budou mít mnohem líp než se součanými důchody.

+5/0
28.2.2012 8:57

honza2007

Re: Dobré..

jenže takto přispíváš i na ty, co takové děti nemají. ;-)

0/0
28.2.2012 9:20

(gbd)

Re: Dobré..

Až tak radikálně to nepůjde, protože někdo se musí starat i o "bezdětné seniory". V "primitivních společnostech" to bývá tak, že se skládá na jejich živobytí komunita, u nás funguje takzvané "důchodové pojištění".

Chyba je hlavně v tom, že to "pojištění" je v podstatě jediným zdrojem "důchodů" a ostatní nefungují. Všichni tak platíme "hodně", ale na "údržbu všech seniorů" to nestačí. Kdyby se každý "s bratry staral o své rodiče sám", stačilo by platit do společného systému jen malou částku, ze které by se "erár" staral o ty, kteří nikoho nemají....

0/0
28.2.2012 9:22

Najdete na iDNES.cz